Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 11:28
Najciekawsze posty
Autor Wiadomość
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Czw Wrz 06, 2007 19:51   Najciekawsze posty

Chcemy niektóre posty prezentować w miarę możliwości
w miesięczniku Optymalnik. Oprócz zwięzłych skrótow dźwiękonaśladowczych w rodzaju bums czy łups piszcie też obszerniejsze wypowiedzi. Najciekawsze przedstawimy czytelnikom Optymalnika.
Nie wszyscy mają dostęp do Internetu, a są ogarnięci pasją wiedzy tak samo jak internauci.
Witold Jarmołowicz
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Czw Wrz 06, 2007 22:32   

Bardzo fajna inicjatywa!
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 20:06   

Na forum ostatnio panuje cisza.

Jest to m.in. wina Mattiego, ktory zalozyl konkurencyjne forum. Jakos tak sie zlozylo, ze wiekszosc dyskusji przeniosla sie wlasnie tam:
http://szczesliwastrona.rew.pl/forum


Jestem przeciwnikiem dublowania. A te fora sie niestety dubluja..
Wypowiadaja sie tam (z dokladnoscia do kilku osob) dokladnie ci sami ludzie. Fora dotycza dokladnie tej samej tematyki: zdrowie, low carb.

Mysle, ze warto by bylo polaczyc jakos oba fora. Na dobrej diecie jest bardzo obszerne archiwum, ale w nowych dzialach jest malo nowosci.
Szczesliwastrona.rew.pl ma krociotka historie, ale obecnie panuje tam wiekszy ruch.
Moim zdaniem warto by admini obu forow sie porozumieli. Ale to temat na inna dyskusje i raczej nie publiczna a prywatna miedzy konkretnymi osobami (Molar, Matti, Pan Witold).

A tymczasem chcialem zaprosic osoby z optymalnika na forum szczesliwastrona.rew.pl

Tam jest kilka ciekawych dyskusji i postow, ktore spokojnie moga aspirowac do druku w pismie.

Pozdrawiam
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Sob Lis 03, 2007 11:06   

zenon napisał/a:
Na forum ostatnio panuje cisza.

Jest to m.in. wina Mattiego, ktory zalozyl konkurencyjne forum. Jakos tak sie zlozylo, ze wiekszosc dyskusji przeniosla sie wlasnie tam:
http://szczesliwastrona.rew.pl/forum


Jestem przeciwnikiem dublowania. A te fora sie niestety dubluja..
Wypowiadaja sie tam (z dokladnoscia do kilku osob) dokladnie ci sami ludzie. Fora dotycza dokladnie tej samej tematyki: zdrowie, low carb.

Mysle, ze warto by bylo polaczyc jakos oba fora. Na dobrej diecie jest bardzo obszerne archiwum, ale w nowych dzialach jest malo nowosci.
Szczesliwastrona.rew.pl ma krociotka historie, ale obecnie panuje tam wiekszy ruch.
Moim zdaniem warto by admini obu forow sie porozumieli. Ale to temat na inna dyskusje i raczej nie publiczna a prywatna miedzy konkretnymi osobami (Molar, Matti, Pan Witold).

A tymczasem chcialem zaprosic osoby z optymalnika na forum szczesliwastrona.rew.pl

Tam jest kilka ciekawych dyskusji i postow, ktore spokojnie moga aspirowac do druku w pismie.

Pozdrawiam




Zenon nie namawiaj nikogo na forum Mattiego,którego można czytac na wszystkich forach.Na tym forum poczytaj Mattiego odnośnie wypowiedzi innych ,oraz w tych postach aby nie usuwac czyiś tresci jezeli nie łamią one regulaminu-A tymczasem On sam bez żadnej żenady usuwa ze swojego forum tych co chcą zwrócic Mu uwagę że jego rady w prosty sposób mogą komuś zaszkodzic,tak też było ze mną,ale nie należy wracac do tego poprostu to co mam do powiedzenia,oraz do wysłuchania,piszę tam gdzie mam ochotę.A ze bliskie mi jest Ż.O piszę i szukam informacji na tych forach które kreują żywienie niskowęglowodanowe,wsłuchuję się w niektóre tematy,i w nich uczestniczę i jakoś nigdzie mnie nie próbowano banowac ,a nie jestem już młokosem mam swoje lata,i umię odróżnic prawdę od fałszu.Niewiem ostatnio czytam dużo postów Pana Witolda ,próbuję znaleśc to coś co poróżniło go z całym ruchem optymalnym,próbuję również znależc różnice w lansowanej przez Niego diecie 4e, a tego co głosi Kwaśniewski.I jeżeli biorę jakieś zalecenie 4e i próbuję doszukac się podobieństwa u Kwaśniewskiego to niestety ja to znajduję,niewiem dlaczego zwiększenie białka a zmniejszenie tłuszczu na 4e nie można odnależc w ŻO przecież Kwaśniewski też wykazuje że są przypadki {sportowcy, wyczynowcy} że ŻO też zaleca większą ilośc białka ,jak dla ludzi chorych.A teraz najważniejsze lepiej jest doradzac ludzią zdrowym, których problemem jest tylko wyczyn,bo oni te prawidła stosują krótko nikt nie robi tego na stałe.Myślę że dlatego należy z większą ostrorznością podchodzic do tych którzy przystępując do DO, czy ŻO pozostają z nią na dłużej a nawet na zawsze,w moim przypadku już 7 lat.
Ale nie znaczy że zamknołem się i nie poszukuję prawd ale sprawdzonych które już w krótkim czasie potrafią udokumentowac że to co się robi daje dobre efekty,i znajduje uzasadnienie nie koniecznie w medycynie powszechnej,ale w sprawdzonych i opisanych sytuacjach.
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Sob Lis 03, 2007 16:44   

To zależy, co rozumiemy pod pojęciem cały ruch optymalny. Czy siedem tysięcy zapaleńców zgrupowanych w OSBO wokół dra Kwaśniewskiego oraz dziesiątki tysięcy niezrzeszonych sympatyków na początku tego stulecia, czy mamy na myśli tych kilkuset pozostałych obecnie, którzy kolejno likwidują swoje oddziały OSBO.
Tu, na tym forum są dziesiątki postów sprzed kilku lat, które naświetlają sytuację. Właściwie, to życia nie starczy, żeby je wszystkie przeczytać, ale proszę próbować.
Pozdrawiam
Witold Jarmołowicz
 
 
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 21:46   

jurek 1946 napisał/a:
...próbuję znaleśc to coś co poróżniło...


Jurek napisze, ze to mnie rowniez intryguje od samego poczatku. :roll:

Napisze wiecej, jest to fantastycznie intrygujacy temat! :roll:
Bardzo chetnie bym na ten temat podyskutowal,
ale chyba lepiej bedzie sie spytac najpierw Molara,
czy nie jest to przypadkiem temat "zakazany"? ;(

Druga sprawa to w jakim temacie juz zalozonym (lub ktory mozna spokojnie zalozyc )
mozna na ten temat bez strachu i stresu pisac.

Bez obawy o grozby, ze zostanie sie zbanowanym,
lub innymi formami "dyscyplinowania" w postaci zamykania tematow,
lub wywalania calych( lub fragmantow tematow) do kosza. ;(
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 19:26   

grizzly napisał/a:
jurek 1946 napisał/a:
...próbuję znaleśc to coś co poróżniło...


Jurek napisze, ze to mnie rowniez intryguje od samego poczatku. :roll:

Napisze wiecej, jest to fantastycznie intrygujacy temat! :roll:
Bardzo chetnie bym na ten temat podyskutowal,
ale chyba lepiej bedzie sie spytac najpierw Molara,
czy nie jest to przypadkiem temat "zakazany"? ;(

Druga sprawa to w jakim temacie juz zalozonym (lub ktory mozna spokojnie zalozyc )
mozna na ten temat bez strachu i stresu pisac.

Bez obawy o grozby, ze zostanie sie zbanowanym,
lub innymi formami "dyscyplinowania" w postaci zamykania tematow,
lub wywalania calych( lub fragmantow tematow) do kosza. ;(


Ja tez tak myślę
Piszę na tym forum na rózne tematy napewno nie jest to dobre jak jakiś temat sie rozwija,nawet z niewielką dozą żartu,i zaraz musi byc bez zadnych merytorycznych podsstaw zamykany,ale cóz juz tak tytaj jest.
Napewno zauważyłeś że nie jestem dobrze postrzegany na tym forum dlatego że pisze i polecam tym którzy o to proszą Dietę Optymalna dr. Kwaśniewskiego,podpowiadam jak maja to zrobic ,wysłuchuję odpowiedzi np odpowiedz od Ciebie ze lepiej swoje zdrowie powieżyc lekarzowi optymalnemu ,lub doradcy, niz słuchac podpowiedzi na forum.,i takkie opinie mnie nie zrazaja,a nawet przychylam się do nich .Ale najgorsze sa opinie tych co robią to naprawde w niezrozumiałych dla mnie celach ,nawet Molar niechcąco zwrócił mi uwagę,że to nie jest forum o DO tylko o dietach niskoweglowodanowych,tak jakby DO nie była niskoweglowa.
Z Panem Witoldem tez ciężko się rozmawia,wiem że jest znawca tematu DO tylko nie mogę pojąc dlaczego stał się jej krytykiem,a sam to co proponuje w swoim sposobie na życie 4es przedstawia te same utarte prawidła ,jakie możesz spokojnie znależc w opracowaniach Kwaśniewskiego.
Wiem ze można polecac komuś BTW jak 1:3 :05 z uwzględnieniem podaży B na poziomie 150-300 ,ale należy wyrażnie zaznaczyc że dotyczy to ludzi ciężko pracujących ,albo wyczynu.A dla kogoś kto szuka zdrowia i zbicia wagi proporcje DO są jak dotychczas nie do podważenia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved