Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto wie, co to jest?
Autor Wiadomość
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Kwi 20, 2020 11:45   Kto wie, co to jest?

Tak, dla rozluźnienia sarsowej atmosfery, cytat z czasów PRL-u.

Kto wie, czego dotyczyła poniższa kwestia i o jakiej porze dnia zazwyczaj była wypowiadana:

Cytat:
Lepiej nie, bo znowu się zacznie.

JW
 
     
Pietrek

Dołączył: 07 Lis 2018
Posty: 235
Wysłany: Pon Kwi 20, 2020 13:34   Re: Kto wie, co to jest?

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Tak, dla rozluźnienia sarsowej atmosfery, cytat z czasów PRL-u.

Kto wie, czego dotyczyła poniższa kwestia i o jakiej porze dnia zazwyczaj była wypowiadana:

Cytat:
Lepiej nie, bo znowu się zacznie.

JW

Az tak stary nie jestem :)
Ale moze pokuszec sie o spekulacje,moze to oznacza ze poprostu latwiej sie zyje w nieswiadomosci?
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Kwi 20, 2020 15:32   

Poniekąd tak, ale niezupełnie.
Miało to pewną korelację ze zmarszczonymi brwiami żony. :)
I dlaczego to miało jakiś związek z porą dnia?
Cytat:
Lepiej nie, bo znowu się zacznie.

JW
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Kwi 27, 2020 07:26   

Nikt nie kojarzy?
Tak seniorzy sporządnieli? :)
JW
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Śro Kwi 29, 2020 07:12   

Może w takim razie niezapomniany Wiesław Gołas nam coś podpowie? :)
JW
 
     
Grzegorz-Rec 

Dołączył: 09 Paź 2018
Posty: 812
Skąd: Puszczykowo
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Czw Kwi 30, 2020 20:59   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Może w takim razie niezapomniany Wiesław Gołas nam coś podpowie? :)
JW

Dobry pomysł na hasło na koszulkach: "Niezapomniany Wiesław Gołas". Byłaby jakaś odmiana od tych w stylu: "pamiętamy 1944".

Ale się Pan uparł. Ni ma ani w googlach, ani duck duck go, ani yahoo. Może ktoś z zespołem sawanta jest na forum. Tylko ktoś taki pamięta po latach takie szczegóły. :P
_________________
Nullius in verba
 
     
3of5 

Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 483
Wysłany: Pią Maj 01, 2020 07:12   

ja nie jestem seniorem żeby pamiętać, a popularne wyszukiwarki tego nie znały...a nie miałem ciśienia, żeby sprawdzać w tych mniej popularnych ;)
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Maj 01, 2020 08:07   

Grzegorz-Rec napisał/a:
Ale się Pan uparł. Ni ma ani w googlach, ani duck duck go, ani yahoo. Może ktoś z zespołem sawanta jest na forum. Tylko ktoś taki pamięta po latach takie szczegóły :P
No proszę, są jednak rzeczy, o których się nikomu w Internecie nie śniło.
To nie musi być dosłownie tak, może być np. "Nie, nie, bo się zacznie". Chodzi o sens zdania, a raczej przestrogi, żeby nie zaczynać, bo po raz kolejny proces się rozwinie i trudno będzie nad nim zapanować.
Najbardziej to powiedzenie pasuje do lat 70 i 80-tych. Zazwyczaj kwestia była wypowiadana w gronie co najmniej trzech facetów, w ciągu dnia, rzadko wieczorem.
Na pociechę dodam, że 70-latek też nie od razu skojarzył. :)
JW

PS. Może nie tyle będzie pomocny zespół sawanta, co raczej "zespół Anthelme Brillant Savarin'a". :)
 
     
Grzegorz-Rec 

Dołączył: 09 Paź 2018
Posty: 812
Skąd: Puszczykowo
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Sob Maj 02, 2020 07:58   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Grzegorz-Rec napisał/a:
Ale się Pan uparł. Ni ma ani w googlach, ani duck duck go, ani yahoo. Może ktoś z zespołem sawanta jest na forum. Tylko ktoś taki pamięta po latach takie szczegóły :P
No proszę, są jednak rzeczy, o których się nikomu w Internecie nie śniło.
To nie musi być dosłownie tak, może być np. "Nie, nie, bo się zacznie". Chodzi o sens zdania, a raczej przestrogi, żeby nie zaczynać, bo po raz kolejny proces się rozwinie i trudno będzie nad nim zapanować.
Najbardziej to powiedzenie pasuje do lat 70 i 80-tych. Zazwyczaj kwestia była wypowiadana w gronie co najmniej trzech facetów, w ciągu dnia, rzadko wieczorem.
Na pociechę dodam, że 70-latek też nie od razu skojarzył. :)
JW

PS. Może nie tyle będzie pomocny zespół sawanta, co raczej "zespół Anthelme Brillant Savarin'a". :)

Cholerka, wybredny jestem. Brillant-Savarin to dla mnie mało wyrazista postać. Sawanci zresztą też. Takie chodzące twarde dyski.
Może się jakiś sawant obrazić, o ile potrafi. :-x

Nie znalazłem, nawet po dodatkowej podpowiedzi.
_________________
Nullius in verba
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Sob Maj 02, 2020 11:46   

Fascynujące jest, jak zwykły temat przekształca się w profilowanie socjologiczne dzisiejszych użytkowników Internetu.
Trzydzieści ostatnich lat życia w normalnej, niekomunistycznej cywilizacji, spowodowało znaczną zmianę interakcji społecznych i zanik tamtych PRL-owskich w mrokach niepamięci.

Abstrahując od wiodącego pytania, które nadal pozostaje otwarte, nie wróży to dobrze na przyszłość. O młodzieży nie wspominając, nawet starzy wyborcy stają się bezbronni wobec totalitarnej propagandy, bo już zapomnieli.
Za PRL-u członkostwo w PZPR było raczej smutną ukrywaną przypadłością, pomimo, że dotyczyło 3 mln Polaków, czyli co dziesiątego. Natomiast rządowym mediom prawie nikt nie wierzył i wiadomości traktowano a rebus.
No odwyrtkę, jak w tej anegdocie: Jeżeli Partia mówi, że czegoś nie da, to nie da. A jak mówi, że coś da, to mówi.
Za Gierka, gdy władza chciała powiedzieć prawdę, to najpierw robili przeciek do Radia Wolna Europa, żeby stamtąd informacja wróciła, jako wiarygodna. Sic!

Tak sobie teraz tylko dywaguję.
Tytułowa kwestia "Lepiej nie, bo znowu się zacznie" nie miała żadnego związku z polityką, a wprost przeciwnie, dotyczyła tych obszarów, których komunie w Polsce nie udało się zdominować, tzn. interakcji rodzinnych i przyjacielskich.
JW
PS. Zapomniałem dodać, że kwestia była wypowiadana tylko przez facetów, panie nie splamiły się nigdy czymś takim. :)
 
     
Grzegorz-Rec 

Dołączył: 09 Paź 2018
Posty: 812
Skąd: Puszczykowo
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Sob Maj 02, 2020 12:51   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Tytułowa kwestia "Lepiej nie, bo znowu się zacznie" nie miała żadnego związku z polityką, a wprost przeciwnie, dotyczyła tych obszarów, których komunie w Polsce nie udało się zdominować, tzn. interakcji rodzinnych i przyjacielskich.
JW
PS. Zapomniałem dodać, że kwestia była wypowiadana tylko przez facetów, panie nie splamiły się nigdy czymś takim. :)

To pewnie o wódkę chodzi. :viva:
https://youtu.be/SPEO2Z9ot9s
_________________
Nullius in verba
 
     
Pietrek

Dołączył: 07 Lis 2018
Posty: 235
Wysłany: Sob Maj 02, 2020 13:46   

Grzegorz-Rec napisał/a:
To pewnie o wódkę chodzi.
https://youtu.be/SPEO2Z9ot9s

A ja nie zdadzam sie z domyslem pana Grzesia,duze prawdopodobienstwo ,ze sie myle,ale obstawiam sprawy sypialniane,zwazywszy na fakt,ze kobiety maja mmiej wydolna watrobe. ;)
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Sob Maj 02, 2020 15:06   

No, wreszcie.
Wiesław Gołas śpiewał przecie:
https://www.youtube.com/watch?v=gyl7QMLJQ3g

Lata schyłkowego PRL-u, to były lata, kiedy można było po 21-szej niezapowiedzianie wpaść do znajomych z flaszką i z kumplami, którzy właśnie przyjechali w odwiedziny i rozkręcić imprezę, która trwała do rana, czasem przez trzy dni. Tzn. imprezowali głównie faceci, bo żony musiały pilnować domowego ogniska i usypiać dzieci.
Po takim maratonie najbardziej spragniony uczestnik czasem proponował, może by tak jednego?
Słyszał wtenczas inkryminowany tekst: lepiej nie, bo znowu się zacznie.
I czasem rzeczywiście się znowu zaczynało. W końcu człowiek nie wielbłąd, pić musi. :P
JW

PS. Puentą utworu śpiewanego przez Gołasa było:
Cytat:
Nikt złego słowa, Łomża czy Nakło nam nie bałaknie
Jak by nam kiedyś tego zabrakło,
Nie, nie zabraknie!
No i w 1981 roku zabrakło. Rozeźleni "Solidarnością" komuniści wprowadzili kartki nawet na wódkę, chociaż w kraju buraczano - ziemniaczanym wydawało się to nieprawdopodobne. A jednak!
 
     
Pietrek

Dołączył: 07 Lis 2018
Posty: 235
Wysłany: Sob Maj 02, 2020 16:00   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
No, wreszcie.
Wiesław Gołas śpiewał przecie:
https://www.youtube.com/watch?v=gyl7QMLJQ3g

Kompletny strzal w pudlo z mojej strony,obstawialem cos bardziej pociesznego w typie humoru w stylu starszych panow co juz tyle moga,co sobie pozartowac.Ale jak mawia klasyk bladzic jest rzecza ludzka :P
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Cze 10, 2020 07:56   

Dlaczego temat o Liscie Trojki zamkniety? Nie wolno o tym dyskutowac czy co??
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Grzegorz-Rec 

Dołączył: 09 Paź 2018
Posty: 812
Skąd: Puszczykowo
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Śro Cze 10, 2020 23:38   

zyon napisał/a:
Dlaczego temat o Liscie Trojki zamkniety? Nie wolno o tym dyskutowac czy co??

Przeginasz. Sparafazuję motto jednego gościa z biosłone.
Jeśli w tym wieku potrzebujesz podpowiedzi Niedźwieckiego jakiej muzyki słuchać, to se wykop dołek, sam się w nim zakop i nie rób siary.
_________________
Nullius in verba
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Czw Cze 11, 2020 09:05   

zyon napisał/a:
Dlaczego temat o Liscie Trojki zamkniety? Nie wolno o tym dyskutowac czy co??
Dlatego zamknięty, bo dyskusja zaczęła iść w trolowanie, czyli coś, co Orwell nazwał nowomową, tzn. wypaczanie sensu słów i pojęć, używanie nieadekwatnych słów do treści w celu wzbudzania emocji niemających związku z meritum czyli piętnowanie inaczej myślących.
Coś, co dzisiejsi politycy perfekcyjnie rozwinęli dla ciemnego ludu, twierdząc, że 1 jest większe od 27-miu.
JW
 
     
Pietrek

Dołączył: 07 Lis 2018
Posty: 235
Wysłany: Sob Cze 13, 2020 13:36   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Dlatego zamknięty, bo dyskusja zaczęła iść w trolowanie

To jest czysta forma cenzury,wie to Pan,wiem i ja,jak i wiekszosc czytajacych to forum.
Nigdy nie sluchalem "trojki",zupelnie jest mi obojentny los dziennikarzy z tego radia.
Dziwi mnie jednak,ze nie moderowal Pan postow,chocby Hannibala zajadajacego sie baranini jadrami,kiszonymi przez tygodnie w slojikach.
Mam juz 40 pare lat i zadnej woli rozliczania ludzi za grzechy przeszlosci,ale jakakolwiek forma kneblowanie ust,wzbudza we mnie wstret.
Ostatnio zmieniony przez Pietrek Sob Cze 13, 2020 14:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Nie Cze 14, 2020 17:11   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
zyon napisał/a:
Dlaczego temat o Liscie Trojki zamkniety? Nie wolno o tym dyskutowac czy co??
Dlatego zamknięty, bo dyskusja zaczęła iść w trolowanie JW

No coz, glowna osoba wypowiadajaca sie w temacie byl glownie Grzegorz. Inna sprawa, ze sam pan zainicjowal temat, zeby za chwile go zamknac, bo poszedl nie w te strone, w ktora sie pan spodziewal....troche dziwne, zwlascza, ze mam pan jako admin komplet narzedzi do korygowania takich spraw. W takim wypadku wiekszosc dyskusji kwalifikuje sie do zamkniecia, bo wiekszosc z nich to trolling albo reklamy i malo ktory idzie po mysli zalozyciela.

Inna sprawa to taka, ze jezeli wszyscy sie beda ze soba zgadzac, to forum traci sens, mozna wtedy dodac lapke "like" z fejsbuka i wszyscy beda sie klepac po plecach, wszyscy sie beda ze soba zgadzac, spijac sobie z dziubkow i popierac. Nuda.

Ja obserwuje sytuacje w Trojce, mysle, ze Strzyczkowski to ogarnie, co prawda kolejny tydzien bez Listy, ale podobno cos juz tam panowie ustalili pomiedzy soba. Gdzies na dniach ma wystartowac to nowe radio ale z tego co widze, to zanim zaczelo dzialac to juz jest tam za duzo polityki, niektore osoby z ich pogladami w radiu majacym byc konkurencja czy erzacem Trojki, sa dla mnie nieakceptowalne. Na razie Trojki slucham i tak z wieloletniego przyzwyczajenia, ale dam szanse tym nowym, zobaczymy.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Cze 19, 2020 12:01   

Pietrek napisał/a:
Witold Jarmolowicz napisał/a:
Dlatego zamknięty, bo dyskusja zaczęła iść w trolowanie

To jest czysta forma cenzury,wie to Pan,wiem i ja,jak i wiekszosc czytajacych to forum.

A tak, owszem, to wlasnie temat cenzury "wydarty do kosci". Jeden czyn warty wiecej niz 1000 slow, i jaka sila przekazu.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved