Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:07
Seksualność a dieta
Autor Wiadomość
Joanne

Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 42
Skąd: UK, Lincolnshire
Wysłany: Sob Lut 28, 2009 01:03   Seksualność a dieta

Jak sadzicie, czy te dwie rzeczy sa powiazane. Czy istnieja jakies badania? Od jakiegos czasu sie nad tym zastanawiam. Wiele teorii w low carb odnosi sie do zycia zwierzat i nasladowania natury. W swiecie zwierzat poped seksualny zasadniczo rozni sie u samic i samcow. Zreszta kobiety tez np. odczuwaja wiekszy poped w czasie plodnym, co przypomina nam, ze z natura jestesmy powizani tak czy siak.
No wiec, co mnie interesuje to eksremalne odchylenia w tym zakresie takie jak nimfomania i ozieblosc seksualna. Skad sie to bierze? Czy poziom popedu moze byc zwiazany z dieta, ze stanem zdrowia czy moze stanem psychiki czy jest to cos genetycznie przekazywanego.
Osobiscie znam jedna nimfomanke, potrafi na szli polozyc trwalosc i szczescie swojej rodziny (poza mezem, gromadka dzieci) dla przygodnego seksu. A jesli chodzi o ozieblosc, to znam wiele kobiet, ktore po jakims czasie w stalym zwiazku (po latach) opedzaja sie od partnerow, ktorym 'te glupoty' wciaz w glowie :)
Nie wiem czy udalo mi sie jasno napisac, to co zamierzalam, ale moze macie jakies refleksje?
Ostatnio zmieniony przez Molka Sob Wrz 24, 2011 14:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Pon Mar 02, 2009 18:42   Re: seksualnosc a dieta

Joanne napisał/a:
...Osobiscie znam jedna nimfomanke, potrafi na szli polozyc trwalosc i szczescie swojej rodziny (poza mezem, gromadka dzieci) dla przygodnego seksu...
Jak jest "ladna" to poprosze o nr telefonu. :P :what: :hah:
.
 
 
Rossignol

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 303
Wysłany: Wto Mar 03, 2009 09:26   

tak jak matti ...

LC wplywa na cala gospodarke hormonalna organizmu, wycisza ja i stabilizuje. Nie ma gwaltownych wahan. Mysle ze to ma wplyw na poped, gdzies chyba bylo ze LC powoduje zwiekszone wydzielanie testosteronu u mezczyzn. Idac tym tropem powinnismy miec wiekszy poped, a pamietam tez ze waldek pisal ze u niego wlasnie na LC to wszystko sie unormowalo i wyciszylo...
 
 
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 03, 2009 09:55   

Widzę,że powstaje ,czy powstal już kolejny mit :)
Pierwszy mit,to jak "super matoł" po zjedzeniu "podgardla" staje się "super inteligentem"-najpewniej w wyniku rychłej zmiany kodu genetycznego :hah: ,a teraz ,że ludzie ,którzy są na diecie różnej niż LC ,nie mają takiego popędu seksualnego, jak to jest w przypadku ludzi będących na LC.
Mam pytanie;kiedy przestaniecie tworzyć Mity? :)

Z tego co wiem,to Are nie jest na LC,to może niech Are się wypowie, jaki On ma popęd seksualny :) :]
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Mar 03, 2009 13:33   

Na szczescie mamy ciebie i w pore powstrzymasz kreacje tego mitu :hah:

A tak na serio:
- LC wplywa na gospodarke hormonalna, wycisza ja. (fakt nr 1)
- LC podwyzsza poziom testosteronu u mezczyzn (fakt 2)
- LC z zoltkami i podrobami dostarcza solidnych ilosci cynku i selenu. A to istotne dla "potencji" (fakt nr 3)
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 03, 2009 13:59   

zenon napisał/a:
Na szczescie mamy ciebie i w pore powstrzymasz kreacje tego mitu :hah:

Będę się starała,ale nic nie gwarantuje :what:

Cytat:
A tak na serio:
- LC wplywa na gospodarke hormonalna, wycisza ja. (fakt nr 1)
- LC podwyzsza poziom testosteronu u mezczyzn (fakt 2)
- LC z zoltkami i podrobami dostarcza solidnych ilosci cynku i selenu. A to istotne dla "potencji" (fakt nr 3)

Może i wpływa,może i podwyższa,może i dostarcza-ja nie przeczę ,ale to nie wyklucza,tego,ze na diecie różnej niż LC popęd seksualny jest "superowy".Zaznaczam ,ze ja tutaj nie piszę o ludziach żywiących się chipsami,żelkami czy rogalikami "sevendays" :hah: ,tylko o ludziach nie objadajacych się ,o ludziach aktywnych fizycznie,ludziach szczupłych itd. :D
 
 
Yo_ga79

Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 170
Wysłany: Wto Mar 03, 2009 14:14   

Iga napisał/a:

Może i wpływa,może i podwyższa,może i dostarcza-ja nie przeczę ,ale to nie wyklucza,tego,ze na diecie różnej niż LC popęd seksualny jest "superowy".Zaznaczam ,ze ja tutaj nie piszę o ludziach żywiących się chipsami,żelkami czy rogalikami "sevendays" :hah: ,tylko o ludziach nie objadajacych się ,o ludziach aktywnych fizycznie,ludziach szczupłych itd. :D


Bo to również od innych czynników zależy. Ja mam wrażenie, że popęd jest ściśle związany z poziomem stresu. Jeśli go za dużo - spada, bo organizm koncentruje się na walce w "przeciążeniami". Dieta natomiast może wpływać na poziom stresu oraz możliwości organizmu do radzenia sobie z nim. Czyli pośrednio wpływa również na popęd.

Wydaje mi się, ze jeśli ktoś prowadzi, spokojne, stabilne życie, pozbawione stresów i przeciążeń, a przy tym choć trochę aktywne i nie zjada "śmieci żywieniowych", może mieć popęd ok....
 
 
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 03, 2009 14:29   

Zawsze powtarzam,że nie samym "podgardlem" człowiek zyje :D
Znam ludzi inteligentnych,szczupłych ,wysportowanych i nie będących na LC,na żadnej DO,czy ŻO z zachowaniem złotej proporcji oczywista oczywistosc :D
Ja rozumiem,ze odzywianie jest wazne,bo sama przywiązuję wagę,do tego co jem i jak jadam ,ale to nie wszystko,na tym świat się nie kończy :)
 
 
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Wto Mar 03, 2009 14:35   

Yo_ga79 napisał/a:
Ja mam wrażenie, że popęd jest ściśle związany z poziomem stresu. Jeśli go za dużo - spada, bo organizm koncentruje się na walce w "przeciążeniami".


Generalnie to się zgadza. Oprócz przypadków osób, dla których seks jest sposobem na rozładowanie stresu. Wówczas, im większy stres, tym większy "popęd". Bez względu na sposób odżywiania się.

Marishka
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 03, 2009 14:55   

Cytat:
Wówczas, im większy stres, tym większy "popęd". Bez względu na sposób odżywiania się.


Ale sposób odzywiania się też wpływa na poziom stresu więc...

Wszystko jest ze sobą powiązane.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
 
are

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 744
Wysłany: Wto Mar 03, 2009 15:40   

Matti napisał/a:

Więc wejdźcie w neuroprzekaźniki i podzielmy sie wiedzą.

Wieć skoro dieta ma oogormny wpłw na neuroprzekaźniki a neuroprzekaźniki na seks to tak dieta ma ogoromny na to wpływ.


ROTFL :hah: :hah:
Slowo daje, teoria dowodu troche szwankuje na tym forum...
 
 
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 03, 2009 19:02   

Waldek B napisał/a:

Ale sposób odzywiania się też wpływa na poziom stresu więc...

Wszystko jest ze sobą powiązane.

Oczywiście ,że wszystko jest ze sobą powiązane,ale nie tylko odzywianie wpływa na sposób zachowania ludzi.
Ja nie kwestionuję wpływu odzywiania,ale nie chcę abyście pobadli w samozachwyt i uważali się za kogoś lepszego pod każdym wzgledem od ludzi,którzy nie są na LC,tak jak to robią "opty".
Nie możecie zaprzeczyć temu,ze ludzie którzy jedzą chleb są zdolni,utalentowani itd. i mają popęd seksualny na normalnym poziomie(o ile tą indywidualną cechę osobniczą można normalizować).
Jesli chodzi o odżywianie,to nie tylko bierzemy pod uwagę co jadamy,ale jak to robimy.Chodzi o to,zeby się nie przejadać.
 
 
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 03, 2009 19:31   

Iga napisał/a:
...Chodzi o to,zeby się nie przejadać...


Mniej wazne jest czego i ile jemy, za to wazne jak to wplywa na zdrowie
i finalnie na dlugosc zycia. 8)

Smak i cala reszta na dalszych miejscach. 8)

Ale sa Tacy co "musza codziennie" odpowiednia ilosc
"zoltek" i "podgardla" zapijac "smietana 50%" 8) :what: :hah:
Ostatnio zmieniony przez grizzly Wto Mar 03, 2009 22:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 03, 2009 21:33   

Z tymi żółtkami to jest tak jak z marihuaną i paliwem rakietowym. Jak wlejesz paliwo rakietowe do malucha to może po jakiś przeróbkach on będzie lepiej i dłużej jezdził, ale nadal pozostanie maluchem. :|

Co innego chyba dzieci "malucha". Wszak zdarzają się ładne dzieci brzydkich rodziców... 8)
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
 
are

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 744
Wysłany: Wto Mar 03, 2009 22:43   Re: seksualnosc a dieta

Swoja droga, czy seks oralny jest na diecie optymalnej dozwolony? Bo wiadomo, ze kazdy dodatkowy gram bialka czy wegli moze sposowodwac ZLE STOSOWANIE DIETY OPTYMALNEJ !! !! Sam sobie odpowiem: pewnie jest, ale musi to byc seks przerywany i trzeba miec pod reka gotowa do natychmiastowego uzycia wage laboratoryjna !!




MSPANC ;D
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Mar 03, 2009 23:19   Rada: Style moga byc stosowane szybko do zaznaczonego tekstu

A jak to jest u wegetarian?
Obawiam sie, ze przez wzglad na bialko i tluszcze zwierzece - niedozwolone.
A na dodatek w ejakulacie jest DUZO CHOLESTEROLU!
A cholesterol "szkodzi niezauwazalnie".
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
are

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 744
Wysłany: Wto Mar 03, 2009 23:35   Re: Rada: Style moga byc stosowane szybko do zaznaczonego te

zenon napisał/a:
A jak to jest u wegetarian?
Obawiam sie, ze przez wzglad na bialko i tluszcze zwierzece - niedozwolone


Jak niedozwolone, jak dozwolone. Poczytaj co "wolno" wegetarianom, a co nie
 
 
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Śro Mar 04, 2009 01:28   

u mnie to nie ma znaczenia jaka dieta, raczej poziom stresu i ilosc wolnego czasu, ale generalnie przez 99% czasu jestem w gotowosci bojowej :D
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
 
Yo_ga79

Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 170
Wysłany: Śro Mar 04, 2009 09:14   

gudrii napisał/a:
u mnie to nie ma znaczenia jaka dieta, raczej poziom stresu i ilosc wolnego czasu, ale generalnie przez 99% czasu jestem w gotowosci bojowej :D


Oj, to współczuję :sad: To musi być strasznie uciążliwe :D :D :P
 
 
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Śro Mar 04, 2009 09:47   

wcale nie, sama przyjemnosc :P
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved