Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 12:12
Chrapanie - wyleczalne.
Autor Wiadomość
Ewa Bednarczyk-Witoszek

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2006
Posty: 438
Wysłany: Sob Lut 10, 2007 11:42   Chrapanie - wyleczalne.

Tylko dla tych co chcą zmienić dietę.
Zauważam, że chrapanie zawsze ustępuje gdy zaleci się jadać 3-7 dni Dobre Produkty (str. 225) i potem 1 dobę można jadać złe produkty (nadużywane). I znów powrót do Dobrych Produktów na 3-7 dni i potem 1 doba "róbta co chceta". Chrapanie ustępuje zwykle najdalej po 3 dniach. Teoretycznie ustępowanie może to trwać dłużej (spora nadwaga, spore polipy w nosie, spory przerost języczka zwisającego z podniebienia miękkiego).
Uboczne:
- pacjent zaczyna zauważać, że powrót do Złych Produktów (Nadużywanych) str. 227 powoduje w tę noc - chrapanie;
- brak możliwości powrotu do Diety Złych Produktów na codzień, bo powrót taki wiąże się z nawrotem dolegliwości.
- kolejna "niedogoda" - w razie posiadania pacjenta leków na nadciśnienie - w tej formie leczenia leki przestają być potrzebne - ale każdy powrót do uprzedniego stylu życia (dt. diety) wiąże się z koniecznością powrotu do leków na nadciśnienie.
Wolę zalecać Dobre Produkty w wersji optymalnej (placki ziemniaczane optymalne, mięso/boczek, jaja na śniadanie z pomidorem czy majonezem czy marchewką)
_________________
Ewa Bednarczyk-Witoszek
 
 
goldfish3000


Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 53
Wysłany: Sob Lut 10, 2007 12:42   

Taa... pani optymizm zaczyna osiągać granice absurdu.
 
 
Ewa Bednarczyk-Witoszek

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2006
Posty: 438
Wysłany: Sob Lut 10, 2007 13:48   

To 18 lat pracy z dietami.
To wiedza.
_________________
Ewa Bednarczyk-Witoszek
 
 
are

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 744
Wysłany: Sob Lut 10, 2007 15:23   

Ewa Bednarczyk-Witoszek napisał/a:
To 18 lat pracy z dietami.
To wiedza.


Pozostaje ja opublikowac w fachowej literaturze medycznej. Niech swiat
sie o tym dowie, niech miliony ludzi sie wyleczą
 
 
Ewa Bednarczyk-Witoszek

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2006
Posty: 438
Wysłany: Sob Lut 10, 2007 15:34   

W/w dieta działa w warunkach diety niskowęglowodanowej.
Publikacje? Ja okres "przedzierania się" przez zasady kliniczne mam już za sobą.
Szef Kliniki na moje działania 18 lat temu z cytrusami zastosowane wg zaleceń opisanych w literaturze angielskojęzycznej (poz 26. w mojej ksiażce) powiedział (angielskiego nie umiał) ; "niech Pani TYCH eksperymentów nie robi na pacjentach w Klinice!".
To przepraszam - gdzie?
Ty mi o medycynie akademickiej nie wspominaj. Mogłabym dużo opowiadać i to raczej niepochlebnie.
_________________
Ewa Bednarczyk-Witoszek
 
 
nologo

Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 146
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 22:33   

czy sa jakies dowody na to, ze propozycje pani doktor Witoszek

a/ nie sa skuteczne
b/ szkodza

????

Bo jesli tak, to chetnie poczytam, a jesli nie, to powyzsze komenty sa zwyklymi zlosliwosciami.
 
 
goldfish3000


Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 53
Wysłany: Wto Lut 13, 2007 21:47   

nologo napisał/a:
czy sa jakies dowody na to, ze propozycje pani doktor Witoszek

a/ nie sa skuteczne
b/ szkodza

????

Bo jesli tak, to chetnie poczytam, a jesli nie, to powyzsze komenty sa zwyklymi zlosliwosciami.


Przepraszam bardzo ale mój komentarz nie jest złośliwy. Zwyczajnie tak ten wywód oceniam. Naiwny do bólu,w pewnych fragmentach szkodliwy a na dodatek utrzymany w tonie przeświadczenia o nieomylności. Nie kwestionuje wiedzy,doświadczenia i dorobku naukowego p. Ewa Bednarczyk-Witoszek,ale m.in. tego typu teksty powodują że optymalni są lekceważeni i wysmiewani. I się dziwią. A tu nie ma czemu! O co mi chodzi: „Zauważam, że chrapanie zawsze ustępuje gdy zaleci się jadać 3-7 dni Dobre Produkty” Jak lekarz może coś takiego napisać? Chrapanie jest jedną z dolegliwości bardzo uporczywych, w niektórych przypadkach groźnych dla zdrowia a na dodatek o bardzo wielu podłożach i nikt na Boga mi nie wmówi,że jajeczko w majonezie coś tu zmieni.
Ale p. Ewa Bednarczyk-Witoszek poszła o krok dalej - daje chrapiącym na to 3-7 dni. Nologo,jesteś logicznym człowiekiem,czy tu trzeba cos więcej dodawać? Również ujęte w teksie zagadnienie nadciśnienia wręcz oburza,bo nie ma tu ani szczypty profesjonalizmu, który powinien charakteryzować lekarza. Nie ma porad w stylu, wypróbuj dietę ale na bieżąco minitoruj ciśnienie, spróbuj zmniejszyć dawkę w porozumieniu z lekarzem,bądź ostrożnie samemu, pamiętaj o znaczeniu aktywności fizycznej, jest za to tekst „w tej formie leczenia leki przestają być potrzebne”. Czy placki ziemniaczane optymalne, mięso/boczek, jaja na śniadanie z pomidorem czy majonezem czy marchewką, to forma leczenia nadciśnienia? I czy zwrot „przestają być potrzebne” nie jest czasami za bardzo na wyrost? Ba, czy czasami nie jest tylko pobożnym życzeniem? Bo jeśli już się bierze leki to przeciez nie po to by zrobiło się smieszniej,czyż nie? Kolejny bardzo złożony problem potraktowany z nonszalancją i niczym nieuzasadniona wiarą w zbawienne możliwości diety optymalnej. I niech pani się nie zasłania stwierdzeniami,że to wiedza,ze to 18 lat pracy z pacjentami… Traktowanie diety jako leku a nie jako uzupełnienia terapi, na którą powinny składać się ruch,prawidłowo skomponowany zestaw leków,bieżace monitorowanie stanu zdrowia pacjenta zakrawa na szarlataństwo. Gdzie mogę to propaguję zalety diety niskowęglowodanowej i podkreślam istotną rolę tłuszczów jako składnika pożywienia,ale robienie z nich panaceum na wszelkie dolegliwości to bzdura. A co do chrapania,moja znajoma optymalna – chrapie jak smok wawelski,choć nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości w budowie układu oddechowego,itd. i cieszy się doskonałym zdrowiem.
 
 
nologo

Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 146
Wysłany: Czw Lut 15, 2007 11:51   

:-) dziekuje za odpowiedz

ciesze sie, ze jest to forum, gdzie mozna dyskutowac bez popadania w amok (chociaz trafiaja sie i dyskutanci, ktorzy jeszcze potrzebuja treningu - wiesz, goldfish, o kim mowie :) )))

W przypadku twierdzen pani Doktor mam wrazenie, ze pisala tu o FAKTACH, a nie o HIPOTEZACH. To znaczy, ze sprawdzila to wielokrotnie, a nie - wydaje jej sie, ze to chyba mogloby zadzialac. osobiscie nie dyskutje z faktami (z hipotezami to mnie jeszcze ponosi).

Zreszta, w tym co piszesz nie widze sprzecznosci - proponowana przez Pania Witoszek dieta jest WARIANTEM diety dr. Kwasniewskiego - ze szczegolnym monitorowaniem produktow podejrzewanych i opisanych przez medycyne jako uczulajace (zboza, zwlaszcza glutenowe i mleko - np. jadane razem).

To znaczy:
- nie ma chyba ryzyka w zastapieniu zboz warzywami, a nawet wielu lekarzy zgodzi sie z tym, ze bedzie to blogoslawienstwem dla organizmu
- nie jest to radykalna zmiana diety, ktora budzilaby przerazenie (w porownaniu z dieta paleo, kodami mlodosci czy frutarianzmem, to co proponuje dr Witoszek jest rozsadną racjonalną dietą)

Rozumiem, ze masz zywy dowod w postaci swojej znajomej, ktora jest na diecie optymalnej - ale jesli jej jedzenie zawiera alergeny, na ktore jest uczulona (pieczywo, mleko - jako najbardziej podejrzane), to mimo najdokladniejszych proporcji chrapac bedzie. Tak to rozumiem, ale nie jestem lekarzem, wiec poprawcie mnie jesli sie myle.

pozdrawiam :)
 
 
nologo

Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 146
Wysłany: Czw Lut 15, 2007 12:09   

oczywiscie forum "przepisy" nie jest wlasciwym miejscem na ten temat, ale to juz zupelnie inna sprawa :>
 
 
are

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 744
Wysłany: Sob Lut 17, 2007 12:46   

nologo napisał/a:
czy sa jakies dowody na to, ze propozycje pani doktor Witoszek

a/ nie sa skuteczne
b/ szkodza

????

Bo jesli tak, to chetnie poczytam, a jesli nie, to powyzsze komenty sa zwyklymi zlosliwosciami.


Tobie sie chyba w glowie od tej diety pozajaczkowalo. A czy sa jakies
dowody ze nie ma UFO, ze nie ma wilkołakow i wampriow, ze Wiedzmin
nie istnieje? Bo jesli nie, to prosze tego nie wysmiewac, nie badzmy
zlosliwi!
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 15:32   

Zgadzam sie z Goldfishem i ponadto - co godne odnotowania - w 100% popieram ostatnia wypowiedz Are'go!
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Ewa Bednarczyk-Witoszek

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2006
Posty: 438
Wysłany: Nie Kwi 15, 2007 13:37   

Na forum przebywają tacy, którzy odwiedzili ...niejednego doktora.
Jeżeli jest inaczej - zalecam najpierw wizytę u lekarza.
Chrapanie w istocie jest do zlikwidowania - dietą.
Czasem jednak jest za dużo chorób, by zlikwidować je z dnia na dzień.
Uprzejmie mówię, że znam (jako lekarz) wszystkie przyczyny chrapania.
Uprzejmie mówię, że każdy się może leczyć nawet ... tabletkami na nadciśnienie...które oczywiście NIE wyleczą chrapania.

Publikowanie? Zostawiam to Wam. Co ja z tego będę miała? Nawet nie wzrośnie mi cena wizyty z NFZ. Dalej pozostanie 8zł brutto za pacjenta, z którego to 8 zł muszę jeszcze opłacic ZUS i cojazd do Koziej Wólki.
_________________
Ewa Bednarczyk-Witoszek
 
 
nologo

Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 146
Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 23:48   

Trudno dyskutowac z kims kto nie zna PODSTAWOWYCH zasad logiki.

Dowiedź, że A jest prawdą = do załatwienia zawsze, najczęściej od reki

Dowiedź, że A nie jest prawdą = trudniejsze, a czasem niewykonalne

Doktor Kwaśniewski jest oficjalną czarną owcą w gronie lekarzy, mam wręcz wrażenie, że w lepszym tonie byłoby gdyby brał łapówki albo wstrzykiwał pavulon - to by było jakoś do zaakceptowania. Ale tej publicznej chęci negowania wszystkiego co Pani powie, bez najmniejszych chęci sprawdzenia to już zupełnie nie potrafię pojąć.

Are, czy SŁAWNI.WEGETARIANIE@OP.PL to naprawdę ty?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved