Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 12:12
Zapalenia naczyń krwonośnych
Autor Wiadomość
beza

Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 1
Wysłany: Wto Gru 11, 2007 12:44   Zapalenia naczyń krwonośnych

witam mam na imie Beata mam 22 lata od 18 roku życia choruje na zapalanie naczyń krwionośnych (toczeń). ale od roku dopiero wiem, ze to zapalenie naczyń. Może wie ktoś gdzie jest dobra klinika, która ta specjalności sie zajmuje?
teraz lecze sie u pani reumatolog w mojej przychodzi, która wykryła moja chore bo wcześniej w szpitalu w ustroniu nie potrafili rozpoznać.
Ostatnio zmieniony przez Molka Pią Wrz 23, 2011 20:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Wto Gru 11, 2007 16:12   Re: zapalenia naczyń krwonośnych

beza napisał/a:
witam mam na imie Beata mam 22 lata od 18 roku życia choruje na zapalanie naczyń krwionośnych (toczeń). ale od roku dopiero wiem, ze to zapalenie naczyń. Może wie ktoś gdzie jest dobra klinika, która ta specjalności sie zajmuje?
teraz lecze sie u pani reumatolog w mojej przychodzi, która wykryła moja chore bo wcześniej w szpitalu w ustroniu nie potrafili rozpoznać.


--------------------------------------------------------------------------------

Beza przeczytaj i może skorzystaj jest to napewno dobra droga
powinnas poszukac lekarza optymalnego aby mógł Ciebie poprowadzic.
ten artykuł jest z forum dr. Kwaśniewskiego.

DOKTOR JAN KWAŚNIEWSKI (244)
ARTYKUŁY O ŻYWIENIU OPTYMALNYM
KTÓRE UKAZYWAŁY SIĘ NA ŚLĄSKU W KATOWICACH
W DZIENNIKU ZACHODNIM
Zebrał i przepisał. Morgano

Toronto, 03.01.2000
Mam 50 lat. Od pięciu lat choruję na toczeń rumieniowaty
(lupus erythematodus) za zmianami chorobowymi głównie w nerkach. Przez kilka miesięcy brałam kortizon po 40mg dziennie. Powoli wyniki badań dotyczące wydolności nerek pogarszały się. W listopadzie 1998r zaczęłam ponownie brać kortizon w tej samej dawce i brałam go przez kilka miesięcy, ale wyniki systematycznie ulegały pogorszeniu.
Od lipca 1999r zaczęłam brać lek immunosupresyjny - imuran. Lek, który podaje się przy przeszczepach. biorę leki na ciśnienie, na cholesterol, witaminy i żelazo. Cały czas czułam się dobrze z wyjątkiem okresów, kiedy brałam kortizon. Byłam wówczas bardzo spuchnięta na twarzy i puchły mi nogi. Ostatnio lekarze w Kanadzie mówią, ze nie ma już dla mnie ratunku i że nerki są bardzo zniszczone. Wypada tylko czekać na dializy. Czy dieta optymalna może mi pomóc? Co mam robić?
Anna Groszkowska

Toczeń rumieniowaty jest jedną z chorób z autoagresji, a przyczyną chorób z autoagresji jest określony, niekorzystny model odżywiania. Czasem dla rozwoju choroby z autoagresji potrzebny jest zapalnik (toksyna paciorkowcowa w chorobie reumatycznej), ale aby zachorować np. na gościec przewlekły postępujący, zesztywnienie zapalenie stawów kręgosłupa, chorobę Buergera, guzkowe zapalenie tętnic, czy nawet łuszczycę, żaden zapalnik nie jest potrzebny. wystarczy ściśle przestrzegać zaleceń współczesnej dietetyki, a szczególnie diety jarskiej. Przyczyną wszystkich chorób z autoagresji jest dieta, przy której ilość i jakość składników budulcowych i "remontowych", czyli ogólnie mówiąc białek, a także niska wartość dostarczanych w pożywieniu "paliw" nie jest dostosowana do potrzeb organizmu ludzkiego. Czym bardziej zjadane białko różni się swoim składem chemicznym od białek ciała człowieka, tym łatwiej zachorować na chorobę z autoagresji,. Zbyt mało białka w diecie, nie te minerały i witaminy, które są potrzebne człowiekowi, a te, które potrzebuje ryż, ziemniaki, fasola, owoce a tylko na diecie jarskiej i dietach do niej zbliżonych wszystko to sprzyja rozwojowi choroby. Różne tkanki, w rożnych narządach, nie mogą żyć przy tak złym zaopatrzeniu, jakie otrzymują. Wówczas buntują się, zaśmiecają środowisko wewnętrzne organizmu i zatruwają je. Po rodzaju "śmieci" organizm rozpoznaje buntujące się tkanki i wówczas wytwarza przeciwciała przeciwko nim. Postępuje dokładnie tak, jak postępują zawsze rządzący w biednych krajach. Gdy ludzie umierają z głodu, powszechnie występują choroby spowodowane niedożywieniem lub niewłaściwą jakością pożywienia, rządzący, zamiast pracować nad zwiększeniem wytwarzania żywności, poprawą jego wartości lub nawet importem tej żywności wszystkie rezerwy środków własnych i pochodzących z zewnątrz, przeznaczają na rozbudowę aparatu represji: policję, sądy, więziennictwo, służby specjalne, wojska wewnętrzne i inne środki przymusu. Pożyczki przeznaczają głównie na zbrojenia. Na to zawsze pieniądze się znajdą.
To samo robi organizm człowieka źle żywionego. Wytwarza środki represji przeciwko buntującym się tkankom i niszczy je. Medycyna pomaga w tych przypadkach w taki sam sposób, jak "pomagają" zawsze handlarze bronią, czy najemnicy, lub "ochotnicy" kierowani do walki z buntującymi się ludźmi - przez rządzących. Hormony sterydowe (np. kortizon), czy immunosupresyjne działają na buntujące się tkanki, tak jak najemnicy. Wybijają lub zamykają do więzień, czy obozów koncentracyjnych "buntowników". Żywienie optymalne praktycznie wyklucza powstanie choroby z autoagresji. Tylko przy tym modelu żywienia wszystkie tkanki mają zapewnione należyte warunki funkcjonowania i nie ma powodu aby musiały się buntować. Tak najemnicy, jak i leki- kosztują. gdyby te środki przeznaczyć na zapobieganie chorobom i ich przyczynowe leczenie, nie byłoby żadnych szkód dla chorych i ludzkości, a tylko korzyści.
A załączonych wyników badań obejmujących lata od 1955 do 1999r wynika, że choroba powoli postępuje. Najprostszym i prawie najważniejszym wskaźnikiem świadczącym o utrzymaniu się choroby z autoagresji jest opad (Ob.). Przez te lata u pani bywał mniejszy lub większy, ale zawsze podwyższony. Proszę zrobić badanie OB. Jeśli po 2 tygodniach żywienia optymalnego OB. się zmniejszy, będzie to oznaczało, że choroba ustępuje. W innych chorobach z autoagresji np. w gośćcu przewlekłym postępującym, czy w ZZSK ( zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa) w okresie 2 tygodni u chorych przebywających w Arkadii w latach 1987-90 średni spadek OB., pojawiający się u wszystkich chorych, wynosił ponad 40% - przy większej podaży kolagenu w diecie wynosił nawet 59%. Czyli przeciętny chory z opadem np. 100, po 2 tygodniach miał opad 41.
Nerki mają duża zdolność do odnowy i są u człowieka zaprojektowane i wykonywane z dużym zapasem. Organizm potrafi zreperować" bardzo wiele uszkodzeń, ale trzeba mu stworzyć ku temu najlepsze warunki. Na początku żywienia optymalnego należy ograniczyć białko do około 30g/dobę+5g.
Jest to ilość wystarczająca dla człowieka dorosłego pod warunkiem, że wartość biologiczna spożywanych białek jest najwyższa. Np. 100g żółtek, czyli około 5 żółtek, to tylko 16g białka, ale białka o najwyższej wartości biologicznej. 100g wątróbki cielęcej (18g białka) lub 100g nerek wieprzowych (16g białka) plus żółtka dają potrzebną ilość białka i to białka o najwyższej wartości biologicznej. Gdy OB. obniży się, będzie można zwiększyć spożycie białka do 40-45g na dobę. Ma pani szanse na to, że choroba ustąpi, a jej skutki zostaną usunięte lub znacznie złagodzone tak, że dializy ani leczenie nie będą potrzebne.

JAN KWAŚNIEWSKI
 
 
wiraha


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 508
Wysłany: Wto Gru 11, 2007 18:26   

a ja polecam odwiedzic dobrego lekarza-homeopate.
moze pomoc tez akupunktura

a swoja droga to czasami bywa tak ze weterynarze ta sama "nieuleczalna" chorobe lecza u zwierzat niemal seryjnie a lekarze med zajmujacy sie ludzmi zalamuja rece i lecza ja objawowo.

pozd
WiRAHA
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Śro Gru 12, 2007 11:25   

Matti napisał/a:
Często tak bywa.

Czy ten toczeń to co a'la infekcja?? Moze warto dawać porządne dawki kwasu askorbinowego witaminy C??

Oczywiście nie z apteki.

pzdr
Marcin



Matti myślisz że ona mając 22 lata jak pisze,a z tego chruje już 4 lata to
zawitała na te forum po to aby szukac pomocy w odnajdywaniu jakichś cudownych leków.Otóż każdy chory jeżeli nie widzi dobrych skutków leczenia akademickiego ,właśnie może skorzystac ż leczenia dietą a wystarczy 1. skonsultowac się z lekarzem optymalnym z certyfikatem
2.zastosowac się do jego zalecen .
3.I juz po trzech tygodniach określic i w wynikach Badan jak i w samopoczuciu,czy widzę jakąs poprawę.I tylko to radzę dla " BEZZY"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved