Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:12
Cofanie cukrzycy w 30 dni film youtube
Autor Wiadomość
wiraha


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 508
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 18:46   

Cytat:
Czy cukrzyca jest rzeczywiście chorobą nieuleczalną? Współczesna medycyna nie zna sposobu jej leczenia, proponując pacjentom codzienne zastrzyki insuliny przez resztę życia.
Tymczasem film przedstawia sześcioro ochotników, których zaproszono do centrum terapii naturalnej w Arizonie na 30 dni. Tyle właśnie trwa program leczenia cukrzycy wyłącznie za pomocą diety. Diety stricte wegańskiej, gdzie spożywanego jedzenia nie poddaje się obróbce termicznej powyżej 50 st.C. a spożywane warzywa, owoce, orzechy i kiełki pochodzą z upraw ekologicznych. Oto cała tajemnica leczenia cukrzycy.
Poznajemy losy sześciu osób, z których dwójka ma cukrzycę Typu I, pozostali Typ II. Większość z nich już po 24 godzinach kuracji zaprzestaje brania insuliny oraz przyjmowania jakichkolwiek dodatkowych leków. Obserwujemy postępy w leczeniu, pojawiające się problemy i zachodzącą transformację. Inspirujący dokument.


dzieki za to
tytul oryginalu to Simply Raw: Reversing Diabetes in 30 Days

obejrze - tylko wierzyc mi sie nie chce ze ci z T1 przestali potrzebowac insuliny. moze jeszcze wciaz ja wytwarzali.

ocenie jak zobacze

pozd
WiRAHA
 
 
wiraha


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 508
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 19:06   

byl tez jakis film o tym ze straszenie tluszczem i cholesterolem jest sciema - wyszedl jakos niedawno na DVD - ktos pamieta tytul?

pozd
WiRAHA
 
 
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 19:10   

wiraha napisał/a:
byl tez jakis film o tym ze straszenie tluszczem i cholesterolem jest sciema - wyszedl jakos niedawno na DVD - ktos pamieta tytul?


"FatHead"?
http://dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=15770
 
 
Heniu 
sweet like cinnamon

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 153
Wysłany: Wto Lut 14, 2012 16:40   

Kapitalny film :D
Natknąłem się dzisiaj w sieci na tytuł filmu:
Simply Raw: Reversing Diabetes in 30 Days.
Szybko się okazało, że ma on polski tytuł "Po Prostu Na Surowo - Cofanie Cukrzycy w 30 Dni".

Błyskawiczny "google search" wykazał, że są 2 wątki dotyczące tego filmu na Naszym forum.
A stąd już kliknięcie, aby obejrzeć film na YT.

Szukałem czegoś podobnego, ponieważ zarzucałem jakiemuś wegusiowi (to chyba cytowałem Pana tomtoma), jak można surową dietą wysokowęglowodanową wyleczyć z cukrzycy !

Widać siedziało we mnie ciasne spojrzenie medyczne. Pare hormonów - insulina, glukagon ; glukoza, peptyd C, hemoglobina glikowana.
Jakoby pare zagadnień miało w prosty sposób wyjaśniać i odpowiadać na pytania.

A tu zaskoczenie.
Wszystkie osoby, które dotrzymały trudów do końca, a jednocześnie, te które miały zdiagnozowany typ 2 cukrzycy odstawiły wszystkie leki, włącznie z insuliną.
25-letni Austin z typem 1 cukrzycy zszedł z 70 jednostek insuliny do 5.

68-letni Henry z typem 2 cukrzycy zanim trafił do Arizony po posiłku miewał glikemię 464 mg/dL.
Już po 3 dniach ostawił insulinę !

Po 3 dniach równeiż 3 inne osoby odstawiły insulinę.

A dokonali to na surowym pożywieniu wegańskim.
High Fiber, High Carbohydrate, Low Protein, No Fat.
Brak mięsa i produktów mlecznych, brak pieczywa i produktów gotowanych, brak cukru i kofeiny.
Żaden z produktów nie był podgrzewany wyżej niż 48 *C.
Surowo, wegańsko - 3 razy dziennie.

Zajadali się surowymi, wegańskimi czekoladkami czy torterm czekoladowo-kokosowym.

Ich guru dr. Cousens posiada wykształcenie farmacyjne i biochemiczne.
Teraz zajmuję się Medycyną Holistyczną.

No animals were harmed (or eaten) in the making of this film.
_________________
"...Janek zorientował się, że nic nie widzi. By nie zgubić się w lesie, chwycił idącego przed nim towarzysza. Zapadł na kurzą ślepotę. I znowu uratował go felczer. Łyżka surowej, zmielonej wątróbki sprawiła, że objawy choroby minęły."
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Lut 14, 2012 20:00   

Wlasnie skonczylem ksiazke Smitha Insulin Our Silent Killer i on zaleca to samo, 75% kalorii wegle zlozone-glownie warzywa z duza iloscia blonnika, 10%bialka i reszta tluszcz, najlepiej olej lniany i oliwa.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Pią Lut 17, 2012 22:38   

zyon napisał/a:
75% kalorii wegle zlozone-glownie warzywa z duza iloscia blonnika, 10%bialka i reszta tluszcz

No popatrz a Kwaśniewski ..........
http://4.bp.blogspot.com/...inawanDiet1.jpg
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Lut 17, 2012 23:14   

Co Kwasniewski??
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Pią Lut 17, 2012 23:29   

@Heniu
przyznam że nie oglądałem tego surowo-wegańskiego filmu ale dla mnie pytanie jakie należałoby zadać - co oni jedli przedtem?
dieta wegańska "surowa" automatycznie oznacza "bez zbóż i fasoli" może być lepsza niż tradycyjne "korytko" (kiedyś byłem w knajpie z cukrzykiem i mówię serio - on chory i zamówił małą pizzę i małe piwo (widać nie brał dużych bo tak sobie wyliczył jednostki insuliny) a ja sałatkę i wino - mimo że powinno być chyba odwrotnie skoro nie mam cukrzycy :)
dla takiego kolesia przejście na orzechy, warzywa i owoce może byłoby zbawienne, kto wie.

samo słowo "surowe" to dla mnie trochę forumowy fetysz, czy ktoś widział surowego 100-latka?
_________________
I never forget a face, but in your case I'll be glad to make an exception.
 
     
Heniu 
sweet like cinnamon

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 153
Wysłany: Sob Lut 18, 2012 00:40   

Dodam również, że odnotowali 3 przypadki wyleczenia z cukrzycy typu 1, a właściwie cztery przypadki, ponieważ jedna z osób (Kirt) biorących udział w tym filmie jako diabetyk typu 2, po rewizji badań przez lekarza, okazała się cukrzykiem typu 1.

Lekarz planował podnieść Kirtowi dawkę insuliny po powrocie.

A co jedli przed ?
Kirt - smażone nuggetsy, cola, pełno żarcia z plastikowych butelek, jakiś makaron z sosem i mięsem na gorąco,.

Bill - cielęcina z makaronem w sosie, dużo je - miłośnik jedzenia,

Michelle - w młodości uwielbiała desery, ubóstwia gyros, gotowe żarcie z knajpek, dużo gotowego żarcia z marketów.

Henry - Coca Cola do posiłku, również dużo żywności z marketu - po amerykańsku obficie.

Ciocia Pam - na początku retrospekcji widać, chyba wątróbkę z kiełbaską i cebulką smażoną na patelnii,

Austin (Jedyny z cukrzycą typu 1) - alkoholik
_________________
"...Janek zorientował się, że nic nie widzi. By nie zgubić się w lesie, chwycił idącego przed nim towarzysza. Zapadł na kurzą ślepotę. I znowu uratował go felczer. Łyżka surowej, zmielonej wątróbki sprawiła, że objawy choroby minęły."
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Sob Lut 18, 2012 01:09   

.
Sąsiad mi się przejadł i poszedł do lekarza,
zmierzyli mu cukier 270, na drugi dzień 240,
krzywa cukrowa nie wyszła, został cukrzykiem,
póki co na tabletkach, bez insuliny,
..
powiedziałem mu co i jak,
ale jeździ i szuka ciemnych grahamek,
" bo coś jeść musi "
...
Gorliwie używał tabletek, jak sam stwierdził:
"byłbym się kopyrtnął" - doszedł do cukru 50.
Powiedziałem "@#$%^&"!!!! tylko teraz wiesz co masz robić,
.....
jedz to samo co jadłeś jak miałeś cukier 50 tylko bez tabletek,
masz glukometr to sobie zmierz zanim weźmiesz tabletki,
powtórzyłem "@#$%^&"!!!! - nie będę powtarzał,
........
nie widziałem go parę dni, nie pytałem,
jak się pogubi i zapyta to mu pomogę się odnaleźć.
.............
:-)
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Sob Lut 18, 2012 09:45   

zbiggy napisał/a:
ale dla mnie pytanie jakie należałoby zadać - co oni jedli przedtem?

a ja się zastanawiam, co jedli potem?
nie uwierzę, że na takiej diecie normalny, dorosły, aktywny fizycznie facet wytrzyma dłużej niż miesiąc
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
lisbe

Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 301
Wysłany: Nie Lut 19, 2012 00:47   

Aha, nareszcie dochodzicie sedna, z czego się bardzo cieszę.

@Maad
Na Twoje pytania odpowie Ci z kolei filmik pod tytułem: Przełom.
Sylwetka głównego Pana w wieku 60ciu lat jest mi bardzo optycznie przyjemną... :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved