Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka antykoncepcja?
Autor Wiadomość
fibi

Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 10
Wysłany: Sob Cze 23, 2018 10:36   Jaka antykoncepcja?

Mam problem - nie wiem na jaka antykoncepcje powinnam sie zdecydowac. Gumki jakos mnie odrazaja, a o tabletki troche sie boje.. Czy nie przytyje? wszystko bedzie ok? doradzcie cos..
 
     
Xylka

Dołączył: 25 Lut 2017
Posty: 5
Wysłany: Wto Cze 26, 2018 12:58   

Dobrze dobrane tabletki z mala iloscia hormonow nie powoduja tycia, poczytaj sobie o tym http://antykoncepcjanamia...powoduja-tycie/ Istnieje takie przeswiadczenie ze hormony to waga w górę ale to tylko takie gadanie, prawda jest inna i nie masz się co stresowac :)
 
     
cous 

Dołączył: 09 Lip 2018
Posty: 3
Wysłany: Sob Lip 14, 2018 16:16   tabletki

jeśli mogę to polecam spirale 5 lat spokoju żadnych ubocznych efektów a po tabletkach mam ochotę zabić siebie lub kogokolwiek kto się napatoczy
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Sob Lip 14, 2018 22:13   

Nieprawda. Najskuteczniejszy jest kajak.
Żeby odpłynąć najdalej od źródła pokusy cielesnej. :)
Albo rower, ale pedałowanie to rzecz niemile dziś widziana.
JW
 
     
Koteł

Dołączył: 15 Mar 2017
Posty: 5
Wysłany: Nie Lip 15, 2018 12:53   

Ale sa przeciez spirale bez hormonow - normalne, miedziane. Tak samo skuteczne - okolo 98-99% skutecznosci. Nie powoduja tycia ani nie wplywaja na psychike kobiet. A jakby zawiodla - to zawsze pozostaje jeszcze antykoncepcja po
 
     
sanderson 

Wiek: 33
Dołączyła: 08 Lut 2018
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 30, 2018 05:35   

Najlepiej wybrać się do ginekologa i z nim to skonsultować...
_________________
Mój profil i CV, strona DenimBase
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Lip 30, 2018 08:18   

sanderson napisał/a:
Najlepiej wybrać się do ginekologa i z nim to skonsultować...
Świetny pomysł na bezpieczny seks. Tak samo, jak drób w kurniku powinien się konsultować z lisem w sprawie bezpieczeństwa.
JW
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lip 30, 2018 08:58   

Gumki be, tabletki nie, to nie wiem, czekaj na menopauze czy cos :D
 
     
Sandra01

Dołączył: 16 Mar 2018
Posty: 16
Wysłany: Pią Sie 17, 2018 08:46   Re: Jaka antykoncepcja?

fibi napisał/a:
Mam problem - nie wiem na jaka antykoncepcje powinnam sie zdecydowac. Gumki jakos mnie odrazaja, a o tabletki troche sie boje.. Czy nie przytyje? wszystko bedzie ok? doradzcie cos..



Ja biorę belarę Od kiedy mi lekarz przepisał te tabletki to bardzo dobrze się czuję.Mam zabezpieczenie przed niechcianą ciąża a poza tym PMS nie jest już dokuczliwe tak jak kiedyś i miesiączki się wyregulowały.Nie przytyłam a libido mi nie spadło.Więc najlepiej jak porazmawiasz ze swoim lekarzem.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Sie 17, 2018 09:29   

Cytat:
Belara - rządowa karta charakterystyki
Opis wybranych działań niepożądanych
Podczas stosowania złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych, w tym zawierających 0,03 mg etynyloestradiolu i 2 mg chlormadynonu octanu, zgłaszano również następujące działania niepożądane:
• U kobiet stosujących złożone hormonalne środki antykoncepcyjne odnotowano zwiększone ryzyko zakrzepicy żył i tętnic oraz zdarzeń zakrzepowo-zatorowych, w tym zawału mięśnia sercowego, udaru, przemijającego napadu niedokrwiennego, zakrzepicy żylnej oraz zatorowości płucnej, zostały one szerzej omówione w punkcie 4.4.
• W niektórych badaniach dotyczących długotrwałego stosowania złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych obserwowano zwiększenie ryzyka wystąpienia zaburzeń w obrębie dróg żółciowych.
• W rzadkich przypadkach obserwowano występowanie łagodnych, oraz, znacznie rzadziej, złośliwych nowotworów wątroby podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej;w pojedynczych przypadkach prowadziły one do zagrażającego życiu krwawienia do jamy brzusznej (patrz punkt 4.4).
• Nasilenie przewlekłych zapalnych chorób jelit (choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, patrz także punkt 4.4).

Nowotwory
Wyniki niektórych badań epidemiologicznych wskazują, że długotrwałe stosowanie złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych może zwiększać ryzyko wystąpienia raka szyjki macicy u kobiet zakażonych wirusem brodawczaka ludzkiego (Human Papilloma Virus, HPV). Tym niemniej trwają spory dotyczące wpływu czynników dodatkowych (np. różna liczba partnerów seksualnych oraz stosowanie mechanicznych metod antykoncepcji) na rozwój tych zmian (patrz także „Badanie lekarskie").
W metaanalizie 54 badań epidemiologicznych wykazano, że u kobiet przyjmujących złożone hormonalne środki antykoncepcyjne nieznacznie zwiększa się względne ryzyko raka sutka (RR = 1,24). To zwiększone ryzyko maleje w ciągu 10 lat od zaprzestania stosowania złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych do podstawowego ryzyka związanego z wiekiem. Ponieważ rak sutka występuje rzadko u kobiet w wieku poniżej 40 lat, zwiększenie liczby rozpoznanych przypadków tej choroby u kobiet stosujących w danym momencie lub w przeszłości złożone hormonalne środki antykoncepcyjne jest niewielki wobec ryzyka wystąpienia raka sutka w ciągu całego życia.
W rzadkich przypadkach donoszono o występowaniu łagodnych i, jeszcze rzadziej, złośliwych nowotworów wątroby u kobiet stosujących hormonalne środki antykoncepcyjne. W pojedynczych przypadkach nowotwory te prowadziły do zagrażających życiu krwotoków w obrębie jamy brzusznej. W razie wystąpienia silnego, nieustępującego bólu brzucha, powiększenia wątroby lub objawów krwotoku w obrębie jamy brzusznej, u kobiet stosujących hormonalne środki antykoncepcyjne należy w diagnostyce różnicowej wziąć pod uwagę guz wątroby i przerwać stosowanie produktu leczniczego Belara.
JW
 
     
Sandra01

Dołączył: 16 Mar 2018
Posty: 16
Wysłany: Pon Sie 20, 2018 09:03   

Przepraszam bardzo ale forum dotyczy tematu "Jaka antykoncepcja?" I dlaczego akurat ktoś pisze tutaj o skutkach ubocznych,tych tabletek.Nawet przyjęcie niejednokrotnie witamin może powodować skutki uboczne.Wystarczy poczytać ulotkę jakiegokolwiek leku,chociażby przeciwbólowego.Każdy człowiek jest inny i pigułki należy dobierać pod konkretną osobę,dlatego chodzimy do lekarza ,ginekologa,który pomaga nam w takim doborze. W wątku pytamy o antykoncepcję dla mnie ta, którą biorę jest najlepsza,bo nie mam po niej żadnych niepokojących objawów.Jestem alergikiem ,nie mogę stosować spiralek bo może wystąpić u mnie krwotok z powodu alergii na nikiel.Nie możemy używać z mężem prezerwatyw ,bo jestem uczulona na lateks. Belara wpisała się idealnie w mój organizm,czuję się po niej dobrze,więc z racji tego mogę o niej pisac skoro ktoś pyta "jaka antykoncepcja?"
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Sie 20, 2018 09:48   

Sandra01 napisał/a:
Nawet przyjęcie niejednokrotnie witamin może powodować skutki uboczne.

Cytat:
http://www.dobradieta.pl/...p=256717#256717
Konkluzja
Te dane potwierdzają hipotezę, że zwiększanie reklam lekarstw jest skojarzone ze zmniejszaniem artykułów o suplementach diety i publikowaniem większej ilości artykułów o niebezpieczeństwach suplementacji.


Sandra01 napisał/a:
Belara wpisała się idealnie w mój organizm,czuję się po niej dobrze,więc z racji tego mogę o niej pisac skoro ktoś pyta "jaka antykoncepcja?"
Dlatego nie wyrzucamy tego postu, pomimo, że wpisuje się w nurt marketingowy.
JW
 
     
Sentinel 

Wiek: 50
Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 1021
Wysłany: Wto Sie 21, 2018 08:45   

Sandra01 napisał/a:
Nie możemy używać z mężem prezerwatyw ,bo jestem uczulona na lateks.
Obecnie jest duży wybór bezlateksowych.
Cytat:
Belara wpisała się idealnie w mój organizm,czuję się po niej dobrze
Normalnie poezja.
Do niewielkich regularnych dawek etylo i metylortęci też można się przystosować i czuć świetnie przez wiele lat. To też związki chemiczne wręcz idealnie wpisujące się w organizm. Szczególnie dobrze wpisują się komórki układu nerwowego. Wprost temat na poemat.

Nie wiem jaka jest sytuacja u ciebie i czy to tylko post na zlecenie, czy rzeczywiście stosujesz ten rodzaj antykoncepcji, więc powiem ogólnie.
Kobiety zwykle stosują pigułki antykoncepcyjne z uwagi na męża/partnera. Czasem pod wpływem jego sugestii lub presji i rujnują sobie często zdrowie, bo te opowieści o nieszkodliwości lub cudownych wręcz właściwościach "nowoczesnej" antykoncepcji hormonalnej, można między bajki włożyć.

Jeśli boicie się "niechcianej" ciąży, to znajdźcie sobie jakieś inne hobby niż seks.
_________________
"Nie wiem, nie znam się, nie orientuję, zarobiony jestem".
 
     
Sandra01

Dołączył: 16 Mar 2018
Posty: 16
Wysłany: Czw Sie 30, 2018 20:07   

Sentinel napisał/a:
Sandra01 napisał/a:
Nie możemy używać z mężem prezerwatyw ,bo jestem uczulona na lateks.
Obecnie jest duży wybór bezlateksowych.
Cytat:
Belara wpisała się idealnie w mój organizm,czuję się po niej dobrze
Normalnie poezja.
Do niewielkich regularnych dawek etylo i metylortęci też można się przystosować i czuć świetnie przez wiele lat. To też związki chemiczne wręcz idealnie wpisujące się w organizm. Szczególnie dobrze wpisują się komórki układu nerwowego. Wprost temat na poemat.

Nie wiem jaka jest sytuacja u ciebie i czy to tylko post na zlecenie, czy rzeczywiście stosujesz ten rodzaj antykoncepcji, więc powiem ogólnie.
Kobiety zwykle stosują pigułki antykoncepcyjne z uwagi na męża/partnera. Czasem pod wpływem jego sugestii lub presji i rujnują sobie często zdrowie, bo te opowieści o nieszkodliwości lub cudownych wręcz właściwościach "nowoczesnej" antykoncepcji hormonalnej, można między bajki włożyć.

Jeśli boicie się "niechcianej" ciąży, to znajdźcie sobie jakieś inne hobby niż seks.



Skoro pisze ze stosuję to stosuję. Chyba nie rozumiesz co to znaczy być alergikiem? Mam alergię na wiele rzeczy,zacząwszy od niklu,chromu,balsamu peruwiańskiego..A skończywszy na wszelakich pyłkach. Nie potrafię użyć niektórych perfum,czy szamponu do włosów.Nie wspomnę już o zjedzeniu orzechów czy awokado.. Antykoncepcji używam bo nie chce póki co mieć potomstwa,a sex lubię.A pigułki to jedyna forma jaką mogę stosować.I wyobraź sobie że mi pomogły i to bardzo ,bo przynajmniej nie męczę się tydzień przed okresem i w trakcie. A to bardzo wiele,zważywszy na fakt że dobija mnie wszelka alergia dookoła.Teraz nawet gdybym nie miała partnera to będę je stosować chociażby tylko dlatego ,że pomogły mi w kwestii uregulowania miesiączki i trądziku na twarzy.To dla mnie ogromna ulga,że mogłam sobie ulżyć choćby w takiej kwestii.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved