Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 12:13
Nieprzyjmowanie pokarmu
Autor Wiadomość
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob Maj 10, 2008 07:15   

Czy układ pokarmowy jest zdrowy ? jeżeli tak to anoreksja ? może tkwić w psychice. Żeby nasz proces fizjologiczny pracował poprawnie ważne są hormony, w tym hormon wzrostu, nasz sterownik. Dotyczy to nawet samoleczenia. Szyszynka, którą jeszcze niedawno uważano za coś niepotrzebnego w mózgu, okazała się ważnym czymś co produkuje melatoninę, hormon potrzebny w wielu procesach przemiany, w tym pracy mózgu. Mało napisałeś, czy ta osoba robiła badania na jelita ? itp.
_________________
marzena kiwi
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob Maj 10, 2008 09:10   

http://www.DobraDieta.pl/...pic.php?t=15281
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Sob Maj 10, 2008 09:45   

zenon napisał/a:
http://www.DobraDieta.pl/forum/viewtopic.php?t=15281


Zenon to jest dobre,tylko zapytaj się jak dzisiaj czuje się PIO i czy On
Został cudownie uleczony,a na dobitke przypomnę co było pisane w tamtym temacie


cyt..napisalem do pana Jarmółowicza i wszystko mi wytłumaczył . Wiem już dlaczego mam takie dolegliwości i wiem ze nie mogę porzejsc od razu na DO . Pozdrawiam wszystkich

Bardzo jestem ciekawy dlaczego Pio nie pisze jak jest dzisiaj.[/quote]
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Sob Maj 10, 2008 17:35   

Matti napisał/a:
Tak szczerze mówiac to czytam te gryzmołki z linka i to jest gadanie troche o niczym bez zadnych konkretów co mam jeśc człowiek by mu sie trawiło.

Hym. Na myslenie bez żadnego fanatyzmu apropo żadnej jedynie słusznej metody poradził bym z dystansem że może by po prostu próbować co sie trawi co nie i powolutku w ciupcich ilościach to jeść .I w malusich ilosciach potem wprowadzac nowe rzeczy. Eksperymentować bez żadnych ścisłych barier i zasad słuchać organizmu .Oczywiście wydaje sie najlepiej na surowo bo nie męczy to ukąłdu trawiennego.Jakaś przemielona najdrobniej marchewusia czy pwarzywa inne.Tak na logike rozumuje.Najwasniejsze w małych ilościach by nie rzpegiąc.W każym razie testować olac bariery i ograniczenia lecz słuchac organizmu testujac w małych ilosciach i powoli wprowadzac inne.

Oczywiscie najgorsze syfy wywalić całkowicie jak słodycze napoje itp. No moze oczyszczone węgle wyjatkowo dopuścić jakby tylko one sie trawiły by nie urmzec z głodu bo takie chrupki to od razu od śliny idą i kiedyś jak miałem 2 tygodnie w dziecińastwie czegoś takiego jadłem je i było ok.Ale najlepiej wywalić oczyszczone sądze.

Tak bym to widział z mojego zdystansowanygo punktu widzenia .Co wy na to?


Matti czy ta pomocna dłoń ma byc dla użytkownika o niku "Pio"
bo jezeli nie to on powinien wiedziec cos na ten temat bo sam miał taki problem moze jezcze żyje to się odezwie bo Grizli powie że juz mu opada "Wieko trumny" :D
 
 
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 07:40   

Matti, widzę, że już wiesz co masz zrobić. Wywalić z diety cukier, napoje, czyli to co zatruwa organizm. Organizm, żeby przerobić cukier zużywa więcej minerałów, żeby utrzymać normalną gospodarkę organizmu, czyli normalną pracę. Jeżeli więcej zużywasz minerałów jak ich dajesz, to na pewno będziesz miał kłopoty zdrowotne. Eskimosi nie mają problemów zdrowotnych, między innymi dlatego, że piją wodę z dużą zawartością minerałów, w napojach ich nie masz. I jeszcze producenci nas oszukują, pisząc bez cukru, a jest to słodkie, czyli inna przeróbka z końcówką -oza. To dobry pomysł jeść małe ilości i słuchać organizmu. Mnie jak coś pali po jakimś jadle zjedzonym u kogoś lub jakieś inne odczucia, mało przyjemne dla organizmu, to nie jem.
_________________
marzena kiwi
 
 
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Śro Maj 14, 2008 17:50   

Matti czy z Twoja poczta wszystko ok?prubowalem sie zarejestrowac na Twoim forum ale maila potwierdzajacego nie dostalem,pierwszy natomiast przyszedl ale co z tego jak ty musisz recznie aktywowac moje konto,bylbys tak mily i zerknal co sie dzieje, 8)

Pozdrawiam
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 14, 2008 17:53   

gudrii -
http://szczesliwastrona.r...topic.php?t=869
 
 
Pijo71

Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 26
Skąd: Prabuty
Wysłany: Czw Maj 22, 2008 10:57   

Witam wszystkich . Jak widać jeszcze żyję .
Jurek nalegasz żebym napisał co na to pan Jarmółowicz .
Nie wiem jak umieścic wszystkie wypowiedzi w jednym okienku dlatego wszystkie prześle oddzielnie . Trochę tego jest ale może ktoś skorzysta .
 
 
Pijo71

Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 26
Skąd: Prabuty
Wysłany: Czw Maj 22, 2008 11:03   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Przepraszam, że odpowiadam dopiero teraz.

Proszę sprawdzić na ulotkach dołączanych do lekarstw lub w Internecie, jakie działania uboczne mają specyfiki, które Pan bierze.
Immovane, zopiclon:
http://www.depresja.webpl...19d63fccff284f3

sulpiryd:
Sulpiryd czasem zamiast otyłości powoduje zmniejszenie łaknienia. To indywidualne reakcje.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sulpiryd
http://www.przychodnia.pl...etter=&lek=2050

polprazol
http://www.szpiczak.bialy...otka_o_leku.htm

Jeżeli bierze Pan Polprazol, który na 3 doby prawie całkowicie redukuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku, to proszę się nie dziwić, że ma Pan wstręt do białka. Żołądek służy do trawienia białka właśnie, natomiast tłuszcze i węglowodany są trawione w dalszej części układu pokarmowego, po przejściu przez żołądek w stanie niewiele zmienionym. Kwas solny jest potrzebny do denaturacji oraz trawienia białka, trawienie węglowodanów i tłuszczów wymaga środowiska zasadowego, jakie jest dopiero za odźwiernikiem, w dwunastnicy. Biorąc Omeprazol ma Pan kwasowość w żołądku jak niemowlę karmione piersią, tzn. odczyn stał się obojętny lub zasadowy. Brak kwasu solnego na wejściu układu trawiennego upośledza trawienie i pracę tego układu na całej długości. Neuroleptyk Immovane (zopiclon ) sam w sobie powoduje objawy dyspeptyczne i dodaje swoje trzy grosze do tych powodowanych przez Omeprazol. Także Sulpiryd czasem zamiast typowej otyłości powoduje reakcje paradoksalne, w tym zmniejszenie łaknienia.
Wcale się nie dziwię, że przy takim zestawie leków nie może Pan nawet patrzeć na jajecznicę i frytki. Takie białkowo tłuszczowe pożywienie wymaga sprawnego żołądka, który w razie potrzeby może wydzielić dostateczną ilość kwasu solnego, jak u strusia. Również z tego samego powodu niedoboru kwasu solnego ma Pan apetyt na owoce, zawierające łatwo przyswajalną fruktozę, której trawienie nie wymaga kwasów i enzymów żołądkowych.
Niestety, spożywanie małej ilości białka z powodu przyjmowania Omeprazolu wyzwala objawy depresji, która Panu również dolega. Tego jestem pewien tak samo jak tego, że dwa razy dwa jest cztery w dziesiętnym systemie liczenia.
Błędne kółeczko pseudo-leczenia objawowego się zamyka. Męczyła Pana zgaga, uczenie zwana refluksem. Zgaga jest powodowana przez niesprawność wpustu i złą motorykę żołądka. Ma niewiele wspólnego z nadkwasotą, natomiast wiele ze sposobem żywienia. Przepisano Panu Omeprazol, drastycznie zmniejszający wydzielanie kwasu solnego. To spowodowało złe trawienie i złą pracę jelit oraz wyzwoliło niechęć do produktów białkowych i następnie lekką depresję z powodu niedoboru tryptofanu i tyrozyny w pożywieniu.
Zgaga jest powodowana przez spożywanie małej ilości białka i dużej ilości węglowodanów, szczególnie z owoców. A Pan pod wpływem łańcuszka leków przeciwko refluksowi musi się żywić w sposób dokładnie taki sam, musi Pan jeść owoce i mało białka, bo czego innego żołądek nie trawi na skutek leków. Wrócił Pan do punktu wyjścia, leki przeciwko refluksowi zmuszają do żywienia, które ten refluks nasila.
Tylko od Pana zależy, czy chce Pan dalej dreptać w tym medycznym kółeczku dla chomika.
Natomiast nie bardzo rozumiem, dlaczego stada specjalistów z licencją na leczenie nie dostrzegły spraw elementarnych i zalecają rzeczy nawzajem wpędzające Pana w choroby.

Proszę napisać coś więcej, jak te choroby się zaczęły, co było dalej. Kto i kiedy zdiagnozował ten stan zapalny w części przedodźwiernikowej i z jakiego powodu poddał się Pan diagnostyce.
Z samym refluksem można sobie poradzić, znamy takie osoby.

Pozdrawiam i proszę o kontakt

Witold Jarmołowicz
[/list]
 
 
Pijo71

Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 26
Skąd: Prabuty
Wysłany: Czw Maj 22, 2008 11:05   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Szanowny Panie!
Łatwiej jest odkryć przyczyny Pana chorób, trudniej je wyleczyć, ponieważ blisko dwadzieścia lat boryka się Pan z nimi i przewlekły stres oraz kolejne terapie zdążyły spowodować niezły galimatias metaboliczny. Trzeba zacząć od przestudiowania ulotek dołączanych do lekarstw.
Jest wielce prawdopodobne, że drażliwość, nieuzasadniona agresywność oraz depresja są skutkiem ubocznym leku Imovane, który Pan przyjmuje na bezsenność oraz Omeprazolu zmniejszającego wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Oba specyfiki to powodują. Ponadto Omeprazol zaburza pracę układu trawiennego i wyzwala znane Panu doskonale objawy: brak apetytu, zespół jelita drażliwego, wzdęcia, zmianę zabarwienia stolca, grzybicę przełyku. Na te dolegliwości bierze Pan Sulpiryl, który działa przeciwpsychotycznie i przeciwdepresyjnie. Wykazuje on również działanie przeciwlękowe, przeciwwymiotne i uspokajające. Stosuje się go w depresji oraz schizofrenii, a także w chorobie wrzodowej, we wrzodziejącym zapaleniu jelit, migrenie i zawrotach głowy. Wygląda na to, że ma Pan doskonale dobrane leki, które powodują działania uboczne i nawzajem je sobie leczą. Są to leki silnie ingerujące w szlaki metaboliczne i wymuszające określony sposób żywienia, niskobiałkowy, niskotłuszczowy i wysokowęglowodanowy. Takie żywienie, samo w sobie bez podawania lekarstw, wyzwala u podatnych osób depresję, drażliwość, wahania nastroju, pogarsza orientację przestrzenną i funkcje poznawcze, nasila stany zapalne układu pokarmowego oraz refluks. Czyli powoduje to wszystko, z czym Pan boryka się dwadzieścia lat. Ponadto takie upośledzenie pracy OUN – ośrodkowego układu nerwowego oraz problemy trawienne muszą być niezmiernie stresujące dla osoby pracującej z innymi ludźmi. Stres zaś nasila wszystkie wyżej wymienione objawy. W psychiatrii funkcjonuje pojęcie nerwicy oczekiwań. Obawa przed wystąpieniem jakiejś nerwicowej reakcji potęguje stres i tę reakcję właśnie wyzwala. Tak się dzieje np. gdy jesteśmy w towarzystwie innych osób i obawiamy się, że neurotyczne zachowania nas skompromitują. Trafnie Pan zaobserwował korzystne działanie alkoholu. Rzeczywiście, alkohol wywiera takie działanie, jest ono jednak tylko chwilowe i po latach nasila wszelkie choroby. Z obserwacji wynika, że nie jest to wpływ czynnościowy (psychiczny), ale raczej organiczny, związany z metabolizmem.
Opisany wyżej stan metaboliczny Pańskiego organizmu jest całkowicie niepożądany, ale niestety stabilny i trudny do zmiany, dlatego próby modyfikacji samego sposobu żywienia są skazane na niepowodzenie, o czym Pan się osobiście przekonał. Co można zrobić?
Podobnie jak w zaawansowanej cukrzycy, należy stopniowo zmieniać sposób żywienia i zmniejszać dawki leków, bezwzględnie posługując się Formułą 4eS. Powinien Pan stopniowo przesuwać swój model żywienia w kierunku niskowęglowodanowego. Ze względu na wrażliwe jelita nie wolno spożywać produktów silnie schłodzonych, smażonych, przypalonych, bardzo spieczonych, surowych, ostro przyprawionych, zawierających duże ilości tłuszczu lub przesadne ilości czegokolwiek. Powinien Pan jadać na początek produkty w formie uznawanej powszechnie za lekkostrawną tzn. dobrze ugotowane, a tylko w wyjątkowych wypadkach lekko podpieczone, przynajmniej cztery razy dziennie. Musi Pan te posiłki spożywać powoli, w spokoju, jeszcze ciepłe. Oczywiście dotyczy to napojów, obiadu, jajecznicy itp. Nie ma powodu, żeby podgrzewać kanapki w pracy. Proszę zacząć właśnie od gotowanych warzyw, ziemniaków, ryżu, masła oraz 10 żółtek i 2-3 białek, ewentualnie dobrze rozgotowanej wołowiny. Nie powinien Pan w początkowym okresie spożywać jakiegokolwiek pieczywa poza ryżowym. Należy wyeliminować sery, jogurty, kefiry, mleko oraz wędliny sklepowe i owoce. Ponieważ musi Pan coś jeść, na początek może Pan zjadać 200-300g węglowodanów i stopniowo zmniejszać ich ilość poniżej 200g. Jednocześnie musi Pan zacząć sukcesywnie odstawiać leki. Samym jadłospisem nie da się tutaj nic osiągnąć. Musi występować jednoczesna oraz stopniowa zmiana i żywienia i leków, w miarę poprawy zdrowia. Przede wszystkim proszę zacząć odstawiać Omeprazol, tak szybko, jak tylko pozwoli na to Pańskie samopoczucie. Jednocześnie powinien Pan wytłumaczyć otoczeniu, że ma Pan wrzody oraz bóle żołądka, na które bierze Pan bardzo silne leki i dlatego czasem jest Pan drażliwy i agresywny, bo te leki tak działają na metabolizm neuroprzekaźników. Prosi Pan o cierpliwość i wybaczenie dla swoich zachowań. Ma Pan nadzieję, że intensywne leczenie wkrótce spowoduje, że odstawi Pan leki i wróci pogoda ducha. Jeżeli tak przedstawi Pan sprawę, co zresztą jest prawdą, to otoczenie zaakceptuje Pańskie zachowania, a Pan zmniejszy poziom stresu. Pozostałe leki w miarę poprawy samopoczucia i możliwości jedzenia większych ilości białka musi Pan również stopniowo redukować. Po kilku tygodniach i zmniejszeniu Omeprazolu powinien Pan stopniowo wprowadzać urozmaicenia do jadłospisu, np. trochę pieczonego w domu schabu, jakiś serek biały, ale prawdziwy, nie homogenizowany. Stopniowo należy dążyć do osiągnięcia 80g białka, 120g tłuszczu i 200g węglowodanów. Proces zdrowienia jelit trwa niestety kilka lat, ale jak najbardziej jest możliwy. Po dłuższym czasie będzie możliwe zmniejszenie węglowodanów i zwiększenie białka oraz tłuszczów do poziomu typowego dla niskowęglowodanowego żywienia.
Jest to możliwe do osiągnięcia tylko wtenczas, jeżeli Pan osobiście zatroszczy się o swoje zdrowie zgodnie z Formułą 4eS.
Życząc powrotu do zdrowia serdecznie pozdrawiam
Witold Jarmołowicz




Imovane (zopiclon),
Działanie: Lek nasenny z grupy pochodnych cyklopirolonu. Wykazuje działanie nasenne, uspokajające, anksjolityczne, przeciwdrgawkowe i miorelaksacyjne.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, niewydolność oddechowa, ciężka postać zespołu bezdechu sennego, ciężka niewydolność wątroby, myasthenia gravis. Nie stosować u dzieci i młodzieży do 18. r.ż. Zopiklon może powodować uzależnienie; odstawienie leku, zwłaszcza po długotrwałym stosowaniu, może powodować bezsenność z „odbicia” lub zespół abstynencyjny. Długotrwałe stosowanie leku prowadzi do rozwoju tolerancji. Opisywano zaburzenia psychiczne i reakcje paradoksalne po przyjęciu zopiklonu (drażliwość, agresywność, splątanie, depresja, zaburzenia świadomości, omamy, koszmary senne). Pacjent powinien mieć zapewniony nieprzerwany sen po przyjęciu zopiklonu; zmniejsza to ryzyko wystąpienia niepamięci następczej.

Omeprazol
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na omeprazol lub którykolwiek składnik preparatu.
Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania
W przypadku podejrzenia owrzodzenia żołądka należy przed rozpoczęciem leczenia wykluczyć złośliwy charakter owrzodzenia. W sporadycznych przypadkach, u pacjentów długotrwale leczonych omeprazolem może wystąpić zanikowy nieżyt żołądka.

Działania niepożądane
W badaniach III fazy przeprowadzonych w USA na 465 pacjentach przyjmujących omeprazol, obserwowano następujące objawy niepożądane:
Objawy niepożądane
Omeprazol (n=465) Placebo (n=64)
Bóle głowy 6,9% 6,3%
Biegunka 3,0% 3,1%
Bóle w nadbrzuszu 2,4% 3,1%
Nudności 2,2% 3,1%
Zakażania górnych dróg oddechowych 1,9% 1,6%
Zawroty głowy 1,5% 0,0%
Wymioty 1,5% 4,7%
Wysypka 1,5% 0,0%
Zaparcie 1,1% 0,0%
Kaszel 1,1% 0,0%
Osłabienie 1,1% 1,6%
Bóle pleców 1,1% 0,0%
Rzadko (<1%) występowały inne objawy niepożądane:
układ sercowo-naczyniowy: bóle w klatce piersiowej, tachykardia, bradykardia, kołatanie serca, podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi, obrzęki obwodowe;
ogólnoustrojowe: gorączka, zmęczenie, złe samopoczucie;
układ pokarmowy: zapalenie trzustki (niektóre przypadki były śmiertelne), brak apetytu, zespół jelita drażliwego, wzdęcia, zmiana zabarwienia stolca, grzybica przełyku, zanik błony śluzowej języka, uczucie suchości w jamie ustnej, rzadko polipy gruczołów dna żołądka (łagodne i ustępujące po odstawieniu leku).
U pacjentów z zespołem Zollingera-Ellisona leczonych długotrwale omeprazolem, występowały nowotwory żołądka i dwunastnicy.
Występowanie tego rodzaju guzów jest związane z chorobą zasadniczą (zespołem Zollingera-Ellisona);
wątroba: niewielkie zwiększenie aktywności enzymów (A1AT, AspAT, GGTP, fosfataza alkaliczna), zwiększenie stężenia bilirubiny;
rzadko: zapalenie wątroby, martwica wątroby, niewydolność wątroby, (czasami kończące się śmiercią) i encefalopatia wątrobowa;
zaburzenia metaboliczne: hiponatremia, hipoglikemia, zwiększenie masy ciała;
układ mięśniowo-szkieletowy: skurcze mięśni, bóle mięśni, bóle kończyn;
układ nerwowy i zaburzenia psychiczne: depresja, agresja, halucynacje, dezorientacja, bezsenność, nerwowość, drżenie, apatia, zmęczenie, niepokój, zaburzenia snu, zawroty głowy, połowicze zaburzenia czucia na twarzy;
układ oddechowy: krwawienie z nosa, ból gardła;
skóra: wysypka, rumień wielopostaciowy, zespół Stevens-Johnsona, zapalenie skóry, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, świąd, łysienie, suchość skóry, nadmierne pocenie się;
narządy zmysłów: szumy uszne, zaburzenia smaku;
układ moczowo-płciowy: zakażenia dróg moczowych, ropomocz, zwiększona częstotliwość oddawania moczu, zwiększenie stężenia kreatyniny w surowicy, białkomocz, krwiomocz, bóle jąder, ginekomastia;
zaburzenia hematologiczne: pancytopenia, trombocytopenia, neutropenia, niedokrwistość, leukocytoza, niedokrwistość hemolityczna. Agranulocytoza wystąpiła u 65-letniego mężczyzny z cukrzycą w czasie stosowania kilku leków, w tym również omeprazolu. Zależności pomiędzy stosowaniem omeprazolu i występowaniem agranulocytozy nie została wyjaśniona.

Sulpiryd
Działania niepożądane
Występują rzadko i ich nasilenie jest niewielkie.
hiperprolaktynemia
zespół pozapiramidowy lub inne dyskinezy
bardzo często przyrost masy ciała, spowodowany zmniejszaniem szybkości przemiany materii
nadmierne pobudzenie lub uspokojenie
zaburzenia snu
bóle i zawroty głowy
brak miesiączki bądź jej nieregularność
suchość w jamie ustnej przez pierwsze dni przyjmowania leku
Uwaga! W czasie przyjmowania leku należy okresowo kontrolować obraz krwi oraz czynność wątroby. Działania uboczne występują na ogół przy większych dawkach.

Sulpiryd, Sulpiryl działa przeciwpsychotycznie i przeciwdepresyjnie. Wykazuje również działanie przeciwlękowe, przeciwwymiotne oraz uspokajające. Stosuje się w depresji i schizofrenii, a także (rzadko) w chorobie wrzodowej, we wrzodziejącym zapaleniu jelit, migrenie i zawrotach głowy.
Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną, powodować stany zmęczenia, sztywność i niezależne od woli drżenie mięśni, zanik miesiączki, powiększenie gruczołów sutkowych u mężczyzn, impotencję, nadmierne pobudzenie lub uspokojenie, przyrost masy ciała.
 
 
Pijo71

Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 26
Skąd: Prabuty
Wysłany: Czw Maj 22, 2008 11:07   

Dodatkowo korzystam z bioenergoterapeuty . Jestem po jednym zabiegu i jest dużo lepiej
 
 
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Czw Maj 22, 2008 14:37   

Cytat:
gudrii -
http://szczesliwastrona.r...topic.php?t=869


ok,dzieki hannibal
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved