Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 12:15
Nerwica lękowa -czy są wśród Was przypadki wyleczonych naZO?
Autor Wiadomość
cust999

Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 2
Wysłany: Nie Sie 24, 2008 21:35   Nerwica lękowa -czy są wśród Was przypadki wyleczonych naZO?

Witam
Niestety pomimo, ze jestem juz kilka miesięcy na ZO nadal doskwiera mi bardzo silna nerwica, która objawia się znacznym poddenerwowaniem, biciem-kołotaniem serca (bez przerwy). NAdmienię, ze miałem robione badania (w tym EKG) i wszystko idealnie.
Czy jest ktoś na tym forum ktoś komu pomogło żywienie niskowęglowodanowe? A jak tak to po jakim czasie i z jakim skutkiem?
Ostatnio zmieniony przez Molka Pią Wrz 23, 2011 20:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Wto Sie 26, 2008 20:30   

Mnie się wydaje, że tutaj jest mnóstwo osób, którym rozsądne żywienie niskoweglowodanowe poprawiło samopoczucie. Niestety, zawsze trzeba dodawać ten przymiotnik: rozsądne.
Zmniejszenie spożycia węglowodanów w każdym wypadku poza sportem wyczynowym jest korzystne. Przy okazji redukowane jest spożycie szkodliwego glutenu, co samo w sobie przynosi poprawę zdrowia.

Tak, jak wielokrotnie pisałem, serce się tłucze z powodu niedoboru białka i nadmiaru tłuszczu w pożywieniu. Kawa, herbata, alkohol i stres nasilają te objawy.
Pozdrawiam
JW
 
 
arcus

Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 5
Wysłany: Śro Sie 27, 2008 06:47   

Mnie ta przypadlosc dokuczala ,choc w mniejszym nasileniu ( nie stosuje żo,lecz staram sie ograniczac weglowodany) .Czesto przyczyna kolatania serca jest brak magnezu ,ja biore jedna tabl magnezinu 500 dziennie.Dodatkowo przez pewien czas pilem napar z ziela serdecznika +kwiat glogu .Faktem jest tez naduzywanie alkoholu sprzyja tej przypadlosci.
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Śro Sie 27, 2008 07:45   

Można się pogubić z tymi tłuszczami.
Nadmiar tłuszczu w pożywieniu nasila palpitacje.
Wszakże chude beztłuszczowe żywienie może działać podobnie.
Dlaczego? Ponieważ spożywanie dużej ilości węglowodanów zmusza wątrobę do przetwarzania ich na tłuszcze zwierzęce. Pomiędzy posiłkami to one są źródłem energii nawet wegetarian, czyli wówczas też występuje jakby nadmiar tłuszczu i podobny efekt tłuczenia się serca.

W obu wypadkach nadmiar czystej energii z tłuszczów lub węglowodanów przetworzonych na tłuszcze skłania do zmniejszenia spożycia białka, co, jak pisałem nasila te objawy.
JW
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Śro Sie 27, 2008 09:37   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Można się pogubić z tymi tłuszczami.
Nadmiar tłuszczu w pożywieniu nasila palpitacje.
Wszakże chude beztłuszczowe żywienie może działać podobnie.
Dlaczego? Ponieważ spożywanie dużej ilości węglowodanów zmusza wątrobę do przetwarzania ich na tłuszcze zwierzęce. Pomiędzy posiłkami to one są źródłem energii nawet wegetarian, czyli wówczas też występuje jakby nadmiar tłuszczu i podobny efekt tłuczenia się serca.

W obu wypadkach nadmiar czystej energii z tłuszczów lub węglowodanów przetworzonych na tłuszcze skłania do zmniejszenia spożycia białka, co, jak pisałem nasila te objawy.
JW


Pełna zgoda Panie Witoldzie,dlatego tak wazne,sa proporcje,zgodne z wagą nalezną,czyli nic ując i nic dodac czyste Żywienie Optymalne
Jezeli wszystko jest stosowane dobrze to można się spodziewac doskonałego samopoczucia i dlugiego życia.
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Czw Sie 28, 2008 10:36   

Przyjmując Pański tok rozumowania wyszło mi, że dr Kwaśniewski podpatrzył swoją dietę w Instytucie Żywności i Żywienia im. prof. Szczygła w Warszawie.
Wypisz, wymaluj, Kwaśniewski zaleca to samo co Instytut, i tu i tam proporcje.
Proszę ogłosić tę rewelację na tamtym forum. Mnie tam nie lubią, ale Panu uwierzą.

JW
 
 
mm4

Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 226
Wysłany: Czw Sie 28, 2008 13:19   

:D :D :D
 
 
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Sob Lis 15, 2008 20:23   Re: nerwica lękowa -czy są wśród Was przypadki wyleczonych n

cust999 napisał/a:
Czy jest ktoś na tym forum ktoś komu pomogło żywienie niskowęglowodanowe? A jak tak to po jakim czasie i z jakim skutkiem?



Jestem na ŻO, ale nerwica lękowa ANI DRGNĘŁA pod wpływem jedzenia. Zminimalizowałem ją czymś zgoła odmiennym.
Nie łudź się, że tak się stanie. Chociaż, o ile się zaprzesz, możesz uzyskać chwilowy (jak zwykle) efekt placebo. Po jakimś czasie nierozwiązane nieświadome problemy uderzą zza kulis ponownie za pomocą tych samych lub podobnych objawów. Redukcjonizm żywieniowy jest prawie tak szkodliwy, jak obżeranie się węglowodanami.
Na początek, postaraj się nie myśleć, że to ciężka choroba serca lub utwierdź się w przekonaniu, że objawy lękowe nie mogą Cię zabić.
 
 
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie Lis 16, 2008 09:27   

Przy nerwicach,stanach depresyjnych stosuje się lit 1-3 mg. na dobę , calcium -magnesium, selen (selenian sodu) - drożność naczyń, krzem - ułatwia przyswajanie mikroelementów, należy o tym pamiętać. Kuracja do miesiąca, w razie potrzeby należy powtórzyć.
_________________
marzena kiwi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved