Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 12:11
Poszukuje chorób spowodowane złym żywieniem
Autor Wiadomość
arturtsk

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 189
Wysłany: Wto Sie 25, 2009 18:32   Poszukuje chorób spowodowane złym żywieniem

poszukuje chorób które są spowodowane złym odżywianiem, brakiem podstawowych składników odżywczych itp.
Głównie chodzi mi o choroby tych układów:
układu oddechowego
układu krążenia
układu wydalniczego
Ostatnio zmieniony przez Molka Pią Wrz 23, 2011 19:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Wto Sie 25, 2009 23:06   Re: poszukuje chorób

arturtsk napisał/a:
poszukuje chorób które są spowodowane złym odżywianiem (...)


Wszystkie oprócz urazów i wad wrodzonych (z tym, że często to złe odżywianie ciężarnej).
8-)
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sie 25, 2009 23:16   Re: poszukuje chorób

Adam319 napisał/a:

Wszystkie oprócz urazów i wad wrodzonych (z tym, że często to złe odżywianie ciężarnej).
8-)

Z tym się nie zgodzę Adamie.Weźmy pod uwagę taki Dzierżyńsk-czy myślisz że "żółtka i podgardle" jedzone do syta uchronią ludzi tam mieszkających przed chorobami powstałymi na skutek tego całego syfu?Albo czy highmeaty uchornią tamtych ludzi przed chorobami?
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Wto Sie 25, 2009 23:53   

Zdrowo odżywiony człowiek by się z stamtąd wyprowadził.
Podciągnę wdychanie trucizn pod uraz przewlekły.

(wikipedia)
Cytat:
Uraz (łac. trauma) - uszkodzenie tkanki, narządu lub większego obszaru ciała przez działanie czynnika mechanicznego, termicznego, chemicznego, elektrycznego, itp.

8-)
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sie 26, 2009 07:49   

Czy z "koziołka matołka" o kiepskim genotypie można zrobić uczonego po podaniu mu "żółtek i podgardla",czy "highmeata" ? Czy morderca ,psychopata stanie się normalnym człowiekiem po żółtkach lub highmeatach?
Niestety ,ale wbrew temu co sądzą niektórzy,odzywianie nie jest jedynym czynnikiem,który wpływa na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne.
Przyznaję,ze "chwilowo" myślałam,że jest najważniejszym czynnikiem,ale wróciłam do poprzednich twierdzeń.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Śro Sie 26, 2009 10:48   

Adam319 napisał/a:
Zdrowo odzywiony czlowiek by sie z stamtad wyprowadzil.
Podciagne wdychanie trucizn pod uraz przewlekly.

(wikipedia)
Cytat:
Uraz (lac. trauma) - uszkodzenie tkanki, narzadu lub wiekszego obszaru ciala przez dzialanie czynnika mechanicznego, termicznego, chemicznego, elektrycznego, itp.

8-)


Dokladnie.

High meat jeszcze szybciej naprawia patologiczna czynnosc umyslu ludzkiego.

Jakby im tam zawiezc TIRa hajow to by od razu zmadrzeli i pouciekali.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Śro Sie 26, 2009 10:54   

Iga napisał/a:
....Czy morderca ,psychopata stanie sie normalnym czlowiekiem po zoltkach /.../?

Po samych zoltkach nie.
Same zoltka maja za malo tluszczu, trzeba jeszcze do nich dolozyc fatu by osiagnac wartosc graniczna, przy ktorej znika patologiczna czynnosc umyslu.

Cytat:
Niestety ,ale wbrew temu co sadza niektorzy,odzywianie nie jest jedynym czynnikiem,ktory wplywa na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne.

Kto niby tak sadzi, ze odzywianie jest jedynym czynnikiem?
Znowu cos przypisujesz innym i pozniej z wielka latwoscia i gracja to negujesz i obalasz.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sie 26, 2009 11:02   

Oczywiscie Zenonie masz rację.Juz nie "bendem" niczego negowała . :medit:
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Śro Sie 26, 2009 12:12   

zenon napisał/a:
Kto niby tak sadzi, ze odzywianie jest jedynym czynnikiem?


Za miedzą - poza Panią Kodarową pędzącą w otchłań różanego dobryzmu by zawsze, ale to zawsze podążać w stronę ludzi i uczyć się życia od meneli przyśmietnikowych - dokumentnie WSZYSCY, jak wynika ze słowa klikanego, tak sądzą.

No chyba, że za inne czynniki uważasz ruch. Ale czy żarło i wysiłek rozwiąże problemy psychiczne? No fucking way!!!!

Tomek
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sie 26, 2009 12:19   

Przyznam szczerze Tomku,że liczyłam na Ciebie,że zabierzesz głos w tej sprawie :D
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Śro Sie 26, 2009 12:46   

M i T napisał/a:
zenon napisał/a:
Kto niby tak sadzi, ze odzywianie jest jedynym czynnikiem?

Za miedzą - poza Panią Kodarową pędzącą w otchłań różanego dobryzmu by zawsze, ale to zawsze podążać w stronę ludzi i uczyć się życia od meneli przyśmietnikowych - dokumentnie WSZYSCY, jak wynika ze słowa klikanego, tak sądzą.
No chyba, że za inne czynniki uważasz ruch. Ale czy żarło i wysiłek rozwiąże problemy psychiczne? No fucking way!!!!
Tomek


Problemy psychiczne nie istnieją w świecie materialnym, tylko w świecie wirtualnym stworzonym przez nieprawidłowo funkcjonujący bo źle odżywiony mózg. Albo poprawa funkcjonowania mózgu przez prawidłowe odżywianie, albo tłumienie lekami w oczekiwaniu na ogień piekielny. Problem psychiczny jest sprawą jednostki dopóki nie dopuści się ona zachowań agresywnych, ale wtedy to lekarze wymierzą terapię bardziej uciążliwą niż więzienie.
:-)

PS
Tomku – dopisz mnie na listęwidzących silną zależność pomiędzy pożywieniem, a myśleniem. Babcię masz taką pewnie dlatego by raz jeszcze przemyśleć tę kwestię.

PS2
Słowa wytrzychy “jedyny”, “zawsze”, “nigdy” zwykle nic nie znaczą.
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Śro Sie 26, 2009 12:57   

Adam319 napisał/a:
Babcię masz taką pewnie dlatego by raz jeszcze przemyśleć tę kwestię.


Adam, no nie mów, ze jesteś wyznawcą "sekretnej" teorii, że zło jest nam potrzebne po to, by lepiej docenić dobro i że w każdej fatalnej sytuacji należy się (na siłę) doszukiwać pozytywów? :shock:

Marishka
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Śro Sie 26, 2009 13:01   

nie mówię
:-)
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Śro Sie 26, 2009 15:43   

M i T napisał/a:
zenon napisał/a:
Kto niby tak sadzi, ze odzywianie jest jedynym czynnikiem?

Za miedzą - poza Panią Kodarową pędzącą w otchłań różanego dobryzmu by zawsze, ale to zawsze podążać w stronę ludzi i uczyć się życia od meneli przyśmietnikowych - dokumentnie WSZYSCY, jak wynika ze słowa klikanego, tak sądzą.
No chyba, że za inne czynniki uważasz ruch. Ale czy żarło i wysiłek rozwiąże problemy psychiczne? No fucking way!!!!

Tomek

Tomak, bez przesady, nie rób z ludzi na forum dr Kwaśniewskiego "fanatycznych ciuli", tam sami bezmózgowcy a tu rozumni, myślący? przecież to nie ma sensu, to jakiś absurd....może to świadczyć tylko o tym, że tak chciałbyś to widzieć....ja myślę, że człowiek nigdy tak do końca nie jest jest w stanie obiektywnie zgodnie z prawdą "wejrzeć w drugiego człowieka", tylko ja wiem co tak naprawdę czuje, co tak naprawdę myślę a Ty możesz obraz drugiej osoby stworzyć tylko na domysłach, niekoniecznie zgodny z prawdą...

zarówno forum dr Kwasniewskiego jak i forum Dobra Dieta traktują o odżywianiu, trudno więc skupiać się na wątkach dotyczących psychiki, to że tutaj podnosi się tą tematykę wynika tylko i wyłącznie z obecności na tym forum Ciebie i Twojej żony ponieważ psychologia jest waszą pasją, myślisz że gdyby Was tutaj nie było sfera psychiczna byłaby analizowana? bardzo w to wątpię...temat byłby jeden "dieta, dieta, dieta, jak "zwalić" :hah: zbędne kilogramy i oczywiście wolne tematy o wszystkim i o niczym....taka jest prawda...

myślę iż każdy z forumowiczów analizuje sobie wpływ emocji, psychiki na swoje życie beż względu na to czy "siedzi tu czy za miedzą.... :-D ....przynajmniej dla mnie to jest oczywiste ponieważ nie jestem "beznamiętnym workiem" do którego wystarczy wrzucić "zbilansowane jadełko", mam swoje emocje, uczucia, myśli , relacje z innymi ludźmi które zmuszają do refleksji....
 
     
Magdalinha 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 16 Paź 2008
Posty: 881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 26, 2009 16:03   

Molka napisał/a:
...to że tutaj podnosi się tą tematykę wynika tylko i wyłącznie z obecności na tym forum Ciebie i Twojej żony ponieważ psychologia jest waszą pasją, myślisz że gdyby Was tutaj nie było sfera psychiczna byłaby analizowana? bardzo w to wątpię...temat byłby jeden "dieta, dieta, dieta, jak "zwalić" :hah: zbędne kilogramy i oczywiście wolne tematy o wszystkim i o niczym....taka jest prawda...
Molka nie pisz za mnie i resztę użytkowników DD o czym byśmy tu dyskutowali. Tak się składa, że ja również interesuję się psychologią i lubię analizować psychikę i to co ciekawego w tych tematach mogę napisać to piszę.
Forum DD jest na szczęście wolnym forum, gdzie niezależne osobowości mogą dyskutować o wszystkim, nie tylko o jedzeniu i zwalaniu kilogramów.
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Śro Sie 26, 2009 16:16   

No dobra Violka, nie wszyscy, prawie wszyscy.
Profil forum zamiedzowego i sama ideologia pana Kwaśniewskiego, określają się - niestety - poprzez redukcjonizm żywieniowy. Naprawdę nie chciałbym tego tak widzieć.
Znakomita wiedza ścisła Toana, moim zdaniem może nie wystarczyć, zwłaszcza do tego, by móc nawiązać nić konstruktywnego porozumienia między tamtym a tym miejscem.

Mnie pasjonują muzyka i film. Zainteresowanie psychologią jest KONIECZNOŚCIĄ, a pasjonujący jest sam człowiek - i ten wszystko wypierający, podporządkowany i ten ciągnący "po swojemu" - jak i wszyscy pośrodku.
Gdybym nie interesował się psychiką, miałbym duże szanse marnie skończyć.

Tomek
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Śro Sie 26, 2009 16:27   

Magdalinha napisał/a:
Molka napisał/a:
...to że tutaj podnosi się tą tematykę wynika tylko i wyłącznie z obecności na tym forum Ciebie i Twojej żony ponieważ psychologia jest waszą pasją, myślisz że gdyby Was tutaj nie było sfera psychiczna byłaby analizowana? bardzo w to wątpię...temat byłby jeden "dieta, dieta, dieta, jak "zwalić" :hah: zbędne kilogramy i oczywiście wolne tematy o wszystkim i o niczym....taka jest prawda...
Molka nie pisz za mnie i resztę użytkowników DD o czym byśmy tu dyskutowali. Tak się składa, że ja również interesuję się psychologią i lubię analizować psychikę i to co ciekawego w tych tematach mogę napisać to piszę.
Forum DD jest na szczęście wolnym forum, gdzie niezależne osobowości mogą dyskutować o wszystkim, nie tylko o jedzeniu i zwalaniu kilogramów.


kochana to że interesujesz się psychologią o niczym nie świadczy, mi również ten temat nie jest obojętny...ale w takim wymiarze w jakim jest ten temat poruszany tutaj wynika tylko i wyłącznie z obecności specjalistów w tej dziedzinie....już widzę dyskusje na tematy psyche bez MITów tutaj... :hah:
 
     
Magdalinha 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 16 Paź 2008
Posty: 881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 26, 2009 16:39   

Molka napisał/a:
kochana to że interesujesz się psychologią o niczym nie świadczy
to dla Ciebie o niczym nie świadczy...
dyskusje na tematy psyche byłyby również bez M. i T., ale uboższe, gdyż oni są specjalistami w tej dziedzinie - co sama napisałaś
nie pisz za forumowiczów o czym dyskutowaliby gdyby nie było tej czy tamtej osoby - a może opanowałaś telepatię i wiesz co w nas jest?
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sie 26, 2009 16:49   

Magda, podpisuję się pod Twoimi wszystkimi słowami :D

Magdalinha napisał/a:

Forum DD jest na szczęście wolnym forum, gdzie niezależne osobowości mogą dyskutować o wszystkim, nie tylko o jedzeniu i zwalaniu kilogramów.

RACJA . To mnie się bardzo podoba :D
Ostatnio zmieniony przez Iga Śro Sie 26, 2009 16:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Śro Sie 26, 2009 16:51   

Magdalinha napisał/a:
Molka napisał/a:
kochana to że interesujesz się psychologią o niczym nie świadczy
to dla Ciebie o niczym nie świadczy...
dyskusje na tematy psyche byłyby również bez M. i T., ale uboższe, gdyż oni są specjalistami w tej dziedzinie - co sama napisałaś
nie pisz za forumowiczów o czym dyskutowaliby gdyby nie było tej czy tamtej osoby - a może opanowałaś telepatię i wiesz co w nas jest?


to żadna argumentacja, to takie pisanie dla samego pisania... :-D
 
     
Magdalinha 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 16 Paź 2008
Posty: 881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 26, 2009 16:56   

Molka napisał/a:
to żadna argumentacja, to takie pisanie dla samego pisania... :-D
aa rozumiem, że brakuje Ci argumentów i piszesz dla samego pisania?
wybacz Arturze, że tak Ci zaśmiecamy wątek...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved