Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
spalenie tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha
Autor Wiadomość
marcins 

Wiek: 40
Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 16
Wysłany: Nie Sie 04, 2013 10:32   spalenie tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha

Da się coś zrobić by spalić tkankę tłuszczową z okolic brzucha i bioder? Wzrost 195cm i waga 73.5kg, a więc tylko 3kg do niedowagi wg. wskaźnika BMI. A może po prostu olać ten wskaźnik i tracić wagę aż do momentu, kiedy spali się ten nadmiarowy tłuszcz?
Swoją drogą czytałem swego czasu, że spożywanie tłuszczów trans może prowadzić do odkładania się "abdominal fat", ale już od ponad 4 lat nie jadam syfów typu fastfoody, ciasta czy margaryna. Jednak muszę zaznaczyć, że przez wiele lat wyniszczałem organizm jedząc dużo pizzy, kebabów, etc. Czy stan obecny może być po prostu pozostałością po ekscesach sprzed lat?

Dieta:
-oliwa z oliwek extra virgin wysokiej jakości (tj. nie kupiona w zwykłym markecie) - obecnie 30-50g dziennie,
-żółtka na surowo - 5-10 dziennie
-jaja na twardo - 0-8 dziennie
-melon żółty/zielony - ok. 60-80g WW
(dieta paleo z niską zawartością błonnika, dla poprawy stanu jelit)

brane suplementy:
-minerały: jod (potassium iodide) 150mcg, cytrynian magnezu 2x 150mg, cytrynian wapnia 2-3 x 150mg, chrom 200mcg, cynk - 20mg
-acetyl l karnityna 500mg
-askorbinian sodu 1-3x ~2g
-olej rybi - ok. 2g DHA i EPA
-witaminy: B-complex, D3, E
-probiotyk

MS
 
     
Agata Miłosz

Dołączył: 08 Sie 2013
Posty: 18
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 11:10   Re: spalenie tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha

marcins napisał/a:
Da się coś zrobić by spalić tkankę tłuszczową z okolic brzucha i bioder? Wzrost 195cm i waga 73.5kg, a więc tylko 3kg do niedowagi wg. wskaźnika BMI. A może po prostu olać ten wskaźnik i tracić wagę aż do momentu, kiedy spali się ten nadmiarowy tłuszcz?
Swoją drogą czytałem swego czasu, że spożywanie tłuszczów trans może prowadzić do odkładania się "abdominal fat", ale już od ponad 4 lat nie jadam syfów typu fastfoody, ciasta czy margaryna. Jednak muszę zaznaczyć, że przez wiele lat wyniszczałem organizm jedząc dużo pizzy, kebabów, etc. Czy stan obecny może być po prostu pozostałością po ekscesach sprzed lat?

Dieta:
-oliwa z oliwek extra virgin wysokiej jakości (tj. nie kupiona w zwykłym markecie) - obecnie 30-50g dziennie,
-żółtka na surowo - 5-10 dziennie
-jaja na twardo - 0-8 dziennie
-melon żółty/zielony - ok. 60-80g WW
(dieta paleo z niską zawartością błonnika, dla poprawy stanu jelit)

brane suplementy:
-minerały: jod (potassium iodide) 150mcg, cytrynian magnezu 2x 150mg, cytrynian wapnia 2-3 x 150mg, chrom 200mcg, cynk - 20mg
-acetyl l karnityna 500mg
-askorbinian sodu 1-3x ~2g
-olej rybi - ok. 2g DHA i EPA
-witaminy: B-complex, D3, E
-probiotyk

MS


Wskaźnik BMI jest bez znaczenia liczy się współczynnik masy mięśniowej do masy tłuszczowej, procent tkanki tłuszczowej.
 
     
marysia2 

Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 9
Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 03:05   

Polecam ćwiczenia z hula-hop i brzuszki. To powinno Ci pomóc:)
 
     
marcins 

Wiek: 40
Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 16
Wysłany: Wto Wrz 10, 2013 01:27   

Wygląda na to, że źródłem problemu był suplement z chromem... Z dnia na dzień, od kiedy przestałem go brać, następują duże i zauważalne zmiany, jeśli chodzi o tkankę tłuszczową w okolicach brzucha.

Gdzieś przeczytałem, że chrom w zbyt dużych dawkach może negatywnie wpływać na metabolizm insuliny. co może prowadzić m.in. do hiperglikemii i osłabienia.
 
     
Agata_st

Dołączył: 12 Sie 2013
Posty: 3
Wysłany: Czw Wrz 19, 2013 11:36   

brzuszki nie powodują, że znika tłuszcz z okolic brzucha. On powoduje, że pojawiają się tam mięśnie :)
 
     
caposzyneczka

Dołączył: 16 Paź 2013
Posty: 2
Wysłany: Czw Paź 17, 2013 11:06   

Dokładnie Aga. Nie ma opcji, że po brzuszkach będziemy szczupłe w okolicy brzucha. To oczywiste. Ja np. mam ten sam problem. Zaczęłam się odchudzać i ćwiczę, ćwiczę. Fakt chudnę, ale z brzucha to d..a..ale co tam chłopaka nie mam to mam teraz dużo czasu na odchudzanie hehe :P
Ostatnio zmieniony przez Molka Czw Paź 17, 2013 20:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Ania4562 

Wiek: 45
Dołączyła: 17 Paź 2013
Posty: 2
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Paź 17, 2013 16:57   

Idealnym sposobem na pozbycie sie tłuszczu z tych miejsc, sa ćwiczenia aerobowe, oraz wszytskie , związane z wyskokami, podskokami, wbieganiem po schodach , przysiadami itd.
 
     
Adam P 

Wiek: 30
Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 11
  Wysłany: Pon Paź 21, 2013 12:40   

Polecam również przysiady jako dobre ćwiczeni. Ja wspomagam się jeszcze tabletkami Go! SLIM. Nie stosuje tego jako diety a jako wspomagacz spalania tłuszczu :D Podstawa to ćwiczenia wiadomo :pada: Nie ma cudu nic nie robić i chudnąć.
_________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
 
     
Marika26

Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 7
Wysłany: Wto Paź 22, 2013 10:48   

Ja polecam hula hop :D Bierzesz kółeczko i przez jakiś czas kręcisz tyłeczkiem. Na początku jest ciężko ale później leci całkiem przyjemnie. Słuchając muzyki czy oglądając film możesz ćwiczyć :viva:
AdamP co możesz jeszcze powiedzieć o tych tabletkach? zastanawiałam się nad jakimś suplementem ale na razie podchodzę sceptycznie do tematu.. Wole się podpytać.
 
     
Adam P 

Wiek: 30
Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 11
Wysłany: Śro Paź 23, 2013 12:27   

Zaraz posądzą mnie o reklamę ;P
są to tabletki doustne W składzie są produkty przyśpieszające termogenezę jak mieszanka zielonej herbaty, imbiru i pieprzu. Biorę je 3 razy dziennie. Opakowanie ma starczyć na miesiąc.. nie wywołuje u mnie żadnych skutków ubocznych. Waga leci w dół. Nie wiem co więcej mogę powiedzieć. Później coś więcej dopiszę lecę do pracy.
_________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
 
     
Marika26

Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 7
Wysłany: Śro Paź 23, 2013 21:10   

A jak się nazywają te tabletki? Poczytam coś więcej w internecie.
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Śro Paź 23, 2013 22:30   

Marika26 napisał/a:
jak się nazywają te tabletki?

Po co Ci tabletki.
Pij zieloną herbatę z imbirem i pieprzem.
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Śro Paź 23, 2013 23:20   

EAnna napisał/a:
Marika26 napisał/a:
jak się nazywają te tabletki?

Po co Ci tabletki.
Pij zieloną herbatę z imbirem i pieprzem.

@Adam P , poza tym naturalnym imbirem , pieprzem i herbatą, w tabletce są jeszcze inne "składniki dodatkowe", stosowane po to , żeby sporządzić z herbaty tabletkę (to jest przemiał jak zboże?), które nie koniecznie są odbierane przez organizm jako coś naturalnego i może potraktować jako intruza, konieczność wydzielenia .
:)
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
Ostatnio zmieniony przez Joannaż Śro Paź 23, 2013 23:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Adam P 

Wiek: 30
Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 11
Wysłany: Czw Paź 24, 2013 08:28   

EAnna Może masz rację ale to tylko część składu jaki jest w tabletkach jak powiedziała sinsemilla Proszę tu jest stronka gdzie piszą coś więcej:
http://www.medica.pl/czym...-w-odchudzaniu/
jest jeszcze np: L-karnityna, jod o tym wcześniej nie wspominałem ;)
_________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Czw Paź 24, 2013 09:58   

Ten preparat Go-Slim jest wszędzie reklamowany na różne bzdurne sposoby. Producent opłacił intensywną akcję pijaru.
JW
 
     
Adam P 

Wiek: 30
Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 11
Wysłany: Czw Paź 24, 2013 10:30   

Myślisz? Ja tam nie znalazłem nic podejrzanego w tym.. Reklamuje się jak większość produktów tego typu. Jeszcze brakuje reklamy w TV :D
jest na rynku więc jest dopuszczony do sprzedaży.. tak konkurencja szybko by go wykończyła. Każdy broni własnego interesu.
_________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Czw Paź 24, 2013 12:37   

Adam P napisał/a:
Myślisz?

mi się to zdarza :P

z tabletkami, jaka wola, ale prawdy nie można ukrywać (\np. o przyswajalności ? hmmm ..10 % (?) tego co jest w tej herbacie w tabletce przyswoisz resztę wydalisz, może trochę więcej, nie znam się na tym, no ale nie sądzę by było tego dużo, bo to jest przetworzona herbata) i wtedy jest wolność wyboru, albo kupię tabletka, abo zasieje se krzak herbaty zielonej, ot co
:)
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
Ostatnio zmieniony przez Joannaż Czw Paź 24, 2013 12:39, w całości zmieniany 5 razy  
 
     
Adam P 

Wiek: 30
Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 11
Wysłany: Czw Paź 24, 2013 14:19   

:D to dobrze : :P
Jak jest z przyswajalnością również nie wiem.. W zasadzie to ciekawy temat :roll: tak czy inaczej zgodzę się z Tobą na temat wolności wyboru. Ale to jest dokładnie jak ze wszystkim w dobrej wieże udzielasz komuś porady a ta osoba zrobi z tym co uważa za słuszne :)
_________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Czw Paź 24, 2013 21:22   

serio myślę o tej mieszance, imbir tylko nabyć :)

odnalazłam, z mojego pierwszego tu posta , link do publikacji pana Szczepanika:
Cytat:
Apteki oferują ogromne ilości różnorodnych produktów witaminowych. Są to produkty syntetyczne, które tylko chemicznie są podobne do witamin powstających w naturze. Ich działanie biochemiczne jest znikome. Nasz organizm może wykorzystać w najlepszym przypadku ok. 10% zawartych w preparacie syntetycznych witamin. Pozostałe 90% jest dla organizmu balastem, który nie zawsze jest na bieżąco usuwany i w większych dawkach jest zdecydowanie szkodliwy.

pisze o witaminach syntetyk w sumie, ale jakoś utkwiło w pamięci. sproszkowana zielona imbir i pieprz mogą być lepiej przywajalne dla organizmu.
:)
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
Ostatnio zmieniony przez Joannaż Czw Paź 24, 2013 21:24, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Adam P 

Wiek: 30
Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 11
Wysłany: Pią Paź 25, 2013 17:21   

Imbir kupisz bez problemu w każdym sklepie spożywczym :P
To widzisz w tym produkcie co niby reklamuję masz pieprz i L-karnitynę. Co również jest częstym składnikiem w takich preparatach na spalanie tkanki tłuszczowej ;)
_________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
 
     
Marika26

Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 7
Wysłany: Czw Lis 07, 2013 19:12   

Sugerujecie, że pieprz zawarty w tych Twoich tabletkach Adam P ma przyśpieszyć spalanie tłuszczyku u ludzi?:> W L-karnitynę już jestem w stanie uwierzyć. Bo faktycznie większość preparatów dla sportowców ma w składzie L-karnitynę.
 
     
vita-ko.pl 

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Lut 2014
Posty: 4
Wysłany: Wto Lut 18, 2014 20:34   

Jeśli jesteś na diecie, odmawiasz sobie wielu produktów a waga nadal stoi w miejscu, być może jest to spowodowane brakiem wystarczającej ilości błonnika w pokarmach, które przyjmujesz.Błonnik pokarmowy jest odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego.Zapobiega zaparciom i biegunkom, przyspiesza usunięcie niestrawionych resztek pokarmowych, sprzyja redukcji masy ciała,
sprzyja redukcji masy ciała, wydłuża czas procesu rozdrabniania i żucia przez co powoduje szybsze uczucie sytości,zmniejsza trawienie i wchłanianie energii ( kalorii) z pożywienia,reguluje perystaltykę jelit.Błonnik po prostu wypełnia żołądek - Daje uczucie sytości na długi czas dzięki temu nie będziesz podjadać i sięgać po kaloryczne przekąski. Polecam :)
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Wto Lut 18, 2014 20:56   

vita-ko.pl napisał/a:
Błonnik po prostu wypełnia żołądek - Daje uczucie sytości na długi czas dzięki temu nie będziesz podjadać i sięgać po kaloryczne przekąski. Polecam :)
Co za bzdura. Błonnik wypełnia układ pokarmowy do granic możliwości, powoduje wzdymanie a i tak człowiek jest głodny. Uczucie sytości można osiągnąć tylko poprzez jedzenie wartościowego pożywienia zwierzęcego, a nie trawopodobnych wypełniaczy.
Uczucie ssącego głodu nie jest generowane przez pusty żołądek, ale przez niski poziom glukozy, tzw. hipoglikemię.
JW
 
     
SwojskaPiwniczk

Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 62
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Śro Lip 16, 2014 11:25   

Tutaj doradzimy to co niemal w każdym poście,czyli aby schudnąć i zrzucić tłuszcz z brzucha należy przede wszystkim dobrze się odżywiać i wykonywać odpowiednie ćwiczenia polecam na początek brzuszki i już będą efekty.
_________________
SwojskaPiwniczka.
 
     
janowko 

Wiek: 42
Dołączyła: 09 Wrz 2014
Posty: 12
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Wto Wrz 09, 2014 10:29   

Czy jazda na rowerze, rolkach czy basen pomagają pozbyć się tkanki tłuszczowej z okolicy brzucha??
 
     
anna100 

Wiek: 33
Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 4
Wysłany: Czw Wrz 11, 2014 09:03   

Oponka na brzuchu to moja prawdziwa zmora. Macie jakieś sprawdzone ćwiczenia na tą część ciała? Czy taki zwykły hula hop pomoże czy to jest jakiś "specjalny" do ćwiczeń? :P
 
     
corniak

Dołączył: 03 Gru 2014
Posty: 2
Wysłany: Śro Gru 03, 2014 12:17   Re: spalenie tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha

Polecam rower, a w szczególności spinning. Po pierwsze w dużej mierze zaangażowane są mięśnie brzucha. Po drugie, w przypadku spinningu człowiek bardzo się poci, co ułatwia usuwanie toksyn i wody z organizmu.
 
     
corniak

Dołączył: 03 Gru 2014
Posty: 2
Wysłany: Śro Gru 03, 2014 12:24   Re: spalenie tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha

Dodam, że spinning jest bezpieczny dla stawów kolanowych i kręgosłupa w okolicy lędźwi, co jest ważne dla osób skarżących sie na ból w tych miejscach.
 
     
kola28

Dołączył: 16 Gru 2014
Posty: 8
Wysłany: Wto Gru 16, 2014 15:18   

spinning na te miejsca jest najlepszy
 
     
daniel_K 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 01 Sie 2014
Posty: 311
Skąd: Rybnik
Wysłany: Śro Gru 17, 2014 13:27   

Wszystko się da np. clen+winstrol no i oczywiście ćwiczenia ;ddd
_________________
"Jeśli nie zainwestujecie w swoje zdrowie i zdrowie waszych bliskich, będziecie musieli wydać duże pieniądze na leczenie siebie i swojej rodziny u lekarzy ... Będziecie spłacać domy, mercedesy, wakacje swoich lekarzy i agentów ubezpieczeniowych."
 
 
     
Basiczek 

Dołączyła: 16 Lis 2013
Posty: 17
Wysłany: Nie Sty 18, 2015 01:13   

Pozbywanie się tkanki tłuszczowej tylko jednego czy dwu miejsc można bardzo skutecznie zrobić przez zabieg wymrażania tkanki tłuszczowej w gabinecie dermatologii estetycznej pod okiem specjalisty.
 
     
majkaa28

Dołączył: 22 Lis 2014
Posty: 14
Wysłany: Pon Sty 19, 2015 09:12   

A nie lepiej pojechać na jakiś turnus rehabilitacyjny?zobacz tu mają całkiem fajną ofertę z masażami i specjalnymi posiłkami....
 
     
lovebefit 

Dołączyła: 14 Sty 2015
Posty: 55
Wysłany: Śro Sty 21, 2015 15:13   

Nie taniej i zdrowiej Zacząć się ruszać i zwracać uwagę na to, co się je? Nie rozumiem fenomenu '' szybkich zabiegów na utratę tkanki tłuszczowej''?!
 
     
Tomasz B 

Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 14
Wysłany: Śro Sty 21, 2015 22:37   

To ja też coś zareklamuje.
Nie lepiej poszukać porad i ofert o tu ?
 
     
lovebefit 

Dołączyła: 14 Sty 2015
Posty: 55
Wysłany: Czw Sty 22, 2015 13:17   

Tomasz B napisał/a:
To ja też coś zareklamuje.
Nie lepiej poszukać porad i ofert o tu ?


To bardziej demokratyczny sposób to prawda :)
Ostatnio zmieniony przez lovebefit Czw Sty 22, 2015 13:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
alamakota

Dołączył: 13 Sty 2016
Posty: 20
Wysłany: Pią Sty 15, 2016 17:47   

Super zabiegiem, którym miejscowo można się pozbyć tkanki tłuszczowej jest kriolipoliza. Ja robiłam na brzuszek w Vici Clinic w Krakowie. Mają tam najniższą cenę w mieście, jedno przyłożenie głowicy to koszt tylko 100 zł.
 
     
madlen55 

Dołączyła: 14 Mar 2016
Posty: 10
Wysłany: Pon Kwi 04, 2016 18:03   

Ja zawsze miałam problem z fałdkami na brzuchu ale już się ich pozbyłam, mam nadzieję że na zawsze ;) stosuję dietę Sandruni, schudłam 8 kg w 4 tygodnie
 
     
martkos

Dołączył: 19 Sie 2016
Posty: 8
Wysłany: Wto Sie 30, 2016 10:19   

Niestety, nie da się tylko schudnąć z okolic brzucha. Chudnie się równomiernie, a że najwięcej tłuszczu jest właśnie tam, to czasami to daje złudny efekt, że w tych okolicach nie chudniemy, gdyż na ramionach lub piersiach szybciej zauważymy efekt.
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Wrz 01, 2016 11:10   

Najlepiej jest po prostu zwracać uwagę na to co je się każdego dnia i jaki tryb życia się prowadzi. Po co stosować jakieś zabiegi i tracić pieniądze. :P
 
     
Maagi

Dołączył: 19 Paź 2016
Posty: 2
Wysłany: Pią Lis 04, 2016 10:10   

Mam podobny problem, całe ciało szczupłe a brzuch jest. Jestem w trakcie diety na masę + siłownia, chcę zdobyć mięśni a potem redukcja. Klata urośnie a brzuch zniknie :)
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Pią Lis 04, 2016 16:21   

Maagi napisał/a:
a brzuch jest.
Maagi napisał/a:
a brzuch jest.

Może to jest mięsień piwny? :P
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lis 07, 2016 10:14   

U kobiet oponka to niestety ale w większości przypadków efekt zamiłowania do słodyczy :)
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Pon Lis 07, 2016 10:33   

pogodny napisał/a:
U kobiet oponka to niestety ale w większości przypadków efekt zamiłowania do słodyczy :)
Nic dodać, nic ująć.
JW
 
     
sucharek 

Dołączyła: 08 Gru 2016
Posty: 9
Wysłany: Czw Gru 08, 2016 11:00   

No ale zrzucenie samej oponki jest niemożliwe, bo nie ma czegoś takiego jak spalanie miejscowe. Jeśli zaczniesz się lepiej odżywiać i trochę ruszać to centymetry w oponce zaczną lecieć.
_________________
Zawsze miej nadzieję, lepsze jutro nadejdzie...
 
     
basiq 

Wiek: 38
Dołączyła: 19 Sty 2017
Posty: 8
Wysłany: Czw Sty 19, 2017 11:15   

sucharek napisał/a:
No ale zrzucenie samej oponki jest niemożliwe, bo nie ma czegoś takiego jak spalanie miejscowe. Jeśli zaczniesz się lepiej odżywiać i trochę ruszać to centymetry w oponce zaczną lecieć.


święte słowa :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved