Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 12:13
Nadmierne pocenie się
Autor Wiadomość
george

Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 2
Wysłany: Czw Paź 18, 2007 00:13   Nadmierne pocenie się

jestem tu nowy więc na początek się przywitam.

Dokucza mi od jakiegoś czasu problem taki jak w temacie. Nawet w zimne dni wystarczy że przejdę sie kawałek szybszym krokiem i jestem cały mokry. Ani się potem rzebrać ani nic bo całe ubranie spocone. Może problem niezbyt poważny ale denerwujący. Ma ktoś może jakieś doswiadczenia albo rady? czy sama dieta może coś tu wskórac? Dodam że jestem młody i nie mam żadnych poważnych problemow ze zdrowiem.
 
 
george

Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 2
Wysłany: Czw Paź 25, 2007 19:59   

Nie no nie zamierzam przestać jesc w ogóle. Liczylem na jakieś bardziej konkretne rady.
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Paź 26, 2007 07:19   

A ja na początek sprawdziłbym poziom glukozy podczas wysiłku i w odpoczynku.
JW
 
 
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Czw Lis 01, 2007 20:33   

ciekawy temat, myślę że dotyczy on wielu osób.
Pozdrawiam
 
 
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 10:59   

Matti napisał/a:
A jaki ma związek glukoza we krwi z poceniem?


Elementarny.
A co soę tyczy nagle występującej nadpotliwości to możliwych przyczyn jest bardzo wiele.
 
 
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 16:48   

Panie Witoldzie proszę rozwinąć temat, wydaje mi sie że ten problem dotyczny wielu osób, być może warto nawet zrobić artykuł w Optymalniku.
Pozdrawiam
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 21:45   

Panowie!
Chętnie podrążę temat, ale pomóżcie mi.
Jak mawia młodzież, sam nie uciągnę.
JW
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob Lis 03, 2007 10:35   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Jak mawia mlodziez, sam nie uciagne.


:shock:
w takim razie chyba sie starzeje..

jak mozna pomoc?
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Sob Lis 03, 2007 15:18   

Podobno człowiek się starzeje, kiedy przestaje się dziwić. Więc nie jest jeszcze tak źle. Jest mnóstwo zadziwiających rzeczy, które chciałbym odkryć i opisać z Waszą pomocą.
Piszcie o tym, co jest interesujące, zadawajcie pytania, szukajcie razem ze mną. Wszystko, co dotychczas napisałem zrodziło się z prostych pytań zadawanych przez słuchaczy.
Może powstaną z tego przełomowe artykuły.
Marzę o dniu, w którym będę mógł napisać,

Cytat:
Ten artykuł powstał dzięki dociekliwości Zenona, Mattiego, Brajana30, Bruforda, Georga, Jurka 1946 i wielu innych.



JW
 
 
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro Kwi 09, 2008 16:14   pocenie

Tak Witoldzie to może być cukrzyca, może dobre stwierdzenie, a może nie. Dlaczego w rozwikłaniu problemu szukasz pomocy tylko u płci męskiej ? No cóż widać, kobiety nie zasłużyły sobie na uznanie. Nigdy się nie gniewam, ale nie mogłam tego przemilczeć . No dobra wracam do tego pocenia. Sama nie wiem, może on przekwita ? Ha, Ha. Cukrzycy pocą się, ba, mogą pocić się tylko dłonie wewnątrz. Bez żadnego wysiłku można pocić się jeżeli jest jakaś choroba związana z płucami i nie należy z tym czekać. Nie wiadomo czy masz jakiś stan podgorączkowy. Również może to być zła gospodarka hormonalna tarczycy, może występować tzw. przegrzanie termiczne, tak się to nazywa i cały osobnik jest zlany potem. Nadmierne pocenie może być również sygnałem, że brakuje nam krzemu, trzeba go uzupełnić. A, w przegrzaniu termicznym następuje niszczenie np. paznokci, trzeba uzupełnić cynk, selen. :) :)
_________________
marzena kiwi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved