Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 12:13
Choroby kobiece prosze o pomoc!
Autor Wiadomość
basia50

Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 28
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Maj 21, 2008 05:48   Choroby kobiece prosze o pomoc!

Witam wszystkich.
Jestem na diecie optymalnej od dwóch miesięcy. Mam 36 lat i 168 cm wzrostu. Stosuje proporcję 1:1,5:0,8-1,0. Tłuszczu stosuję do 1,5 ponieważ mam dużą nadwagę i chcę schudnąć. Białka jadam do 50 g. Od miesiąca mam dostęp do prawdziwych wiejskich jajek od sprawdzonej osoby. Tydzień temu poszłam kontrolnie do ginekologa, bo nie byłam już 6 lat, nic mi nie dolegało ani nie bolało i nadal tak jest. Po badaniu doktorowa powiedziała, że jej zdaniem wszystko jest w porządku jest tylko mikroskopijna nadżerka ale zaleczy się ją lekami. Przepisała globulki Gynalgin. Profilaktycznie dała mi skierowanie na usg i pobrała cytologię. Cytologia była robiona przed wzięciem leku. Wynik cytologii to: rozmaz odpowiedni lecz ocena ograniczona przez komórki zapalne, zmiany łagodne w komórkach nabłonka, łagodne zmiany odczynowe związane z zapaleniem, zalecone dalsze badania według wskazań klinicznych. Pielęgniarka w rejestracji powiedziała, że ten opis pasuje do nadżerki i po gynalginie powinno być wszystko dobrze /zaznaczam, że cytologia była przed lekiem/. Dziś byłam na usg i załamałam się. Wyszedł na ścianie przedniej trzonu macicy mięśniak o średnicy 14 mm oraz polip o wymiarach 10 x 7 mm,błona śłuzowa macicy niejednorodna grubości 14,5 mm, poza tym jajniki w porządku. Spytałam się lekarki robiącej to usg jak ona to wszystko ocenie i powiedziała, że muszę iśc do lekarza z tym wynikiem i że na pewno skieruje mnie do szpitala i potrzebne będzie łyżeczkowanie. Po prostu zamarłam, przyszłam do domu i się już popłakałam ze strachu. Nie chcę iść do szpitala, czy można to zaleczyć farmakologicznie no i przede wszystkim żywieniem optymalnym? Czy któraś z Pań miała coś w podobie i obyło się bez łyżeczkowania? Czy ktoś wyleczył się z podobnych schorzeń samą dietą optymalną? Bardzo proszę o odpowiedź. Planuje pokazać wynik lekarzowi i próbować zaleczyć dolegliwości dietą optymalną /oczywiście nie mówiąc o niej/, powiedzmy za trzy miesiące lub później znów skontrolować czy jest jakaś poprawa.
 
 
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw Maj 22, 2008 09:00   

Niestety, czasami chorobę trzeba potraktować inwazyjnie. To może być przez wypalenie nadżerki, jak pisałaś wyłyżeczkowanie, zadecyduje lekarz. Musisz iść natychmiast, zanim stanie się to złośliwe. Znam kobiety, które nie poszły na inwazyjne usunięcie, dieta tłuszczowa + krzem homeopatyczny. Jeżeli nie znasz onkolink.anry.pl. Po tym bardzo ważne jest oczyszczanie organizmu z uwalniających się toksyn, możesz mieć awersję do jedzenia, może być do np. mięsa, różnie bywa. Następna porcja, może być w odstępie półrocznym, to zależy od poczucia chorego. Ostatnio znana mi chora, następną dawkę wzięła po prawie roku, ale jest chora na cukrzycę i wiele innych, przy tym chora była na płuca, przeszła stan zapalny. Lekarz kierował tą osobę do Otwocka, na razie jest lepiej, stwierdził, nie dostała skierowania do szpitala na płuca. Decyduj sama. Jak zawsze Tobie i innym, życzę zdrowia.
_________________
marzena kiwi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved