Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:08
Dieta optymalna
Autor Wiadomość
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 14:13   

Adam319 napisał/a:
Iga napisał/a:
wobec takich twierdzeń, wszystkie inne twierdzenia blakną.

Oczywiście za wyjątkiem postrzegania metalowych garów jako źródła wszelkiego zła na świecie.
:-)

Ależ oczywiscie gary stalowe,to nie jedyne źródło wszelkiego zła :)
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 14:15   

Czemu Edyta tłumisz swoje prawdziwe uczucia?
Chcesz dostać wrzodów, albo wybuchnąć?
:-)
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 14:19   

Czy to się przypadkiem ze sobą nie gryzie?

Cytat:
"Tylko optymalni nie starają się nikomu nic narzucić. Nie prześladują innych za to, że są inni, a starają się tym innym pomóc."

Cytat:
Do Pana Jana Kwaśniewskiego, powinny być kierowane słowa szacunku i uznania,za tak ważne odkrycie, a niestety, część forumowiczów z forum DobraDieta za swoim "adminem" (w ich języku tzw.owieczki) obraża i wyśmiewa dr. Kwaśniewskiego, a takie zachowanie źle znświadczy o nich, a nie i o osobie obrażanej.
Działanie to jest podobne, do działania koncernów farmakologicznych, które rownież często kierują się własnym interesem, a nie prawdą i dobrem ogółu. Takie zatajania prawdy, dezorientacje, a nawet nieprawdy są tam na porządku dziennym.

Czy gdybysmy zyli w czasach swiętej inkwizycji,to czy człowiek,który by nie oddawał czci nalezytej Panu dr.Janowi Kwaśniewskiemu został by spalony na stosie przez wiernych?
Proszę osoby kompetentne o wyjaśnienie mi tej sytuacji :)
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 14:29   

Iga napisał/a:
Proszę osoby kompetentne o wyjaśnienie mi tej sytuacji

A co dokładnie chcesz wiedzieć?

Proponowana sankcja to jest „źle świadczy”, a nie „spalić na stosie”,
oby każda „agresja” kończyła się na sformułowaniu „źle świadczy”.
:-)
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 14:42   

Adam319 napisał/a:
Czemu Edyta tłumisz swoje prawdziwe uczucia?
Chcesz dostać wrzodów, albo wybuchnąć?
:-)

Adam Ty mnie nie prowokuj.Ja stalowych garów nawet za darmo bym nie wzieła 8-)

PS.Gdybyśmy żyli w czasach Swiętej Inkwizycji,to ci,którzy zywią się chlebem musieliby dobrze go ukrywać,a gdyby tak ten chleb został u kogoś znaleziony,to ten ktoś zostałby ścięty lub spalony na stosie,a dlaczego?Dlatego,że
Cytat:
Optymalni z całego świata łączą się w jedną organizację. Proces ten przebiega już lawinowo. A na Ziemi będzie całkiem dobrze, gdy wszyscy będą optymalnymi, z jedyną religią i organizacją ludzką będzie „Partia Ludzi”

:)
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 14:52   

A może tylko usłyszysz, że wyśmiewanie się z ludzi nie jedzących chleba „źle świadczy” o Tobie – pożyjemy zobaczymy.
:-)
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 14:58   

Skąd przyszło Ci Adamie do głowy,ze wyśmiewam się z ludzi,którzy nie jedzą chleba,jak ja sama go nie jadam.Ja odnoszę się jedynie do słów,które przeczytałam :)
Nie ja wymyśliłam Partię Ludzi i to,że tylko optymalni są w stanie rozróżnić dobro od zła :)
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 15:16   

Iga napisał/a:
Skąd przyszło Ci Adamie do głowy,ze wyśmiewam się z ludzi,którzy nie jedzą chleba,jak ja sama go nie jadam.Ja odnoszę się jedynie do słów,które przeczytałam :)
Nie ja wymyśliłam Partię Ludzi i to,że tylko optymalni są w stanie rozróżnić dobro od zła :)
czy ktos rozumie uzytkownika Iga I wie o co mu chodzi?
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 15:18   

Gudrii idź sobie ugotować mięsa w stalowym garze bez wody -najlepiej zrobisz :)
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 16:26   

gudrii napisał/a:
czy ktos rozumie uzytkownika Iga I wie o co mu chodzi?

Ja wiem: poddierżanie razgawora
:-)
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 18:22   

Adam319 napisał/a:
gudrii napisał/a:
czy ktos rozumie uzytkownika Iga I wie o co mu chodzi?

Ja wiem: poddierżanie razgawora
:-)
a cuz to?
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
figa


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1142
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 21:24   

Iga .chyba byłaś na spotkaniu ,gdzie promowano takie gary-czy posciel
z cudownych australijskich baranów merylosów albo kaszmiru
a cena - :shock: :shock:
pięknie ,zdrowo i ekologicznie wszystko się prezentuje ,
Do bólu przyjemni i , prezentujący towar -lepiej buzi nie otwierać
bo tak zmanipulują ,ze o mały włos bym nie kupiła .
Gary piękne -tez myśle ,ze porządne -ale szkoda kasy ,ileż tego gotowania..
Posciel owszem też -ale mam duuuużo tańszą i też służy -zyje
i roztocza mnie nie zeżarły .
_________________
pozdrawiam
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 21:50   

figa napisał/a:
Iga .chyba byłaś na spotkaniu ,gdzie promowano takie gary-czy posciel
z cudownych australijskich baranów merylosów albo kaszmiru
a cena - :shock: :shock:
pięknie ,zdrowo i ekologicznie wszystko się prezentuje ,
Do bólu przyjemni i , prezentujący towar -lepiej buzi nie otwierać
bo tak zmanipulują ,ze o mały włos bym nie kupiła .
Gary piękne -tez myśle ,ze porządne -ale szkoda kasy ,ileż tego gotowania..
Posciel owszem też -ale mam duuuużo tańszą i też służy -zyje
i roztocza mnie nie zeżarły .

Kiedy byłam w gościach,to byłam na takim pokazie tych kołder z australijskich merynosów,ponoć zdrowych jak "nie wiem co" .Manipulują okrutnie ,jak mówiłam,że mnie ta kołdra "gryzie",to pani mi wmawiała,ze te kołdry nie gryzą.Ja jednak nie dałam sie wpędzić w maliny i obstawałam przy "gryzących" FAKTACH.
Gdybym ja wszystko to pokupiła-te gary dla "dresiarzy" Zeptera i te kołdry z australijskich merynosów ,to w/g nich byłabym chyba niesmiertelna.
Jeszcze cena to pal licho (choć to nie warte "funta kłaków"),ale to zapewnianie o zdrowotności tego badziewia . W/g nich te produkty prowadzą do życia wiecznego,amen.
Po prostu śmiechu warte :)
Ostatnio zmieniony przez Iga Śro Wrz 09, 2009 21:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 21:56   

Iga napisał/a:
Gdybym ja wszystko to pokupiła-te gary dla "dresiarzy" Zeptera i te kołdry z australijskich merynosów ,to w/g nich byłabym chyba niesmiertelna.


Obawiam się, że jednak nie. Do kompletu potrzebowałabyś też odkurzacza Powermed, w przeciwnym razie umarłabyś od zabójczych roztoczy. Przepraszam, oczywiście miałam na myśli Narzędzie Wielofunkcyjne Powermed, a nie "odkurzacz". Tylko ono gwarantuje długie życie w zdrowiu i stawia na nogi sparaliżowanych starców, którzy w mig biegną do banku załatwić sobie kredyt na to cudowne urządzenie. Arrrrrghhhhhhh...

:razz:

Marishka
 
     
figa


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1142
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 22:04   

Duzo ludzi dalej daje się naciagać ,juz naprawde nie maja komu sprzedawać
a przecież w sklepach nie brakuje kołder czy koców wełnianych o cenie
10-krotnie niższej . mam kołderke wełnianą , za jedyne 200 zł.
Owszem gryzie -ale przyjemnie ,nie mam uczulenia
_________________
pozdrawiam
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 22:07   

M i T napisał/a:

Obawiam się, że jednak nie. Do kompletu potrzebowałabyś też odkurzacza Powermed, w przeciwnym razie umarłabyś od zabójczych roztoczy. Przepraszam, oczywiście miałam na myśli Narzędzie Wielofunkcyjne Powermed, a nie "odkurzacz". Tylko ono gwarantuje długie życie w zdrowiu i stawia na nogi sparaliżowanych starców, którzy w mig biegną do banku załatwić sobie kredyt na to cudowne urządzenie. Arrrrrghhhhhhh...
:razz:
Marishka

A widzisz! Nie znałam tego urzadzenia o cudownych właściwosciach ! Myslę,że ktoś powinien to nabyć,o ile już tego nie ma -dla "dresiarzy" jak w sam raz :)

PS.A propo tych roztoczy,to przecież ta pani na ich temat gadała i gadała :zzz:
O tym,że kołdry z tych "baranów" oddychają,o tym,ze się człowiek pod nimi nie poci,o tym,że tylko kołdry te zapewniają zdrowy sen-nic poza tym! Acha! No i najwazniejszą rzeczą tzw. "gwoździem programu" bylo to,że jak kupię jakiś tam drgi zestaw,to kołdrę następną dostaję w prezencie ,no i to,ze kiedy kupię od razu,to dostanę zniżke-coś w tym stylu-dokładnie nie pamiętam.
Na pokazie garów chciało mi się spać ,bo kobita po prostu przynudzała okropnie-"spektakl" dobry dla "kucharek -desiarzy" ,ale nie dla mnie :zzz:
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 22:09   

Byłam kiedyś w sanatorium w Ciechocinku i tam był taki pokaz pościeli z merynosa australijskiego, to były czasy kiedy na rynek wchodziły dopiero takie "marketingowe jazdy", oczywiście kupiłam tą pościel, no cóż , cena była wysoka , dzisiaj nie zdecydowała bym się na ten zakup, w lecie miało nie być gorąco pod tą kołderką, niestety ale prawda okazała się inna... :faint: może ma jakies walory zdrowotne o których nawet sama nie wiem, trudno powiedzieć...

http://www.wooltex-tedex....2_osob_aust.jpg
tak to wygląda :viva:
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 22:14   

figa napisał/a:

10-krotnie niższej . mam kołderke wełnianą , za jedyne 200 zł.
Owszem gryzie -ale przyjemnie ,nie mam uczulenia

Pewnie nie gryzie bardziej niż ta za pare tyś.
Ja również mam kołdrę z wełny,która mnie gryzie i kiedy ta panienka zapewniała ,że te jej koldry nie gryzą,byłam tego ciekawa :shock: Nie mogłam się doczekać,kiedy przyłożę twarz do tej z wyglądu bardzo ładnej kołdry,ale kiedy nadszedł ten czas i ją przyłozyłam,to się rozczarowałam-gryzła mnie tak samo,jak ta moja,a pani do mnie ;"Nie gryzie ,prawda? :D ",a ja odpowiadam,że mnie gryzie,a ona na to,że to z australijskich merynosów i one nie gryzą,a ja na to,ze mnie gryzie i już,bo mnie faktycznie gryzła.
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 22:19   

Molka napisał/a:


http://www.wooltex-tedex....2_osob_aust.jpg
tak to wygląda :viva:

Nam prezentowano wyroby firmy Lama Gold i pani zapewniała,że to najlepsze wyroby ze wszystkich na rynku ;
http://lamagold.pl/poscie...t-poscieli.html
Dokładnie taka kołdra była,jak w linku na obrazku.

Dostałam w prezencie taką małą podusię pod pupkę :D
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 22:26   

masz racje Iga, gryzie, ja ją oblekam w poszwę...jak teraz sobie przypomnę to "pranie mózgu" na tym pokazie, człowiek głupieje i tyle...tyle dobrze że miałam sponsora :hah: na zakup tej pościeli, ale mimo wszystko niepotrzebny wydatek... :faint:
 
     
figa


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1142
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 22:27   

Tyle ,ze ja na tej kołderce śpie ,a przykrywam się tą zwykła z roztoczami -
bo pod pierzynką jeszcze za ciepło.
co do wełny - zgoda ,ze zdrowe ,ale wojna z molami gorsza niz z roztoczami.
Właśnie od zeszłego roku jak mi na poddaszu zajęły się dywanem ,
to musiałam sie w trymiga go pozbyć ,żeby reszte dobytku nie zeżarły.
_________________
pozdrawiam
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 22:28   

Hannibal pewnie miałby coś do powiedzenia w temacie takiej pościeli. Niejednokrotnie pisał, że tylko pod taką śpi.

Marishka
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 22:35   

Molka napisał/a:
masz racje Iga, gryzie, ja ją oblekam w poszwę...

Inaczej się nie da :) Kiedy spałam pod nią,nie oblekając jej,to mnie gryzła,łaskotała i takie tam :)
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 09:22   

M i T napisał/a:
Hannibal pewnie miałby coś do powiedzenia w temacie takiej pościeli. Niejednokrotnie pisał, że tylko pod taką śpi.

Marishka

Ciekawa jestem jakiej firmy ma tę kołdrę-przypominam sobie,że ją zachwalał.
Pytam o firmę,ponieważ ta pani,która prezentowała nam te kołdry mówiła,że są na rynku inne firmy ,które sprzedają swoje produkty (kołdry),a ta firma,którą ona reprezentuje posiada najlepszy towar.Ja rozumiem,że każda firma tak zachwala swoje kołdry i każdy myśli,że kupił najlepszą kołdrę pod słońcem,ktora zapewni mu zdrowy sen.
Można nieźle namącić czlowiekowi w głowie .To są spece od manipulacji.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 13:28   

Adam319 napisał/a:
M i T napisał/a:
Jakby tak zrobił, to byłby TOKSYCZNYM psychologiem, ponieważ konflikty się rozwiązuje, a nie grzebie w ziemi.

No przy pomocy eskalacji nienawiści to najpierw się konflikt rozwiązuje, potem grzebie w ziemi, a potem nie sądzi zwycięzców. Mózg jest po to by człowiek działał racjonalnie, a nie po to by sofistykalizował(ang.) (dogadzanie sobie, samorealizację) przez czerpanie przyjemności z wyrażania uczuć negatywnych.
:-)

Panie Adamie!
Jak kiedyś tu napisałem, mózgiem rządzi międzymózgowie, układ limbiczny, emocje, najlepiej nieświadome. Nie da się znaleźć rozumu tam, gdzie go nie ma.

Moje słowo ma moc sprawczą w tamtym środowisku.
Rzekłem kiedyś, że w tylko my na naszych stronach prezentujemy dra Kwaśniewskiego, że nawet w Wikipedii go nie ma. I oto po dwóch tygodniach moje słowo stało się tekstem, Doktor w Wikipedii się pojawił jak deus ex machina. A przez całe lata pies z kulawą nogą się o to nie zatroszczył.

Panie Adamie!
Zrobię to dla Pana. Rzeknę teraz słowo i wszelkie wzmianki o nas znikną z tamtego forum. Zapadnie nareszcie błoga korytkowa cisza z przerwą na jaja i nieodzowne rytuały.
Chce Pan tego?
JW
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 19:09   

Witold Jarmolowicz napisał/a:

Panie Adamie!
Zrobię to dla Pana. Rzeknę teraz słowo i wszelkie wzmianki o nas znikną z tamtego forum. Zapadnie nareszcie błoga korytkowa cisza z przerwą na jaja i nieodzowne rytuały.
Chce Pan tego?
JW

Co prawda ja nie jestem Adamem,ale to brzmi całkiem ciekawie :shock:

A poza tym,to co tam pisze to jakaś KPINA!!!
W kręgu kultury europejskiej można krytykowac każdego,byleby nie ubliżać.
Tylko kultura azjatycka nie znosi krytyki.
Na tym Forum nie spotkałam się ,żeby ktoś komuś ubliżył,nie mówiąc o ubliżaniu komuś z tamtego Forum,a tam takie przypadki zdarzają się notorycznie.
Chamstwo i drobnomieszczaństwo!
Gdyby mieli rzeczowe argumenty,to dyskutowaliby z innymi opcjami żywieniowymi,a nie mają to straszą prokuratorem.Kazdy prokurator by ich wysmiał .Tymbardziej ,że sami się proszą o sprawy na podstawie kilku paragrafów na forum.
Z powództwa cywilnego mają co najwyżej szanse troszke się odchudzić z pieniążków .
A te wołanie o sprawiedliwość to szczyt kołtuństwa!!!
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 20:20   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Panie Adamie!
Zrobię to dla Pana. Rzeknę teraz słowo i wszelkie wzmianki o nas znikną z tamtego forum. Zapadnie nareszcie błoga korytkowa cisza z przerwą na jaja i nieodzowne rytuały.
Chce Pan tego?JW


Ha!
Przepraszam za wtręta, ale Adam się ociąga jak schnący vikol, więc ja poproszę za niego.
Po zamiedzowym, prostackim ataku wszelkiej maści donosicieli, po szczuciu prokuraturą - zapachniało tak Orwellem, milicją, że ja Panie Witoldzie - gdybym znał konkretny mocny fakt - w żadnym razie nie trzymałbym go zamkniętego na kłódkę.
Mam nadzieję, że nie brzmię jak naganiacz?

Tomek
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 20:45   

Tomek, tamtejszy admin wyraźnie zaznaczył, że jeśli komuś się nie podoba to może podjąć stosowne kroki......... dając do zrozumienia iż odcina się od tychże propozycji prawda? Ja to tak rozumiem...
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 21:05   

Ja nie pojmuję skąd się wziął pomysł straszenia ludzi prokuraturą.Skąd on wynika? Z jakiegoś lęku? Lęku o co? Czy tak skromne osóbki jak MY możeby zaszkodzić DO? Przecież DO broni się sama,więc tego lęku być nie powinno,a jednak jest,czyli coś jednak jest nie "TAK" .
Cytat:
DD wyrządza zbyt ogromne szkody, aby pokornie dalej pobłażać negatywne działania DD

:shock:
Tutaj jeszcze nikt nikogo nie uśmiercił ,a tam zmarła jedna osoba,która była leczona przez posty,a na dodatek miała dostać nowe płuca :shock:
Tam poważnie chorym osobom radzą niekompetentni ludzie!
Na podstawie wagi i wzrostu ustala się zapotrzebowanie na BTW poprzez Internet nota bene! To jest dopiero działanie na szkodę,więc trzeba być bez wyobraźni,żeby zarzucać takie czyny innym ludziom!To jest jakaś KPINA! Dowcip roku!

Cytat:
Ja osobiście czuję się dotknięta wieloma wpisami na DD i bardzo proszę o stosowne działania.

Nie moge się doczekać,ja również czułam się dotknieta także będzie calkiem ciekawie.
Cytat:
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Bractw Optymalnych jest organizacją pożytku publicznego, celem jego jest niesienie nieocenionych i jeszcze nie wpełni docenionych korzyści dla ludzkości

A Świadkowie Jehowy są wspólnotą ,która głosi Dobrą Nowinę o Królestwie Niebieskim i ta nowina również jest głoszona z korzyścią dla ludzkosci i też są krytykowani,ale tę krytykę jakoś znoszą .
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 21:35   

Violka, ja tam niegdyś pisywałem. Zdaję sobie sprawę z plusów i minusów. Od samego początku, mimo swego zapatrzenia w ŻO, ostrzegałem Admina przed oczywistym dla mnie występującym tam procesem tworzenia się wspólnoty bezkrytycznych wyznawców pod egidą wymagającego bezwzględnej lojalności szefa. Ciągle nie mogłem uwierzyć, że tak znakomity, przenikliwy umysł Tomasza Kwaśniewskiego, zadowala się relacją autorytet-owczarnia.
No szkoda, bo co by nie powiedzieć o błędach ojca, syn miał wszelkie merytoryczne i intelektualne predyspozycje (i wciąż ma), by móc z klasa przyznać się do błędów.
Jednak submisyjna postawa i autorytaryzm uniemożliwiają nie tylko zdrowe partnerstwo, ale też są przyczynkiem do zbierania się wiernych, spośród których kilka osób zachowuję postawę niewiele różniącą się od radiomaryjnych mlecznych gospodyń z pianą na ustach ciskających nienawiść o nieznanym dla nich pochodzeniu.
Jutro jest 9/11, w Polsce 11/9. Już na samą myśl o żenujących, podłych kłamstwach, jakie po raz n-ty usłyszymy z mainstreamu na temat tamtych wydarzeń, ogarnia mnie smutna wściekłość, więc staram się jak mogę, by jad nie ściekał po każdym metrze kwadratowym powierzchni forum, a i w tym wątku sam swój ozorek nieco zamrażam.
Lubię to forum, bo ma wielkie szanse stać się wolterowskim el dorado. W moim uznaniu poletko za miedzą, zdołało zgromadzić baaardzo dziwnych ludzi, uprawiających wyścigi po trofeum dla największego bełkotu. Są to umysły autorytarne, mające nikły kontakt ze swymi adekwatnymi emocjami, pragnące za wszelką cenę posiadać jak największą ilości kozłów ofiarnych. I mimo największych chęci, mimo tłumaczenia tych postaw dzieciństwem i wyparciem, nie zdołam pozbyć się uczucia wstrętu do tego typu mentalności kołtuńskiej.
Bo dorosłe są te ludzie, a goopie niektóre jak te buty z lewej raci, aż żenada doopę ściska i mosznę podkurcza.

Tomek
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 22:17   

M i T napisał/a:

No szkoda, bo co by nie powiedzieć o błędach ojca, syn miał wszelkie merytoryczne i intelektualne predyspozycje (i wciąż ma), by móc z klasa przyznać się do błędów.
Tomek

Nie miał i nie ma.Jest tak samo zapatrzony w swoją ideę jak Jego ojciec.Jedyne co ich rózni,to oręż.Ojciec walczył książkami i artykułami w prasie,a syn walczy poprzez Internet.Wszystkie dynastie upadały i ta również upadnie, tymbardziej jesli Król zamiast doradców, ma przy sobie Błaznów :razz:
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 22:30   

W pewnych kwestiach na pewno masz rację...jakich? zachowam dla siebie... :what:

Chciałam zwrócić uwagę na inną rzecz nie dotyczącą tematu...a mianowicie powiedz mi Tomek czy Ty werbalnie też jesteś taki "płynny"? Dobrze mi się czyta Twoje posty, masz "lekką rękę" do pisania i zastanawia mnie jaki jesteś w mowie...
Ostatnio zmieniony przez Molka Czw Wrz 10, 2009 22:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 22:35   

Iga napisał/a:
M i T napisał/a:

No szkoda, bo co by nie powiedzieć o błędach ojca, syn miał wszelkie merytoryczne i intelektualne predyspozycje (i wciąż ma), by móc z klasa przyznać się do błędów.
Tomek

Nie miał i nie ma. Jest tak samo zapatrzony w swoją ideę jak Jego ojciec.


Edyta weź mi zrób przyjemność i napisz 3 podstawowe błędy Diety Optymalnej – tak jak ty to widzisz:

1. Błąd numer jeden
2. Błąd numer dwa
3. Błąd numer trzy

I nie rozpisuj się o leczeniu przez internet bo nie ma to związku z zasadami diety.
:-)
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 22:54   

Adam319 napisał/a:
Iga napisał/a:
M i T napisał/a:

No szkoda, bo co by nie powiedzieć o błędach ojca, syn miał wszelkie merytoryczne i intelektualne predyspozycje (i wciąż ma), by móc z klasa przyznać się do błędów.
Tomek

Nie miał i nie ma. Jest tak samo zapatrzony w swoją ideę jak Jego ojciec.


Edyta weź mi zrób przyjemność i napisz 3 podstawowe błędy Diety Optymalnej – tak jak ty to widzisz:

1. Błąd numer jeden
2. Błąd numer dwa
3. Błąd numer trzy

I nie rozpisuj się o leczeniu przez internet bo nie ma to związku z zasadami diety.
:-)

Ta dieta nadaje się tylko do odchudzania ,a i to nie przez całe życie.
Z medycznego punktu widzenia ta dieta jest skompromitowana.Owszem zarzucisz mi pewnie,ze madycyna akademicka nie docenia tej diety,ale jednakowoż problem polega na tym,że innej medycyny nie posiadamy.Niestety nie znamy się na medycynie chińskiej ,choćbyśmy nie wiem jak się starali,a i serc przy pomocy dłoni nie potrafimy wyciagać jak filipińscy adepci ichniej medycyny.
Prawda jest taka,że ta dieta zabija-jednych prędzej drugich później.Podejrzewam ,że gdyby zestawić dane statystyczne to jest równie szkodliwa jak palenie papierosów.
Poza tym przyczepiliście się Jana Kwaśniewskiego jakby był co najmniej Bogiem,a jest zwykłym czlowiekiem.Podejrzewam ,że jakby był w Oswięcimiu i jadł brukiew to też by dozył tylu lat,a może i w lepszym zdrowiu.
Po prostu facet ma konskie zdrowie i nie jest to wynik diety,tylko po prostu,ze taki się urodził.Inni tak jak Morgano nie mieli tego szczęścia i dlatego dorobili się przedwcześnie "kwatery" na cmentarzu mimo tego,iż stosowali diete,o ile mi wiadomo to Pan prezes Jany również stosuje DO ,więc sobie nie kpij i nie pisz mi o plusach czy minusach tej diety.Ta dieta "zabija" jak każda inna i nie ma się co łudzić,że będziesz jakimś wyjątkiem.
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 22:55   

Molka napisał/a:
powiedz mi Tomek czy Ty werbalnie też jesteś taki "płynny"?


Może ja odpowiem, to będzie trochę bardziej obiektywnie ;) W końcu wiem, jaki Tomek jest w necie, na papierze i w realu, mam porównanie.

Kiedy poznaliśmy się 5 lat temu w sieci i zaczęliśmy pisać do siebie mailowo, to też mi się dobrze Go czytało, zachwycał mnie ten styl, szczerość i ta niesamowita, zdrowa emocjonalność bijąca z każdego zdania. Z rozmowani na GG było tak samo. Potem przyszła kolej na Skype i telefony i znów ba drugim końcu był dokładnie ten sam Człowiek, który pisał te niesamowite maile :) Ten sam styl, słownictwo, szczerość, elokwencja i najważniejsze - emocje!

Kiedy wreszcie po 9 miesiącach takiej wirtualnej znajomości spotkaliśmy się po raz pierwszy w realu to nie było żadnego zaskoczenia, czy tym bardziej rozczarowania. To był wciąż ten sam Tomek. W realu tak samo dobrze się Go słucha jak w necie się czyta. Osobiście nie zauważam wielkiej różnicy jeśli chodzi o słownictwo, styl, etc.

Ja wiem, że nasza wirtualna Miłość zamieniła się w realną Miłość właśnie dlatego, że od samego początku postawiliśmy na szczerość. Nie udawaliśmy, że jesteśmy kimś innym, pisaliśmy tak, jak zazwyczaj mówimy. To było takie naturalne. Dlatego spotkanie w realu tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że to jest właśnie TO, że spotkaliśmy właściwą osobę :) Często się słyszy/czyta o tym, jak internetowa miłość "nie wypala", bo nagle w realu okazuje się, że ta osoba jest zupełnie kimś innym, niż w sieci. A myśmy bili po prostu SOBĄ. I tu i tam. No i tak już zostało :)

Kurcze, musiałam tym się podzielić :) Tak bardzo kocham tego Wspaniałego Mężczyznę Mojego Życia!!!

Marishka
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 23:11   

Iga napisał/a:
Adam319 napisał/a:
Iga napisał/a:
M i T napisał/a:

No szkoda, bo co by nie powiedzieć o błędach ojca, syn miał wszelkie merytoryczne i intelektualne predyspozycje (i wciąż ma), by móc z klasa przyznać się do błędów.
Tomek

Nie miał i nie ma. Jest tak samo zapatrzony w swoją ideę jak Jego ojciec.


Edyta weź mi zrób przyjemność i napisz 3 podstawowe błędy Diety Optymalnej – tak jak ty to widzisz:

1. Błąd numer jeden
2. Błąd numer dwa
3. Błąd numer trzy

I nie rozpisuj się o leczeniu przez internet bo nie ma to związku z zasadami diety.
:-)

Ta dieta nadaje się tylko do odchudzania ,a i to nie przez całe życie.
Z medycznego punktu widzenia ta dieta jest skompromitowana.Owszem zarzucisz mi pewnie,ze madycyna akademicka nie docenia tej diety,ale jednakowoż problem polega na tym,że innej medycyny nie posiadamy.Niestety nie znamy się na medycynie chińskiej ,choćbyśmy nie wiem jak się starali,a i serc przy pomocy dłoni nie potrafimy wyciagać jak filipińscy adepci ichniej medycyny.
Prawda jest taka,że ta dieta zabija-jednych prędzej drugich później.Podejrzewam ,że gdyby zestawić dane statystyczne to jest równie szkodliwa jak palenie papierosów.
Poza tym przyczepiliście się Jana Kwaśniewskiego jakby był co najmniej Bogiem,a jest zwykłym czlowiekiem.Podejrzewam ,że jakby był w Oswięcimiu i jadł brukiew to też by dozył tylu lat,a może i w lepszym zdrowiu.
Po prostu facet ma konskie zdrowie i nie jest to wynik diety,tylko po prostu,ze taki się urodził.Inni tak jak Morgano nie mieli tego szczęścia i dlatego dorobili się przedwcześnie "kwatery" na cmentarzu mimo tego,iż stosowali diete,o ile mi wiadomo to Pan prezes Jany również stosuje DO ,więc sobie nie kpij i nie pisz mi o plusach czy minusach tej diety.Ta dieta "zabija" jak każda inna i nie ma się co łudzić,że będziesz jakimś wyjątkiem.
no i to bylo tyle wiedzy na temat diety i tym podobnych od uzytkownika Iga. Juz sam wstep jest mocny: "Ta dieta nadaje się tylko do odchudzania ,a i to nie przez całe życie." haha dobre na maxa...tak dalej Iga :pada:
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 23:15   

Gudrii ja widzę,ze te gary stalowe muszą Ciebie bardzo boleć i teraz zaczniesz komentować niemal każdy mój wpis,ale trudno ,ja jestem na to przygotowana :hah:
Juz nie wspomnę o tym,jak sam krytykowałeś DO,ale jak to sie mówi;"zapomniał wół ,jak cieleciem był" :hah: Czyzbyś już zapomniał ,jak to napisałeś ?;

gudrii napisał/a:
Cytat:

"Tylko optymalni nie starają się nikomu nic narzucić. Nie prześladują innych za to, że są inni, a starają się tym innym pomóc."

to sie nazywa "Patologiczna Czynnosc Umyslu Ludzkiego".

haha dobre na maxa ... Tak dalej gudrii :pada:
Uważaj,bo "gonia" może "ukrecić na ciebie bata " za tę patologiczną czynność umysłu i wtedy nawet stalowe gary ci nie pomogą :hah:

PS.Jedno jest pewne ; DO nie zapewni ci niesmiertelności ,a tymbardziej ,jak wrzucisz "podgardle" do Zeptera i przykryjesz się marynosami australijskimi,po tym jak odkurzysz mieszkanie "cudownym" urządzeniem Powermed :hah:
Ostatnio zmieniony przez Iga Czw Wrz 10, 2009 23:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 23:45   

A tak poza tym wszystkim Adam,to czyżbyś bał się pana prokuratora ,ze wcześniej nie udzieliłes się w wątku? :)
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Pią Wrz 11, 2009 01:44   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Panie Adamie!
Zrobię to dla Pana. Rzeknę teraz słowo i wszelkie wzmianki o nas znikną z tamtego forum. Zapadnie nareszcie błoga korytkowa cisza z przerwą na jaja i nieodzowne rytuały.
Chce Pan tego?


Iga napisał/a:
A tak poza tym wszystkim Adam, to czyżbyś bał się pana prokuratora ,ze wcześniej nie udzieliłeś się w wątku?


Dzisiaj była bardzo ładna pogoda więc przenosiłem, układałem i rąbałem kilka ton drewna opałowego swoim odbiałczonym, zabiedzonym organizmem z rozklekotanymi stawami, więc nie uczestniczyłem aktywnie w ubijaniu LC miłości wzajemnej.

Coś musiałem przeoczyć, pewnie nie zdążyłem przeczytać wzmianek zanim zniknęły.
Uznałem sprawę za żart typu magik, magika magikiem pogania. :-)
A w tym wątku to jest o garach i wełnie i jak to szczęście wpływa na zdrowie.

Życzę szczęścia – będzie potrzebne,
:-)
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Pią Wrz 11, 2009 02:16   

http://forum.dr-kwasniews...g80061#msg80061
http://img188.imageshack.us/img188/7451/kroki.png

Wkleiłem kawałek cytatu do googli i znalazłem całość.
Ja to raczej odczytuję jako odcięcie się przez TK
od prywatnych problemów coniektórych
tamtejszych userów z nieznośną czy niedelikatną krytyką.

Nikt nikogo nie przymusza do rąbania problemu
„ile białka, ile tłuszczu”, a jak wiadomo gdzie drwa
rąbią tam wióry lecą.

Czytanie DD chyba jeszcze obowiązkowe nie jest.

Zawsze raczej skłaniałem się do tezy, że można łagodnie
wyrazić nawet największą dezaprobatę, ale tutaj raczej
widzę stawia się na zdrowotność wylewania uczuć
surowych.
:-)
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Pią Wrz 11, 2009 07:54   

http://www.dobradieta.pl/...p?p=73823#73823
Panie Adamie!
Proszę raczej skierować swoje szlachetne słowa do ludzi o mentalności policjantów.
Do tych, którzy budują mury i straszą kryminałem.
Tutaj Pan tego nie znajdzie.
Natomiast proszę nie oczekiwać, że na tym forum nieuctwo, nawet profesorów belwederskich, będzie przemilczane w imię fałszywie pojętej solidarności.
JW
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 11, 2009 10:12   

M i T napisał/a:
Hannibal pewnie miałby coś do powiedzenia w temacie takiej pościeli. Niejednokrotnie pisał, że tylko pod taką śpi.

Marishka

ja mam pościel (kołdrę, prześcieradło, poduszkę) firmy Alwero
komplet kosztował coś ponad 200 zeta
dla mnie jest bardzo miła w dotyku i śpi się w niej doskonale
zaznaczam jednak, że nie używam żadnych poszewek
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 11, 2009 10:21   

Hannibal napisał/a:

ja mam pościel (kołdrę, prześcieradło, poduszkę) firmy Alwero
komplet kosztował coś ponad 200 zeta

Czyli,że nie za jakieś tam 4 tyś PLN .
I właśnie o to chodzi,żeby nie nabierac się na tę gadaninę przedstawicieli, tych pożal się Boże najlepszych firm i to dotyczy wszystkich produktów w tym tych garów np. Zeptera,kołder za 4 tyś PLN,"cudownego" urządzenia Powermed,plastrów na stopy,ktore wyciągają tokstyny i wiele,wiele innych .

PS.Nie chodzi Ci przypadkiem o 2 tyś zeta?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 11, 2009 11:34   

Iga napisał/a:
PS.Nie chodzi Ci przypadkiem o 2 tyś zeta?

nie, Igo, za tyle to bym w życiu nie kupił
mój komplet kosztował coś ok. 200-300 zeta; już dokładnie nie pamiętam
pamiętam, że skorzystałem z jakiejś promocji tej firmy i zapłaciłem naprawdę niewiele
acha, tam były dwie poduszki w komplecie, a prześcieradło tak szerokie, że składam je na pół i akuratnie pasuje na moje łóżko, więc mam jeszcze bardziej miękko :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 11, 2009 11:41   

Także sprawdza się to co napisałam.Te kołdry za 200 PLN nie są wcale gorsze niż te za 3-4 tyś,a pewnie takie same,jak nie lepsze.Tyle,że płacąc za kołdrę 4 tyś PLN człowiek oczekuje "bóg wie czego" ,a okazuje się to zwykłym badziewiem(za te pieniądze).

Naprawdę za niewielkie pieniądze,można się ładnie urządzić,spać sobie zdrowo,mieć w domu ładnie ,wystarczy użyć wyobraźni,głowy,rozumu,rąk ,a nie kołder,czy garów ,które to niby się ładnie prezentują w ekskluzywnej kuchni,czy sypialni.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 11, 2009 12:11   

Iga napisał/a:
Naprawdę za niewielkie pieniądze,można się ładnie urządzić,spać sobie zdrowo,mieć w domu ładnie ,wystarczy użyć wyobraźni,głowy,rozumu,rąk ,a nie kołder,czy garów ,które to niby się ładnie prezentują w ekskluzywnej kuchni,czy sypialni.

całkowita racja
a żadnych garów nie trzeba kupować jeśli nie niszczymy termicznie żywności ;)
tak więc można się żywić tłuszczem naszej Ziemi względnie niskim kosztem 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Pią Wrz 11, 2009 15:48   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Proszę raczej skierować swoje szlachetne słowa do ludzi o mentalności policjantów.
Do tych, którzy budują mury i straszą kryminałem.

Niestety – „niedopuszczalne w grach”
http://tiny.pl/hqg9w
:-)
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pią Wrz 11, 2009 16:21   

M i T napisał/a:
Molka napisał/a:
powiedz mi Tomek czy Ty werbalnie też jesteś taki "płynny"?



Kurcze, musiałam tym się podzielić :) Tak bardzo kocham tego Wspaniałego Mężczyznę Mojego Życia!!!

Marishka


:-) i fajnie...
 
     
ali
[Usunięty]

Wysłany: Czw Wrz 17, 2009 23:23   

Molka napisał/a:
M i T napisał/a:
Molka napisał/a:
powiedz mi Tomek czy Ty werbalnie też jesteś taki "płynny"?



Kurcze, musiałam tym się podzielić :) Tak bardzo kocham tego Wspaniałego Mężczyznę Mojego Życia!!!

Marishka


:-) i fajnie...

no niezbyt
ma kota na punkcie toksycznego dzieciństwa
ps
Masriszka
coś mi się obiło że z hameryki jesteś
ciekaw jestem jak załapałaś ten " polska trudna język"
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pią Wrz 18, 2009 10:28   

Ali w Hameryce łatwiej o faceta czy kobietę, ponieważ ludzi wykańcza samotność, brak rodziny, najbliższych, dlatego tak często faceci nie wracają do swych ukochanych żon tylko "uderzają w tango" przy pierwszej lepszej okazji..., puścić "chłopa" za granicę to tak jak wziąć z nim rozwód... :shock:
 
     
Syriusz 
Syriusz

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 165
Skąd: z buszu australijskiego
Wysłany: Pią Wrz 18, 2009 13:43   

Molka napisał/a:
Ali w Hameryce łatwiej o faceta czy kobietę, ponieważ ludzi wykańcza samotność, brak rodziny, najbliższych, dlatego tak często faceci nie wracają do swych ukochanych żon tylko "uderzają w tango" przy pierwszej lepszej okazji..., puścić "chłopa" za granicę to tak jak wziąć z nim rozwód... :shock:


Tak, to prawda. Dlatego, dla zadnych pieniedzy nie opuszcze swego "legowiska"
Aczkolwiek zdarza sie, ze i ukochane zony "uderzaja w tango" Znam to dokladnie z autopsji.
Pozdrawiam
Syriusz
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pią Wrz 18, 2009 15:53   

Syriusz napisał/a:
Molka napisał/a:
Ali w Hameryce łatwiej o faceta czy kobietę, ponieważ ludzi wykańcza samotność, brak rodziny, najbliższych, dlatego tak często faceci nie wracają do swych ukochanych żon tylko "uderzają w tango" przy pierwszej lepszej okazji..., puścić "chłopa" za granicę to tak jak wziąć z nim rozwód... :shock:


Tak, to prawda. Dlatego, dla zadnych pieniedzy nie opuszcze swego "legowiska"
Aczkolwiek zdarza sie, ze i ukochane zony "uderzaja w tango" Znam to dokladnie z autopsji.
Pozdrawiam
Syriusz


Syriusz oczywiście że kobiety również uderzają tak samo jak mężczyźni, tam towarzystwo skutecznie "miesza się ze sobą" ....na tzw. sobotnio-niedzielnych "potańcówkach" ....;-)

na szczęście nie znam tego z autopsji...tylko z przekazów...
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Śro Paź 07, 2009 20:34   

http://magazyn-medyczny.pl/?p=890

:-] :-)
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Śro Paź 07, 2009 20:47   

KILOGRAM MASLA DZIENNIE?!
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Śro Paź 07, 2009 20:52   

zenon napisał/a:
KILOGRAM MASLA DZIENNIE?!


przy prawie 200 kg wagi pewnie dawał rade ... :-D
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Śro Paź 07, 2009 20:52   

Cytat:
Najbardziej przez ten miesiąc zmniejszył mi się brzuch – aż o 6 dziurek na pasku.

Jak wygląda skóra na brzuchu przy takim chudnięciu i co się z nią później dzieje?Wie ktoś?
 
     
Zdzisia

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 15
Wysłany: Wto Paź 13, 2009 11:53   

Adam319, Panie Adamie dziękuję Panu za postawę na tym forum.Jest Pan mądrym człowiekiem.Fajnie się czyta Pana posty.Szkoda że nie zdążyłam poczytać Pana postów na forum dra Kwaśniewskiego.Zapisałam je w ,,ulubionych,, .Niestety skasowano je!!!!!!!!!!!!!Naśladuje Pana w jedzeniu.Jest super.Wszystko co Pan pisze jest logiczne i dlatego pomaga.Pozdrawiam
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Paź 13, 2009 14:49   

Oj, oj, nasladowania nie polecam, w sensie brania recepty, ktora dziala u kogos i stosowania jej u siebie.

Zywienie Adama u mnie doprowadziloby do utraty masy, zlego samopoczucia, braku sil. Moje zywienie dla Adama byloby prawdopodobnie zbyt obfite i byc moze by nawet na nim tyl (nie wiemy tego).
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 13, 2009 14:56   

zenon napisał/a:
Oj, oj, nasladowania nie polecam, w sensie brania recepty, ktora dziala u kogos i stosowania jej u siebie.

u większości takie żywienie wybitnie się nie sprawdza
nie chodzi o kcal, ale o proporcje
zdecydowana większość najlepiej funkcjonuje na proporcjach między białkiem a tłuszczem jak 1:1-2
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Śro Paź 14, 2009 00:23   

Zdzisia napisał/a:
Szkoda że nie zdążyłam poczytać Pana postów na forum dra Kwaśniewskiego.Zapisałam je w ,,ulubionych,, .Niestety skasowano je!!!!!!!!!!!!!


Krótko tu jestem, ale zorientowałem się, że jest Pan Witold, a pozostali pozostali tylko przy imieniu, i tak też proszę mnie traktować – po prostu Adam, będzie krócej a zapewniam, że szacunku wzajemnego tym sobie nie ujmiemy.

Wszystkich moich postów nie polecam, no może co dziesiąty coś wnosi do dyskusji:
http://forum.dr-kwasniews...F9NU0c=;start=0

Czytać póki działa, jak przestanie to się jakoś inaczej wykopie – chociażby przez google:
http://www.google.pl/sear....pl&lr=&num=100

W razie kłopotów zdrowotnych warto wysłać prywatną wiadomość do:
http://www.dobradieta.pl/...wprofile&u=1839
jest to lekarz medycyny z długą praktyką pomagania ludziom przez zalecanie odpowiedniego żywienia, także w zakresie przypadków trudnych do opanowania tak po prostu dietą niskowęglowodanową.

Dla uściślenia jestem elektronikiem, zdrowe ożywianie to tylko moje pożyteczne hobby, cieszę się zdrowiem i mam okazję pogadać sobie na tym oto wolnym forum. Miło słyszeć, że dieta niskowęglowodanowa działa jak powinna.


Pozdrawiam serdecznie,
Adam
:-)
 
     
Zdzisia

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 15
Wysłany: Śro Paź 14, 2009 07:49   

Super informacja Adamie.O to mi chodziło.Dzieki.
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Sob Cze 26, 2010 19:32   

fink napisał/a:
Tu się wie, a nie wierzy.


Nie w temacie, ale nie ja zacząłem.

Śmieszą mnie poszukiwania autorytetów popierających dany model żywienia, jakby chodziło co najmniej o nieodwracalną terapię genetyczną mającą zamienić płuca na skrzela.

Może jaśniej, jeśli słyszę, że olejek waniliowy – aromat do ciasta, który jest dostępny w każdym sklepie spożywczym za dwa złote, po posmarowaniu ciała, doskonale odstrasza komary, to kupuję i sprawdzam, a nie szukam zapisków na ten temat czynionych na papirusach przez starożytnych Chińczyków, czy badań naukowych stemplowanych przez uznanych profesorów.

Pasuje Ci – używasz, nie pasuje, możesz nie używać, a pisanie tyrad na temat jak dana skuteczna metoda jest bardzo nienaukowa i przez to szkodliwa świadczy tylko o ograniczeniach nauki i przedkładaniu stempelków nad własne doświadczenie.
:-)
Ostatnio zmieniony przez Adam319 Sob Cze 26, 2010 19:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Sob Cze 26, 2010 20:04   

Adam319 napisał/a:
Pasuje Ci – używasz, nie pasuje, możesz nie używać,

Noooo bosssskie. Ale ten, jakie kryteria oceny stosujesz w przypadku diety Adas? Jak stwierdzasz czy ci "pasuje" czy "nie pasuje"? To chyba troche trudniejsze niz w przypadku olejkow, czy mi sie wydaje? I skad wiesz, ze nie czopujesz tetnic i nie chodujesz raczka w tak zwanym miedzyczasie?

Tak czy inaczej, gratuluje stoickiego spokoju, w tym watku kilka postow wczesniej.
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
Ostatnio zmieniony przez _flo Sob Cze 26, 2010 20:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Sob Cze 26, 2010 20:14   

_flo napisał/a:
I skad wiesz, ze nie czopujesz tetnic i nie chodujesz raczka w tak zwanym miedzyczasie?

Chodu–jesz to chyba jak się najpierw chodzi, a potem je. :-)

Raczka opanowałem w tak zwanym międzyczasie tnąc węgle do <30g, czopowanie tętnic to się jednak objawia spadkiem wydolności, podwyższony ciśnieniem itp. Mam 120/80 i bardzo niewiele przyspieszony oddech przy dużym wysiłku fizyczny, nawet w upał, czego chcieć więcej.
:-)
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Sob Cze 26, 2010 20:17   

Adam319 napisał/a:

Chodu–jesz to chyba jak się najpierw chodzi, a potem je.

Raczka opanowałem w tak zwanym międzyczasie tnąc węgle do <30g, czopowanie tętnic to się jednak objawia spadkiem wydolności, podwyższony ciśnieniem itp. Mam 120/80 i bardzo niewiele przyspieszony oddech przy dużym wysiłku fizyczny, nawet w upał, czego chcieć więcej.

Nie opanowales raczka, a jedynie jakiegos guzka, jakies zmiany skorne, o ile dobrze pamietam. Co sie dzieje w jelitkowie na ten przyklad, nie wiesz.
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
Ostatnio zmieniony przez _flo Sob Cze 26, 2010 20:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Sob Lut 19, 2011 20:34   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
jurek1946 napisał:
Cytat:
Ale 7 lat temu po wizycie u dr. Kwaśniewskiego dostałem odpowiedż ,która brzmi do dnia dzisiejszego w moich uszach.Pierwsze co powiedział to czy ja uważam że On jest cudotwórcą,potem opowiedział kawał o mojej wadze a musi Pan wiedziec że miałem prawie 120kg Następnie zapytał czy juz zastosowałem jego Dietę Optymalną i dlaczego.Powiedział wiesz że jesteś ciężko chory ja rzeczywiście nie mogę oddac tobie twoich utraconych płuc ale mogę ciebie zapewnic że ty nie masz innej alternatywy jak tylko dalej stosowac się do założen DO i nie zrażac się że nawet ta waga nie będzie spadac w ciągu jednego lub dwuch miesięcy i tak rzeczywiście jest do dzisiaj jest okres że waga ładnie spoada a jest że sie zatrzymuje na dłuższy okres ale stopniowo dochodze do W/N JESZCZE tylko ok 10kg albo to brzmi lepiej już zgubiłem ponad 38kg wiem że trwa to długo ale ja cały czas jestem na lekach rozszerzających i na sterydach,raz wieksze dawki a raz bardzo małe ale odejśc od sterydów nie mogę.


Sterydy robią w organizmie następujące rzeczy:

Kortyzon
Działanie i zastosowanie. Hormon z grupy glikokortykosteroidów, obecnie otrzymywany syntetycznie w postaci octanu. Działa przeciwzapalnie, hamując uwalnianie prostaglandyn, działa też przeciwalergicznie i przeciwreumatycznie. Przyspiesza rozpad białek i utrudnia ich syntezę, zwiększa zawartość glukozy w krwi, zwiększa zapasy glikogenu w wątrobie i w mięśniach. Zwiększa stężenie N niebiałkowego w krwi i zawartość N w moczu. Ponadto hamuje wytwarzanie przeciwciał, utrudnia tworzenie wysięków i przesięków. Hamuje czasowo nadmierne podziały komórkowe w chorobach szpiku i tkanki limfoidalnej. Zwiększa wydzielanie pepsyny i kwasu solnego w żołądku. Podawany przez czas dłuższy hamuje wytwarzanie kortykotropiny w przysadce, co prowadzi do zaniku kory nadnerczy i zmniejszenia stężenia Zn w krwi. Wpływa także na przemianę mineralną, zatrzymując w ustroju Na, a pozbawiając go K i Ca.
Stosowany w niewydolności nadnerczy (w chorobie Addisona), ostrym reumatoidalnym zapaleniu stawów, liszaju rumieniowatym, stanach alergicznych (dychawica oskrzelowa, uczulenie na leki, reakcje po przetoczeniu krwi), złuszczającym zapaleniu skóry, stanach zapalnych gałki ocznej, białaczce, półpaścu uogólnionym, dnie, zapaleniu kręgów, leczeniu twardziny skóry.
U chorych w podeszłym wieku powoduje zwiększenie stężenia 17-hydroksykortykosteroidów w osoczu, tkankach i innych płynach ustrojowych, zwiększa możliwość występowania psychoz, choroby wrzodowej i cukrzycy.
Działanie uboczne. Podczas leczenia mogą wystąpić zaburzenia równowagi elektrolitowej (zwiększenie stężenia Na, a zmniejszenie K), u dzieci prowadzi to często do drgawek, u dorosłych zaś do nadciśnienia tętniczego, niedomogi serca i hipokalemii; zatrzymanie płynu w ustroju z obrzękami i otyłością, osłabienie mięśni, osteoporoza, owrzodzenie żołądka i dwunastnicy, „steroidowa cukrzyca", zapalenie trzustki. Obserwuje się też zmiany skórne — trądzik posteroidowy, rozstępy skórne, pogorszenie się ziarninowania i epitalizacji; posteroidową miopatię i osteopatię, posteroidową naczyniową plamicę, posteroidowe zmniejszenie odporności; wpływ na układ nerwowy — ból głowy, nudności, wymioty, bezsenność; pobudzenie neurowegetatywne — zaburzenia rytmu serca, poty; zaburzenia psychiczne — objawy maniakalne, zespoły psychonerwicowe, rzadziej depresyjne; zaburzenia endokrynologiczne — „twarz księżycowata", opóźnienie wzrostu u dzieci, zaburzenia miesiączkowania, impotencja, posteroidowa niedoczynność kory nadnerczy; jałową martwicę główek kości ramiennej lub udowej, ujemny bilans azotowy, ponadto jaskra i zaćma. Długotrwale leczenie wiąże się ze zwiększeniem ryzyka powikłań zakrzepowo-zatorowych, zaniku skóry, rozszerzenia naczyń włosowatych, nasilenia działania aterogennego, prowadzi do zaburzeń krwiotwórczych. Przez cały czas leczenia stosuje się środki zobojętniające dla uniknięcia stanów zapalnych przewodu pokarmowego.

------------------------------------------------------------------------------------
Czy to tak trudno było zajrzeć do własnego podręcznika i przeczytać, że "leki" które Pan bierze powodują zatrzymanie wody i obrzęki [płuc zapewne też] oraz zwiększają katabolizm białek i dlatego trzeba zwiększyć spożycie białka? (Niskie spożycie białka sprzyja również obrzękom) Ujemny bilans azotowy również wymaga zwiększenia spożycia białka.

Gdzie przez te siedem lat byli ci wszyscy specjaliści? Optymalni i nieoptymalni?

Aż się prosi książka Jerzego Maslanky "Od lekarza do grabarza"

Pozdrawiam
JW


Tak sobie przeszukiwałem zasoby i rzuciło mi się to właśnie. Jakże idealnie wpasowuje się to do obrazu osoby podążającej do raka.
_________________

 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Kwi 12, 2011 11:12   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Aż się prosi książka Jerzego Maslanky "Od lekarza do grabarza"

Pozdrawiam
JW


Kupilem sobie i sie zabiore wieczorem do czytania. :D
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 12, 2011 11:57   

Jerzy zmienił chyba teraz tytuł na "Ekomedycynę"; brzmi bardziej delikatnie aniżeli poprzedni ;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Wto Kwi 12, 2011 11:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Wto Kwi 12, 2011 17:18   

Hannibal napisał/a:
Jerzy zmienił chyba teraz tytuł na "Ekomedycynę"; brzmi bardziej delikatnie aniżeli poprzedni ;)
To wydawca skłonił autora do zmiany tytułu, czego później Jerzy żałował.
JW
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Kwi 12, 2011 23:41   

Ale tresc bez zmian?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Śro Kwi 13, 2011 18:09   

Identyczna.
JW
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved