Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przekomarzanie
Autor Wiadomość
Sentinel 

Wiek: 50
Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 1021
Wysłany: Nie Sie 12, 2018 05:40   

jarosinski napisał/a:
Miód spadziowy jako jedyny zawiera elementy odzwierzęce, więc może zawierać B12. Spadź zbierana jest przez pszczoły z wydzielin pasożytujących na drzewach owadów (mszyc, czerwców), zmieszanych ze sokiem komórkowym wyciekającym na skutek nakłucia owadów. B12 jest też w pyłku pszczelim, choć malutko.
Witamina B12 to typowa witamina brudu, wytwarzają ją tylko i wyłącznie bakterie. Człowiek jest z natury roślinożercą, a witaminę B12 pozyskiwał przez tysiące lat jedząc zabrudzoną żywność, owady oraz pijąc brudną wodę (litr pokrywa 100% zapotrzebowania). Dziś wszystko jest sterylnie czyste, więc trzeba się wspomagać tabletkami.


Znasz piosenkę Zbigniewa Wodeckiego "opowiadaj mi tak"?
To leci tak:
"Opowiadaj
Nikt nie opowiada tak jak ty
Choć bajeczki te na pamięć znam
Jakże wszystko to cudownie brzmi".

http://www.zdrowa-zywnosc...2-prawdy-i-mity
_________________
"Nie wiem, nie znam się, nie orientuję, zarobiony jestem".
Ostatnio zmieniony przez Sentinel Nie Sie 12, 2018 05:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
jarosinski 

Dołączył: 28 Mar 2016
Posty: 69
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Pon Sie 13, 2018 18:37   

Sentinel napisał/a:
Znasz piosenkę Zbigniewa Wodeckiego "opowiadaj mi tak"?
To leci tak:
"Opowiadaj
Nikt nie opowiada tak jak ty
Choć bajeczki te na pamięć znam
Jakże wszystko to cudownie brzmi".

To brzmi jakby napisał to Darusio_ronin :hihi: Ten sam wierszykowaty kształt wypowiedzi xD

Do admina - dlaczego jeszcze nie został odblokowany temat "W zdrowej duszy, zdrowe ciało"? Chciałbym tam coś napisać. Miał pan zrobić tam porządek. Proponuję usunąć wszystkie posty aż do samego dołu począwszy od posta gea http://www.dobradieta.pl/...p=256173#256173 , bo od jej posta zaczął się cały OFF-TOP. Wszystkie następne komentarze są więc zbędne i nie na temat i można je wszystkie skasować.
 
     
Sentinel 

Wiek: 50
Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 1021
Wysłany: Pon Sie 13, 2018 22:19   

jarosinski napisał/a:
Do admina - dlaczego jeszcze nie został odblokowany temat "W zdrowej duszy, zdrowe ciało"? Chciałbym tam coś napisać. Miał pan zrobić tam porządek. Proponuję usunąć wszystkie posty aż do samego dołu począwszy od posta gea http://www.dobradieta.pl/...p=256173#256173 , bo od jej posta zaczął się cały OFF-TOP. Wszystkie następne komentarze są więc zbędne i nie na temat i można je wszystkie skasować.

Przyłączam się do prośby, bo ile można ględzić o diecie.
Nie samym chlebem człowiek żyje. 😉
_________________
"Nie wiem, nie znam się, nie orientuję, zarobiony jestem".
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sie 14, 2018 14:24   

jarosinski napisał/a:
To brzmi jakby
:keep:
pomyśl :-x dlaczego jeszcze nie zostałeś zbanowany
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Wrz 05, 2018 07:39   

No juz jest, mile zlego poczatki. A sam prosil o odblokowanie tematu, zeby go zalac wiadomo czym.

W temacie: przeprowadzilem 40-dniowke zupelnie niedawno.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Sentinel 

Wiek: 50
Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 1021
Wysłany: Nie Wrz 09, 2018 20:30   

zyon napisał/a:
Robiles kiedys glodowke? Czy bedziesz wiecznie przytaczal cudze gotowce? Nie masz o tym pojecia - nie wypowiadaj sie. Taka dobra rada


No i znów zyon fantasta vs Dr Wolfgang Lutz, lekarz który wprowadził rewolucyjne rozwiązanie hipotermii w technikach resuscytacji, więc de facto dokonał przełomu w medycynie, wyleczył kilkadziesiąt tysięcy pacjentów z chorób przewlekłych i spopularyzował w xx wieku na cały świat dietę niskowęglowodanową, na której dożył 98 lat.
Ty czytasz to co piszesz, czy tylko klepiesz bez sensu?
_________________
"Nie wiem, nie znam się, nie orientuję, zarobiony jestem".
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Wrz 10, 2018 08:50   

Co ty z tym Lutzem tutaj biedaku wjezdzasz, przeciez temat jest o glodowkach, tych o ktorych nie masz bladego pojecia. Ale no jak to, hipotermia i przelom w medycynie ni z gruszki ni z pietruszki :shock: ....idz do polityki, tam takich szukaja typu "a nie wiem ale sie wypowiem"

Znowu sie podpierasz czyims gotowcem a taki byles samodzielny mysliciel....znowu nie wyszlo.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Pon Wrz 10, 2018 08:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Sentinel 

Wiek: 50
Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 1021
Wysłany: Pon Wrz 10, 2018 16:28   

zyon napisał/a:
Co ty z tym Lutzem tutaj biedaku wjezdzasz, przeciez temat jest o glodowkach, tych o ktorych nie masz bladego pojecia. Ale no jak to, hipotermia i przelom w medycynie ni z gruszki ni z pietruszki :shock: ....idz do polityki, tam takich szukaja typu "a nie wiem ale sie wypowiem"

Znowu sie podpierasz czyims gotowcem a taki byles samodzielny mysliciel....znowu nie wyszlo.


No i się zyon wypsztykał.
_________________
"Nie wiem, nie znam się, nie orientuję, zarobiony jestem".
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Wrz 10, 2018 16:51   

Sentinel napisał/a:
wypsztykał.

Autokorekta nie zadzialala? ;) Ojej.. :shock:
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 13:58   

Sentinel napisał/a:
Jaka teoria? To że głodny chce jeść to teoria, "która nie przebiła się do szerszej opinii"?
Fascynujące.

Nie nie to, nie pierwszy raz udowadniasz, ze czytanie ze zrozumieniem to dla ciebie trudne zadanie. Pytam o hormon wzrostu.
Sentinel napisał/a:

Operujesz jakimiś uproszczeniami typu "tryb oszczędzania". Naoglądałeś się chyba filmów z żółtymi napisami. Oni tam operują takimi pojęciami totalnie z zadka.

Aha, pare postow wyzej masz:
Witold Jarmolowicz napisał/a:
W pełnej głodówce organizm przestawia się na tryb oszczędny

To zolte napisy z zadka? :D

Sentinel napisał/a:

Stan określany jako głód podzielony jest na fazy. U człowieka odżywiającego się niskowęglowodanowo

Grzes, nie sadz mi tu komunalow ani oczywistosci, bo mnie to w ogole nie interesuje. Ja pytam o cos zupelnie innego. Wyklady z oczywistosci kazdy moze sobie znalezc w internetach.
Sentinel napisał/a:
Nie byłem. Żadne rozumne stworzenie nie głodzi się z własnej woli. Chyba że jest bardzo chore, albo w stanie terminalnym.

Wystarczy, ze nie byles, reszte komentarzy sobie odpusc, bo nic nie wnosza. I nie pisz "zadne" ;) Wysłany: Sob Sty 04, 2014 15:13
Grzegorz Rec napisał/a:
Indianie północno-amerykańscy też mieli zwyczaj poddawać się głodówkom podczas których młodzi wojownicy mieli wizje. Dlaczego nie traktuje się tego tak poważnie jak tych opisanych w biblii ?

;)
Titelitury napisał/a:

Tak więc głodówka służy wymianie komórek na nowe. To ma być jej główny cel. Jednak tak jak powiedziałem dróg jest wiele. Czasami cały proces wymiany szwankuje. Wystarczy mu lekko pomóc.
7 do 14 dni to jest jeszcze rozsądne ale 120 to masakra. Wyjście z niej to chyba już tylko nogami do przodu, nawet jeśli 80 dni to wejście i wyjście.

.

Witold Jarmolowicz napisał/a:

Klasyczna dieta ketogenna 1:4 zaczyna się od głodówki, jest bardzo męcząca


zyon napisał/a:
]Oczywiście że się nie da. Można jedynie gospodarować zasobami które się ma.

Wiec budowanie podczas oszczedzania wydaje sie nonsensowne, czyz nie? A jednak to sie dzieje.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 16:10   

Zyon, rozmawiasz z minionem :D
Grześ skasował zdjęcie, takie zasady. :evil:
 
     
Sentinel 

Wiek: 50
Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 1021
Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 17:13   

zyon napisał/a:
Titelitury napisał
Jeszcze to przeoczyłem.
Tak, to moja wypowiedź z czasów kiedy brałem niektóre rzeczy na wiarę. Czytałem fantazje Dominica D'Agostino, nie zwracając uwagi na to, że to tylko teorie (bo to przecież doctor), a nie zwryfikowane informacje tak jak w przypadku Volka i Phinneya.

Myliłem się wtedy.
Usatysfakcjonowany?
_________________
"Nie wiem, nie znam się, nie orientuję, zarobiony jestem".
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 17:16   

dario_ronin napisał/a:
Zyon, rozmawiasz z minionem :D
Grześ skasował zdjęcie, takie zasady. :evil:

Wiem, w dodatku z minionem bez pojecia. Wybierze jedno pasujace sobie zdanie i wokol niego snuje swoje teorie. Ja wybralem jego cytaty o glodowkach to ich nie zauwazyl. Co ciekawe w drugim cytacie opisuje jakie to plusy ma glodowka ;)
Nie rozumie pytan, ktore ja zadaje wiec odpowiada na wlasne pytania.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Wto Wrz 11, 2018 17:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 17:18   

Sentinel napisał/a:
zyon napisał/a:
Titelitury napisał
Jeszcze to przeoczyłem.
Tak, to moja wypowiedź z czasów kiedy brałem niektóre rzeczy na wiarę. Czytałem fantazje Dominica D'Agostino, nie zwracając uwagi na to, że to tylko teorie (bo to przecież doctor), a nie zwryfikowane informacje tak jak w przypadku Volka i Phinneya.

Myliłem się wtedy.
Usatysfakcjonowany?

Nie chodzi mi Grzegorz o zadna satysfakcje, zle pojmujesz moje intencje. To nie ring, ale plus, ze potrafisz sie jednak przyznac do bledu.
Jaka masz pewnosc, ze teraz nie przyjmujesz na wiare fantazji Volka i Phinneya?
Dopuszczasz taka mozliwosc? Jezeli wtedy byles pewny a teraz wiesz, ze to byla nieprawda, to w tym przypadku moze byc podobnie.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Wto Wrz 11, 2018 17:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 17:40   

Grzegorz, wklejaj zdjęcie z Twittera, tam widać jaki jesteś twardziel _
wzbudzisz respect i skonczą się żarty :hah:

Nie czepiałbym się, ale śmieszą mnie ludzie, którzy nie przestrzegają własnych zasad. :keep:
Ostatnio zmieniony przez Wto Wrz 11, 2018 17:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Sentinel 

Wiek: 50
Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 1021
Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 17:41   

Zyon, zamiast trzepać pianę, mogłeś od razu napisać, że masz 50 kg nadwagi, tragicznie niskie stężenie hg i dlatego potrzebujesz się głodować i że tylko udajesz pakera na LC.
Byłby w tym sens, bo na prawdę trudno uwierzyć w to, że siedząc 24h na dobę przed kompem masz jeszcze czas na cokolwiek innego.
Tłumaczyłoby to fakt, że nie chciałeś ujawnić ani tożsamości ani wizerunku.
_________________
"Nie wiem, nie znam się, nie orientuję, zarobiony jestem".
Ostatnio zmieniony przez Sentinel Wto Wrz 11, 2018 17:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Sentinel 

Wiek: 50
Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 1021
Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 17:45   

dario_ronin napisał/a:
Grzegorz, wklejaj zdjęcie z Twittera, tam widać jaki jesteś twardziel _
wzbudzisz respect i skonczą się żarty :hah:

Za bardzo kontrastowałoby z twoim.
_________________
"Nie wiem, nie znam się, nie orientuję, zarobiony jestem".
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 17:48   

Sentinel napisał/a:
dario_ronin napisał/a:
Grzegorz, wklejaj zdjęcie z Twittera, tam widać jaki jesteś twardziel _
wzbudzisz respect i skonczą się żarty :hah:

Za bardzo kontrastowałoby z twoim.

To dobrze, poniżysz fanatyka. :evil:
 
     
Sentinel 

Wiek: 50
Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 1021
Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 17:54   

dario_ronin napisał/a:
Sentinel napisał/a:
dario_ronin napisał/a:
Grzegorz, wklejaj zdjęcie z Twittera, tam widać jaki jesteś twardziel _
wzbudzisz respect i skonczą się żarty :hah:

Za bardzo kontrastowałoby z twoim.

To dobrze, poniżysz fanatyka. :evil:

Gruby co prawda nie jesteś, ale nie dość żeś brzydki, to jeszcze świadek jehowy.
Nieszczęścia chodzą parami.
_________________
"Nie wiem, nie znam się, nie orientuję, zarobiony jestem".
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 18:07   

Sentinel napisał/a:
Zyon, zamiast trzepać pianę, mogłeś od razu napisać, że masz 50 kg nadwagi, tragicznie niskie stężenie hg i dlatego potrzebujesz się głodować i że tylko udajesz pakera na LC.
Byłby w tym sens, bo na prawdę trudno uwierzyć w to, że siedząc 24h na dobę przed kompem masz jeszcze czas na cokolwiek innego.
Tłumaczyłoby to fakt, że nie chciałeś ujawnić ani tożsamości ani wizerunku.

Po co mialbym pisac nieprawde? Nie mam zadnej nadwagi ani tragicznie niskiego stezenia hg, ani nie udaje pakera. Ale jakby tak bylo to z pewnoscia bym to napisal, bo czegoz to sie wstydzic, nadwagi? Przeciez od tego jest to forum, takich osob tutaj wbijaja dziesiatki, naprawde nie ma sie czego wstydzic.

Zas co do wizerunku....Grzegorz, jezeli masz 44 lata i uwazasz, ze kazdy powinien pchac swoja facjate do internetu, to znaczy, ze jestes dzieciakiem ze smarftonem i mania robienia selfie. Porzuc ten temat, bo znowu wkraczasz na tereny spekulacji nt mojej osoby. To naprawde nie jest wazne.
Zas prace mam przy komputerze, takie przerwy dobrze mi robia ;)
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Sentinel 

Wiek: 50
Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 1021
Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 18:15   

zyon napisał/a:
Zas prace mam przy komputerze, takie przerwy dobrze mi robia ;)

Czyli że w ramach przerw od pracy na komputerze piszesz na komputerze.
Fajnie.

Wierzę na słowo. Choć mam wiele wątpliwości.
To jednak faktycznie nie moja brocha.
_________________
"Nie wiem, nie znam się, nie orientuję, zarobiony jestem".
Ostatnio zmieniony przez Sentinel Wto Wrz 11, 2018 18:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 18:19   

Cytat:
Czyli że w ramach przerw od pracy na komputerze piszesz na komputerze.
Fajnie.

Dokladnie, przelaczam sie miedzy aplikacjami i klepie sobie. To takie dziwne? ;)
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Wto Wrz 11, 2018 18:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Sentinel 

Wiek: 50
Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 1021
Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 18:25   

zyon napisał/a:
Dokladnie, przelaczam sie miedzy aplikacjami i klepie sobie. To takie dziwne? ;)

Dla mnie dziwne, jeśli przełączasz się tak od rana do nocy.
Przyznam się bez bicia, że mnie też zdarza się przeginać z czasem spędzonym w necie, kiedy tu raz na kilka lat wpadam, ale tak cały czas od wielu lat online? To przegięcie.

Zapomniałem dodać, że tu pierwszy raz zauważyłem coś co bawi mnie do łez.
Jest tu kilku anonimowych gości, którzy mają opcję "ukryj moją obecność na forum". Po co się ukrywać jeśli i tak jest się tu anonimowo? ;D
To mi się trochę kojarzy z tymi co noszą czapeczki z folii aluminiowej, żeby chronić się przed przejęciem kontroli nad ich umysłami przez kosmitów.
_________________
"Nie wiem, nie znam się, nie orientuję, zarobiony jestem".
Ostatnio zmieniony przez Sentinel Wto Wrz 11, 2018 18:33, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 18:33   

Jaki caly czas, nie przesadzasz? Od mojej ostatniej wizyty tutaj minelo 3 lata i jeden miesiac.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Wto Wrz 11, 2018 18:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Sentinel 

Wiek: 50
Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 1021
Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 18:36   

zyon napisał/a:
Jaki caly czas, nie przesadzasz? Od mojej ostatnie wizyty tutaj minelo 3 lata, prawie rowniutko.

Sam pisałeś że piszesz też w wielu innych miejscach w necie.
Na samym tylko forum kwaśniewskiego napisałeś sto milionów wiadomości.

Ok. Nie było tematu.
_________________
"Nie wiem, nie znam się, nie orientuję, zarobiony jestem".
 
     
Sentinel 

Wiek: 50
Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 1021
Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 18:37   

zyon napisał/a:
Jaki caly czas, nie przesadzasz? Od mojej ostatnie wizyty tutaj minelo 3 lata, prawie rowniutko.

Sam pisałeś że piszesz też w wielu innych miejscach w necie.
Na samym tylko forum kwaśniewskiego napisałeś sto milionów wiadomości.

Ok. Nie było tematu.
_________________
"Nie wiem, nie znam się, nie orientuję, zarobiony jestem".
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 18:43   

Oczywiscie, ze siedze ;) No chyba nie bedziemy teraz rozliczac gdzie kto i co pisze. Sa fora, na ktorych siedze od niemal 20 lat, nie widze w tym nic dziwnego, kazdy ma rozne zainteresowania, wiec podejrzewam, ze wiekszosc osob tak ma. Zreszta wiele osob spotykam na roznych innych forach. No ale to temat nie na temat, rzeczywiscie.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Sentinel 

Wiek: 50
Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 1021
Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 18:55   

zyon napisał/a:
Oczywiscie, ze siedze ;) No chyba nie bedziemy teraz rozliczac gdzie kto i co pisze. Sa fora, na ktorych siedze od niemal 20 lat, nie widze w tym nic dziwnego, kazdy ma rozne zainteresowania, wiec podejrzewam, ze wiekszosc osob tak ma. Zreszta wiele osob spotykam na roznych innych forach. No ale to temat nie na temat, rzeczywiscie.

Czy większość to faktycznie temat na inną dyskusję.

Zaspokiłem już swoją ciekawość. ;)
Naprawdę pobawił bym się z wami dłużej, ale przez te ostatnie kilka dni przegiąłem z czasem spędzonym w necie i mi się światełko ostrzegawcze zapala. ;)
Druga sprawa jest taka, że dość dawno temu nabrałem niechęci do stron, które przez eskalację nienawiści chcą przyciągać uwagę.
Z reguły to "zasługa" użytkowników a nie administracji.
_________________
"Nie wiem, nie znam się, nie orientuję, zarobiony jestem".
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 18:55   

Sentinel napisał/a:
dario_ronin napisał/a:
Sentinel napisał/a:
dario_ronin napisał/a:
Grzegorz, wklejaj zdjęcie z Twittera, tam widać jaki jesteś twardziel _
wzbudzisz respect i skonczą się żarty :hah:

Za bardzo kontrastowałoby z twoim.

To dobrze, poniżysz fanatyka. :evil:

Gruby co prawda nie jesteś, ale nie dość żeś brzydki, to jeszcze świadek jehowy.
Nieszczęścia chodzą parami.

Nie taki brzydki, żonie się podobam to mi wystarczy.
No i nie mam wyglądu... psychopaty :evil:
 
     
Sentinel 

Wiek: 50
Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 1021
Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 18:57   

zyon napisał/a:
Sa fora, na ktorych siedze od niemal 20 lat
20 lat temu to ja w necie spędzałem z 10 minut raz na kilka dni. :P
_________________
"Nie wiem, nie znam się, nie orientuję, zarobiony jestem".
 
     
Sentinel 

Wiek: 50
Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 1021
Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 19:00   

dario napisał/a:
Nie taki brzydki, żonie się podobam to mi wystarczy
Widzę że oszukujesz sam siebie nie tylko w kwestii wiary.
_________________
"Nie wiem, nie znam się, nie orientuję, zarobiony jestem".
 
     
3of5 

Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 483
Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 19:45   

zyon napisał/a:
Sentinel napisał/a:
Zyon, zamiast trzepać pianę, mogłeś od razu napisać, że masz 50 kg nadwagi, tragicznie niskie stężenie hg i dlatego potrzebujesz się głodować i że tylko udajesz pakera na LC.
Byłby w tym sens, bo na prawdę trudno uwierzyć w to, że siedząc 24h na dobę przed kompem masz jeszcze czas na cokolwiek innego.
Tłumaczyłoby to fakt, że nie chciałeś ujawnić ani tożsamości ani wizerunku.

Po co mialbym pisac nieprawde? Nie mam zadnej nadwagi ani tragicznie niskiego stezenia hg, ani nie udaje pakera. Ale jakby tak bylo to z pewnoscia bym to napisal, bo czegoz to sie wstydzic, nadwagi? Przeciez od tego jest to forum, takich osob tutaj wbijaja dziesiatki, naprawde nie ma sie czego wstydzic.

Zas co do wizerunku....Grzegorz, jezeli masz 44 lata i uwazasz, ze kazdy powinien pchac swoja facjate do internetu, to znaczy, ze jestes dzieciakiem ze smarftonem i mania robienia selfie. Porzuc ten temat, bo znowu wkraczasz na tereny spekulacji nt mojej osoby. To naprawde nie jest wazne.
Zas prace mam przy komputerze, takie przerwy dobrze mi robia ;)


tu się z tobą nie zgodzę zyon. Akurat po tym co piszesz, na tym forum, to nadwaga u ciebie to byłby wstyd. ogromny ;)

A co do wizerunku, to dokładnie tak samo to obieram :-x
Dziwię się, że Grzegorz ma takie podejście do tego, bo jego wiek sugeruje, że mógł mieć kontakt z internetem praktycznie od samego jego powstania. No ale może przespał ten okres i nagle się obudził ;)
 
     
3of5 

Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 483
Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 19:46   

Sentinel napisał/a:


Zapomniałem dodać, że tu pierwszy raz zauważyłem coś co bawi mnie do łez.
Jest tu kilku anonimowych gości, którzy mają opcję "ukryj moją obecność na forum". Po co się ukrywać jeśli i tak jest się tu anonimowo? ;D


to wcale mnie nie dziwi, że kolejnej sprawy związanej z netem nie ogarniasz. To tylko potwierdza to co napisałem wyżej :keep:
 
     
3of5 

Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 483
Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 19:51   

zyon napisał/a:
Oczywiscie, ze siedze ;) No chyba nie bedziemy teraz rozliczac gdzie kto i co pisze. Sa fora, na ktorych siedze od niemal 20 lat, nie widze w tym nic dziwnego, kazdy ma rozne zainteresowania, wiec podejrzewam, ze wiekszosc osob tak ma. Zreszta wiele osob spotykam na roznych innych forach. No ale to temat nie na temat, rzeczywiscie.


20 może nie, ale trochę mniej, to już tak ;)
I wiesz, część z tych osób znam w realu i spotykamy się co jakiś czas na mniejszych lub większych zlotach. Pomyślałby by ktoś, że to wszystko minionki, które nie opublikowały swojej facjaty w necie :P
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 20:14   

Sentinel napisał/a:
to jeszcze świadek

po pierwsze skąd pewność?
po drugie imiona i nazwy własne z Dużej Litery humanisto :faint:
 
     
Sentinel 

Wiek: 50
Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 1021
Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 20:17   

3of5 napisał/a:
Sentinel napisał/a:


Zapomniałem dodać, że tu pierwszy raz zauważyłem coś co bawi mnie do łez.
Jest tu kilku anonimowych gości, którzy mają opcję "ukryj moją obecność na forum". Po co się ukrywać jeśli i tak jest się tu anonimowo? ;D


to wcale mnie nie dziwi, że kolejnej sprawy związanej z netem nie ogarniasz. To tylko potwierdza to co napisałem wyżej :keep:

A jak można to ogarnąć, jeśli nie podałeś uzasadnienia?
Po co dodatkowo ukrywać swoją obecność na forum, jeśli i tak jest się tylko nickiem z czterech literek? ;D
_________________
"Nie wiem, nie znam się, nie orientuję, zarobiony jestem".
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 20:23   

Sentinel napisał/a:
pobawił bym się z
nie rób nam tego
z kogo będziem się nabijać ? :evil:
 
     
Sentinel 

Wiek: 50
Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 1021
Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 20:34   

3,5 napisał/a:
Dziwię się, że Grzegorz ma takie podejście do tego, bo jego wiek sugeruje, że mógł mieć kontakt z internetem praktycznie od samego jego powstania
Kiedy powstawał internet, w Polsce był stan wojenny.

Miałem internet kiedy już był w Polsce dostępny. Nie pociągało mnie to jednak na tyle, żeby zagłębiać się jakoś szczególnie w wirtualny świat.
Zawsze wolałem kontakt bezpośredni. Gdyby mi ktoś powiedział 15 lat temu, że kontakt przez internet z ludzmi których nie znam jest w jakiś sposób sensowny, to bym go wtedy śmiechem zabił. Za pomocą urządzeń elektronicznych kontaktowałem się wtedy tylko z osobami które dobrze znam z tzw realu.
Przeraża mnie to, że tak łatwo można wsiąknąć w kontakt z kimś kogo się kompletnie nie zna i komunikować się przez taką namiastkę kontaktu jaką są komunikatory/fora internetowe.
Internet służył mi kiedyś tylko i wyłącznie do wyszukiwania informacji i raczej do tego trzeba dążyć.

Znam właściciela dość sporej firmy zajmującej się renowacją zabytków, który ma tylko tel stacjonarny, a komputera używa tylko do odbierania i wysyłania e-maili. Radzi sobie świetnie w tej branży.
_________________
"Nie wiem, nie znam się, nie orientuję, zarobiony jestem".
 
     
Sentinel 

Wiek: 50
Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 1021
Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 20:37   

dario_ronin napisał/a:
Sentinel napisał/a:
pobawił bym się z
nie rób nam tego
z kogo będziem się nabijać ? :evil:

Jak już zamieściłeś swoje zdjęcie to jest z kogo. Całe forum z ciebie wali, ale się z tym nie afiszują. ;D
_________________
"Nie wiem, nie znam się, nie orientuję, zarobiony jestem".
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 21:23   

Sentinel napisał/a:
wali
inaczej bym to opisał, ale wyraźnie czuję twoje cierpienie Grześ
coś jak smród napalmu
śmierdzi porażką :evil:
 
     
3of5 

Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 483
Wysłany: Śro Wrz 12, 2018 05:18   

Sentinel napisał/a:
3,5 napisał/a:
Dziwię się, że Grzegorz ma takie podejście do tego, bo jego wiek sugeruje, że mógł mieć kontakt z internetem praktycznie od samego jego powstania
Kiedy powstawał internet, w Polsce był stan wojenny.

Miałem internet kiedy już był w Polsce dostępny. Nie pociągało mnie to jednak na tyle, żeby zagłębiać się jakoś szczególnie w wirtualny świat.
Zawsze wolałem kontakt bezpośredni. Gdyby mi ktoś powiedział 15 lat temu, że kontakt przez internet z ludzmi których nie znam jest w jakiś sposób sensowny, to bym go wtedy śmiechem zabił. Za pomocą urządzeń elektronicznych kontaktowałem się wtedy tylko z osobami które dobrze znam z tzw realu.
Przeraża mnie to, że tak łatwo można wsiąknąć w kontakt z kimś kogo się kompletnie nie zna i komunikować się przez taką namiastkę kontaktu jaką są komunikatory/fora internetowe.
Internet służył mi kiedyś tylko i wyłącznie do wyszukiwania informacji i raczej do tego trzeba dążyć.

Znam właściciela dość sporej firmy zajmującej się renowacją zabytków, który ma tylko tel stacjonarny, a komputera używa tylko do odbierania i wysyłania e-maili. Radzi sobie świetnie w tej branży.


Odnoszę nieodparte wrażenie, że rozmowa z tobą o internecie to jak ze ślepym o kolorach ;) Podam może na swoim przykładzie. Planowałem budowę domu - więc zarejestrowałem się na forum budowlanym. Jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Dużo się nauczyłem, uniknąłem wielu błędów - po to są fora. Poznałem wielu - używając twojej terminologii minonków, później budowę skończyłem, a tematy okołobudowlane (bardziej wentylacja i szeroko pojęte CO) stały się moim hobby. I zaglądam na te forum do dzisiaj. Na forum były grupy tematyczne i regionalne, więc po jakimś czasie zaczęły się spotkania i wymiany doświadczeń już na miejscu. Potem nawet redakcja zorganizowała zlot ogólnopolski, na którym też byłem i poznałem osobiście sporo ludzi z grona tych z którymi wcześniej wymieniałem doświadczenia, a także kłóciłem się w pewnych kwestiach. To wszystko tak bardzo cię przeraża ?? To wszystko było już lata temu, a z częścią tych ludzi mam kontakt do dzisiaj i w październiku jadę na kolejny mini-zlot.
I o takich lub podobnych przypadkach, można by długo pisać....znajomy od lat jeżdzi i nawet chyba organizuje ogólnopolskie zloty miłosników jakiegoś konkretnego samochodu...itp, itd...sam kiedyś organizowałem ogólnopolski zlot....graczy MUDa ;)
tak, patrząc na to z dzisiejszego punktu widzenia, wtedy a dziś, to prehistoria (internetu) ;)
I wybacz, ale nie ucz mnie do czego trzeba dążyć przy korzystaniu z internetu, bo widzę, że twoje doświadczenia w tej materii są bardziej niż skromne.

P.S. Powstanie internetu w Polsce datuje się na 1990r. a nie na stan wojenny. A na bardziej powszechną skalę był dostępny od 1996, kiedy tepsa uruchomiła słynny numer wdzwaniany 0202122 (koszmarnie wolny i drogi) Ale na niektórych uczelniach i w niektórych akademikach już wcześniej były stałe łącza za free ;) To dlatego w tamtych czasach akademiki cieszyły się taką popularnością ;)
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Śro Wrz 12, 2018 06:36   

3of5 napisał/a:
To wszystko tak bardzo cię przeraża ??
przeraża.
Grześ jest smutnym, nieszczęśliwym człowiekiem niezdolnym do nawiązania przyjaznych relacji,
jego poziom Arogancji i Ignorancji zachęca do agresji więc zbiera bluzgi w necie, a w realu jest osamotniony zapewne, więc pozostaje mu toczyć walkę z wszystkimi, którzy myślą inaczej...
brzydką duszę ma :hah:
 
     
Sentinel 

Wiek: 50
Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 1021
Wysłany: Śro Wrz 12, 2018 06:36   

3,5 napisał/a:
rozmowa z tobą o internecie to jak ze ślepym o kolorach (...) twoje doświadczenia w tej materii są bardziej niż skromne

Rozmowa z tobą jest jak rozmowa trzeźwego z naprutym w 3d.
Przecież już kilka razy pisałem, że moja znajomość internetu jest przeciętna. Mam ci to powtarzać co godzinę żebyś zrozumiał?

Jeden ma przeciętną wiedzę na temat internetu, drugi na temat mechaniki samochodowej itd. Tak jest urządzony świat.

Teraz połącz to sprytnie z tematem głodówki.
_________________
"Nie wiem, nie znam się, nie orientuję, zarobiony jestem".
 
     
Sentinel 

Wiek: 50
Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 1021
Wysłany: Śro Wrz 12, 2018 06:41   

dario_ronin napisał/a:
3of5 napisał/a:
To wszystko tak bardzo cię przeraża ??
przeraża.
Grześ jest smutnym, nieszczęśliwym człowiekiem niezdolnym do nawiązania przyjaznych relacji,
jego poziom Arogancji i Ignorancji zachęca do agresji więc zbiera bluzgi w necie, a w realu jest osamotniony zapewne, więc pozostaje mu toczyć walkę z wszystkimi, którzy myślą inaczej...
brzydką duszę ma :hah:


Napisał ktoś, kto na samym forum dd i kwaśniewskiego spędził killadziesiąt tysięcy godzin.

To kilkaset razy więcej niż cały mój czas spędzony ogólnie w necie.
_________________
"Nie wiem, nie znam się, nie orientuję, zarobiony jestem".
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Śro Wrz 12, 2018 07:06   

Grzegorz Rec z Puszczykowa napisał/a:
killadziesiąt tysięcy godzin.
wiem że słaby z matmy jesteś, ale taki brak logicznego myślenia?
zaznaczasz opcję zaloguj i idziesz do pracy lub spać... komp chodzi non stop i ...miliony godzin z tego wychodzą
Grzesiek, nie ośmieszaj się :evil:
Ostatnio zmieniony przez Śro Wrz 12, 2018 07:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Wrz 12, 2018 07:54   

3of5 napisał/a:

tu się z tobą nie zgodzę zyon. Akurat po tym co piszesz, na tym forum, to nadwaga u ciebie to byłby wstyd. ogromny ;)

Nie wiem co takiego pisze, ale nie mam nadwagi, nosze ubrania sprzed 20 lat.
3of5 napisał/a:

20 może nie, ale trochę mniej, to już tak ;)
I wiesz, część z tych osób znam w realu i spotykamy się co jakiś czas na mniejszych lub większych zlotach. Pomyślałby by ktoś, że to wszystko minionki, które nie opublikowały swojej facjaty w necie :P

Mam podobnie, niektorych ludzi znam w necie dluzej niz w realu ;) Pierwsze fora to w zasadzie byly grupy dyskusyjne.

Zas co do ukrywania....no nie bede komentowal :D W kazdym razie - jest taka opcja i kazdy z niej moze skorzystac. Nie bede tlumaczyl internetowych truizmow.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Śro Wrz 12, 2018 07:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
samarytaninn 

Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 575
Wysłany: Śro Wrz 12, 2018 08:37   

3of5 napisał/a:
Sentinel napisał/a:
3,5 napisał/a:
Dziwię się, że Grzegorz ma takie podejście do tego, bo jego wiek sugeruje, że mógł mieć kontakt z internetem praktycznie od samego jego powstania
Kiedy powstawał internet, w Polsce był stan wojenny.

Miałem internet kiedy już był w Polsce dostępny. Nie pociągało mnie to jednak na tyle, żeby zagłębiać się jakoś szczególnie w wirtualny świat.
Zawsze wolałem kontakt bezpośredni. Gdyby mi ktoś powiedział 15 lat temu, że kontakt przez internet z ludzmi których nie znam jest w jakiś sposób sensowny, to bym go wtedy śmiechem zabił. Za pomocą urządzeń elektronicznych kontaktowałem się wtedy tylko z osobami które dobrze znam z tzw realu.
Przeraża mnie to, że tak łatwo można wsiąknąć w kontakt z kimś kogo się kompletnie nie zna i komunikować się przez taką namiastkę kontaktu jaką są komunikatory/fora internetowe.
Internet służył mi kiedyś tylko i wyłącznie do wyszukiwania informacji i raczej do tego trzeba dążyć.

Znam właściciela dość sporej firmy zajmującej się renowacją zabytków, który ma tylko tel stacjonarny, a komputera używa tylko do odbierania i wysyłania e-maili. Radzi sobie świetnie w tej branży.


Odnoszę nieodparte wrażenie, że rozmowa z tobą o internecie to jak ze ślepym o kolorach
A ostrzegałem Ciebie przed Grzesiem trolem w poniższym linku, Ty się nabrałeś na jego posty :D
http://www.dobradieta.pl/...p=256404#256404
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Wrz 12, 2018 09:38   

3of5 napisał/a:
Potem nawet redakcja zorganizowała zlot ogólnopolski, na którym też byłem i poznałem osobiście sporo ludzi z grona tych z którymi wcześniej wymieniałem doświadczenia, a także kłóciłem się w pewnych kwestiach. To wszystko tak bardzo cię przeraża ??

Patrzac po tym co pisze, to przeraza go przede wszystkim dysonans poznawczy. Jezeli cos/ktos jest inny, odmienny od tego co on robi to on juz szuka swojego uzasadnienia dla innych, lub jezeli czegos nie rozumie, np to z ukrywaniem nickow. I od razu szukanie szufladki, wariat/troll/optymalny/maniak itp.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Śro Wrz 12, 2018 10:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved