Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:06
Dieta dla zabieganej osoby
Autor Wiadomość
rdn

Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 5
Skąd: 3miasto
Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 13:31   Dieta dla zabieganej osoby

Stosuje (a raczej probuje stosowac) diete optymalna od jakiegosc juz czasu. Niestety jestem mocno zabiegany (duzo pracuje) i czesto mam problemy z jej przestrzeganiem.

Moje problemy:
1. co jesc na sniadanie?
Wiem, ze to brzmi glupio, bo odpowiedz jest teoretycznie prosta - jajka, ale to wcale dla mnie nie jest takie proste.
Pracuje od rana, a lubie pospac, wiec nie mam czasu rano robic sniadania w domu tylko musze sie opierac na tym co kupie w sklepiku obok firmy.
Kupuje sobie ciemne pieczywo + zolty ser czy cos podobnego, ale to nie jest dobre wyjscie. Co kupowac?

2. co jesc na obiad?
Problem podobny - pracuje dlugo i cos by sie przekasilo, a okoliczna jadlodajnia stosuje sie do zasady 0 tluszczu... W domu zwykle jestem o 18 i glodowanie raczej nie jest jakims wyjsciem z sytuacji.

3. co jesc w delegacji?
Zdaza mi sie wyjezdzac na delegacje, takze zagraniczne. Zwykle kilkudniowe samolotem, a w podroz na 5 dni plackow serowych sobie nie wezme...
Ostatnio zmieniony przez rdn Pią Wrz 12, 2008 14:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zbych

Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 12
Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 14:23   

Proponuje zakupić kalkulator optymalny i spróbować ułożyć jadłospis na 10 dni.Kalkulator jest bardzo dobry-zobacz na :artur@integer.strefa.pl.
 
 
rdn

Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 5
Skąd: 3miasto
Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 14:42   

Hmmm... kalkulator to raczej nie jest odpowiedz jakiej sie spodziewalem... Fajna zabawka, ale wolalbym jakas podpowiedz w jaka strone pojsc i co kupowac...
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 14:59   

trochę źle podchodzisz do sprawy - chcesz jednocześnie dobrze się odżywiać, ale zbytniego wysiłku raczej w to nie wkładasz :)
musisz poświęcić trochę na to czasu - nie ma innej opcji
rano - wstań wcześniej; a żeby być wyspanym musisz wcześniej chodzić spać - najlepiej przed 22
wtedy masz rano czasu i możesz zrobić sobie optymalną jajecznicę na boczku, maśle, z pomidorami - przepisów jest pełno; a zrobienie takiej potrawy trwa śmiesznie krótko
najszybciej i najlepiej jest z surowym, ale Ty chyba tego nie praktykujesz, prawda? :)
z doświadczenia wiem, że aby mieć dobre produkty trzeba się w okół tego trochę pokręcić; bo w marketach są raczej rzeczy niejadalne - produkty wędlinopodobne, masłopodobne, seropodobne, itd.
część rzeczy możesz kupić przez internet
świeże jednak musisz kupować na bieżąco w jakichś sprawdzonych źródłach - stragany, sklepy z żywnością ekolog., etc.
co do obiadu - możliwości jest sporo
możesz kupić dobre kiełbasy ekologiczne (np. polską surową Balcerzaka czy wszystkie produkowane przez Tradycyjne Jadło), do tego prawdziwe masło, trochę suszonych owoców (śliwki, morele, etc.), jakiś pomidor
możesz też samemu sobie dzień wcześniej coś przygotować - większą ilość, wtedy Ci na dłużej starczy
znowu - jakbyś jadł na surowo to problem z przygotowaniem jest praktycznie zerowy :)
jeśli chcesz obrabiać term. no to masz pieczenie i duszenie
na delegację najlepsze będą suszone kiełbasy ekologiczne + dobry tłuszcz
warzywa wszędzie kupisz, więc zabierać ich ze sobą nie musisz
możesz jednak wziąć skondensowane źródło węgli w postaci suszonych owoców czy dobrego surowego miodu
cóż można więcej dodać....
 
 
CzarnaHellenka


Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 142
Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 16:27   

mialam podobny problem!, ale:
1. sniadanie przygotowywuje wieczorem, wkladam do pojemika na zywnosc i do lodówki- sałatka jajeczna z majonezem, omlet z szynką, twarożek z oliwą i ogórkiem-wiele kompozycji
2. na obiad robię to samo, nie przeszkadza mi wcinanie zimnego mięska w kawałeczkach, tak by sie łatwo jadło, ewentualnie jakies sałatki....
w delegacji na stołówkach zawsze jest oliwa z oliwek...gotowane warzywa i mięso..
z tego można skomponować całkiem wartościowy obiad

jeżeli musisz już zjeść ciepły obiad to zaopatrz się w oliwę z oliwek, tudzież inny tłuszcz no i noś ze sobą na stołówkę.


pozdrawiam
_________________
Ręce precz od Tybetu
 
 
mm4

Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 226
Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 18:17   

Prosterozwiazanie. Kupujesz chleb kupujesz piers z kurczaka i masło czy smalec wytopiony liczysz wazysz i przygotowujesz wyliczone porcje.A piers mozesz zaiwnąć w folie aluminiowa i jeść samą. Ostatnio wpadłem na taki pomysł. W ten sposób możesz i 3 dni nie zagladać do domu i tak jeść
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 18:51   

tak, tylko takie jedzenie nie ma nic wspólnego ze zdrowym jedzeniem
jest po prostu o kant tyłka potłuc :]
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 19:21   

mm4 napisał/a:
Prosterozwiazanie. Kupujesz chleb kupujesz piers z kurczaka i maslo czy smalec wytopiony liczysz wazysz i przygotowujesz wyliczone porcje.A piers mozesz zaiwnac w folie aluminiowa i jesc sama. Ostatnio wpadlem na taki pomysl. W ten sposob mozesz i 3 dni nie zagladac do domu i tak jesc


Swietny pomysl!
Az dziw, ze sam na to nie wpadlem..
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
mm4

Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 226
Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 19:51   

niby czemu nie ma?? Ma. Mięso masz tłuszcze masz chleb bierzesz najlepszy. No tak ale hannibal tkwi w perfekcjoniźmie i widzi że 1/10 szklanki jest pusta zamiast zobaczyć że 9/10 jest pełne.
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 20:12   

tu nie chodzi o perfekcjonizm tylko trzymanie się ram zdrowego odżywiania
chleb to kiepskie źródło węgli
a pierś z kuraka to obecnie jedno z najgorszych mięs
rozumiem, że jak się ma mniej czasu to trzeba iść na pewne kompromisy
ale te kompromisy mogą nadal znajdować się w owych ramach
twój ewidentnie w tych ramach się nie mieści
takie jest moje skromne zdanie
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Nie Wrz 14, 2008 22:28   

No to można jeszcze upiec schab, a potem, jak po pewnym czasie minie obrzydzenie do tluszczu, można sobie upiec karkówkę, jajka zagotować na twardo wieczorem i rano zabrać do pracy, chleba oczywiście bardzo mało, dwie cieniutkie kromeczki posmarowane solidnie masłem lub wytapianym smalcem , pomidor, ogórek, rzodkiewka. Można zrobić pastę z jajek, majonezu, musztardy i wędzonej makreli, można jeść wędzonego łososia.
Na obiad w lokalu zawsze można coś mięsnego zamówić i wymusić, żeby podali kostkę prawdziwego masła, którym możemy okrasić ziemniaki i resztę.
Coraz więcej jest lokali, gdzie podają domowy smalec.
Mniej więcej pisałem o tym kiedyś w Optymalniku
Pozdrawiam
JW
 
 
rdn

Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 5
Skąd: 3miasto
Wysłany: Pon Wrz 15, 2008 14:26   

mm4 napisał/a:
Prosterozwiazanie. Kupujesz chleb kupujesz piers z kurczaka i masło czy smalec wytopiony liczysz wazysz i przygotowujesz wyliczone porcje.A piers mozesz zaiwnąć w folie aluminiowa i jeść samą. Ostatnio wpadłem na taki pomysł. W ten sposób możesz i 3 dni nie zagladać do domu i tak jeść


Sorry, ale jak mam jesc ta piers? Smazona?
To ja juz chyba wole isc sobie kupic boczek w miesnym.

Jak macie jeszcze jakies pomysly na cos co mozna przyrządzic w biurze to czekam :D
 
 
mm4

Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 226
Wysłany: Pon Wrz 15, 2008 19:35   

Pierś przyrządzasz w domu wcześniej i gotowaną czysmazoną odwijasz z folii luminiowej sobie wcinasz. Proste
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Wrz 15, 2008 20:43   Rada: Style moga byc stosowane szybko do zaznaczonego tekstu

Juz nie forsuj tej piersi, to wyjatkowo marny posilek.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
mm4

Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 226
Wysłany: Pon Wrz 15, 2008 20:51   

To moze być inne mieso. Ja tam lubie pierś i tyle.I często to jem.
 
 
ala

Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 133
Skąd: gliwice
Wysłany: Pon Wrz 15, 2008 21:46   

Np kilka gotowanych żóltek (białka wyrzucam) pokroić i kilka oliwek pokrojonych wedle smaku wymieszać. szybko, smaczne i syte.
_________________
żywienie optymalne-najlepsze lekarstwo
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 09:02   

mm4 napisał/a:
Prosterozwiazanie. Kupujesz chleb kupujesz piers z kurczaka i masło czy smalec wytopiony liczysz wazysz i przygotowujesz wyliczone porcje.A piers mozesz zaiwnąć w folie aluminiowa i jeść samą. Ostatnio wpadłem na taki pomysł. W ten sposób możesz i 3 dni nie zagladać do domu i tak jeść


omg to chyba najgorsza dieta niskowęglowodanowa jaką ludzki umysł może wykreować

same szity i mało tego aluminium :razz: :o
 
 
mm4

Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 226
Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 11:29   

To mozę być jabłko (ważysz by było w sam raz) i mieso w aluminiowej na surowo jeśli nie masz komplksu przed innymi pracownikami lub gotowane jeśli masz. Może być też papier ale mieso jest pełne wody i sądze że go przesiaknie i niezbyt.

Także mogąbyć gotowane jajka tylko trzeba to obrać lub zapakować obrane i to razem z jabłkiem. Proste

Waldek co ci nie pasi? Chleb ciemny nie jest najgorszy ma z 2-5x wiecej skł odżywczych niż biały a do miesa o co sie czepiasz?
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 12:27   Rada: Style moga byc stosowane szybko do zaznaczonego tekstu

Ta... i 2-5x wiecej glutenu i kwasu fitynowego. Czasem dodaja tez barwnik, by mial taki ladny kolorek :)

Darujmy sobie zawijanie w folie czy papiery, sa przeciez pojemniki na zywnosc, ktore rozwiazuja problem.

Jest sporo mozliwosci.

Na sniadanie mozna zjesc pieczen zrobiona dnia poprzedniego. Upiec tez mozna boczek. Pokroic w plastry i zawinac w te plastry gotowane zoltka, nabic na wykalaczke. Do tego jakies smaczne warzywo i 2 sniadanie sycace mamy gotowe.
Trzeba jeno kupic wieprzowine z dobrego zrodla.
To juz nieco lepsza opcja niz "piers, chleb i smalec".
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 19:16   Re: Rada: Style moga byc stosowane szybko do zaznaczonego te

zenon napisał/a:
Ta... i 2-5x wiecej glutenu i kwasu fitynowego. Czasem dodaja tez barwnik, by mial taki ladny kolorek :)

Darujmy sobie zawijanie w folie czy papiery, sa przeciez pojemniki na zywnosc, ktore rozwiazuja problem.

Jest sporo mozliwosci.

Na sniadanie mozna zjesc pieczen zrobiona dnia poprzedniego. Upiec tez mozna boczek. Pokroic w plastry i zawinac w te plastry gotowane zoltka, nabic na wykalaczke. Do tego jakies smaczne warzywo i 2 sniadanie sycace mamy gotowe.
Trzeba jeno kupic wieprzowine z dobrego zrodla.
To juz nieco lepsza opcja niz "piers, chleb i smalec".


Zenon zapomniałeś ze najlepszym sposobem byłoby zabrac ze soba mięso suszone w płatach :D
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 19:32   

no jak tam surviwalowcy ktoś z was suszył już mięso ?
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 19:33   Re: Rada: Style moga byc stosowane szybko do zaznaczonego te

jurek 1946 napisał/a:
Zenon zapomniałeś ze najlepszym sposobem byłoby zabrac ze soba mięso suszone w płatach :D

albo jak ktoś nie ma czasu a ma kasę to bardzo smaczne suszone surowe kiełbasy długodojrzewające
niedrogie są Balcerzaka
w sklepach ekologicznych są i takie po 100 zł
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 19:34   

Waldek B napisał/a:
no jak tam surviwalowcy ktoś z was suszył już mięso ?

ja suszyłem i wyszło całkiem niezłe
ale że teraz jem głównie na surowo to jakoś poprzestałem
suszarkę mam jednak dobrą i jak zajdzie potrzeba to zawsze można zrobić
 
 
rdn

Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 5
Skąd: 3miasto
Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 20:12   

Dobra dzieki za rady, ale caly czas piszecie mi "dzien wczesniej zrob sobie to i tamto", a co mozna zrobic na miejscu?

No i co w przypadku gdy jedziesz w delegacje? Prowiantu ze soba przeciez nie zabiore...
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 20:55   Rada: Style moga byc stosowane szybko do zaznaczonego tekstu

rdn napisał/a:
Dobra dzieki za rady, ale caly czas piszecie mi "dzien wczesniej zrob sobie to i tamto", a co mozna zrobic na miejscu?

O rany...

Co ty wlasciwie chcesz osiagnac?
Zeby sie dobrze odzywiac trzeba troche wysilku. Jezeli nie chcesz sie dobrze odzywiac to problem znika.

Bez zachodu na miejscu to tylko surowizna. Surowe jajka /zoltka, surowe mieso - mozesz od razu poprosic w miesnym o zmielenie do sloika.
No ale potem ten sloik trzeba umyc, ja nie wiem czy stac cie na taki wysilek. :D

Cytat:
No i co w przypadku gdy jedziesz w delegacje? Prowiantu ze soba przeciez nie zabiore...


No przeciez piszemy o ekologicznych kielbasach. Mozna je zabrac z soba..
Jajecznice zawsze mozesz zamowic. Do tego dojesz troche tluszczu i kilka dni przeczekasz..
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 21:02   

W stanach to maja dobrze. Maja wysylkowy sklep gdzie mozna kupic pemmicany i inne tego typu wygodne rzeczy.

Poszukaj moze u siebie w miescie sklepu "dla optymalnych". W takim sklepie w warszawie mozna kupic gotowe produkty. Niewiele, ale cos zawsze.. No i moze mozna sie dogadac i cos "zamowic cos na zamowienie".
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Śro Wrz 17, 2008 00:01   

Cytat:
No i co w przypadku gdy jedziesz w delegacje? Prowiantu ze soba przeciez nie zabiore...

jak nie chcesz przygotowac wczesniej to musisz przygotowac na miejscu, a jak nie da rady to pozostaja Tobie juz tylko dania restauracujne itp., zawsze mozesz zamowiec kawalek miesa, sam albo z zielenianmi, ja bym sobie zabral oliwe z oliwek, dobre maslo i olej kokosowy, reszte mozna juz kupic, moze nie najwyzszej jakosci ale jak sie nie chce poswiecic czasu na przygotowanie to trzeba wydac kase- proste.
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
 
rdn

Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 5
Skąd: 3miasto
Wysłany: Śro Wrz 24, 2008 20:26   Re: Rada: Style moga byc stosowane szybko do zaznaczonego te

Cytat:
O rany...

Co ty wlasciwie chcesz osiagnac?
Zeby sie dobrze odzywiac trzeba troche wysilku. Jezeli nie chcesz sie dobrze odzywiac to problem znika.


Co chce osiagnac? Chce sie odzywiac choc w miare zdrowo. To i tylko to. Na wielka filozofie, czy liczenie kazdego grama nie mam czasu. Dzien spedzam w pracy od rana do wieczora, w domu jestem po 19, wiec jesc musze w pracy...

Cytat:
Bez zachodu na miejscu to tylko surowizna. Surowe jajka /zoltka, surowe mieso - mozesz od razu poprosic w miesnym o zmielenie do sloika.
No ale potem ten sloik trzeba umyc, ja nie wiem czy stac cie na taki wysilek. :D


Za surowe jajka to dziekuje. Mieso tym bardziej. Mialem kiedys salmonelloze i surowego nie tykam.
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 24, 2008 22:55   Re: Rada: Style moga byc stosowane szybko do zaznaczonego te

rdn napisał/a:
Co chce osiagnac? Chce sie odzywiac choc w miare zdrowo. To i tylko to. Na wielka filozofie, czy liczenie kazdego grama nie mam czasu. Dzien spedzam w pracy od rana do wieczora, w domu jestem po 19, wiec jesc musze w pracy...

ale tu nikt nie mówi o wielkiej filozofii i liczeniu każdego grama
te rady, które ja Ci na początku dałem są proste jak drut i wcale nie muszę się kłócić z twoim zapracowanym trybem życia
rdn napisał/a:
Za surowe jajka to dziekuje. Mieso tym bardziej. Mialem kiedys salmonelloze i surowego nie tykam.

a co ma piernik do wiatraka?
bakterie salmonelli są niczym - gleba jest wszystkim, mój drogi
niech zgadnę - byłeś leczony antybiotykami?
 
 
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto Wrz 30, 2008 16:52   

Ja też mam mało czasu. Właściwie z pracy do pracy, ale niedziela moja. Można zrobić wiele jedzonka i zamrozić np.gołąbki, fasolka inne. Kupujesz swojskiej roboty wyroby i bierzesz w podróż.Dla chcącego nie ma nic trudnego. I zwolnij,dbaj o siebie, nie spiesz się, tam się nigdy nikt nie spóznił. Nie masz czasu dla siebie ? po co Ci praca dla innych ?
_________________
marzena kiwi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved