Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Lis 11, 2014 10:35
MIKSTURA .
Autor Wiadomość
Ewa Bednarczyk-Witoszek

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2006
Posty: 438
Wysłany: Wto Lip 01, 2008 08:27   MIKSTURA .

J. – Zdrowie – oczyszczenie.

Nie tędy droga – metoda picia mikstury ze str. 60 - przypomina zamiatanie śmieci pod dywan, jeżeli użyję Pana słów. Nie sprzyja rozumowaniu SKĄD poswtała choroba 
„Choroba jest raczej czymś nieuniknionym” str. 11 – nie zgadzam się.
„Nie ma sposobu by się ustrzec przed bakteriami chorobotwórczymi” str. 12 nie prawda. Da się stosowa szeroko pojętą profilaktykę (dieta, inne zachowania prozdrowotne o których zaraz napiszę) by bakterie, wirusy i grzyby NIE wtargnęły do organizmu :-) .
„zdrowie – to łatwość zapadania na chorobę i łatwość wychodzenia z niej” str. 12 – warto ująć inaczej termin zdrowia.
„katar, przeziębienie czy grypa nie jest chorobą jako taką” str. 12 – To są choroby.
„wiedzy o tym jak rozpoznawać i zwalczać czynniki chorobotwórcze musimy dopiero nabyć” str13 – jak rozpoznawać – wiadomo, jak zwalczać nie używając antybiotyków też wiadomo. Jak rozpoznawać wie wiele dziedzin medycyny, jak zwalczać – wystarczy zastosować dietę w cukrzycy z mojej strony internetowej : www.dieta.com (w wersji niskowęglowodanowej, mile widziana tłusta) by po 3 dobach uzyskać likwidacje, bądź znaczne zmniejszenie populacji bakterii czy wirusów.
„Będąc reakcją obronną organizmu zdrowy katar” str. 16. – nie ma takiego terminu zdrowy katar. Każdy katar jest chorobą. Jest wpuszczeniem do organizmu intruza.
„Organizm reaguje zwiększonym wydzielaniem śluzu na chorobotwórczy czynnik” str.18. Prawda. Niektórym ścieka po tylnej ścianie gardła od lat i mówią, że to zdrowie :-0 . PO 3 dobach diety w cukrzycy (najdalej po 6-u) ściekanie, czy codzienna potrzeba oczyszczania gardła z nadmiaru śluzu ustaje.
„ściekanie ustaje po trzymaniu dłoni po obu stronach skroni” str. 43 – jestem za, wolę jednak zabiegi, które nie uzależniają pacjenta od terapeuty, dlatego wolę zalecać to co w zdaniu dt komentarza str. 18. W nim napisałam co jest przyczyną stałego (bądź chwilowego) ściekania.
„należy pomóc organizmowi przez wypocenie się i podwyższenie temp ciała” str. 19 – pocenie się jest objawem nadmiaru węglowodanów i produktów cukrogennych (cała grupa produktów mlecznych) w diecie. Przyczyną zatem ”złapania„ intruza jest niewłaściwa dieta (rozmawiając z pozycji diet). Podnosić temperaturę? Po co – lepiej nie dopuszczać do infekcji, a jak już się stało to w trybie pilnym ją leczyć (dieta w cukrzycy z mojej strony internetowej).
„W przebiegu infekcji drobnoustroje odgrywają rolę drugoplanową” str. 26 – brawo! I dalej: „Uszczelnione bariery nie powinny przepuścić żadnego intruza” – brawo.
Nie wie Pan jak uszczelniać barierę śluzówkową. Postaram się na końcu w kilku zdaniach uściślić jak to zrobić.
„Zdrowy organizm z katarem radzi sobie w 2-3 godziny” str. 29. Prawda i nieprawda. Powinno być zdrowy organizm nie daje przystępu na katar.
„Przeziębienie, grypa mija po 3-4 dniach” str. 29 – jak w powyższym zdaniu.
„Candida albicans nie ma nic wspólnego z drożdżami domowymi str. 30. Nieprawda. Powinno brzmieć: Candida należy do drożdżaków (grzyby niedoskonałe). Diagnostyka drożdżami domowymi pozwala zdiagnozować Candidę alb. Pisze o tym Brostoff (światowej sławy alergolog) w swoich wielu książkach.
Str. 36 wskazuje Pan, że nie potrafi dać rady Candida albicans.
Jego rozwój zależy od:
- nadmiaru węglowodanów w codziennej diecie (chodzi o całą grupę produktów zbożowych),
- obecności produktów glukogennych w codziennej diecie (cała grupa produktów mlecznych)
-obecności cukrów prostych w codziennej diecie.
-obecności alkoholu w diecie
Dlatego dieta w cukrzycy (dokładny schemat na końcu opracowania) jest w stanie zlikwidować Candidę gdziekolwiek by nie była umiejscowiona.
„podstawową rolę w osłabieniu śluzówki odgrywa przesuszone powietrze oraz istniejące w nim substancje żrące i drażniące” str. 37/38 – Panie Bioenergoterapeuto – zasada wykonywania tego zawodu powinna sugerować takie samosienaprawianie by bodźce zewnętrzne nie miały działania uszkadzającego! Zrzucanie winy na bodźce zewnętrzne świadczy o oddawaniu swojej mocy czynnikom NA ZEWNĄRZ NAS.
„Droźdżaki jako przyczyna AIDS, schizofrenii, SM” . Ćwierć prawdy. Mówiąc z punktu widzenia diety to niewłaściwa dieta powoduje namnażanie się drożdżaka.
„dziecku oddychającemu buzią należy do znudzenia zwracać by oddychało nosem” str. 42. Każde przymuszanie wywołuje efekt odwrotny. Bez problemu dietą (przyjazną dzieciom) uzyskuję, że samo zaczyna oddychać nosem  (dieta rozdzielna i produkty uznane jako bezpieczne do roku życia).
„zatkany nos to charakterystyczny objaw istnienia kolonii drożdżaka” str. 43 – Pół prawdy. Niemniej jednak da się zlikwidować zatkany nos (o ile nie uszkodzony pourazowo) PO 3 dobach diety w cukrzycy.
Str.43. – też daję gwarancję likwidacji chrapania. Chrapanie ustępuje PO 3 dobach diety w cukrzycy.
„Pleśniawki – charakterystyczny objaw istnienia kolonii drożdżaka” str. 44. Pół prawdy.
Pleśniawki trwające np. latami ustępują PO 3 dobach diety w cukrzycy z mojej strony internetowej.
Przyczyną ich są:
- nadmiary węglowodanów (z punktu widzenia alergologicznego chodzi o całą grupę produktów zbożowych)
- nadmiary produktów glukogennych (chodzi o całą grupę produktów mlecznych),
- codziennie spożywanych cukrów prostych.
Z medycznego punktu widzenia przyczyną pleśniawek są: alergia, wirusy, candida. Powyższe postępowanie likwiduje wszystko na raz.
„Trądzik jako drożdżyca” str. 45. W trądziku główną rolę odgrywają bakterie z grupy Gram+, niemniej jednak pomaga postępowanie jak w drożdżycy czy cukrzycy :-0 .
„drożdżyca, łupież, grzybica stop” str. 46 to nic innego jak nieszczelne powłoki które – jak naprawiać – napisałam  .
„depresja, brak koncentracji” str. 48,49 – proponowana Mikstura (olej+aloes+grejpfrut+cytryna) – to zamiatanie śmieci pod dywan – to nie zwracanie uwagi na wrzucane w organizm ... śmieci.
Mikstura (mój komentarz): wszystkie składniki mikstury mają swoje dobroczynne działanie bo... nie zawierają za dużo cukru... Picie mikstury to jak stosowanie ziół. Oba postępowania nie motywują do poszukiwania wad stosowanej diety.
„przyczyną alergii jest drożdżak w nosie” str. 49. Niezgodne z wiedzą medyczną, ale niech będzie ... alergię da się zlikwidować postępowaniem jak opisałam.
„czy uświadomienie komuś że jest uczulony na kwitnienie traw uczyni go zdrowszym? Str. 50 - Tak. Uczulenie na pyłki traw sugeruje, że ze szczelnością powłok jest coś nie tak. Od strony przewodu pokarmowego taki osobnik uszkadza się NAWYKOWO jadanymi TRAWAMI! (zboża należą do rodziny traw!). Dlatego daję gwarancję likwidacji uczulenia na trawy dietą w cukrzycy. Jest to dieta eliminacyjna (eliminuje zboża i produkty mleczne, jest dietą niskowęglowodanową, mile widziana tłusta) .
Medycyna ma wiele przydatnych instrumentów diagnostycznych, choć też jestem zwolenniczką metod jak najbliższych metodom naturalnym.
„Następuje obrzęk śluzówki i kanał słuchowy – łączący ucho wewnętrzne z częścią gardłową jamy nosowej – jest zatkany. Powstaje wówczas komora, która obejmuje nie zatkaną część kanału słuchowego, jamę ucha wewnętrznego, jamę błędnika oraz przestrzeń wyrostka słuchowego str. 52. Kompletna bzdura. Dlatego bioenergoterapia nie jest akceptowana przez lekarzy – z powodu takich zdań! Ma brzmieć: Dysfunkcja śluzówki przewodu Eustachiusza (kanał łączący ucho ŚRODKOWE z CZĘŚCIĄ NOSOWĄ JAMY GARDŁOWEJ doprowadza często do niedosłuchu.
KANAŁ EUSTACHIUSZA=trąbka Eustachiusza NIE ŁĄCZY SIĘ Z JAMĄ BŁEDNIKA! Łączy się z jamą bębęnkową.
Panie trzeba zachowywać systematykę nazewnictwa medycznego by się porozumiewać.
„drożdżyca oskrzeli” str. 53 – wszędzie Pan widzi intruza Candida albicans. Przyczyn jest czasem wiele. I wszystkie prawdziwe. Da się go zlikwidować.
Nie trzeba brać Mikstury do końca życia...(jak Pan napisał na str. 73!). Da się zlikwidować (lub bardzo znacząco zmniejszyć populację) dietą w cukrzycy... już PO 3 dobach...
„Arytmia” str. 55 – też przyczyną wg Pana drożdżak. Niech będzie: poprawa stanu żołądka skutkuje zmniejszeniem się/likwidacją arytmii. Niech będzie: leczenie jak drożdżaka...
„Moczenie nocne u dzieci” str. 56 – to też wg Pana drożdżak. :-0. No dobra – przyczyną z punktu widzenia alergologii to uczulenie na zboża i (często) pr. mleczne. Z punktu widzenia ilości składników, można je określić jako chorobę z nadmiaru węglowodanów. Niech będzie zatem leczenie jak drożdżaka...
„Tworzenie się złogów (kamieni) nie jest bezpośrednio związane z tym co jemy” str. 67 – Moja filozofia życiowa jest podobna do Pańskiej, niemniej jednak jeżeli człowieka traktujemy jak maszynę i zalecamy się oczyszczać do końca życia – to zdanie to jest nie prawdziwe. Jest w tym zdaniu nieco prawdy. Kiedyś o tym napiszę  .
„trądzik, liszaje, egzema, wypryski” str. 93. Nie zna Pan przyczyn chorób. Przyczyną chorób jest niewłaściwe zasilanie organizmu człowieka. Nie napisał by Pan zdania: „Mikstura oczyszczająca likwiduje przyczynę chorób” str. 98 . Nie zna pan przyczyny powstawania nadciśnienia samoistnego – str. 100.
„Cholesterol jest wytwarzany z tłuszczów roślinnych” str. 96 . Po przeczytaniu biochemii inaczej by Pan sformułował to zdanie.
„Chore zęby są przyczyną chorób w organizmie” str. 102 . Nie do końca prawda. Powinno być: są jedną z przyczyn, ponieważ po naprawieniu zęba dolegliwości bywa, że nie ustępują ...
By wyleczyć choroby zalecam 3-6 dni lub dłużej dietę w cukrzycy z mojej strony internetowej, po czym robimy 1 dobę poszerzoną o produkty których tam brak, i znów 3-6 dni dieta w cukrzycy , itd. Im bardziej chory organizm tym dłuższy czas (okresy 6 dniowe i dłuższe) wymaga stosowania diety w cukrzycy, tym dłużej potrzebne jest leczenie. Warto stosować jeden rodzaj produktu bogatobiałkowego na dobę. Warto poruszać się w warunkach diety niskowęglowodanowej i diety nie stroniącej od tłuszczów.Pytanie brzmi tylko na ile przyzwyczajać się do smaku słodkiego? Niektóre rodziny już teraz uczą nie przystosowywać swoje pociechy do odczuwania potrzeby słodzenia (moje zdziwienie w pewnym sensie). Wszystko ma swoje dobre i złe strony ?. Czyli metodą Wałęsy jestem za, a nawet przeciw ?
Ewa Bednarczyk-WitoszekJ. - Zdrowie oświecenie

,,przyczyna wszystkich chorób jest ta sama ....wszystkie choroby należy leczyć tak samo ... czyli, że tylko system odpornościowy potrafi zapewnić nam zdrowie" str.4, - brawo!
,,Powołanej Służbie Zdrowia zależy jedynie żeby nas leczyć, leczyć, bo to się opłaci" str.5 -
Niewielu lekarzom opłaca się leczyć ludzi, dla mnie np. leczenie ludzi to zajęcie nieopłacalne.
,,Nie wystarczy odpowiednio się odżywiać ... by zapewnić sobie dobre zdrowie" str. 7. Logika. Logika, logika - to po co pić zatem miksturę – podaje się ją przecież ... też ... doustnie :-0
Odżywianie MA wpływ na stan zdrowia.
O niedobór i nadmiar składników odżywczych obarcza Pan Candida albicans str.11 - w drobnym kawałku racja, lecz proponowane przez Pana leczenie jedynie Miksturą do końca życia przeczy Pana znajomości przyczyn chorób. Metoda właściwego odżywiania chroniąca przed ponownym namnożeniem się Candida albicans - jest metodą która uniezależnia od ... codziennego stosowania lekarstwa,Mikstury.
,,bioenergoterapia" str.19 - jest wg Pana skuteczna tylko gdy jest choroba, zdrowi wg Pana bioenergoterapii nie potrzebują. Jak sama nazwa wskazuje jest to leczenie dostarczaniem energii (miejmy nadzieję, że dobrej). Cóż złego w napakowaniu się energią? Spacerując po dworze, podziwiając widoki, spędzając miło czas z kolegą/koleżanką - pakujemy w siebie energię. Im częściej doświadczamy rzeczy miłych tym dłużej trwamy w pełni energii - radośni, z małą ilością zmartwień... Jeżeli chodzi o mnie, bardziej cenię bioenergoterapię która wskazuje gdzie grzech (krzywdzące przekonanie) skutkuje zaburzeniom funkcjonowania ciała. I tu bioenergoterapeuta używający takich technik jest dla mnie podobny w swej posłudze co ksiądz czy psychoterapeuta. Szkoda, że na studiach lekarskich nie akcentowano tematu wpływu problemów na powstawanie chorób.
,,Optymalni objadają się mięsem i jajkami"-str.25 - nieprawda. Dieta optymalna w swym założeniu to dieta niskobiałkowa. Jasne - że chorym trzeba go więcej, a zdrowym mniej. Najogólniej.
,,Zdrowy jest tylko ten organizm, któremu nic nie szkodzi"str.26. Tak. Tylko nie ma osób zdrowych, są tylko takie, które uważają się za zdrowe z powodu małej swojej świadomości. W miarę zdrowa osoba - wg mojego spojrzenia - ... jest piękna, szczęśliwa, bogata i ... nie umiera :-0
Zapłatą za grzech jest śmierć! Tak przynajmniej pisze w Biblii.
,,medycyna oficjalna całe działanie koncentruje na wykonywaniu drogich testów" str. 27 no i co z tego, że drogich. Wizyta u bioenergoterapeuty też jest droga, zważywszy, że jedna wizyta zwykle nie pomada, trzeba najczęściej wielu... A testy pomagają wyleczyć pacjenta bez zastosowania jakichkolwiek leków. Wystarczy przeanalizować reakcje krzyżowe, ale co bioenergioterapeuta może wiedzieć na ten temat? Bioenergoterapeuta poleca Miksturę do leczenia chorób z autoimmunoagresji zamiast znaleźć alergen/nietolerant pokarmowy i spowodować ustąpienie choroby wraz z nabyciem tolerancji na substancję nietolerowaną. Łatwo Panu przychodzi krytykowanie tego na czym się Pan nie zna.
,,Osoby z cukrzycą typu I do końca życia skazane są na zewnętrzne podawanie insuliny" i dlatego ,,niezbędne jest systematyczne podawanie Mikstury" str. 31. My optymalni mamy inne dane o tej chorobie. Inne zatem stosujemy leczenie.
,,Wszelkie diety stosowane przez długi czas wyrządzają więcej szkody niż pożytku"str.32 - Panie na diecie jesteśmy całe życie...
Nie zna pan przyczyn chorób z autoimmunoagresji, nie zna pan przyczyn niedoczynności tarczycy. Dietą (Dieta Optymalna z wykluczeniem zbóż i z rotowanymi produktami mlecznymi) daje gwarancję normalizacji wskaźników medycznych niedoczynności tarczycy już po 6 tyg. u każdego pacjenta z niedoczynnością. Osoby na stronie www.dr-kwasniewski.pl na forum tej strony są w stanie udzielić szczegółowych wskazówek
Wie Pan że dieta z niedoborem jodu szkodzi str. 38,39 – dobrze.
,,Uzyskanie energii z glukozy jest bardzo łatwe" str 42 - my optymalni mamy inne zdanie i chyba tylko optymalni dostrzegają bezsens tego zdania. ,,Na chleb trzeba ciężko pracować" - to dla tych optymalnych którzy jeszcze nie rozumieją.
,,rodzajów diet jest tyle ile organizmow"str.45 - Półprawda.
,,każdy powinien stosować inna dietę str. 45 - też półprawda.
,,wszelkie diety są dla chorych" str 45 - też półprawda. Osoby uznające się za zdrowe też jedzą.
,,rodzajów diet jest tyle ile chorych" str. 45 - też to tylko połowa prawdy.
Nie wypowiada się Pan krytycznie o jajach - brawo! Oczywiście bardziej przydatne dla chorego organizmu są ... żółtka.
,,Jak pieczywo to tylko razowe"- str. 47 - a potem leczyć chory żołądek, chore jelita, chorą wątrobę, chorą skórę na alergię, czy przewlekłą astmę - miksturą ... Ja osobiście jestem bardzo dużym przeciwnikiem zbóż glutenowych w codziennej diecie bo - szkodzą na wszystko.
,,bardzo pożądanym do drugiego śniadania jest jabłko", str. 48 , ,,w przypadku wystąpienia głodu - orzechy, suszone figi, daktyle, rodzynki, czekolada z orzechami" str. 77 - a potem stałe leczenie cukrzycy, owsicy, lambliozy, alergii skórnej, nowotworu z przerzutami, przewlekłej candidozy - Miksturą. Tylko optymalni wiedza, że cukry proste nasilają wymienione choroby i sprzyjają ich nawrotom reszta społeczeństwa zdaje się nie myśleć...
,,głównym daniem obiadu powinno być mięso wołowe, wieprzowe, drób, ryba" strona 49. Takie postępowanie Panie implikuje wzmożone zapotrzebowanie na cukry proste ...
,,do surówki dodać śmietanę, majonez..." str 48 - a potem leczyć Candidozę... Oczywiście wiadomo czym. Co do majonezu nic nie mam.
Pisze Pan o szkodliwości frytek smażonych na oleju - My Optymalni smażymy na smalcu....
,,Urozmaicać życie kaszami, fasolami" str. 51 - a potem leczyć Candidę albicans ... Miksturą.
,,nadmierna obfitość zjadanych posiłków jest jedną z głównych przyczyn nadwagi" str. 53 - nie zna Pan przyczyn nadwagi, nie zna Pan przyczyn powstawania efektu jo-jo! Odchudzam dając gwarancję schudnięcia i gwarancję ominięcia efektu jo-jo. Na str. www.dobradieta.pl pisze więcej na ten temat. Nie wszystko. Tyjemy bo przyjmujemy nawykowo niewłaściwy materiał energetyczny...Ukłon w kierunku diety optymalnej.
,,nie tyjemy od nadmiaru tłuszczów" str.55 - to też pół prawdy.
,,Przyczyna otyłości jest nadmiar glukozy" - str. 56. Nie tylko glukozy.
,,Glikogen wątrobowy jest najłatwiej dostępnym magazynem energii dla ... serca" str.57 - serce wg podstawowych biochemii najchętniej wykorzystuje wolne kwasy tłuszczowe. Czemu mięsień serca chce Pan karmić glukozą?
,,Fruktoza jest używana do słodzenia przez chorych na cukrzycę" str. 59 - po co w ogóle takie zdania pisać? Wg Medycyny akademickiej i wiedzy optymalnej cukrzykom z owoców poleca się tylko ... grejpfruty, cytryny. Połowa mandarynki powinna być traktowana jak rarytas i jedzona rzadziej niż dwa wymienione.
,,NNKT nie są syntetyzowane" str. 69 - zatem są mniej potrzebne ? Jak witamina C, która też nie musi być dostarczana codziennie... ,,NNKT zapobiegają wielu chorobom" widać brak spójności powyższych zdań. Dla osoby Optymalnej ten brak spójności jest logiczny.
,,Trwałe efekty w odchudzaniu można uzyskać w ciągu kilku tak. Str. 74. Bzdura. Niznajomość przyczyn nadwagi i nieznajomość przyczyn efektu jo-jo. Odsyłam do www.dobradieta.pl
,,Organizm zdrowy powinien sobie poradzić z trawieniem żywności określanej mianem ciężkostrawna" str. 79 - brawo.
,,Ponieważ mięso nie zawiera witaminy C" str.80 - wątróbka zawiera... :-0
,,organizmy ludzi pijących świeże mleko na co dzień..." str. 82. Znajduję, że też mają choroby...
,,Masło jest idealnym produktem dla człowieka" str. 86. Moje zdanie - zawsze trzeba to sprawdzić, a w razie nietolerancji (w ciężkich chorobach - jak obserwuję) można zrobić by nam przestało szkodzić.
,,Ludzie zdrowi nie powinni obawiać się przedawkowania masła" str. 86 - może i zgodne jest to z głównym nurtem Diety Optymalnej, niemniej jednak jedzenie ZA DUŻO jest nie szanowaniem wytwórcy masła (mozoli się na próżno) i ... siebie. No dobrze, prawda po obu stronach.
osoby wnikliwie się obserwujące zauważają np. namnażanie się po nim Gronkowca złocistego w gardle czy Candida albicans. Nie jest to tylko moja obserwacja (obserwuje to też Pan Brostoff)
,,U dzieci karmionych jogurtami, serkami homogenizowanymi powszechnie występuje próchnica zębów i wady postawy" str. 91 . Jest to znowu półprawda. Nie jestem zwolenniczką karmienia tymi produktami.
,,chrom stabilizuje poziom glukozy we krwi" str. 126, podaje Pan gdzie się znajduje, tylko, że nie potrafi Pan wyleczyć cukrzycy inną formą jak... Miksturą.
,,magnez" str.132 - zaleca pan razowce, a razowce z powodu, że zawierają kwas fitynowy ...osłabiają wchłanianie magnezu. Razowce nasilają dolegliwości żołądkowe, a wiele osób z arytmią zauważa, że stan pogarsza się jak wrzucą cos ciężkostrawnego do żołądka...
,,niemiły zapach z ust" str. 148 - poleca Pan czosnek, nie wykazując znajomości przyczyny tej dolegliwości. W poradni państwowej leczę to skutecznie dając gwarancję wyleczenia gdy pacjentowi zlecę rotację całej grupy produktów mlecznych (oczywiście zadaję jedno pytanie diagnostyczne, którego treść można znaleźć w wypowiedziach moich na stronie dra J. Kwasniewskiego www.dr-kwasniewski.pl lub w mojej książce www.dieta.com ).
_________________
Ewa Bednarczyk-Witoszek
 
 
Witold Jarmolowicz
Site Admin

Pomógł: 39 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 6651
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 13:13   

Zbyt wiele widziałem przez te kilkadziesiąt lat życia certyfikowanej szarlatanerii z wszystkich opcji i stron, więc nie dam się wpuścić w kolejne dzielenie włosa na czworo i nie będę się wypowiadał merytorycznie. Nie chcę się znęcać nad konsyliarzami, cytując ich lapsusy w rodzaju, że np. organizm wytwarza glukozę z tłuszczów albo że w słoninie są wszystkie niezbędne enzymy i witaminy lub że optymalnym grozi przebiałczenie, które jest "bardzo niebezpieczne".
Nie ma to w tym wypadku nic do rzeczy i byłoby chwytem z gatunku: "A u was Murzynów biją"

Wszakże zainteresowała mnie zastosowana przez Panią Doktor metoda polemiki, jako przyczynek do semantycznych i etymologicznych rozważań.

Jest taka ciekawa praca Artura Schopenchauera "Erystyka Sztuka prowadzenia sporów"
Skromne objętościowo dziełko traktuje wyczerpująco o sposobach prowadzenia dyskusji. Zastosujmy jego metodologię.

W analizowanym poście na pierwsze miejsce wysuwa się metoda wyrywania zdań z kontekstu i koncentrowanie się na drobnych nieścisłościach.

W celu dobitnej ilustracji spróbujmy zastosować tę metodę do powszechnie znanego tekstu niejakiego Adama M. Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych, nie ujawniamy jego prawdziwego nazwiska, ani miejsca zameldowania.

A oto inkryminowany tekst z naszym komentarzem a rebus.
-----------------------------------------------------------------------------------
Cytat:
Litwo, ojczyzno moja, ty jesteś jak zdrowie

1. Niech się wreszcie Pan Adam M. opowie, czy jest Polakiem, czy Litwinem, czy może kosmopolitą który przez znaczną część życia szlifował paryskie bruki, wysługiwał się Anglikom tłumacząc na polski wierszokletę Byrona i w końcu umierając na cholerę w drodze na cudzą wojnę.
2. Co to za absurd, że jakikolwiek kraj może być zdrowiem. To jakiś bełkot semantyczny.

Cytat:
Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, kto cię stracił

Pierwsze sensowne stwierdzenie. Wiele rzeczy doceniamy dopiero wtenczas, kiedy ich zabraknie.

Cytat:
Dziś piękność twą w całej ozdobie widzę i opisuję, bo tęsknię po tobie

Nadmiar egotyzmu, a kogo obchodzi za kim tęskni jakiś Adam M.
Zważywszy na jego dotychczasowe dokonania i "lekkość" pióra z troską będziemy śledzić, czy ta piękność nie objawi się w jego poemacie w postaci ohydnej maszkary. Być może oto po latach będziemy mogli powiedzieć "z dumą", to "nasz" (?) Adaś, prekursor turpizmu.
Poza tym, Panie Adamie M. przemawianie do bytu tak abstrakcyjnego, jak ojczyzna, świadczy o upośledzeniu krytycyzmu i braku kontaktu z rzeczywistością. Czy to czasem nie przemawiała Pańskimi ustami jakaś pomroczność jasna albo grzybki halucynogenki? W końcu znaczną część swojego dzieła poświęcił Pan na opis grzybobrania. Inne Pańskie "dzieło": Wielka Improwizacja wyraźnie wskazuje na powtarzające się stany zmącenia świadomości charakterystyczne dla środków odurzających lub permanentnej silnej ketozy. Typową cechą takich stanów są urojenia wielkości, wiara we własne posłannictwo, kontakt z pozaziemskimi siłami, obserwowana w epilepsji aura padaczkowa ze stanem pomrocznym, mikropsją lub makropsją.
(Dla mniej zorientowanych w temacie: różne schorzenia psychiczne, ale przede wszystkim padaczka powodują zaburzenie prawidłowego postrzegania siebie w relacji z otaczającymi przedmiotami. Mikropsja i makropsja polegają na nienaturalnym odczuwaniu otaczających przedmiotów jako bardzo małe albo bardzo duże w stosunku do nas.
Tzn., widząc wszystko prawidłowo, jednocześnie możemy odczuwać świat jako małą kulę pod stopami, a siebie jako olbrzyma mogącego tę kulę odkopnąć)
Nie można wykluczyć, że takie często powtarzające się epizody leżą u podstaw urojeń o własnej wielkości, nieomylności i kontaktach z pozaziemskim światem.
-------------------------------------------------------------------------------------

Możemy tak długo i obficie. Tylko, że nie przybliża nas to ani o krok do jakiegokolwiek sensu, za to znakomicie podgrzewa atmosferę.
Jeżeli powyższy nasz tekst coś przypomina forumowiczom, to dokładnie tak jest. Generalnie na wielu forach, szczególnie tam, gdzie forumowicze są owładnięci sekciarską wiarą w jedynie słuszną ideę, mniej więcej tak wyglądają merytoryczne dyskusje.

Tym bardziej z ogromną radością postrzegam, że tutaj na naszym forum tego typu argumentacja występuje coraz rzadziej. Trzymajmy się tego.

Pozdrawiam
Witold Jarmołowicz
 
 
Jewka

Dołączył: 29 Maj 2005
Posty: 4
Wysłany: Wto Gru 30, 2008 23:34   

Panie Witoldzie, nie zagłębiam się w pana metody leczenia, bo nie czytałam zbyt wiele na ich temat - nie mam takiej potrzeby.
Jedno widać na pierwszy rzut oka. Pani Doktor Ewa nie umie sklecić choćby jednego zdania, tak, żeby można było ją dobrze zrozumieć. Pan natomiast umie wyrazić się po polsku.

Dlatego, jeśli będę miała jakieś dolegliwości, na pewno zabiorę się za lekturę, którą da się czytać. Na pewno nie sięgnę do gmatwaniny myślowej, gramatycznej zawartej w książce tej pani. NIE DA SIĘ, PRÓBOWAŁAM.
_________________
pozdrawiam
 
 
ANNA MARIA 38

Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 8
Wysłany: Śro Sty 14, 2009 15:23   

A mnie bardzo spodobały się oba posty,jeszcze nie wiem kim jest Pan Witold,ani Pani Ewa,ale zapewne niedługo stanie się to dla mnie jasne.
Tekst Pani Ewy zrozumiały będzie dla kogoś,kto znakomicie zna treść książek J..Wydaje mi się,że w tym przypadku własnie tak jest.Dla mnie ten tekst jest jasny i klarowny bo znam zawartość omawianej pozycji.Przypomina mi to raczej korektę wydawcy,zanim książka zostanie przekazana do druku.
Można zatem zastanowić się nad postawą jednej i drugiej strony,która wymieniona jest w tej polemice,jak zwał tak zwał.
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5624
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Lis 22, 2009 13:09   

Mam pytanie do Waldka.

Co to jest alocit?
To jest gotowa rzecz kupiona czy roztwor robiony samodzielnie? Jak to sie robi?
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5624
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Lis 22, 2009 13:16   

Dobra, juz wiem:
http://wolnemedia.net/?p=17353


Ale mozesz mi napisac co ty stosujesz: aloes czy citrosept?

Jak na moj gust citrosept moze byc bardziej inwazyjny..?
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3553
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 22, 2009 13:22   

Alocit z aloesu stosuje się przez pierwsze 6 miesięcy.

Potem 3 miesiące alocitu z citroseptu i znowu tym razem 3 miesiące alocitu z aloesu. I tak na przemian 3 miechy tego, potem 3 miechy tamtego.

Chodzi o to, że organizm się przyzwyczaja i potem słabiej reaguje. Podobnie jest z pierzgą czy wilcacorą.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
An dy

Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 3
Wysłany: Pon Lis 23, 2009 16:57   

To juz ponad 3 lata od postu p. dr Witoszek ale ciesze sie ze na niego trafilam. Mikstury nigdy nie stosowalam ale mialam watpliwa przyjemnosc zetknac sie z arogancja i glupota p. na jego forum Bioslone.
Ciesze sie ze fachowiec poswiecil swoj czas na chocby czesciowa analize glupot wypisywanych przez tego pana. Dziekuje Pani za ten tekst.
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3553
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 23, 2009 17:20   

Taki temperament i autorytarność - cechy wielu genialnych wspaniałych ludzi, którzy musieli się przedzierać przez zasieki oficjalnej ortodoksji naukowej i znosić drwiny inteligęsich mas sterowanych telewizją. Masz to u Kwaśniewskiego, u Rusha, Szukalskiego, Goocha itd.

Imo taki pancerzyk wrodzony lub nabyty, nie bez powodu.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5624
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Lis 23, 2009 21:44   

An dy napisał/a:
/..../ mialam watpliwa przyjemnosc zetknac sie z arogancja i glupota p. na jego forum Bioslone. /.../

daj linka, albo opisz sprawe...

Cytat:

/.../ fachowiec /.../


:shock:
od czego?
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
An dy

Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 3
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 15:46   

Waldek B napisał/a:
Taki temperament i autorytarność - cechy wielu genialnych wspaniałych ludzi.

Chyba semantyka nam sie klania.

Waldek B napisał/a:
drwiny inteligęsich mas sterowanych telewizją.

dorzuce ci jeszcze aby wzbogacic Twoj zbior: lajno narodu (pradawne, :-? uzywane przez lenina), wyksztalciuch (dosc wspolczesne)
 
     
An dy

Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 3
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 15:48   

[/quote] daj linka, albo opisz sprawe...[/quote]
Forum zamkniete. To bylo nim sie forum rozpadlo.
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3553
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 16:13   

forum ma się bardzo dobrze

link http://bioslone.pl/forum2/index.php


zenon wystarczy zerknąć na kilkanaście przypadkowych postów Mistrza

arogancja i srogie wypowiedzi są u niego na porządku dziennym
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3553
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 16:19   

co nie zmienia faktu, że nadal go czytam

facet pisze prosto i logicznie, ma dużą praktykę jeśli chodzi o wiedzę "niemedyczną"
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
Ostatnio zmieniony przez Waldek B Śro Lis 25, 2009 16:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lis 25, 2009 16:28   

Waldek B napisał/a:

link http://bioslone.pl/forum2/index.php

Napisałam tam kilka postów,ale to było dawno temu -szukałam informacji i trafiłam własnie tam,może z 5 lat temu.
Wtedy jeszcze udzielał tam porad lek.med.A. Janus.Z tego co wywnioskowałam,już go tam nie ma?
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3553
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 17:07   

ano nie ma

i bardzo dobrze
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lis 25, 2009 18:42   

Waldek B napisał/a:
ano nie ma
i bardzo dobrze

Ja nie wiem co tam zaszło,bo przestałam tam zaglądać, kiedy założyłam konto na forum dr.Kwaśniewski,ale rozmawiałam przez tel. z lek.med.A.Janusem parę razy i wydał mi się w porządku,ale to było dawno .
Ostatnio zmieniony przez Iga Śro Lis 25, 2009 18:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3553
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 19:22   

W wielu kwestiach miał rację, a w innych pitolił głupoty. Skorzystałem z części jego wiedzy, a część mi się nie sprawdziła. Paradoksalnie nazwisko mówi wszystko.


Na bioslone nastąpił, że tak można powiedzieć radykalny rozłam na "leczących się" i na "dbających o zdrowie". Wbrew pozorom są to bardzo odmienne strategie.

Janus dalej zaleca pół kilo surówki do 200 g mięsa, wojuje z bakteriami, pasożytami, reklamuje jakieś aparaty "zmora", zappery, srebra koloidalne, zioła, paraleki, tony sztucznych suplementów i innych wynalazków.

jako były bioterapeuta (co tym bardziej dziwi) poszedł w zupełnie przeciwnym kierunku - żadnej bioenergoterapii i leków, bo to "łatanie zdrowia". Za to żywienie niskowęglowodanowe, poprawa wchłaniania dzięki miksturze, wzmocnienie układu odpornościowego przez prawidłowe odchorowywanie chorób zakaznych, bez antybiotyków, czosnków, paraleków, ziół itd. Słowem "przestań się leczyć i dbaj sam o zdrowie".

Przez pewien czas były tam propagowane dwie wykluczające się wzajemnie metody i działało dwóch ekspertów dających sprzeczne porady.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Nie Sty 03, 2010 22:56   

Witam
Mnie bardzo interesuje temat mikstury, obecnie profilaktycznie jestem drugi miesiąc z metodą Ashkara, jak to skończe, chyba wezme się za miksture. Uważam że oczyszczanie organizmu z toksyn, jest tak samo ważne jak właściwe odżywianie się.
Pozdrawiam
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 03, 2010 23:01   

brajan30 napisał/a:
Uważam że oczyszczanie organizmu z toksyn, jest tak samo ważne jak właściwe odżywianie się.

Ale możesz robić to przy okazji właściwego odżywiania, chociażby nie "wpierniczać" co chwila jedzenia, tylko robić sobie co dzień z 20-godzinną przerwę.
Poza tym czasem warto po umyciu, będąc mokrym wyjść na dwór, żeby Cię mocno przewiało - jak się przeziębisz to znaczy, że czas na oczyszczenie - wtedy zdrowo infekcję odchorowujesz i tyle. :viva:
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sty 03, 2010 23:05   

Hannibal napisał/a:

Poza tym czasem warto po umyciu, będąc mokrym wyjść na dwór, żeby Cię mocno przewiało

Nie rozumiem.Wyjść z wanny i od razu na ulicę? A nie miałeś nigdy z tego powodu problemów z policją?
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5624
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Sty 03, 2010 23:17   

Hannibal, te okresowe posty nie kazdemu sluza.

A w zasadzie inaczej: naturalna konsekwencja okresowych postow - czyli zjadanie jednego, duzego posilku - nie kazdemu sluzy.
Mnie nie sluzy.

Robie wiec wersje light - jadam raczej 3 posilki dziennie, a ze 3 razy w tygodniu dwa, przy czym do pierwszego zabieram sie kolo 16.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5624
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Sty 03, 2010 23:18   

Tak poza tym to pofvxsd tsmsfsnu dvhofxi o wiele wiecej ludu niz przez reszte roku.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 06:08   

zenon napisał/a:
Tak poza tym to pofvxsd tsmsfsnu dvhofxi o wiele wiecej ludu niz przez reszte roku

Zenek, jak najbardziej masz racje, ale cxehslihb jhakn jijn, fghgh?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 07:07   

Iga napisał/a:
Nie rozumiem.Wyjść z wanny i od razu na ulicę? A nie miałeś nigdy z tego powodu problemów z policją?

A na balkon to nie można? ;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 07:09   

zenon napisał/a:
Hannibal, te okresowe posty nie kazdemu sluza.

A w zasadzie inaczej: naturalna konsekwencja okresowych postow - czyli zjadanie jednego, duzego posilku - nie kazdemu sluzy.
Mnie nie sluzy.

Ale przecież przy okresowym poście możesz przecież sobie zjeść w jednym posiłku tak mało jak Ci to pasuje. Przy IF możesz też robić tak, że jednego dnia jadasz do całkowitego syta, cały następny dzień pościsz, i tak dalej. Opcji jest wiele, żeby regularnie wystawiać organizm na dłuższe okresy niejedzenia.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 04, 2010 08:11   

Hannibal napisał/a:

A na balkon to nie można? ;)

Fakt :) Nie pomyślałam.Najlepiej taki balkon,żeby na nim były przeciągi ,wtedy porządnie przewieje ;) Tylko nie wiem,czy w kilka lat pozbierałabym się po takim przewianiu .
Ostatnio zmieniony przez Iga Pon Sty 04, 2010 08:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 09:59   

Hannibal napisał/a:
Ale możesz robić to przy okazji właściwego odżywiania, chociażby nie "wpierniczać" co chwila jedzenia, tylko robić sobie co dzień z 20-godzinną przerwę.
Poza tym czasem warto po umyciu, będąc mokrym wyjść na dwór, żeby Cię mocno przewiało - jak się przeziębisz to znaczy, że czas na oczyszczenie - wtedy zdrowo infekcję odchorowujesz i tyle. :viva:

Witam
Głodówki są jak najbardziej ok. Z tym że miksturą oczyszcza się organizm codziennie, nie tylko z toksyn ale i z nadżerek, powoduje to szczelność jelita grubego i przewodu pokarmowego, poza tym raczej głodówkami, nie zlikwidujemy candidy, gdyż na bierząco i systematycznie trzeba robić oczyszczanie.
Odnośnie mokrego wychodzenia na dwór, łatwo przecholować.
Pozdrawiam
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 10:11   

brajan30 napisał/a:
Głodówki są jak najbardziej ok. Z tym że miksturą oczyszcza się organizm codziennie, nie tylko z toksyn ale i z nadżerek, powoduje to szczelność jelita grubego i przewodu pokarmowego, poza tym raczej głodówkami, nie zlikwidujemy candidy, gdyż na bierząco i systematycznie trzeba robić oczyszczanie.

głodówką też można oczyszczać organizm codziennie, jeśli robisz 20 czy więcej godzin bez jedzenia
nie chcę tu oczywiście mówić, że mikstura jest zła
chodzi mi tylko o to, że nie trzeba jej stosować, coby robić porządek ze swoim organizmem
candidy nie zlikwidujesz nigdy, bo ona jest potrzebna organizmowi
tylko jej przerost jest szkodliwy
a żeby go zlikwidować wystarczy żywienie oparte o surowe produkty, zawierające kupę pożytecznych bakterii (+ high-meaty), jedzenie małej ilości węgli, nie stosowanie antybiotyków i innych leków, zdrowe odchorowanie chorób, sen
brajan30 napisał/a:
Odnośnie mokrego wychodzenia na dwór, łatwo przecholować.

Co masz na myśli?
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 11:12   

Hannibal napisał/a:

brajan30 napisał/a:
Odnośnie mokrego wychodzenia na dwór, łatwo przecholować.

Co masz na myśli?

Witam
Zwłaszcza w początkowym procesie oczyszczania (mam na myśli osobę która zaczyna to robić), można zbyt bardzo się przeziębić, oczywiście na początku organizm ma sporo toksyn i odchorowania są dłuższe i być może będzie trzeba się wspomóc antybiotykiem, a to tak jakby srzelać sobie bramkę.
Pozdrawiam
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 11:24   

brajan30 napisał/a:
Zwłaszcza w początkowym procesie oczyszczania (mam na myśli osobę która zaczyna to robić), można zbyt bardzo się przeziębić, oczywiście na początku organizm ma sporo toksyn i odchorowania są dłuższe i być może będzie trzeba się wspomóc antybiotykiem, a to tak jakby srzelać sobie bramkę.
Pozdrawiam

No to właśnie w początkowym okresie dr. Bass jako młody chłopak, po zapoznaniu się z teorią Tildena, otworzył szeroko okno i przewietrzył się porządnie zimnym powietrzem - przeziębił się i spał 3 doby, a gdy się obudził to czuł się rewelacyjnie
http://www.youtube.com/wa...related#t=7m40s
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 12:20   

Hannibal napisał/a:
brajan30 napisał/a:
Zwłaszcza w początkowym procesie oczyszczania (mam na myśli osobę która zaczyna to robić), można zbyt bardzo się przeziębić, oczywiście na początku organizm ma sporo toksyn i odchorowania są dłuższe i być może będzie trzeba się wspomóc antybiotykiem, a to tak jakby srzelać sobie bramkę.
Pozdrawiam

No to właśnie w początkowym okresie dr. Bass jako młody chłopak, po zapoznaniu się z teorią Tildena, otworzył szeroko okno i przewietrzył się porządnie zimnym powietrzem - przeziębił się i spał 3 doby, a gdy się obudził to czuł się rewelacyjnie
http://www.youtube.com/wa...related#t=7m40s

Witam
Przypadek dr. Bassa, jak najbardziej może się sprawdzić u innych, ale wydaje mi się że w początkowym etapie, porządne przewietrzenie zimnym powietrzem, powali nie jednego na kolana, a jeśli temperatura ciała podskoczy do 40 stopni, to niestety będzie trzeba sięgnąć po antybiotyk, o czym pisałem.
Pozdrawiam
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 12:30   

brajan30 napisał/a:
Przypadek dr. Bassa, jak najbardziej może się sprawdzić u innych, ale wydaje mi się że w początkowym etapie, porządne przewietrzenie zimnym powietrzem, powali nie jednego na kolana, a jeśli temperatura ciała podskoczy do 40 stopni, to niestety będzie trzeba sięgnąć po antybiotyk, o czym pisałem.

Nieprawda. Ja miałem w zeszłym roku temperaturę powyżej 40 stopni C, gdy już ledwo co kojarzyłem i żadnych antybiotyków, leków nie brałem. Następnego dnia nastąpił już dość szybko powrót do zdrowia, a siły wróciły rychło.
Robert też pisał, że podobnie miał z krótką intensywną infekcją z wysoką temp.
Sięgając po antybiotyk zniweczyłbyś całą robotę - ukatrupił byś swoich czyścicieli.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 12:56   

Hannibal napisał/a:
brajan30 napisał/a:
Przypadek dr. Bassa, jak najbardziej może się sprawdzić u innych, ale wydaje mi się że w początkowym etapie, porządne przewietrzenie zimnym powietrzem, powali nie jednego na kolana, a jeśli temperatura ciała podskoczy do 40 stopni, to niestety będzie trzeba sięgnąć po antybiotyk, o czym pisałem.

Nieprawda. Ja miałem w zeszłym roku temperaturę powyżej 40 stopni C, gdy już ledwo co kojarzyłem i żadnych antybiotyków, leków nie brałem. Następnego dnia nastąpił już dość szybko powrót do zdrowia, a siły wróciły rychło.
Robert też pisał, że podobnie miał z krótką intensywną infekcją z wysoką temp.
Sięgając po antybiotyk zniweczyłbyś całą robotę - ukatrupił byś swoich czyścicieli.

Witam
No tak, zarówno Robert jak i Ty, podejrzewam że ja również (choć ja surowo nie jadam), kilka lat zdrowo się odżywiamy, i nasze organizmy są na pewno silniejsze. Ale osoby które dopiero zaczynają, na pewno szybko sobie z tym nie poradzą, oczywiście jak chcą sprawdzić to ich sprawa. Poza tym, wydaje mi się że w waszych przypadkach odchorowania powinny być nieco łagodniejsze, ale nie wiem dlaczego tak jest, gdyż organizmy na bierząco oczyszczacie, węglowodany ograniczacie. Przyznaj sam piszesz że miałeś 40 stopni, ledwo kojarzyłeś, a to chyba już nie jest łagodnym odchorowaniem, choć przyznać trzeba że nastąpiła szybka regeneracja, i wróciły już siły. Przy miksturze z tego co wyczytałem na forum, osoby mają odchorowania łagodniejsze i też szybko mijają.
Pozdrawiam
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 13:13   

brajan30 napisał/a:
No tak, zarówno Robert jak i Ty, podejrzewam że ja również (choć ja surowo nie jadam), kilka lat zdrowo się odżywiamy, i nasze organizmy są na pewno silniejsze. Ale osoby które dopiero zaczynają, na pewno szybko sobie z tym nie poradzą, oczywiście jak chcą sprawdzić to ich sprawa. Poza tym, wydaje mi się że w waszych przypadkach odchorowania powinny być nieco łagodniejsze, ale nie wiem dlaczego tak jest, gdyż organizmy na bierząco oczyszczacie, węglowodany ograniczacie. Przyznaj sam piszesz że miałeś 40 stopni, ledwo kojarzyłeś, a to chyba już nie jest łagodnym odchorowaniem, choć przyznać trzeba że nastąpiła szybka regeneracja, i wróciły już siły. Przy miksturze z tego co wyczytałem na forum, osoby mają odchorowania łagodniejsze i też szybko mijają.

Jeden szybciej odchoruje, drugi dłużej. To właśnie autor tej mikstury, czyli pisał, że nie ważne czy choroba trwa tydzień, dwa czy trzy - widocznie tyle organizm potrzebuje. Im więcej w organizmie jest do naprawy tym więcej czasu potrzeba. Trzeba cierpliwie czekać i w zdrowy sposób przejść przez chorobę, bo to tylko wyjdzie nam na dobre.
http://www.bioslone.pl/is...anizmu-z-toksyn
Ponad 40 stopni miałem, bo organizm tyle potrzebował. Im wyższa temperatura tym detoks szybszy. Nie miałem żadnych powodów do obaw. To właśnie dzięki dobremu żywieniu organizm skutecznie stosuje wysokie temperatury do odnowy biologicznej swojego organizmu.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5624
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 13:43   

_flo napisał/a:
zenon napisał/a:
Tak poza tym to pofvxsd tsmsfsnu dvhofxi o wiele wiecej ludu niz przez reszte roku

Zenek, jak najbardziej masz racje, ale cxehslihb jhakn jijn, fghgh?


:hihi:
Palce przesunely mi sie na klawiaturze :D

Powinno byc: "tak poza tym to podczas ramadanu schodzi o wiele wiecej ludu niz przez reszte roku."


:D
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 13:48   

Ach.
Ale oni wody nie pija w ciagu dnia, i zwykle jedza jakies szity. Przynajmniej Ci ktorych znam, na ten przyklad moja kolezanka Rabya rano toscik z czymstam, potem nic, i w nocy cos wiecej skubnie.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 13:53   

_flo napisał/a:
zwykle jedza jakies szity.

chyba, że w Afganistanie - http://www.youtube.com/watch?v=z8USoVLG61g ;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5624
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 13:56   

_flo napisał/a:
Ach.
Ale oni wody nie pija w ciagu dnia, i zwykle jedza jakies szity. Przynajmniej Ci ktorych znam, na ten przyklad moja kolezanka Rabya rano toscik z czymstam, potem nic, i w nocy cos wiecej skubnie.


Ja wiem, ze to jest funkcja wielu zmiennych..
No ale mimo wszystko mnie to sklania do refleksji.

Szczegolnie po obserwacjach na sobie.
Jak zjem 70g bialka w jednym, jedynym posilku w ciagu dnia - czuje sie zatruty.
Jak zjem 120g bialka w 3 posilkach - nie czuje sie zatruty.

Same przerwy bez jedzenia korzystnie na mnie wplywaja. Dlatego czesto nie jem sniadan i smigam do 15-16 na samej wodzie.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 14:00   

zenon napisał/a:
Dlatego czesto nie jem sniadan i smigam do 15-16 na samej wodzie.

no to identycznie jak ja, bo ja jakoś o tej porze zaczynam jeść
nie wiem za bardzo kiedy te 3 posiłki zjadasz :-?
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 14:04   

Do brajana -
dr. Mendelsohn powiedział -
"Wzrastająca temperatura ciała oznacza, że proces leczenia został przyspieszony. Jest to powód do radości, nie do zmartwień."
Dlatego ja się cieszę, ale jeśli Ty wolisz się martwić i niszczyć niszczycieli no to Twoja sprawa 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5624
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 14:17   

Hannibal napisał/a:
zenon napisał/a:
Dlatego czesto nie jem sniadan i smigam do 15-16 na samej wodzie.

no to identycznie jak ja, bo ja jakos o tej porze zaczynam jesc
nie wiem za bardzo kiedy te 3 posilki zjadasz :-?


TZN jak nie zjem sniadania to jadam 2 posilki.
Dzis zjadlem na sniadanie 5 zoltek, lycha masla, lyzeczka miodu.

Tyle, ze jak zjem kolo 15-16 to nastepny posilek jem kolo 20-22.

Wiec jednak inaczej :)
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 14:22   

zenon napisał/a:
Tyle, ze jak zjem kolo 15-16 to nastepny posilek jem kolo 20-22.
Wiec jednak inaczej :)

To zależy jak długo jem, bo jeśli 5-6 godzin to wychodzi dość podobnie i wtedy moje "rzuty" są u Ciebie posiłkami; nomenklatura tylko inna ;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5624
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 15:52   

Ale to jest pewne oszukanstwo z Twojej strony.
Przeciez ci high carbowcy co jedza 6-8 malych posilko co 2-3 godziny - tez moznaby stwierdzic, ze to jest jedna biesiada rozlozona na caly dzien w 6-8 shotach :hah:
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 16:13   

Żadne oszukaństwo, bo kluczowy jest czas niejedzenia. U mnie wynosi on średnio ok. 20 godzin. A to, czy jem 2 posiłki, czy 100 to jest ganz egal 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 04, 2010 16:25   

Hannibal napisał/a:
...To właśnie autor tej mikstury, czyli pisał...
:hihi:

Jestem gleboko przekonany, ze Twoje "HAJE"
moglyby wykazywac o wiele wieksza skutecznosc terapeutyczna,
jak "mikstura" naszego sympatycznego Pana! 8-)
.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 16:30   

grizzly napisał/a:
Jestem gleboko przekonany, ze Twoje "HAJE"
moglyby wykazywac o wiele wieksza skutecznosc terapeutyczna,
jak "mikstura" naszego sympatycznego Pana! 8-) .

Też tak myślę. Tyle, że picie mikstury jest chyba bezproblemowe dla każdego. Jeśli dodamy do tego efekt plecebo to coś może z tego wyjść.
Haje to inny stopień wtajemniczenia i jeśli dla wielu surowe świeże żółtko jest odrażające to o czym my tu mówimy :hihi:
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5624
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 16:48   

Hannibal napisał/a:
Zadne oszukanstwo, bo kluczowy jest czas niejedzenia. U mnie wynosi on srednio ok. 20 godzin. A to, czy jem 2 posilki, czy 100 to jest ganz egal 8-)


No chyba, ze tak..

U mnie jest to 17-18 godzin, chociaz jak jem sniadanie danego dnia to niekiedy tylko jakies 11h
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 16:51   

zenon napisał/a:
U mnie jest to 17-18 godzin

No to wg mnie spoko.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 04, 2010 17:16   

zenon napisał/a:
...U mnie jest to 17-18 godzin...
O...! "zoltko ojmletowe" tfu... przecie "glodzic siem nie wolno" :shock: :hah:
BTW
Przestan "herezjum" siac "bociem" do "sondu pozwom"! :hihi: :hah:

I bedziesz musial jakie "kontr-posuniecie" zrobic,
np "przekonac" rodzine "zmarlego",
aby spowodowala "wszczecie sledztwa" z art. "XX",
oraz domagala sie odszkodowanie "za udzial" w smierci najblizszej ukochanej osoby! 8-)

W koncu na kazdej paczce papierosow "ostrozna" firma
ostrzega o np. szkodliwosci proponowanych "papieroskow",
pomimo, ze to jest dobra wola kazdego "palacza",
czy wsadzi "do paszczu" SMIERC!!!!!!!!! :razz: :razz: :razz: :razz:
.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5624
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 17:38   

Waldek, powiedz prosze gdzie dostane w Warszawie - najlepiej blisko hali mirowskiej lub metra - sok z aloesu.
Z gory dzieki.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3553
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 17:49   

Tego akurat nie wiem.

Mogę za to powiedzieć, że do mikstury nadają się tylko dwa.

1 - http://www.cefarm24.pl/aloes-sok-1000-ml-p671.html
2 - http://www.laboratorianatury.pl/produkt.php?id=2
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
Ostatnio zmieniony przez Waldek B Pon Sty 04, 2010 17:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
figa


Pomógł: 8 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1140
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 17:50   

Hanibal -może nie na temat ale w poprzedniej stronie
ten ignor -sam mi wlazł na myszke . po wyłaczeniu -szalałam :shock:
i takie coś wyskoczyło :shock: :-o :-o można to jakoś odkręcić -
chyba ,ze to nie ja :shock: :shock:
Nie to nie ja bo dopiero niedawno komputer włączyłam a to było o 12-stej
_________________
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez figa Pon Sty 04, 2010 17:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 01:28   

Hannibal napisał/a:
Do brajana -
dr. Mendelsohn powiedział -
"Wzrastająca temperatura ciała oznacza, że proces leczenia został przyspieszony. Jest to powód do radości, nie do zmartwień."
Dlatego ja się cieszę, ale jeśli Ty wolisz się martwić i niszczyć niszczycieli no to Twoja sprawa 8-)

Witam
Nie zrozumiałeś mnie, pisałem że dla Ciebie, dla mnie 40 stopniowa gorączka, nie byłaby czymś trudnym do odchorowania. Natomiast dla osoby żywiącej się tradycyjnie, która dopiero zaczyna oczyszczanie i zdecydowała by się "Wyjść z wanny i od razu na ulicę", mogłoby to się zakończyć źle, gdyż taki organizm ma w sobie mnóstwo toksyn, odporność jeszcze bardzo słabą i raczej podał bym takiej osobie "mniejsze zło" jakim by był antybiotyk, przy 40 stopniowej gorączce.
Pozdrawiam
 
     
figa


Pomógł: 8 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1140
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 02:27   

Co tu zrobić to jednak ja -wszystkie posty brajana wychodzą u mnie jako ignorowane-PRZEPRASZAM -jakoś wyszło nieswiadomie na ciemnym ekranie -Jak to odkręcić??????
_________________
pozdrawiam
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 06:17   

Figa, trzeba kliknac o tu, a potem "DELETE" przy tym uzytkowniku ktorego chcesz przywrocic do zywych. I juz. Dramatu nie ma. :D
Ostatnio zmieniony przez _flo Wto Sty 05, 2010 07:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 06:27   

zenon napisał/a:
Ja wiem, ze to jest funkcja wielu zmiennych..
No ale mimo wszystko mnie to sklania do refleksji.

Szczegolnie po obserwacjach na sobie.
Jak zjem 70g bialka w jednym, jedynym posilku w ciagu dnia - czuje sie zatruty.
Jak zjem 120g bialka w 3 posilkach - nie czuje sie zatruty.

Same przerwy bez jedzenia korzystnie na mnie wplywaja. Dlatego czesto nie jem sniadan i smigam do 15-16 na samej wodzie.

Nom. Ja przy 120g bialka dziennie (tak tak termicznego :-) ) tez sie czulam podtruta. Ale to ja.
Z tymi przerwami to rozniei bywa u mnie, nie zawsze mi pasuja, zalezy co robie w ciagu dnia, nic na sile.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 07:30   

_flo napisał/a:
Ja przy 120g bialka dziennie (tak tak termicznego :-) ) tez sie czulam podtruta. Ale to ja.

No tak, ale u Ciebie to pewnie wszystko jedno, czy zjadałaś te 120 g w ciągu paru godzin, czy przez cały dzień, nie? Zakładam, że musisz ważyć ok. 50 kg (?), więc 120 g białka to jest 2,4 g na 1 kg masy ciała - IMO, za dużo
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 07:43   

Juz przy 1.2g na 1kg wieko trumny skrzypi. Dla mnie.
Waze 52-58, i 52 to jest raczej kiepsko, poniewaz ustaja mi pewne funkcje zyciowe.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 07:49   

_flo napisał/a:
Juz przy 1.2g na 1kg wieko trumny skrzypi. Dla mnie.
Waze 52-58, i 52 to jest raczej kiepsko, poniewaz ustaja mi pewne funkcje zyciowe.

co do spożycia białka napisałaś -
_flo napisał/a:
w ostatnim tygodniu szacujac spozywam jakies 60-70g bialka dziennie

Nie wiem, może źle liczę, ale mi wychodzi 1 - 1.3 g na 1 kg :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Wto Sty 05, 2010 07:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 07:54   

No wlasnie. Gorna granica. Poniewaz duzo cwiczylam i ogolnie probowalam troche nadrobic miesa. Ale juz mi sie znudzilo, i w tym tygodniu bede sie oszczedzac.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 08:08   

_flo napisał/a:
w tym tygodniu bede sie oszczedzac.

ale machać nóżką musisz, bo inaczej... http://www.youtube.com/watch?v=3yh2InVsFag ;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 10:40   

btw, szczerze mowiac ten utwor kojarzy mnie sie nieodmiennie z jedna tylko scenka, a mianowicie jak mialm 5-6 lat i moj ojciec wraz ze swoja siostra darli ze mnie lacha, i uczyli krokow do marsza zalobnego, gdyz usilnie sie domagalam nauki tanca. Pieknie moja ciotka odgrywala. :hihi:
Ostatnio zmieniony przez _flo Wto Sty 05, 2010 10:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Cordoba_2004 
technolog żywności

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 660
Skąd: Wiocha po Wielkim Lasem
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 13:31   

Może warto przeczytać opinię innych o rzeczonym autorze

http://blogdebart.pl/2009...rowka-na-glowe/

:zzz:


_____________________________________________________________________________

Z tej krótkiej biografii osoba używająca racjonalistycznej brzytwy Ockhama wyczyta, że Józef był chorowitym dziecięciem widzącym rzeczy, których nie było.

Oprócz pisania książek i leczenia ludzi bioenergoterapią Józef prowadzi wydawnictwo i portal o bezpretensjonalnej nazwie Biosłone. Bywalcy Otchłani powinni w tym momencie sapnąć „Aaaa, znam tę nazwę” — wyznawcy bardzo aktywnie propagują jego idee w Internecie. Na portalowym forum nick to „Mistrz”, tak też zwracają się do niego użytkownicy (czasem mówią o nim „Pan Józef”, zawsze z wielkich liter). To dzięki swoim internetowym fanom dochrapał się zaszczytu własnej notki na BdB, cechuje ich bowiem wielka pracowitość w rozgłaszaniu konceptów Mistrza i sympatyczny, choć nieco irracjonalny entuzjazm, podobny do spotykanego u Optymalnych czy akwizytorów MLM.

jest wyznawcą popularnej w altmedzie teorii toksyn zatruwających organizm. Uważa jednak, że zazwyczaj organizm znakomicie radzi sobie z ich wydalaniem. Przeszkodzić mu w tym mogą uszkodzenia jelit wywołane przez naszą starą znajomą — drożdżycę powodowaną przez Candida albicans. W swojej książce „Zdrowie na własne życzenie” Mistrz opisuje przerażającą metamorfozę zamieszkujących nasze jelita pożytecznych drożdży w straszne grzyby, które zapuszczając kiełki w ścianki jelita, dokonują jego perforacji. W efekcie takiego ataku nasza zdrowa do tej pory kiszka zamienia się w rzeszoto, przez którego mikropory toksyny przeciskają się do organizmu, skutecznie go zatruwając. Każdy może przeprowadzić prosty test, zwany przez testem buraczkowym. Należy wypić trochę soku z buraków, odczekać kilka godzin i zrobić siusiu

_________________________________________________________________________


http://blogdebart.pl/2009...rowka-na-glowe/ :zzz:
_________________
gg 14 987 97
 
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 15:26   

Szkopuł w tym wszystkim jest taki, że to, co mówi o istocie chorób jest już znane ludzkości od czasów Hipokratesa, a pewnie i jeszcze wcześniej, tylko że wtedy nie było żadnych zapisków.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5624
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 15:40   

Daleki jestem od tego by byc wyznawca .

Widze u niego ego rozdete w kosmos, widze pewne pewne niescislosci, zalecenia na przyklad zywieniowe dla mnie nie bylyby do konca OK itd..

Ale jezeli chodzi o sedno: istote chorob, role patogenow w oczyszczaniu - to jest dla mnie bratnia dusza.
I znacznie bardziej wole sie bratac z bylym bioenergoterapeuta niz z jakims doktorem ktory mowi "show me the toxins" albo z tymi wszystkimi likarkami rodzinnymi, ktore przepisuja antybiotyki jak drazetki, "surowe jajka nie, bo salmonella", "mieso surowe nie, bo pasozyty" + wygladaja gorzej od swoich pacjentow..
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 15:46   

Trzeba w ogóle powiedzieć tym, którzy o tym zapomnieli, że nie trzeba być czyimś wyznawcą, żeby się z tym kimś w pewnych kwestiach zgadzać. Można go za pewne rzeczy krytykować, a za inne chwalić. Dla mnie to oczywiste jak słońce.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Wto Sty 05, 2010 15:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5624
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 16:10   

Poza tym: jest jeszcze cos takiego jak praktyka i teoria.

Jezeli ktos ma konskie zdrowie, nic go nie boli, nic mu nie dolega - to moze w glowe zachodzic, czemu jacys kolesie, o ktorych czyta w necie poswiecaja tyle wlasnego czasu i pieniedzy by robic jakies mikstury, by sie "oczyszczac" ("" w jego mniemaniu), skoro on je >normalnie< i czuje sie normalnie. I zna dziesiatki ludzi, ktorzy zywia sie >normalnie< i nic im nie dolega.


Dla wielu moich znajomych moja praktyka wywoluje wielki szok i niezrozumienie. Dla kogos, kto rano idzie po bulki, zrobi se tosta, obiad zje w knajpie, albo nawet w KFC, po poludniu wypije se browca i wyali fajeczke.. Dla kogos takiego jest niepojete po jakiego wala tyle chodzic za zarciem, po co tyle wysilku, po co tyle trudu i wysilku?

Tyle, ze jak ktos nie przezyl pewnych emocji, to nie zrozumie tego zjawiska.
Jezeli ktos nie mial na przyklad takich problemow ze skora, ze mu sie tworzyly otwarte rany na twarzy, jak ktos nie poczul tej bezsilnosci u "lekarza" slyszac "to normalne", "masz po prostu pecha", "to uwarunkowane genetycznie", "jedyne co ci moge dac to taki lek. On pomoze na skore, ale nie wiadomo czy za rok problem nie wroci, acha i moze watrobe zjebac".
Jak ktos nie przezyl tego albo innej historii - to nie zrozumie.

Ja pewne rzeczy sam wytestowalem i bardziej sobie cenie swoja obserwacje, opinie niz jakiegos internauty, ktory poswiecil pol godziny by przejrzec forum "bioslone", przeczytal zyciorys w necie i sie czepnal kilku wybranych z kontekstu faktow.

Byly bioenergoterapeuta, ma login "Mistrz", ludzie to niego pisza "Pan Jozef".. Nie no, to na pewno musi byc sekta, i na pewno wszystko co tam pisza to brednia.

Ja sobie jednak bardziej cenie swoje obserwacje po 2 latach na surowiznie niz tego rodzaju rozkminki kanapowego obserwatora i "pogromce mitow" :hah:
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Cordoba_2004 
technolog żywności

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 660
Skąd: Wiocha po Wielkim Lasem
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 16:54   

ale przeczytajcie link w całości
_________________
gg 14 987 97
 
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3553
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 18:25   

przeczytałem, znakomicie napisane wyłapane

ma floł ten co klika, powinien w polityce robić albo książkę program w stylu pogromców mitów, oglądałbym

nie mogę się doczekać wpisu o sekcie surowialnych

acha, nie popiera już szczepień od czasu gdy mu podrzuciłem sinclaira, to już jakieś 2 lata
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 18:32   

Waldek B napisał/a:
acha, nie popiera już szczepień od czasu gdy mu podrzuciłem sinclaira, to już jakieś 2 lata

Podrzuć mu Aajonusa to się na surowe przerzuci ;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 18:33   

Waldek B napisał/a:
acha, nie popiera już szczepień od czasu gdy mu podrzuciłem sinclaira, to już jakieś 2 lata

szara eminencja bioslone !!!!! :hihi:
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3553
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 18:54   

Hannibal napisał/a:

Podrzuć mu Aajonusa to się na surowe przerzuci ;)


podrzuce ale temu boggerowi od "altmedu"
:hihi:
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5624
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 19:49   

Cordoba_2004 napisał/a:
ale przeczytajcie link w calosci


MYslalem, ze wkleiles najwazniejszy fragment, tak sie zazwyczaj robi..
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3553
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 20:40   

zenon napisał/a:

Jezeli ktos ma konskie zdrowie, nic go nie boli, nic mu nie dolega - to moze w glowe zachodzic, czemu jacys kolesie, o ktorych czyta w necie poswiecaja tyle wlasnego czasu i pieniedzy by robic jakies mikstury, by sie "oczyszczac" ("" w jego mniemaniu), skoro on je >normalnie< i czuje sie normalnie. I zna dziesiatki ludzi, ktorzy zywia sie >normalnie< i nic im nie dolega.


zenon you nail it

to zupełnie zrozumiałe, że taki koń, który z suchej kajzerki i oleju bartek wyciąga więcej niż ja z pierwszosortowej jagnięciny i żółtek może się śmiać z naszych tu kombinacji BTW, głodówek, mikstur, nasion ostropestu, żelków, glinek, surowych oczu i grasic

co nie zmienia faktu, że typ robi to zawodowo 8-)
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 21:01   

Waldek B napisał/a:
to zupełnie zrozumiałe, że taki koń, który z suchej kajzerki i oleju bartek wyciąga więcej niż ja z pierwszosortowej jagnięciny i żółtek

do czasu, Waldek, do czasu
gdy Ty jako koziorożec odmłodniejesz na starsze lata to on będzie już schorowanym dziadziem :viva:
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5624
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 21:15   

Moze i zawodowo, ale ja mu braw bic nie bede.

Ja wole "buca" i "buca" Kwasniewskiego od zawodowego kajzerkowego szydercy :evil:
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 00:05   

zenon napisał/a:
Dla wielu moich znajomych moja praktyka wywoluje wielki szok i niezrozumienie. Dla kogos, kto rano idzie po bulki, zrobi se tosta, obiad zje w knajpie, albo nawet w KFC, po poludniu wypije se browca i wyali fajeczke.. Dla kogos takiego jest niepojete po jakiego wala tyle chodzic za zarciem, po co tyle wysilku, po co tyle trudu i wysilku?

Witam
To im odpowiedz: "Jak dbasz, to masz; miałeś zdrowie? - trzeba było dbać.
Pozdrawiam
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5624
Skąd: z nienacka
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 00:34   

Ale niektorzy z nich nie wygladaja gorzej ode mnie.
Tzn na przyklad skora. U mnie idealna jest jak sie pilnuje, jak sie nie wyspie, zjem sobie z 300g sera zoltego w jednym posilku, przesadze z miodem w innym posilku, zaketonuje sie winem - to na drugi dzien wygladam gorzej niz oni, mimo ze oni nie spali na przyklad w ogole :P
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
figa


Pomógł: 8 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1140
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 02:35   

Fio -bardzo Ci dziękuje ,
matołek ze mnie komputerowy jeszcze . Tyle tu czytania
,ze nie mam kiedy się dokształcać w cybernetyce.
dałabym ci pomógł -ale nie potrafie -uczyli mnie mistrzowie
W moim wątku ani wogóle nie ma takiej opcji . :sad:
_________________
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez figa Śro Sty 06, 2010 02:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sty 06, 2010 10:21   

Cordoba_2004 napisał/a:
...Może warto przeczytać opinię innych o rzeczonym autorze

http://blogdebart.pl/2009...rowka-na-glowe/

:zzz: ...

Niech bedzie mi wolno zlozyc na twe "dlonie" WIELKIE PODZIEKOWANIE
za podanie "linka"! :viva:

Autor napisal naprawde interesujacy material,
na temat "MATRIX 10/90" :hihi:

Ten "arcik" moze byc "przydatny" do dyskusji
na temat KTO JEST NAJWIEKSZYM SZKODNIKIEM,
odpowiedzialnym za:
"przyspieszone opadanie wieka trumny" oraz prosperite "nekrobiznesu"! 8-)
.
 
     
MONIKAW 


Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 27 Cze 2007
Posty: 546
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 12:16   

Przeczytałam i oczom nie wierzę to lepszy cyrk niż zamiedzowy :shock:
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 12:39   

Witam
Mnie mało interesują jakieś przemyślenia blogera i fragmenty powyrywane z kontekstu, jeśli kogoś to interesuje to niech się tym syci, podnieca i nakręca. Jeśli chodzi o istote chorób i oczyszczanie to przyznaje rację .
Pozdrawiam
 
     
Cordoba_2004 
technolog żywności

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 660
Skąd: Wiocha po Wielkim Lasem
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 13:16   

zenon napisał/a:
Cordoba_2004 napisał/a:
ale przeczytajcie link w calosci


MYslalem, ze wkleiles najwazniejszy fragment, tak sie zazwyczaj robi..


nie sposób wkleić całości artykułu a ważny jest on jedynie w całości
_________________
gg 14 987 97
 
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5624
Skąd: z nienacka
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 13:38   

Cordoba_2004 napisał/a:
zenon napisał/a:
Cordoba_2004 napisał/a:
ale przeczytajcie link w calosci


MYslalem, ze wkleiles najwazniejszy fragment, tak sie zazwyczaj robi..


nie sposob wkleic calosci artykulu a wazny jest on jedynie w calosci


Jak nie sposob? Wiele osob wklejalo.

Tak na marginesie: uzywaj cytatow.

Skladnia jest taka:
Kod:
 [quote]
tekst...
[/quote]


wyglada to tak:
Cytat:

tekst...


W ten sposob mozesz wkleic caly arcik i to bedzie przejrzste dla wszystkich.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5624
Skąd: z nienacka
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 13:39   

grizzly napisał/a:
Cordoba_2004 napisał/a:
...Moze warto przeczytac opinie innych o rzeczonym autorze

http://blogdebart.pl/2009...rowka-na-glowe/

:zzz: ...

Niech bedzie mi wolno zlozyc na twe "dlonie" WIELKIE PODZIEKOWANIE
za podanie "linka"! :viva:

Autor napisal naprawde interesujacy material,
na temat "MATRIX 10/90" :hihi:

Ten "arcik" moze byc "przydatny" do dyskusji
na temat KTO JEST NAJWIEKSZYM SZKODNIKIEM,
odpowiedzialnym za:
"przyspieszone opadanie wieka trumny" oraz prosperite "nekrobiznesu"! 8-)
.


To to zaloz taki temat..

I wskaz alternatywe tym ludziom, ktorym pomagaja metody .
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sty 07, 2010 12:10   

zenon napisał/a:
...I wskaz alternatywe tym ludziom, ktorym pomagaja metody ...
Towarzyszu Zenon wszystko zalezy o "swiatopogladu",
na pierwszy ogien proponuje maly test na "ROZUM" z poziomu "tkankowo-komorkowego"
(parafianin wybiera jedna z odpowiedzi a lub b na ponizsze pytanie)

Jaka odpowiedz jest prawdziwa wedle Twojego....... ROZUMU?

a.) na zdewocialo-planktoniczna wiare przyjmuje bezkrytycznie ze od:
"tuscu siem nie tyje"

b.) na podstawie wiarygodnych-naukowych dowodach, popartych "praktyka" przyznaje ze od"
TLUSZCZU SIE TYJE!!!

BTW
Od odpowiedzi na to pytanie uzaleznil bym decyzje
o "doradzeniu" gdzie ma "zainwestowac pieniadze" chory np. na
RAKA OKREZNICY!!! 8-)
.
Ostatnio zmieniony przez grizzly Czw Sty 07, 2010 12:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
figa


Pomógł: 8 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1140
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Czw Sty 07, 2010 20:42   

grizzly napisał/a:
Od odpowiedzi na to pytanie uzaleznil bym decyzje
o "doradzeniu" gdzie ma "zainwestowac pieniadze" chory np. na
RAKA OKREZNICY!!!

w cieciorke i pestki moreli.
_________________
pozdrawiam
 
     
Ewa Bednarczyk-Witoszek

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2006
Posty: 438
Wysłany: Nie Sty 10, 2010 12:26   

grizzly napisał/a:
Ewa Bednarczyk-Witoszek napisał/a:
insulina ma być jak najniższa.

8-) Ja bym byl napisal, ze poziom insuliny powinien byc "TAKI"
aby "wieko trumny" nie opadalo za szybko! :hah:

BTW
Przesadnie "niski" poziom insuliny
oznacza juz tylko jedno! :hihi:
.


DOBRE :->

W podejściu do nowotworów od tysięcy lat znane jest podejście "wychodzenia choroby ze środka na zwenątrz", stąd różne nacinania skóry, wywoływanie nieleczących się ran, pokarmy powodujące leczenie narządów wewn. a pogarszajace stan skóry...(faktem jest, że pewne grupy pokarmowe leczą określone partie ciała powodując pogarszanie się innych...). Chodzi o zmianę lokalizacji choroby, by odciążyć długotrwale chore miejsce. Jest to logiczne. Dobrze jest też doprowadzić otoczenie miejsca chorego do nazwijmy to dobrostanu naczyniowego. Tu kierunek - leczenie niegojących się ran tych na skórze czy tych wewnątrz organizmu. Wyleczenie "przewlekłej rany" bo taką jest choroba nowotworowa np. w przewodzie pokarmowym koreluje z wyleczeniem rany na skórze. Wiedza jak wyleczyc płytką ranę w 3 dniu znacząco koreluje z wiedzą jak poradzić sobie z immunologią w nowotworze. W/w - to kierunki działań. Skóra nie lubi zbyt bogatobiałkowo, żołądek również, dlatego te moje "opowieści" o weryfikacji białka (jadanie 1-góra2 rodzajów pokarmów bogatobiałkowych na dobę). Pestki dyni podobnie jak migdały, chałwa dobrze weryfikują jadane białko, podobnie jak ryby...chodzi o obniżanie stężenia krążących śmieci (dowodem na ilość śmieci jest stężenie LDL). Oby nie był poniżej (na obecny mój stan wiedzy) 50mg%. :roll:
_________________
Ewa Bednarczyk-Witoszek
Ostatnio zmieniony przez Ewa Bednarczyk-Witoszek Nie Sty 10, 2010 12:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Ewa Bednarczyk-Witoszek

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2006
Posty: 438
Wysłany: Nie Sty 10, 2010 12:58   

Metody takie jak bańki, masaże, akupunktura nie są ogólnie polecane w podejściu do nowotworów. Wg klasycznego akademickiego medycznego myślenia sprzyjają przerzutom nowotworowym. Jest to jak zwykle pół prawdy. Głównym leczeniem powinien być dowóz właściwych rzeczy do naczyń, wtedy metody powyższe możnaby zaakceptować pod kontrolą oczywiście stanu (statusu) nowotworu.
"Po co jednak bańki? Lepiej poprosić zonę czy dziewczynę o malinkę, albo pieprznąć się młotkiem w nogę i zrobić sobie siniaka. Krwiak jest krwiakiem niezależnie czy robimy go magiczną bańką, czy wjeżdżając rowerem w koleine i wylatując przez kierownice." - to akurat jest prawdą ... z blogu:
http://czajniczek-pana-ru...-i-siniaki.html
Link Cordoba2004 - potrzebe jest ujednolicenie pola łączacego bioenergoterapeutów i lekarzy. Bo takowe pole wspólne jest, należy tylko doprowadzić śmiałka, który to opisze.
_________________
Ewa Bednarczyk-Witoszek
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5624
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 21:04   

Stosuje miksture od 2 tyg.

Na razie nie ma zadnych gwaltownych detoksow itp.
Od razu zaczalem od pelnej dawki, nie cackalem sie by zaczac od 1/4 potem 1/2 3/4 by wreszcie dojsc do pelnej ilosci.

Bede co jakis czas pisal o swoich wrazeniach. Wiadomo, ze wymierne efekty po dluzszym czasie bedzie mozna zauwazyc.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
agnieszka56

Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 54
Wysłany: Sob Lut 06, 2010 13:19   

Zenon - jak Mikstura ? Ja pije lekko ponad rok , przeszlam juz caly cykl od aloesu przez citrosept , obecnie aloes i wszystkie kolejne oleje. Oczywiscie roznie dziala na organizmy. Ja zauwazam zdecydowana poprawe ze strony ukladu pokarmowego . Miksture wprowadzilam w jednym czasie z dieta rozdzielna , do konca wiec nie moge powiedziec , co zdecydowalo glownie o poprawie samopoczucia. Mysle , ze lacznie oba pomysly byly dobre . W pierwszym kwartale najwiecej objawow oczyszczania u siebie zaobserwowalam , glownie gardlo-zatoki-nos. Troche biegunek i silnych bolow podbrzusza. Najgorzej znosilam olej kukurydziany , byc moze tez citrosept rozwalil mi troche ciesnienie i uklad krazenia/ w sensie - doprowadzil do przebudowy / , gdyz mam - niestety- troche utrudniajacych zycie dolegliwisci . Ale przez rok 14 kg poszlo z wagi - dla mnie to sukces. Bardzo sprawe utrudnia niedoczynnosc tarczyce i Hashimoto , od polowy grudnia jestem jednak na LC i mam nadzieje , ze dalej bedzie szlo ku lepszemu . Z Mikstury nie rezygnuje , zamierzam pociagnac to zalecane 3 lata conajmniej , z LC mam jak narazie wiecej niepewnosci niz z Mikstura.

Ciekawa jestem twoich doznan i doswiadczen z Mikstura , bo np moj maz pije 10 m-cy i .... nic zupelnie oprocz spadku wagi , zero jakichkolwiek efektow oczyszczania , ale mial tez mniej zaniedbany organizm niz ja. Pewnie ty tez masz w dobrym stanie organizm , dluzej sie - jak zauwazam na forach - opiekujesz w odpowiedni sposob swoim zdrowiem ! Powodzenia !
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5624
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob Lut 06, 2010 14:42   

Na razie wyskoczyly mi jakies podskorne gule na skorze glowy pod wlosami.

Nigdy czegos podobnego nia mialem.

Nie wiem czy z mikstura nie przesadzam, bo niekiedy nalewam podwojna dawke. W sumie jestem maksymalista takim
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Cordoba_2004 
technolog żywności

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 660
Skąd: Wiocha po Wielkim Lasem
Wysłany: Sob Lut 06, 2010 14:56   

Ten tekst na początku wątku , zresztą wogóle wszystkie teksty Pani Ewy Witoszek są tak napisane że za nic nie można odczytać ich sensu, celu. Zdania są wzajemnie sprzeczne, argumentacja mroczna , wiedza jakaś wizjonerska nawet nie pseudonaukowa, nie medyczna, brak terminologii, fachowości, interpunkcji, jasności tekstu. Może ktoś się podszywa pod tę Panią.
_________________
gg 14 987 97
 
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3553
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 06, 2010 15:19   

Nie, ona ma taki styl, zerknij do książki jak kiedyś trafisz w księgarni. :shock: Jej argumentacja w sprawie mikstury jest chybiona.

Zenon, nie wolno stosować podwójnej dawki, bo to co miało pomagać nie dość, że nie pomoże to będzie szkodzić! Tu nie ma żartów, jak masz robić takie rzeczy to lepiej nic nie rób.

Chcesz przebić hardkorów typu Matti, który się "oczyszczał" jedząc pięć surowych ząbków czosnku dziennie? Kucze no, nie załamuj mnie. Nawet pisze" "Lepsze jest wrogiem dobrego".
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
Ostatnio zmieniony przez Waldek B Sob Lut 06, 2010 15:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Cordoba_2004 
technolog żywności

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 660
Skąd: Wiocha po Wielkim Lasem
Wysłany: Sob Lut 06, 2010 15:23   

Styl ten czyni :
- ją niezrozumiałą,
- tekst nieczytelny.
- mnóstwo nieporozumień,
- zamęt w głowach,
- olewczy stosunek czytelników

Jak to jest podwójna dawka konkretnie
Znaczy się co i rano i wieczorem to samo ?
_________________
gg 14 987 97
 
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3553
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 06, 2010 15:27   

Cordoba_2004 napisał/a:
Styl ten czyni :
- ją niezrozumiałą,
- tekst nieczytelny.
- mnóstwo nieporozumień,
- zamęt w głowach,
- olewczy stosunek czytelników


ta książka, to najlepszy przykład na to, że na specjalistach od redagowania nie powinno się oszczędzać
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
Ostatnio zmieniony przez Waldek B Sob Lut 06, 2010 15:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Cordoba_2004 
technolog żywności

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 660
Skąd: Wiocha po Wielkim Lasem
Wysłany: Sob Lut 06, 2010 15:31   

Po co pisać ksiażki których nikt nie zrozumie???
_________________
gg 14 987 97
 
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Sob Lut 06, 2010 17:14   

Waldek, to jasne, że nie powinno się. Tyle, że za redakcję takiego stylistycznego chaosu, mógłby zabrać się jedynie ktoś o spokoju średniowiecznego iluminaty ;)

Ewo, nie zrozum mnie źle, ale warto się zastanowić przy okazji ewentualnego wznowienia nad okładką - bo jest kiczowata do szpiku kości - i nad stylem - bo opisywać sprawy ważkie czymś na kształt pseudo-strumienia świadomości, jest chyba sporym błędem.

Autentycznie można się zrazić. Ja poczytałem, pozaznaczałem markerem ważne dla mnie sprawy i chyba nie powrócę do niej - głównie ze względu na STYL.

Tomek
Ostatnio zmieniony przez M i T Sob Lut 06, 2010 17:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5624
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob Lut 06, 2010 18:51   

podwojna dawka = 2x wiecej kazdego skladnika.

Glownie dlatego, ze ciezko wlac tak niewielka ilosc, ale bede uwazal na przyszlosc.

5 zabkow czosnku dziennie, oj musialo sultanic z paszczy ....
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lut 06, 2010 20:04   

Waldek B napisał/a:
...na specjalistach od redagowania nie powinno się oszczędzać...

:hihi: No tak, hm... oszczedzac na specjalistach? :viva:

Jak juz oszczedzac to najlepiej "siem oszczedza" na medykach,
aby nie oszczedzac na "nekrobiznesie" !!!! :viva:

No i "loczywiscie" na "SZTUCE"
np dajmy na to po kiego "grzyba" kupowac np
jakie "bohomazy" jak mozna samemu sobie namalowac! :viva:

Przecie to jeszcze latwiejsze od "lejwatywy" czy jakiej "mix-siury" :hah: :hihi:
.
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Sob Lut 06, 2010 21:14   

zenon napisał/a:
5 zabkow czosnku dziennie, oj musialo sultanic z paszczy ....


Nie tylko z japska, ale też musiało walić przez skórę na całym ciele :razz:
Założę się, że płyny ustrojowe też jak u trupa w fazie wydymania gnilnego.

Czosnek na surowo, jak i cebula, w trakcie metabolizowania muszą być czymś gorszym od wystraszonego skunksa.

Tomek
Ostatnio zmieniony przez M i T Sob Lut 06, 2010 21:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5624
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob Lut 06, 2010 22:41   

Cebule bardzo lubie uduszona na parze. Najlepiej solidnie podlana oliwa na talerzu.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 07:23   

zenon napisał/a:
Cebule bardzo lubie uduszona na parze. Najlepiej solidnie podlana oliwa na talerzu.

Tylko wartości odżywczych to ona ma tyle, co kot napłakał. :D
Ja pisałem już o tym, jak najlepiej "zająć się" czosnkiem i cebulą - pokroić, zalać troszkę oliwą i odczekać 10-15 minut :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Nie Lut 07, 2010 07:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5624
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 13:26   

wole duszona.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Cordoba_2004 
technolog żywności

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 660
Skąd: Wiocha po Wielkim Lasem
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 13:41   

tu akurat Moderator ma rację robiliśmy takie oznaczenia kiedyś jak temp obróbki wpływa na zawartość substancji aktywnych w cebuli , kwas pantotenowy itd ....o ile w surowej cebuli jest o tyle nawet lekka obróbka już powoduje ich zatracenie. Do tego dochodzi biologiczna degradacja enzymów. O dziwo cebula podkiełkowana z zielonym kosmkiem miała więcej np kwasu foliowego.
_________________
gg 14 987 97
 
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5624
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 14:35   

E tam, w tej cebuli praktycznie nic nie ma - w porownaniu do zoltek, miesa, podrobow.

Po surowej cebuli budze sie nastepnego dnia z uczuciem podeszwy w gebie i jak na kacu.
Jak sobie zjem raz na 2 tyg duszona cebule zamiast zadnej, to zareczam, ze nic mi sie z tego powodu zlego nie stanie.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 14:41   

zenon napisał/a:
E tam, w tej cebuli praktycznie nic nie ma

no właśnie jest sporo prozdrowotnych substancji - w czosnku i cebuli
próbowałeś potraktować je tak, jak napisałem? wtedy jest i komfortowo i bez żadnych strat
zenon napisał/a:
Jak sobie zjem raz na 2 tyg duszona cebule zamiast zadnej, to zareczam, ze nic mi sie z tego powodu zlego nie stanie.

przecież nie chodzi o to, czy Ci się stanie czy nie
chodzi o to, że wartości toto nie ma wówczas żadnych
mi też się zdarza jadać mało wartościowe rzeczy, ale doskonale sobie zdaję z tego sprawę i nie próbuję siebie oszukiwać, że jest inaczej :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Nie Lut 07, 2010 14:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5624
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 15:38   

Dla mnie duszona ccebula jest lepsza niz surowa. Jako jeden z nielicznych produktow.

Cebule i czosnek jak sie pokroi i ona przelezy troche - probowalem, jest lepiej, jednak i tak wole duszona na parze.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
agnieszka56

Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 54
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 17:30   

Zenon - tak jak moi poprzednicy pisali , zadnych podwojnych dawek . A jesli piszesz ,ze cos ci na glowie wyskoczylo / guzki , strupy?/ , to nawet na jakis czas lepiej dawke do polowy zredukowac. W tym przypadku nie ma co ulepszac , bo nic nie poprawi . Daj sobie troche czasu na miksture , choc moze masz organizm w dobrym stanie i dlugo nic sie nie bedzie dzialo....
 
     
Cordoba_2004 
technolog żywności

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 660
Skąd: Wiocha po Wielkim Lasem
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 18:30   

jaki stosujecie skład tej cudownej mikstury ?
_________________
gg 14 987 97
 
 
     
Pioter 

Wiek: 35
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 20:59   

Stosuję miksturę od 3 lat.
Przechodziłem już różne szkoły ponieważ miałem problemy zdrowotne i muszę powiedzieć , że Mikstura bardzo dobrze sprawdza się. Nawet Dr. Janus u którego swojego czasu byłem Moderatorem(pfuu) nie mile to wspominam) stosuję tą Miksturę. Szerzej na ten temat można poczytać na bioslone, ale forum to swojego czasu ewoluowało w dobrym kierunku i stosowało się tam zasady zdrowego odżywiania, aż nie zaczeli stosować tzw diety prozdrowtnej, która według mnie nie poprostu nie działa na chorych ludzi, którzy mają wyjałowiony przewód pokarmowy. Od 9 lat poszukiwałem odpowiedniej drogi do zdrowia i znalazłem ją dopiero tutaj i to zasady diety niskowęglowodanowej powodują bardzo szybki powrót do zdrowia. Niestety na bioslone nie przyjeli tego do wiadomości mimo, ze wystosowałem szereg argumentów w tym kierunku dlatego postanowiełem zrezygnować . Oni nie rozumieją, że bez wyregulowania pracy trzustki po przez ograniczenie węglowodanów ciężko będzie odzyskać zdrowię. Stosuję się do diety niskowęglowodanowej od października i jestem wprost zdumiony rezultatami. Wszystkie objawy chorobowe praktycznie minęły mój stolec się wyregulował żadnych wzdęć gazów przybieram na masie mięśniowej czyli uzyskałem efekty jakich nie udało mi się przez ostatnich 9 lat. Czy to jest zły argument? Czy złym argumentem jest Ellis bądź Lutz? Dla nich tak. No bo obaliło by to wszystkie założenia tego forum łącznie z publikacjamji wydanymi w tym kierunku to nawet wiedząc, że dieta niskowęglowdanowa jest skuteczna nie przyjmą tego do wiadomości twierdząc, ze dieta moze byc tylko na czas choroby bo zdrowy człowiek może zjadać wszystko. Ale Diety niskowęglowdanowej nie nazwał bym dietą tylko sposobem na życie. Szkoda mi tylko tych ludzi, którzy chcąc wyjść z choroby ściśle przestrzegają reguł panujących na tamtym forum. Czyli dieta jest niby zdrowa bo zawiera same naturalne składniki odżywcze nawet uznają tłuszcz z białkiem jako konieczny, ale również owoce oraz warzywa, kasze bez ograniczeń( jedynie początkowo chwilowe ograniczenia), ale to musielbyście poczytać na ten temat. A tu nie tędy droga ja i wy to wiemy i myślę, że Mistrz- czyli główny twórca forum bioslone też to wie, ale nie przyjmuje tego do wiadomości teraz bo musiałyby zmienić zasady. Odszedłem z tamtego forum, ale pewne rzeczy mają dobre. Mikstura jest jedną z nich, a zamiast kosmetyków stosuję Alocit(przygotowany produkt do miksstury) do oczyszczenia skóry zamiast toniku oraz Maść ochronną z wit A, która zastępuje krem do twarzy. Jest to naturalna pielęgnacja. Wyżej wymienione produkty mają więcej zastososwań, ale nie będe teraz o tym pisał. Waldek bardzo dobrze wie o co chodzi, gdyż też spędzał sporo czasu na tamtym forum.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 21:09   

Pioter napisał/a:
Oni nie rozumieją, że bez wyregulowania pracy trzustki po przez ograniczenie węglowodanów ciężko będzie odzyskać zdrowię.

Ograniczenie węgli to jedno, a surowość produktów to drugie. Surowe mocno oszczędza trzustkę dlatego taka Carol Alt na 100% surowego, w tym całkiem sporo warzyw i owoców, ale też mięso i tłuszcze, pokonała jednego z największych nowotworowych "łobuziaków", czyli raka trzustki :)
P.S. A wydawało mi się, że jest za low-carbem i go wyraźnie popiera :-?
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Nie Lut 07, 2010 21:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Cordoba_2004 
technolog żywności

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 660
Skąd: Wiocha po Wielkim Lasem
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 21:14   

Jeśli przypadek Carol Alt potwierdziły by inne przypadki to była by to rewolucja na miarę wynalezienia koła.....

W sumie czytając dokładnie ksiązki o Gersonie poleca on sok z surowej wątroby...
_________________
gg 14 987 97
Ostatnio zmieniony przez Cordoba_2004 Nie Lut 07, 2010 21:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 21:22   

Cordoba_2004 napisał/a:
Jeśli przypadek Carol Alt potwierdziły by inne przypadki to była by to rewolucja na miarę wynalezienia koła.....

Wiesz, to oczywiście zależy w jakim momencie zadziałamy. Jeśli ktoś ma przerzuty to już może być po jabłkach. Dlatego zanim raczysko się pojawi już trzeba dbać o zdrowie, o żywienie, sen, ruch fiz.
Cordoba_2004 napisał/a:
W sumie czytając dokładnie ksiązki o Gersonie poleca on sok z surowej wątroby...

Trochę to marnotrawna opcja, ale pewnie bardziej "medialna"
W końcu zalecić komuś zjedzenie surowej wątroby to może być za wiele dla "joe blow"
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Nie Lut 07, 2010 21:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pioter 

Wiek: 35
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 21:22   

P.S. A wydawało mi się, że jest za low-carbem i go wyraźnie popiera :-? [/quote]

to bardzo mądry gość i sporo wie, a jak nie wie to drąży to do skutku. Ale gość żywi się w knajpach( korytkowo) pali fajki pije alkohol i doradza ludziom jak wyjść z chorób. swojego czasu twierdził, ze wystarczy pić Miksturę wyeliminować węglowodany proste te nienaturalne i wszystko wróci po 3 latach do pożadku bo tyle czasu potrzebuje na wymianę starych zdefektowanych komórek na nowe. Od niedawna została wprowadzona tzw dieta prozdrowotna, która eliminuje szereg pokarmów alergennych, ale z czasem wdraża się wszystko do diety i się zdrowieje bo MO i koktajle błonnikowe załatwią sprawę, a za główne źródło węglowdanów uznaje się kasze jaglaną i gryczaną po których mi isę tak naprawde żygać chciało. uznaje zasadę dieta na czas choroby, ale prowadzi ona do deficytów dlatego nie wolno jej przeciągać zbyt długo, bo prowadzi do niedoborów. A zdrowy organizm powinien wszystko trawić prawidłowo. Najgorszym pokarmem są zboża z czym się zgodzę gdyż gluten powinien być wyeliminowany nawet u człowieka nie cierpiącego na nietolerancję glutenu, która nie zawsze jest objawowa.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 21:26   

Pioter napisał/a:
A zdrowy organizm powinien wszystko trawić prawidłowo.

Przepraszam za kolokwializm, ale to kompletna "bździna" :D
Zdrowy organizm ma trawić dobrze to, co naturalne w przyrodzie, a nie jakieś cywilizacyjne neolityczne wynalazki.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
agnieszka56

Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 54
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 21:30   

Hannibal - p. napewno nie jest sympatykiem LC , ja zostalam upomniana za pytania dotyczace np proporcji skladnikow pokarmowych, a teraz rzeczywiscie hitem jest tam dieta prozdrowotna , a o reszcie szaaaaa....[/quote]
 
     
Pioter 

Wiek: 35
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 21:41   

był dla mnie przykładem jakiś czas, bo rzeczywiście gość sporo wie zresztą zdyskredytował Janusa obalając jego suplementy jako nieprzydatne w odzyskiwaniu zdrowia, a nawet szkodliwe mające zły wpływ na organizm, ale jak pisał on nie raz, każdy ma swój rozum, a mój podpowiada mi, że trzeba odżywiać się tak jak lubie czyli naturalnie co przekłada się na efekty w postaci odzyskania zdrowia i chęci do życia.
Każde forum ma swoje założenia i raczej wchodząc na forum np. dla wege nikt z nas nie obalił by ich teori, gdyż wyłożyli by nam szereg argumentów, które oczywiście były by bzdurne dlatego na siłę nie próbowałem ich uszcześliwiać pisząc o low carb. Ponieważ na kilka moich postów, na które poświęciłem kilka h nie ostał się żaden. A na wystosowane moje argumenty dostałem odpowiedź, że dawno takich bzdur nie słyszeli. Lutz to zapewne jest wielka bzdura skoro gość tyle lat się tak odżywia i nie wiem czy żyje jescze, ale nawet jeżeli by nie to przezył i tak nieźle przy okazji lecząc ludzi z przeróżnych chorób i podejrzewam, ze były to także choroby przewodu pokarmowego. Ale to był tylko jeden z argumentów, a było ich sporo więcej. Łatwiej zatem coś takiego usunąć niż ustosunkować się.
 
     
Pioter 

Wiek: 35
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 21:47   

Agnieszko56 Co ciekawe jestem na Low carb już prawie pół roku, a też niczego nie liczę. Chyba dlatego, że poprostu nie mam na to czasu, albo mi się nie chce mniejsza z tym, ale przez tyle lat poszukiwania jakichś diet czy to sposobów na życie opanowałem to wszystko do tego stopnia, że mniej więcej wiem co ile zawiera jeżeli chodzi o składniki odżywcze. Węgle napewno, a białka i tłuszczu jem do syta i to wystarczy. Ale gdybym zaczynał dopiero przygodę ze zdrowiem to zapewne miał bym problem i musiał bym się wspomagać jakimiś tabelami, głównie chodzi o węglowodany.
Ostatnio zmieniony przez Pioter Nie Lut 07, 2010 21:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 20:47   

zenon
Stosujesz do tej mikstury te solankę Roberta ? łączysz to i to ?


Jaki jest dzienny koszt takiej mikstury ??

czy przypadkiem cytryny które można kupić w polsce to nie jakiś syf? jak większość owoców południa
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 21:04   

barb napisał/a:
czy przypadkiem cytryny które można kupić w polsce to nie jakiś syf? jak większość owoców południa

wg tej klasyfikacji, którą ostatnio omawialiśmy takie cytryny wcale źle nie stoją
to pewnie zasługa grubej skórki
ja jej używam czasem przy myciu słoików, które mocno zaszły starszym mięsem ;)
tak BTW to bardzo dobry naturalny środek (u Aajonusa przyuważyłem)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Pioter 

Wiek: 35
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 21:14   

Spoko Cytrynę można każdą stosować do mikstury. Dla zainteresowanych wrzucił bym linka z opisem przygotowania mikstury oraz stosowanie(forum bioslone), ale nie wiem czy takie praktyki są dozwolone, a więc na razie tego nie zrobię.
Ale wytłumaczę dla leniwych gdzie to jest :hihi:
Na głównej stronie bioslone.pl mamy na zielonkawym tle podręcznik wchodzimy na zakładkę oczyszczanie i mamy miksture oczyszczającą w jednej z 6 tematów. Każdy z tych tematów jest ciekawy i są tam praktyczne porady, które stosuję. Tylko, żeby jeszcze odżywiali się niskowęglowodanowo to napewno bym nie zrezygnował z tamtego forum.
 
     
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 21:29   

Hannibal napisał/a:
barb napisał/a:
czy przypadkiem cytryny które można kupić w polsce to nie jakiś syf? jak większość owoców południa

wg tej klasyfikacji, którą ostatnio omawialiśmy takie cytryny wcale źle nie stoją
to pewnie zasługa grubej skórki
ja jej używam czasem przy myciu słoików, które mocno zaszły starszym mięsem ;)
tak BTW to bardzo dobry naturalny środek (u Aajonusa przyuważyłem)


a może to zasługa składników jakie się znajdują w cytrynie, mam wrażenie że cytryna ma podobne właściwości do cebuli/czosnku

a może zamiast tej cytryny użyć właśnie cebuli :-D
10 ml oleju + 10 ml alocitu + sok z 1/2 cebuli = super mikstura :viva:
smacznego zwracania :papa:
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5624
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 21:34   

barb napisał/a:
zenon
Stosujesz do tej mikstury te solanke Roberta ? laczysz to i to ?


W sumie nie, dlatego, ze ta solanka wymaga troche czasu z rana, a ja albo pracuje, albo robie zakupy, albo szkola, albo costam..

Ta solanka to dla mnie rewelka, najlepsza nienaturalna metoda jaka znam.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 21:34   

Jak ulał pasuje tu cytat z Papcio Chmiela.

Tytus de Zoo właśnie czyni miksturę, wypowiadając te - mam nadzieję, znane wszystkim - słowa :

Cytat:
Zgniłe jajeczko wlać bez skorupki, czosnek, cebulę razem do kupki. Dodać amoniak i siarkowodór, nos zatykając czekać na odór.


Powodzenia w zwracaniu :razz: !

:faint:

Tomek
 
     
agnieszka56

Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 54
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 00:00   

Pioter-

ja wlasnie zaczynam przygode z doprowadzaniem sie do zdrowia , lepiej pozno niz wcale , dlatego wlasnie te W glownie sa pod kontrola , tzn tabele,liczenie itd , ale nie sprawia mi to klopotu , nie jest uciazliwe, juz wlasciwie nie jestem tak zagubiona jak na poczatku , na LC jestem od polowy grudnia , wiec raczej poczatki . Problem jeszcze z tym , ze mam rowniez troche do zrzucenia zbednych kilogramow i stad ta pilna uwaga nad liczeniem .No i oczywiscie sprawdza sie zasada, ze kazdy organizm jest inny , u mnie albo cos zle robie , albo taki organizm - idzie trudno. Nawet w ketoze mi trudno wejsc....
A propos forum p., bylo tam kilka ciekawych postow w kierunku LC , ale albo pomijane/ jak pisales/ , albo zwracano uwage, ze nie propaguje sie tego na tym forum. Na forum p. Janusa swego czasu byl bardzo dobry spejalista zywieniowy , sympatyk tez LC , jakos nie po drodze wlascicielom obydwu forow bylo drodze z nim.
Miksture caly czas stosuje , akurat teraz jestem w gorszej fazie zdrowia lub porzadkowania organizmu, ale generalnie uwazam , ze to dobra sprawa. Masz wieksze doswiadczenie z LC , ja jeszcze sie miotam troche , jak to na poczatku...
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5624
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 13:27   

M i T napisał/a:
Powodzenia w zwracaniu :razz: !

:faint:

Tomek


Nie ma mowy o beltaniu.
Wez pod uwage, ze ta mikstura to razem 30ml zmieszanych plynow.
To 1/8 standardowej szklanki do herbaty - jeden maly lyczek.
Czuc glownie kwasnosc soku z cytryny i tyle.

Ja pamietam jak sie dalem wkrecic w oczyszczanie watroby metoda Tombakowo - hydroforowca.
To byla jazdaaa!

szklanka oliwy + szklanka soku z cytryny, o ja p....le......

i zrobilem te opcje bodajze 4 czy 5 razy.

nic dziwnego, ze teraz sam zapach oliwy wywoluje u mnie mdlosci..
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Pioter 

Wiek: 35
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 13:30   

No jasne Agnieszko większosć osób chyba tutaj przelicza. Ja też na Low arb jestem niedługo, bo od prawie pół roku, ale moje dotychczasowe żywienie było strikte niskowęglowodanowe już od dłuższego czasu. Ale żeby być typowym Low Carbowcem to jednak trzeba obniżyć ilość tych nieszczęsnych węglowodanów żeby przystosować organizm odpowiednio. Ja akurat nie walcze o utrate kilogramów, a raczej o ich zdobywanie oczywiście najlepiej w mięśniach, a to jest równie trudne jak ich tracenie. Ale na tej diecie wszystko można osiagnąć czyli gruby schudnie, chudy przytyje ,a chory wyzdrowieje.
Masz rację na forum Janusa, był bardzo dobry specjalista obecnie ten specjalista jest na forum bioslone. Jest nim Zibi. To dzięki niemu zainteresowałem się dietą niskowęglowodanowa, bo na początku jak zacząłem stosować sie do diety Janusa z książki to chudłem w zastraszającym tępie ważyłem już nawet 55kg!(teraz 70) Dopiero on wytłumaczył mi rolę białka tłuszczów zwierzęcych i doprowadził do wzrostu mojej wagi. Jest to gość, który sprawdza na sobie różne metody od wielu wielu lat. Teraz niby przeszedł na dietę propagowaną na forum bioslone jako jeden ze specjalistów zywieniowych oraz otwarł swój gabinet, ale wiem jakie ma podejście do diety niskowęglowodanowej i roli leczenia różnych chorób przy jej pomocy. Zresztą wytłumaczył mi to swojego czasu na swój sposób jak ważne jest ograniczenie węglwodanów. No bo przecież Lutz nie od parady określił normę 72g węgli dobowo, by uregulować funkcję insuliny przynajmniej początkowo w tzw okresie adaptacji, bo każdy musi sie zaadoptować jedni krócej drudzy dłużej ma to związek z tym, że przemysł przetórczy ludziom w smakach i dołożył jeszcze tej nieszczęsnej insulinie. to tak pokrótce, bo jak zapewne każdy tutaj wie można by pisać i pisać na ten temat. Bardzo dobrze robisz, że pijesz Miksture, napewno ci nie zaszkodzi , a może tylko pomóc. Jeżeli podczas picia wystąpią objawy grypopodobne tzw. reakcja na oczyszczanie jak bywa czasami przy lekach ziołowych typu paraprotex, detox+ to albo zmniejsz dawkę mikstury do minimum i stopniowo wracaj do zalecanej dawki, albo odstaw na kilka dni picie i zaczynaj również od mniejszej dawki. Jeżeli chodzi o jakieś przeźiębienie to od września jak jestem na Low Carb nie mialem nawet kataru. Ale nie koniecznie musi być to dobry objaw bo przy grypie czy przeźiębieniu nasz organizm się oczyszcza z toksyn czyli nie jest źle jak 2 razy do roku coś złapiemy. Dlatego dziwie się mamą, które jak tylko dziecko zachoruje to odrazu do lekarza i antybiotyk jest to pierwszy krok do zniszczenia systemu odpornościowego dziecka. Nie mówię tutaj oczywiście o bezwzględnym zakazie używania leków typu antybiotyk bo istnieją takie przypadki, ze jest to niezbędne, ale nie ma co tak niszczyć dziecko. Ja tak miałem jak byłem mały wiecznie chory i wiecznie antybiotyki i przyniosło mi to w późniejszych latzch problemy zdrowotne.
Ja nie mając czasu na chorobę postawiłem na saunę, która ma podobne działanie do choroby i chyba międzyjnymi dlatego wszystko mnie omija z daleka gdyż bakteie nie mają pożywki w postaci toksyn i koło się zamyka. Są dwie opinie na ten temat jedni mówią, ze lepiej odchorować drudzy, że sauna w zupełności wystarczy. Oczywiście nie przesadzam z tym 1-2 razy w tygodniu maxymalnie i zawsze między sesjami polewanie zimną wodą. Ci co chodzą wiedzą jaki ma to pozytywny wpływ na zdrowie i różnego rodzaju infekcje. No trochę się rozpisałem może nie wszystko na temat, ale kilka ciekawostek może udało mi się wżucić. Pozdrawiam... :papa:
 
     
Pioter 

Wiek: 35
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 13:36   

Zanim zaczniecie stsować miksturę oczyszczającą to przeczytajcie dokładnie opis ze strony bioslone. Nie powinno się używać więcej składników niż po 10ml(czyli wszystkiego po dwie łyżeczki(jeden łyczek wychodzi), a czasami zwłaszcza na początku nawet mniej, bo doprowadzicie do zbyt szybkich oraz silnych reakcji oczyszczeniowych. Do tego trzeba co jakiś czas zmieniać środek gojący jakim jest aloes na zmianę z citroseptem, gdyż organizm szybko udczula się na niego i później już nie działa. Ale podałem 2 posty wyżej dokładne namiary na przepis na miksturę więc zanim zaczniecie robić na własną rękę to przeczytajcie sobie wcześniej. Bo później rzeczywiscie wyjdzie po szklance i można się pożygać przy pierwszych dwóch łykach :hah:
Ostatnio zmieniony przez Pioter Wto Lut 09, 2010 19:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
xvk 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 715
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 19:30   

zenon napisał/a:
szklanka oliwy + szklanka soku z cytryny, o ja p....le......

i zrobilem te opcje bodajze 4 czy 5 razy


Zenon, jaki ty jesteś dzielny :hihi:
Ja sobie odpuściłam po pierwszym łyku oliwy i też jakiś czas miałam do niej wstręt.
Później kiedyś użyłam oleju z pestek winogron i dobrze poszło.
 
     
Piotrx 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1010
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Czw Lut 18, 2010 18:24   Re: MIKSTURA .

Ewa Bednarczyk-Witoszek napisał/a:

,,niemiły zapach z ust" str. 148 - poleca Pan czosnek, nie wykazując znajomości przyczyny tej dolegliwości. W poradni państwowej leczę to skutecznie dając gwarancję wyleczenia gdy pacjentowi zlecę rotację całej grupy produktów mlecznych


Co jest według Pani przyczyną tej dolegliwości i czy do produktów mlecznych zalicza Pani masło i śmietanę?
Ostatnio zmieniony przez Piotrx Czw Lut 18, 2010 18:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pioter 

Wiek: 35
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Czw Lut 18, 2010 20:37   

Przyczyną niemiłego zapachu z ust są nadżerki w jelitach przez któo krwiobiegu dostają sie gazy, które normalnie wydalane są w postaci wiatrów. wydalane są wtedy przez pęcherzyki płucne stąd niemiły zapach z ust. Czasami organizm wydala również przez skórę tworząc równoczesnie niemiły zapach potu. Zmaina odżywiania (najlepiej low carb) oraz mikstura to dobry sposób na pozbycie się tych dolegliwości. Co do mlecznych produków o nie wypowiadam się gdyż nie jestem specjalistą w tej sprawie. Wiem tylko, że mleko nie jest dobrym produktem dla człowieka i sam po nim się nie za dobrze czuję z wyjątkiem masła, serów(okazyjnie).
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 18, 2010 20:49   

Piotrek - przyczyn niemiłego zapachu z ust dla otoczenia jest cała masa. Niekoniecznie musi to mieć jakiś związek z problemem zdrowotnym. Jakbyś miał sposobność to powąchaj pyska dzikiego zwierzaka, którego zdrowie jest w jak najlepszym porządku. Zobaczymy, czy będzie Ci się tak podobało 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Pioter 

Wiek: 35
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 16:26   

Hannibalu może i są inne przyczyny niemiłego zapachu z ust, ale przeważnie wiąże się to z nadżerkami i uszkodzeniami jelit tak jak napisałem wcześniej. A nieszczelności w tym rejonie organizmu ma każdy z nas bo żywność ogólnodostępna doprowadziła lub doprowadza do tego, że nasze jelita są takie, a nie inne. Sytuacja się pogarsza, gdy występuje infekcja grzybicza przewodu pokarmowego. Wtedy te nieszczelności radykalnie się zwiększają i bardziej wyczuwalny jest niemiły zapach ust oraz ciała. Pozdrawiam...
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 16:48   

Wpierw trzeba byłoby zdefiniować co to jest "niemiły zapach z ust" ;)
Czy zapach z dzioba sępa czy pyska hieny jest dla Ciebie spoko? Czy może one też mają kłopoty z nadżerkami i muszą stosować MO? :D
mówiła, że jej kotek ma taki fajny śmierdzący oddech i uważa to za normalne; ten kot raczej dobrze jest odżywiany i jest ogólnie zdrowy
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Pioter 

Wiek: 35
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 17:01   

Nie koniecznie Hannibalu otóż naszer zwierzęta też różnie jedzą różne sztuczne karmy itp. Nie wiem jak to się ma do przewodu pokarmowego zwierząt , ale podejrzewam, iż zwierzeta mogą mieć również takie same problemy jak człowiek(ale ręki nie dam sobie uciąć), ale skoro chorują na te same choroby co człowiek to coś musi w tym być jednak mimo to wypowiedziałem się w kierunku ludzi, a nie zwierząt :roll:
Powiem ci szczerze, że znam przypadki gdzie ludzie podają mo kotu hehe skoro zwierze je to samo co człowiek to musi mieć te same problemy. Mam kota i nie wyczułem od niego takiego zapachu :hah:
Niemniej jednak jedzenie surowego mięsa może powodować również nieprzyjemny zapach z ust. Ale może to być całkiem inny zapach niż ten wynikający z problemów jelitowych.
 
     
Pioter 

Wiek: 35
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 17:27   

Mając problemy jelitowe objawiające się częstymi wzdęciami , gazami, przelewaniami oraz paskudnym samopoczuciem jak mgła umysłowa itd. do tego dochodzi obłożony biały język oraz niepełne wypróżniania na zmianę z zaparciami i biegunkami najprawdopodobniej chodzi wtedy o dysbioze przewodu pokarmowego co ma przełożenie na złe trawienie i zaleganie treści pokarmowej w jelitach, gdzie przez nieszczelności dostają się do krwi wszystkie resztki pożywienia. Wtedy organizm stara się tego pozbyć przez pot lub przez pęcherzyki płucne powodując międzyjnymi niemiły zapach i dlatego chodzi mi o tą przyczynę Hannibalu. Dieta którą stosują ludzie doprowadziła że 80% społeczeństwa na świecie ma przerost grzybów Candida w organiźmie większość nawet o tym nie wie. Sytuacja organizmów znacznie się pogarsza, gdy dodatkowo załatwimy nasze organizmy lekami i wtedy grzybica murowana. Szkoda mi dzieci, które przez bezmyślne matki i lekarzy są pasione antybiotykami, które rujnują im zdrowie co w dalszej konsekwencji niszczy również życie.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 17:46   

Ależ Piotrku, nie musisz mi tego tłumaczyć, bo ja to wiem.
Ja pisałem o dzikich zwierzakach - to po pierwsze.
A drugi przykład to kot , który nie jada z koryta, tylko dostaje surowe mięsko.
Natomiast Ty chyba nie zdajesz sobie sprawy, co to jest dojrzałe mięsko i jaki ma się po nim oddech. ;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Pią Lut 19, 2010 17:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
IgaM
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lut 19, 2010 18:31   

Pioter napisał/a:
Mam kota i nie wyczułem od niego takiego zapachu :hah:

Może po prostu go nie całujesz :D

A mojemu kotu faktycznie czasem czuć padlinkowo z buzi -surowe mięsko,wątróbkę itp. lubi najbardziej ,no i surowe jajko roztrzepane -sierść ma przecudną,ogólnie kotka jest zdrowa ,zadowolona,chętna do zabaw,psot itp. :)
 
     
Pioter 

Wiek: 35
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 19:06   

Masz rację nie całuję :hihi: . Zależy może co kotek je i nie twierdze, że jedzenie surowizny nie powoduje takich objawów jak niemiły zapach z ust...
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 19:46   

Zbożowe peelingują język, ścierając z niego narosłe flory wraz z gnijącymi resztkami. Dlatego m.in. po chlebie mało kto ma brzydki zapach z ust. Wszystko, co ma konsystencję śluzową, nie wymagającą dokładnego rozgryzania (surowe mięso, banan, jajka, mleczne, słodycze), powoduje, że na języku gromadzi się warstwa, która z czasem musi dać wyraźny zapach, zwłaszcza przy nikłej sekrecji śliny (np w nocy).

Dlatego dobrze jest poszczotkować język.

Tomek
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 20:02   

M i T napisał/a:
Dlatego m.in. po chlebie mało kto ma brzydki zapach z ust.

po żelkach, wafelkach, etc. tak samo
przy czym nic z tego merytorycznego dla zdrowia nie wynika :D
M i T napisał/a:
Dlatego dobrze jest poszczotkować język.

to akurat słuszna uwaga
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Jarek75 


Wiek: 43
Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 65
Skąd: Śląsk
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 16:07   

Pioter napisał/a:
Przyczyną niemiłego zapachu z ust są nadżerki w jelitach

Pioter, od razu widać, że gadane masz po Miszczu. Aż zaleciało mi tu brzydkim zapaszkiem tamtego forum. No ale w tym wątku to oczywiście dopuszczalne.
 
     
Pioter 

Wiek: 35
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 23:46   

Tak masz rację Jarek w tym wątku to dopuszczalne :razz: Jednak nie zgadzam się z gościem do końca, bo Mistrz nie jest znowu takim Mistrzem :hihi:
A tak na poważnie sporo z tego co on pisze się zgadza i rzeczywiście gość ma IQ wyższe od przeciętnego z tym się zgodzę. Ale w wielu przypadkach można z nim dyskutować. Próbowałem to robić wykładając mu szereg argumentów jednak on albo wyręczał się swoimi hartami, albo nie przystepował do dysyskusji wykrętnie twierdząc, że pisze bzdury. Wielu ludzi uważa go tam na forum za guru jakiegoś. Jeżeli o mnie chodzi to jeżeli nie przemawiają do kogoś argumenty Lutza , Ellisa czy Atkinsa czyli ludzi leczacych niskowęglowodanowo wiele lat z bdb. skutkami dodatkowo ciesza się sami zadziwiającym zdrowiem i formą(z wyjątkiem Atkinsa, który nie żyje) to nie jest dla mnie żaden GuruFakt faktem wiedze sporą ma i korzystam z niej, ale jeżeli chodzi o odżywianie to ma pojęcie zupełnie w przeciwnym kierunku do mojego. Albo tak jest poprostu wygodniej bo bioslone nie jest kolejnym forum strikte niskowęglowodanowym jakich już jest dużo dlatego jest inne co przy okazji ma wpływ na sprzedaż publikacji Mistrza i kółeczko się zamyka.
 
     
Ewa Bednarczyk-Witoszek

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2006
Posty: 438
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 15:30   

Piotrx napisał/a:
Ewa Bednarczyk-Witoszek napisał/a:

,,niemiły zapach z ust" str. 148 - poleca Pan czosnek, nie wykazując znajomości przyczyny tej dolegliwości. W poradni państwowej leczę to skutecznie dając gwarancję wyleczenia gdy pacjentowi zlecę rotację całej grupy produktów mlecznych


1.Co jest według Pani przyczyną tej dolegliwości i 2. czy do produktów mlecznych zalicza Pani masło i śmietanę?


1. nietolerancja produktow mlecznych, nadmiary białka, nadmiary weglowodanów (czy stosowanie niewłściwych węglowodanów w nadmiarze/za często; niewłaściwe to te ze strony 227 mojej książki i owoce; owoce często są nadużywane bo "są zdrowe"),
2. tak
Praktycznie dolegliwość u osób z tym problemem jak dotąd zawsze ustepuje po 3-10 dniach od rozpoczęcia rotowania całej grupy mlecznej. Zwykle po ok siedmiu dniach...
Alergologia zaleca stabilizowanie odpowiedzi immunologicznej (czyli rotacje mlecznych) na ok 4-6 tyg w tej dolegliwości.

Nieprzyjemny zapach z ust jest skutkiem zaczerwienia śluzówki żołądka/jelit. W sytuacji bardziej dramatycznej - wystepują niegojące się nadżerki przewodu pokarmowego. Zaczerwienienia i nadżerki w przewodzie pokarmowym są skutkiem nieprawidłowego odżywiania. Zatem przyczynami są w kolejności:
1 Glutenowe zboża jadane codziennie (nawet w ilości LC). Im bardziej pełnoziarniste zboże glutenowe tym -z mojego doświadczenia- bardziej szkodliwe (można ułożyć dietę leczącą nadżerki w szybkim tempie opartą na ciemnym pieczywie codziennie... nie zalecam jej jednak - nie sprzyja ta dieta myśleniu...
2. Zboża bezglutenowe (ilości LC nie są w stanie wywołać takich problemów jak takie same ilości zbóż glutenowych niemniej jednak stosowane codziennie nawet w ilościach niskoweglowodanowych nie są ok dla przewodu pokarmowego.
3. mleko i sery najbardziej sposród całej grupy mlecznej. Popularnym uszkadzaczem jest niewinna kawa z mlekiem. Kawa (codziennie) też ma swój udział...
4. nadmiary weglowodanów
5. owoce codziennie. Owoce są i nawet ok (przez jakiś czas) w warunkach innych diet niż Optymalna...
6. codziennie jedzone kiszonki, cytrusy, wędzonki, benzoesany i glutaminiany
_________________
Ewa Bednarczyk-Witoszek
Ostatnio zmieniony przez Ewa Bednarczyk-Witoszek Nie Lut 21, 2010 15:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 15:46   

Ewa Bednarczyk-Witoszek napisał/a:
5. owoce codziennie. Owoce są i nawet ok (przez jakiś czas) w warunkach innych diet niż Optymalna...

a to by się układało w jedną całość, bo miód też jest raczej niejadalny na DO, gdyż DO to obrobione term. produkty, przy których wg Ajurwedy ów miód jest zakazany
z owocami może być podobnie
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Cordoba_2004 
technolog żywności

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 660
Skąd: Wiocha po Wielkim Lasem
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 15:47   

Nieprzyjemny zapach z ust przyczyn może mieć miliony zyliony od cukrzycy przez niedomykanie odźwiernika, procesy gnilne w przewodzie pokarmowy, wrzucenie do togo worka kapusty cytrusów mleka i innych cudów wianków to czystej maści kombinatorstwo....
Wszak stwierdzone jest że kiszonki mają dziąłanie destrukcyjne wobec polipów jelita grubego.
_________________
gg 14 987 97
 
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 15:51   

Cordoba_2004 napisał/a:
Wszak stwierdzone jest że kiszonki mają dziąłanie destrukcyjne wobec polipów jelita grubego.

dla mnie, i nie tylko dla mnie, nawet najbardziej ekologiczna kiszona kapusta jest raczej niemiła dla mojego przewodu pokarmowego
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 15:51   

ze sie wtrace, Pani Ewie raczej chodzi o biochemiczne powody - specyfke metabolizmu fruktozy, - fakty ktore ogolnie rzecz biorac nie maja nic wspolnego ze stanem obrobki termicznej tych produktow...
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 15:58   

_flo napisał/a:
ze sie wtrace, Pani Ewie raczej chodzi o biochemiczne powody - specyfke metabolizmu fruktozy, - fakty ktore ogolnie rzecz biorac nie maja nic wspolnego ze stanem obrobki termicznej tych produktow...

nie wiem, o co chodziło Pani Ewie, ale tutaj pokrywa się do z praktyką Ajurwedy, a jej historia ma wiele tysięcy lat - miód nie nadaje się przy obrobionych term. produktach, natomiast przy surowych jest dobry
na forum kilka osób chyba coś takiego zaobserwowało
co do samej fruktozy - ona jest spoko, o ile pochodzi z naturalnych surowych owoców, czy miodu (które są mieszanką tejże i glukozy) a nie jakichś syropów klonowych, czy słodyczy
oczywiście wszystko w granicach rozsądku :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 16:01   

Hannibal napisał/a:
nie wiem, o co chodziło Pani Ewie, ale tutaj pokrywa się do z praktyką Ajurwedy,...

no nie pokrywa siem wlasnie, o tym mowie...
ale mniejsza o to
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 16:18   

_flo napisał/a:
no nie pokrywa siem wlasnie, o tym mowie...

tu mówisz o wymiarze fruktozowym
ja odniosłem się li tylko do tego, co powyżej napisała Pani Ewa, że na DO owoce szkodzą, podczas gdy na innym żywieniu mogą być spoko
pociągnąłem to dalej łącząc to z miodem, bo widzę tu pewne iunctim :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 16:30   

Hannibal napisał/a:

ja odniosłem się li tylko do tego, co powyżej napisała Pani Ewa, że na DO owoce szkodzą, podczas gdy na innym żywieniu mogą być spoko

Tak ale pani Ewa mowiac DO, ma na mysli diete wysokotluszczowa... wiec raw paleo w wydaniu 80% energii z loju lub masla raw tez sie pod to kwalifikuje...
To wszystko zalezy po prostu, od stanu metabolizmu... zmienia sie z minuty na minute...
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 16:37   

_flo napisał/a:
Tak ale pani Ewa mowiac DO, ma na mysli diete wysokotluszczowa... wiec raw paleo w wydaniu 80% energii z loju lub masla raw tez sie pod to kwalifikuje...

tyle, że na takim raw high-fat żywieniu miód z reguły ludziom służy; pomijam tutaj garstkę osób, dla których "carbs are poison" ;)
miód posmarowany na kawałek surowego łoju nie tylko świetnie się komponuje smakowo, ale i idealnie trawi
podobnie jest przy połączeniu suszonych owoców, tudzież świeżych daktyli, fig, etc. z surowym masełkiem :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Ewa Bednarczyk-Witoszek

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2006
Posty: 438
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 18:20   

owoce i miód wkładam do jednego wora pt cukry proste.
Na wysokotłuszczowej cukry proste codziennie ... hm ... trzeba uważać, delektować, dobrać dawkę ...
_________________
Ewa Bednarczyk-Witoszek
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 18:32   

Ewa Bednarczyk-Witoszek napisał/a:
owoce i miód wkładam do jednego wora pt cukry proste.
Na wysokotłuszczowej cukry proste codziennie ... hm ... trzeba uważać, delektować, dobrać dawkę ...

węglowodany proste są najbardziej naturalne dla człowieka, prosto się trawią i nie mają skłonności do gnicia jak "niejadalne" w dużej mierze produkty bogate w węglowodany złożone, których konsumpcja prowadzi nierzadko do szeregu chorób układu pokarmowego, typu IBS, choroba Crohna, czy UC
tutaj była o tym ostatnio mowa - http://www.dobradieta.pl/...p=118148#118148
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Nie Lut 21, 2010 18:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 18:46   

Ewa Bednarczyk-Witoszek napisał/a:
owoce i miód wkładam do jednego wora pt cukry proste.
Na wysokotłuszczowej cukry proste codziennie ... hm ... trzeba uważać, delektować, dobrać dawkę ...


Czemu na wysokotłuszcz. nie jest ok a na wysokoww. już tak?

Ostatnio moję proporcje idą w kierunku teorii Ponomarneki, jem około 100 g węgli i 150-200 g tłuszczu, różnie to bywa i nie wyobrażam sobie czerpania cukru tylko i wyłącznie z ww złożonych.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 18:49   

barb napisał/a:
Ostatnio moję proporcje idą w kierunku teorii Ponomarneki, jem około 100 g węgli i 150-200 g tłuszczu

to nie są proporcje Ponomarenki :)
barb napisał/a:
różnie to bywa i nie wyobrażam sobie czerpania cukru tylko i wyłącznie z ww złożonych.

dlaczego? przecież wpierniczanie ziemniorów i kasz jest tak bardzo zalecane przez neolityczne autorytety :what:
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 19:01   

Hannibal napisał/a:
barb napisał/a:
Ostatnio moję proporcje idą w kierunku teorii Ponomarneki, jem około 100 g węgli i 150-200 g tłuszczu

to nie są proporcje Ponomarenki :)
barb napisał/a:
różnie to bywa i nie wyobrażam sobie czerpania cukru tylko i wyłącznie z ww złożonych.

dlaczego? przecież wpierniczanie ziemniorów i kasz jest tak bardzo zalecane przez neolityczne autorytety :what:


Nie kieruję się żadnymi proporcjami autorytetów, a źiemiory znane jako pyry zjem od święta, kasze natomiast raz na jakiś czas nie za często raczej, ale rzeczywiście można powiedzieć że jestem bardziej neolityczny niż paleolityczny.

Chodziło mi o to że ów doktor zalecał zwiększoną podaż ww, niewiem zresztą nie mam tej książki poprostu chciałem do czegoś porównać i wybrałem ten przykład.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 19:20   

barb napisał/a:
Chodziło mi o to że ów doktor zalecał zwiększoną podaż ww, niewiem zresztą nie mam tej książki poprostu chciałem do czegoś porównać i wybrałem ten przykład.

on raczej mówić o ilościach medium-carbowych - 150-200 g
barb napisał/a:
Nie kieruję się żadnymi proporcjami autorytetów, a źiemiory znane jako pyry zjem od święta, kasze natomiast raz na jakiś czas nie za często raczej, ale rzeczywiście można powiedzieć że jestem bardziej neolityczny niż paleolityczny.

No to nie rozumiem. Jeśli ich nie jadasz to co jadasz jako źródło węgli? Co ze złożonych a co z prostych?
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Nie Lut 21, 2010 19:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 20:33   

miód, banany, gruszki przeważają czasem jakaś domowa zupa, raz na jakiś czas jakieś domowe ciasto czasem coś z "suszonych" więc bardzo mało złożonych węgli bo niby co ? mam zamiar wprowadzić raz na jakiś czas jakieś strąki typu soczewica(potas)

słabo u mnie z różnorodnością węgli tej zimy. :-/

żeby nie było nieporozumień to jadam half-rawowo.
Ostatnio zmieniony przez barb Nie Lut 21, 2010 20:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 20:41   

barb napisał/a:
słabo u mnie z różnorodnością węgli tej zimy. :-/

a po co Ci różnorodność? to jest jakiś potworny mit, że powinniśmy jadać miliony produktów, które na nasze "bebechy" działają jak płachta na byka
Ja jadam kilka gatunków owoców oraz różne miody - to wszystko.
Bardziej różnorodnie będzie latem.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Pioter 

Wiek: 35
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 21:28   

A co wy cie do ziemiaków jeżeliza zapytać? U mnie występują w menu oczywiście w granicach rozsądku bardzo często. Szczególnie lubie frytki smażone na smalcu i nie wyczuwam, aby mi szkodziły mimo , że jeszcze stosunkowo niedawno miałem problemy z trawieniem czegokolwiek. I to bardzo często łącze je z białkiem. Zawsze ogólnie dobrze czułem się po zimniorach i uwielbiałem je tylko oczywiście przesadzałem jedząc ich zbyt dużo, ale teraz na low carb są tylko dodatkiem do białka. Za to kasze wychwalane czy to na bioslone czy przez niektórych użytkowników tutaj to dla mnie coś czego nie potrafię przełknąć. Może organizm podświadomie podpowiada nam czego potrzebuje, a czego nie? chociaż to troszkę zmylna teoria ponieważ lata wysokowęglowodanowego oraz badziewnego żarcia popieprzyły nam zmysł smaku oraz w zwiazku z tym działanie trzustki i nie tylko.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 22:07   

Pioter napisał/a:
A co wy cie do ziemiaków jeżeliza zapytać?

Są niejadalne na surowe, są wtedy wręcz trujące, więc są niejadalne w ogóle.
To neolityczny produkt, po którym bardzo dużo rzesza osób odczuwa różnorakie problemy zdrowotne - to produkt skrobiowy, więc u wielu może się "kołatać" w bebechach i wywoływać IBS, Crohna, UC, itd. Po ich odstawieniu ludzie odczuwają poprawę.
Jeśli Tobie odpowiada ich jedzenie, łączenie z mięsem to ok, rób jak uważasz. W końcu przecież każdy robi jak uważa, nieprawdaż? :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Pioter 

Wiek: 35
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 22:12   

No tak w sumie masz rację. Słyszałem już tyle złego na temat ziemniaków, że nie zamierzam tego negować w żadnym stopniu. Jednak co do tego tematu mam mieszane uczucia może napisze jeszcze ktoś tutaj co je ziemniaki i nie sprawiają mu żadnych problemów? Nie chciałbym wyjść na niedowiarka, ale uważam ziemniaki za lepszy produkt od kaszy na przykład. Ale może to u mnie w organiźmie jest coś ...? :razz:
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6727
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 22:16   

Ja powiem tak, jadam ziemniaki od pewnego czasu rzadko, byc moze mialy swoj udzial w zapraciach poniewaz teraz takowych nie mam...
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 22:19   

Pioter napisał/a:
Nie chciałbym wyjść na niedowiarka, ale uważam ziemniaki za lepszy produkt od kaszy na przykład.

Ja w ogóle tych rzeczy nie jadam, ale z dwojga złego wybrałbym kaszę gryczaną czy jaglaną, jeno w bardzo niewielkich ilościach z kupą masła. ;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Pioter 

Wiek: 35
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 22:20   

Spróbuję pokombinować z wyeliminowaniem ziemniaków z diety. No, ale czym je zastąpić bo glutenu nie jadam, owoców niewiele, miodu też bo ewidentnie mi nie sluży i tak jakoś na zimniory postawiłem. no ryżu czasami trochę jem jeszcze, ale to nie nasza szerokość geograficzna to rzadko, a w zastępstwie za pieczywo wafle ryżowe, ale naprawde symboliczna ilość.
Ostatnio zmieniony przez Pioter Nie Lut 21, 2010 22:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6727
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 22:28   

sprobuj buraczki , chrzan, ja np kasze gryczana jadam ostatnio.... owoce , kiwi uwielbiam i jablko zjem, groszek zielony mrozony teraz w zimie...
kasza gryczana jest na prawde rewelacyjna na zaparcia...
 
     
Ewa Bednarczyk-Witoszek

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2006
Posty: 438
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 22:31   

Pioter napisał/a:
ale uważam ziemniaki za lepszy produkt od kaszy


ja też ... w sensie zawartości węglowodanów.
Im niżej węglowodanowy produkt tym powinien być "lepszy".

Pioter napisał/a:
Spróbuję pokombinować z wyeliminowaniem ziemniaków z diety. No, ale czym je zastąpić bo glutenu nie jadam, owoców niewiele, miodu też bo ewidentnie mi nie sluży i tak jakoś na zimniory postawiłem. no ryżu czasami trochę jem jeszcze, ale to nie nasza szerokość geograficzna to rzadko, a w zastępstwie za pieczywo wafle ryżowe, ale naprawde symboliczna ilość.


Warto sprawdzic czy papryka/pomidory "wchodzą". Jeżeli nie, to są jeszcze ogórki, cebula, czosnek, pory, brokuły, kalafior, kapusta, biała rzodkiew, marchew, seler ...
Polecam pomidory z czosnkiem i buraki z chrzanem i ... marchewkę z musztardą :-D .
_________________
Ewa Bednarczyk-Witoszek
Ostatnio zmieniony przez Ewa Bednarczyk-Witoszek Nie Lut 21, 2010 22:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 22:33   

@Pioter
Z tego co pisałeś jadasz obrobione term. produkty, tak? Miód może Ci rzeczywiście nie służyć. Spróbuj jeszcze mocno zasklepione plastry miodu - jeśli i one będą złe to znaczy, że jest tak jak mówisz. Miód służy większości osób, które jedzą surowe.
Jeśli chodzi o owoce to może to jest kwestia wyboru odpowiednich? Co z jagodowymi?
W sumie banan, choć nie z naszej strefy, ale podobno mało zasyfiony mógłby być niezłą opcją? Tylko jedzony z tymi czarnymi plamkami na skórce.
Albo po prostu sprawdź jeszcze ten miód, tylko jakiś surowy, nieoczyszczony, a najlepiej ten plaster tylko połącz go z jakimś surowym produktem, np. łojem, masłem, czy żółtkami osobno w posiłku. Wg Ajurwedy powinno być wtedy spoko.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 77
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 2974
Skąd: Australia
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 22:37   

Pioter napisał/a:
A co wy cie do ziemiaków jeżeliza zapytać? U mnie występują w menu oczywiście w granicach rozsądku bardzo często. Szczególnie lubie frytki smażone na smalcu i nie wyczuwam, aby mi szkodziły mimo , że jeszcze stosunkowo niedawno miałem problemy z trawieniem czegokolwiek. I to bardzo często łącze je z białkiem. Zawsze ogólnie dobrze czułem się po zimniorach i uwielbiałem je tylko oczywiście przesadzałem jedząc ich zbyt dużo, ale teraz na low carb są tylko dodatkiem do białka. Za to kasze wychwalane czy to na bioslone czy przez niektórych użytkowników tutaj to dla mnie coś czego nie potrafię przełknąć. Może organizm podświadomie podpowiada nam czego potrzebuje, a czego nie? chociaż to troszkę zmylna teoria ponieważ lata wysokowęglowodanowego oraz badziewnego żarcia popieprzyły nam zmysł smaku oraz w zwiazku z tym działanie trzustki i nie tylko.

Ja mam podobne podejscie do ziemniakow. Ewa-lekarka zalecila mi ziemniaki i chwala jej za to. Codziennie na kolacje frytki ziemniaczane smazone na loju. Do tego frytki z zielonej papryki rowniez smazone na loju. Do miodu mnie nie ciagnie. Sloik miodu prosto z pasieki stoi juz caly rok. Przed DO zjadalem ponad 20 kg miodu rocznie. Tez byl prosto z pasieki.
Zbozowych i mlecznych zero. Ostatnio podczas garaczki jadalem smietankowe lody optymalne i dobrze sie czulem po tych lodach.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6727
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 22:40   

NA przeziebienia najlepsze sa utarte surowe zoltka ze smalcem np gesim, taka mikstura eliminuje infekcje w ciagu doby, znam to z autopsji, na kaszel rewelka, goraco polecam...
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 22:45   

Kangur napisał/a:
Codziennie na kolacje frytki ziemniaczane smazone na loju.

Nie dziwota, że po surowych organkach oczyszczało Cię tak długo. ;)
Ja też musiałem się długo na surowym oczyszczać z tego całego syfu, jaki jadłem wcześniej - też dużo wcześniej piekłem, smażyłem, itd.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Nie Lut 21, 2010 22:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pioter 

Wiek: 35
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 22:47   

Polecam pomidory z czosnkiem i buraki z chrzanem i ... marchewkę z musztardą :-D .[/quote]

No właśnie buraczki uwielbiam, a z z chrzanem to mmmm :-) No ale marchewki z musztardą to jeszcze nie jadłem(ciekawe połaczenie) :-)
Staram się jadać warzywa sezonowe to raczej pomidor teraz odpada, ale marchew czy ogórki(kiszone), kapuste to można teraz jeść.

Tak Hannibalu jem obrobione termicznie. Tak jagodowe są ok, ale to dopiero w lecie. Banany też spoczko wchodzą. Czyli nie jest tak źle z tymi węglowodami :-)
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 22:51   

Pioter napisał/a:
Tak Hannibalu jem obrobione termicznie. Tak jagodowe są ok, ale to dopiero w lecie. Banany też spoczko wchodzą. Czyli nie jest tak źle z tymi węglowodami :-)

Jagodowe można sobie zamrozić. Ja zamroziłem - całą jedną szufladę słoików zatkałem ;)
Tego lata zatykam prawie całą zamrażarkę. 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Pioter 

Wiek: 35
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 23:04   

Wiem też to zrobiłem, ale już brakło. I tak miałem problemy w związku z tym bo w domu mnie ścigali, że nie ma gdzie mięsa mrozić :hihi: . Ale tego roku coś wykombinuje i częsć jagód pójdzie do sąsiada do zamrażalnika :viva:
 
     
Pioter 

Wiek: 35
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 23:14   

Mam takie pytanie- ile węgowodanów zawiera ugotowany burak?bo w tabelach to chyba są proporcje do surowego buraka, a chyba po obróbce sie to zmienia? i co sądzicie o papryce konserwowej, ale takiej domowej roboty?
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 77
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 2974
Skąd: Australia
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 23:24   

Hannibal napisał/a:
Kangur napisał/a:
Codziennie na kolacje frytki ziemniaczane smazone na loju.

Nie dziwota, że po surowych organkach oczyszczało Cię tak długo. ;)
Ja też musiałem się długo na surowym oczyszczać z tego całego syfu, jaki jadłem wcześniej - też dużo wcześniej piekłem, smażyłem, itd.


Ja ufam ludziom z doswiadczeniem i z udokumentowanymi osiagnieciami.
Z teoria sie zapoznaje i czekam na jej udokumentowanie w praktyce.
Twoja surowizna dla mnie jest teoria. Jak ta twoja teoria, w sensie pozytywnym, bedzie sie powtarzala w 100% w praktyce, to wowczas ja zastosuje. Garstka surojadow nie wystarcza do przekonania mnie o praktycznej skutecznosci tej teorii.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 23:38   

zenon napisał/a:
Stosuje miksture od 2 tyg.
Na razie nie ma zadnych gwaltownych detoksow itp.

Witam
JA 4 miesiąc, mam opsakę na nodze Ashkara, już prawie wypływa czysta limfa, niebawem sięgnę jeszcze po detox+, a po zakończeniu, metody NIA, przejdę też na miksturę, no i oczywiście żywienie niskowęglowodanowe to podstawa.
Pozdrawiam
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 00:43   

Pioter napisał/a:
Mam takie pytanie- ile węgowodanów zawiera ugotowany burak?bo w tabelach to chyba są proporcje do surowego buraka, a chyba po obróbce sie to zmienia?

http://www.nutritiondata....products/2349/2
:)
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 07:06   

Kangur napisał/a:
Garstka surojadow nie wystarcza do przekonania mnie o praktycznej skutecznosci tej teorii.

Spoko, to czekaj ta to, kiedy całe tłuszcza będą się tak żywić. Miłego czekania! 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Ewa Bednarczyk-Witoszek

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2006
Posty: 438
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 19:20   

Kangur, czasami zamiast ziemniaka zjedz jakieś zielone/białe warzywo na dobę. Dla wielu ludzi ziemniaki są dobre na długo. Warto je "złamać" zielonym lub białym niskocukrogennym warzywem (sałata, cykoria, szczawie, szpinaki, selery, czosnki, cebule, pory, szczypiory, brokuły, musztarda, chrzan, rzepa, rzodkiewki) - co tam można u Ciebie kupić. Warto nie jeść po 17tej (i mnie czasami się nie udaje...). Warto powoli sprawdzać jak organizm się czuje bez ziemniaka/dobę. Jeżeli przeżyje 3 dni bez ziemniaka stosując w/w niskocukrogenne warzywa jako W - jest ok. Nic na siłę i nic na szybko.
Z doświadczenia widzę, że łatwiej przedawkować k. gryczaną niż ziemniakiem, a o cukrach prostych... zbieram dane :-) . Hannibal, jak znasz jakiegos myślącego "surojada" w wieku powyżej 50 lat odżywiającego się tak jak Ty - zainteresowana jestem Jego LDL i trójglicerydami na czczo.
Ty się nie nadajesz :-( za młody jesteś :-( .
_________________
Ewa Bednarczyk-Witoszek
Ostatnio zmieniony przez Ewa Bednarczyk-Witoszek Wto Lut 23, 2010 19:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Cordoba_2004 
technolog żywności

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 660
Skąd: Wiocha po Wielkim Lasem
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 20:01   

jak będzie miał 50 lat to będzie stał w kolejce w aptece z książeczką recept i klął na dd :)
_________________
gg 14 987 97
 
 
     
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 20:09   

Cordoba_2004 napisał/a:
jak będzie miał 50 lat to będzie stał w kolejce w aptece z książeczką recept i klął na dd :)


niesądze, nawet jeżeli jego sposób żywienia okazałby się nieskuteczny to sądząc po jego zaanażowaniu w sprawy żywieniowe to przeszedł by on kolejną "ewolucje" 8-)
każdy to przechodzi :-)
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 22:37   

Ewa Bednarczyk-Witoszek napisał/a:
Hannibal, jak znasz jakiegos myślącego "surojada" w wieku powyżej 50 lat odżywiającego się tak jak Ty - zainteresowana jestem Jego LDL i trójglicerydami na czczo.

Dokładnie tak jak ja żywię się tylko ja sam. :)
Jeśli chodzi o surojada, który jada i mięso i żółtka i rośliny to ma pani 91-letniego Stanleya Baasa; tutaj był o nim temat - http://www.dobradieta.pl/...pic.php?t=16637
Nie wiem jakie ma LDL i triacyloglicerole na czczo, ale widzi Pani, że daje radę :)
BTW - LDL to również niezbyt rzetelny miernik - chociażby Ravnskov o tym pisał i solidnie dowodził
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Śro Lut 24, 2010 20:11   

Hannibal napisał/a:
brajan30 napisał/a:
Uważam że oczyszczanie organizmu z toksyn, jest tak samo ważne jak właściwe odżywianie się.

Ale możesz robić to przy okazji właściwego odżywiania, chociażby nie "wpierniczać" co chwila jedzenia, tylko robić sobie co dzień z 20-godzinną przerwę.
Poza tym czasem warto po umyciu, będąc mokrym wyjść na dwór, żeby Cię mocno przewiało - jak się przeziębisz to znaczy, że czas na oczyszczenie - wtedy zdrowo infekcję odchorowujesz i tyle. :viva:

Witam
Hannibal, za parę miesięcy skończe, metodę Ashkara (później przejdę na miksturę), zamierzam później zrobić badanie Volla i może kroplę krwi. Może byśmy razem dali sie przebadać w pana Witolda, ja bym sie przekonał na ile skuteczny jest Ashkar, a Ty na ile skuteczne są głodówki oczyszczające, i byśmy porównali kto ma mniej toksyn w organiźmie.
Co Ty na to?
Pozdrawiam
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 24, 2010 20:39   

brajan30 napisał/a:
Hannibal, za parę miesięcy skończe, metodę Ashkara (później przejdę na miksturę), zamierzam później zrobić badanie Volla i może kroplę krwi. Może byśmy razem dali sie przebadać w pana Witolda, ja bym sie przekonał na ile skuteczny jest Ashkar, a Ty na ile skuteczne są głodówki oczyszczające, i byśmy porównali kto ma mniej toksyn w organiźmie.
Co Ty na to?

Bardzo chętnie, ale chyba zdajesz sobie sprawę, że z wyniku tych badań dla nas obu jeszcze niewiele wynika, bo by tyczyły się dwóch różnych osób. Nie wiadomo, ile Ty miałeś "na starcie" tego syfu, a ile ja, więc nie wiadomo jakie byłyby procentowe spadki :)
Poza tym mieszkamy w różnych środowiskach, więc ja mogę mieć więcej toksyn, ale może wokół mnie jest ich tyle, że to, co usuwam jest i tak sporym osiągnięciem.
Może byłoby na odwrót i też nie wiadomy byłby rozkład natężenia wszystkich czynników.
Sorry, to takie moje metodologiczne skrzywienie, ale chyba mam rację ;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Śro Lut 24, 2010 20:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Śro Lut 24, 2010 20:57   

Hannibal napisał/a:
brajan30 napisał/a:
Hannibal, za parę miesięcy skończe, metodę Ashkara (później przejdę na miksturę), zamierzam później zrobić badanie Volla i może kroplę krwi. Może byśmy razem dali sie przebadać w pana Witolda, ja bym sie przekonał na ile skuteczny jest Ashkar, a Ty na ile skuteczne są głodówki oczyszczające, i byśmy porównali kto ma mniej toksyn w organiźmie.
Co Ty na to?

Bardzo chętnie, ale chyba zdajesz sobie sprawę, że z wyniku tych badań dla nas obu jeszcze niewiele wynika, bo by tyczyły się dwóch różnych osób. Nie wiadomo, ile Ty miałeś "na starcie" tego syfu, a ile ja, więc nie wiadomo jakie byłyby procentowe spadki :)
Poza tym mieszkamy w różnych środowiskach, więc ja mogę mieć więcej toksyn, ale może wokół mnie jest ich tyle, że to, co usuwam jest i tak sporym osiągnięciem.
Może byłoby na odwrót i też nie wiadomy byłby rozkład natężenia wszystkich czynników.
Sorry, to takie moje metodologiczne skrzywienie, ale chyba mam rację ;)

Witam
Ja mam wyniki Volla z września 2009, badający powiedział że mam mało toksyn, co zresztą widać na wykresach, mieszkam w centrum miasta.
Pozdrawiam
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 24, 2010 21:02   

brajan30 napisał/a:
Ja mam wyniki Volla z września 2009, badający powiedział że mam mało toksyn, co zresztą widać na wykresach, mieszkam w centrum miasta.
Pozdrawiam

Ja nie mam żadnych tego typu badań.
Wiesz, możemy mieszkać w tym samym bloku, ale każdy z nas przez co innego w życiu przeszedł, inny ma organizm, inną genetykę, itd., więc nie idzie tego porównać. :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Śro Lut 24, 2010 21:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Ewa Bednarczyk-Witoszek

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2006
Posty: 438
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 19:48   

Odżywianie Baasa - ok.
Nie znam lepszego miernika na razie niż lipidogram, nie zarzekam się (=mogę zmienić zdanie w przyszłości...)
_________________
Ewa Bednarczyk-Witoszek
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 20:00   

Ewa Bednarczyk-Witoszek napisał/a:
Nie znam lepszego miernika na razie niż lipidogram, nie zarzekam się (=mogę zmienić zdanie w przyszłości...)

Nie twierdzę, że nie jest on przydatny, bo jest, ale jednak żeby postawić jednoznaczą diagnozę trzeba zrobić badania znacznie droższe, chociażby rezonansem magnetycznych zbadać wielkość i gęstość cząsteczek LDL.
Co Pani powie na te osoby, o których jest mowa w tym cytacie - http://www.dobradieta.pl/...ghlight=#118209 ?
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Pon Mar 08, 2010 11:08   

zenon napisał/a:
[Nie ma mowy o beltaniu.
Wez pod uwage, ze ta mikstura to razem 30ml zmieszanych plynow.
To 1/8 standardowej szklanki do herbaty - jeden maly lyczek.
Czuc glownie kwasnosc soku z cytryny i tyle.

Witam
Też zacząłem pić miksturę od dwóch dni, jest trochę kwaśna, ale da się to przełknąć, to tylko jeden łyczek, w końcu można przed łyknięciem powiedzieć "na zdrowie" :-D .
Sok z aloestu i citrosept, zamówiłem przez neta z apteki, taka ciekawostka, w internetowej aptece "dbam o zdrowie", można sobie zamówić i wskazać aptekę na terenie całej Polski, w której chcemy to coś odebrać, piszę po to, żebyście nie przepłacali, za przesyłkę nic nie biorą i o dziwo wszystko co się tam zamawia jest tańsze niż, normalnie kupowane w apece.
Przez pierwsze trzy miesiące będę stosował sok z aloestu, następnie zmienię na citrosept, a z olejów stosuję olej z pestek winogron, dlatego że nie miałem potrzeby stosować pierwszego i drugiego etapu, czyli oliwy z oliwek i oleju kukurydzianego.
Pozdrawiam
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Pon Mar 08, 2010 11:14   

brajan30 napisał/a:

Sok z aloestu i citrosept, zamówiłem przez neta z apteki, taka ciekawostka, w internetowej aptece "dbam o zdrowie", można sobie zamówić i wskazać aptekę na terenie całej Polski, w której chcemy to coś odebrać, piszę po to, żebyście nie przepłacali, za przesyłkę nic nie biorą i o dziwo wszystko co się tam zamawia jest tańsze niż, normalnie kupowane w apece.


Zakładając że jest tańsze niż w innej aptece lub zielarskim.
_________________

 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Pon Mar 08, 2010 11:20   

rakash napisał/a:
brajan30 napisał/a:

Sok z aloestu i citrosept, zamówiłem przez neta z apteki, taka ciekawostka, w internetowej aptece "dbam o zdrowie", można sobie zamówić i wskazać aptekę na terenie całej Polski, w której chcemy to coś odebrać, piszę po to, żebyście nie przepłacali, za przesyłkę nic nie biorą i o dziwo wszystko co się tam zamawia jest tańsze niż, normalnie kupowane w apece.


Zakładając że jest tańsze niż w innej aptece lub zielarskim.

Witam
Własnie porównałem sobie i wychodzi że tańsze, sam się zastanawiam dlaczego? przesyłka darmowa i jeszcze produkty tańsze, cóż potwierdza się to co niejednokrotnie było dyskutowane na tym forum, produkty farmaceutyczne to wielki biznes, w tym przypadku akurat "łagodniejszy dla naszej kieszeni"
Pozdrawiam
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Pon Mar 08, 2010 23:51   

Ewa Bednarczyk-Witoszek napisał/a:
Kangur, czasami zamiast ziemniaka zjedz jakieś zielone/białe warzywo na dobę. Dla wielu ludzi ziemniaki są dobre na długo. Warto je "złamać" zielonym lub białym niskocukrogennym warzywem (sałata, cykoria, szczawie, szpinaki, selery, czosnki, cebule, pory, szczypiory, brokuły, musztarda, chrzan, rzepa, rzodkiewki) - co tam można u Ciebie kupić. Warto nie jeść po 17tej (i mnie czasami się nie udaje...). Warto powoli sprawdzać jak organizm się czuje bez ziemniaka/dobę. Jeżeli przeżyje 3 dni bez ziemniaka stosując w/w niskocukrogenne warzywa jako W - jest ok. Nic na siłę i nic na szybko.
Z doświadczenia widzę, że łatwiej przedawkować k. gryczaną niż ziemniakiem, a o cukrach prostych... zbieram dane :-) . Hannibal, jak znasz jakiegos myślącego "surojada" w wieku powyżej 50 lat odżywiającego się tak jak Ty - zainteresowana jestem Jego LDL i trójglicerydami na czczo.
Ty się nie nadajesz :-( za młody jesteś :-( .

Pani Ewo co do cukrów prostych . Proszę o info czy można u Bartka zaprzestać podawaina mu jabłek, bananów, pewnie też marchewki . A czy ogórek zielony i np. gotowany ziemniak mogą być bo do owców codziennie niestety Ja Go przyzwyczaiłam jak kiedys do mleka. A u niego nie dawanie mu owoców to po prostu zaprzestanie mu ich kupowania by nie widział ich w lodówce. Dzieci nie za dobrze chyba znoszą cukry proste gdy jedzą za malo tłuszczu jak w naszym przypadku. Co mogę jeszcze na surowo dołaczyć do zielonego ogórka i marchewki i ziemniaków ( gotowanych sie dopomina ostatnio).

P.S. Za późno się dowiedziałam jaka jest różnica między rodzicem "zachodnim" np. z USA a "wschodnim". Zachodni daje dziecku wybór np. z pięciu rodzajów płatków a wschodni daje to co wie, że jest zdrowe czyli np. tradycyjne japońskie śniadanie. Jak się już dziecko nauczy co zdrowe wtedy może uczyć się wybierać smaki właściwe.

( film na ten temat na TV Planete " Wschód i Zachód")


Czytała Pani i czy Pani zna polskiego dr. Jana Pincela i jego książkę "Prawo 5 przemian"?

http://www.dobreksiazki.p...iu-przemian.htm

Ja czytam powyższą wersję.

Nie mam jej przed sobą ale pisze np. o lekarzu japońskim , który skonstruował i stosuje urządzenie leczące kolorami ( kolor to wiązka światła i opisuje jak te wiązki działają na punkty akupunkturowe zewnętrzne, które są na naszej skórze. Są też inne ciekawostki przez niego wymieniane np. jak przez samą tylko manipulację igłą można wywołać u człowieka uczucie zimna lub gorąca. )

Wcześniej też wydał inną książkę ale jej nie czytałam.

Pincel Jan : Diagnostyka i terapia z części ciała. Warszawa: "Roll", 1995.

Pewnie jestem nie na czasie i już ktoś wspomniał o tym na tym forum ?
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 10:41   

Witam
Hannibal, prośba, tan temat jest o miksturze czyli oczyszczaniu, czy możesz poprzenosić z niego wypowiedzi niezwiązane z tematem?
Pozdrawiam
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 10:56   

brajan30 napisał/a:
Hannibal, prośba, tan temat jest o miksturze czyli oczyszczaniu, czy możesz poprzenosić z niego wypowiedzi niezwiązane z tematem?

Oczywiście, że mogę tylko jak możesz to zaproponuj optymalny podział. :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5624
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 13:25   

Hannibal napisał/a:
Oczywiscie, ze moge tylko jak mozesz to zaproponuj optymalny podzial. :)


1:2.5-3.5:0.5-0.8 8)
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2018 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved