Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 11:40
Moja mama nie chce iść do lekarza
Autor Wiadomość
Ania76

Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 3
Wysłany: Sob Gru 15, 2007 20:50   Moja mama nie chce iść do lekarza

Witam. Moja mama (53 lata) od 8 lat jest na diecie niskowęglowodanowej. Od dziecka cierpi na zwyrodnienie stawu biodrowego. Około trzy lata temu przeszła okres menopauzy. Odbiło się to znacznie na jej chorym biodrze. W aptece pani mgr. poleciła jej jakiś środek hormonalny który ponoć działa cuda. Z początku odradziłam jej bo może to być jakieś świństwo. Zaproponowałam aby poszła do lekarza i zapytała na ile to jest bezpieczne. Moja mama lekarzom nie ufa choć wiem, że przydałaby się jej profesjonalna pomoc. Mam zamiar propagandowo namówić ją aby zaczęła chodzić do jakiegoś dobrego, najlepiej "optymalnego" lekarza, ale to potrwa. W związku z tym mam 2 pytania:
1) czy przyjmowanie leków hormonalnych jest bezpieczne? szczególnie, że jest się 3 lata po menopauzie?
2) jak namówić mame aby poszła do lekarza? jakieś doświadczenia? wzorce?

Pozdrawiam serdecznie,
Ania
Ostatnio zmieniony przez Molka Nie Wrz 25, 2011 14:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Sob Gru 15, 2007 23:12   

Witam!
Zbyt mało danych, żeby coś doradzić.
Być może będzie konieczna operacja
Zwyrodnienie stawów nasila się na każdym żywieniu, zarówno wegetariańskim jak i optymalnym, przy zbyt małym
spozyciu białka i obecności glutenu w pozywieniu.
Na jednym z turnusów wczasowych był pan Antoni, który
wegetariańskim żywieniem doprowadził się do zupelnego
zwyrodnienia stawów kolanowych. Żywienie z bialkiem w ilości
80-100g dosyć szybko zaczęło poprawiać jego kondycję.

Żadne leki przyjmowane przez wiele lat nie są bezpieczne, nawet
aspiryna na rozrzedzenie krwi. Nie ma to nic wspólnego z wiekiem.
Jak wykazały badania ostatnich lat, hormonalna terapia zastępcza zwiększa znacząco ryzyko nadciśnienia, otyłości, raka wątroby, powstawania zakrzepów.

Obecnie producenci leków, dla własnego bezpieczeństwa i ochrony przed roszczeniami, do lekarstw dołączają ulotkę.
Przede wszystkim proszę przeczytać fragment o działaniach ubocznych
tego hormonalnego specyfiku i wyciągnąć własne wnioski.

Pozdrawiam
Witold Jarmołowicz
 
 
Ania76

Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 3
Wysłany: Nie Gru 16, 2007 13:36   

Dziekuje bardzo za odpowiedzi. Moja mama policzyła, że białka zjada dziennie ok 50-60g. Obiecała, że zwiększy. Mam jeszcze pytanie odnośnie cholesterolu mojego taty.

Cholesterol 441 mg/dl
Cholesterol HDL 67 mg/dl
Cholesterol / HDL 6.6
Cholesterol LDL 349 mg/dl
Triglicerydy 124 mg/dl

B:T:W 60g:150g:130g
Lekarz przepisał mu Zocor (simwastyna 40mg) i polecił jeść margarynę zamiast masła. Czy powinien zażywać te tabletki i margarynę?

Pozdrawiam serdecznie,
Ania
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Gru 16, 2007 18:53   

no i poza tym poziomy cholesterolu całkowitego, a także HDL i LDL są mało istotne - to, co jest szkodliwe to tzw. "oxidized LDL"
miałaś mierzony poziom "oxidized LDL", czy chociażby homocysteiny?
 
 
Ania76

Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 3
Wysłany: Nie Gru 16, 2007 19:27   

Rodzice mieszkaja na wsi i starają sie unikać przemysłowej żywności - sami robią szynki, pasztety, pieczenie, mama prowadzi ogródek w którym ma bardzo dużo rozmaitych warzyw. Chleb mama piecze sama z mąki, którą też sama mieli. Węglowodany spożywa z ziemniaków, chleba, kaszy, jarzyn i owoców z ogrodu. Nawet na zime mama zaladza warzywa, owoce, robi przetwory (ogórki, sałatki, buraczki, kapustę kiszoną itp.) Maja też jajka od swojskich .

Mama aktualnie zjada około 50-60g białka, głównie z mięsa, serów, jaj
150g tłuszczy maslo (swojskie), śmietanę(swojską),oleje, troche smalcu
100g cukrów z ziemniaków, jarzyn, owoców, kaszy, piecze niskoslodzone ciast.


Co do cholesterolu taty to nie mial takich badań ("oxidized LDL" i homocysteiny)

Pozdrawiam serdecznie,
Ania
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Gru 16, 2007 20:16   

Domyślam się, że nie miał takich badań - badania, które się robi są raczej kant tyłka potłuc, "if I may say so" - to znaczy można je oczywiście zrobić, bo w czymś mogą pomóc, ale cholesterol całkowity, HDL i LDL to zdecydowanie za mało

wstęp do artykułu "LDL Cholesterol: Bad” Cholesterol, or Bad Science?" autorstwa Anthony'ego Colpo -

The belief that low-density lipoprotein (LDL) cholesterol causes
atherosclerosis and subsequent heart disease is a fundamental
precept of modern medicine. Therapies aimed at reducing serum
LDL cholesterol are currently considered to be an essential element
of any attempt to prevent coronary heart disease (CHD).
While it currently enjoys widespread acceptance among health
authorities and medical practitioners, numerous lines of evidence
raise questions about the LDL hypothesis. Native LDL cholesterol is
a vitally important substance and is not in any way atherogenic.
Statin drugs, the only LDL-lowering agents shown to have clinical
benefit in reducing the incidence of heart disease, have been
shown to exert their benefits via mechanisms totally unrelated to
LDL cholesterol reduction.
A potential causative role in atherosclerosis and heart disease
has indeed been detected for oxidized LDL, but this form of LDL
shows no correlation with serum levels of native LDL. Rather,
individual antioxidant status appears to be a ke factor influencing
serum concentrations of oxidized LDL.
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Gru 16, 2007 20:31   

Tata też się żywi niskowęglowodanowo?
Druga sprawa - zapewne żywność, którą twoi rodzice jedzą jest termicznie przetworzona? jeśli tak to może to być powód ich dolegliwości
co do ilości BTW to zależy jak kto się czuje, ale wg mnie powinno być więcej białka, a mniej węgli
Co do zaleceń lekarza - niestety są one całkowicie błędne
Zocor w niczym nie pomoże, może tylko zaszkodzić
Napisane jest, że Zocor zmniejsza poziom LDL-u. Tylko, co ma poziom LDL-u to zdrowia? Osoby zdrowe, które długo żyją wcale nie mają niskiego poziomu tej frakcji
no i margaryna - tutaj chyba komentarz jest zbędny - margaryny są bardzo szkodliwe dla układu sercowo-naczyniowego, i nie tylko
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Nie Gru 16, 2007 23:46   

Spotykam osoby z lepszym profilem lipidogramu, które mają miażdżycę.

I spotykam osoby, które mając taki lipidogram nie mają śladu miażdżycy (!)
Żeby cokolwiek prawidłowo zdiagnozować, trzeba przeprowadzić
badania ultrasonograficzne przepływów w naczyniach krwionośnych.
Na szczęście naczyniowcy mają bardziej trzeźwe podejście do cholesterolu, może dlatego, że widzą stan naczyń i przekonują się, że
związek między miażdżycą a cholesterolem jest dosyć luźny.

Przynajmniej raz takie badania trzeba przeprowadzić i wtenczas będzie
wiadomo, czy miażdżyca zagraża, czy nie. I oczywiście można też badać homocysteinę.

Tak na oko, to Tata spożywa za mało białka, za dużo węglowodanów.
Byłoby lepiej, gdyby spożywał B:T:W= 90:130:80. No i oczywiście żadnego piwa, wina wódki.
pozdrawiam
Witold Jarmołowicz
 
 
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią Kwi 04, 2008 14:08   Medycyna Konwencjonalna

Aniu,niestety, kiedy brak żelu to w stawie biodrowym wyciera się staw i już tylko inwazyjne leczenie pomoże, czyli endoproteza. Kiedyś był w aptece osobolin,który sama kupowałam dla mojego psiaka,to wyciąg z kości cielęcych. Można gotować kości cielęce (kości z tym jabłkiem),gotować długo i pić ten wywar, to wartościowa żelatyna.Na stawy chorują ludzie,którzy nie jedzą roślin strąkowych (fasola,groch) chociaż raz w tygodniu (one mają Q10). Cholesterol powinien być 1/3 czyli HDL do LDL.Jeżeli HDL mama ma 250 do 300 to dobrze, uczestniczy w systemie immunologicznym i ludzie w starszym wieku mają go więcej . Mniej mają Q10,omegi 3,6 to złe, omega 3 też normuje HDL do LDL. Ja kupuję olej lniany tłoczony na zimno, jestem jajco i mięsożerna, cholesterol przez 2 lata spadł do 115, i to złe bo mało go.W tej samej firmie kupuję lignany, nzturalne estrogeny(tzw.fitoestrogeny) nie z apteki,syntetyki. Olej i estrogeny kupuję - www.oleofarm.com.pl Do tego mogę dodać,że brak estrogenu może powodować nowotwory związane z hormonami. U kobiet piersi czy macica,szyjka;u mężczyzn rak prostaty, z wiekiem jest mniej testosteronu( mogą brać również fitoestrogeny).Nie polecam z modyfikowanej soi,w aptece nie potrafią powiedzieć z jakiej soi mają produkt. Życzę zdrowia.
_________________
marzena kiwi
 
 
kaskada 


Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 59
Skąd: Poland
Wysłany: Pon Sie 29, 2011 20:06   

Matti napisał/a:
Moja opinia :) :

Sądze że zaburzanie hormonami organizmu to shit.Należy dążyć do naturalnego uleczenia ... PRAWDZIWEGO. Samoleczenie organizmu CZYLI: sprawić by sam zrobił co trzeba i używa sie diet czyszczeń organizmu ziół i innych cudownych rzeczy medycyny naturalnej ALE one mu pomagają ŻE SAM ROBI co trzeba.



Amen.
_________________
www.witarianie.pl
www.rawolucja.pl
DOBRA DIETA = SUROWA DIETA :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved