Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
przełyk, helictobacter pyroli?
Autor Wiadomość
slu 

Dołączył: 29 Cze 2018
Posty: 83
Wysłany: Pią Kwi 26, 2019 09:10   przełyk, helictobacter pyroli?

Sprawa wygląda tak stwierdzono u mnie różne patogenne bakterie i grzyby candida. Na diecie jestem już chyba z 10 miesięcy low carb spożywam mięso gotowane, warzywa przeważnie zielone i smalec z wytapianej słoniny do tego przyprawy typu kurkuma imbir itp. Nawadniam się cały czas ok 2,5l wody dziennie, nie spożywam żadnej przetworzonej żywności, nabiału, mąki itp tak jak wspomniałem tylko mięso warzywa i tłuszcz zwierzęcy, tyle że to jedzenie jest z marketu, mięso wygotowuje nie wiem czy to coś daje. Biorę również probiotyki dobrej jakości. Sprawa jest taka że ciągle mam wzdęcie szczególnie na dole brzucha chyba jelito grube czasem jak się przygłodze to jak by spadało to wzdęcie, warzyw spożywam umiarkowanie.spożywam 2 posiłki dziennie czasem 1 bo nie jestem aż tak głodny tym sposobem odżywiania.

Co może byc przyczyną wzdęć nie odbudowana jeszcze flora bakteryjna? może być taka przyczyna?

druga sprawa wcześniej, chyba od nie leczenia tego miałem bule żołądka takie nie wiem jak by wrzody, zacząłem pić wode z solą himalajską i jak by pomogło tylko takie pieczenie czy coś w tym stylu przeniósło się wyżej na przełyk i czasem się odzywa, i jak się jaczasem odzywam to czuje to coś w przełyku, biorę ostatnio dobrej jakości olej z rokitnika ponoć goi różne podrażnienia, ale chce jeszcze zapytać to może być coś związane z bakterią helictobacter pyroli? jeśli tak to jest coś naturalnego co niszczy tą bakterie?
 
     
ptluszczach 

Dołączył: 17 Gru 2015
Posty: 5
Wysłany: Sob Maj 25, 2019 08:22   

Z tego, co piszesz wynika, że możesz mieć refluks. Bakteria helicobacter to też możliwy problem. Leczy się ją antybiotykiem. Warto zrobić badania. Nie pamiętam tylko, czy kwi, czy kału.
 
     
slu 

Dołączył: 29 Cze 2018
Posty: 83
Wysłany: Śro Maj 29, 2019 23:18   

ptluszczach napisał/a:
Z tego, co piszesz wynika, że możesz mieć refluks. Bakteria helicobacter to też możliwy problem. Leczy się ją antybiotykiem. Warto zrobić badania. Nie pamiętam tylko, czy kwi, czy kału.


No a refluks powstaje przez tą bakterie? nie moge brać antybiotyku bo mam nie taką flore bakteryjną, czy dieta + regularnie picie soku z kiszonej kapusty pokona tą bakterie?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved