Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Hannibal
Sob Gru 22, 2012 16:07
"Ponieważ ketony są ulubionym paliwem mięśni"
Autor Wiadomość
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 12:02   "Ponieważ ketony są ulubionym paliwem mięśni"

"Ponieważ ketony są ulubionym paliwem mięśni" - to cytat z wywiadu z Elisem, czyli rozumiem że nawet kiedy organizm potrzebuje szybkiego maksymalnego wysiłku i miałby wybierac miedzy glukozą a ketonami wybierze ketony?
Pozdrawiam
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 13:03   

są jeszcze triacyloglicerole wewnątrzmięśniowe i one odgrywają sporą rolę w tego typu wysiłkach
ale na ten temat jeszcze mało wiemy
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 22:34   

Ok, czyli reasumując:
Jeżeli osoba przykładowo podciąga się na drążku, to znacznie lepsze osiągnie rezultaty, jeśli będzie w stanie ketozy, niż gdyby była na wysokowęglowodanówce.
Czyli nawet gdy osoba będąca w stane ketozy, przed treningiem zakładamy by wypiła szklankę soku owocowego, to i tak organizm "wybierze" jako paliwo ketony?
Pozdrawiam
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Śro Kwi 01, 2009 12:33   

Gdyby to było takie oczywiste, to hormony stresu nie zwiększałyby poziomu glukozy we krwi. Jak dobrze poszukać, to kilkanaście hormonów, głównie stresu jednak poziom glukozy podnoszą .
Mózg, niezależnie od wysiłku fizycznego ma stałe zapotrzebowanie, więc zwiększone zapotrzebowanie na glukozę wynika ze zwiększonego zapotrzebowania mięśni.
Do czego im to potrzebne?
Nie jest to błąd przyrody, ponieważ najmniejszy błąd w walce eliminuje osobnika.
Pozdrawiam
JW
 
 
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Śro Kwi 01, 2009 16:24   

No właśnie prześledziłem poniższe dyskusje:
http://www.dobradieta.pl/...highlight=ellis
http://www.dobradieta.pl/...t=ellis&start=0
wywiad z Elisem i jedni twierdzą że mięśnie wolą ketony, inni że glukozę, gdzie jest prawda?
Pozdrawiam
 
 
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Śro Kwi 01, 2009 20:26   

brajan30 napisał/a:
... jedni twierdzą że mięśnie wolą ketony, inni że glukozę, gdzie jest prawda?...


Odpowiedz nie jest wcale taka trudna.
Wszystko zalezy od "stanu energetycznego" miesni. :]

Nie zdradze zadnej tajemnicy jesli powiem,
ze procesy spalania tych kontrowersyjnych "substratow" ida "quasi rownolegle" 8)

To nie jest tak, jak by pomyslala "Renia" z pewnego forum,
ktora wie na 100% co miesnie uwielbiaja! :P
.
 
 
Rossignol

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 303
Wysłany: Śro Kwi 01, 2009 22:12   

a nie jest tak ze podczas np naglego sprintu komorki wykozystaja glukoze ??
a jak np bedziesz biegl maraton to raczej bedzie wykozystywala kwasy tluszczowe ??
Naturalnie nigdy nie bedzie tak ze 100% glukoza albo w 100% kw.tł ale chyba przewaga jednak bedzie tak jak to zilustrowalem powyzej.
Dodatkowo bylo gdzies na forum ze z 1 mola tlenu wiecej energi otrzymamy spalajac glukoze niz kwas tł
 
 
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 00:07   

a to tu dochodzi jescze tetno, czyli zalezy od osobnika. Generalnie przy aerobach teoretycznie wiecej sapala sie tluszczu niz wegli, przy anaerobach wiecej glikogenu niz tluszczu, ale najwiecej kalorii spala sie przeplatajac aeroby z anaerobami.

Moim zdaniem niewazne czy jest sie na low-carb czy na high-carb bo organizm i tak swoj minimalny zapas glikogenu zabezpieczy i w razie potrzeby go wykorzysta, a ile go zabezpieczy i jak bedzie z niego korzystal to wszystko zalezy tylko od stopnia wytrenowania zawodnika.

Powiem nawet ze miesnie nic nie wola, one poprostu korzystaja tylko z tego co jest akurat najlepszym rozwiazaniem w danym momencie.

jesli chodzi o mnie to wiem na 100% ze jak zjadam wegli malo (20-50g) na dzien i do tego biegam i ostro cwicze to po kilku dniach potrzebuje zjesc tych wegli wiecej nawet do 150g aby moc kontynuowac treningi silowe na takim samym poziomie jak wczesniej

w przeciwnym wypadku opadam z sil, ale dobre jest to ze z reguly jeden dzien w tygodniu na high-carbie tak do 150g (hehe 150g wegli to juz dla mnie high-carb..) wystarcza na jakies 6-8 godzin calkiem mocnych treningow, a w reszte dni jadam tak okolo do 50g na dzien.

Wiec jesli chodzi o aeroby to glikogen starczy na dlugo ale jak sie wmiesza wysilek na wysokim tetnie to juz glikogen spala sie jak zapalka i aby moc dalej mocno trenowac trzeba sobie troche wegli podjesc...ale to nic nowego w sumie.

Czym lepiej roztrenowany osobnik tym oszczedniej gospodaruje zasobami, np: przy wysokim tetnie organizm lubi korzystac z glikogenu a przy niskim z fatu

kazdy kto sie bawil swoim tetnem wie ze na poczatku zabawy ze sportem wejscie na wysokie tetno (maksymalne mozliwe w danym momencie dla osobnika) jest ciezko osiagalne i tak samo ciezko sie z niego zchodzi (dlugo) a glikogen sie spala w tym czasie na maxa...

u roztrenowanego osobnika wiejsie na max tetno i zejscie z niego zajmuje duzo mniej czasu przez co organizm czerpie tez mniej z zasobow glikogenu, po za tym organizm bedac na low-carbie duzo lepiej wykorzystuje fat ktory jest dla niego duzo latwiej dostepnym paliwem niz na high-carbie...
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 05:46   

albo po prostu jeść więcej mięcha i podrobów, jak to robią zwierzaki :D
jak duży wysiłek to jesz 3 kg i powinno chwatit 8)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 11:37   

A może to jest tak: Elis zaleca jedzenie dużo mięsa i z tego białka organizm wytwarza węglowodany, które są wykorzystywane przy maksymalnym wysiłku?
Pozdrawiam
 
 
wiraha


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 508
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 12:57   

Metabolic aspects of low carbohydrate diets and exercise

http://www.nutritionandme...m/content/1/1/7

bezposredni dostep do pdf
http://www.nutritionandme...43-7075-1-7.pdf

i to

Insulin resistance and elevated triglyceride in muscle: more important for survival than ‘thrifty’ genes?
http://www.pubmedcentral....i?artid=1664785

pozd
WiRAHA
 
 
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 00:42   

Czyli jednak ketony, ja znalazłem wypowiedź dr. Ponomarenki, fakt nie pisze o wysiłku, tylko o paliwie dla mózgu i serca i tutaj wychodzi że glukoza. Na stronie 14 i 15 poniższego artykułu.
http://www.gazetaoptymaln...rodel_diety.pdf
P.S Gdzieś też czytałem, wypowiedź Ponomarenki (już nie pamiętam gdzie) pisał on że mając dostęp do glukozy i ketonów mózg wybiera glukoze.
Pozdrawiam
 
 
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 08:04   

To ja dodam coś od siebie.
Od kilku dni na śniadanie tylko jajecznica z 3 jajek,a potem kawałek sernika -bardzo mały w sumie,bo nie chce mi się nic slodkiego.Kilka nocy z rzędu śpię po może 2 godz.
Wczoraj pierwszy w tym roku raz wskoczyłam na rolki i zrobiłam parę km. z maksymalną prędkością-ku mojemu zaskoczeniu dałam radę,a co wiecej nie czułam takiego zmeczenia jak wtedy ,kiedy jadłam więcej i jeździłam.
Chwilkę odpoczęłam i mogłam dalej jeździć.

Z czasów szkolnych sobie przypominam,że w przeddzień biegów nic nie jadłam,a jednak miałam siłę,żeby biec i być pierwszą.
No,ale po takim wysiłku zawsze chciało mi się wymiotować.
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 08:27   

na pewno nie jest to zasługa glikogenu, gdzie energii jest tyle co kot napłakał
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 08:47   

Hannibal napisał/a:
na pewno nie jest to zasługa glikogenu, gdzie energii jest tyle co kot napłakał

Jesli to było do mnie,to jak sądzisz? Z czego ta energia? Z Kosmosu? Ja nie mam bladego pojęcia :roll:
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 09:11   

Iga napisał/a:
Jesli to było do mnie,to jak sądzisz? Z czego ta energia? Z Kosmosu? Ja nie mam bladego pojęcia :roll:

triacyloglicerole węwnątrzmięśniowe, ketony...
no a poza tym jedna ważna rzecz, o której nie będę tu pisał 8)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 10:40   

Hannibal napisał/a:
...
no a poza tym jedna wazna rzecz, o ktorej nie bede tu pisal 8)


"Swiat nie jest jeszcze gotowy by wyjawic prawde" :hah:
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 11:38   

:hah: :what:
 
 
Rossignol

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 303
Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 15:53   

z tkanki tluszczowej ?? wkoncu pocos ja mamy ...
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 15:57   

nie wszyscy :|
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 15:58   

Waldek B napisał/a:
nie wszyscy :|

każdy ma
3%, jak mają zawodowi kulturyści to już jest masakra
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
Rossignol

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 303
Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 16:02   

ale oni taki poziom robia tylko do zawodow... bo jakby utrzymywali tak dluzej niz kilka dni to zgon gwarantowany...
 
 
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 18:34   

Hannibal napisał/a:
albo po prostu jeść więcej mięcha i podrobów, jak to robią zwierzaki :D
jak duży wysiłek to jesz 3 kg i powinno chwatit 8)

jakis czas temu probowalem jesc wiecej miecha ale to jest naprawde za duzo jak dla mnie, nawet surowizna przy ilosciach 1,5-2 kg na dzien to juz moj absolutny max. i raczej nie za dobrze sie czulem z takim wypchanym zaladkiem.

Drugi raz sie przekonalem ze podnoszac poziom wegli w diecie uzyskuje wieksza wytrzymalosc przy cwiczeniach z obcizaeniami. Jedzcie sobie przez dwa-trzy tygodnie 20-30g weglow i cwiczcie a na czwarty tydzien zaladujcie nawet do 100g na dzien to byc moze zrozumiecie o co mi chodzi (chyba ze sie mocno roznimy).
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 19:57   

gudrii - ja dokładnie nie wiem, jak jest lepiej, ale bardziej przychylam się stanowiska, że te kilkadziesiąt gramów węgli warto jadać, choć niekoniecznie tyle samo dzień w dzień
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 09:36   

gudrii napisał/a:
Drugi raz sie przekonalem ze podnoszac poziom wegli w diecie uzyskuje wieksza wytrzymalosc przy cwiczeniach z obcizaeniami. Jedzcie sobie przez dwa-trzy tygodnie 20-30g weglow i cwiczcie a na czwarty tydzien zaladujcie nawet do 100g na dzien to byc moze zrozumiecie o co mi chodzi (chyba ze sie mocno roznimy).

Czyli znowu nie wiadomo czy Elis ma rację?
Pozdrawiam
 
 
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Sob Kwi 11, 2009 01:15   

kazdy jest inny wiec ciezko powiedziec kto ma a kto nie, Ellis dla mnie jest jak najbardziej ok, moze mi popostu zbyt mala ilosc wegli nie sluzy i lubie ich wiecej (czasami). Mysel tez ze pytanie co jest lepsze wegle czy tluszcz to zle postwione pytanie, w kontekscie wysilku...wszystko i tak zalezy od rodzaju wysilku jaki ma byc wykonywany, aczkolwiek wegle to 150g max. w mojej ocenie, nawet dla profesjonalnych sportowcow, reszta powinna byc z fatu.
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 30, 2009 13:39   

" Ketosis And Performance Nutrition Investigated"
(audycja na Super Human Radio)
http://www.podfeed.net/ep...tigated/1480559
cytat: "Few understand performance nutrition the way Dr. Di Pasquale does. We discuss the role of ketosis on body recomposition and the real issues related to carbohydrates in the post-workout meal"
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved