Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Hannibal
Sob Gru 22, 2012 16:07
Silownie
Autor Wiadomość
asap

Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 9
Wysłany: Nie Gru 02, 2012 21:37   Silownie

Kochani jako ze mamy zrzucac i cwiczyc moze warto wymienic sie opiniami o miejscach gdzie warto? Np miasto - miejsce - ocena?
Jako ze czesto sie przeprowadzam moge podac kilka miejsc w rzeszowie, krakowie i warszawie jesli temat sie rozkreci, co o tym saadzicie?
 
     
potrostek 

Dołączyła: 01 Lis 2012
Posty: 19
Wysłany: Wto Gru 04, 2012 18:45   

oo, w Krk jest bardzo fajna siłownia i fitness na wrocławskiej Energym. Mają nowe sprzety i pilnują czystości :)
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Czw Mar 21, 2013 19:08   

http://www.youtube.com/watch?v=ORrZ5hla3cs
glupota ludzka nie zna granic.
 
     
umer147 

Wiek: 35
Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 1
Wysłany: Śro Paź 23, 2013 08:46   boby

oo, w Krk jest bardzo fajna siłownia i fitness na wrocławskiej Energym. Mają nowe sprzety i pilnują czystości :)
_________________
Join pass4sure dumps online training program to prepare wikipedia . good luck
 
     
patricia77

Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 2
Wysłany: Pią Paź 25, 2013 15:20   

Bardzo dobry i nowoczesny sprzęt mają w Tuan Club Sport & Spa w Piasecznie. Uczęszczam tam na rewelacyjne zajęcia z Speedball Fitness. Naprawdę bomba :) Mają dużo fajnych zajęć - można zobaczyć na http://klub.tuanclub.pl/oferta/odkryj-sportowa
Ostatnio zmieniony przez patricia77 Pią Paź 25, 2013 15:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
AvetPharmaSklep 

Dołączyła: 11 Mar 2013
Posty: 35
Wysłany: Śro Lis 06, 2013 15:18   

Bardzo często korzystam z różnych przyrządów na siłowni,to idealna opcja właśnie teraz na późną jesienią i zimę,kiedy szybko robi się ciemno i możliwości uprawiania sportu na dworze są ograniczone.
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Sob Lis 09, 2013 00:10   

zima jest tyle samo mozliwosci co latem... Ale jak ktos lubi pomieszczenia to maszyny tez moga byc. Aczkolwiek nie ma jak outdoors. wiatr... powietrze... drzewka... ptaszki...
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
qvermis

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1
Wysłany: Nie Sty 19, 2014 15:02   

Molka napisał/a:
http://www.youtube.com/watch?v=ORrZ5hla3cs
glupota ludzka nie zna granic.



W dobrej siłowni taka scena nie miała by miejsca.
 
     
morelowa_krolew


Dołączył: 09 Sty 2014
Posty: 6
Wysłany: Czw Sty 23, 2014 10:41   

U nas w miescie wszystkie siłownie zawalone ludźmi, sprzety wolne nie istnieją, ja zrezygnowałam, bo to była strata pieniędzy :/
 
     
SwojskaPiwniczk

Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 62
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Pon Mar 10, 2014 18:49   

Ja wolę domowa siłownię i trening we własnym zakresie,jakoś nie lubie tłumów i stania w kolejce do jednego sprzętu,np bieżni...
_________________
SwojskaPiwniczka.
 
     
Agnieszka22

Dołączył: 13 Gru 2012
Posty: 3
Wysłany: Czw Kwi 10, 2014 20:42   

Ja chodzę w Warszawie do Saturn Fitness na Targówku. Już kilka miesięcy mam za sobą - jestem bardzo zadowolona. Mili ludzie, dużo sprzętu i zajęć, fajni instruktorzy - gdybym miała oceniać, wystawiłabym bardzo wysoką notę :)
 
     
Moveo-Sport_pl

Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 63
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Śro Maj 07, 2014 10:36   

Moim zdaniem każde miejsce jest dobre o ile rzecz jasna będzie tam odpowiedni sprzęt i cena bo to główne wyznaczniki. Polecam też urządzić taką niezależną siłownię w domu,to bardzo fajna sprawa i możemy ćwiczyć kiedy tylko będziemy chcieć.
 
     
Lidwina

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 22
Wysłany: Wto Cze 10, 2014 10:48   

Niby racja, ale na siłowni zawsze ktoś Cię mobilizuje. Ja mam w domu rower stacjonarny, który całą zimę pokrywał się kurzem. Moja metoda to poznawanie różnych miejsc. Wyszukuję klubu na portalu LadyTime.pl ( http://ladytime.pl/popula...aerobik-fitness ), gdzie jest ich sporo we wszystkich większych miastach w Polsce (też możecie poszukać) i wybieram się w jakieś nowe miejsca. Często z newslettera LadyTime.pl dostaję informacje o ciekawych zniżkach. To też mnie nakręca, żeby skorzystać.
 
     
Moveo-Sport_pl

Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 63
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Pon Lip 14, 2014 15:35   

Tez fakt,dlatego nie ukrywam ze lepiej ćwiczy się ogólnie z kimś,zawsze w co najmniej 2 osoby będzie lepiej,raźniej i jest większa motywacja. Niestety nie zawsze jest okazja aby ćwiczyć w kilka osób i pozostają te "domowe" warunki.
 
     
TrojBoj 

Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 28
Wysłany: Śro Gru 10, 2014 13:33   

Ćwicząc z kimś czy też w grupie mamy przynajmniej większą motywację,naprawdę zawsze jest wtedy raźniej niż zupełnie samemu i wiem to z własnego doświadczenia. Siłownie to bardzo fajna sprawa,polecam korzystać jak najczęściej.
_________________
TrojBoj.pl
 
     
Moveo-Sport_pl

Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 63
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Nie Mar 01, 2015 11:18   

Zgadza się,a dla wszystkich który nie lubią takich miejsc i nie chcą też domowej siłowni to może basen czy bieganie codziennie również zda egzamin,akurat mozemy pomóc jeżeli chodzi o wybór odpowiedniej odzieży czy obuwia sportowego.
 
     
frugoludek

Dołączył: 19 Gru 2014
Posty: 3
Wysłany: Czw Gru 10, 2015 19:46   

Ja szukam siłowni gdzie można ćwiczyć na takich specjalistycznych drabinkach gimnastycznych jakie widziałam w sklepie juventas.pl/ , oczywiście wolę ćwiczyć pod okiem fachowca, bo samemu można sobie krzywdę zrobić...
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Gru 11, 2015 15:11   

Ja polecam siłownię Roberta Burneiki. Od niedawna czynna - sprzęt świetny.
 
     
Marlon

Dołączył: 26 Maj 2017
Posty: 1
Wysłany: Pią Maj 26, 2017 08:25   

Ćwicząc na siłowni warto jeszcze zainwestować w jakieś suplementy chociażby chroniące mięśnie. Ja biorę BCAA. To starannie wyselekcjonowane związki leucyny, waliny i izoleucyny, czyli aminokwasy rozgałęzione, które są niezbędne w procesie budowania mięśni. i jestem zadowolona.
Ostatnio zmieniony przez Witold Jarmolowicz Czw Cze 01, 2017 18:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Imbryczek 

Dołączył: 16 Lis 2017
Posty: 16
Wysłany: Czw Lis 16, 2017 13:45   

Suplementy to akurat coś zupełnie pobocznego i traktowałbym to w kategoriach bardziej dodatku. Podstawą są ćwiczenia oraz dieta, bez tego ani rusz.
 
     
petemarovic 

Wiek: 33
Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 1
Wysłany: Czw Lis 23, 2017 13:27   

Ćwiczenia i dieta to gwarancja sukcesu jak ktoś się przykłada i nie podjada jak nikt nie widzi. Ja ćwiczę mam 30 minutowe treningi 5w1 bo i mamy rozgrzewkę i cardio i treningu siłowego. Moje dieta natomiast polega na zliczaniu kalorii wszytstko co zjem w ciągu dnia zapisuje na kartce.
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sty 19, 2018 14:59   

Imbryczek napisał/a:
Suplementy to akurat coś zupełnie pobocznego i traktowałbym to w kategoriach bardziej dodatku. Podstawą są ćwiczenia oraz dieta, bez tego ani rusz.


Otóz to, niestety sporo osób o tym zapomina, co dobrze widać w przypadku początkujących. Najpierw trening i dieta, a potem dopiero suplementy.
 
     
magda86

Dołączył: 21 Kwi 2016
Posty: 6
Wysłany: Śro Sty 31, 2018 20:03   

Zaczynam dopiero przygodę z treningami więc na razie korzystam z pomocy trenera personalnego. Polecił mi zakup odżywek białkowych jako uzupełnienie diety. Zupełnie się nie znam na tym więc może mi ktoś doradzi jakie ppowinnam wybrać?

Trener zasugerował mi te firmy Go on Nutrition: www.goonnutrition.pl/pl/c/Odzywki-bialkowe/1 Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze takich preparatów? jaki jest skład idealny? czy w ogóle taki istnieje? Potrzebuje opinii osób, które się na tym znają. Używał ktoś z nas tych odżywek białkowych? Poleca? Odradza? Jak odradza to co innego stosować?
 
     
elabarbara 

Dołączyła: 19 Kwi 2017
Posty: 11
Wysłany: Czw Paź 18, 2018 12:15   

No coraz więcej ludzi chodzi na siłownie i trenuje. Mój narzeczony też ale ostatnio juz coraz mniej, ale za to ćwiczy w domu. Znalazła sobie w necie plan treningowy na różne partie ciała i ćwiczy. Nawet sama znalazłam cos dla niego :) ćwiczenia na plecy z hantlami http://klataplecybarki.pl...ecy-z-hantlami/ tu wszystko jest dokładnie opisane. Więc jak widać ćwiczyć można w domu, tylko trzeba wiedzieć jak ćwiczyć.
 
     
ekt

Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 69
Wysłany: Pią Sty 11, 2019 11:56   

Polecam zdecydowanie się na ćwiczenia z trenerem personalnym. Przynajmniej na początku jak dopiero co zaczynacie przygodę z siłownią:
http://www.keepyour-balan...a-personalnego/

Na stronie jest kilka porad jak wybrać trenera personalnego. Porozmawiaj jego kwalifikacjach i doświadczeniu. Nie chodzi jednak o to, aby trener wyrecytował nazwy ukończonych kursów i posiadanych certyfikatów (które zapewne i tak niewiele ci powiedzą), ale aby wyjaśnił, jak one wpłynęły na jego rozwój. Co dzięki nim umie, a idąc dalej, jak ty możesz na tym skorzystać. Sam trener równiez powinien przeprowadzić z Tobą dobry wywiad. Tak aby dowiedzieć się o tym jakie masz oczekiwania oraz jakie masz predyspozycje. Na tej podstawie powinien zrobić plan treningowy.
 
     
tomasz.kulawik

Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 3
Wysłany: Pon Sie 26, 2019 14:09   

oczywiście zgadzam się z tym, że nie mając doświadczenia na siłowni lepiej jest zdecydować się na treningi z trenerem personalnym aby uniknąć kontuzji i widzieć efekty wysiłku, ale kiedy jesteśmy bardzo początkujący to warto zrobic sobie przygotowanie do cwiczen, chociazby spacery, aby przyzwyczaic organizm to ruchu. mozna zaczac od aktywnosci na swiezym powietrzu i niekoniecznie tylko spacerow. mnie zainspirował ten artykuł http://zawkrzenskisport.p...ning-w-terenie/ i od tego czasu codziennie sie staram wyjsc na zewnątrz aby zaznac troche ruchu
 
     
puszczyk 

Dołączył: 20 Sty 2020
Posty: 2
Wysłany: Pon Sty 20, 2020 10:40   

Przed pierwszą wizytą na siłowni przydało by się poczytać trochę na ten temat w internecie, porozmawiać z trenerem personalnym lub kimś kto się trochę zna. Z doświadczenia wiem, że łato można sobie zaszkodzić nieumiejętnie ćwicząc na siłowni.
 
     
Agatemka 

Wiek: 42
Dołączyła: 29 Mar 2018
Posty: 4
Wysłany: Wto Gru 08, 2020 14:33   

Warto wspomóc się odpowiednim suplementem. Moim sprawdzonym przeze mnie preparatem jest kolagen marki Doppelherz. Dzięki niemu nie odczuwam bólów mięśni podczas wysiłku, a przyznam, że trochę trenuję na siłowni. Więcej o nim możecie poczytać na stronie https://mojasilaruchu.pl/wszystko-o-kollagenie/kolagenowe-q-a-czyli-postaw-na-wlasciwy-suplement-diety Mięśnie w miarę aktywności fizycznej ulegają przykurczom, a to z kolei jest powodem bólu, osłabienia mięśni i sporego ryzyka kontuzji.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved