Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Lis 11, 2014 10:35
MIKSTURA .
Autor Wiadomość
Ewa Bednarczyk-Witoszek

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2006
Posty: 439
Wysłany: Wto Lip 01, 2008 08:27   MIKSTURA .

J. – Zdrowie – oczyszczenie.

Nie tędy droga – metoda picia mikstury ze str. 60 - przypomina zamiatanie śmieci pod dywan, jeżeli użyję Pana słów. Nie sprzyja rozumowaniu SKĄD poswtała choroba 
„Choroba jest raczej czymś nieuniknionym” str. 11 – nie zgadzam się.
„Nie ma sposobu by się ustrzec przed bakteriami chorobotwórczymi” str. 12 nie prawda. Da się stosowa szeroko pojętą profilaktykę (dieta, inne zachowania prozdrowotne o których zaraz napiszę) by bakterie, wirusy i grzyby NIE wtargnęły do organizmu :-) .
„zdrowie – to łatwość zapadania na chorobę i łatwość wychodzenia z niej” str. 12 – warto ująć inaczej termin zdrowia.
„katar, przeziębienie czy grypa nie jest chorobą jako taką” str. 12 – To są choroby.
„wiedzy o tym jak rozpoznawać i zwalczać czynniki chorobotwórcze musimy dopiero nabyć” str13 – jak rozpoznawać – wiadomo, jak zwalczać nie używając antybiotyków też wiadomo. Jak rozpoznawać wie wiele dziedzin medycyny, jak zwalczać – wystarczy zastosować dietę w cukrzycy z mojej strony internetowej : www.dieta.com (w wersji niskowęglowodanowej, mile widziana tłusta) by po 3 dobach uzyskać likwidacje, bądź znaczne zmniejszenie populacji bakterii czy wirusów.
„Będąc reakcją obronną organizmu zdrowy katar” str. 16. – nie ma takiego terminu zdrowy katar. Każdy katar jest chorobą. Jest wpuszczeniem do organizmu intruza.
„Organizm reaguje zwiększonym wydzielaniem śluzu na chorobotwórczy czynnik” str.18. Prawda. Niektórym ścieka po tylnej ścianie gardła od lat i mówią, że to zdrowie :-0 . PO 3 dobach diety w cukrzycy (najdalej po 6-u) ściekanie, czy codzienna potrzeba oczyszczania gardła z nadmiaru śluzu ustaje.
„ściekanie ustaje po trzymaniu dłoni po obu stronach skroni” str. 43 – jestem za, wolę jednak zabiegi, które nie uzależniają pacjenta od terapeuty, dlatego wolę zalecać to co w zdaniu dt komentarza str. 18. W nim napisałam co jest przyczyną stałego (bądź chwilowego) ściekania.
„należy pomóc organizmowi przez wypocenie się i podwyższenie temp ciała” str. 19 – pocenie się jest objawem nadmiaru węglowodanów i produktów cukrogennych (cała grupa produktów mlecznych) w diecie. Przyczyną zatem ”złapania„ intruza jest niewłaściwa dieta (rozmawiając z pozycji diet). Podnosić temperaturę? Po co – lepiej nie dopuszczać do infekcji, a jak już się stało to w trybie pilnym ją leczyć (dieta w cukrzycy z mojej strony internetowej).
„W przebiegu infekcji drobnoustroje odgrywają rolę drugoplanową” str. 26 – brawo! I dalej: „Uszczelnione bariery nie powinny przepuścić żadnego intruza” – brawo.
Nie wie Pan jak uszczelniać barierę śluzówkową. Postaram się na końcu w kilku zdaniach uściślić jak to zrobić.
„Zdrowy organizm z katarem radzi sobie w 2-3 godziny” str. 29. Prawda i nieprawda. Powinno być zdrowy organizm nie daje przystępu na katar.
„Przeziębienie, grypa mija po 3-4 dniach” str. 29 – jak w powyższym zdaniu.
„Candida albicans nie ma nic wspólnego z drożdżami domowymi str. 30. Nieprawda. Powinno brzmieć: Candida należy do drożdżaków (grzyby niedoskonałe). Diagnostyka drożdżami domowymi pozwala zdiagnozować Candidę alb. Pisze o tym Brostoff (światowej sławy alergolog) w swoich wielu książkach.
Str. 36 wskazuje Pan, że nie potrafi dać rady Candida albicans.
Jego rozwój zależy od:
- nadmiaru węglowodanów w codziennej diecie (chodzi o całą grupę produktów zbożowych),
- obecności produktów glukogennych w codziennej diecie (cała grupa produktów mlecznych)
-obecności cukrów prostych w codziennej diecie.
-obecności alkoholu w diecie
Dlatego dieta w cukrzycy (dokładny schemat na końcu opracowania) jest w stanie zlikwidować Candidę gdziekolwiek by nie była umiejscowiona.
„podstawową rolę w osłabieniu śluzówki odgrywa przesuszone powietrze oraz istniejące w nim substancje żrące i drażniące” str. 37/38 – Panie Bioenergoterapeuto – zasada wykonywania tego zawodu powinna sugerować takie samosienaprawianie by bodźce zewnętrzne nie miały działania uszkadzającego! Zrzucanie winy na bodźce zewnętrzne świadczy o oddawaniu swojej mocy czynnikom NA ZEWNĄRZ NAS.
„Droźdżaki jako przyczyna AIDS, schizofrenii, SM” . Ćwierć prawdy. Mówiąc z punktu widzenia diety to niewłaściwa dieta powoduje namnażanie się drożdżaka.
„dziecku oddychającemu buzią należy do znudzenia zwracać by oddychało nosem” str. 42. Każde przymuszanie wywołuje efekt odwrotny. Bez problemu dietą (przyjazną dzieciom) uzyskuję, że samo zaczyna oddychać nosem  (dieta rozdzielna i produkty uznane jako bezpieczne do roku życia).
„zatkany nos to charakterystyczny objaw istnienia kolonii drożdżaka” str. 43 – Pół prawdy. Niemniej jednak da się zlikwidować zatkany nos (o ile nie uszkodzony pourazowo) PO 3 dobach diety w cukrzycy.
Str.43. – też daję gwarancję likwidacji chrapania. Chrapanie ustępuje PO 3 dobach diety w cukrzycy.
„Pleśniawki – charakterystyczny objaw istnienia kolonii drożdżaka” str. 44. Pół prawdy.
Pleśniawki trwające np. latami ustępują PO 3 dobach diety w cukrzycy z mojej strony internetowej.
Przyczyną ich są:
- nadmiary węglowodanów (z punktu widzenia alergologicznego chodzi o całą grupę produktów zbożowych)
- nadmiary produktów glukogennych (chodzi o całą grupę produktów mlecznych),
- codziennie spożywanych cukrów prostych.
Z medycznego punktu widzenia przyczyną pleśniawek są: alergia, wirusy, candida. Powyższe postępowanie likwiduje wszystko na raz.
„Trądzik jako drożdżyca” str. 45. W trądziku główną rolę odgrywają bakterie z grupy Gram+, niemniej jednak pomaga postępowanie jak w drożdżycy czy cukrzycy :-0 .
„drożdżyca, łupież, grzybica stop” str. 46 to nic innego jak nieszczelne powłoki które – jak naprawiać – napisałam  .
„depresja, brak koncentracji” str. 48,49 – proponowana Mikstura (olej+aloes+grejpfrut+cytryna) – to zamiatanie śmieci pod dywan – to nie zwracanie uwagi na wrzucane w organizm ... śmieci.
Mikstura (mój komentarz): wszystkie składniki mikstury mają swoje dobroczynne działanie bo... nie zawierają za dużo cukru... Picie mikstury to jak stosowanie ziół. Oba postępowania nie motywują do poszukiwania wad stosowanej diety.
„przyczyną alergii jest drożdżak w nosie” str. 49. Niezgodne z wiedzą medyczną, ale niech będzie ... alergię da się zlikwidować postępowaniem jak opisałam.
„czy uświadomienie komuś że jest uczulony na kwitnienie traw uczyni go zdrowszym? Str. 50 - Tak. Uczulenie na pyłki traw sugeruje, że ze szczelnością powłok jest coś nie tak. Od strony przewodu pokarmowego taki osobnik uszkadza się NAWYKOWO jadanymi TRAWAMI! (zboża należą do rodziny traw!). Dlatego daję gwarancję likwidacji uczulenia na trawy dietą w cukrzycy. Jest to dieta eliminacyjna (eliminuje zboża i produkty mleczne, jest dietą niskowęglowodanową, mile widziana tłusta) .
Medycyna ma wiele przydatnych instrumentów diagnostycznych, choć też jestem zwolenniczką metod jak najbliższych metodom naturalnym.
„Następuje obrzęk śluzówki i kanał słuchowy – łączący ucho wewnętrzne z częścią gardłową jamy nosowej – jest zatkany. Powstaje wówczas komora, która obejmuje nie zatkaną część kanału słuchowego, jamę ucha wewnętrznego, jamę błędnika oraz przestrzeń wyrostka słuchowego str. 52. Kompletna bzdura. Dlatego bioenergoterapia nie jest akceptowana przez lekarzy – z powodu takich zdań! Ma brzmieć: Dysfunkcja śluzówki przewodu Eustachiusza (kanał łączący ucho ŚRODKOWE z CZĘŚCIĄ NOSOWĄ JAMY GARDŁOWEJ doprowadza często do niedosłuchu.
KANAŁ EUSTACHIUSZA=trąbka Eustachiusza NIE ŁĄCZY SIĘ Z JAMĄ BŁEDNIKA! Łączy się z jamą bębęnkową.
Panie trzeba zachowywać systematykę nazewnictwa medycznego by się porozumiewać.
„drożdżyca oskrzeli” str. 53 – wszędzie Pan widzi intruza Candida albicans. Przyczyn jest czasem wiele. I wszystkie prawdziwe. Da się go zlikwidować.
Nie trzeba brać Mikstury do końca życia...(jak Pan napisał na str. 73!). Da się zlikwidować (lub bardzo znacząco zmniejszyć populację) dietą w cukrzycy... już PO 3 dobach...
„Arytmia” str. 55 – też przyczyną wg Pana drożdżak. Niech będzie: poprawa stanu żołądka skutkuje zmniejszeniem się/likwidacją arytmii. Niech będzie: leczenie jak drożdżaka...
„Moczenie nocne u dzieci” str. 56 – to też wg Pana drożdżak. :-0. No dobra – przyczyną z punktu widzenia alergologii to uczulenie na zboża i (często) pr. mleczne. Z punktu widzenia ilości składników, można je określić jako chorobę z nadmiaru węglowodanów. Niech będzie zatem leczenie jak drożdżaka...
„Tworzenie się złogów (kamieni) nie jest bezpośrednio związane z tym co jemy” str. 67 – Moja filozofia życiowa jest podobna do Pańskiej, niemniej jednak jeżeli człowieka traktujemy jak maszynę i zalecamy się oczyszczać do końca życia – to zdanie to jest nie prawdziwe. Jest w tym zdaniu nieco prawdy. Kiedyś o tym napiszę  .
„trądzik, liszaje, egzema, wypryski” str. 93. Nie zna Pan przyczyn chorób. Przyczyną chorób jest niewłaściwe zasilanie organizmu człowieka. Nie napisał by Pan zdania: „Mikstura oczyszczająca likwiduje przyczynę chorób” str. 98 . Nie zna pan przyczyny powstawania nadciśnienia samoistnego – str. 100.
„Cholesterol jest wytwarzany z tłuszczów roślinnych” str. 96 . Po przeczytaniu biochemii inaczej by Pan sformułował to zdanie.
„Chore zęby są przyczyną chorób w organizmie” str. 102 . Nie do końca prawda. Powinno być: są jedną z przyczyn, ponieważ po naprawieniu zęba dolegliwości bywa, że nie ustępują ...
By wyleczyć choroby zalecam 3-6 dni lub dłużej dietę w cukrzycy z mojej strony internetowej, po czym robimy 1 dobę poszerzoną o produkty których tam brak, i znów 3-6 dni dieta w cukrzycy , itd. Im bardziej chory organizm tym dłuższy czas (okresy 6 dniowe i dłuższe) wymaga stosowania diety w cukrzycy, tym dłużej potrzebne jest leczenie. Warto stosować jeden rodzaj produktu bogatobiałkowego na dobę. Warto poruszać się w warunkach diety niskowęglowodanowej i diety nie stroniącej od tłuszczów.Pytanie brzmi tylko na ile przyzwyczajać się do smaku słodkiego? Niektóre rodziny już teraz uczą nie przystosowywać swoje pociechy do odczuwania potrzeby słodzenia (moje zdziwienie w pewnym sensie). Wszystko ma swoje dobre i złe strony ?. Czyli metodą Wałęsy jestem za, a nawet przeciw ?
Ewa Bednarczyk-WitoszekJ. - Zdrowie oświecenie

,,przyczyna wszystkich chorób jest ta sama ....wszystkie choroby należy leczyć tak samo ... czyli, że tylko system odpornościowy potrafi zapewnić nam zdrowie" str.4, - brawo!
,,Powołanej Służbie Zdrowia zależy jedynie żeby nas leczyć, leczyć, bo to się opłaci" str.5 -
Niewielu lekarzom opłaca się leczyć ludzi, dla mnie np. leczenie ludzi to zajęcie nieopłacalne.
,,Nie wystarczy odpowiednio się odżywiać ... by zapewnić sobie dobre zdrowie" str. 7. Logika. Logika, logika - to po co pić zatem miksturę – podaje się ją przecież ... też ... doustnie :-0
Odżywianie MA wpływ na stan zdrowia.
O niedobór i nadmiar składników odżywczych obarcza Pan Candida albicans str.11 - w drobnym kawałku racja, lecz proponowane przez Pana leczenie jedynie Miksturą do końca życia przeczy Pana znajomości przyczyn chorób. Metoda właściwego odżywiania chroniąca przed ponownym namnożeniem się Candida albicans - jest metodą która uniezależnia od ... codziennego stosowania lekarstwa,Mikstury.
,,bioenergoterapia" str.19 - jest wg Pana skuteczna tylko gdy jest choroba, zdrowi wg Pana bioenergoterapii nie potrzebują. Jak sama nazwa wskazuje jest to leczenie dostarczaniem energii (miejmy nadzieję, że dobrej). Cóż złego w napakowaniu się energią? Spacerując po dworze, podziwiając widoki, spędzając miło czas z kolegą/koleżanką - pakujemy w siebie energię. Im częściej doświadczamy rzeczy miłych tym dłużej trwamy w pełni energii - radośni, z małą ilością zmartwień... Jeżeli chodzi o mnie, bardziej cenię bioenergoterapię która wskazuje gdzie grzech (krzywdzące przekonanie) skutkuje zaburzeniom funkcjonowania ciała. I tu bioenergoterapeuta używający takich technik jest dla mnie podobny w swej posłudze co ksiądz czy psychoterapeuta. Szkoda, że na studiach lekarskich nie akcentowano tematu wpływu problemów na powstawanie chorób.
,,Optymalni objadają się mięsem i jajkami"-str.25 - nieprawda. Dieta optymalna w swym założeniu to dieta niskobiałkowa. Jasne - że chorym trzeba go więcej, a zdrowym mniej. Najogólniej.
,,Zdrowy jest tylko ten organizm, któremu nic nie szkodzi"str.26. Tak. Tylko nie ma osób zdrowych, są tylko takie, które uważają się za zdrowe z powodu małej swojej świadomości. W miarę zdrowa osoba - wg mojego spojrzenia - ... jest piękna, szczęśliwa, bogata i ... nie umiera :-0
Zapłatą za grzech jest śmierć! Tak przynajmniej pisze w Biblii.
,,medycyna oficjalna całe działanie koncentruje na wykonywaniu drogich testów" str. 27 no i co z tego, że drogich. Wizyta u bioenergoterapeuty też jest droga, zważywszy, że jedna wizyta zwykle nie pomada, trzeba najczęściej wielu... A testy pomagają wyleczyć pacjenta bez zastosowania jakichkolwiek leków. Wystarczy przeanalizować reakcje krzyżowe, ale co bioenergioterapeuta może wiedzieć na ten temat? Bioenergoterapeuta poleca Miksturę do leczenia chorób z autoimmunoagresji zamiast znaleźć alergen/nietolerant pokarmowy i spowodować ustąpienie choroby wraz z nabyciem tolerancji na substancję nietolerowaną. Łatwo Panu przychodzi krytykowanie tego na czym się Pan nie zna.
,,Osoby z cukrzycą typu I do końca życia skazane są na zewnętrzne podawanie insuliny" i dlatego ,,niezbędne jest systematyczne podawanie Mikstury" str. 31. My optymalni mamy inne dane o tej chorobie. Inne zatem stosujemy leczenie.
,,Wszelkie diety stosowane przez długi czas wyrządzają więcej szkody niż pożytku"str.32 - Panie na diecie jesteśmy całe życie...
Nie zna pan przyczyn chorób z autoimmunoagresji, nie zna pan przyczyn niedoczynności tarczycy. Dietą (Dieta Optymalna z wykluczeniem zbóż i z rotowanymi produktami mlecznymi) daje gwarancję normalizacji wskaźników medycznych niedoczynności tarczycy już po 6 tyg. u każdego pacjenta z niedoczynnością. Osoby na stronie www.dr-kwasniewski.pl na forum tej strony są w stanie udzielić szczegółowych wskazówek
Wie Pan że dieta z niedoborem jodu szkodzi str. 38,39 – dobrze.
,,Uzyskanie energii z glukozy jest bardzo łatwe" str 42 - my optymalni mamy inne zdanie i chyba tylko optymalni dostrzegają bezsens tego zdania. ,,Na chleb trzeba ciężko pracować" - to dla tych optymalnych którzy jeszcze nie rozumieją.
,,rodzajów diet jest tyle ile organizmow"str.45 - Półprawda.
,,każdy powinien stosować inna dietę str. 45 - też półprawda.
,,wszelkie diety są dla chorych" str 45 - też półprawda. Osoby uznające się za zdrowe też jedzą.
,,rodzajów diet jest tyle ile chorych" str. 45 - też to tylko połowa prawdy.
Nie wypowiada się Pan krytycznie o jajach - brawo! Oczywiście bardziej przydatne dla chorego organizmu są ... żółtka.
,,Jak pieczywo to tylko razowe"- str. 47 - a potem leczyć chory żołądek, chore jelita, chorą wątrobę, chorą skórę na alergię, czy przewlekłą astmę - miksturą ... Ja osobiście jestem bardzo dużym przeciwnikiem zbóż glutenowych w codziennej diecie bo - szkodzą na wszystko.
,,bardzo pożądanym do drugiego śniadania jest jabłko", str. 48 , ,,w przypadku wystąpienia głodu - orzechy, suszone figi, daktyle, rodzynki, czekolada z orzechami" str. 77 - a potem stałe leczenie cukrzycy, owsicy, lambliozy, alergii skórnej, nowotworu z przerzutami, przewlekłej candidozy - Miksturą. Tylko optymalni wiedza, że cukry proste nasilają wymienione choroby i sprzyjają ich nawrotom reszta społeczeństwa zdaje się nie myśleć...
,,głównym daniem obiadu powinno być mięso wołowe, wieprzowe, drób, ryba" strona 49. Takie postępowanie Panie implikuje wzmożone zapotrzebowanie na cukry proste ...
,,do surówki dodać śmietanę, majonez..." str 48 - a potem leczyć Candidozę... Oczywiście wiadomo czym. Co do majonezu nic nie mam.
Pisze Pan o szkodliwości frytek smażonych na oleju - My Optymalni smażymy na smalcu....
,,Urozmaicać życie kaszami, fasolami" str. 51 - a potem leczyć Candidę albicans ... Miksturą.
,,nadmierna obfitość zjadanych posiłków jest jedną z głównych przyczyn nadwagi" str. 53 - nie zna Pan przyczyn nadwagi, nie zna Pan przyczyn powstawania efektu jo-jo! Odchudzam dając gwarancję schudnięcia i gwarancję ominięcia efektu jo-jo. Na str. www.dobradieta.pl pisze więcej na ten temat. Nie wszystko. Tyjemy bo przyjmujemy nawykowo niewłaściwy materiał energetyczny...Ukłon w kierunku diety optymalnej.
,,nie tyjemy od nadmiaru tłuszczów" str.55 - to też pół prawdy.
,,Przyczyna otyłości jest nadmiar glukozy" - str. 56. Nie tylko glukozy.
,,Glikogen wątrobowy jest najłatwiej dostępnym magazynem energii dla ... serca" str.57 - serce wg podstawowych biochemii najchętniej wykorzystuje wolne kwasy tłuszczowe. Czemu mięsień serca chce Pan karmić glukozą?
,,Fruktoza jest używana do słodzenia przez chorych na cukrzycę" str. 59 - po co w ogóle takie zdania pisać? Wg Medycyny akademickiej i wiedzy optymalnej cukrzykom z owoców poleca się tylko ... grejpfruty, cytryny. Połowa mandarynki powinna być traktowana jak rarytas i jedzona rzadziej niż dwa wymienione.
,,NNKT nie są syntetyzowane" str. 69 - zatem są mniej potrzebne ? Jak witamina C, która też nie musi być dostarczana codziennie... ,,NNKT zapobiegają wielu chorobom" widać brak spójności powyższych zdań. Dla osoby Optymalnej ten brak spójności jest logiczny.
,,Trwałe efekty w odchudzaniu można uzyskać w ciągu kilku tak. Str. 74. Bzdura. Niznajomość przyczyn nadwagi i nieznajomość przyczyn efektu jo-jo. Odsyłam do www.dobradieta.pl
,,Organizm zdrowy powinien sobie poradzić z trawieniem żywności określanej mianem ciężkostrawna" str. 79 - brawo.
,,Ponieważ mięso nie zawiera witaminy C" str.80 - wątróbka zawiera... :-0
,,organizmy ludzi pijących świeże mleko na co dzień..." str. 82. Znajduję, że też mają choroby...
,,Masło jest idealnym produktem dla człowieka" str. 86. Moje zdanie - zawsze trzeba to sprawdzić, a w razie nietolerancji (w ciężkich chorobach - jak obserwuję) można zrobić by nam przestało szkodzić.
,,Ludzie zdrowi nie powinni obawiać się przedawkowania masła" str. 86 - może i zgodne jest to z głównym nurtem Diety Optymalnej, niemniej jednak jedzenie ZA DUŻO jest nie szanowaniem wytwórcy masła (mozoli się na próżno) i ... siebie. No dobrze, prawda po obu stronach.
osoby wnikliwie się obserwujące zauważają np. namnażanie się po nim Gronkowca złocistego w gardle czy Candida albicans. Nie jest to tylko moja obserwacja (obserwuje to też Pan Brostoff)
,,U dzieci karmionych jogurtami, serkami homogenizowanymi powszechnie występuje próchnica zębów i wady postawy" str. 91 . Jest to znowu półprawda. Nie jestem zwolenniczką karmienia tymi produktami.
,,chrom stabilizuje poziom glukozy we krwi" str. 126, podaje Pan gdzie się znajduje, tylko, że nie potrafi Pan wyleczyć cukrzycy inną formą jak... Miksturą.
,,magnez" str.132 - zaleca pan razowce, a razowce z powodu, że zawierają kwas fitynowy ...osłabiają wchłanianie magnezu. Razowce nasilają dolegliwości żołądkowe, a wiele osób z arytmią zauważa, że stan pogarsza się jak wrzucą cos ciężkostrawnego do żołądka...
,,niemiły zapach z ust" str. 148 - poleca Pan czosnek, nie wykazując znajomości przyczyny tej dolegliwości. W poradni państwowej leczę to skutecznie dając gwarancję wyleczenia gdy pacjentowi zlecę rotację całej grupy produktów mlecznych (oczywiście zadaję jedno pytanie diagnostyczne, którego treść można znaleźć w wypowiedziach moich na stronie dra J. Kwasniewskiego www.dr-kwasniewski.pl lub w mojej książce www.dieta.com ).
_________________
Ewa Bednarczyk-Witoszek
 
 
Witold Jarmolowicz
Site Admin

Pomógł: 39 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 6398
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 13:13   

Zbyt wiele widziałem przez te kilkadziesiąt lat życia certyfikowanej szarlatanerii z wszystkich opcji i stron, więc nie dam się wpuścić w kolejne dzielenie włosa na czworo i nie będę się wypowiadał merytorycznie. Nie chcę się znęcać nad konsyliarzami, cytując ich lapsusy w rodzaju, że np. organizm wytwarza glukozę z tłuszczów albo że w słoninie są wszystkie niezbędne enzymy i witaminy lub że optymalnym grozi przebiałczenie, które jest "bardzo niebezpieczne".
Nie ma to w tym wypadku nic do rzeczy i byłoby chwytem z gatunku: "A u was Murzynów biją"

Wszakże zainteresowała mnie zastosowana przez Panią Doktor metoda polemiki, jako przyczynek do semantycznych i etymologicznych rozważań.

Jest taka ciekawa praca Artura Schopenchauera "Erystyka Sztuka prowadzenia sporów"
Skromne objętościowo dziełko traktuje wyczerpująco o sposobach prowadzenia dyskusji. Zastosujmy jego metodologię.

W analizowanym poście na pierwsze miejsce wysuwa się metoda wyrywania zdań z kontekstu i koncentrowanie się na drobnych nieścisłościach.

W celu dobitnej ilustracji spróbujmy zastosować tę metodę do powszechnie znanego tekstu niejakiego Adama M. Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych, nie ujawniamy jego prawdziwego nazwiska, ani miejsca zameldowania.

A oto inkryminowany tekst z naszym komentarzem a rebus.
-----------------------------------------------------------------------------------
Cytat:
Litwo, ojczyzno moja, ty jesteś jak zdrowie

1. Niech się wreszcie Pan Adam M. opowie, czy jest Polakiem, czy Litwinem, czy może kosmopolitą który przez znaczną część życia szlifował paryskie bruki, wysługiwał się Anglikom tłumacząc na polski wierszokletę Byrona i w końcu umierając na cholerę w drodze na cudzą wojnę.
2. Co to za absurd, że jakikolwiek kraj może być zdrowiem. To jakiś bełkot semantyczny.

Cytat:
Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, kto cię stracił

Pierwsze sensowne stwierdzenie. Wiele rzeczy doceniamy dopiero wtenczas, kiedy ich zabraknie.

Cytat:
Dziś piękność twą w całej ozdobie widzę i opisuję, bo tęsknię po tobie

Nadmiar egotyzmu, a kogo obchodzi za kim tęskni jakiś Adam M.
Zważywszy na jego dotychczasowe dokonania i "lekkość" pióra z troską będziemy śledzić, czy ta piękność nie objawi się w jego poemacie w postaci ohydnej maszkary. Być może oto po latach będziemy mogli powiedzieć "z dumą", to "nasz" (?) Adaś, prekursor turpizmu.
Poza tym, Panie Adamie M. przemawianie do bytu tak abstrakcyjnego, jak ojczyzna, świadczy o upośledzeniu krytycyzmu i braku kontaktu z rzeczywistością. Czy to czasem nie przemawiała Pańskimi ustami jakaś pomroczność jasna albo grzybki halucynogenki? W końcu znaczną część swojego dzieła poświęcił Pan na opis grzybobrania. Inne Pańskie "dzieło": Wielka Improwizacja wyraźnie wskazuje na powtarzające się stany zmącenia świadomości charakterystyczne dla środków odurzających lub permanentnej silnej ketozy. Typową cechą takich stanów są urojenia wielkości, wiara we własne posłannictwo, kontakt z pozaziemskimi siłami, obserwowana w epilepsji aura padaczkowa ze stanem pomrocznym, mikropsją lub makropsją.
(Dla mniej zorientowanych w temacie: różne schorzenia psychiczne, ale przede wszystkim padaczka powodują zaburzenie prawidłowego postrzegania siebie w relacji z otaczającymi przedmiotami. Mikropsja i makropsja polegają na nienaturalnym odczuwaniu otaczających przedmiotów jako bardzo małe albo bardzo duże w stosunku do nas.
Tzn., widząc wszystko prawidłowo, jednocześnie możemy odczuwać świat jako małą kulę pod stopami, a siebie jako olbrzyma mogącego tę kulę odkopnąć)
Nie można wykluczyć, że takie często powtarzające się epizody leżą u podstaw urojeń o własnej wielkości, nieomylności i kontaktach z pozaziemskim światem.
-------------------------------------------------------------------------------------

Możemy tak długo i obficie. Tylko, że nie przybliża nas to ani o krok do jakiegokolwiek sensu, za to znakomicie podgrzewa atmosferę.
Jeżeli powyższy nasz tekst coś przypomina forumowiczom, to dokładnie tak jest. Generalnie na wielu forach, szczególnie tam, gdzie forumowicze są owładnięci sekciarską wiarą w jedynie słuszną ideę, mniej więcej tak wyglądają merytoryczne dyskusje.

Tym bardziej z ogromną radością postrzegam, że tutaj na naszym forum tego typu argumentacja występuje coraz rzadziej. Trzymajmy się tego.

Pozdrawiam
Witold Jarmołowicz
 
 
Jewka

Dołączył: 29 Maj 2005
Posty: 4
Wysłany: Wto Gru 30, 2008 23:34   

Panie Witoldzie, nie zagłębiam się w pana metody leczenia, bo nie czytałam zbyt wiele na ich temat - nie mam takiej potrzeby.
Jedno widać na pierwszy rzut oka. Pani Doktor Ewa nie umie sklecić choćby jednego zdania, tak, żeby można było ją dobrze zrozumieć. Pan natomiast umie wyrazić się po polsku.

Dlatego, jeśli będę miała jakieś dolegliwości, na pewno zabiorę się za lekturę, którą da się czytać. Na pewno nie sięgnę do gmatwaniny myślowej, gramatycznej zawartej w książce tej pani. NIE DA SIĘ, PRÓBOWAŁAM.
_________________
pozdrawiam
 
 
ANNA MARIA 38

Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 8
Wysłany: Śro Sty 14, 2009 15:23   

A mnie bardzo spodobały się oba posty,jeszcze nie wiem kim jest Pan Witold,ani Pani Ewa,ale zapewne niedługo stanie się to dla mnie jasne.
Tekst Pani Ewy zrozumiały będzie dla kogoś,kto znakomicie zna treść książek J..Wydaje mi się,że w tym przypadku własnie tak jest.Dla mnie ten tekst jest jasny i klarowny bo znam zawartość omawianej pozycji.Przypomina mi to raczej korektę wydawcy,zanim książka zostanie przekazana do druku.
Można zatem zastanowić się nad postawą jednej i drugiej strony,która wymieniona jest w tej polemice,jak zwał tak zwał.
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5695
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Lis 22, 2009 13:09   

Mam pytanie do Waldka.

Co to jest alocit?
To jest gotowa rzecz kupiona czy roztwor robiony samodzielnie? Jak to sie robi?
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5695
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Lis 22, 2009 13:16   

Dobra, juz wiem:
http://wolnemedia.net/?p=17353


Ale mozesz mi napisac co ty stosujesz: aloes czy citrosept?

Jak na moj gust citrosept moze byc bardziej inwazyjny..?
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3574
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 22, 2009 13:22   

Alocit z aloesu stosuje się przez pierwsze 6 miesięcy.

Potem 3 miesiące alocitu z citroseptu i znowu tym razem 3 miesiące alocitu z aloesu. I tak na przemian 3 miechy tego, potem 3 miechy tamtego.

Chodzi o to, że organizm się przyzwyczaja i potem słabiej reaguje. Podobnie jest z pierzgą czy wilcacorą.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
An dy

Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 3
Wysłany: Pon Lis 23, 2009 16:57   

To juz ponad 3 lata od postu p. dr Witoszek ale ciesze sie ze na niego trafilam. Mikstury nigdy nie stosowalam ale mialam watpliwa przyjemnosc zetknac sie z arogancja i glupota p. na jego forum Bioslone.
Ciesze sie ze fachowiec poswiecil swoj czas na chocby czesciowa analize glupot wypisywanych przez tego pana. Dziekuje Pani za ten tekst.
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3574
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 23, 2009 17:20   

Taki temperament i autorytarność - cechy wielu genialnych wspaniałych ludzi, którzy musieli się przedzierać przez zasieki oficjalnej ortodoksji naukowej i znosić drwiny inteligęsich mas sterowanych telewizją. Masz to u Kwaśniewskiego, u Rusha, Szukalskiego, Goocha itd.

Imo taki pancerzyk wrodzony lub nabyty, nie bez powodu.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5695
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Lis 23, 2009 21:44   

An dy napisał/a:
/..../ mialam watpliwa przyjemnosc zetknac sie z arogancja i glupota p. na jego forum Bioslone. /.../

daj linka, albo opisz sprawe...

Cytat:

/.../ fachowiec /.../


:shock:
od czego?
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
An dy

Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 3
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 15:46   

Waldek B napisał/a:
Taki temperament i autorytarność - cechy wielu genialnych wspaniałych ludzi.

Chyba semantyka nam sie klania.

Waldek B napisał/a:
drwiny inteligęsich mas sterowanych telewizją.

dorzuce ci jeszcze aby wzbogacic Twoj zbior: lajno narodu (pradawne, :-? uzywane przez lenina), wyksztalciuch (dosc wspolczesne)
 
     
An dy

Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 3
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 15:48   

[/quote] daj linka, albo opisz sprawe...[/quote]
Forum zamkniete. To bylo nim sie forum rozpadlo.
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3574
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 16:13   

forum ma się bardzo dobrze

link http://bioslone.pl/forum2/index.php


zenon wystarczy zerknąć na kilkanaście przypadkowych postów Mistrza

arogancja i srogie wypowiedzi są u niego na porządku dziennym
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3574
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 16:19   

co nie zmienia faktu, że nadal go czytam

facet pisze prosto i logicznie, ma dużą praktykę jeśli chodzi o wiedzę "niemedyczną"
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
Ostatnio zmieniony przez Waldek B Śro Lis 25, 2009 16:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lis 25, 2009 16:28   

Waldek B napisał/a:

link http://bioslone.pl/forum2/index.php

Napisałam tam kilka postów,ale to było dawno temu -szukałam informacji i trafiłam własnie tam,może z 5 lat temu.
Wtedy jeszcze udzielał tam porad lek.med.A. Janus.Z tego co wywnioskowałam,już go tam nie ma?
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3574
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 17:07   

ano nie ma

i bardzo dobrze
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lis 25, 2009 18:42   

Waldek B napisał/a:
ano nie ma
i bardzo dobrze

Ja nie wiem co tam zaszło,bo przestałam tam zaglądać, kiedy założyłam konto na forum dr.Kwaśniewski,ale rozmawiałam przez tel. z lek.med.A.Janusem parę razy i wydał mi się w porządku,ale to było dawno .
Ostatnio zmieniony przez Iga Śro Lis 25, 2009 18:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3574
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 19:22   

W wielu kwestiach miał rację, a w innych pitolił głupoty. Skorzystałem z części jego wiedzy, a część mi się nie sprawdziła. Paradoksalnie nazwisko mówi wszystko.


Na bioslone nastąpił, że tak można powiedzieć radykalny rozłam na "leczących się" i na "dbających o zdrowie". Wbrew pozorom są to bardzo odmienne strategie.

Janus dalej zaleca pół kilo surówki do 200 g mięsa, wojuje z bakteriami, pasożytami, reklamuje jakieś aparaty "zmora", zappery, srebra koloidalne, zioła, paraleki, tony sztucznych suplementów i innych wynalazków.

jako były bioterapeuta (co tym bardziej dziwi) poszedł w zupełnie przeciwnym kierunku - żadnej bioenergoterapii i leków, bo to "łatanie zdrowia". Za to żywienie niskowęglowodanowe, poprawa wchłaniania dzięki miksturze, wzmocnienie układu odpornościowego przez prawidłowe odchorowywanie chorób zakaznych, bez antybiotyków, czosnków, paraleków, ziół itd. Słowem "przestań się leczyć i dbaj sam o zdrowie".

Przez pewien czas były tam propagowane dwie wykluczające się wzajemnie metody i działało dwóch ekspertów dających sprzeczne porady.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Nie Sty 03, 2010 22:56   

Witam
Mnie bardzo interesuje temat mikstury, obecnie profilaktycznie jestem drugi miesiąc z metodą Ashkara, jak to skończe, chyba wezme się za miksture. Uważam że oczyszczanie organizmu z toksyn, jest tak samo ważne jak właściwe odżywianie się.
Pozdrawiam
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 16028
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 03, 2010 23:01   

brajan30 napisał/a:
Uważam że oczyszczanie organizmu z toksyn, jest tak samo ważne jak właściwe odżywianie się.

Ale możesz robić to przy okazji właściwego odżywiania, chociażby nie "wpierniczać" co chwila jedzenia, tylko robić sobie co dzień z 20-godzinną przerwę.
Poza tym czasem warto po umyciu, będąc mokrym wyjść na dwór, żeby Cię mocno przewiało - jak się przeziębisz to znaczy, że czas na oczyszczenie - wtedy zdrowo infekcję odchorowujesz i tyle. :viva:
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sty 03, 2010 23:05   

Hannibal napisał/a:

Poza tym czasem warto po umyciu, będąc mokrym wyjść na dwór, żeby Cię mocno przewiało

Nie rozumiem.Wyjść z wanny i od razu na ulicę? A nie miałeś nigdy z tego powodu problemów z policją?
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5695
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Sty 03, 2010 23:17   

Hannibal, te okresowe posty nie kazdemu sluza.

A w zasadzie inaczej: naturalna konsekwencja okresowych postow - czyli zjadanie jednego, duzego posilku - nie kazdemu sluzy.
Mnie nie sluzy.

Robie wiec wersje light - jadam raczej 3 posilki dziennie, a ze 3 razy w tygodniu dwa, przy czym do pierwszego zabieram sie kolo 16.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5695
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Sty 03, 2010 23:18   

Tak poza tym to pofvxsd tsmsfsnu dvhofxi o wiele wiecej ludu niz przez reszte roku.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2966
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 06:08   

zenon napisał/a:
Tak poza tym to pofvxsd tsmsfsnu dvhofxi o wiele wiecej ludu niz przez reszte roku

Zenek, jak najbardziej masz racje, ale cxehslihb jhakn jijn, fghgh?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 16028
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 07:07   

Iga napisał/a:
Nie rozumiem.Wyjść z wanny i od razu na ulicę? A nie miałeś nigdy z tego powodu problemów z policją?

A na balkon to nie można? ;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2017 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved