Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Chleb, a dieta, jeść czy nie ?
Autor Wiadomość
qwerek 

Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 11, 2017 12:04   Chleb, a dieta, jeść czy nie ?

Tak jak w temacie, lepiej jeść chleb czy nie ?
Co sądzicie o artykule http://www.szukamdietetyk...-na-diecie.html zgadzacie się z tym, ze chleb nie jest taki zły ?
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Kwi 14, 2017 08:38   

Ja słyszałem wiele różnych opinii na ten temat i już sam nie wiem, czy warto chleb jeść, czy też nie. Myślę, że w żadnym kierunku nie należy popadać w skrajność. ;)
 
     
Justyna94 

Wiek: 30
Dołączyła: 16 Paź 2017
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Paź 23, 2017 10:39   

dokładnie myślę, że nie ma co popadać w skrajność, trzeba jeść wszystkiego po troche, czasem chleb, czasem owsiankę, czasem ser biały... tak samo nie tylko ziemniaki ale różne kasze, ryże, makarony, no i czytać co pisze na opakowaniach
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Śro Lis 01, 2017 09:02   

Justyna94 napisał/a:
dokładnie myślę, że nie ma co popadać w skrajność, trzeba jeść wszystkiego po troche, czasem chleb, czasem owsiankę, czasem ser biały... tak samo nie tylko ziemniaki ale różne kasze, ryże, makarony, no i czytać co pisze na opakowaniach
Preferencje żywieniowe, to jak odcisk palca. Tutaj wyraźnie widać preferencje skierowane w stronę wegetarianizmu.
Niskowęglowodanowcy też jadają wszystko, czasem z konieczności i w niewielkich ilościach, ale nikomu do głowy nie przychodzi, żeby jednym tchem wymieniać chleb, ziemniaki, kasze, ryże, makarony, a w szczególności owsiankę.
JW
 
     
agaa 

Dołączyła: 07 Gru 2016
Posty: 29
Wysłany: Wto Lis 07, 2017 16:23   

Ja zamieniłam tylko jasne pieczywo na pełnoziarniste. Jak byłam na ścisłej diecie to bardziej się ograniczałam, teraz tylko pilnuję tego co jem, żeby wagę utrzymać, a odżywiać się zdrowo.
 
     
Justyna94 

Wiek: 30
Dołączyła: 16 Paź 2017
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lis 07, 2017 17:14   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Justyna94 napisał/a:
dokładnie myślę, że nie ma co popadać w skrajność, trzeba jeść wszystkiego po troche, czasem chleb, czasem owsiankę, czasem ser biały... tak samo nie tylko ziemniaki ale różne kasze, ryże, makarony, no i czytać co pisze na opakowaniach
Preferencje żywieniowe, to jak odcisk palca. Tutaj wyraźnie widać preferencje skierowane w stronę wegetarianizmu.
Niskowęglowodanowcy też jadają wszystko, czasem z konieczności i w niewielkich ilościach, ale nikomu do głowy nie przychodzi, żeby jednym tchem wymieniać chleb, ziemniaki, kasze, ryże, makarony, a w szczególności owsiankę.
JW

wymieniłam to co przyszło mi na myśl... czy to źle że nie wymieniłam kiełbasy? rozmawiamy tutaj o chlebie a nie o wegetarianizmie...
 
     
Herbia_pl 

Dołączyła: 10 Lis 2017
Posty: 29
Wysłany: Nie Lis 26, 2017 11:43   

Bazuj na dobrej jakości, pożywnym ciemnym pieczywie bez dodatku konserwantów i naprawdę nie ma się czego obawiać czy przesadzać z tym aby nie jeść chleba, bo to nie działa korzystnie na żadną dietę.
 
     
marysiu

Dołączył: 28 Lis 2017
Posty: 8
Wysłany: Wto Lis 28, 2017 17:35   

Jak masz nietolerancję to warto odpuścić, a tak to czemu nie. JA niestety lubię najbardziej chleb biały z chrupiącą skórką :p
 
     
kalarepa150

Dołączył: 13 Paź 2017
Posty: 10
Wysłany: Pon Mar 12, 2018 13:06   

ja jak chleb to tylko z pełnego ziarna, bo przy moim zespole jelita wrażliwego, to muszę bardzo bardzo uważać.. dodatkowo stosuję preparat intesta, który utrzymuje prawidłowa perystaltykę moich jelit :)
 
     
Sentinel 

Wiek: 50
Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 1021
Wysłany: Wto Mar 13, 2018 01:34   

kalarepa150 napisał/a:
ja jak chleb to tylko z pełnego ziarna, bo przy moim zespole jelita wrażliwego, to muszę bardzo bardzo uważać.. dodatkowo stosuję preparat intesta, który utrzymuje prawidłowa perystaltykę moich jelit :)


Ziarna podrażniają jelita (wszystkie bez wyjątku, pełne czy oczyszczone jedno licho).
Intesta ma w składzie krótkołańcuchowe kwasy tłuszczowe. Dlatego łagodzi objawy zespołu jelita drażliwego.
_________________
"Nie wiem, nie znam się, nie orientuję, zarobiony jestem".
 
     
marzenakrol 

Dołączyła: 24 Kwi 2018
Posty: 1
Wysłany: Wto Kwi 24, 2018 13:30   

Na mnie na przykład chleb jakoś negatywnie nie wpływa. Jestem na diecie, jem chleb i normalnie waga spada, więc to chyba już zależy od osoby. Ostatnio przeczytałam taki artykuł http://ja-kobieta.pl/dlac...ersonalizowana/ i najwidoczniej jakieś ziarno prawdy w tym jest, bo koleżanka ma taką samą dietę jak ja, ale jej waga nie spada jedząc chleb :D więc teraz postanowiła odstawić i zobaczymy co z tego będzie :)
 
     
kristiankostov 

Wiek: 26
Dołączył: 23 Kwi 2018
Posty: 15
Wysłany: Wto Kwi 24, 2018 22:36   

Nie jem pieczywa od początku kwietnia i już zauważam efekty. Spadło mi sporo z brzucha i z bioder (tak! mężczyźni też mają biodra!). Czuję się zdecydowanie lepiej, choć przyznaję, że uwielbiam pieczywo i chodzi za mną kajzerka z serem i pomidorem czy bagietka z czosnkiem i wędlinką.
Gdy uda mi się schudnąć to od czasu do czasu pozwolę sobie na jakąś kanapkę czy burgera z pieczywem z sezamem, ale oczywiście to raz w miesiącu góra, by nie wrócić do starych nawyków żywieniowych.
_________________
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved