Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
ozonator w warunkach domowych (żywność)
Autor Wiadomość
skafanderek

Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1
Wysłany: Wto Lip 14, 2015 08:41   ozonator w warunkach domowych (żywność)

Przepraszam jeżeli nie ten dział, ale nie znalazłem bardziej odpowiedniego.

Zastanawiam się nad kupnem ozonatora - chodzi przede wszystkim o oczyszczanie żywności z drobnoustrojów i pestycydów.

Stąd moje pytania:

1. Czy rzeczywiście będzie to skuteczne rozwiązanie przy żywności w domowych warunkach (znalazłem artykuły naukowe potwierdzające przemysłowe zastosowanie, ale czy warto w to inwestować w domu)?
2. Czy do zastosowania domowego (przede wszytskim żywność, to podstawowe zastosowanie) wystarczy tańsze urządzenie np. N202c (http://www.medycynanaturalna.pl/2,20,495,generator_ozonu_n202c_programowalny.html)
czy to raczej zabawka i tak czy inaczej trzeba szukać czegoś w stylu 03pro (http://www.generatoryzdrowia.pl/?product=ozonator-o3pro-drp-35s) w cenie ok. 3000 z;- pytam przede wszystkim o skuteczność działania, bo różnicę w trwałości to widać gołym okiem Smile
3. Czytałem o szkodliwości bezpośredniego kontaktu z ozonem - rozumiem, że nie należy przebywać w pomieszczeniach, jeżeli są one ozonowane, ale jak to jest w przypadku ozonowania wody / żywności czy wówczas również lepiej wykonywać to w pomieszczeniu odizolowanym? Rozumiem, że stężenie jest na tyle niskie, że nie będzie ono bardzo szkodliwe, ale ze względu na małe dzieci w domu chciałbym wiedzieć jak ta sprawa wygląda? Czy też ozon podczas gdy wylot urządzenia skierowany jest do środowiska wodnego nie "uwalnia" się do pomieszczenia?

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Paź 20, 2015 08:55   

Jak dla mnie ten onozator to w ogóle nieporozumienie. Dla mnie to wymysł, który niewiele działa.
 
     
margollaa

Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 28
Wysłany: Wto Gru 01, 2015 12:31   

Ja kupiłam swój ozonator za 249 zł w Warszawie i jestem zadowolona. Mogę stwierdzić że działa i pomaga. Nie mam pojęcia w czym takie drogie są lepsze, może jeżeli ktoś potrzebuje jeszcze większego efektu to może i są lepsze, ale po co przepłacać skoro tanie tez dają rade :)
 
     
kebs 

Dołączył: 26 Cze 2020
Posty: 1
Wysłany: Pią Cze 26, 2020 21:17   

Żaden wymysł, a fakt.
Wystarczy przeczytać, choćby tutaj https://punkt-ozonu.pl/blog/czy-ozonatory-powietrza-sa-nam-potrzebne

Francuzi jako pierwsi stosowali ozon, jakoś w 1905 roku do oczyszczania przywożonych ryb, mięs, warzyw i owoców.
I są to potwierdzone fakty, bo ozon jest kilkukrotnie szybszy i mocniejszy od powiedzmy chloru, który pozostawia po sobie nieprzyjemny zapach.
Ozonuje się aktualnie baseny oraz szpitale.

Ja kupiłem coś takiego, do żywności https://punkt-ozonu.pl/Generator-Ozonu-Ozonator-Jonizator-ozon-O3-600mg-h-p61

Do pomieszczeń też sie nadaje, ale od tego są mocniejsze generatory.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved