Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapalenie zoladka.
Autor Wiadomość
Robert77

Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 22
Wysłany: Pon Kwi 30, 2018 08:17   Zapalenie zoladka.

Czy mozna leczyc zapalenie zoladka zywieniem niskoweglowodanowym?
 
     
Sentinel 

Wiek: 50
Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 1021
Wysłany: Pon Kwi 30, 2018 10:40   Re: Zapalenie zoladka.

Robert77 napisał/a:
Czy mozna leczyc zapalenie zoladka zywieniem niskoweglowodanowym?


Zależy od tego czym to zapalenie jest spowodowane. Jeśli przyczyną jest helicobacter pylori, to samo żywienie niskowęglowodanowe może nie wystarczyć.
_________________
"Nie wiem, nie znam się, nie orientuję, zarobiony jestem".
 
     
Robert77

Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 22
Wysłany: Pon Kwi 30, 2018 11:18   

Nie jest spowodowane bakteria.Podczs gastroskopi powiedziano mi,ze mam bardzo duzo soku zoladkowego,nawt myslano,ze napilem sie przed badaniem.W czym moze pomoc ograniczenie weglowodanow?
 
     
Ryszard 
RW

Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 75
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Kwi 30, 2018 11:19   Re: Zapalenie zoladka.

"Czy mozna leczyc zapalenie zoladka zywieniem niskoweglowodanowym?"
Proponuję kontrolować swój mikrobiom.
Pomocna może być n/w pozycja:
Dobre bakterie - Robynne Chutkan
]
_________________
RWP
Ostatnio zmieniony przez Ryszard Pon Kwi 30, 2018 11:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Sentinel 

Wiek: 50
Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 1021
Wysłany: Pon Kwi 30, 2018 12:40   

Robert77 napisał/a:
W czym moze pomoc ograniczenie weglowodanow?


W redukcji zapalenia, ponieważ najczęściej to węglowodany są jego przyczyną.
https://www.perfectketo.c...d-inflammation/
_________________
"Nie wiem, nie znam się, nie orientuję, zarobiony jestem".
 
     
Robert77

Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 22
Wysłany: Pon Kwi 30, 2018 13:50   

Dieta keto to juz duze wyzwanie,bardziej ograniczenie weglowodanow do jakies rozsadnej granicy,nie chce odrazu zmieniac calego metabolizmu.Jakie produkty moga pomoc?Gastrolog powiedzial jeszcze ,zeby ograniczyc tluszcz bo wtedy pokarm zalega w zoladku.Wchodzac na Dobra Dieta.pl zauwazylem ,zowye jest to dieta bialkowo tluszczowa,czy przy ograniczeniu weglowodanow,tluszcz juz tak niepowołduje zaleganie w zoladki.Do jakiego poziomu bezpiecznie ograniczyc weglowodany?Mozg i system nerwowy potrzebuja glukozy.
 
     
Sentinel 

Wiek: 50
Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 1021
Wysłany: Pon Kwi 30, 2018 14:46   

Robert77 napisał/a:
Dieta keto to juz duze wyzwanie,bardziej ograniczenie weglowodanow do jakies rozsadnej granicy,nie chce odrazu zmieniac calego metabolizmu.Jakie produkty moga pomoc?Gastrolog powiedzial jeszcze ,zeby ograniczyc tluszcz bo wtedy pokarm zalega w zoladku.Wchodzac na Dobra Dieta.pl zauwazylem ,zowye jest to dieta bialkowo tluszczowa,czy przy ograniczeniu weglowodanow,tluszcz juz tak niepowołduje zaleganie w zoladki.Do jakiego poziomu bezpiecznie ograniczyc weglowodany?Mozg i system nerwowy potrzebuja glukozy.


Dieta niskowęglowodanowa w której energia z ww stanowi 10%, energia z białka 20%, a z tłuszczu 70%, to też jest dieta ketogenna. To jest typowy wariant: 70g ww, 120g białko i około 200g tłuszczu. Taki standardowy Lutz, że tak powiem. Średnie stężenie ciał ketonowych na takiej diecie, to 0,5 mmol/dl z cyklicznym spadkiem i wzrostem, w zależności od pory dnia i aktywności. Po wysiłku, w środku nocy lub kiedy przerwy między posiłkami są długie, może dobić do 2 mmol. Im bardziej obetniesz węglowodany, tym głębsza będzie ketoza. Nawet przy wyższej ilości protein.
0,5 mmol wystarczy. Już taka ilość daje efekt przeciwzapalny. Chyba że jest to dieta niskowęglowodanowa, ale wyjątkowo zasobna w składniki prozapalne.
_________________
"Nie wiem, nie znam się, nie orientuję, zarobiony jestem".
Ostatnio zmieniony przez Sentinel Pon Kwi 30, 2018 14:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Robert77

Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 22
Wysłany: Pon Kwi 30, 2018 14:56   

Wlasnie o ktore skladniki prozapalne?Jak sie ma do tego zaleganie w zoladku po spozyciu duzej ilosci tluszczu?
 
     
Sentinel 

Wiek: 50
Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 1021
Wysłany: Pon Kwi 30, 2018 15:16   

Robert77 napisał/a:
Wlasnie o ktore skladniki prozapalne?Jak sie ma do tego zaleganie w zoladku po spozyciu duzej ilosci tluszczu?


Prozapalne są produkty wysoko przetwarzane.
Czas zalegania w żołądku nie ma tu żadnego znaczenia. Nie ważne ile zalega, ale co zalega. To co mówi gastrolog, to zaklinanie rzeczywistości.
_________________
"Nie wiem, nie znam się, nie orientuję, zarobiony jestem".
 
     
Robert77

Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 22
Wysłany: Pon Kwi 30, 2018 16:49   

Wlasnie nie zawsze mozna ufac medyka.Nie jem produktow wysoko przetworzonych.
 
     
Sentinel 

Wiek: 50
Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 1021
Wysłany: Pon Kwi 30, 2018 22:04   

Robert77 napisał/a:
Wlasnie nie zawsze mozna ufac

Ludzki organizm jest niewiarygodnie wytrzymały i ma niezwykłe właściwości regeneracyjne. Kości wytrzymują większe naprężenia niż żelbet, malutkie serce może wpompować płyn na wysokość trzeciego piętra, organizm potrafi przetrwać uderzenie pioruna, hipo i hipertermię, 100 dni bez pożywienia, utratę połowy objętości krwi, ale kiepsko znosi pomysły konowałów.
_________________
"Nie wiem, nie znam się, nie orientuję, zarobiony jestem".
 
     
Robert77

Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 22
Wysłany: Wto Maj 01, 2018 17:08   

Zgadza sie,a jednym z takich pomyslow jest przepisywanie lekow na ograniczenie kwasu solnego,ja rowniez takie dostalem .
 
     
fibi

Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 10
Wysłany: Sob Cze 23, 2018 17:59   

Mi przy zapaleniu jelita lekarze zalecali stosowac inteste na wyrownanie perystaltyki jelit i metabolizmu. No i ona dodatkowo tez wzmacnia blone sluzowa jelit. Ciekawe jak to jest przy zapaleniu zoladka..
 
     
tomasz.kulawik

Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 3
Wysłany: Śro Sie 21, 2019 08:21   

ja przy zapaleniu błony śluzowej żołądka dostałem bardzo restrykcyjną dietę, bez niczego słodkiego, smażonego, czy ostrego. Wszystko to podrażnia żołądek i należy ograniczać.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Nie Wrz 01, 2019 13:39   

W rzeczywistości błonę śluzową żołądka najbardziej podrażniają węglowodany, a dopiero potem reszta.

Poza tym, nie ma się czego bać ograniczania węglowodanów, które można zredukować nawet do zera, chociaż nie polecamy takiego żywienia.
Skoro propagowane są miesięczne głodówki, które nikogo nie zabijają, to tym bardziej nie umiera się na diecie zero węglowodanów jedząc pozostałe składniki do syta.
Straszenie brakiem rzekomo niezbędnej glukozy dla mózgu i mięśni, to bujda powielana przez producentów insuliny i omeprazolu.
Wątroba świetnie sobie radzi z produkcją glukozy z aminokwasów i glicerolu.
JW
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved