Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:12
CHOLESTEROL
Autor Wiadomość
ZofiaM

Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 14
Skąd: mazowieckie
Wysłany: Śro Mar 19, 2008 08:12   CHOLESTEROL

Mam problem, nie mogę obniżyć chlesterolu (nie chcę stosować leków). Jestem na diecie Atkinsa od kilku miesięcy, zastosowałm też kurację tybetańską, która ma oczyszczać naczynia. I nic.
Ostatnie moje wyniki:
cholesterol ogólny 350, trójglicerydy 125, HDL 60, LDL 265.
Mam 67 lat. waga 63,5kg, wzrost 160.
Staram się nie przekraczać 20 gramów węglowodanów dziennie (poza nielicznymi wpadkami, kiedy ogarnia mnie przemożna chęć zjedzenia np. kawałka ciasta) najczęściej jest to czerwona papryka, którą bardzo lubię, czasem warzywa inne. Białko - w granicach 54 - 80. Tłuszcz 100-160. Jadam 3 jajka dziennie, śietanę masło, mięo węliny.
Nie jadam wogóle pieczywa, ziemniaków, kasz, makaronów i innych produktów zawierających duże ilości węglowodanów. I nic! Waga też nie spada, co w związku z chorobą kręgosłupa jest dla mnie bardzo istotne.
Zaczynam podejrzewać, że wysoki cholesterol u mnie akurat ma podłoże genetyczne. Lekarz namawia mnie na leki obniżające cholesterol,ja nie chcę się poddać.
Co robić??? Co ja robię nie tak??? :?
_________________
ZofiaM
 
 
 
wiraha


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 508
Wysłany: Śro Mar 19, 2008 08:55   

zaznaczam ze nie jestem lekarzem

cholesterol to jedna z najsilniej dzialajacych substancji przeciwzapalnych. moze sie okazac sie, ze masz jakis stan zapalny. czytalem rowniez dodatkowo, ze u osob starszych jego poziom podnosi sie naturalnie wlasnie jako efekt przeciwdzialania starzeniu, wynik chorob itd itp.

to tak tytulem pierwszego wrazenia
potem spojrze w swoje "literature" czy nie ma tam czegos wiecej

pozd
WiRAHA
 
 
ZofiaM

Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 14
Skąd: mazowieckie
Wysłany: Śro Mar 19, 2008 09:20   

wiraha napisał/a:
zaznaczam ze nie jestem lekarzem

cholesterol to jedna z najsilniej dzialajacych substancji przeciwzapalnych. moze sie okazac sie, ze masz jakis stan zapalny. czytalem rowniez dodatkowo, ze u osob starszych jego poziom podnosi sie naturalnie wlasnie jako efekt przeciwdzialania starzeniu, wynik chorob itd itp.

to tak tytulem pierwszego wrazenia
potem spojrze w swoje "literature" czy nie ma tam czegos wiecej

pozd
WiRAHA

Dzięki za zainteresowanie. A jeśli chodzi o przebyte choroby, to jestem osobą dość zdrową, na nic poważnego nie chorowałam.Jedyna rzecz, to ten chory kręgosłup (mam wywalone trzy kręgi w odcinku lędźwiowym i unikam operacji jak długo się da).Może to jest ten stan zapalny.
A propos, czy można ten problem poprawić ćwiczeniami?
Wracając do cholesterolu, to stan taki utrzymuje się u mnie od conajmniej 10 lat.
Pozdrawiam!
_________________
ZofiaM
 
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 19, 2008 10:33   Re: CHOLESTEROL

ZofiaM napisał/a:
Ostatnie moje wyniki:
cholesterol ogólny 350, trójglicerydy 125, HDL 60, LDL 265.
Mam 67 lat. waga 63,5kg, wzrost 160.

przydałby się jeszcze poziom utlenionego LDL (tzw. "oxidized LDL) - jeśli on jest wysoki to wtedy rzeczywiście coś jest nie teges
poza tym poziom homocysteiny - też ważny
ogólny poziom cholesterolu tak naprawdę niewiele tam mówi - może on być poniżej 200 i osoba jest w stadium przedzawałowym (to jest dość powszechne); można mieć jednak poniżej 200 i być okazem zdrowia
z drugiej strony można mieć 350 i mieć coś nie halo z układem sercowo-naczyniowym i można mieć te 350 i znów być okazem zdrowia
ważniejszy jest stosunek HDL do LDL - im bliżej 1:1 to najczęściej lepiej, ale...
po pierwsze można mieć dość wysoki poziom LDL-u, ale niski utlenionego LDL-u i wtedy wszystko jest ok
można mieć dość niski poziom LDL-u, ale wysoki utlenionego LDL-u i wtedy jest niedobrze
ogólnie - poziom LDL-u nie koreluje z poziomem utlenionego LDL-u, a więc nie ma innej opcji, jak zmierzyć ten utleniony

cytat:
"Despite popular perception, atherosclerotic plaques are not
simply big wads of fat and cholesterol that have stuck to the walls of
arteries like mud inside a pipe. The growth of atherosclerotic plaques
takes place primarily inside the artery wall, between the inner and outer layers. The plaques are complex entities with numerous
components, including smooth muscle cells, calcium, connective
tissue, white blood cells, cholesterol, and fatty acids. Proliferation of
plaques may occur, not because of simple elevations in blood
cholesterol, but because of unfavorable physiological conditions that
damage or weaken the structure of the arterial wall. These factors
include nutrient deficiencies, poor glycemic control, cigarette
smoking, homocysteine, psychological stress, nitric oxide
depletion, high iron levels, microbial infection, dietary trans
fatty acids, excessive refined carbohydrate intake, and excessive
omega-6 fatty acid intake and/or deficient omega-3 fat intake. All
of these factors have been shown to exert an atherogenic effect
unrelated to serum cholesterol elevation."
źródło: "LDL Cholesterol: Bad” Cholesterol, or Bad Science?", Anthony Colpo
 
 
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Śro Mar 19, 2008 12:56   Re: CHOLESTEROL

ZofiaM napisał/a:
Mam problem, nie mogę obniżyć chlesterolu (nie chcę stosować leków). Jestem na diecie Atkinsa od kilku miesięcy, zastosowałm też kurację tybetańską, która ma oczyszczać naczynia. I nic.
Ostatnie moje wyniki:
cholesterol ogólny 350, trójglicerydy 125, HDL 60, LDL 265.
Mam 67 lat. waga 63,5kg, wzrost 160.
Staram się nie przekraczać 20 gramów węglowodanów dziennie (poza nielicznymi wpadkami, kiedy ogarnia mnie przemożna chęć zjedzenia np. kawałka ciasta) najczęściej jest to czerwona papryka, którą bardzo lubię, czasem warzywa inne. Białko - w granicach 54 - 80. Tłuszcz 100-160. Jadam 3 jajka dziennie, śietanę masło, mięo węliny.
Nie jadam wogóle pieczywa, ziemniaków, kasz, makaronów i innych produktów zawierających duże ilości węglowodanów. I nic! Waga też nie spada, co w związku z chorobą kręgosłupa jest dla mnie bardzo istotne.
Zaczynam podejrzewać, że wysoki cholesterol u mnie akurat ma podłoże genetyczne. Lekarz namawia mnie na leki obniżające cholesterol,ja nie chcę się poddać.
Co robić??? Co ja robię nie tak??? :?

Witam
Prosze poczytac tu: http://forum.dr-kwasniews...php?topic=982.0
Pozdrawiam
 
 
Robi

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 104
Wysłany: Śro Mar 19, 2008 14:32   

a ile lat jest Pani na tej diecie Atkinsa?
 
 
Rossignol

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 303
Wysłany: Śro Mar 19, 2008 22:31   

Podepne sie do tematu.
Czy cholesterol moze byc wykozystany do produkcji energi ??
 
 
wiraha


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 508
Wysłany: Śro Mar 19, 2008 22:34   

Rossignol napisał/a:
Czy cholesterol moze byc wykozystany do produkcji energi ??


chyba dr phinney mowil o tym, ze malo kto wie, ale mozna go spalic w wyniku wysilku fizycznego

w sumie ciekawe pytanie. moze Ellis mi odpowie

pozd
WiRAHA
 
 
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 15:38   cholesterol

Tak to może być stan zapalny,ale wysokość cholesterolu nie jest aż tak ogromna ze względu na Twój wiek. Prawidłowy w tym wieku to do 250, ale należy pamiętać,że istotny jest stosunek HDL do LDL tzn. HDL musi być wyższy od LDL trzykrotnie. Nadmiar ulega jełczeniu powoduje zatory w naczyniach,miażdżycę. Spalaczem tego tłuszczu jest (przerabia go w energię) inna odmiana tłuszczu zwana Q10 oraz omega 3. Nawet sportowcy,a raczej ćwiczący na siłowni używają ich w celu spalania tłuszczy, nie wiedząc o ich stronie leczniczej. Jeżeli kupisz w sklepie zielarskim te suplementy a nie są w stanie koloidalnym (płynnym) to musisz pamiętać,że przyswajanie po 40 jest w 30-40 procent.Należy wtedy wziąć odpowiednio więcej tabletek na dobę. Dotyczy wszystkich suplementów. W stanie koloidalnym przyswajanie jest w 90proc. Jedz dużo jajek, zawierają bardzo dużo lecytyny, która też spala tłuszcz zwany cholesterolem. Na ten kręgosłup polecam Ci dużo, dużo wapna z magnezem o dużej przyswajalności, czyli na opakowaniu powinno być napisane Calcium Magnesium. Zyczę zdrowia.
_________________
marzena kiwi
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 16:12   

Skąd tak drastyczne ograniczenie węglowodanów, do 20g? To powoduje ketozę i jest szkodliwe przy małej ilości białka.
Typową przyczyną zwyrodnienia stawów jest niskie spożycie wartościowego białka. Mają to wegetarianie i ludzie żywiący się wg dogmatycznej diety optymalnej . U niskowęglowodanowców te efekty nasilają się przy małej ilosci węglowodanów. Atkins takie wartości zaleca tylko w początkowej fazie.
Na pewno kręgosłup nie zregeneruje się przy tak małych ilosciach jednocześnie białek i węglowodanów, to już też przerabialiśmy.
Przeciętne zapotrzebowanie na glukozę wynosi 60-80g dziennie.
Do tego conajmniej 1g białka na kg masy należnej ciała lub więcej. Z tym, że w przypadku odchudzania ostrożnie ze zwiększaniem.
Waga 63kg przy wzroście 160cm nie jest zła, odchudzanie pogorszy tylko kondycję kręgosłupa.
Oczywiście tłuszczu jawnego w przypadku odchudzania niewiele, ze trzy łyżki na dzień. I tak jest go dużo w jajkach, serach i mięsie.
No i na początek proszę sprawdzić, czy przypadkiem białko z pieczywa i nabiału nie powoduje stanów zapalnych. Przetwory mleczne to istotna przyczyna chorób reumatycznych.
Co do cholesterolu, to należy najpierw zbadać naczynia krwionośne u naczyniowca, czy nie ma w nich złogów, a potem zajmować się cholesterolem. Przecież nie chodzi o poziom cholesterolu, tylko o to, żeby nie mieć zawału.
Również niedobór produktów białkowych i nadmiar tłuszczów podwyższa jego poziom, co też już ortodoksyjni optymalni przerabiali.

Pozdrawiam
JW
 
 
agnieszka56

Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 54
Wysłany: Czw Gru 17, 2009 16:54   

A propos cholesterolu - czy umie ktos przeliczyc wyniki podane w mmol/L ?
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Czw Gru 17, 2009 16:55   

agnieszka56 napisał/a:
A propos cholesterolu - czy umie ktos przeliczyc wyniki podane w mmol/L ?


tak
 
     
agnieszka56

Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 54
Wysłany: Czw Gru 17, 2009 17:08   

Dzieki , Molka -

to podam wyniki:

ogolny 6,8 mmol/L
HDL 2,65 mmol/L
LDL 3,9 mmol/L

TRI 0,54 mmol/L

bardziej jestem przyzwyczajona do postaci innej wynikow, jesli zechcialabys przeliczyc mi i podac zasade , to bardzo prosze!
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Czw Gru 17, 2009 17:32   

agnieszka56 napisał/a:
Dzieki , Molka -

to podam wyniki:

ogolny 6,8 mmol/L
HDL 2,65 mmol/L
LDL 3,9 mmol/L

TRI 0,54 mmol/L

bardziej jestem przyzwyczajona do postaci innej wynikow, jesli zechcialabys przeliczyc mi i podac zasade , to bardzo prosze!

całkowity 6,8 mmol/L ok 263mg%
HDL 2,65 mmol/L ok 103mg%
LDL 3,9 mmol/L ok ok 151mg%
TG0,54 mmol/L ok ok 48mg%
 
     
agnieszka56

Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 54
Wysłany: Czw Gru 17, 2009 18:44   

Super Molka , dziekuje i sciskam , moja ciekawosc zostala zaspokojona, pa
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lut 07, 2010 16:56   

w zasadzie nic nowego , ale ...

http://www.youtube.com/wa...9PPs_bSisc&NR=1
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 22:18   

dario_ronin napisał/a:
w zasadzie nic nowego , ale ...

http://www.youtube.com/wa...9PPs_bSisc&NR=1

bardzo ciekawe...
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lut 08, 2010 07:58   

A , to dziękuję :-)
 
     
IgaM
[Usunięty]

Wysłany: Nie Mar 07, 2010 21:13   

Mąż znajomej ma tętniaka aorty brzusznej,a jak czytałam,to przyczyną jest miażdżyca .
Miał znajomy ten, problemy z bólem brzucha,więc chodził po lekarzach,ale ci niczego niepokojącego nie wykryli,kolonoskopia wyszła ok,badania krwi ok,dostawał tylko ponoć leki na zespół jelita drazliwego,które niewiele pomagały.

Jednak po dwóch latach trafił do takiego lekarza,który palpacyjnie wyczuł zgrubienie i już wiedział,że to tętniak .Potem podstawowe badania krwi i co ciekawe to HDL,LDL,trójglicerydy wyszły w normie!-Dziś widziałam.Potem tomograf potwierdził dużego tętniaka.
Następne badania,które wykazały mocno "zapchane" tętnice -diagnoza ;miażdżyca.
To mnie ścięło,bo lekarze opierają się na badania HDL,LDL,trójglicerydach i one niby coś znaczą,a w tym przypadku nie znaczyły NIC,kompletnie nic.
LDL w normie,HDL w normie ,trójglicerydy w normie i ....miażdżyca.
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 21:20   

Nom, ciekawe.
Moze wiesz cos wiecej na temat stylu zycia/ diety tej osoby?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 21:26   

IgaM napisał/a:
To mnie ścięło,bo lekarze opierają się na badania HDL,LDL,trójglicerydach i one niby coś znaczą,a w tym przypadku nie znaczyły NIC,kompletnie nic.
LDL w normie,HDL w normie ,trójglicerydy w normie i ....miażdżyca.

Była o tym mowa na forum wiele razy; sam wielokrotnie to powtarzałem, że tak naprawdę te wskaźniki mogą nam niewiele mówić.
Ranvskov w swojej ostatniej książce o cholesterolu też o tym pisze.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 21:36   

Hannibal napisał/a:
Ranvskov w swojej ostatniej książce o cholesterolu też o tym pisze.


Nie tylko. Bo już u Taubesa spotkałam się z podziałem LDL na "twarde" cząsteczki i "pulchne" płatki. Problem stwarzają właśnie te twarde. Chyba Flo ostanio też coś wklejała o tym, że mogą one być uwarunkowane genetycznie i wówczas żadna dieta nie ma znaczenia.

Marishka

A ja zachęcam Ewę Bednarczyk-Witoszek do skomentowania tej typologii frakcji LDL-u. Robię to kolejny raz, jak dotąd nie było żadnej reakcji, nawet gdy niegdyś sugerowałem to w mailu. Równowaga między LDL i HDL może okazać się niewystarczającą daną.
Ja myślę, że prócz twardocząstkowej LDL, czynnikiem miażdżycorodnym, mogą być wewnątrzżyłowe stany zapalne - o czym też można wyczytać. Tak więc, stany zapalne, twarde cząstki LDL-u, stres. Żywienie? Pewnie tak, tylko jakie??

Tomek
 
     
IgaM
[Usunięty]

Wysłany: Nie Mar 07, 2010 21:38   

_flo napisał/a:
Nom, ciekawe.
Moze wiesz cos wiecej na temat stylu zycia/ diety tej osoby?

To są osoby raczej "przy pieniądzach"-jak się do nich poszło,to zawsze obiady składające się z mięsa zwykle smazonego,ziemniaki,surówki.Ogólnie pierwsze danie,drugie -"ful wypas".
Po może trzech godzinach-kawa i jakieś ciasto.Na kolacji nigdy nie byłam,ani na śniadaniach.
Ogólnie tłusto i słodko jednocześnie.
Naprawdę się szoknełam,że ten poziom HDL ,LDL i trójglicerydów był w porządku,a tu taka miażdzyca i to dosyć bardzo zaawansowana.

EDIT.
Hannibal ja wiem,że o tym była mowa.Jednak lekarze sugerują się tymi badaniami.Ta osoba i wiele innych osób nie zlecała ich sobie sama,a lekarze zlecali.
Ostatnio zmieniony przez IgaM Nie Mar 07, 2010 21:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 21:40   

M i T napisał/a:
Nie tylko. Bo już u Taubesa spotkałam się z podziałem LDL na "twarde" cząsteczki i "pulchne" płatki. Problem stwarzają właśnie te twarde. Chyba Flo ostanio też coś wklejała o tym, że mogą one być uwarunkowane genetycznie i wówczas żadna dieta nie ma znaczenia.

Rezonansem magnetycznym można to dobrze zbadać, a nie takim zwykłym lipidogramem.
Poza tym zmiany miażdżycowe bada się zupełnie inaczej, co chyba każdy medyk powinien wiedzieć.
M i T napisał/a:
Żywienie? Pewnie tak, tylko jakie??

Tomku, dobrze wiesz jakie 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
IgaM
[Usunięty]

Wysłany: Nie Mar 07, 2010 21:43   

Aha.Ta osoba pali również do tego wszystkiego papierosy-ponoć one też mają jakiś wpływ .Może wszystko razem wzięte ,właśnie ma taki wpływ.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 21:44   

IgaM napisał/a:
Hannibal ja wiem,że o tym była mowa.Jednak lekarze sugerują się tymi badaniami.Ta osoba i wiele innych osób nie zlecała ich sobie sama,a lekarze zlecali.

No ja wiem, że się sugerują. Ale czy ktoś kogoś zmusza, żeby do nich chodzić?
Niedawno rozmawiałem z dziewczyną, którą przygotowuję z matmy do matury i mi powiedziała, że co przeziębienie (a chora jest dość często) dostaje antybiotyki i inne leki; sama zdaje sobie sprawę, że to jest złe
Ale na pytanie po co chodzi do tych szarlatanów powiedziała, że w sumie nie wie. :-D
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
IgaM
[Usunięty]

Wysłany: Nie Mar 07, 2010 21:45   

Hannibal napisał/a:

Rezonansem magnetycznym można to dobrze zbadać, a nie takim zwykłym lipidogramem.

Ale nie każda osoba(a może żadna),która pójdzie do lekarza będzie miała zlecony rezonans,aby się przekonać,czy ma miażdżycę,czy też nie,a już na pewno nie ta,która ma prawidlowe wyniki LDL,HDL i TG.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 21:48   

IgaM napisał/a:
Ale nie każda osoba(a może żadna),która pójdzie do lekarza będzie miała zlecony rezonans,aby się przekonać,czy ma miażdżycę,czy też nie,a już na pewno nie ta,która ma prawidlowe wyniki LDL,HDL i TG.

Zależy do jakiego lekarza, bo oprócz "cieniasów" są też kumaci goście. :)
No i zależy też to ode tego jakim portfelem dysponujemy, bo taki rezonansik mało nie kosztuje, a z NFZ to ja życzę powodzenia żeby coś takiego zrobić. :D
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Nie Mar 07, 2010 21:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 21:54   

Hannibal, ile za porządnie wykonany rezonans? Masz jakieś dane? Czy chodzi o rezonans serca za ok. 1000 zł? Bo jeśli to badanie odzwierciedla faktyczny stan "rurek", to nie jest to żadna cena, a raczej darmocha.

Tomek
 
     
IgaM
[Usunięty]

Wysłany: Nie Mar 07, 2010 21:55   

Hannibal napisał/a:

Zależy do jakiego lekarza, bo oprócz "cieniasów" są też kumaci goście. :)

Choćby i byli kumaci goście z NFZ-tu,to i tak nie zlecą rezonansu ,no chyba,że zasugerują prywatne badanie.
Ta osoba miała robione prywatnie badania,bo inaczej musiałaby czekać na jedno z nich,aż do lipca,które nie byłołoby robione w kierunku miażdżycy,a w zupełnie innym kierunku,więc na te badania w kierunku miażdżycy pewnie musiałaby czekać do grudnia.
Ostatnio zmieniony przez IgaM Nie Mar 07, 2010 21:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 22:20   

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=68
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 22:46   

Molka, no fajnie, ale nie ma w treści linku ani słowa o charakterystyce LDL-u. Brak tam podziału na ten zatoro-twórczy i "pluszowy" - nieszkodliwy. Brak też wzmianki o stanach zapalnych ścian żył.

Tomek
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 23:16   

M i T napisał/a:
Molka, no fajnie, ale nie ma w treści linku ani słowa o charakterystyce LDL-u. Brak tam podziału na ten zatoro-twórczy i "pluszowy" - nieszkodliwy. Brak też wzmianki o stanach zapalnych ścian żył.

Tomek


ale jest opisana przyczyna miazdzycy i jej leczenie zywieniem ktore moze te miazdzyce cofnac..... a to chyba jest najwazniejsze..... same parametry skladu lipidowego osocza mozna sobie wsadzic w d..... o niczym nie mowia.... a przede wszystkim nie mowia o stanie zaawansowania miazdzycy...... :faint:
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 23:26   

IgaM napisał/a:
Hannibal napisał/a:

Rezonansem magnetycznym można to dobrze zbadać, a nie takim zwykłym lipidogramem.

Ale nie każda osoba(a może żadna),która pójdzie do lekarza będzie miała zlecony rezonans,aby się przekonać,czy ma miażdżycę,czy też nie,a już na pewno nie ta,która ma prawidlowe wyniki LDL,HDL i TG.


Jakaś obsesja badania – i po co to.
Badanie może wykazać, czy dana osoba można jeszcze CHWILĘ o siebie nie dbać jedząc co popadnie - wyrzucone pieniądze. Leki jak wiadomo też niewiele wskórają. Trzeba NIEZALEŻNIE od stanu organizmu natychmiast zastosować dietę „wypalającą” złogi i uleastyczniającą naczynia krwionośne, zmniejszającą zapotrzebowanie na tlen i wykluczającą stany zapalne. Kto tego nie robi ryzykuje i drogie badania za obowiązkowe ubezpieczenie tylko mogą dać szkodliwe poczucie pozornej bezkarności. Dobry lekarz oceni stan pacjenta na podstawie wyglądu, ciśnienia krwi, jak jest jeszcze spisana na karteczce dieta z ostatniego tygodnia i lipidogram to jest to dobry punkt wyjścia by powiedzieć, że jest dobrze, ale nie beznadziejnie i trzeba zmienić dietę od zaraz.
Jak się przesadzi z badaniami to wyjdzie paradoks taki jak ten, że złota medalistka w biegu na 30km na nartach ma kłopoty z oddychaniem, jest chora na astmę i musi brać sterydy.
:-)

Ocena diety – zapytaj pacjenta co je.
:-)
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Mar 08, 2010 00:33   

coraz wiecej mowi sie o tym iz infekcje bakteryjne moga miec niebagatelny wplyw na stan naszych naczyn, chorobe wiencowa jak rowniez o tym iz ludzie po 50 roku zyciu z wyzszym cholesterolem zyja dluzej niz ludzie z jego nizszym poziomem a kobiety w szczegolnosci.
Uffe Ravnskov pisze, LDL tzw. "zly cholesterol" to wazny czynnik ukladu immunologicznego poniewaz chroni przed toksynami bakteryjnymi unieczynniajac je, tej wlasciwosci nie posiada HDL tzw. dobry cholesterol, poza tym u ludzi z wyzszym LDL poziom bialych krwinek tez ulega podwyzszeniu..... czyli wlasciwosci LDL polegaja miedzy innymi na wzmacnianiu systemu odpornosciowego.....

to wtlumaczyloby dlaczego ludzie stosujacy diety wysokotluszczowe niskoweglowodanowe rzadko zapadaja na infekcje .....
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Pon Mar 08, 2010 01:05   

M i T napisał/a:
...Hannibal, ile za porządnie wykonany rezonans?...

Bez "problemu" i legalnie mozna wykonac to badanie nawet kilka razy "za darmoche",
ale niestety w ODPLATNYM "pakiecie". 8-)

Pytanie tylko "co dalej" po badaniu "platnym",
bez "pakietu"? :hihi:
.
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Pon Mar 08, 2010 01:09   

Adam319 napisał/a:
...Jakaś obsesja badania – i po co to.
Badanie może wykazać, czy dana osoba można jeszcze CHWILĘ o siebie nie dbać jedząc co popadnie - wyrzucone pieniądze...
Widzisz Adam, takie stawianie "sprawy",
swiadczy niestety o "ignorancji" najdelikatniej to ujmujac! 8-)

Zupelnie do czego innego "badania" sa niezbedne!!!!!!!!!! 8-)
.
 
     
figa


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1142
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Pon Mar 08, 2010 01:12   

Misiek
,nic nie jest za darmoche ,przeciez kupe kasy nam kasa chorych
obowiązkowo z pensji zabiera.
_________________
pozdrawiam
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Mar 08, 2010 01:15   

grizzly napisał/a:

Pytanie tylko "co dalej"
:hihi:
.

strzelic sobie kielicha i isc spac... :what:
Ostatnio zmieniony przez Molka Pon Mar 08, 2010 01:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Pon Mar 08, 2010 01:24   

grizzly napisał/a:
Zupelnie do czego innego "badania" sa niezbedne!!!!!!!!!!

grizzly napisał/a:
Pytanie tylko "co dalej" po badaniu

No właśnie co dalej?

I napisz jeszcze, że dieta lecząca miażdżycę przyspieszy opadanie wieka u człowieka, który będzie nią potraktowany pochopnie, bez właściwej diagnozy.

A ja wiem co dalej. :-)
Należy stymulować pacjenta drogimi lekami często potwierdzając maksymalne możliwe zahamowanie postępów choroby drogimi badaniami, dbając jednocześnie by się dietą nie leczył – bo to niebezpieczne, warto postraszyć rakiem.

Prawidłowo przeprowadzone leczenie podtrzymuje pacjenta przy życiu do czasu opróżnienia konta. To tak z czysto matematycznego – nigdzie niespotykanego w rzeczywistości punktu widzenia.
:-)
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Pon Mar 08, 2010 01:42   

Adam319 napisał/a:
...A ja wiem co dalej. :-)...

Chle, chle, chle............. 8-)

Jurek i Morgano "tys" wiedzieli ajusci! :-(
.
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Pon Mar 08, 2010 01:52   

Typowy Misiowaty trick - wyrwanie z kontekstu w sposób zmieniający znaczenie na przeciwne. :-)

Adam319 napisał/a:
A ja wiem co dalej.
Należy stymulować pacjenta drogimi lekami często potwierdzając maksymalne możliwe zahamowanie postępów choroby drogimi badaniami, dbając jednocześnie by się dietą nie leczył – bo to niebezpieczne, warto postraszyć rakiem.
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Pon Mar 08, 2010 02:09   

Adam319 napisał/a:
...Należy stymulować pacjenta drogimi lekami często potwierdzając maksymalne możliwe zahamowanie postępów choroby drogimi badaniami, ...

No Jurek to zamiast "wlasciwych badan" to "hihoczace pie-legniarki" otrzymal,
a z tych drogich lekow to "ktos polecil" TABLETKI z BROKULA!!!! :-( :razz:

Ot co! :-(

Zapomnialem jeno kto byl taki "mundry" i wylecial
jak "loj z jojca" z tymi brokulami? :shock:
.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 08, 2010 06:37   

Molka napisał/a:
Uffe Ravnskov pisze, LDL tzw. "zly cholesterol" to wazny czynnik ukladu immunologicznego poniewaz chroni przed toksynami bakteryjnymi unieczynniajac je, tej wlasciwosci nie posiada HDL tzw. dobry cholesterol, poza tym u ludzi z wyzszym LDL poziom bialych krwinek tez ulega podwyzszeniu..... czyli wlasciwosci LDL polegaja miedzy innymi na wzmacnianiu systemu odpornosciowego.....

to wtlumaczyloby dlaczego ludzie stosujacy diety wysokotluszczowe niskoweglowodanowe rzadko zapadaja na infekcje .....

trochę uproszczona konkluzja :)
z tego, co mi wiadomo u mnóstwa ludzi żywiących się low-carb następuje zmniejszenie LDL-u i zwiększenie HDL-u
wyższy poziom cholesterolu, wyższy LDL-u, wyższy białych krwinek krwi występuje w trakcie bycia chorym i to jest ok
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Pon Mar 08, 2010 07:10   

Adam319 napisał/a:
A ja wiem co dalej.
Należy stymulować pacjenta drogimi lekami często potwierdzając maksymalne możliwe zahamowanie postępów choroby drogimi badaniami, dbając jednocześnie by się dietą nie leczył – bo to niebezpieczne, warto postraszyć rakiem.



To trzeba w ramki oprawić.
_________________

 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Mar 08, 2010 09:20   

Hannibal napisał/a:
Molka napisał/a:
Uffe Ravnskov pisze, LDL tzw. "zly cholesterol" to wazny czynnik ukladu immunologicznego poniewaz chroni przed toksynami bakteryjnymi unieczynniajac je, tej wlasciwosci nie posiada HDL tzw. dobry cholesterol, poza tym u ludzi z wyzszym LDL poziom bialych krwinek tez ulega podwyzszeniu..... czyli wlasciwosci LDL polegaja miedzy innymi na wzmacnianiu systemu odpornosciowego.....

to wtlumaczyloby dlaczego ludzie stosujacy diety wysokotluszczowe niskoweglowodanowe rzadko zapadaja na infekcje .....

trochę uproszczona konkluzja :)
z tego, co mi wiadomo u mnóstwa ludzi żywiących się low-carb następuje zmniejszenie LDL-u i zwiększenie HDL-u
wyższy poziom cholesterolu, wyższy LDL-u, wyższy białych krwinek krwi występuje w trakcie bycia chorym i to jest ok

hanius moze i uproszczona wrecz na pewno ale cos w tym jest, natomist z tego co mi wiadomo dosc znacznej liczbie ludzi wzrasta LDL do okreslonego poziomu , ja np. mialam dosc niski cholesterol przed dieta, teraz mam troszke wyzszy ale nie uwazam tego za tragedie tym bardziej iz z tego co pisze Ravnskov u kobiet po 50 tce ( zblizam sie :viva: ) lepszy troche wyzszy niz zbyt niski..... ciekawe jest rowniez to iz AIDS-owcy rokuja gorzej z niskim LDL w porownaniu z tymi z wyzszym....
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 08, 2010 09:30   

Molka napisał/a:
hanius moze i uproszczona wrecz na pewno ale cos w tym jest, natomist z tego co mi wiadomo dosc znacznej liczbie ludzi wzrasta LDL do okreslonego poziomu , ja np. mialam dosc niski cholesterol przed dieta, teraz mam troszke wyzszy ale nie uwazam tego za tragedie tym bardziej iz z tego co pisze Ravnskov u kobiet po 50 tce ( zblizam sie :viva: ) lepszy troche wyzszy niz zbyt niski..... ciekawe jest rowniez to iz AIDS-owcy rokuja gorzej z niskim LDL w porownaniu z tymi z wyzszym....

popatrz sobie na praktykę Lutza z tysiącami pacjentów - praktycznie u wszystkich cholesterol po przejściu na LC spadał, HDL rósł a LDL spadał; im osoba młodsza tym owe zmiany były większe
to na high-carb LDL jest wyższy, TG są wyższe, generalnie oczywiście
generalnie też im osoba starsza tym cholesterol u niej jest wyższy, HDL i LDL również i przy odpowiednim odżywianiu to jest super
kiedyś Robert, która ma chyba ok. 40 lat, podawał swoje wyniki - cholest. ok. 180, a stosunek HDL/LDL bliski 1:1; żywił się wtedy surowym low-carb
http://www.dobradieta.pl/...ighlight=#72400
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Pon Mar 08, 2010 09:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Mar 08, 2010 09:42   

Hannibal napisał/a:
Molka napisał/a:
hanius moze i uproszczona wrecz na pewno ale cos w tym jest, natomist z tego co mi wiadomo dosc znacznej liczbie ludzi wzrasta LDL do okreslonego poziomu , ja np. mialam dosc niski cholesterol przed dieta, teraz mam troszke wyzszy ale nie uwazam tego za tragedie tym bardziej iz z tego co pisze Ravnskov u kobiet po 50 tce ( zblizam sie :viva: ) lepszy troche wyzszy niz zbyt niski..... ciekawe jest rowniez to iz AIDS-owcy rokuja gorzej z niskim LDL w porownaniu z tymi z wyzszym....

popatrz sobie na praktykę Lutza z tysiącami pacjentów - praktycznie u wszystkich cholesterol po przejściu na LC spadał, HDL rósł a LDL spadał; im osoba młodsza tym owe zmiany były większe
to na high-carb LDL jest wyższy, TG są wyższe, generalnie oczywiście
generalnie też im osoba starsza tym cholesterol u niej jest wyższy, HDL i LDL również i przy odpowiednim odżywianiu to jest super
kiedyś Robert, która ma chyba ok. 40 lat, podawał swoje wyniki - cholest. ok. 180, a stosunek HDL/LDL bliski 1:1; żywił się wtedy surowym low-carb
http://www.dobradieta.pl/...ighlight=#72400


ten stosunek 1;1 do chyba rzadkosc..... hani Ty musisz sobie zrobic badanie cholesterolu, bardzo jestem ciekawa jak to jest u Ciebie..... :-D nie badz "rura i".... zrob! :-D
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Pon Mar 08, 2010 09:50   

Cóż za akademickie mądrości. Przyjemnie posłuchać. Ale wnioski słabe. Nic to, czekam może czegoś się dowiem.
_________________

 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 08, 2010 09:57   

Molka napisał/a:
ten stosunek 1;1 do chyba rzadkosc.....

nie znam statystyk
Molka napisał/a:
hani Ty musisz sobie zrobic badanie cholesterolu, bardzo jestem ciekawa jak to jest u Ciebie..... :-D nie badz "rura i".... zrob! :-D

ciekawość do pierwszy stopień do piekła :)
zrobię "in the due time" 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
jasta28j 
jasta28

Pomógł: 1 raz
Wiek: 76
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 160
Skąd: Rabka
Wysłany: Pon Mar 08, 2010 21:32   

Cholesterol wspaniale obniżają statyny. Jak bardzo są jednak szkodliwe - to wiem.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 08, 2010 21:39   

IgaM napisał/a:
To są osoby raczej "przy pieniądzach"-jak się do nich poszło,to zawsze obiady składające się z mięsa zwykle smazonego,ziemniaki,surówki.Ogólnie pierwsze danie,drugie -"ful wypas". Po może trzech godzinach-kawa i jakieś ciasto.Na kolacji nigdy nie byłam,ani na śniadaniach. Ogólnie tłusto i słodko jednocześnie.

Na podstawie tego jadłospisu który napisałaś wnioskuję, że jest to dość chude żywienie.
To dość popularne w mediach mówienie, że Polacy jedzą za tłusto, a jak się później okazuje to dziennikarze mają na myśli schabowego, ziemniaki, surówkę i jakieś ciastko. Jeśli to ma być tłuste żywienie to ja jestem Benedyktem XVI. :what:
To jest po prostu neolityczne koryto, gdzie łączy się niezdrowe smażone białka (pewnie na olejach roślinnych) z kupą węgli (ziemniory, a później ciacho). Mieszanka ze wszech miar wybuchowa. :D
Pewnie fatu jest tu ok. 30% energ. No może w porywach 40%, jak ciacho jest tłustawe.
High-fat zaczyna się dopiero powyżej 60%, a tak naprawdę powyżej 70%.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
jasta28j 
jasta28

Pomógł: 1 raz
Wiek: 76
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 160
Skąd: Rabka
Wysłany: Pon Mar 08, 2010 21:45   

Mam grupę krwi B i dobrze trawię wszystkie tłustawe mięsa. Doradzałem grupie A.
 
     
jasta28j 
jasta28

Pomógł: 1 raz
Wiek: 76
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 160
Skąd: Rabka
Wysłany: Pon Mar 08, 2010 21:52   

Przepraszam - myslałem że to do mnie.
 
     
IgaM
[Usunięty]

Wysłany: Pon Mar 08, 2010 22:39   

Hannibal napisał/a:
Na podstawie tego jadłospisu który napisałaś wnioskuję, że jest to dość chude żywienie.

Nie.Nie jest chude,jest tłusto,jednocześnie dużo węgli,bo z ziemniaków,z chleba,czy tam bułek,z ciasta itd.,no i bialko z mięsa ,wędlin-wszystko oczywiście wysokiej jakości.
Do Twojej wiadowości;ta rodzina nie używa olei roślinnych,więc nie pisz "na pewno",możesz np. ładnie zapytać,jakiego tłuszczu używają,to na pewno ładnie Ci odpiszę.

Hannibal napisał/a:
High-fat zaczyna się dopiero powyżej 60%, a tak naprawdę powyżej 70%.

Nigdzie nie napisałam,że to jest żywienie high -fat,abyś musiał mi tlumaczyć,od jakiego pułapu zaczyna się high -fat.
Napisałam ,że ;"tłusto i słodko jednocześnie",a to nie oznacza,że wysokotłuszczowo,Ty jednak wytłusciłeś słowo "tłusto" i puściłeś wodze fantazji,zamiast zapytać o to,co Cię interesuje,no chyba,że interesowało Cię ,tylko to,zeby tutaj napisać jedynie o swoim awansie z moderatora na Benedykta XVI-w takim razie gratuluję.
Ostatnio zmieniony przez IgaM Pon Mar 08, 2010 23:39, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 06:56   

IgaM napisał/a:
Napisałam ,że ;"tłusto i słodko jednocześnie",a to nie oznacza, że wysokotłuszczowo

IMO dla mnie jeśli mówi się "tłusto" to oznacza, że tego tłuszczu jest sporo, czyli jest to żywienie wysokotłuszczowe. Tak samo "słodko", że jest dużo słodyczy.
Najwidoczniej ja rozumiem to inaczej niż Ty.
IgaM napisał/a:
Do Twojej wiadowości;ta rodzina nie używa olei roślinnych,więc nie pisz "na pewno",możesz np. ładnie zapytać,jakiego tłuszczu używają,to na pewno ładnie Ci odpiszę.

O tym neolitycznym korycie napisałem już bardziej ogólnie, w związku tzw. "tłustym żywieniem" Polaków. I dodałem, że "pewnie" smażenie odbywa się na olejach roślinnych [pewnie to wg słownika PWN - prawdopodobnie, chyba] :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Wto Mar 09, 2010 07:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
IgaM
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 09, 2010 09:01   

Hannibal napisał/a:
IgaM napisał/a:
Napisałam ,że ;"tłusto i słodko jednocześnie",a to nie oznacza, że wysokotłuszczowo

IMO dla mnie jeśli mówi się "tłusto" to oznacza, że tego tłuszczu jest sporo, czyli jest to żywienie wysokotłuszczowe. Tak samo "słodko", że jest dużo słodyczy.
Najwidoczniej ja rozumiem to inaczej niż Ty.

No i widzisz? Zamiast grzecznie zapytać mnie jak to u nich wygląda "tłusto",to Ty nadal piszesz,co Ty sobie tam rozumiesz.Tak jakbys był najważniejszym człowiekiem na swiecie,tak jakbyś był pępkiem świata i to co Ty sobie myślisz,to tak ma być-np. to,że rodzina ta używa oleju roślinnego do smażenia.A to co Ty sobie tam rozumiesz w tej chwili,to nie jest istotne,bo istotne jest to,że osoba ta ma tętniaka i miażdżycę i są to moi bliscy znajomi, więc nie bardzo mam ochotę czytać,to co Ty sobie wyobrażasz ,bo wyobrażasz sobie zupełnie wszystko inaczej niż jest w rzeczywistości,więc albo będziesz mnie pytał ładnie o to co Cię interesuje,albo nie będę z Tobą dyskutowała,bo nie mam ochoty prowadzić takiej "bezpłuciowej" dyskusji,do jakiej próbujesz mnie znów wkręcić.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 11:38   

Tzw. zły cholesterol nie jest zły?
Artykuł na ten temat - Bad cholesterol: It’s not what you think
http://www.msnbc.msn.com/...-heart_health//

I jeszcze o małych cząsteczkach LDL - Small LDL particles pose biggest risk
http://www.msnbc.msn.com/id/35058886/
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 11:52   

Hannibal napisał/a:

To jest po prostu neolityczne koryto, gdzie łączy się niezdrowe smażone białka (pewnie na olejach roślinnych) z kupą węgli (ziemniory, a później ciacho). Mieszanka ze wszech miar wybuchowa. :D


Wcale nie tak wybuchowa, mój dziadek ma przeszło 90 lat i żywi się w ten sposób od co najmniej lat 70ciu. Gdyby nie fakt że jakieś 10 lat temu zaczął dużo jeść i dogadzać sobie różnymi nowoczesnymi napojami gazowanymi itp. badziewiem (po roku 1989, wiadomo), i systematycznie coraz mniej pracować to dzisiaj miałby super zdrowie i siłę na takim typowo polskim jedzeniu, a tak leczy się na cukrzycę. A właściwie to prawie się z tej cukrzycy wyleczył w co nie chętnie wierzą oszuści po stacjonarnych, ponieważ 90letni człowiek który miał tak poważną cukrzycę wg. nich nie powinien wracać do zdrowia. Fakt, że dziadek nie zmienił przyzwyczajeń tylko zmniejszył ilość pokarmu, a gdyby wyeliminował słodkie napoje, słodycze itp. to pewnie nawet nie musiałby tyle chorować.

To może komuś wydawać się naciąganą opowieścią, ale ostatnio zmarł na atak serca jego 87-letni szwagier. Tylko że jeżeli chodzi o zdrowie to mój dziadek wygląda aktualnie lepiej teraz nawet po przebytej silnej cukrzycy niż tamten 10 lat temu. Ze wszystkim radzi sobie sam, tak zresztą było przez cały okres choroby.

Znam też ludzi którzy odżywiają się w typowy polski sposób i są nie tylko zdrowi ale są super zdrowi. Tylko że nie przesadzają ze śmieciowym jedzeniem i dużo się ruszają.
Unikają stresów.
_________________

Ostatnio zmieniony przez rakash Pią Mar 12, 2010 12:52, w całości zmieniany 5 razy  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 11:56   

No ale żeby dowiedzieć się tych rzeczy trzeba zrobić sobie Advanced Lipid Profile Testing za marne 1000$ 8-)
Jeśli kogoś nie stać to musi się zadowolić młotkową diagnostyką, która pięknie domyka wieko trumny :viva:
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 11:58   

askhar wiec nie pozostaje Ci nic innego tylko "ruszyc skarpetą z zaskórniakami".... :what:
 
     
Cordoba_2004 
technolog żywności

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 660
Skąd: Wiocha po Wielkim Lasem
Wysłany: Nie Mar 14, 2010 19:45   

wie ktoś może skąd prócz księgarni dorwać książkę
cholesterol naukowe kłamstwo ?
_________________
gg 14 987 97
 
 
     
jasta28j 
jasta28

Pomógł: 1 raz
Wiek: 76
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 160
Skąd: Rabka
Wysłany: Nie Mar 14, 2010 19:52   

Na alegro jest 6 poz tej książki
 
     
Cordoba_2004 
technolog żywności

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 660
Skąd: Wiocha po Wielkim Lasem
Wysłany: Nie Mar 14, 2010 19:56   

wiem ale myślałem że gdzieś jest umeiszczona za free :)
_________________
gg 14 987 97
 
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 14, 2010 19:59   

Cordoba_2004 napisał/a:
wiem ale myślałem że gdzieś jest umeiszczona za free :)

za free to możesz dostać u mnie w gościnie pajdę łoju 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Cordoba_2004 
technolog żywności

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 660
Skąd: Wiocha po Wielkim Lasem
Wysłany: Nie Mar 14, 2010 20:00   

mhm dzięki niepofatyguję się dużo książek zeskanowanych jest lagalnie na chomiku
_________________
gg 14 987 97
 
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Śro Maj 05, 2010 10:51   

IgaM napisał/a:

Następne badania,które wykazały mocno "zapchane" tętnice -diagnoza ;miażdżyca.
To mnie ścięło,bo lekarze opierają się na badania HDL,LDL,trójglicerydach i one niby coś znaczą,a w tym przypadku nie znaczyły NIC,kompletnie nic.
LDL w normie,HDL w normie ,trójglicerydy w normie i ....miażdżyca.

To jest dosyć ciekawe, z wykładów doktora Wróbla z Arkadii pamiętam, że wymienił kilka czynników: insulina, alergia, wolne rodniki, homocysteina, stres, fale elektromagnetyczne, pasożyty, brak witaminy C, brak ruchu, jednak podkreślił że żywienia jest najważniejsze.
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Sob Maj 08, 2010 19:52   

We wrześniowym Optymalniku, jest fajny artykuł "Jak nie mieć miażdżycy", są tam przedstawione badania z których wyłania się wniosek, że główną przyczyną miażdżycy, jest niedobór aminokwasu siarkowego zwanego metioniną.
Mówiąc krótko, zbyt mało wartościowego białka w diecie, obalona zastała także teoria homocysteiny.
Ostatnio zmieniony przez brajan30 Sob Maj 08, 2010 20:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Sob Maj 08, 2010 20:01   

brajan30 napisał/a:
We wrześniowym Optymalniku, jest fajny artykuł "Jak nie mieć miażdżycy", są tam przedstawione badania z których wyłania się wniosek, że główną przyczyną miażdżycy, jest niedobór aminokwasu siarkowego zwanego metoniną.
Mówiąc krótko, zbyt mało wartościowego białka w diecie, obalona zastała także teoria homocysteiny.

poprawiam, metionina gdyby ktoś chciał poczytać coś więcej na jej temat.... :-)
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 10, 2010 06:45   

Tutaj można zobaczyć, jakie produkty zawierają najwięcej metioniny -
http://www.nutritiondata....00000000-w.html
sporo jest tutaj wersji suszonych, więc je można sobie opuścić
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Pon Maj 10, 2010 14:29   

Molka napisał/a:
askhar wiec nie pozostaje Ci nic innego tylko "ruszyc skarpetą z zaskórniakami".... :what:


A jak tam twoje zaskórniki Molciu?

Bo ja nie mam.
_________________

 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Pon Maj 10, 2010 14:35   

Hannibal napisał/a:
No ale żeby dowiedzieć się tych rzeczy trzeba zrobić sobie Advanced Lipid Profile Testing za marne 1000$ 8-)
Jeśli kogoś nie stać to musi się zadowolić młotkową diagnostyką, która pięknie domyka wieko trumny :viva:


Po co się dowiadywac, trzeba żyć tak aby do tego nie dopuszczać. A jak się już dopuści to nie lekceważyć ostrzeżeń organizmu. A jak się nawet zignoruje to przeciwdziałać i wracać do zdrowia póki ono jest. Jak już go zabraknie to i tak sa konsekwencje, i żadne nawet za milion dolarów mędre głowy nie pomoga. Oczywiście są przeszczepy, implanty ale to nie jest równoznaczne z odzyskaniem pełnego zdrowia. Tak nam się wmawia, bo z tego są te miliony S ale prawda jest taka że nie ma takich cudów.
_________________

Ostatnio zmieniony przez rakash Pon Maj 10, 2010 14:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Maj 10, 2010 14:40   

rakash napisał/a:
Molka napisał/a:
askhar wiec nie pozostaje Ci nic innego tylko "ruszyc skarpetą z zaskórniakami".... :what:

A jak tam twoje zaskórniki Molciu?
Bo ja nie mam.

zaskórników tez nie posiadam, "zaskórniaki" może by się znalazły ....
Ostatnio zmieniony przez Molka Pon Maj 10, 2010 14:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Pon Maj 10, 2010 14:47   

To tylko do czasu, kiedy one nie posiądą ciebie. :viva:
_________________

Ostatnio zmieniony przez rakash Pon Maj 10, 2010 14:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 14:20   

Tak się zastanawiam, że w świetle badań przedstawionych w Optymalniku odnośnie miażdżycy, błędna staje się już chyba teoria że insulina nasila miażdżyce
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Maj 17, 2010 07:40   

Nie, insulina rzeczywiście musi nasilać miażdżycę.
Cytowałem kiedyś badania z lat siedemdziesiątych.
Dodatek insuliny do hodowli ludzkich fibroblastów zwiększał produkcję cholesterolu trzy, czterokrotnie.
Do tego niskie spożycie metioniny, czyli produktów zwierzęcych, jest głównym czynnikiem miażdżycotwórczym, szczególnie na żywieniu wysokotłuszczowym.
Reszta, a szczególnie teoria homocysteiny, która powstaje z metioniny, to tylko rozmywanie problemu, żeby go postawić na głowie.
JW
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 17, 2010 07:44   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Do tego niskie spożycie metioniny

W dziczyźnie, jagnięcinie, kozinie, żółtkach jest tego aminokwasu bardzo dużo.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Pon Maj 17, 2010 13:03   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Nie, insulina rzeczywiście musi nasilać miażdżycę.
Cytowałem kiedyś badania z lat siedemdziesiątych.
Dodatek insuliny do hodowli ludzkich fibroblastów zwiększał produkcję cholesterolu trzy, czterokrotnie.

Insulina zwiększy otyłość, natomiast w świetle tego co pisze Walter Hartenbach, blaszki miażdżycowe składają się co najwyżej z 1% cholesterolu, więc cholesterol w żaden sposób nie przyczynia się do miażdżycy.
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Pon Maj 17, 2010 14:19   

brajan30 napisał/a:
Insulina zwiększy otyłość, natomiast w świetle tego co pisze Walter Hartenbach, blaszki miażdżycowe składają się co najwyżej z 1% cholesterolu, więc cholesterol w żaden sposób nie przyczynia się do miażdżycy.

He, he, he Hartenbach to jest taki "autorytet"
jak "promotor" co to nawoluje przez dziesiatki lat, ze
"lot tusca siem nie tyjem" :hah: :hihi:

Bardziej wiarygodne sa nasze "fanki"
"Rienia i Tierienia" :viva:
.
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Pon Maj 17, 2010 14:25   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
...insulina rzeczywiście musi nasilać miażdżycę...

Wszystko mozna sprawdzic u siebie jeszcze przed "sekcja zwlok"
wykonujac "odpowiednie" badania! 8-)

Znam pewnego "mondrale" ktory zaleca/l diete
prowadzaca do miazdzycy, a jednoczesnie namawia/namawial
do omijania szerokim lukiem badan diagnostycznych.

Ciekawe czy wiecie kogo mam na mysli? :viva:
.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 17, 2010 14:28   

grizzly napisał/a:
Ciekawe czy wiecie kogo mam na mysli? :viva: .

A wielu takich "indywiduuów"jest 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 05:52   

http://www.eurekalert.org...c-hcl051010.php
Cytat:
High cholesterol levels affect mobilization of cells from the bone marrow
New study may have implications for transplants and understanding cancer onset
Increased cholesterol levels are being increasingly recognised as risk factors for the onset and progression of several cancers. Now researchers in Portugal show that high levels of cholesterol can affect the microenvironment of the bone marrow, so that more cells move from the bone marrow to peripheral, circulating blood.
...
For example, patients with high cholesterol levels (hypercholesterolemia) have more peripheral blood cells and increased platelet levels (thrombocytosis).
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 18:40   

_flo napisał/a:
http://www.eurekalert.org/pub_releases/2010-05/igdc-hcl051010.php
Cytat:
High cholesterol levels affect mobilization of cells from the bone marrow...


Cytat:
This study was carried out with support from the Portuguese national funding agency, Fundação para a Ciência e a Tecnologia (FCT) and GlaxoSmithKline.


No comment
JW
Ostatnio zmieniony przez Witold Jarmolowicz Pon Maj 24, 2010 18:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 19:06   

:D
sokoli wzrok
nie dostrzeglam tego

wklejam - dla rownowagi w temacie, bo dominuje Hartenbach i ostatnio Ravnskov tutaj
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 20:10   

_flo napisał/a:
wklejam - dla rownowagi w temacie, bo dominuje Hartenbach

Hartenbach? a gdzie on był wałkowany, bo nie przypominam sobie?
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Pon Maj 24, 2010 20:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 20:12   

http://www.dobradieta.pl/...p=128401#128401
:)
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 20:22   

@flo
to żaden dowód
tutaj masz MÓJ - http://www.dobradieta.pl/...e3d6ce6&start=0
TYLKO 25 wyników "Hartenbach" między 2004 a 2010 rokiem :viva:
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Pon Maj 24, 2010 20:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 20:22   

retyyyyy :P
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pią Maj 28, 2010 20:40   

http://www.fakt.pl/Dobry-...ly,73073,1.html
"Nie taki dobry
W naszym organizmie cholesterol występuje w dwóch postaciach. Jedna z nich tworzy blaszki miażdżycowe - tę formę nazywamy "złym cholesterolem". Druga, zwana "cholesterolem dobrym" blaszek nie tworzy, co więcej potrafi zmniejszyć ilość swego złego kuzyna we krwi. W praktyce obie formy cholesterolu różnią się tylko nośnikiem, który transportuje je we krwi.
Okazuje się jednak, że nawet "pożyteczna" forma cholesterolu bywa niebezpieczna. U niektórych osób może zwiększać ryzyko bólów w klatce piersiowej oraz zawałów serca. Dlaczego tak się dzieje? Decydują głównie geny."

Jakis Daniel Lenart "bonczka sem puscił" czy nie? no jak to jest? :faint:
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Pon Maj 31, 2010 17:47   

Molka napisał/a:
Okazuje się jednak, że nawet "pożyteczna" forma cholesterolu bywa niebezpieczna. U niektórych osób może zwiększać ryzyko bólów w klatce piersiowej oraz zawałów serca. Dlaczego tak się dzieje? Decydują głównie geny."

Skoro blaszki miażdżycowe zbudowane są tylko z co najwyżej jednego procenta cholesterolu, więc cholesterol nie ma żadnego wpływu na zawał, zgdonie z tym co pisze Hartenbach:
Pisze on w książce ... jako chirurg, mając w dorobku ponad 1000 operacji pacjentów z zamknięciem naczyń na tle miażdżycowym, nie zauważyłem choćby w jednym przypadku wartych wzmianki złogów cholesterolowych...
Więc chyba mitem jest również schemat powstawania miażdżycy:
insulina rozkłada glukoze na tłuszcz i cholseterol i ten cholesterol powoduje miażdżycę, ale jako może powodować skoro blaszki miażdżycowe zbudowane są tylko z co najwyżej jednego procenta cholesterolu
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Pon Maj 31, 2010 18:36   

brajan30 napisał/a:
...Hartenbach...

A Benny Hill twoim zdaniem moze zagrac "dohtora",
lub napisac "ksionske"? :hah: :hihi:
.
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Wto Cze 08, 2010 18:59   

Pozapsychosomatyczne kłopoty z erekcją markerem miażdżycy i sygnałem alarmowym, "wyprzedzającym" zawał o kilka lat.

Cytat:
"Najczęściej zaburzenia erekcji to pierwszy objaw poważnych schorzeń - na przykład cukrzycy, nadciśnienia, miażdżycy, chorób neurologicznych. Mogą o kilka lat wyprzedzić zawał. Leczenie choroby podstawowej może przywrócić sprawność seksualną" - mówił na poniedziałkowej konferencji prof. Zbigniew Lew-Starowicz, konsultant krajowy w dziedzinie seksuologii. "Tymczasem - jak dodał - zaburzenia erekcji (ED) często nie są traktowane poważnie lub uważa się je za normalne dla średniego i starszego wieku. Mężczyźni niechętnie mówią o tych zaburzeniach, bo wiążą się ze sferą emocjonalną i poczuciem własnej wartości.

"Stres czy problemy emocjonalne są przyczyną problemów z erekcją tylko w około 20 proc. przypadków" - ­uważa dr Andrzej Depko, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej. Według niego, problemy z erekcją dotyczą na całym świecie około 189 milionów mężczyzn, w Polsce - około 2,6 miliona. 40 proc. mężczyzn po 40. roku życia ma zaburzenia erekcji - jednak w 95 proc. przypadków można je skutecznie leczyć.

Jak zauważył dr Depko, zaburzenia erekcji nie są traktowane jako problem zdrowotny. Podczas gdy kobieta może się zgłosić do ginekologa bez skierowania, przyjęcia do urologa są limitowane, a do seksuologa - nie zostały objęte koszykiem świadczeń. Także leki stosowane w zaburzeniach erekcji nie są refundowane, choć problemy w życiu seksualnym nie pozostają bez wpływu na zachowania społeczne. "Nie dbając o zdrowie, skazujemy się na problemy z erekcją" - dodał dr Depko.

Według niego, mężczyźni nie mają nawyku dbania o zdrowie i zwykle uważają, że problem rozwiąże taka, czy inna pigułka, na przykład kupiona w internecie. Jak mówił, czasem kupują leki fałszowane gipsem czy glukozą. "Bywa też gorzej - trafiają się uzależniające podróbki, które zawierają narkotyki" - alarmował.

Jak wykazały badania, opublikowane w zeszłym roku na łamach "Przeglądu Urologicznego" mężczyzna mający problemy z erekcją zwleka około dwóch lat, zanim zdecyduje się poszukać pomocy lekarskiej.
(PAP)


ps: Pominąłem fragment sugerujący sponsora.

Całość: http://www.medonet.pl/zdr...l#czytaj-wiecej

Tomek
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Śro Cze 09, 2010 00:33   

M i T napisał/a:
Pozapsychosomatyczne kłopoty z erekcją markerem miażdżycy i sygnałem alarmowym, "wyprzedzającym" zawał o kilka lat.
ps: Pominąłem fragment sugerujący sponsora.
Tomek


A dlaczego?
"Pomysłodawcą jest firma Eli Lilly"
1922 - We współpracy z Frederickiem Bantingiem i Charlesem Bestem z Uniwersytetu w Toronto naukowcy z firmy Lilly wyizolowują i oczyszczają insulinę do stosowania w leczeniu cukrzycy – wówczas śmiertelnej choroby, na którą nie znano skutecznego leku. W 1923 r. firma Eli Lilly jako pierwsza na świecie wprowadza na rynek preparat insulinowy.

Niedawno ukazał się artykuł n.t. leczenia cukrzycy. Wg autora, cukrzycę należy wcześnie wykrywać i natychmiast wdrażać podawanie insuliny, bo to stabilizuje poziom glukozy i zmniejsza ryzyko powikłań. (sic!)

A tu mamy taki piękny i tani wskaźnik do wczesnego wykrywania cukrzycy.
Im wyżej się wznosi, tym człowiek zdrowszy. Aż się prosi, żeby ustalić teraz w centymetrach standardy. Jak się facetowi nie wzniesie do określonego poziomu, to insuliną go, insuliną.
JW
 
     
Zielony Karzeł 

Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 282
Skąd: Gniezno
Wysłany: Śro Cze 09, 2010 08:07   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Aż się prosi, żeby ustalić teraz w centymetrach standardy. Jak się facetowi nie wzniesie do określonego poziomu, to insuliną go, insuliną.
JW


Konkretnie "go", czy może być zastrzyk w inne miejsce? ;)


Słyszałem wczoraj ciekawą anegdotkę.
"Człowiek bierze młotek i zaczyna się nim uderzać w głowę. Co robi współczesny człowiek?
Myślicie, że odkłada młotek i przestaje uderzać się nim w głowę?
Nie, bierze aspirynę"
_________________
Mój nick - Zielony Karzeł Reakcji. Cały niestety się nie mieści.

Blog o permakulturze, produktywnych leśnych ogrodach, hodowli zwierząt i ekologii.
 
 
     
figa


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1142
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Śro Cze 09, 2010 21:18   

Zielony Karzeł napisał/a:
Myślicie, że odkłada młotek i przestaje uderzać się nim w głowę?
Nie, bierze aspirynę"

albo nakłada beret
_________________
pozdrawiam
 
     
madeleine123

Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 1
Wysłany: Sob Paź 20, 2012 13:00   

.
Ostatnio zmieniony przez madeleine123 Sob Paź 20, 2012 13:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Sob Paź 20, 2012 18:53   

madeleine123 napisał/a:
.

Swieta racja. To twoja najmadrzejsza wypowiedzi jak na razie i znakomity poczatek :) tak trzymac!
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Sob Paź 20, 2012 18:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Sob Paź 20, 2012 18:56   

tak to jest jak się najpierw pisze, a potem czyta gdzie się pisze. :-/
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Sob Paź 15, 2022 09:42   

Witold Jarmolowicz napisał/a:

Również niedobór produktów białkowych i nadmiar tłuszczów podwyższa jego poziom, co też już ortodoksyjni optymalni przerabiali.


To co pisze Pan w tym linku nie jest prawdą:
http://www.dobradieta.pl/...ght=cholesterol
"10. Nie ma istotnego związku pomiędzy ilością spożywanego cholesterolu a jego poziomem w krwi. Nawet jego dziesięciokrotnie większe spożycie rzędu 4500 mg na dzień nie powoduje zaburzeń lipidogram. "

Gdy nie jadłem praktycznie tłuszczy miałem cholesterol całkowity na poziomie 137. Teraz gdy jem tłuszcze zwierzęce mam cholesterol ponad 500.
Ostatnio zmieniony przez Piotrx Sob Paź 15, 2022 09:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pietrek

Dołączył: 07 Lis 2018
Posty: 235
Wysłany: Sob Paź 15, 2022 17:34   

Piotrx napisał/a:

To co pisze Pan w tym linku nie jest prawdą:

Ciekawy temat.Z tego co wiem,miales duzo wspolnego z forum bioslone.Gdzie rowniez Slonecki promowal diete nisko weglowodanowa?
Zagadnienie,ktore poruszyles bardzo mnie ciekawi.W wieku 13 lat stracilem kawalek jelita odpowiedzialnego za "gospodarke tluszczowa",a wlasciwie,to za wychwyt zwrotny zolci.Mniejsza o to,jednym slowem,jak pojem tlusto,to :faint: sram dalej jak widze.Z mojego doswiadczenia moge Ci powiedziec,ze nic,pomimo mojego defektu,mnie tak nie tluczylo,jak tluste jedzenie.Jednoczesnie powiem,ze nic tak nie odzywia organismi jak,konkretny krwisty wolowy bistek
 
     
Aries

Dołączył: 07 Mar 2016
Posty: 11
Wysłany: Pon Paź 17, 2022 12:05   

Piotrx napisał/a:
137. Teraz gdy jem tłuszcze zwierzęce mam cholesterol ponad 500.


Jest sporo ludzi, którzy na LC czy keto mają wysoki choleterol.
Tutaj jest sporo o tym:
cholesterolcode.com

Na low fat miałem 210-230, na keto 370, LC 320.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Paź 17, 2022 12:20   

Piotrx napisał/a:
Gdy nie jadłem praktycznie tłuszczy miałem cholesterol całkowity na poziomie 137. Teraz gdy jem tłuszcze zwierzęce mam cholesterol ponad 500.
Akurat typowe tłuszcze zwierzęce nie dostarczają dużo cholesterolu, a już na pewno nie są w stanie dostarczyć 4500mg tej substancji codziennie, jak to było w cytowanym badaniu. Chyba, że ktoś zamiast masła spożywa tylko rybi tran. Np. 100g smalcu zawiera mniej cholesterolu, niż jedno żółtko.
Na profil hormonalny i lipidowy wpływają nie same tłuszcze, ale wszystko, co się jada, proporcje BTW oraz etap.
U większości ludzi po zmianie żywienia lipidogram poprawia się, ale u niektórych najpierw poziom cholesterolu wzrasta. Był optymalny u którego HDL przez rok wynosił 500, co było rekordem na skalę światową. Nie cholesterol całkowity ale HDL.
JW
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Pon Paź 17, 2022 19:44   

Aries napisał/a:
Piotrx napisał/a:
137. Teraz gdy jem tłuszcze zwierzęce mam cholesterol ponad 500.


Jest sporo ludzi, którzy na LC czy keto mają wysoki choleterol.
Tutaj jest sporo o tym:
cholesterolcode.com

Na low fat miałem 210-230, na keto 370, LC 320.


Jestem na keto.
Całkowity cholesterol 532
HDL 92
LDL 431
Trójglicerydy 43
Homocysteina 7,65
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Pon Paź 17, 2022 20:05   

Pietrek napisał/a:
Piotrx napisał/a:

To co pisze Pan w tym linku nie jest prawdą:

Ciekawy temat.Z tego co wiem,miales duzo wspolnego z forum bioslone.Gdzie rowniez Slonecki promowal diete nisko weglowodanowa?
Zagadnienie,ktore poruszyles bardzo mnie ciekawi.W wieku 13 lat stracilem kawalek jelita odpowiedzialnego za "gospodarke tluszczowa",a wlasciwie,to za wychwyt zwrotny zolci.Mniejsza o to,jednym slowem,jak pojem tlusto,to :faint: sram dalej jak widze.Z mojego doswiadczenia moge Ci powiedziec,ze nic,pomimo mojego defektu,mnie tak nie tluczylo,jak tluste jedzenie.Jednoczesnie powiem,ze nic tak nie odzywia organismi jak,konkretny krwisty wolowy bistek


Spróbuj jesć przez 2-3 tygodnie tylko samo mięso, ale niezbyt tłuste. Żadnych węgli, zadnych owoców, warzyw. Potem wprowadzaj powoli tłuszcz.
Ostatnio zmieniony przez Piotrx Pon Paź 17, 2022 20:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
3of5 

Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 483
Wysłany: Wto Paź 18, 2022 14:53   

Piotrx napisał/a:

Jestem na keto.
Całkowity cholesterol 532
HDL 92
LDL 431
Trójglicerydy 43
Homocysteina 7,65


To tak jak ja. Od...ponad 15 lat....
Dawno nie robiłem badań (nie było takiej potrzeby), ale z ciekawości postaram się zrobić w niedługim czasie i tutaj zamieścić. Z moich doświadczeń z lat poprzednich - dużo zależy od tego co się je. Jak jadłem prawie wyłącznie produkty zwierzęce - to faktycznie cholesterol był wyższy. Jak zacząłem stosować wersję mocno zbliżoną do wegetariańskiej LC (albo nawet wegańskiej) - to cholesterol tak mocno mi spadł, że był zbliżony do normy nawet. Stosunek HDL - LDL też miałem wtedy wzorcowy. To było w czasach, jak jeszcze chciało mi się więcej - i czasami robiłem różne rzeczy, tylko po to, żeby sobie coś udowodnić.....
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Wto Paź 18, 2022 16:59   

3of5 napisał/a:
Z moich doświadczeń z lat poprzednich - dużo zależy od tego co się je. Jak jadłem prawie wyłącznie produkty zwierzęce - to faktycznie cholesterol był wyższy. Jak zacząłem stosować wersję mocno zbliżoną do wegetariańskiej LC (albo nawet wegańskiej) - to cholesterol tak mocno mi spadł, że był zbliżony do normy nawet. Stosunek HDL - LDL też miałem wtedy wzorcowy. To było w czasach, jak jeszcze chciało mi się więcej - i czasami robiłem różne rzeczy, tylko po to, żeby sobie coś udowodnić.....


Kolejne potwierdzenie, że to co jemy ma jednak wpływ na cholesterol i głoszenie, że jedzenie nie ma wpływu jest nierozsądne. U mnie sprawa jest złożona, bo mam kamienie w pęcherzyku i nie mogę jeść roślinnego tłuszczu. To wywołuje bóle i ataki. Ze smalcem wszystko jest OK. Poza tym te kamienie utrudniają trochę trawienie, bo odpływ żółci jest gorszy, niestrawiony tłuszcz z cholesterolem trafia do krwi i podbija mi wyniki. Jak zjem więcej tłuszczu to mam biegunki.
Ostatnio zmieniony przez Piotrx Wto Paź 18, 2022 17:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Nie Paź 30, 2022 16:21   

Piotrx napisał/a:
Aries napisał/a:
Piotrx napisał/a:
137. Teraz gdy jem tłuszcze zwierzęce mam cholesterol ponad 500.


Jest sporo ludzi, którzy na LC czy keto mają wysoki choleterol.
Tutaj jest sporo o tym:
cholesterolcode.com

Na low fat miałem 210-230, na keto 370, LC 320.


Jestem na keto.
Całkowity cholesterol 532
HDL 92
LDL 431
Trójglicerydy 43
Homocysteina 7,65

Okazuje się, że sam poziom cholesterolu całkowitego i LDL są bezużyteczne. Ważne jest stosunek trójglicerydów do HDL. Powinien być mniejszy od jeden. Ważny jest również poziom cholesterolu resztkowego. Od cholesterolu całkowitego odejmujemy lipoproteiny HDL i LDL. Powinien być mniejszy od 18. Czyli moje wyniki są OK.
Ostatnio zmieniony przez Piotrx Nie Paź 30, 2022 16:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Śro Lis 02, 2022 14:22   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Jednocześnie zaleca się picie codzienne tranu, nie wspominając ani słowem, że łyżka tranu zawiera tyle cholesterolu ile pół kostki smalcu.


Czy może Pan podać jakiś link dotyczący tego cholesterolu w tranie? Wszędzie czytam, że przyjmowanie tranu obniża poziom złego cholesterolu.
Ostatnio zmieniony przez Piotrx Śro Lis 02, 2022 14:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Śro Lis 02, 2022 15:00   

Piotrx napisał/a:
Witold Jarmolowicz napisał/a:
Jednocześnie zaleca się picie codzienne tranu, nie wspominając ani słowem, że łyżka tranu zawiera tyle cholesterolu ile pół kostki smalcu.

Czy może Pan podać jakiś link dotyczący tego cholesterolu w tranie? Wszędzie czytam, że przyjmowanie tranu obniża poziom złego cholesterolu.

https://fdc.nal.usda.gov/index.html

https://fdc.nal.usda.gov/fdc-app.html#/food-details/172340/nutrients w 100g tranu jest tam 766mg cholesterolu.

https://fdc.nal.usda.gov/fdc-app.html#/food-details/171401/nutrients w 100g smalcu jest 95 mg cholesterolu czyli 8 razy mniej niż w rybim tranie.

Po drugie, to nieprawda, że tran poprawia lipidogram. Tam jest szczegółowe omówienie.
http://www.dobradieta.pl/...pic.php?t=22755
JW
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Pią Kwi 14, 2023 16:31   

Wyeliminowałem z diety smalec i ograniczyłem wątróbkę i cholesterol spadł z 550-530 do 440. To ciągle trochę za dużo, ale jest już lepiej. Jak widać nie każdemu służy jedzenie smalcu. Przy kamieniach lub braku woreczka żółciowego robi się problem.
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Pon Cze 12, 2023 19:05   

Dziś robiłem ponowne badania
cholesterol całkowity 353
HDL 64
Ldl 279,2
Trójglicerydy 49

Czyli po 3 kolejnych miesiącach, bez żadnych zmian w diecie, poza wyeliminowaniem smalcu, mamy kolejny spadek cholesterolu. Stosunek trójglicerydów do HDL właściwy, cholesterol resztkowy bardzo dobry.

Miałem ekg i echo serca, poza drobnymi zwłóknieniami zastawek, wszystko dobrze.
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Wto Lis 07, 2023 20:14   

Zamieniłem smalec na oliwę, jadłem też orzechy, pestki, ziarna. Dzisiaj odebrałem kolejne wyniki badań.
cholesterol całkowity: 206
HDL 74,3
ldl 125
trójglicerydy 32
Wyniki wprost idealne, a cały czas odżywiam się głównie mięsem. Nie robiłem tu żadnych zmian.
I niech mi ktoś spróbuje powiedzieć, że poziom cholesterolu nie zależy od tego co jemy. Przypominam, że pół roku temu miałem cholesterol ponad 500.
 
     
Mariano 

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 466
Wysłany: Sob Lis 11, 2023 15:57   

Piotrx napisał/a:
Zamieniłem smalec na oliwę, jadłem też orzechy, pestki, ziarna. Dzisiaj odebrałem kolejne wyniki badań.
cholesterol całkowity: 206
HDL 74,3
ldl 125
trójglicerydy 32
Wyniki wprost idealne, a cały czas odżywiam się głównie mięsem. Nie robiłem tu żadnych zmian.
I niech mi ktoś spróbuje powiedzieć, że poziom cholesterolu nie zależy od tego co jemy. Przypominam, że pół roku temu miałem cholesterol ponad 500.


Każdy przypadek jest inny, więc dieta powinna być ułożona indywidualnie. Nie można iść ślepo za tłumem, ale słuchać własnego organizmu. Mi akurat smalec nie podbija cholesterolu jak tobie ,ale pisałeś, że masz jakieś problemy zdrowotne, więc stąd to podbicie cholesterolu.
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Nie Lis 12, 2023 09:43   

Mariano napisał/a:
Piotrx napisał/a:
Zamieniłem smalec na oliwę, jadłem też orzechy, pestki, ziarna. Dzisiaj odebrałem kolejne wyniki badań.
cholesterol całkowity: 206
HDL 74,3
ldl 125
trójglicerydy 32
Wyniki wprost idealne, a cały czas odżywiam się głównie mięsem. Nie robiłem tu żadnych zmian.
I niech mi ktoś spróbuje powiedzieć, że poziom cholesterolu nie zależy od tego co jemy. Przypominam, że pół roku temu miałem cholesterol ponad 500.


Każdy przypadek jest inny, więc dieta powinna być ułożona indywidualnie. Nie można iść ślepo za tłumem, ale słuchać własnego organizmu. Mi akurat smalec nie podbija cholesterolu jak tobie ,ale pisałeś, że masz jakieś problemy zdrowotne, więc stąd to podbicie cholesterolu.


Tobie nie podbija cholesterolu, bo go spalasz na intensywnych treningach. Ale większość ludzi przechodzi na keto, nie ćwiczy, objada się smalcem, a potem zdziwienie że ma bardzo wysokie wskaźniki. Nie warto słuchać oszołomów w internecie, tylko trzeba myśleć samodzielnie.
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Wto Sty 09, 2024 08:50   

Najbardziej merytoryczny wykład na temat cholesterolu jaki słyszałem:
https://www.youtube.com/watch?v=Fk9u7nXpRPE
Mam nadzieję, że to zamknie dyskusję na temat mitów na temat cholesterolu.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Wto Sty 09, 2024 16:30   

Pomijamy wrodzone lipoproteinemie!
Przede wszystkim większość ludzi przechodzi na dietę keto albo owocową nie mając zielonego pojęcia o co w tym wszystkim chodzi.
Potem jedzą po swojemu, niszczą zdrowie i dają pożywkę do pseudomedycznych dyskusji lekarzom.
Naukowcy badają jeden aspekt żywienia bez powiązania z resztą i wychodzą bzdury.
Jest całe mnóstwo takich prac, najczęściej sponsorowanych.
I nieliczne rzetelne, gdzie naukowcy nie płyną z prądem.
Tak prosto z głowy, są tutaj na forum cytowane prace, można sobie znaleźć.

1. Metaanalizy akurat w dziedzinie żywienia dają fałszywe wyniki. Jest już taka krytyczna praca.
2. Sugiura zbadał rzetelnie, że złogi miażdżycowe są najmniejsze przy ograniczeniu tłuszczów a największe przy żywieniu tłusto-słodko. Ale jednocześnie stwierdził, że aterogeneza jest też najmniejsza przy żywieniu niskowęglowodanowym i tłustym przy dużym spożyciu metioniny, która działa ochronnie.
3. Smalec zawiera zaledwie 30% tłuszczy nasyconych, większość to kwas oleinowy-jednonienasycony i trochę wielonienasyconych. Niby zdrowy tran zawiera więcej cholesterolu niż masło czy jajka.
4. Jeden facet badał lipidogram na szczurkach żywionych smalcem lub tranem. Chociaż liczbowo lepszy był smalec, to we wnioskach gość napisał, że smalec jest gorszy niż tran. Liczne tego typu prace zaburzają sens metaanaliz.
5. Ktoś tam wykombinował, że Tajowie są zdrowi, bo mają ostre przyprawy. Tymczasem ich jedzenie jest niskowęglowodanowe a nieliczne cukierki mało słodkie.
6. Długowieczni i palący namiętnie Japończycy mają lipidogram przeciętnie gorszy niż białasy a zdrowie lepsze.
7. "Paradoks francuski" gdzie Francuzi żyją długo i jedzą dużo tłuszczów poczciwcy wyjaśniają piciem czerwonego wina. Tymczasem, jeżeli jesz dużo tłuszczów i nie tyjesz, tzn. że jesz mało węglowodanów.
8. Najwięcej tłuszczów spożywały zdrowe społeczności takie jak Szwajcarzy, około 180 g na dzień.
Najmniej, 10 g, krótko żyjący Bengalczycy i pokrewne ludy.
9. Eskimosi wolni od cukrzycy i zawałów nie jadali ryb! Jadali tłuszcze nasycone ssaków morskich i reniferów.
10. Najwięcej cukrzycy jest tam, gdzie się chudo żywią, w Indiach, wśród Mongołów jadających ryż i w i basenie Morza Śródziemnego.
11. Insulina stymulowana spożyciem węglowodanów nasila produkcję cholesterolu.
12. In vitro dodatek glukozy do kultur fibroblastów zwiększa produkcję cholesterolu czterokrotnie.
Itd.
Jest tego całe mnóstwo.
JW
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Czw Sty 11, 2024 09:08   

To są takie banały dla bezmyślnych ludzi. Na przykład, kto o zdrowych zmysłach obżera się tranem? A smalcem obżera się wielu na żywieniu niskowęglowodanowym, np. optymalni.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Czw Sty 11, 2024 10:44   

Piotrx napisał/a:
To są takie banały dla bezmyślnych ludzi. Na przykład, kto o zdrowych zmysłach obżera się tranem? A smalcem obżera się wielu na żywieniu niskowęglowodanowym, np. optymalni.
Nikt się nie obżera tranem, ale chodzi o uzmysłowienie antycholesterolowej propagandy, która nas zalewa.
Zabrania się masła i jajek, a propaguje "zdrowy" tran pomimo, że zgodnie z propagandą powinien być wyklinany, ponieważ łyżka tranu zawiera tyle cholesterolu, co kostka smalcu.
JW
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Czw Sty 11, 2024 11:51   

Jest Pan w błędzie. Łyżka tranu, czyli 10 gram, zawiera 57 mg cholesterolu, kostka smalcu, czyli 200 g, zawiera 78 g cholesterolu. Ale nie to jest tu najważniejsze a tłuszcze nasycone.
W łyżce tranu jest 2,2 g a w kostce smalcu 78 g tłuszczów nasyconych czyli 35 razy więcej.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Czw Sty 11, 2024 16:59   

I tu jest też kolejne niedomówienie.
Smalec zawiera 30% tłuszczów nienasyconych, głównie kwasu palmitynowego a olej kokosowy to prawie 100% tłuszczów nasyconych, co prawda średniołańcuchowych, ale jednak.
Te tłuszcze nasycone są podstawą cennych odżywek medycznych i nikt tym nie straszy.

Spożyte przez ludzi węglowodany są w połowie zamieniane na tłuszcze. Zwierzęce przecież, głównie nasycone oraz jednonienasycone. (kwasy palmitynowy i oleinowy)
Pomiędzy posiłkami te nasycone tłuszcze z tkanki tłuszczowej są "spożytkowane", więc jest to jakaś sprzeczność.
Jedzone tłuszcze nasycone szkodzą, a własne uwalniane z tkanki tłuszczowej już nie.
JW
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Pią Sty 12, 2024 11:53   

Same tłuszcze nasycone nie są szkodliwe, ale ich nadmiar.
Jaki ma Pan poziom cholesterolu?
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Sty 12, 2024 12:30   

Piotrx napisał/a:
Same tłuszcze nasycone nie są szkodliwe, ale ich nadmiar.
Jaki ma Pan poziom cholesterolu?
Nie wiem, nie badam, ale nasi klienci czasem badają i zawsze ich lipidogram poprawia się na żywieniu niskowęglowodanowym.
Każdy nadmiar jest szkodliwy, ale propaganda atakuje właśnie tłuszcze nasycone, a nic nie mówi że szkodliwe jest spożycie węglowodanów już w ilościach powszechnie zalecanych.
I żaden wielki autorytet nie mówi, że tłuszcze nasycone powstają właśnie z owoców i pieczywa głównie.
JW
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 860
Wysłany: Pią Sty 12, 2024 14:11   

NASZ NAJWIEKSZY AUTORYTET zwany darwinem żywienia i zdrowia WESTON A.PRICE jasno pisze że wszystkie zdrowe cywilizacje kultury na których wzoruje swój najlepszy model żywenia i rady TO WSZYSTKIE jadły jakis rodzaj mięsa w pewnej ilości.

Mięso zwierzęce zawiera wiecej tłuszczy nasyconych niż tłuszcze roslinne. Więc całe to obwinianie tłuszczy i miesa i szkodliwość nie jestem pewien czy jest poprawne.

Jak zaznaczył weston te cywilizacje jadły mięso jaja i były perfekcyjnie zdrowe bez chorób.

Więc warto pochylić sie nad tematem szkodliwości miesa i tłuszczy nasyconych jeszcze raz i czy rzeczywiscie szkodzą bo fakty jakie podaje na przykład weston bardzo temu przeczą.

Bardziej jestem przekonany jak pisze weston żę oczyszczone przetworzone węglowodany są bardziej niebezpieczne jak biała mąka i cukier biały których zdrowe cywilizacje nie jadały.

pozdrawiam
marcin
Ostatnio zmieniony przez marcin458 Pią Sty 12, 2024 14:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Pią Sty 12, 2024 14:24   

Marcin a Ty jaki masz poziom cholesterolu?
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 860
Wysłany: Pią Sty 12, 2024 15:03   

Badam sie reguralnie co rok i w maju zeszłego roku miałem w normie

pozdrawiam
marcin
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Pią Sty 12, 2024 16:14   

Czyli jaka wartość?
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 860
Wysłany: Pią Sty 12, 2024 17:58   

Niepamietam juz ale jak sprawdzałem na karcie w maju to był w normie tyle pamiętam

pozdrawiam
marcin
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Pon Sty 15, 2024 20:34   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Piotrx napisał/a:
To są takie banały dla bezmyślnych ludzi. Na przykład, kto o zdrowych zmysłach obżera się tranem? A smalcem obżera się wielu na żywieniu niskowęglowodanowym, np. optymalni.
Nikt się nie obżera tranem, ale chodzi o uzmysłowienie antycholesterolowej propagandy, która nas zalewa.
Zabrania się masła i jajek, a propaguje "zdrowy" tran pomimo, że zgodnie z propagandą powinien być wyklinany, ponieważ łyżka tranu zawiera tyle cholesterolu, co kostka smalcu.
JW


Tran zawiera mnóstwo prozdrowotnych omega 3, a smalec wieprzowy jest bezwartościowy. Zawiera do tego mnóstwo toksyn, bo organizmy upychają toksyny w tłuszczu.
Jajek nikt nie zabrania, bo wiadomo, że to jeden z najzdrowszych produktów, ale chodzi o to, żeby nie jeść ich za dużo.
Ostatnio zmieniony przez Piotrx Pon Sty 15, 2024 20:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Wto Sty 16, 2024 11:57   

Ryby oceaniczne są zatrute rtęcią.
W zaokrągleniu smalec zawiera 40% kwasów nasyconych i 40% kwasu jednonienasyconego oleinowego, tran odpowiednio 20% i 20%, reszta to wielonienasycone będące źródłem wolnych rodników.
Smalec jest źródłem energii natomiast tran nie nadaje się jako źródło energii a tylko jako suplement i to ostrożnie ze względu na rtęć.
JW
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved