Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Witold Jarmolowicz
Śro Sie 15, 2018 06:43
Książki
Autor Wiadomość
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Pią Sty 22, 2010 14:32   Książki

Znalazłem dobrą opcje jak ktoś chce obcojęzyczne książki http://krainaksiazek.pl/
zamierzam sobie jakąś/pare kupić co by podszkolić angielski

BTW.
jakie ksiązki polecacie(także polskie)?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 22, 2010 14:42   

http://allthatstuff.pl/ - to jest bardzo dobry sklep, z mnóstwem używanych książek, niektóre prawie że nowe, których premiera była parę miesięcy temu.
Mam do nich parę kroków i kupiłem już paręnaście książek - najdroższa za 25 zeta, w twardej okładce :D
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pią Sty 22, 2010 15:04   Re: Książki

barb napisał/a:
jakie ksiązki polecacie(także polskie)?


Ale jakie tematy Ciebie interesują?

Marishka
 
     
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Pią Sty 22, 2010 15:11   

+ za cenę
- za ilość książek które są na allegro.

polecam książki o kulturystyce( właściwie o powerliftingu ) które odmieniły poglądy wielu ludzi o 180 stopni.

Mark Rippetoe: Starting Strength
Pavel Tsatsouline: Power to the People!

i książki Christiana Thibaudeau które można powiedzieć że powinny być tym dla ćwiczących czym dla niektorych stąd Biochemia Harpera.. :-D (chociaż je tylko przeglądałem to moge to stwierdzić z całą pewnością)
 
     
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Pią Sty 22, 2010 15:14   Re: Książki

M i T napisał/a:
barb napisał/a:
jakie ksiązki polecacie(także polskie)?


Ale jakie tematy Ciebie interesują?

Marishka


Wszelakie godne uwagi, głównie żywienie i pochodne ale niekoniecznie. Mam np. książke dr. Sarno którą polecaliście przeczytałem połowe podczas choroby, reszta czeka na odpowiedni moment. Więc skoro już jesteśmy przy psychologii to może coś na oswojenie się z tematem ? bo przyznam że tutaj jestem zielony.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 22, 2010 15:22   Re: Książki

barb napisał/a:
Wszelakie godne uwagi, głównie żywienie i pochodne ale niekoniecznie.

książki o żywieniu, zdrowiu masz w tym temacie - http://www.dobradieta.pl/...pic.php?t=15730
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pią Sty 22, 2010 16:12   Re: Książki

barb napisał/a:
skoro już jesteśmy przy psychologii to może coś na oswojenie się z tematem ?


Ja nikogo "oswajać" z ogólnym zarysem psychologii nie zamierzam, więc polecę tylko te pozycje, które uznaję za wartościowe i które sprawdziły się wielokrotnie nie tylko w moim życiu:

ALICE MILLER - generalnie wszystko!
Twoje ocalone życie (najnowsza, zawiera też odpowiedzi na listy czytelników)
Bunt ciała (króciutka i treściwa, zwraca uwagę na związek ciała z umysłem)
Zniewolone dzieciństwo (o źródłach tzw. "zła", m.in. rozpracowuje bio Hitlera)
Dramat udanego dziecka (więcej nt. depresji, wyborze właściwego psychologa)
Gdy runą mury milczenia (też dobra na początek, którka, zwięzła i na temat)
Mury milczenia (niedostępna już od lat)
Ścieżki życia (najmniej interesująca)

SUSAN FORWARD
Toksyczni rodzice (omawia różne rodzaje "toksyczności", przedstawia praktyczne (sprawdzone i potwierdzone!) wskazówki jak zmienić swój sposób reagowania, rzetelna, polecam KAŻDEMU, nawet (a może szczególnie?) tym, którzy mieli tzw. "szczęśliwe dzieciństwo" 8/ !)
Szantaż emocjonalny (tytuł mówi sam za siebie, dużo praktycznych wskazówek)
Toksyczni teściowie (dla tych, co mają problemy z teściami, podobne zagadnienia do tych przedstawionych w Toksycznych rodzicach, praktyczne wskazówki, dużo przykładów)

MARTHA STOUT - wszystko, ale jest tylko in English
The Sociopath Next Door (studium "zwykłego" psychopaty, świetny język, dużo przykładów, praktyczne wskazówki jak postępować - przytaczałam je w odpowiedznim wątku)
The Myth of Sanity (m.in o zaburzeniach dyssocjacyjnych, fajnie się czyta)
The Paranoia Switch (o tym, jak lęk i zastraszanie - np. polityczne, medialne, etc. -wpływa na nasz mózg, napisana po wydarzeniach 9/11, praktyczne wskazówki jak się nie dać "nakręcaniu" o terroryźmie)

JEAN JENSON
Reclaiming Your Life (świetne uzupełnienie do książek Miller, praktyczne wskazówki jak poradzić sobie z krzywdą doznaną w dzieciństwie)

PATRICIA EVANS
Toksyczne słowa (o przyczynach agresji słownej w związkach i praktycznych sposobach wyjścia z takich sytuacji)

MARIE-FRANCE HIRIGOYEN
Molestowanie moralne (o psychopatach, mobbingu i szantażu emocjonalnym i sposobach przeciwstawienia się mu)

ROBIN KARR-MORSE, MEREDITH S. WILEY
Ghosts From the Nursery (o korzeniach tzw. "zła" - w kołysce, dużo odniesień do badań naukowych, obszerna bibliografia)

PAWEŁ KARPOWICZ
Terapia wewnętrznego dziecka (bardzo ogólny zarys rozwoju i potrzeb dziecka oraz jak w wieku dorosłym "przytulić" to dziecko w sobie, dla tych, co przeczytali chociaż jedną książkę Alice Miller, ta pozycja raczej nie wniesie nic odkrywczego)

JOHN E. SARNO
The Divided Mind (zawiera więcej szczegółów niż Recepta na zdrowie)

FRANZ ALEXANDER
Psychosomatic Medicine (klasyka "gatunku"! bodajże najważniejsze dzieło "ojca" medycyny psychosomatycznej, wyd. 1950 r.)

STEVEN LEVENKRON, ABBY LEVENKRON
Skradzione jutro (o wykorzystaniu seksualnym oraz sposobach pomocy ofiarom)

KAREN HORNEY
Nasze wewnętrzne konflikty
Nerwica a rozwój człowieka
Neurotyczna osobowość naszych czasów
(we wszystkich książkach - akademicki język i generalnie opis zaburzeń bez większego zagłębiania się w przyczyny oraz bez wskazówek co do sposobu rozwiązania problemów, ale można się dowiedzieć dużo na temat nerwic)

To tyle ode mnie w wielkim skrócie w temcaie psychologii :)

Marishka
Ostatnio zmieniony przez M i T Pią Sty 22, 2010 16:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 23, 2010 12:42   

barb bardziej od PTP Tastouline polecam Ci Nacked Warior (Po polsku tez jest), więcej niż bodybulding 1 również posiadam i jest ciekawa ale za dużo nowcyh rzeczy w niej nie uświadczysz
 
     
Zielony Karzeł 

Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 282
Skąd: Gniezno
Wysłany: Wto Lip 27, 2010 21:09   

Uwielbiam Kurta Vonneguta, zwłaszcza "Śniadanie Mistrzów". Tylko książkę, bo film był beznadziejny.
_________________
Mój nick - Zielony Karzeł Reakcji. Cały niestety się nie mieści.

Blog o permakulturze, produktywnych leśnych ogrodach, hodowli zwierząt i ekologii.
 
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Śro Lip 28, 2010 14:04   

Marishka

"Mury Milczenia" wydanie PWN warto poszukać w bibliotekach, w mojej w Łodzi jest do wypożyczania. (im. Piłsudskiego) jak ktoś zainteresowany.



Ja polecam choć mam tylko wersję w pliku po polsku

Odwaga Ocalenia

Ellen Bass, Laura Davis


wydanie papierowe niedostępne, długo szukałam nie wiem może ktos to tłumaczył i udostępnił tylko w wersji elektronicznej. z 1994 roku

Wszystko co dotyczy wykorzystania rozłożone na poszczególne tematy, jak pomóc, jak się zachowywać, jak ewentualnie nie mieć kontaktów, jak wychodzić z cierpienia. Przełożenie tych porad na wszystkie inne przemoce i krzywdy wyrządzane dzieciom czy dorosłym krzywdzonym przez innych może dużo Wam pomóc.

Jedna z dobrych rad tej książki: Musisz wiedziec, że masz prawo do tego by cierpieć ale też, że cierpienie nie może być bez końca. Musisz mieć sposob na to by wyjśćz cierpienia bo chodziśz do pracy, żyjesz, musisz ugotwać obiad, zająć się dziećmi, etc.
(to tak moimi słowami)
Wiem,że jest po angielsku do kupienia.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Śro Lip 28, 2010 14:10   

sylwiazłodzi napisał/a:
"Mury Milczenia" wydanie PWN warto poszukać w bibliotekach, w mojej w Łodzi jest do wypożyczania. (im. Piłsudskiego) jak ktoś zainteresowany.


Co jakiś czas pojawia się też na Allegro, jak zresztą wiele innych niedostępnych książek.

Marishka
 
     
Neska 


Pomogła: 23 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sie 2009
Posty: 1331
Wysłany: Wto Sie 03, 2010 13:18   

ja kiedys znalazlam Alice Miller w antykwariacie za 10zl

a na wakacje polecam 'Milosc po polsku' Gretkowskiej i 'Nielegalne zwiazki' Plebanek. Jesli ktos lubi taka proze.
_________________
Pachelbel Canon in D
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 09:38   

Dobrze byłoby zebrać tutaj książki, o których forumowicze pisali w innych tematach.
Wtedy łatwiej będzie do takich dotrzeć, jak kto nie czytał od deski do deski wszystkich tematów na forum ;)
Chill mi to zasugerował.

A więc ostatnio xvk poleciła gorąco "Psychologię Miłości" Bogdana Wojciszke
http://www.dobradieta.pl/...ghlight=#152724

A wcześniej "W głębi kontinuum" (wcześniejszy tytuł to: "W poszukiwaniu straconego szczęścia") Jean Liedloffa
http://www.dobradieta.pl/...ghlight=#150073
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Czw Lis 11, 2010 10:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 09:52   

Tu jest temat, który założyła Sylwia - o książce Victora Frankla "Człowiek w poszukiwaniu sensu" http://www.dobradieta.pl/...ic.php?p=126216

A gdzie indziej ta sama Sylwia ;) wspomniała o bardzo dobrej książce (na forum rpd też ją polecali) - "Strzelby, zarazki, maszyny. Losy ludzkich społeczeństw" Jareda Diamonda
http://www.dobradieta.pl/...p=150273#150273
(jest tu link do jej fragmentu)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Czw Lis 11, 2010 10:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 10:21   

W artykule "Brat Brud", który zapodał jakiś czas temu Krzysztof - http://www.dobradieta.pl/...ghlight=#150439
są wspomniane dwie książki, na podstawie których ów artykuł został napisany:
"Historia brudu" Katherine Ashenburg
pokrótce o niej:
Cytat:
Historia jest wobec nas bezbronna i analizowanie minionych epok łączy się z wielką pokusą przykładania do przeszłej rzeczywistości współczesnych nam standardów. Problem ten widoczny jest szczególnie w przypadku tematów związanych z historią codzienności. Bez trudu znaleźć możemy w niej fakty, które pozwolą nam uznać się za lepszych, bardziej cywilizowanych czy mądrzejszych. Taka – z gruntu nieuczciwa – perspektywa obca jest na szczęście Katherine Ashenburg, autorce wydanej niedawno przez Bellonę książki Historia brudu.

Jak można napisać historię brudu? Ashenburg buduje w swojej książce (mającej wyraźnie popularnonaukowy charakter, co w tym przypadku wcale nie jest wadą) konstrukcję historii higieny, koncentrując się głównie na ludzkim kontekście pojęcia brudu. To, czym jest brud, definiowane jest w jej pracy wyłącznie w odniesieniu do ludzkiego ciała. Brakuje – i jest to chyba jedna z głównych wad tej książki – pokazania szerszego kontekstu środowiska, w którym to ciało miało funkcjonować. Co prawda znaleźć można niewielkie fragmenty opisujące otaczającą człowieka na przestrzeniach wieków codzienność, jednak jest tych elementów zdecydowanie zbyt mało. Prowadzić to może do niebezpiecznej sytuacji, w której nieuważny czytelnik – patrząc z błędnej, współczesnej mu perspektywy – przekładać będzie realia dzisiejszego życia na przeszłą rzeczywistość. Zbudowany tak fałszywy obraz środowiska, w którym żyli ludzie, nie różnił się będzie od współczesnych znanych nam realiów. W takim przypadku człowiek żyjący w przeszłości uznawany może być niesprawiedliwie za jeszcze bardziej brudnego niż był w rzeczywistości. Dla przykładu – żyjący w ramach średniowiecznych wiejskich społeczności ludzie swój stosunek do brudu zawdzięczali otaczającym ich realiom (praca na roli i przy zwierzętach, bliski kontakt z naturą itp.) – brak podkreślenia tych okoliczności skutkować może przekonaniem, że ich stosunek do brudu – jak pisze o tym Ashenburg już we wstępie – mniej zależał od wzroku czy powonienia, a daleko bardziej od sposobu myślenia.

W powieści dla młodzieży Wodne dzieci z 1863 roku (autorstwa Charlesa Kingsleya) głównym bohaterem jest Tom, młody kominiarz, który nie umiał ani czytać ani pisać, ale wcale mu to nie przeszkadzało i nigdy się nie mył, bo tam, gdzie mieszkał, nie było wody. Pewnego dnia podczas pracy przy kominach bogatego domu Tom dostaje się przypadkiem do sypialni damy, w której znajduje wannę wypełnioną wodą i kąpiącą się w niej kobietę o białej skórze: Oszołomiony, zastanawia się czy wszyscy ludzie tak wyglądają gdy się myją i usiłuje zetrzeć nieco sadzy z nadgarstka. Potem widzi w lustrze swoje odbicie; małą, brzydką, obdartą postać w łachmanach o zaczerwienionych oczach szczerzącą białe zęby. (…) Właśnie wtedy, kiedy Tom uświadamia sobie, że jest brudny, zaczyna się jego przemiana. Rozgorączkowany zaczyna powtarzać „Muszę być czysty, muszę być czysty”. Brud jest stanem naturalnym, wszelkie zabiegi związane z walką z nim to już element kultury. Aby widzieć brud, trzeba – tak jak bohater Kingsleya – uświadomić sobie jego istnienie.

Na uwagę zasługuje to, w jaki sposób Katherine Ashenburg definiuje rolę rzeczy (przedmiotów, narzędzi) w swojej historii brudu. Tim Dant w artykule Material Civilisation: Things and Society zamieszczonym w The British Journal of Sociology definiuje przedmiot jako zmaterializowane interakcje społeczne, które kształtują relacje międzyludzkie. Wanna, mydło, grzebień czy pralka – ich rola nie sprowadza się tylko i wyłącznie do spełniania odpowiednich zadań związanych z dbaniem o czystość. W kontekście historycznym i współczesnym przedmioty te są też wyrazem pewnego statusu i budują relacje społeczne. Odrzucenie wody jako środka, który pozwala na dbanie o czystość staje się w XVI czy XVII wieku formą manifestacji przynależności do określonej elity. Pudry, róże, białe koszule – to wszystko odróżnia arystokrację od wieśniaków, którzy nie mogą pozwolić sobie na tak wyszukane środki i żyjąc w zgodzie z naturą wciąż nie boją się wody, kąpiąc się w rzekach i jeziorach. Wspierana reklamami (bardzo ciekawe ujęcie przez Ashenburg roli mediów!) popularyzacja mydła i środków higienicznych wyznacza nowe standardy społeczne, w których niedbanie o czystość powoduje wykluczenie z kręgu ludzi cywilizowanych.

Ważnym elementem książki Katherine Ashenburg jest analiza relacji między pojęciem brudu lub czystości a sferą moralną, kulturową i społeczną. Oczywiście czytać tę pracę można też pod kątem licznych atrakcyjnych mniej lub bardziej znanych faktów, cytatów czy ciekawostek związanych z historią brudu – jest to jednak rezygnacja z dużej części jej potencjału. Szkoda, że autorka tak mało pisze o ewolucji pojęcia nagości, które w tym kontekście należałoby chyba bardziej podkreślić. Interpretacje dotyczące wpływu religii na podejście do brudu są dość interesujące (problem czystości cielesnej i duchowej), warte poznania są też informacje o społecznej roli dbania lub niedbania o higienę.


oraz
"Czystość i brud" Georgesa Vigarello
HIGIENIA CIAŁA OD ŚREDNIOWIECZA DO XX WIEKU
Cytat:
Ta niezwykła książka jest opowieścią o tym, jak w historii cywilizacji zmieniało się pojęcie czystości. Jest to też historia przemian ludzkiej wrażliwości, historia ekspansji kultury w przestrzeń intymną człowieka. Od średniowiecznych wyobrażeń o higienie po współczesny aseptyczny wzór czystości. Georges Vigarello, historyk francuski, dzieli się swoją wiedzą z lekkością i elegancją prawdziwego erudyty.

Czytając książkę Georges'a Vigarello "Czystość i brud. Higiena ciała od średniowiecza do XX wieku" dowiecie się, że ludzkość od średniowiecza aż do końca XVIII wieku w ogóle nie myła się! Oto kilka cytatów z tej książki:

Pod koniec średniowiecza robactwo jest elementem codzienności dla przeważającej części ludu. O jego istnieniu przypomina się przy najdrobniejszej okazji. Pierwszą metodą usuwania robactwa czy zniszczenia go, jaką podaje w XV wieku Ménagier do Paris, jest upychanie pościeli, bielizny i ubrań w kufrach tak ciasno, aby do pcheł nie dochodziło światło ani powietrze, i trzymane w takiej ciasnocie wyginą, i pomrą natychmiast. [...]
Samo sformułowanie reguł dobrego wychowania, właśnie w XV wieku, przeznaczonych dla dzieci szlacheckich, przyjmuje istnienie robactwa za naturalny element otoczenia: Jest nieprzystojnie i niezbyt przyzwoite drapać się w głowę przy stole i zabijać na szyi czy plecach wszy, pchły czy inne robactwo w przytomności innych ludzi. (str. 48)

XVI wiek: Skóra niemowlęcia, najdelikatniejsza ze wszystkich, musi być bezustannie zatykana: Aby wzmocnić skórę i uzbroić ją na wypadek ataków z zewnątrz, które mogłyby jej zaszkodzić i podrażnić, należy pokryć ją popiołem z małży, które można znaleźć wszędzie nad rzekami i na mokradłach, lub popiołem z rogu wolego albo też popiołem z ołowiu (sic!), dokładnie roztartym i wymieszanym z winem. (str. 22)

XVII wiek: Nogi delfina - przyszłego Ludwika XIII (1601-43) - nie są myte do czasu ukończenia przezeń szóstego roku życia. Pierwsze zanurzenie ciała w wodzie - poza tym, bardzo krótkim, które nastąpiło bezpośrednio po narodzeniu - odbyło się, gdy delfin miał siedem lat. (str. 22)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 11:08   

Chciałam tu wkleic książki o których pisałam ale miałam problem z odszukaniem tematu książki:, czy moderator może ten temat książki gdzieś dokleić na górę do tych ważnych!!!!
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 11:29   

sylwiazłodzi napisał/a:
Chciałam tu wkleic książki o których pisałam ale miałam problem z odszukaniem tematu książki:, czy moderator może ten temat książki gdzieś dokleić na górę do tych ważnych!!!!

Sylwia, Hani wróci to na pewno cos poradzi, nie mam doswiadczenia w przyklejaniu wątków, boje się że cos pokręce a potem się nie odkręcę... :-)
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 12:29   


Polecam "Siostrzane uczucia" Małgosi Domagalik

Polecam zwłaszcza kobietom, pomaga odpowiedzic na pytanie dlaczego warto byc sobą, jak życ by byc tym, kim chce się byc. :-)

Czytałam ją dosyc dawno ale przychodzi czasem taki moment, że sięgasz po jakąś pozycje po raz kolejny bo czujesz że jest Ci to potrzebne...zamierzam ją po weekendzie przeczytac jeszcze raz....
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 15:26   

Molka może ta jest inna ale czytałam jej słowa w książce z L.Wiśniewskim "188 dni i nocy" to się rozczarowałam. Słuchając ją w wywiadach samą kiedy ona kogos pyta, jest dla mnie, ok mam jakieś swoje zdanie . W listach z nim cały czas miałam przed oczami jakieś założenie komuś wpadło do głowy i nie chciało z mojej głowy wyjść.

tu jest dłuższy fragment tej książki Domagalik

http://ksiazki.wp.pl/bid,...a,fragment.html
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

Ostatnio zmieniony przez sylwiazłodzi Czw Lis 11, 2010 15:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 20:21   

Wspominałem o tej książce na forum już nie raz.
Chodzi mianowicie o "In the Devil's Garden - A Sinful History of Forbidden Food" autorstwa Stewarta Lee Allena
Podzielana na rozdziały, które odnoszą się po kolei do 7 grzechów głównych:
"Lust, gluttony, pride, sloth, greed, blasphemy, and anger"
Ogólnie książka jest o zakazanym jedzeniu, o potrawach, które dzieliły religie, grupy etniczne, narodowe, klasy społeczne, etc. O tym jak jedzenie wpływało na wszystkie sfery życia - od seksu, przez politykę, kulturę po religię.
Wpływ na liczne wydarzenia historyczne!
Opisy obżarstwa, kursowanie między stołami a womitoriami bezcenne :D
No dla mnie są one świetne, bo dla niektórych te opisy były obrzydliwe, wywołujące bełty, jak można sobie wyczytać w recenzjach ;)

Okładka:
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Sana 
mateistka

Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 18 Sty 2009
Posty: 243
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Lis 12, 2010 00:44   

Pięć tytułów:
"Jak mówić, żeby dzieci się uczyły w domu i w szkole"
"Rodzeństwo bez rywalizacji"
"Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci"
"Jak mówić do nastolatków, żeby nas słuchały, jak słuchać, żeby z nami rozmawiały"
"Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały - jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły"

Autorstwa: Adele Faber, Elaine Mazlish

Praktycznie i na niezliczonej ilości przykładów - o tym, jak zmieniając sposób zwracania się do dziecka, można ułatwić życie całej rodzinie. Tu nie ma żadnej manipulacji. Jest szacunek do uczuć każdego z członków rodziny - proste i genialne :-)
 
     
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Pią Lis 12, 2010 12:29   

 
     
chill 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 818
Skąd: W-W
Wysłany: Pon Lis 15, 2010 20:49   

"Ginące Plemię " Farleya Mowata - polecił Hanni , kończę właśnie. Czyta się jednym tchem . Old schoolowa przygodówka , Cejrowski się chowa wg mnie . Bardzo smutna momentami , po raz kolejny pokazuje jak to białasy potrafia spaprać matkę naturę :( .
Można dostać używaną.



Następna będzie pewnie "Historia brudu" ;) ale zaczynam też niedługo "O czym mówię , kiedy mówię o bieganiu " H. Murakamiego :

 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Lis 15, 2010 21:20   


Panowie Ci młodzi i nieco starsi, mężowie, przyszli i obecni ojcowie ta lektura jest właśnie dla Was. :hihi:
 
     
chill 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 818
Skąd: W-W
Wysłany: Wto Lis 16, 2010 07:05   

Molka muszę to miec ;) :what:
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Wto Lis 16, 2010 10:16   

chill napisał/a:
Molka muszę to miec ;) :what:

chillku tak cichaczem sobie zamów, przeczytaj i ciiii , połóweczka nie musi nic wiedzic... :viva: :hihi: i wcielac w zycie, wcielac... :x
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 13:18   

http://www.gazetaprawna.p...wis_ebooks.html



google dziś otwiera ebook, nie widzę jak to działa, ale podobno łatwiej czytać książki bo wystarczy przeglądarka internetowa do zakupionych u nich książek


http://books.google.com/


można wpisywać po autorach

http://www.google.com/sea...l=&oq=&gs_rfai=

Ale jak z tego korzystać by kupić książkę?
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Wto Lut 22, 2011 19:37   

Udało mi się wypożyczyc w bibliotece "English patient", mam nadzieje ze przeczytam jednym tchem. :-)


Pożyczyłam tez :"Kwiecień w Paryżu" Michaela Wallnera.
 
     
Sana 
mateistka

Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 18 Sty 2009
Posty: 243
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Mar 25, 2011 18:23   

"Stulecie chirurgów" Jurgena Thorwalda

Nie do wiary, jak żmudna i okrutna - zarówno dla pacjentów, jak i lekarzy - była droga do chirurgii we współczesnym tego słowa znaczeniu.

Dlaczego sala operacyjna to po angielsku theatre? Bo nim zwyczajnie była. Kto chciał, mógł swobodnie usiąść w ławkach ustawionych wokół stołu operacyjnego i oglądać np. zasklepianie rany poprzez przypalanie rozżarzonym żelazem...
Niesamowity, przerażający horror, który czytałam po nocach, dziwnie nie mogąc się oderwać, mimo cierpnących zębów i kończyn, na wskutek drastycznych opisów.
_________________
Ważne wydarzenia na świecie rozgrywają się w mózgu
- Oscar Wilde
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pią Mar 25, 2011 18:26   

Sana napisał/a:
na wskutek

:hihi:
To musi być książka w sam raz dla mnie :)

Tomek
 
     
Sana 
mateistka

Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 18 Sty 2009
Posty: 243
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Mar 25, 2011 18:33   

Tomku, z pewnością się nie zawiedziesz :hihi:
Przypomniało mi się niby niewinnie 8-) i już się boję, co takiego może być w kontynuacji pt."Triumf chirurgów" : http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=15045

Hmm... a może wybrać jednak coś z Atula Gawande, na pewno nie jest to podane w tak anachronicznej formie, jak to jest z narracją Thorwalda, opartej na zapiskach jego dziadka, chirurga.
http://www.ikamed.pl/auto...atul_34399.html
_________________
Ważne wydarzenia na świecie rozgrywają się w mózgu
- Oscar Wilde
Ostatnio zmieniony przez Sana Pią Mar 25, 2011 18:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 12:58   

Jakis czas temu ogładałam dokument o M.Monroe w którym były odnalezione fragmenty jej listów,taśm ukazujące ją trochę inaczej a nawet bardzo. W końcu w jej czasach nie było blogów, internetu itp. ,sama nie wypowaidała się albo tego nie prezentowano ? co by wykraczało poza jej wizerunek.

zamówiłam w przedsprzedaży :

Książka "Fragmenty wiersze, zapiski intymne, listy"
M.Monroe

tu fragmenty:

http://www.literatura.gil...gmenty/fragment

ten wiersz mi się podoba

O szpitalnych koszulach
Mój tyłek
obnażony
w powietrze
wymierzony
gdy umysł nieświadomy
świadomy
wielu
Koncertów Haendla
Koncertów Vivaldiego
Benny'ego Goodmana

Mój (podwojony)
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

Ostatnio zmieniony przez sylwiazłodzi Pią Kwi 01, 2011 12:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Śro Kwi 27, 2011 21:07   

Czy ktoś zna tę książkę?

http://www.sklep.arkadia-...pis/69/70/1802/

W obronie jedzenia. Manifest wszystkożerców - Michael Pollan

Czy chleb który jemy jest prawdziwym chlebem?

Co ma wspólnego kotlet z tym co jedzą krowy?

Dlaczego należy unikać produktów reklamowanych jako zdrowe?

Co sprawia że australijscy Aborygeni chorują po przejściu na zachodnią dietę?

Czy aby się zdrowo odżywiać trzeba być ekspertem od żywienia?

Czy jedzenie nie może być po prostu przyjemnością?

Autor tej książki rzuca wyzwanie współczesnemu jedzeniu stworzonemu przez naukę i przemysł spożywczy. Kwestionuje także wartość wciąż zmieniających się zaleceń żywieniowych pochodzących od ekspertów. W zamian proponuje powrót do tradycyjnej kultury jedzenia i jadłospisów tworzonych przez nasze babki i prababki.

Bądź wszystkożercą - zachęca autor - ale pamiętaj, że jesteś tym, co zjadła Twoja strawa!
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
chill 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 818
Skąd: W-W
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 21:18   

Anthony Bourdain znany z cyklu "Bez rezerwacji" i jego druga książka niedawno ukazała się w Polsce :




A tu wcześniejsza jak by ktoś był zainteresowany :

 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 20:46   

Kolejny, chyba 4 raz "The Shining" Króla Stefana. Pierwsze wydanie, kartki pożółkłe, charakterystyczny zapach, miękka oprawa, rocznik 1990, tłumaczenie tytułu oryginalnego: "Jasność", okładka jak w starej szkole plakatu filmowego.
Tak "poznałem" Króla. W małej księgarni, przeglądając jakieś powieści grozy. Nagle sprzedawczyni podsunęła mi to:

Gdy czytałem pierwszy raz, nie skakałem w fotelu z radości. Dopiero kilka lat potem, stopniowo wsączał się zachwyt. Nie ma co dużo się rozpisywać, to mistrzowska pozycja.

ps: Zapomniałbym, wczoraj grzmotnąłem nią komara. Niech będzie, że podwójnie zasłużona :)

Tomek
Ostatnio zmieniony przez M i T Wto Cze 07, 2011 20:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Nie Sie 28, 2011 19:42   

(jakby co, uwaga spoilery)

Po stokroć KRRRRÓL!!!
"Full Dark No Stars" to nowa pozycja w dorobku Króla Stefana i jakże odmienna od tego, co tak bardzo dobrze znam. Gęsta atmosfera i tematyka prosta jak kij - morderstwa. Jestem dopiero przy pierwszej z 4 mini-powieści: "1922" i już czuję, że King obsunął klimat jeszcze dalej, za siódmy krąg piekieł oraz maksymalnie uprościł język. Nieznośna atmosfera, nieuchronność i koszmarny realizm, aż się dziwię, że wydawnictwo nie opatrzyło książki napisem-reklamą "tylko dla dorosłych".
Ojciec z pomocą syna postanawia zamordować żonę, bo ta chce sprzedać ziemię właścicielom świńskiej ubojni i przenieść się do miasta. Cholera, koleś zmasakrował matkę swojego dziecka, wciągnął go w mord i wrzucił ciało kobiety w studnię, po czym zasypia na łóżku, gdzie dokonał zbrodni... o w mordę...
No i postać szeryfa. Szeryf przyjeżdża, słyszy bajeczkę i na odjezdnym pyta, czy nie może pomóc w odnalezieniu żony. Z chęcią przytachałby ją za kudły do domu, bo żonę trza lać, by stała się posłuszna jak pies. Rany, ale Król musiał mieć zjazd, że zabrał się w TEN sposób za TAKĄ tematykę.
Zresztą, drzewiej bywało tak diabolicznie nie raz, jak np. w "Gerald's Play". Punkt wyjściowy to seks "z kajdankami" w domku pośrodku głuszy drzewnej. Przykuta jest dama, a facet dostaje zawału i umiera. Kobieta walczy uwięziona o życie, a dodatkowo po lesie wałęsa się ułomny, chory na słoniowaciznę chłopak.
Pisać dreszczowce i horrory musi być intrygującym zajęciem: siadasz do maszyny/kompa w piękny dzień i wyłączasz radosne myśli, by się zagłębić w ludzkie szaleństwo i przywołać całe pandemonium. Jak to jest?

Tomek
Ostatnio zmieniony przez M i T Nie Sie 28, 2011 20:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Neska 


Pomogła: 23 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sie 2009
Posty: 1331
Wysłany: Wto Sie 30, 2011 22:16   

qw
_________________
Pachelbel Canon in D
Ostatnio zmieniony przez Neska Czw Paź 27, 2011 19:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Wto Sie 30, 2011 22:39   

Uprzejmie proszę, Edmund Bojanowski
Cytat:
A. 1. BAJKA ISKIERKI /sł. JANINA PORAZIŃSKA/ 2. W ZIELONYM GAIKU /sł. MARIA CZERKAWSKA 3. O RUPAKACH /sł .DANUTA WAWIŁOW/ 4. KOŁYSANKA /sł. JÓZEF CZECHOWICZ/ 5. ZACHODZŻE SŁONECZKO /sł. Z.ROGUSZÓWNA/ 6. IDZIE NIEBO /sł. EWA SZELBURG-ZAREMBINA/

B 1. CHODZIŁ SENEK I DRZEMOTA /sł. EDMUND BOJANOWSKI/ 2. WY DORŚLI /sł. JANINA PORAZIŃSKA/ 3. BAJ /sł. KAZIMIERA IŁŁAKOWICZÓWNA/ 3. KOŁYSANKA /sł. JÓZEF CZECHOWICZ/ 4. NOCNY MAREK /sł. JANINA OSIŃSKA



Tomek
Ostatnio zmieniony przez M i T Wto Sie 30, 2011 22:43, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Neska 


Pomogła: 23 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sie 2009
Posty: 1331
Wysłany: Wto Sie 30, 2011 22:55   

qw
_________________
Pachelbel Canon in D
Ostatnio zmieniony przez Neska Czw Paź 27, 2011 19:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Neska 


Pomogła: 23 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sie 2009
Posty: 1331
Wysłany: Śro Sie 31, 2011 20:18   

qw
_________________
Pachelbel Canon in D
Ostatnio zmieniony przez Neska Czw Paź 27, 2011 19:41, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Śro Sie 31, 2011 20:39   

No to jaja :)
Bo są dwie piosnki o tych samych tytułach, zaś różnych autorów? Jeśli nie, to może błąd był w opisie do zbioru, jaki znalazłem.

Tomek
 
     
Neska 


Pomogła: 23 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sie 2009
Posty: 1331
Wysłany: Śro Sie 31, 2011 21:00   

qw
_________________
Pachelbel Canon in D
Ostatnio zmieniony przez Neska Czw Paź 27, 2011 19:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Neska 


Pomogła: 23 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sie 2009
Posty: 1331
Wysłany: Czw Wrz 01, 2011 12:36   

jak pojdzie tak dalej to sie okaze, ze polowa polskich znanych lulanek jest podkradziona 8)
_________________
Pachelbel Canon in D
 
     
rochsir 

Wiek: 39
Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 15
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: Czw Wrz 22, 2011 11:02   

a czy tę kołysankę bojanowskiego (albo i nie jego) można gdzieś w sieci znaleźć? może pod innym tytułem, bo szperałem, szperałem i nic ;/
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Czw Lis 17, 2011 15:37   

Książki dla dzieci poruszające trudne tematy tabu:

http://www.polskieradio.p...stawic-nadzieje

Marishka
 
     
Neska 


Pomogła: 23 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sie 2009
Posty: 1331
Wysłany: Nie Gru 18, 2011 21:07   

dla wszystkich trzydziestolatkow majacych czasem ochote na lekkie lektury pod koc i do kubka herbaty z cynamonem, w zalewie tych wszystkich szmirowatych i jarmarcznie podrobionych polskich Bridgett Jones czyli Sów, Kalicińskich, Szwaj i in. polecam Antonine Kozlowska i jej Kukulke i Trzy polowki jablka - wlasnie skonczylam i polecam - normalny jezyk, bliska realiow fabula, swietna obserwacja otoczenia :)
_________________
Pachelbel Canon in D
 
     
heniu007 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 385
Wysłany: Śro Gru 28, 2011 16:59   

Poniżej można znaleźć wartościowe publikacje cyfrowe i czasopisma:
InTechopen
InTechWeb

Powyższe publikacje są rozpowszechniane na zasadzie wolnego dostępu (Open Access).

Poniżej w katalogu możemy wyszukać inne magazyny udostępniane na zasadach "Open Access":
DOAJ -- Directory of Open Access Journals

Niektóre z nich charakteryzują się dużym współczynnikiem tzw. "Impact Factor". IF pokrótce określa prestiż danego czasopisma.
Darmowe publikację śmiało konkurują z komercyjnymi, ponieważ mogą trafić pod strzechy domów większej liczby osób.

Warto szukać również publikacji licencjonowanych pod nazwą copyleft. Publikację objęte tym terminem, możemy kopiować, drukować, udostępniać i modyfikować.

Gdyby wgryźć się w te wszystkie licencję, z pewnością odnajdziemy wiele innych wydawnictw, publikacji, czasopism.
Świat internetu stoi przed Nami otworem.
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
  Wysłany: Czw Sty 05, 2012 15:37   


Znalazłam in English, w formie audiobooku (jest to bardziej inscenizacja, rozpisana na role, niż zwyczajowe monotonne czytanie przez nudnego lektora) - jakieś 130 min. Właśnie zaczęłam i już widzę (słyszę), że zapowiada się REWELACYJNE słuchowisko! I są te wszystkie szczególiki, które uwielbiam i na które zwracam uwagę. Czuję, że będzie jeszcze mocniej i lepiej niż w filmie. Przysłowiowy nóż otwiera się w mojej kieszeni już od pierwszych słów wystukanych na klawiaturze (książka jest pisana w formie listów do Franklina) przez Evę...

Marishka

P.S. Ok, to co wysłuchałam, to jednak skrócona (tak jak myślałam!) wersja dla BBC. Wciąż muszę dorwać tekst pisany :)
Ostatnio zmieniony przez M i T Czw Sty 05, 2012 21:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
heniu007 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 385
Wysłany: Wto Sty 10, 2012 18:28   

:viva:
Mistrz zabiera się za tworzenie 3 tomu:
"Zdrowie na własne życzenie"

Oficjalna wzmianka

Czego możemy się spodziewać ?
Mistrz napisał/a:
Będzie się składał z trzech części. W pierwszej znajdą się rozdziały, dla których brakło miejsca w pierwszych tomach. W drugiej części będzie opisany bardzo ważny, moim zdaniem, wpływ promieniowania geopatycznego i cieków wodnych na organizm ludzki, i związane z tym problemy zdrowotne. W części trzeciej postaram się opisać w sposób jasny i zrozumiały dla każdego (bez magii i czarów) to, na czym znam się najlepiej - bioenergoterapię, czyli powszechne w naturze oddziaływanie organizmu na organizm.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 10, 2012 21:34   

Sana napisał/a:
"Stulecie chirurgów" Jurgena Thorwalda

Ja dostałem w prezencie świątecznym "Triumf chirurgów" tego samego autora. Też zapowiada się ciekawie.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Śro Sty 11, 2012 20:39   

Mały fragment dla zachęty:

http://www.kevin.videograf.pl/fragment.pdf

Marishka
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Nie Lut 05, 2012 06:24   

Znalezli dla mnie ksiazke, ktora mialem zamiar kupic, ale kupilem juz inna.
Moze ktos chce ja kupic?



А. Ю. Сергеев, Ю. В. Сергеев
Кандидоз. Природа инфекции, механизмы агрессии и защиты, лабораторная диагностика, клиника и лечение
Твердый переплет (2001)

Книга содержит наиболее полное систематическое изложение проблемы кандидоза. Подробно рассмотрены вопросы этиологии инфекции, морфологии и физиологии грибов рода Candida, патогенеза и факторов патогенности возбудителей, их взаимодействия с...
Цена
260 руб.
В корзину
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
chill 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 818
Skąd: W-W
Wysłany: Czw Lut 09, 2012 14:20   

Ostatnio połknąłem chyba najszybciej ponad 500 stron tej książki :



Dla zboczonych fanów pozycja obowiązkowa .
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Sob Mar 03, 2012 20:17   

Edyta Słonecka napisał/a:
Molko, jak już jesteśmy przy książkach, to przeczytaj sobie wspaniałą historyczną powieść Miki Waltariego pt.;"Egipcjanin Sinuhe". Powieść z mnóstwem ciekawych wątków.
Tego samego autora polecam "Karin, córka Monsa".

Dzięki. :P
 
     
Magdalinha 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 16 Paź 2008
Posty: 881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 26, 2012 19:12   

Julian Aleksandrowicz:

"Kuchnia i medycyna" z Ireną Gumowską
"Nie ma nieuleczalnie chorych"
"Pożywienie, woda i sól stołowa w ochronie zdrowia społecznego" z Kazimierzem Janickim
"U progu medycyny jutra" z Harry Dudą
"Wiedza stwarza nadzieję"
"Relaks" z Stanisławem Cwynar i Andrzejem Szyszko-Bohusz
"Sumienie ekologiczne"
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Wrz 09, 2013 17:51   

http://www.znak.com.pl/ka...CFcNb3godylsAJQ
Eben Alexander Dowód
niedługo będę miała tą książke :P
 
     
magda86

Dołączył: 21 Kwi 2016
Posty: 6
Wysłany: Śro Sty 31, 2018 20:06   Re: Książki

Hannibal napisał/a:
barb napisał/a:
Wszelakie godne uwagi, głównie żywienie i pochodne ale niekoniecznie.

książki o żywieniu, zdrowiu masz w tym temacie - http://www.dobradieta.pl/...pic.php?t=15730

jak ktoś lubi tematykę medyczną to polecam Stulecie chirurgów
Naprawdę wciągająca
 
     
stomed01

Dołączył: 19 Lis 2018
Posty: 3
Wysłany: Wto Sty 01, 2019 23:41   

Polecacie jakieś ciekawe książki fantasy lub sci-fi? :)




____________________________________
leasing samochodu osobowego a koszty
http://auta-firmowe.pl/le...owego-a-koszty/
 
     
Adamek1 

Dołączył: 04 Mar 2019
Posty: 2
Wysłany: Pon Mar 04, 2019 14:00   

warto przeczytać Lokatorkę L.A. Casey, naprawdę wciąga
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Gru 20, 2019 11:19   

Można sobie ściągnąć darmowo:
https://polona.pl/item/dzieci-powiesc,ODk3NDgwNzg/6/#index

"Dzieci" Bolesław Prus

Kto z nas w ogóle słyszał o tej powieści Aleksandra Głowackiego?
Dopiero Walijczyk, Norman Davis musiał zwrócić naszą uwagę na to przesłanie Bolesława Prusa dla przyszłych pokoleń.
Aktualne do dziś, a może nawet bardziej dzisiaj, niż kiedykolwiek.
JW
 
     
gwarek 

Dołączył: 20 Gru 2017
Posty: 41
Wysłany: Sob Gru 21, 2019 07:08   

Książki Doktora Kwaśniewskiego powinny być obowiązkowe w szkołach, przychodniach, wojsku, policji, więzieniach, sądach. Tam jest prawdziwa wiedza od której nie ma ucieczki.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Sob Gru 21, 2019 11:05   

To się nazywa dysonans poznawczy.
JW
 
     
gwarek 

Dołączył: 20 Gru 2017
Posty: 41
Wysłany: Nie Gru 22, 2019 08:33   

Doktor ma wiedzę, nie potrzebny dysonans.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Gru 23, 2019 00:34   

gwarek napisał/a:
Doktor ma wiedzę, nie potrzebny dysonans.

Nie Doktor ma dysonans poznawczy, ale Pan.
Proszę się zapoznać z tym pojęciem.
W dobie Internetu to pikuś.
JW
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Gru 23, 2019 00:47   

Odpinając się od bezkrytycznej wiary w jakiegoś guru, wróćmy do
https://polona.pl/item/dzieci-powiesc,ODk3NDgwNzg/6/#index
"Dzieci" Bolesław Prus
JW
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Śro Gru 25, 2019 09:17   

Edward Snowden "Pamięć nieulotna"

Już na pierwszych kartach Snowden czarno na białym potwierdza, że współczesna mania trzymania danych w chmurze i na portalach społecznościowych została zainicjowana przez służby.
Znacznie wygodniej jest mieć wszystko na kontrolowanych serwerach Facebooka niż mozolnie włamywać się do miliardów rozproszonych komputerów.
JW

PS. A zaczynało się tak obiecująco, jak to określił John Perry Barlow w Deklaracji Niepodległości Cyberprzestrzeni w 1996 roku:

Cytat:
Tworzymy świat, do którego wszyscy mogą wejść bez przywilejów i uprzedzeń wynikających z rasy, siły ekonomicznej, siły wojskowej lub miejsca urodzenia.

Tworzymy świat, w którym każdy, w dowolnym miejscu, może wyrazić swoje przekonania, bez względu na to, jak osobliwe, bez obawy, że zostanie zmuszony do milczenia lub konformizmu.

Wasze prawne pojęcia własności, wyrażania, tożsamości, podróżowania i kontekstu nie dotyczą nas. Wszystkie oparte są na materii a tutaj materia nie ma znaczenia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved