Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Leczenie metoda EFT
Autor Wiadomość
wiraha


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 508
Wysłany: Śro Kwi 01, 2009 09:23   Leczenie metoda EFT

EFT (Emotional Freedom Techniques) - czyli emocjonalna wersja akupunktury - oparta na zalozeniu ze cialo, duch i umysl stanowia calosc - i sa naczyniami polaczonymi.
w skrocie polega to na stukaniu palcem w odpowiednie meridiany i powtarzaniu odpowiedniej "mantry". moze brzmi jak kolejna bzdura new age - ale... spotkalem sa z ta technika u osob, ktorych bym o to nie podejrzewal - dosc twardo chodzacy po ziemi ludzie
EFT stosowano rowniez w celu zlikwidowania traum psychicznych u ofiar wojny w Rwandzie i Kosowie

zreszta sami sobie ocencie

film wprowadzajacy (ang)
http://www.emofree.com/splash/video_popup.html

nieco naukowej podbudowy
http://www.eft.net.pl/badaniaEFT.php

i darmowy eBook po polsku
"Wprowadzenie do EFT" Joanna Chełmicka, Instytut EFT
http://tiny.pl/bb3r

darmowy oryginalny eBook dostaniesz pod tym adresem
http://www.emofree.com/downloadeftmanual.asp



pozd
WiRAHA
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 01, 2009 13:47   

prima aprilis ?
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
 
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Śro Kwi 01, 2009 22:29   

No i znowu to samo. Jeśli skutek ma być wynikiem WMAWIANIA sobie pewnych treści, to jaki to jest skutek ? Jaka może być jego efektywność ?
Jak bardzo dotknięta zostaje pierwotna przyczyna ? Tego rodzaju terapie są ewidentną próbą - nierzadko bardzo udaną - kneblowania głosu ciała, które za pomocą depresji, bólu, chorób komunikuje się o wewnętrznych problemach. Ja rozumiem to tak: ciało mi mówi, że jest coś nie ten tego, a ja na to "nie, nie , nie, jest dobrze, dobrze, dobrze, paszoł won". Więc jak dojść przyczyny, gdy się oddasz w ręce wyparcia lub zaprzeczenia ???
Ja to się nadziwić nie mogę, że te wszelkie łatwe sposoby na ozdrowienie, te jarmarczne bzdety ciągle są na topie! Jasne, poopukiwać się i przymantrować. Albo głęboko oddychać (aż do wystąpienia hiperwentylacji :) i omdlenia)
Rynek usług im. Kaszpirowskiego ma się dobrze, tym bardziej, że psychoanaliza dostała skrętu kiszekza sprawą genialnego przecież Freuda (sama A.Miller tego nie "przepchnie"), a współczesna psychologia to jakieś new-age'owe , dalekowschodnie mamrotanie, z powodzeniem drenujące portfele. Ale też i czarna pedagogika ma się doskonale, za sprawą choćby Johna Rosemonda lub Berta Hellingera. Tych dwóch po prostu prezentuje czysty jak kryształ rodzinny faszyzm - oczywiście pod przykrywką pięknych intencji i - och, jak zwykle - dobra dzieci i rodziców ;D
Ale hola, hola, ja się też opukuję. Ostatnio puknąłem się w czoło, gdy kierowca pks-u chciał mnie zepchnąć do rowu, bo zbyt długo zajęło mu mijanie mnie. Niestety, mi nie pomogło, a kierowca jak był baranem, tak pewnie jest nadal ;)

Jednak pisząc serio zupełnie, nawet mi się nie chce już odradzać komukolwiek półśrodków, bo najlepiej samemu sprawdzić, jak to działa. Można pić wode utlenioną, pukać się po meridianach, uczestniczyć w ustawieniach rodzinnych, chodzić do szkółki niedzielnej, jeść glebę, wybaczać za wszelką cenę, trzymać się ściśle proporcji, stać na głowie, robić fikołki w przód i do tyłu przy akompaniamencie Wagnera, biegać w przysiadzie, oczekiwać że święty obrazek zacznie chlipać i w końcu, że trzoda chlewna przemówi ludzkim głosem w Wigilię.
Zabobon albo zdrowie, wybór należy do Ciebie. Ale czy faktycznie "należy" ?

Tomek
 
 
Catleja

Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 1
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 03:02   

MiT,
używam tej metody od jakiegoś czasu i powiem ci że efekty są zaskakujące. Wbrew temu co piszesz o kneblowaniu ciała, działa to zupełnie odwrotnie !!! Dzięki temu opukiwaniu właśnie to co jest ukryte wychodzi na jaw, aż ci szczęka opada, a potem ciało robi się od tego wolne.

Zresztą, wiesz, łatwo jest napisać całe wywody bazując na urywku informacji. Zrób sobie to EFT przynajmniej raz na jakiś stres, to potem możemy pogadać. Bo tak to tylko strata czasu udowadniać jak to nie działa, jak nawet się nie spróbowało. Historia pełna jest tragicznych pojedynków na przekonania bez praktycznego wypróbowania, o co tak naprawdę chodzi....
 
 
xvk 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 715
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 06:50   

EFT - audycja radiowa do pobrania, odsłuchania

http://radionafali.com/20...-27-marca-2012/

Cytat:
będziemy rozmawiać z Katarzyną Dodd i Joanną Chełmnicką z EFT Instytut, który obchodzi w tym roku 5 urodziny. Instytut powstał w 2007 roku i działa on na terenie Polski i USA.
Joanna Chełmicka, jest psychologiem i terapeutą.Od 2007 roku stosuje EFT w praktyce łącząc skuteczność EFT z wiedzą psychologiczną i umiejętnościami z zakresu prowadzenia terapii. Ma doświadczenie w pracy z lękiem, fobiami, depresją, uzależnieniami, DDA, zaburzeniami odżywiania, stresem, problemami ze snem, brakiem motywacji, PTSD, zaburzeniami nastroju, osobowości oraz trudnościami w relacjach z innymi ludźmi.
Katarzyna Dodd od roku 2005 stosuję EFT z klientami i samą sobą. Ukończyła podstawowe i zaawansowane szkolenie EFT uzyskując certyfikaty. Studiowała Fizjoterapię w Krakowie, Psychologię Kliniczną w Warszawie i Teologię w Chicago. Wykształcenie jakie zdobyła dało jej dobrą wiedzę na temat ludzkiego ciała, psychiki i ducha. Jednak do praktyki wybrała EFT, które szanuje i łączy wszystkie te trzy wymiary życia. “Żadna ze szkół nie wyposażyła mnie w tak potężne narzędzie pomagania, jakim jest EFT. Z metodą EFT zapoznałam się w USA, a w roku 2006 “przywiozłam” ją do Polski, aby się nią tutaj podzielić”.
Do tej pory EFT okzałao się skuteczne przy leczeniu takich przypadków jak:

Bóle różnego rodzaju
Uzależnienia
Lęki
Alergie
Obsesje/Kompulsje
Migreny
Ataki paniki
Trauma
PTSD
Depresja
Dysleksja
Złość
Problemy w związkach
Smutek/żałoba

ADHD
Fobie
Nadwaga
Zaburzenia jedzenia
Zaburzenia wzroku
Zaburzenia ciśnienia krwi
Cukrzyca
Neuropatie
Zmiana przekonań
Poważne choroby – jako czynnik wspomagający całkowite wyleczenie
Osiągnięcia sportowe i inne
Poprawa dobrobytu
I inne

Na stronach internetowych Instytutu można znaleźć wiele darmowych informacji na temat EFT, od książki (eboks), po nagrania video i wywiady.


http://instytuteft.com/

Cytat:
Jeden z doktorów medycyny, Eric Robins, powiedział:„Pewnego dnia medycyna [zachodnia] obudzi się i zda sobie sprawę, że nierozwiązane emocjonalne kwestie są główną przyczyną 85% wszystkich chorób. Kiedy to się stanie, EFT będzie głównym narzędziem lekarzy, jak to się stało w mojej praktyce. Bardzo często używam EFT z moimi pacjentami i efekty są zadziwiające.”
Ostatnio zmieniony przez xvk Pią Mar 30, 2012 06:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Seeker 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 29
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 22:04   

EFT jest ok, ale proponuję zwrócić uwagę na coś znacznie prostszego, czyli bezpośrednią konfrontację z podświadomym bólem, odsyłam do tematu Technika Uwalniania, materiałów autorstwa Hale' a Dwoskina i Lestera Levensona czy też do filmów z Burtem Hardingiem na You Tube.


Po co ho' oponopono, po co EFT, skoro są rzeczy dużo prostsze i bardziej intuicyjne?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved