Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 11:38
Lektury na początek
Autor Wiadomość
arturtsk

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 189
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 19:42   Lektury na początek

Jakie lektury proponujecie na początek? Chyba biochemia na początek by się przydała?
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 20:35   

Ja zaczynałem od Westona, link do info w podpisie. A tu masz całość. http://gutenberg.net.au/ebooks02/0200251h.html W sumie prosto i logicznie pisze.

Na początek niezły jest też imo Lutz aczkolwiek z tego co widzę, każdy autor nagina rzeczywistość do własnych teorii.

Więc może faktycznie biochemia to dobry wybór.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 20:46   

no dobra, biochemia jest cacy, ale wątpię czy osoba bazująca na jakiejś dawnej wiedzy ze szkoły średniej przejdzie przez nią jak przez masło
żeby zrozumieć całościowo teksty z Harpera czy Stryera to trzeba naprawdę dużo popracować i poczytać sobie wpierw podstawy z chemii i biologii
ja czytałem fragmenty i nie powiem, kumałem mniej więcej o co biega, ale szczegóły były dla mnie nie do przejścia
to tak jakby zalecać laikom do czytania Maurina, żeby podszkolili się w matematyce :D
tu masz trochę ciekawych książek - link
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
arturtsk

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 189
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 21:25   

co do mojej edukacji to kiepsko bo skonczyła sie na gimnazjum, później wyprowadziłem się z rodzicami do Irlandii i mimo że skończyłem tam liceum to tyle co sie nauczyłem to władać językiem ang. Już zapomniałem co było w gim. teraz własnie chce powrócić, a wiec chyba zaczne od podstaw biologi i chemii.
 
     
fenris

Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 30
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 23:21   

Ja tam może nie przeczytałem całej literatury tematycznej. Zaczynałem od Lutza (jak wielu)

Ale na chwilę obecną mogę polecić link :-D
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 23:50   

Hannibal napisał/a:
to tak jakby zalecac laikom do czytania Maurina, zeby podszkolili sie w matematyce :D


Zaskoczyles mnie wyjezdzajac z tym autorem. On jest stosunkowo malo popularny, raczej jakies Fichtenholze ludzie czytaja.. Zreszta ja nie wiem, bo ja akurat mialem Maurina.. Ale wiem, ze ciezko bylo ten podrecznik zdobyc.
Kupic to mozna jedynie w antykwariatach, a w bibliotece jest ledwie kilka egzemplarzy i mozna wypozyczac na max 2 tyhodnie..

W ogole to widzialem Maurina ostatnio. Ma z 85 lat i juz sie nie interesuje matematyka tylko teologia i ponoc jakas teologiczna ksiazke pisze :D
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 08, 2009 05:47   

mój ojciec był z niego maglowany na fizyce, jak jeszcze uczyło tam niemało tych "znad wschodniej części Morza Śródziemnego" ;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Pią Maj 08, 2009 07:29   

Hannibal napisał/a:
... jak jeszcze uczyło tam niemało tych "znad wschodniej części Morza Śródziemnego" ;)

Dobrze uczyli,co? ;-)
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 08, 2009 07:32   

Iga napisał/a:
Dobrze uczyli,co? ;-)

aż za dobrze
mojemu ojcu fizyka statystyczna u prof. Verle śniła się długo po nocach, jak zdawał ją wiele razy; gościu był masakryczny :]
wtedy był tam jeden z najwyższych poziomów fizyki teoretycznej na całym świecie
mówię oczywiście o warszawskim uniwerku
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Pią Maj 08, 2009 07:36   

Hannibal napisał/a:
Iga napisał/a:
Dobrze uczyli,co? ;-)

aż za dobrze
mojemu ojcu fizyka statystyczna u prof. Verle śniła się długo po nocach, jak zdawał ją wiele razy; gościu był masakryczny :]
wtedy był tam jeden z najwyższych poziomów fizyki teoretycznej na całym świecie
mówię oczywiście o warszawskim uniwerku

To jest "balsam" na moją duszę :-)
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Pią Maj 08, 2009 13:35   

Iga napisał/a:
...To jest "balsam" na moją duszę :-)...

Wiadomo! 8-)
Swiat bez "procesorow" np. rowniez bylby "reniowy" :what: :hah:
.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved