Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:12
Ciągła senność, zamulenie, zmęczenie, zimno...
Autor Wiadomość
Marwi 

Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 3
  Wysłany: Sob Gru 29, 2012 15:23   Ciągła senność, zamulenie, zmęczenie, zimno...

Witam
Słuchacie mam taki problem i dłuższy czas.
Ciągle jestem zmęczony, senny i jest mi przeważnie zimno.
Mój każdy dzień wygląda podobnie:
Gdy mam na I zmianę do pracy 6.00-14.00
Wstaję o godz. 04.30, Jem śniadanie cztery kanapki z wędliną, szynką + dwie herbaty z cytryną.
Godz. 05.30 wsiadam w samochód i jadę do pracy.
Pracuję do 14.00, praca nie ciężka, jedynie trochę się nachodzę przez te 8 h, o godz. 10.00 mam przerwę na której jem trzy kanapki z wędliną, szynką + herbata.
Przychodzę do domu 14.30, do 15.00 coś zawsze zrobię w domu, naniosę drzewa do pieca itp. Po 15.00 mam obiad zazwyczaj ziemniaki/frytki/itp. + mięso/sos/itp. +zawsze jakaś sałatka.
Od razu poz jedzeniu chce mi się spać i albo idę spać i śpię tak do godz. 20.00/21.00 później wstaję, posiedzę przy komputerze do tej 0.00 i idę dalej spać lub od tej 15,30 siedzę zamulony przy komputerze do godz. 22.00/23.00 , coś w między czasie zjem ale nie zawsze i idę spać.
Tak wygląda u mnie cały tydzień od poniedziałku do piątku.
W weekendy jak nie pracuję to wstaję o 10.00/11.00 śniadanie / 14.00 /15.00 obiad / cały dzień przy komputerze 19.00/20.00 kolacja, siedzę jeszcze do 0.00 / 01.00 w nocy przy komputerze i idę spać.
Tak wygląda moje życie.
Jak siedzę przy komputerze to muszę się zawsze przykryć z 3 kołdrami bo mi zimno. W domu panuje temperatura od 17 stopni z rana do 23 stopni wieczorem
Pewnie Was to dziwi ale nigdzie nie mam ochoty wychodzić, lubię po prostu siedzieć przy komputerze, zazwyczaj uczę się angielskiego czy tam po prostu sobie serfuje w poszukiwaniu lepszej pracy itp. ogólnie zawsze mam zajęcie przy komputerze.
Ze znajomymi raczej się nie widuje ponieważ zbytnio nie mam z kim.
Mieszkam trochę na odludziu, nie mam zresztą pieniędzy na takie zabawy. Ogólnie jakoś mi towarzystwa nie brakuje i nie mam z tego powodu doła.
Najgorsze jest te ciągłe uczucie zmęczenia i senności.
Chce mi się spać w pracy, w domu wszędzie.
Ciągle ziewam, oczy mi się kleją.
Nie wiem skąd to się bierze. Ogólnie w pokoju w którym przebywał przeważnie cały czas chce mi się spać najbardziej, nie wiem czy może przyczyną tego być ciek wodny w piwnicy/pod domem?
Na pewno coś tam jest, bo bezpośrednio pod moim pokojem, łóżkiem jest piwnica w której zawsze jest woda, która wychodzi z ścian i podłogi. To stare budownictwo, nic się nie da zrobić, czy może ma to jakiś związek z tą zamułą?
Dodam jeszcze, że mam 25 lat.
Ogólnie mam jakieś tam Hobby ale to w sezonie wiosenno-letnim. Wtedy przebywam dużo na świeżym powietrzu (las)
Wtedy jestem w miarę dobrej formie ale przyjdę tylko do domu i znowu spać i zimno.
Teraz np. w pokoju mam 24 stopnie, a siedzę przykryty trzema kołdrami i kocem i jest mi w sam raz.
Mam też tak, że nic mi się nie chce robić, nie chce mi eis nawet iść posprzątać, coś zrobić... Ciągłe zamulony..
Do pracy jak przychodzę to też się śmieją i pytają czy nie spałem w nocy? Znowu zamulony?
A, ja spałem normalnie, a mimo to dalej chce mi się spać.
Nie raz jak z kilku dni mi się uzbiera, że po I zmianie nie śpię po objedzie na któryś dzień jak już zasypiam na siedząco i pójdę spać, to potrafię się położyć spać o godz. 16.00 i spać aż do 04.30 następnego dnia jak wstaje do pracy.
 
     
Herkimer 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 06 Paź 2012
Posty: 172
Wysłany: Sob Gru 29, 2012 16:39   

Co to może być?

Możliwe przyczyny nadmiernej senności w ciągu dnia

Cukrzyca

Nadmierna senność może świadczyć o cukrzycy. Osoby cierpiące na tę chorobę zapadają nawet w tzw. śpiączkę cukrzycową, która może doprowadzić do śmierci. Zatem warto systematycznie sprawdzać poziom cukru we krwi.

Niedoczynność tarczycy

Senność może być też objawem niedoczynności tarczycy – tarczyca produkuje zbyt mało hormonów. Wiele osób bagatelizuje tę sprawę. Tymczasem jeśli ciągle czujemy się senni, rośnie masa ciała, skóra jest sucha, włosy cienkie i łamliwe, warto zbadać tarczycę, gdyż to ona może być źródłem problemów.

Anemia

Senność i ciągłe uczucie zmęczenia może też być objawem anemii. Jeśli spada poziom żelaza we krwi, po prostu tracimy siły. Wówczas może pojawić się ciągłe uczucie zmęczenia i senność. By to wykluczyć lub potwierdzić, niezbędne jest wykonanie badań krwi.

Depresja

Gdy ciągle chce ci się spać, być może masz depresję. Osoby cierpiące na tę chorobę tracą chęć do działania i najchętniej cały dzień by spały. Jeśli chronicznemu uczucia zmęczenia i senności towarzyszy niepokój, zniechęcenie, apatia, warto skonsultować się z psychologiem lub lekarzem psychiatrą.

Przemęczenie

Nadmierna senność w ciągu dnia przede wszystkim może świadczyć po prostu o przemęczeniu. Zatem postaraj się wygospodarować trzy kolejne dni na wypoczynek: wyśpij się, spędzaj czas na świeżym powietrzu, jedz owoce, warzywa i ryby. Jeśli to nie przyniesie poprawy, wówczas warto wybrać się do lekarza i zrobić podstawowe badania krwi i moczu.

Przesilenie jesienno-zimowe

Senność może pojawi się w okresie przesilenia jesienno-zimowego wówczas może to być reakcja na ciemność, pluchy i spadek temperatury powietrza. W takiej sytuacji warto doświetlać się. Nie oszczędzaj na świetle w domu oraz zafunduj sobie terapię światłem.


Uczucie zimna i senność - według mnie wygląda to na niedoczynność tarczycy. Idź do lekarza i weź skierowanie na badanie hormonów tarczycy.
 
     
_____

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 128
Wysłany: Sob Gru 29, 2012 18:05   

Zapytaj praprzodka o co walczył:

8 godzin pracy (zarobkowej)
8 godzin odpoczynku (aktywności wedle uznania)
8 godzin snu

Można spać krócej, ale trzeba lubić nie spać;
(praca którą lubimy, wypoczynek który lubimy, jedzenie które lubimy jest <przypadkiem> zdrowe)

Spróbuj rzucić chleb, zboża, kasze, kukurydzę, ryż,
herbatę, kawę, (inne używki wedle uznania)

Do picia czysta woda lub rozcieńczone soki owocowe bez cukru.

Do jedzenia ... pisałeś, że potrafisz szukać na forum / w internecie. :-)





p.s.
Z tym pisaniem o cytrynie do herbaty to trochę przesadziłeś,
jak ktoś wie, że cytryna ma znaczenie
to zwykle doskonale wie jak się odżywiać
(co nie znaczy, że działa na siebie zgodnie ze swoja wiedzą).
:-)

Marwi napisał/a:
Jeśli i tym razem przepowiednie Baby Vangi się spełnią, za tydzień czeka nas początek III Wojny Światowej!!!! Co myślicie o przepowiedniach Baby Vangi?

Zajrzyj po inspiracje do wątku filmowego, tyle jest bardziej budujących przekazów.
:shock:
Ostatnio zmieniony przez _____ Sob Gru 29, 2012 18:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Sob Gru 29, 2012 19:51   

Tak, jak odstawisz chleb i ziemniaki, to senność przejdzie po kilku dniach.
 
     
funkyweb

Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 6
Wysłany: Śro Lut 27, 2013 14:40   

Herkimer napisał/a:
Co to może być?

Możliwe przyczyny nadmiernej senności w ciągu dnia

Cukrzyca

Nadmierna senność może świadczyć o cukrzycy. Osoby cierpiące na tę chorobę zapadają nawet w tzw. śpiączkę cukrzycową, która może doprowadzić do śmierci. Zatem warto systematycznie sprawdzać poziom cukru we krwi.

Niedoczynność tarczycy

Senność może być też objawem niedoczynności tarczycy – tarczyca produkuje zbyt mało hormonów. Wiele osób bagatelizuje tę sprawę. Tymczasem jeśli ciągle czujemy się senni, rośnie masa ciała, skóra jest sucha, włosy cienkie i łamliwe, warto zbadać tarczycę, gdyż to ona może być źródłem problemów.

Anemia

Senność i ciągłe uczucie zmęczenia może też być objawem anemii. Jeśli spada poziom żelaza we krwi, po prostu tracimy siły. Wówczas może pojawić się ciągłe uczucie zmęczenia i senność. By to wykluczyć lub potwierdzić, niezbędne jest wykonanie badań krwi.

Depresja

Gdy ciągle chce ci się spać, być może masz depresję. Osoby cierpiące na tę chorobę tracą chęć do działania i najchętniej cały dzień by spały. Jeśli chronicznemu uczucia zmęczenia i senności towarzyszy niepokój, zniechęcenie, apatia, warto skonsultować się z psychologiem lub lekarzem psychiatrą.

Przemęczenie

Nadmierna senność w ciągu dnia przede wszystkim może świadczyć po prostu o przemęczeniu. Zatem postaraj się wygospodarować trzy kolejne dni na wypoczynek: wyśpij się, spędzaj czas na świeżym powietrzu, jedz owoce, warzywa i ryby. Jeśli to nie przyniesie poprawy, wówczas warto wybrać się do lekarza i zrobić podstawowe badania krwi i moczu.

Przesilenie jesienno-zimowe

Senność może pojawi się w okresie przesilenia jesienno-zimowego wówczas może to być reakcja na ciemność, pluchy i spadek temperatury powietrza. W takiej sytuacji warto doświetlać się. Nie oszczędzaj na świetle w domu oraz zafunduj sobie terapię światłem.


Uczucie zimna i senność - według mnie wygląda to na niedoczynność tarczycy. Idź do lekarza i weź skierowanie na badanie hormonów tarczycy.


boże, nie lepiej gościa wysłać do lekarza niż przeklejać mu jakieś przedruki, biedak się naczyta i uroi sobie przynajmniej trzy z nich. Nie czytać, porad szukać u specjalistów w takich sprawach
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Czw Lut 28, 2013 08:11   Re: Ciągła senność, zamulenie, zmęczenie, zimno...

Marwi napisał/a:
Wstaję o godz. 04.30, Jem śniadanie cztery kanapki z wędliną, szynką + dwie herbaty z cytryną.
A gdzie masło i po co tyle chleba?
JW
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Czw Lut 28, 2013 08:15   

funkyweb napisał/a:
Boże, nie lepiej gościa wysłać do lekarza niż przeklejać mu jakieś przedruki, biedak się naczyta i uroi sobie przynajmniej trzy z nich. Nie czytać, porad szukać u specjalistów w takich sprawach
Można.
http://nowadebata.pl/2012...zcy-apokalipsy/
JW
 
     
yarosh1980 

Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 742
Ostrzeżeń:
 7/2/3
Wysłany: Sob Kwi 20, 2013 20:49   

Przyczyna jest tylko jedna. Nie dajesz swemu organizmowi możliwości zregenerowania się - za krótko śpisz. Tylko 5 godzin snu dziennie? Nic dziwnego że ciągle jesteś ospały i zamulony, bez energii. Jeśli budzisz się o 4:30, to powinieneś iść spać o 20:30. Powinno być te 8 godzin snu, szczególnie jeśli pracujesz. Wysypiaj się codziennie 8 godzin, a wszystko wróci do normy i po paru dniach już nie będziesz senny po robocie. I ważne żeby nie iść spać z pełnym żołądkiem, bo to też powoduje wyczerpanie i brak energii, co wiem z doświadczenia.
Ja mam do roboty raz o 14-22, a raz o 6-14, więc nie mam możliwości spać o stałej godzinie. I przez to, gdy mam na rano, to zdołam przespać tylko 5 godzin (zasypiam o 24). W efekcie chodzę jak trup, niewyspany, osłabiony. Nie uśmiecha mi się takie życie, tym bardziej że chcę być w formie, bo prowadzę sportowy tryb życia. Postanowiłem coś z tym zrobić. Otóż po tygodniu chodzenia na rano sam się mimowolnie budzę o 5:30, nawet gdy mam na popołudnie, i to trwa przez kilka dni. Widocznie mój organizm w wyniku codziennej pobudki o 5:25 przestawia na narzucony mu czas i sam się budzi bez budzika (ale nie wstaję, tylko znowu zasypiam, aby dospać te 3 godziny). Muszę więc to wykorzystać i po obudzeniu już nie spać dalej, tylko zaczynać nowy dzień, nawet jeśli nie mam do roboty. A wtedy będę zdolny do zasypiania o godzinie 21. Wszystko po to, żeby być pełnym energii w robocie i po robocie.
Ostatnio zmieniony przez yarosh1980 Sob Kwi 20, 2013 20:57, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
JulitkaKorobej 

Wiek: 33
Dołączyła: 17 Maj 2017
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Maj 17, 2017 18:22   

Ja miałam takie objawy jak Ty, później zrobiłam sobie badania, bo zuważyłam, że w nocy sie budzę i mam problem ze złapaniem oddechu, i okazało się, że cierpię na bezdech senny.
Całą noc miałam problemy z oddychsaniem "nieświadomie" co odbijało się na zmęczenie w dzień:)
 
     
JulitkaKorobej 

Wiek: 33
Dołączyła: 17 Maj 2017
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Cze 29, 2017 16:57   

jak u Ciebie? ja znalazłam lekarstwo na siebie:) od 2 tygodni mam z głowy zobacze czy pozytywne efekty utrzymaja sie dluzej i dam znac. Jak ktoś będzie miał jakies pytania to zapraszamna priv.
 
     
Justyna94 

Wiek: 30
Dołączyła: 16 Paź 2017
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Paź 23, 2017 10:25   

przede wszystkim należy spać przynajmniej 8 godzin dziennie.... to jest podstawa, no i jeśli lubisz to mozesz czasem jakąś kawe wypić - tylko nie przed snem ;p
 
     
magda906 

Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 26
Wysłany: Nie Kwi 22, 2018 23:19   

Ja niestety dość późno skojarzyłam, że ciągłe zmęczenie i senność może być oznaką choroby. W sumie trudno się domyślić, co można nam dolegać, dopóki się nie trafi do dobrego specjalisty. Okazało się, że to niedoczynność tarczycy. W psychomedic mają dobrych endokrynologów, warto zdecydować się na prywatną opiekę medyczna w tym wypadku, jak się dysponuje odpowiednim budżetem, bo leczenie na nfz woła o pomstę do nieba.
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Kwi 23, 2018 11:42   

Mi na sen pomogła ashwagandha, bardzo ciekawy adaptogen. Już pierwszej nocy poczułem różnicę, bo nie budziłem się w środku nocy i dopiero budzik dał radę, a wstałem wyspany jak nigdy.
 
     
kristiankostov 

Wiek: 26
Dołączył: 23 Kwi 2018
Posty: 15
Wysłany: Czw Maj 03, 2018 13:12   

Przy takich objawach spróbowałbym od zmiany nawyków żywieniowych, zrobienia badań w kierunku niedoborów witaminowych, uzupełnienia tych niedoborów, a jak nadal byłoby słabo to obowiązkowo badania u lekarza, diagnoza ewentualnych chorób. Moja siostra miała podobne objawy i okazało się, że choruje na celiakię, a niszczy ją gluten w pokarmach.
_________________
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło!
 
     
fibi

Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 10
Wysłany: Sob Cze 23, 2018 18:01   

No zdecydowanie polecam przerzucic sie na zdrowa diete i aktywnosc fizyczna. Do tego troszke bym wyregulowala uklad trawienny przy takiej zmianie nawykow zywieniowych - np intesta, ktora wplywa na odpowiedni metabolizm.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved