Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Hannibal
Sob Gru 22, 2012 16:07
Ilość posiłków trening siłowy
Autor Wiadomość
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 20:43   Ilość posiłków trening siłowy

Jaką ilość posiłków uwazacie za optymalną przy trenowaniu sportów siłowych , tymczasowo uprawiam kulturystykę, amatorsko . Wiem jakie są oficialne zalecenia - duża ilosć posiłków i high carb, ale jak tak niemam zamiaru jeść gdyż najbardziej mi pasują 2 posiłki, nierzadko 3 niemusze niczego wymyślać nie mam czasu na gotowanie 6 razy dziennie, na low carbie po śniadaniu moge nie jeśc do wieczora nieodczuwam głodu :) moim celem na dzień dzisiejszy jest budowa mięśni

chciałbym przeczytać wasze stanowisko w tej sprawie : za i przeciw dużej bądz małej ilości

pozdrawiam

ps. jeżeli ma to jakiekolwiek znaczenie dodam że obrabiam termicznie :-D

kiedyś na tym forum czytałem w jaki sposób budują się mięśnie prawdobodobnie post był autorstwa pana Witolda J. mógł by ktoś przytoczyć ? niemogę znaleść
Ostatnio zmieniony przez Molka Sob Wrz 24, 2011 21:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
lalek

Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 32
Skąd: Rymanów
Wysłany: Pon Maj 25, 2009 17:24   

imo trzy posiłki na LC w zupełności wystarczą,
ważne jest aby po treningu dostarczyć odpowiednią ilość białka najlepiej z miesa i jaj,
budując masę trzeba koniecznie utrzymywać dodatni bilans energetyczny,
(niestety na LC dużo łatwiej masę tracić niż zyskiwać,)
dorzuciłby jeszcze kreatynkę (zwykły monohytat) i bcaa :->
 
     
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Pon Maj 25, 2009 18:59   

czemu łatwiej tracić niz zyskiwac ?

a gdy jem 2 posiłki (częsciej niz 3) to jak jest z tą budową
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 25, 2009 19:06   

lalek napisał/a:
imo trzy posiłki na LC w zupełności wystarczą

nawet jeden jak się jest na rawpaleo ;)
lalek napisał/a:
ważne jest aby po treningu dostarczyć odpowiednią ilość białka najlepiej z miesa i jaj

najlepiej z organów takich jak serca, nerki, ozory, mózg, jądra, wątroba!
po treningu to znaczy do 36 godzin po - Ellis tak twierdzi
lalek napisał/a:
budując masę trzeba koniecznie utrzymywać dodatni bilans energetyczny,
(niestety na LC dużo łatwiej masę tracić niż zyskiwać,)
dorzuciłby jeszcze kreatynkę (zwykły monohytat) i bcaa :->

to zależy od organizmu - mój łatwo traci, trudniej zyskuje, ale ja głównie robię aeroby, w tym siłowe aeroby (jak karczowanie), więc to nie dziwota
myślę, że warto eksperymentować tutaj z węglami, bo może być tak, że 70 g a 120 g może dać zauważalną różnicę
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Pon Maj 25, 2009 19:29   

czytalem gdzieś tutaj ze łatwiej wzbierać na LC niz na HC :faint:
czy to prawda ze jednorazowo wchłania sie tylko ok. 40 - 50 g białka ??

Hannibal

co łatwiej tracisz mięso czy tłuszcz bo to są dwie różne rzeczy z tego co zauważyłem to jesz dużo kalorii wieć jezeli tracisz uważasz ze ma to związek ze zbyt niskim spożyciem kalorii czy jednym posiłkiem
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 25, 2009 19:42   

barb napisał/a:
czy to prawda ze jednorazowo wchłania sie tylko ok. 40 - 50 g białka ??

może na shitowym high-carbie tak jest :-o
barb napisał/a:
co łatwiej tracisz mięso czy tłuszcz bo to są dwie różne rzeczy z tego co zauważyłem to jesz dużo kalorii wieć jezeli tracisz uważasz ze ma to związek ze zbyt niskim spożyciem kalorii czy jednym posiłkiem

to nie ma związku z jednym posiłkiem, bo w zeszłym roku, gdy jadłem 3 posiłki na dzień też było podobnie
to ma po prostu związek z sezonowością, naturą, trybem życia, itd.
na wiosnę tracę wagę, a na jesieni mi się ona podnosi (przed zimą)
teraz jestem mocno wyrzeźbiony, lekki i mi to pasi
na LC uzyskuje się wagę genetyczną i tego trzeba się trzymać - otyły straci wagę, a zbyt chudy ją nabierze (jak u Lutza)
ale przebudowa może trwać wiele lat
jeśli komuś zależy na masie, a nie na zdrowiu to high-carb raczej jedyną opcją jest :]
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Pon Maj 25, 2009 20:00   

Nie zamierzam pozucać LC dla rozwoju masy bez przesady , myśle aby zwiekszyc troche cukry ,sezon letni więc sporo owoców jagodowych na naszych słowiańskich terenach :viva:

nurtuje mnie jeszcze jedno

skoro możemy energię czerpać z własnej tkanki tłuszczowej to dlaczego tak ważny jest dodatni bilans energetyczny
 
     
lalek

Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 32
Skąd: Rymanów
Wysłany: Wto Maj 26, 2009 08:38   

barb napisał/a:


skoro możemy energię czerpać z własnej tkanki tłuszczowej to dlaczego tak ważny jest dodatni bilans energetyczny


bardzo dobre pytanie

wg mnie to zależy od genów, naszej obecnej kondycji, składu naszego ciała i zaawansowania w treningach,

jeżeli ktoś jest puciatym grubaskiem i zaczyna treningi to z powodzeniem na LC przy ujemnym bilansie kalorycznym (i odpowiedniej podaży białka) przez pewien okres czasu może równocześnie budować mięśnie i tracić tłuszcz,

to wszystko trwa do osiągnięcia wagi należnej (tej o której wspominał Hannibal),której osiągnięcie może zająć pewien okres czasu (u mnie to trwało około 3 m-ce)
w tym miejscu zmiana wagi nie jest już rzeczą prostą bo organizm zaczyna gospodarować kaloriami w taki sposób aby wagę utrzymać, (tzw adaptacja metaboliczna),
w tym momencie do budowania mięśni dodatni bilans jest niezbędny

wleję fragment wywiadu z Jeffem Volkiem na temat redukcji i suplementacji na LC

GM: What supplements do you find to be useful for fat loss and for following a low-carb diet in general?

JV: The beauty of the low-carb diet is that there's little else you need to do to augment fat loss further. By reducing insulin, lipolysis is increased markedly and your energy needs are being met almost exclusively by lipid fuel sources (fatty acid and ketones).

If you consume adequate calories, the lipid fuel is mainly from exogenous (diet) sources, but if you cut calories, energy comes from endogenous (body fat) sources. The real trick is to prevent the muscle loss and ideally build muscle.

My first two supplement recommendations would therefore be protein and creatine. It's critical to get a high quality protein source (like whey) before and after workouts. Including extra branched chain amino acids rich in leucine would be ideal because in addition to its structural role in proteins, leucine directly acts as a nutrient regulator engaging cell signaling pathways that leads to protein synthesis. This is a very efficient way to augment protein synthesis without providing a lot of calories.

You can throw in a few carbs to increase insulin, which acts in synergy with the effects of amino acids to increase protein synthesis, and this hormone may also inhibit protein breakdown. But you don't need to go overboard because research shows large increases in insulin don't stimulate protein synthesis further. This way you keep the negative effects of insulin on lipid metabolism under control.

Beyond protein and creatine, there are a multitude of health benefits associated with omega 3s (EPA and DHA). I also like vitamin E supplements (gamma as opposed to the more common alpha form) for its anti-inflammatory effects.

źródło

http://www.tmuscle.com/readArticle.do?id=1670854
 
     
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Śro Cze 10, 2009 22:38   

Ktoś pisał na tym forum o tym że posiłek powinno sie zjeść 2 h po treningu a nie bezpośrednio po
Wiecie cos na ten temat ?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 11, 2009 04:47   

barb napisał/a:
Ktoś pisał na tym forum o tym że posiłek powinno sie zjeść 2 h po treningu a nie bezpośrednio po
Wiecie cos na ten temat ?

ja słyszałem, że co najmniej 1 h
ale ogólnie to wynika chociażby z tego, że wcześniej po prostu się nie chce - nawet jak byłem kiedyś na high-carb to tak miałem
a teraz to w ogóle :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Śro Cze 24, 2009 01:02   

moje zdanie jest takie ze nic nie "nalezy". Jestes glodny po treningu to jedz. Nie jestes to nie jedz ale bardziej porawdopodobne jest ze nie bedziesz.

Jest jeszcze jedna taka zasada ze jest nieistotne czy chcesz budowac mase miesniowa czy spalac fat musisz pozostac glodny. Poprostu badz zawsze glodny i wszystko bedzie ok.
To dziala na HC nie wspominajac o juz nawet o LC.

Jak byc wiecznie glodnym? napewno nie przez ograniczanie jedzonka jezeli myslisz o "kulturystyce" lecz poprzez wyczerpujace treningi.
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
chleb

Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 23
Wysłany: Nie Wrz 06, 2009 13:14   

Podepne sie pod temat bo powoli zaczynam znow wracac na silke. Na razie tylko raz w tygodniu (wiadomo, zakwasy troche potrzebuja czasu :) ). Potem jednakze nie wykluczam, ze bedzie to 3x w tygodniu, gdyz przeprowadzam sie, a silownie bede mial 200m od domu.

Jakie wytyczne nalezy stosowac przy LC jezeli chodzi o odzywianie kiedy sie trenuje silowo? Oczywiscie chodzi o budowe masy miesniowej (bez przesady, no ale sucharem nikt nie chce byc). Pisaliscie w tym watku, ze jesc dobre rzeczy po treningu (z cyklu miechoooo). Jednakze czytalem na forach poswieconych "pakowaniu" o roznych tematach - o tym, ze tluszcz po treningu costam, ze przed treningiem to lepiej jesc to, a rano w dni treningowe spojrzec na slonce, splunac przez lewe ramie i podrapac sie pod prawa lopatka :)

Jakies konkretne wytyczne? Co jecie (pytanie do cwiczacych) i kiedy, jakie macie/mieliscie przyrosty i w jakim czasie, czy szly jakies suple (nie mowie o gainerach czy czyms takim, bardziej chodzi o L-karnitynie, chromie, wapniu - na poprawienie wydolnosci tlenowej i by organizm obciazony cwiczeniami mogl sie szybko regenerowac)? Jecie ile potrzeba, czy liczyc kalorie (no by nie wcinac 5k dziennie :)

Z gory bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi.
 
     
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Pon Wrz 21, 2009 21:07   

Cytat:
[quote="Hannibal"]
barb napisał/a:
czy to prawda ze jednorazowo wchłania sie tylko ok. 40 - 50 g białka ??

może na shitowym high-carbie tak jest :-o


moglibyście poszerzyć ten temat bo wciąż się spotykam z opiniami że wchłania się ok. 50 g
co sie więc dzieje z resztą ?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 14:22   

barb napisał/a:
moglibyście poszerzyć ten temat bo wciąż się spotykam z opiniami że wchłania się ok. 50 g co sie więc dzieje z resztą ?

gdyby tak było to ludzkość dawno temu by wyginęła
ale dobra, mógłbyś dać linka do tych badań, w których udowodnione jest, że tylko tyle białka się wchłania, pod warunkiem jego surowości, a także na żywieniu low-carbowym?
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 14:33   

na pewno ilość wchłoniętego białka zależy od wielu czynników, między innymi od tego z czym te białka pochłaniamy i w jakiej ilości oraz od perystaltyki jelit, szybkości metabolicznej, u każdego inaczej...
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 14:52   

Ja pamietam jak ze 2 lata temu Hannibal sam pisal, ze nie ma sensu wiecej niz 50g bialka na posilek, bo sie nie wchlonie :D
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 16:50   

Hannibal
Nie mam żadnych badań, takie informacje to mam od zwykłych szarych ludzi (w żywieniu)

zenon napisał/a:
Ja pamietam jak ze 2 lata temu Hannibal sam pisal, ze nie ma sensu wiecej niz 50g bialka na posilek, bo sie nie wchlonie :D


Dobra a nawet jeżeli to by była prawda to co się dzieje z resztą ?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 17:48   

Molka napisał/a:
na pewno ilość wchłoniętego białka zależy od wielu czynników, między innymi od tego z czym te białka pochłaniamy i w jakiej ilości oraz od perystaltyki jelit, szybkości metabolicznej, u każdego inaczej...

no i zależy w dużej mierze od tego, czy jest obrobione term., czy surowe, jako że te pierwsze trawi się cholernie długo i raczej marnie
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 17:49   

zenon napisał/a:
Ja pamietam jak ze 2 lata temu Hannibal sam pisal, ze nie ma sensu wiecej niz 50g bialka na posilek, bo sie nie wchlonie :D

a 3 lata temu chwalił high-carb, a jeszcze wcześniej, że trzeba dużo pić % :D
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Kevo


Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 390
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 06, 2009 20:45   

Typowe dla malo obeznanych pakerow jest gadanie o bialku (jako budulcu)- jego wartosci biologicznej w wydaniu LC i jego ilosci w wydaniu HC (2-3 g/m.c.) - a malo kto gada o rownie waznym skladniku - czyli paliwie. Rzecz jasna tluszczu.
Jesli chcesz budowac mase na LC to nie musisz wcinac niebosieznych ilosci bialek. Z reguly wystarcza 1 - 1,5g/m.c. Bardzo istotne jest dostarczenie duzej ilosci tluszczy pochodzenia zwierzecego.
Lalek wspominal o BCAA - marnowanie kasy. Jesli to mialoby miec sens, to nalezaloby przyjmowac min. 20g BCAA dziennie. A efekty tez mizerne.
Ilosc posikow nie ma wiekszego znaczenia. Jesz wtedy kiedy jestes glodny - do syta. Dla jednego beda to 2 posilki dziennie, dla innego 4 albo i wiecej.
Lukasz Każmierczak (polski kulturysta) tez swego czasu byl na diecie Kwasniewskiego i jadal 5-6 posilkow dziennie. Ale rzecz jasna byl na "towarze", stad te ilosci.
_________________
diabeł tkwi w szczegółach.
 
     
Kevo


Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 390
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 06, 2009 21:07   

A tutaj http://www.sfd.pl/Dieta_Optymalna-t7437-s1.html troche informacji dot. diety optymalnej w wydaniu zawodowym. Link z zamierzchlych czasow, ale jednak.
W USA tez wsrod zawodowcow jest coraz popularniejsza LC - ale uwaga - z duza podaza tluszczow, a nie tylko bialka. Kiedys klasyczna LC w wydaniu pakerskim to byly kolosalne ilosci bialka. Teraz trendy sie zmieniaja z korzyscia dla wiekszej ilosci tluszczow. Bez tego ani rusz
_________________
diabeł tkwi w szczegółach.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 07, 2009 05:50   

Kevo - przy ćwiczeniach siłowych tego białka też powinno być niemało, jakoś z 2 g na kilogram masy ciała; a tłuszczu wedle potrzeb
no ja gdybym miarkował się z białkiem a resztę uzupełniałbym tłuszczem to najnormalniej w świecie chudłbym, a nie rozwijał
ale są różne organizmy i może niektórzy dają radę i na 1 g
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Kevo


Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 390
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 07, 2009 06:22   

Jesli bialko jest najwyzszej jakosci, mi spokojnie wystarcza 1,5g albo i mniej.
Czyli: przy wadze ok. 82 kg bedzie to max 120g - swiat i ludzie.
_________________
diabeł tkwi w szczegółach.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 07, 2009 07:14   

ja jadam białko najwyższej jakości, bo głównie surowe organy takie jak serca, nerki, wątrobę czy jądra
gdy nic nie ćwiczę, mało się ruszam to i mi starcza 1,5 g białka, ale gdy mocno sobie coś potrenuję to mogę zjeść i 200 g białka, a przy tym sporo fatu 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Śro Paź 07, 2009 07:48   

Hannibal napisał/a:
ale gdy mocno sobie coś potrenuję ...


a co sobie Hani trenujesz?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 07, 2009 08:01   

_flo napisał/a:
a co sobie Hani trenujesz?

miałem na myśli ogólnie aktywność fizyczną - bieganie, hinduskie przysiady, łażenie po drzewach, koszenie, karczowanie, rąbanie i tego typu rzeczy
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Śro Paź 07, 2009 20:02   

aha, trening organiczny :) tak siem w sumie domyslilam
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
orangego 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 20
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Czw Gru 24, 2009 06:49   

Przy ostrym treningu siłowym, cztery posiłki, co około pięć/sześć godzin.
To optimum.
_________________
Do odważnych świat należy...
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 26, 2009 22:04   

orangego napisał/a:
Przy ostrym treningu siłowym, cztery posiłki, co około pięć/sześć godzin.
To optimum.

Kto tak powiedział i na jakiej podstawie? No chyba, że przy high-carb
Cztery posiłki to wg mnie o wiele za dużo na LC, szczególnie surowym.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Sob Gru 26, 2009 22:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
orangego 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 20
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Nie Gru 27, 2009 07:23   

Hannibal napisał/a:
orangego napisał/a:
Przy ostrym treningu siłowym, cztery posiłki, co około pięć/sześć godzin.
To optimum.

Kto tak powiedział i na jakiej podstawie?.

No oczywiście że to tylko moja opinia.
Na podstawie doświadczenia, widzę co dobrze działa na mnie, przy jakim modelu żywienia osiągam cele jakie sobie wyznaczyłem.
_________________
Do odważnych świat należy...
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Gru 27, 2009 08:22   

orangego napisał/a:
No oczywiście że to tylko moja opinia.
Na podstawie doświadczenia, widzę co dobrze działa na mnie, przy jakim modelu żywienia osiągam cele jakie sobie wyznaczyłem.

Tylko niestety doświadczenia żywieniowego nie ma masz chyba na tyle dużego, żeby móc stwierdzić, co na Ciebie najlepiej działa. Chyba na pewno nie próbowałeś jedzenia rawpaleo z jednym parogodzinnym posiłkiem dziennie. Jeśli wydatek energ. jest bardzo duży to najwyżej 2 posiłki.
Przy treningach siłowych, które trwają tak 1,5-2 godz. nadal spokojnie zjadam jeden posiłek na koniec dnia. Jeśli ktoś daje czadu przez 5, 6 godzin jak Pudzian to pewno trzeba by było zrobić 2 posiłki.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Nie Gru 27, 2009 08:31   

8)
A ja odwrotnie, podejrzewam orangego o calkiem powazne doswiadczenie. "Zywieniowe". (z wylaczeniem "raw" co prawda, nie wymagajmy zbyt wiele :-) )
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Gru 27, 2009 09:09   

Ale ja nie odbieram mu doświadczenia jeśli chodzi o inne żywienia :)
Nie ma doświadczenia w raw, więc nie wie, że można jeść tak rzadko. Wiele osób było tutaj wpierw na obrobionym low-carb, a później na surowym i dopiero wtedy mogło z łatwością przejść na jeden posiłek.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Nie Gru 27, 2009 09:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
orangego 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 20
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Nie Gru 27, 2009 10:19   

Wszystko co piszę i mówie to tylko i wyłącznie "pode mnie".
Doświadczenia praktycznego mam dużo, to raczej teorii mi brakuje, ale już nie potrzebuję jej :roll:
Swój cel osiągnąłem... ale to temat na osobny, ogromny, oddzielny temat.
_________________
Do odważnych świat należy...
 
     
plej_tssz 

Pomógł: 10 razy
Wiek: 36
Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 894
Wysłany: Nie Gru 27, 2009 11:13   

Cytat:
Przy treningach siłowych, które trwają tak 1,5-2 godz. nadal spokojnie zjadam jeden posiłek na koniec dnia. Jeśli ktoś daje czadu przez 5, 6 godzin jak Pudzian to pewno trzeba by było zrobić 2 posiłki.


Wstaje i dojadam w nocy :medit:

Pozdrawiam
_________________
ggggggggggrrrrrrrrrrrddddddddddyyyyyyyyykkkka
Ostatnio zmieniony przez plej_tssz Nie Gru 27, 2009 11:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Gru 27, 2009 23:14   

a ja mysle, ze to moze byc skorelowane z typem psychofizycznym jaki ma dana osoba.

U mnie IF fajnie dziala miedzy tym jednym wielkim posilkiem, ale w trakcie tego posilku i bezposrednio po dziala kiepawo.

To znaczy: ogolnie glodowki i posty mi sluza. Ale jadanie wielkiego posilku mi niesluzy.

O wiele lepiej moj organizm znowi zjadanie 3x dziennie po 40g bialka niz raz dziennie po 70g bialka.
Po prostu tak mam.

A jesli chodzi o robienie masy, pomijajac fakt, ze jestem typowym ektomorfem - to lepiej mi to wychodzi na kilku posilkach niz na jednym czy 2.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Gru 27, 2009 23:55   

zenon napisał/a:
A jesli chodzi o robienie masy, pomijajac fakt, ze jestem typowym ektomorfem - to lepiej mi to wychodzi na kilku posilkach niz na jednym czy 2.

No dobrze, to czy na tych 3 posiłkach masa idzie u Ciebie do góry? :D
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
plej_tssz 

Pomógł: 10 razy
Wiek: 36
Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 894
Wysłany: Pon Gru 28, 2009 06:13   

Wiadomo Tobie Zenon moze tak odpowiadac...
Ja mysle ze skoro glodowki i posty 20h w moim przypadku stanowczo mi sluza , jako ze w trakcie takiego posiedzenia potrafie zjesc do 30 g W 200g T i maks 65g B to czemu ich nie kontynuowac.......Waga ustabilizowała sie juz na stale , tak ze juz zostaje przy tym co mi bardzo sluzy jak widac.
Jesli chodzi o trening silowy to raczej odradzam tego typu wysilki.
Mam prace fizyczna w ktorej o wiele wazniejsza jest wytrzymalosc.
Widze wyrazna poprawe kondycji przy stosowaniu tej opcji zywieniowej.
Pozdrawiam
_________________
ggggggggggrrrrrrrrrrrddddddddddyyyyyyyyykkkka
Ostatnio zmieniony przez plej_tssz Pon Gru 28, 2009 06:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Pon Gru 28, 2009 08:21   

plej_tssz, a ile wazysz/mierzysz, jesli mozna? 60/30 przy pracy fizycznej - no niezle, heh. Nie tracisz masy miesniowej zyskujac przy tym fat?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 28, 2009 08:29   

plej_tssz napisał/a:
Wiadomo Tobie Zenon moze tak odpowiadac...
Ja mysle ze skoro glodowki i posty 20h w moim przypadku stanowczo mi sluza , jako ze w trakcie takiego posiedzenia potrafie zjesc do 30 g W 200g T i maks 65g B to czemu ich nie kontynuowac.......Waga ustabilizowała sie juz na stale , tak ze juz zostaje przy tym co mi bardzo sluzy jak widac.

To takie ilości białka na jeden posiłek chyba odpowiadałyby zenonowi.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
plej_tssz 

Pomógł: 10 razy
Wiek: 36
Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 894
Wysłany: Pon Gru 28, 2009 11:46   

bawie sie w pijanie wywarków spod mies tak ze traktuje B jako pelnowartosciowe waze w tej chwili 58 kg z tym ze widac bardziej tkanke miesniowa niz waleczki tluszczu przy niskim wzroscie ....
dodam ze zjadane ilosci btw ulegaja wahaniom i sam dokladnie niewiem ile zjadam poniewaz nie waze aczkolwiek czuje sie bardzo dobrze.......

Pozdrawiam
_________________
ggggggggggrrrrrrrrrrrddddddddddyyyyyyyyykkkka
Ostatnio zmieniony przez plej_tssz Pon Gru 28, 2009 11:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 28, 2009 14:12   

plej_tssz napisał/a:
waze w tej chwili 58 kg

No tak, przy takiej wadze to w sumie nie dziwne, że jesz porcje jak dla kota 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Gru 28, 2009 18:59   

dziasiaj podliczylam sobie zjedzone kcal i wyszlo mi ok 1800 ale czuje ze jeszcze dzis zjem wiec nie jest tak zle, nie bylam swiadoma ile "palaszuje kcal" bo nigdy nie liczylam :hihi: :viva: czekaja mnie jeszcze dzis hindu squats wiec pewnie "dopadnę głoda" :shoot:
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Gru 28, 2009 19:17   

Hannibal napisał/a:
zenon napisał/a:
A jesli chodzi o robienie masy, pomijajac fakt, ze jestem typowym ektomorfem - to lepiej mi to wychodzi na kilku posilkach niz na jednym czy 2.

No dobrze, to czy na tych 3 posilkach masa idzie u Ciebie do gory? :D


Nie idzie w gore, ale tez nie spada.

W styczniu zrobie sobie cykl treningowy + objadanie sie lojem i miodem, powinno pojsc w gore.

Generalnie przydaloby mi sie troche kilo wiecej, tluszczu tez, bo w zime mi chlodniej niz rok temu.
Waze teraz 71-72kg. Rok temu 77-79 :( ale 3 lata temu bylo 66-68 :D
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Gru 28, 2009 19:22   

plej_tssz napisał/a:
waze w tej chwili 58 kg

jak Bruce Lee 8)
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 28, 2009 20:13   

zenon napisał/a:
+ objadanie sie lojem i miodem, powinno pojsc w gore.

u mnie to zawsze kończy się spadkiem wagi, więc powodzenia :viva:
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 29, 2009 20:06   

zenon napisał/a:
Waze teraz 71-72kg. Rok temu 77-79 :( ale 3 lata temu bylo 66-68 :D

A czy ma to jakieś znaczenie? Czy można udowodnić jakąś korelację pomiędzy Twoją wagą a zdrowiem? To jest tak jak z tym cholesterolem - można mieć wysoki i być wrakiem człowieka, a można mieć równie wysoki i być najlepszego zdrowia
Ja już dawno przestałem się wagą przejmować. Choćbym miał nawet 60 kg to mnie to zero obchodzi. 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Wto Gru 29, 2009 20:15   

Hannibal napisał/a:
zenon napisał/a:
Waze teraz 71-72kg. Rok temu 77-79 :( ale 3 lata temu bylo 66-68 :D

A czy ma to jakieś znaczenie? Czy można udowodnić jakąś korelację pomiędzy Twoją wagą a zdrowiem? To jest tak jak z tym cholesterolem - można mieć wysoki i być wrakiem człowieka, a można mieć równie wysoki i być najlepszego zdrowia
Ja już dawno przestałem się wagą przejmować. Choćbym miał nawet 60 kg to mnie to zero obchodzi. 8-)


no hani 60? nie przesadzaj, dziewczyny by Cie kochac przestaly... ;-)
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 29, 2009 20:19   

Molka napisał/a:
no hani 60? nie przesadzaj, dziewczyny by Cie kochac przestaly... ;-)

no tak, ale dla mnie ich miłość jest bez żadnego znaczenia
jak dobrze wiesz, atencja ze strony fałszywych pochlebców jest dla mnie nieistotna :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Wto Gru 29, 2009 20:49   

Hannibal napisał/a:
Molka napisał/a:
no hani 60? nie przesadzaj, dziewczyny by Cie kochac przestaly... ;-)

no tak, ale dla mnie ich miłość jest bez żadnego znaczenia
jak dobrze wiesz, atencja ze strony fałszywych pochlebców jest dla mnie nieistotna :)

tu nie chodzi o fałsz hani, jesli ktos wizualnie mi sie nie podoba to nie uwazam iz moje odczucie jest fałszywe, wrecz przeciwnie prawdziwe, jesli wazylbys 60 kg mozemy zalozyc iz pewien procent kobiet mogloby miec odczucia negatywne ale nie fałszywe.... skoro teraz wazysz ponad 80 to wyobraz sobie siebie przy 60, meska anorektyczka..... wiec nawet nie powinienes miec pretensji o to iz pewna rzesza kobiet odczuwala by bardziej litosc niz aprobate.... :-D
Ostatnio zmieniony przez Molka Wto Gru 29, 2009 20:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Wto Gru 29, 2009 20:50   

a dla kogo atencja ze strony falszywych pochlebcow jest istotna? moglbys mi wskazac taka osobe? :razz:
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Gru 29, 2009 21:04   

Hanni, zycie jest zbyt krotkie zeby byc malym 8)
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 29, 2009 21:07   

Molka napisał/a:
wiec nawet nie powinienes miec pretensji o to iz pewna rzesza kobiet odczuwala by bardziej litosc niz aprobate.... :-D

nie, nie miałbym
ale i tak nie zależy mi na ich atencji
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 29, 2009 21:07   

zenon napisał/a:
Hanni, zycie jest zbyt krotkie zeby byc malym 8)

"That's bullshit, Bologna" 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved