Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Trujące Amalgamaty
Autor Wiadomość
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 04, 2009 19:01   Trujące Amalgamaty

http://www.youtube.com/watch?v=vLGd8MM5Te4

http://www.youtube.com/wa...feature=related
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 05, 2009 07:16   

Hal Haggins cały czas napiera 8)
trzeba jednak pamiętać, że o ile amalgamaty są bardzo szkodliwe to szereg innych plomb też nie jest obojętne dla zdrowia
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Czw Mar 05, 2009 12:17   

Hannibal napisał/a:
szereg innych plomb też nie jest obojętne dla zdrowia...


No wiec wyrywamy!!! 8) :P
.
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 05, 2009 12:19   

grizzly napisał/a:
No wiec wyrywamy!!! 8) :P

tylko znajdź teraz kompetentnego "nie-młotkowego" holistycznego dentystę...
na Zachodzie, w Australii tacy istnieją, ale u nas to chyba tylko białe niedźwiedzie biegają :]
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Czw Mar 05, 2009 14:09   

wyrwac nawet "mlotkowi" potrafia, ja mam do usuniecia dwa, wszystko jest z nimi ok pozornie...ale z wyzej wymienionych powodow pozbede sie ich i wstawie sobie tam jakas "zaslepke" :D
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
 
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Czw Mar 05, 2009 15:04   

Ah te amalgaty.Za 20 lat może okazać się,że w tych plombach,które teraz wstawiają znajduje się bardziej toksyczny związek niż w amalgatach.
Dawniej też nie uważano,ze te amalgaty są jakieś toksyczne.
 
 
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Czw Mar 05, 2009 15:11   

gudrii napisał/a:
... ja mam do usuniecia dwa, wszystko jest z nimi ok pozornie.. :D

Ja się wyleczyłam z niepotrzebnego usuwania zębów -za 400zł poleciałam usunąć zdrową ósemkę,bo nie miała miejsca cała wyrosnąć i przez miesiąc wyłam z bólu,bo mnie "złapał" zębodół-myślałam ,że umre -ból niedoopisania. Pchali mi w tą dziurkę,jakieś glony ,które miały za zadanie przyspieszyć ziarninowanie,a tu na odwrót-jeszcze gorzej.Dopiero jeden zabieg laserem sprawe załatwił :) -poczułam się jak w niebie :what:
Nigdy więcej wojny ! :)
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 05, 2009 19:57   

mi chodziło o "wyrwanie" plomb i wypełnienie nieszkodliwe
każdy oczywiście dentysta przekona nas, że plomby, które zakłada są zupełnie a to zupełnie nieszkodliwe :what: dlatego trzeba ich poprosić o dokładną specyfikację wypełnień i później samodzielnie sprawdzić, czy wszystko jest ok
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Czw Mar 05, 2009 21:50   

Mało tego-za jakieś 100 lat powrócimy do amalgatów,bo sie okaze ,że działały jak lek homeopatyczny i przeciwdziałały rozwojowi raka i miażdzycy :what: :hah:
A co najważniejsze to wpływały bardzo pozytywnie na poped płuciowy :what:
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 05, 2009 21:58   

Igo, może coś konstruktywnego wreszcie? :?
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Czw Mar 05, 2009 22:08   

A skąd wiesz,że za 100 lat nie powrócimy do amalgatów?
Nagle dziwnie sie okazało,ze wolne rodniki są potrzebne,a takie były szkodliwe jeszcze pare lat temu :?
A tak w ogóle,to trzeba tak jeść,żeby zęby się nie psuły :)
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 06, 2009 07:27   

a ja nie wiem do czego ludzie będą chcieli wracać
wiem tyle, że ogromnej szkodliwości amalgamatów nie zmieni czas, bo rtęć, która uwalnia się z wypełnienia "atakuje" cały organizm człowieka generując setki chorób
żadne zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni, droga Igo
Iga napisał/a:
A tak w ogóle,to trzeba tak jeść,żeby zęby się nie psuły :)

eureka :hah:
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 06, 2009 10:04   

Iga napisał/a:
za jakieś 100 lat powrócimy do amalgatów,bo sie okaze ,że działały jak lek homeopatyczny i przeciwdziałały rozwojowi raka i miażdzycy :what: :hah:
A co najważniejsze to wpływały bardzo pozytywnie na poped płuciowy :what:


:hah:
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
 
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Pią Mar 06, 2009 19:54   

to ja tylko sprecyzuje ze sa to zeby leczone kanalowo (martwe) i musze je wywalic, no chyba ze wda sie ropna infekcja i sam je wyciagne...

trzy z moich szostek mialem leczone kanalowo! szostki maja powiazania z zatokami; chyba wieksze niz inne zeby i dlatego wydedukowalem ze przyczyna bylo wciagnie "amfy" w wieku nastu... lat, sprawa sie potwierdza bo czesc moich znajomych zaobserwowala te same efekty...

ale mialem juz poprzednio taki jeden martwy i moj organizm nadzwyczaj cierpliwie go tolerowal (zadnych problemow, poprostu zarosl...) wiec w koncu rozum zadecydowal o ekstrakcji... ;)

Tak czy owak wszystko zalezy od diety... nie jedzac wegli (przynajmniej male ilosci) mozemy spac w miare spokojnie

:)
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 06, 2009 20:07   

Cytat:
trzy z moich szostek mialem leczone kanalowo!


no to kanał, że tak powiem, nie taki jak amalgamaty ale też

z tego co czytałem chyba lepiej usunąć niż zostawić
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
 
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Pią Mar 06, 2009 20:12   

waldek...ale kanal z amalgamatami!!

bo mam je w nich (zebach) "zainstalowane" caly czas... :(

ale ich dni (zebow z amalgamatami i wszelkich plombowanych czymkolwiek ) sa juz policzone... ;)

poprostu zainastaluje sobie mostek i bede go moczyl w koregataps... ;D
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 06, 2009 20:50   

zęby leczone kanałowo są podobnie jeszcze gorsze niż amalgamaty :o
ja na razie kanałów nie mam i już mieć nie będę, bo jak zaistnieje potrzeba to sobie usunę i będzie po sprawie
czy człowiekowi potrzeba aż tyle zębów? parę ubędzie to nie będzie kłopot :]
póki co mam same plomby światłoutwardzalne i jakoś się trzymają
jak będę miał kasę to sobie zrobię wypełnienia typu inlay-onlay, które są chyba najbardziej neutralnym dla zdrowia typem plomb 8)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 06, 2009 21:32   

Cytat:
zrobię wypełnienia typu inlay-onlay, które są chyba najbardziej neutralnym dla zdrowia typem plomb


o to jest ciekawe, poczytam o tym

piszcie też jak coś wiecie
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Sob Mar 07, 2009 03:11   

Problem polega na tym, że wyrwanie jednego zęba z dolnej szczęki jest jak wyrwanie dwóch, ząb z górnej też przestaje być przydatny, bo dolnego nie ma. Teoretycznie wyrwanie 16 zębów, połowy, może nas pozbawić w ogóle możliwości gryzienia czegokolwiek.
JW
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 07, 2009 07:23   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Problem polega na tym, że wyrwanie jednego zęba z dolnej szczęki jest jak wyrwanie dwóch, ząb z górnej też przestaje być przydatny, bo dolnego nie ma. Teoretycznie wyrwanie 16 zębów, połowy, może nas pozbawić w ogóle możliwości gryzienia czegokolwiek.

no tak, ale lepiej wyrwać 1-2 zęby niż być stale podtruwanym, a tak się niestety dzieje przy "root canals", bez względu na użyte materiały
http://curezone.com/dental/root_canal.asp
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 07, 2009 10:02   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Problem polega na tym, że wyrwanie jednego zęba z dolnej szczęki jest jak wyrwanie dwóch, ząb z górnej też przestaje być przydatny, bo dolnego nie ma. Teoretycznie wyrwanie 16 zębów, połowy, może nas pozbawić w ogóle możliwości gryzienia czegokolwiek.
JW


W zasadzie dałoby się chyba jechać na łoju, żółtkach, mielonym mięsie, arbuzie i miodzie bo tego i tak nie trzeba gryzć...

Jednak faktycznie trzeba rozważyć zyski i straty...

Ciekawostka w temacie, moja babcia nie ma w ogóle (!) zębów i jedyne co teraz je to tony leków i bułki rozpuszczne w pasteryzowanym mleku. Jakoś daje radę 90 lat na karku. :o
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 07, 2009 10:05   

Cytat:
MJ Is everyone who has ever had a root canal filled made ill by it?

GM No. We believe now that every root canal filling does leak and bacteria do invade the structure. But the variable factor is the strength of the person's immune system. Some healthy people are able to control the germs that escape from their teeth into other areas of the body. We think this happens because their immune system lymphocytes (white blood cells) and other disease fighters aren't constantly compromised by other ailments. In other words, they are able to prevent those new colonies from taking hold in other tissues throughout the body. But over time, most people with root filled teeth do seem to develop some kinds of systemic symptoms they didn't have before.


To jest ciekawy cytat. Wydaje się, że gudrii ma po prostu silny organizm. Ale z wiekiem juz tak różowo może nie być...
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
 
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Sob Mar 07, 2009 20:44   

Waldek B napisał/a:
[

Ciekawostka w temacie, moja babcia nie ma w ogóle (!) zębów i jedyne co teraz je to tony leków i bułki rozpuszczne w pasteryzowanym mleku. Jakoś daje radę 90 lat na karku. :o

Waldi :) Pozdrowienia dla Babci! :)
Mam ogromny szacunek do takich ludzi :) Myślę,że są wyjątkowi :)
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 09, 2009 13:35   

Rozmowa z Halem Hugginsem
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
mario199 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 02 Lip 2010
Posty: 253
Skąd: Gran Canaria
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 15:22   

Temat trochę przestarzały, ale nie chciałem zakładać nowego. Planuję wymienić u siebie plomby amalgamatowe na światłoutwardzalne. Oczywiście odpowiedniego dentysty znaleźć mi się nie udało. Czy w ogóle w Polsce tacy istnieją?

Znalazłem gabinet, który zgodził się wymienić plomby i nawet spełni większość punktów z "procedury ".

Jedyna, rzecz, której brakuje to maska na nos z tlenem.

Znalazłem coś takiego: http://www.sklep-med.pl/p...roducts_id/2031 ,ale nie wiem czy się nada.

Macie jakiś pomysł na zewnętrzne źródło powietrza?
_________________
www.profiart.pl - tworzenie stron internetowych, panoramy sferyczne
www.blaszczakphoto.com - galeria fotografii z moich podróży
Ostatnio zmieniony przez mario199 Czw Lis 11, 2010 15:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved