Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Pożyczki dla zadłużonych
Autor Wiadomość
AnetaA 

Dołączyła: 11 Wrz 2016
Posty: 4
Wysłany: Śro Paź 05, 2016 22:47   Pożyczki dla zadłużonych

jak nie mam zdolności kredytowej w banku, to pozostaje prywatna pożyczka chyba nie? już nie wiem co robić tyle wydatków 2 dzieci w podstawówce, te wszystkie wyprawki dają po kieszeni.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Czw Paź 06, 2016 07:28   

Na pewno nie chwilówka w firmie duś wyduś z całkowitym kosztem 100% i ryzykiem egzekucji komorniczej.
Pożyczki mają to do siebie, że trzeba je oddawać i przy niskich dochodach łatwo wejść w pętlę nowego długu na spłatę starego.
Pozostają właśnie pożyczki u rodziny i znajomych. Jeżeli są niskie, to w końcu pożyczkodawca macha ręką i rezygnuje ze zwrotu.
Jest także taktyka polegająca na tym, że pożycza się 50 zł, skrupulatnie oddaje, pożycza się 100 zł i też skrupulatnie oddaje, a potem pożycza 1000 zł i już nie oddaje.
JW
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Czw Paź 06, 2016 14:12   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Na pewno nie chwilówka w firmie duś wyduś z całkowitym kosztem 100%

Sto, a gdzie tak tanio?

http://s15.postimg.org/d1v6wkeiz/image.png


:shock:
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Czw Paź 06, 2016 14:36   

vvv napisał/a:
Witold Jarmolowicz napisał/a:
Na pewno nie chwilówka w firmie duś wyduś z całkowitym kosztem 100%

Sto, a gdzie tak tanio?
:shock:

W tymże samym Providencie
http://www.dobradieta.pl/...p=242201#242201
JW
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Wto Paź 11, 2016 09:09   

Całkowity koszt, to wszystko, co trzeba oddać, natomiast RRSO to standaryzowany koszt pożyczki odniesiony do jednego roku, dlatego pożyczka na trzy miesiące będzie tańsza, niż 502%
JW
 
     
oewonga 

Wiek: 37
Dołączył: 06 Paź 2016
Posty: 1
Wysłany: Wto Lis 15, 2016 16:55   Re: Pożyczki dla zadłużonych

AnetaA napisał/a:
jak nie mam zdolności kredytowej w banku, to pozostaje prywatna pożyczka chyba nie? już nie wiem co robić tyle wydatków 2 dzieci w podstawówce, te wszystkie wyprawki dają po kieszeni.


Witam! AnetaA, niestety czasami mamy wiele wydatków i nasz domowy budżet się nie spina. Bardzo dobrze Cię rozumie. Dlatego właśnie czasami jdobrym wyjściem jest pożyczka w firmach pozabankowych takich jak wonga.com. U nas masz możliwość wzięcia pożyczki do 1500zł, które spłacasz do 60 dni, a jej koszt to zaledwie 10 zł. Jeśli jednak potrzebujesz wiekszej gotówki to możesz wnioskować o pożyczke ratalną do 3000zł. Swoje zobowiązanie możesz oddać w 12 ratach co pozwala na takie zaplanowanie domowego budżetu aby oddać pieniądze bez problemów i opóźnień. Szczegóły naszej oferty znajdziesz na stronie wonga.com

Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* lub skorzystania z chata na wonga.pl/live_chat?utm_source=dobradieta.

W razie pytań jestem do dyspozycji
Tomasz | Ekspert wonga.com

* Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.
Ostatnio zmieniony przez oewonga Wto Lis 15, 2016 16:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Wto Lis 15, 2016 19:24   

Wg kalkulatora na stronie wonga
Cytat:
Całkowita kwota pożyczki: 1000 zł; Okres kredytowania: 12 miesięcy; Miesięczna rata: 123,70 zł;
Całkowita kwota do spłaty: 1484,30 zł; Prowizja: 484,30 zł;

Zważywszy, że pożyczona suma 1000 zł jest spłacana co miesiąc, tzn., że w pierwszym miesiącu zadłużenie wynosi 1000 zł, a w ostatnim miesiącu zero, więc średnio bank dał ze swoich środków tylko 500 zł na rok.
W rzeczywistości zatem suma odsetek, prowizji i diabli wiedzą czego jeszcze, w skali rocznej wyniesie 484,30 zł, ale od średniego zadłużenia, czyli zaangażowania środków banku, średnio w skali roku w wysokości 500 zł, a nie 1000.
Tak więc roczne nominalne rzeczywiste oprocentowanie wyniesie 484,30/500= 97% i taką też stopę zwrotu od zaangażowanych kapitałów uzyska w ciągu roku wonga, bo wszystkie zwracane raty zadłużenia są wypożyczane czym prędzej następnym pożyczkobiorcom.
JW
 
     
krooos7

Dołączył: 11 Maj 2018
Posty: 5
Wysłany: Czw Maj 17, 2018 11:14   

Cześć. Zastanawiam się właśnie nad wyborem jakichś korzystnych ofert kredytowych. Czy wiecie może czym się kierować przy ich wyborze? Uważacie, że np. coś stąd byłoby ok lowcakredytow.pl - najlepszy kredyt samochodowy ?
_________________
Co mi tam czas! Bywa, że i cały miesiąc odda się chętnie za pół rubla, a innym razem za żadne skarby nie sprzedałoby się nawet pół godzinki.
 
     
Ryszard 
RW

Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 75
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Maj 17, 2018 11:29   

krooos7 napisał/a:
Cześć. Zastanawiam się właśnie nad wyborem jakichś korzystnych ofert kredytowych. Czy wiecie może czym się kierować przy ich wyborze? Uważacie, że np. coś stąd byłoby ok lowcakredytow.pl - najlepszy kredyt samochodowy ?

Proponuję wpierw zapoznać się z n/w linkiem:
https://rekinfinansow.pl/co-to-rrso-jak-korzystac/ ;)
_________________
RWP
 
     
kerma 

Dołączył: 20 Maj 2018
Posty: 5
Wysłany: Wto Maj 22, 2018 14:47   

Są takie firmy które dają pożyczki zadłużonym? Raczej wątpię. I te reklamy pożyczki bez BIK to ściema
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Śro Maj 23, 2018 10:08   

Firmy dające kredyty na słowo zarabiają nie na kredytach, ale na słonych opłatach i goleniu tych, którzy się spóźniają ze spłatą. Dawniej, kiedy obowiązywał bankowy tytuł egzekucyjny było to uroczo proste, jak gangsterstwo, ale i dziś nadal funkcjonują firmy typu duś wyduś. A skoro istnieją, to znaczy, że zarabiają.
Jednym słowem, nigdzie nie ma obiadu za darmo.
JW
 
     
verka 

Dołączył: 22 Maj 2018
Posty: 3
Wysłany: Nie Maj 27, 2018 10:46   pożyczka

w pożyczkach poza bankowych też sprawdzają zdolność klienta
 
     
Julian

Dołączył: 10 Maj 2018
Posty: 4
Wysłany: Wto Lip 17, 2018 12:05   

Ja nigdy nie biorę dużych pożyczek, żeby później móc je bez problemu spłacić. Ostatnio potrzebowałem kupić nowy sprzęt do swojego przedsiębiorstwa i zdecydowałem się na pożyczkę w MiniCredit https://mini-credit.pl/ wszystko przebiegło bez problemu i nawet nie musiałem wychodzić z domu. Zostało mi spłacić połowę kwoty i już będzie wszytko uregulowane.
 
     
fibi

Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 10
Wysłany: Wto Lip 17, 2018 13:14   

Przy takich pozyczkach online warto zabezpieczyc swoje dane osobowe na https://chronpesel.pl/ zeby miec pewnosc, ze nigdzie nie wyciekna i nikt z nich nie skorzysta
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lip 23, 2018 13:30   

Żadnych pożyczek, nie ma opcji żeby mnie ktoś przekonał do ich brania.
 
     
maslowska

Dołączył: 14 Wrz 2012
Posty: 98
Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 07:11   

pogodny napisał/a:
Żadnych pożyczek, nie ma opcji żeby mnie ktoś przekonał do ich brania.


No coż. Łatwo jest pisać takie rzeczy ale sama wiem, ze życie róznie sie układa i czasami taka pożyczka jest potrzebna do wzięcia. Na rozwój firmy. Na zakup mieszkania. Jak również na otwarcie własnego biznesu.Obecnie wiekszość dużych firm powstała właśnie na pozyczkach.... Trzeba po prostu brac je z głową.

Jeśli macie problem z uzyskaniem pożyczki w banku, polecam dobrze porównać sobie oferty firm pożyczkowych z uwagi na to,ze wiele z nich oferuje bardzo wysokie oraz mało korzystne oprocentowanie oraz raczej nie chcielibyście przez to wpaść w zadłużenie.... Bardzo dobra ofertę kredytu dla firm ma Future Capital - mozna tam otrzymać pozyczkę społecznościową z dobrym oprocentowaniem. Więcej informacji tutaj.
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 857

Wysłany: Czw Kwi 18, 2019 13:04   

Zostaje oszczędzić na innych rzeczach

ja widze dwa główne wydatki w polsce 1 na jedzenie 2 za mieszkanie/pokój

1jedzenie
więc jeść wiecej chleba kasz ryżów a mniej miesa .organizm moze sie przestawic na bardzo oszczedny tryb i dlugo wytrzymac bez białka .babcia mi opowiadała że na wsi jadła mięso rzadziej niż raz na tydzień te 80 lat temu i organizm musiał sie przystosować i jakoś przeżyła.

także odstawic wszelkei słodycze bo na to idzie majatek tez i poza tym sa niezdrowe

takze nie jesc na miescie co pochłania dużo pieniedzy też

może to niezdrowe ale bardzo tani jest czysty biały cukier i można sie nim najadać i wszędzie dodawać.w promocji 1,20 za kilo taniej niż chleb

też kupować taniej w biedronkach carrefourach auchanach i lidlach

2pokój

zamiast drogiego mieszkania wynajac cos taniej

3inne

np ciuchy kupować u azjatów na marywilskiej czy bazarach

inne wydatki to mniejszy procent

cd

pozyczki sa ok ale tylko jesli szykuje sie jakas kasa wieksza i zakłada sie ze je spłaci

ale po co tracić 20% jak można oszczędniej żyć

pozdrawiam
marcin
Ostatnio zmieniony przez marcin458 Czw Kwi 18, 2019 13:06, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 857

Wysłany: Czw Kwi 18, 2019 13:15   

i oczywiście kupowac więcej najtańszych marek w tych wyienionych sklepach można oszczędzić 50-300% ceny

pozdrawiam
marcin
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Kwi 19, 2019 07:53   

Marcin458 napisał/a:
i oczywiście kupowac więcej najtańszych marek w tych wymienionych sklepach można oszczędzić 50-300% ceny
pozdrawiam
marcin
Przelicytował Pan Wałęsę, który kiedyś mówił o 100% zmniejszaniu cen.
Zmniejszenie ceny o 300% należy chyba rozumieć, że sklep wyda towar i jeszcze dopłaci dwukrotną wartość towaru. Jestem za a nawet przeciw. :)
JW
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 857

Wysłany: Pią Kwi 19, 2019 09:48   

To może inaczej

chodziło mi że na przykład jakas lepsza czekolada w zwykłym sklepie kosztuje np.4,50 zł

a w wymienionych tanich sklepach najtańszy zamiennik 1,50

więc 4,50 to 3x 1,50 dlatego podałem 300%

na tej zasadzie

pozdrawiam
marcin
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Nie Kwi 21, 2019 10:50   

Och te humanistyczne głowy.
Chodziło więc nie o zmniejszenie ceny, ale o cenę wyższą w markowych sklepach.
I tu znowu nadziewamy się na procenty, jak Izabela Łęcka w powieści B. Prusa "Lalka".

Łatwiej byłoby przy tak dużych różnicach jak 4,5 do 1,5 PLN posłużyć się nie procentami, ale mnożnikiem mówiąc, że coś jest trzy razy tańsze albo trzy razy droższe.
Natomiast procenty wikłają nas w konieczność rozważania, czy czekolada w markowym sklepie jest droższa o 200 %, czy może jej cena wynosi 300 % czekolady tańszej. Obie liczby są prawidłowe pod warunkiem, że dodatkowo określimy, czego dotyczą.

Do tego w przypadku obliczeń stóp procentowych kredytów lub podatków może dojść pojęcie punktów procentowych, które są zupełnie czym innym, niż procenty.
VAT podniesiono z 22% do 23% nie o jeden procent, ale o jeden punkt procentowy.
To się przekłada na wzrost tego podatku o wielkość 1/22x100%= 4,55 procenta, a nie jeden procent. Jak widać, całkiem niemały wzrost podatku, ukryty pod jednym punktem procentowym.
Żeby nie było tak prosto, ceny brutto dla konsumentów wzrosty o mniej, niż jeden procent, tzn. o 1/122x100= 0,82 % a nie o jeden procent.

Nawet Prezydent mający techniczne wykształcenie pogubił się w zawiłościach 100 procentowych zmian cen, tym bardziej muszą błąkać się humaniści.
JW
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 857

Wysłany: Pon Kwi 22, 2019 14:59   

Na przykład podobnie z chlebem

Te w tych sklepach są od 1,60 zł a w zwykyłm zazwyczaj od 3 zł i to daje 200% bo dwa razy tyle

Są też oczywiście droższe i wtedy to więcej jak 300%

tak wiec płąacić 3 x mniej za jedzenie to duża oszczędność

pozdrawiam
marcin
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved