Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Kodeks zywieniowy itp
Autor Wiadomość
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob Cze 27, 2009 20:35   Kodeks zywieniowy itp

W poniedzialek w Warszawie w tafixie na Brackiej - tj tuz przy Chmielnej - bedzie seminarium na ten temat:
Termin: 29 czerwca 2009 r. godzina 18:00
http://kodeks-a-zdrowie.pl/

inne linki:
http://www.naturalnenielegalne.pl/kodeks.html
http://http://www.stopcodex.pl

Dzis w TokFm w okolopoludniowej audycji dowiedzialem sie o tym seminarium, bylo 2 kolesi ktorzy dosc sensownie gadali.
Slyszalem fragment audycji, w saochodzie "mimochodem".
Calosc powinna byc do sciagniecia tu:
http://www.tok.fm/TOKFM/0,98689.html
pod dzisiejsza data.

O ile dobrze oszacowalem godzine, kiedy to slyszalem 8)
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Cze 28, 2009 11:23   

hm?
Nikt sie nie wypowie?

temat raczej powazny..

Ktos sie wybiera na seminarium?
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Nie Cze 28, 2009 12:18   

Po pierwsze, nie każdy mieszka w W-wie.
Po drugie, temat był poruszany (Kosmal?) w dziale "Medycyna naturalna" i jakos też nei wzbudził zainteresowania.

A jest to jednak poważne zagrożenie, jak zresztą cała ta globalizacja, unifikacja i ujednolicenie wszystkich i wszystkiego. Ale jak ktoś jest wyznawcą relatywizmu to mu i tak będzie "wsio rawno".

Marishka

P.S. Zenonie, nie musisz czekać na dyskusję w tym wątku, w sieci jest multum informacji na ten temat.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Cze 28, 2009 16:02   

M i T napisał/a:
..
nei
..

Jak Matti 8)
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 28, 2009 16:05   

ja nie mogę o tej porze być na seminarium, bo wtedy jem 8-)
a tak na serio to nie wiem, czy poza info z netu coś tam więcej powiedzą
poza tym te 30 zeta w plecy - za to mam prawie 2 kilo serc jagnięcych ;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 28, 2009 16:19   

dobra, zadzwoniłem do nich i powiedzieli, że najlepiej zakupić bilet jakąś godzinę przed seminarium (albo jeszcze wcześniej, jak ktoś woli), bo przez internet nie można
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Cze 28, 2009 17:28   

hm, nie zauwazylem tego ze 30,- ...
W radio nic nie mowili, a to co wkleilem w linku sie nie wczytywalem.

hm..
To chyba nie pojde..
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 28, 2009 18:00   

zenon napisał/a:
To chyba nie pojde..

Ty dusigroszu! :what:
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Cze 28, 2009 19:19   

A ty idziesz?

Dla mnie 30,- to jednak sporo.
Mozna za to kupic plyte z dobra muzyka, poltora kilo jagnieciny, 2 kilo jagod, 2 bilety na mecz pilkarski...
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 28, 2009 19:24   

No ja też kasę liczę, więc solidarnie się do Ciebie przyłączę 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Cze 30, 2009 17:48   

sprawdzilem ten link do archiwum audycji tokfm, pojawila sie tam mp3 z soboty, ale chyba pomylilem programy, bo jest tak jakies dziamdziolenie polityczne zamiast tego co jest n prawde wazne..
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Śro Lip 01, 2009 15:20   

---> audycja z TOK FM:
http://bi.gazeta.pl/im/6/6610/m6610126.mp3
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lip 01, 2009 16:11   

Ja w to nie wierzę. Tzn jest zbyt duży trend w odwrotną mańkę "organic" "free range", "anibiotic free". Kiedyś ludzie bali się brudu, bakterii, robaków w jabłku czy jajku a teraz na targowisku piszą "czereśnie - nie pryskane z działki", "jajka biegających, bez mieszanek".

Droga sprawa. Witaminy, suplementy, ziołowe wynalazki. Jak dla mnie mogą ich sobie zakazać. I co z tego. Nic. I tak ich nie biorę. 8-)

Jak będzie mi potrzebne kiedy jakieś to pójdę do lasu, na łąkę i se narwę, sam przyrządzę. Wątpię aby ktoś za mną biegał i sprawdzał. :faint:
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Śro Lip 01, 2009 16:19   

Waldek B napisał/a:
Witaminy, suplementy, ziołowe wynalazki. Jak dla mnie mogą ich sobie zakazać. I co z tego. Nic. I tak ich nie biorę. [...] Jak będzie mi potrzebne kiedy jakieś to pójdę do lasu, na łąkę i se narwę, sam przyrządzę.


Ty nie bierzesz, ale ktoś inny może bierze. Ty możesz sobie "narwać" i "przyrządzić", ale ktoś inny być może nie ma takiej możliwości.

W tym wszystkim chodzi o możliwość WYBORU oraz o KONTROLĘ. Tego rodzaju "codex"y narzucają z góry jedyny słuszny wybór. Powoli zmierzamy ku globalnemu totalitaryzmowi.

Marishka
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Śro Lip 01, 2009 16:21   

Waldek, obyś nie okazał się w tej materii naiwny.
Do jakiego lasu? Przecież niedługo całe lasy mogą stać się własnością prywatną.
I jeszcze karę Ci wlepią za zjadanie ślimaka. Tu chodzi o pewien rytm zabierania wolności, którego sądząc z powyższego, nie chcesz dostrzec. Chodzi o to, że najpierw zabiorą Ci suplementy, potem zabronią Ci cokolwiek hodować i uprawiać. Będziesz miał chipa do sklepu. Jak nie zechcesz, nic nie kupisz. Chipy będą na ubraniach i na opakowaniach plastikowego żarcia. Pozostanie Ci polowanie na czterech kończynach bez broni, bo jej posiadanie zostanie zabronione całkowicie. Broń będą mieć jeno pały i wojo, a Ty będziesz uzbrojony w kruche zęby i ideologię. Za mało.

Tomek
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lip 01, 2009 16:48   

Zgodzę się Marishką i Tomkiem.
Stosują metodę małych kroczków.Właśnie tak jak pisze MiT -najpierw zabiorą suplementy -ludzie będą szczerzyć zęby z zachwytu,że nie jest tak źle,bo mogli zabronić ziół .
Potem zabiorą zioła -ludzie też będą szcześliwi ,że to nie jest jeszcze najgorzej,bo można sobie je na łące zerwać.Następnie zabiorą łąki i ludzie też będą szczerzyć zęby,tłumacząć sobie ,że też nie jest jeszcze tak źle-to jest samooszukiwanie się.Nic tutaj nie da radość z tego,że się czegoś nie stosuje i mogą tego zabraniać,bo przyjdzie moment ,że zabronią i tego ,co stosujesz.
W ogóle jak można być szcześliwym z tego,że ktoś kogoś ogranicza? że ktoś komuś czegoś zabrania?
Kim trzeba być ,zeby jeszcze się z tego cieszyć? Nie bądźmy ślepi moi drodzy,nie przymykajmy oczu na to,co normalnym nie jest.
Ostatnio zmieniony przez Iga Śro Lip 01, 2009 18:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Śro Lip 01, 2009 17:27   

No dokladnie, Iga "wporzo" pisze.
Dac jej wodki! (poki jest legalna)

Tez mialem wrazenie, ze sie robi z igly widdly, ale teraz mam wrazenie, ze specjalnie tworzy sie mity w okol tego kodeksu, (ze np zwierzeta miesne beda obligatoryjnie napromieniowywane) po to by celowo osmieszyc i zdegradowac chec oporu!

Jak jak przeczytalem gdzieniegdzie rozne przesadyzmy to tez wpierw stwierdzilem, ze nie ma sensu zadawac sie z ortodoksami, i ze pewne teorie to czyste science fiction.

Ale nie dajmy sie zmylic!
Juz sam fakt, ze w tym przedsiewzieciu bierze udzial taka zbrodnicza organizacja jak WHO powinien wzbudzic nasza czujnosc.

Ja chce miec prawo kupic sobie kilogram witaminy C, zarowno syntetycznej jak i naturalnej. Oczywiscie powinna byc obowiazkowo oznaczona jakie jest jej pochodzenie itd.
A to co z nia zrobie, to juz jest moja prywatna sprawa - dopoki nie naruszam niczyjej wolnosci, tzn nie otruje tym nikogo, nie zniszcze srodowiska itdd.
A moze ja kwasem askorbinowym mam kaprys sobie wymyc kibel?
Zaden konowal z WHO nie powinien mi tego zabraniac!

Co do suplementow to ja osobiscie nie odczuje ich braku, mam podejscie takie jak Waldek do tej sprawy obecnie. (no moze z wyjatkiem witaminy C, ktora czasem incydentalnie w wiekszych dawkach wydaje sie byc jednak bardzo przyddatna, choc jest nienaturalna).

Ale w dalszej kolejnosci te konowaly moga wpasc na kolejne glupie pomysly.
Moga na przyklad zaczac mnie bronic przed wszystkim co naturalne - taki jest trend!
Juz sa pomysly by sprzedawac tylko mieso mrozone ponizej jakiejstam granicznej temperatury, serio!
A niech sami sie zamroza, niech sie potem wypasteryzuja, ale od mojej wolnosci WONT.

Precz z komuna!
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lip 01, 2009 18:08   

Cytat:
Moga na przyklad zaczac mnie bronic przed wszystkim co naturalne - taki jest trend!


Dziwne, bo ja widzę też GIGANTYCZNY trend odwrotny. Masz wybór na co wolisz patrzeć imo. Na "czereśnie nie pryskane" czy na reklamy margaryny i jakiś tam kodeksów dla planktonu.

Ja przyszłość kodeksu widzę tak jak margaryn i "piramidy zdrowia" WHO. Niby wprowadzili, przegłosowali i uznali, wszędzie trąbią, że tłuszcz nasycony zabija, ale nadal można sobie nakupić baraniego sadła choćby tonę. Tacy ludzie jak my sobie spokojnie obchodzą takie rzeczy. Wizualizują, doceniają i ogarniają się za tym czego chcą, zamiast biadolić i narzekać, że super niania nie reklamuje surowych jąder barana. A co mnie to obchodzi co jakieś WHO robi i inne kukły z tv? Nic. 8-)

Mogę być za Westonowym żywieniem. A nie przeciw kodeksowi i WHO.

Zdrowie, surowy low carb, miód, miksturę i zioła mogę używać, doceniać, chwalić, produkować i promować wśród rodziny, znajomych i w necie. Mogę tłumaczyć artykuły, a nawet jeść publicznie móżdżek i surowe mięso z kawałami łoju (co robiłem wielokrotnie).

Jednak na pewno nie będę przeciw niczemu protestował, narzekał, chodził na durne manify, jęczał, trząsł się ze strachu, naprawiał i pouczał innych ludzi. Co to to nie. Do takiej roboty to we mnie kompana nie znajdziecie.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lip 01, 2009 18:27   

Jest takie przysłowie i nie wiedzieć czemu ludzie się jemu podporządkowują ;
"Mądry głupiemu zawsze ustąpi" - no i mamy to,co mamy :roll:
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lip 01, 2009 20:25   

zenon napisał/a:

Ale nie dajmy sie zmylic!

"Więc wy młodzi nie dajcie zniszczyć się
Zbierzcie się w grupę nie dajcie się zastraszyć
A to co wywalczycie zostanie w duszach waszych " :hah:

Cytat:
ale od mojej wolnosci WONT.
Precz z komuna!

Dołączam sie do tego ; WONT od mojej wolności!!! 8-)
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lip 01, 2009 20:28   

Albo dobra rozważmy sobie najgorsze. Jest demo-kreacja. Ok. Rządy większości. Większośc ludzi jest brzydka, głupia, słucha Dody i nie ma żadnej wiedzy o żywności. Zero. Nul. I nie gadajcie o jakiejś tam em-patologii. Choćbyś piszczał i bił ich linijką po łapach nie przełkną surowego jądra, nie zapamiętaja jego proporcji. Sory. Masz 1 głos, a dwóch pijaków 2. Plus jeden zjarany świadek jechowy i pani higenistka typu odżywczo-czuciowego równa się 4 do 1. Dlatego kodeks przechodzi. Gładko. Już obowiązuje. Wasze biadolenie i jęki nic nie pomogły. Może się tylko nastresowałeś Zenku zamiast robić tą stronke o Westonie.

Teraz surowa wątroba jagnięca z powodu tak wielkiej ilości witaminy A będzie w demo-kremacji lekiem dostepnym jedynie na receptę. :what: What a bzdura, ale dobra, jak najgorsze to najgorsze. Wtedy docenione zostaną perły tego forum, które mamy "w pogotowiu" w sam raz na tę okazję. Dobrze będzie zamiast narzekania "jak jest zle i gorzej", co oczywiście nic nie da, zakumać się z Grizlim, Beatą i chłopakiem jej dziewczyny. Wystawią ładną receptę na surowy 3 miesięczny high meat "bo na to jestem chory" i dostajesz "cymes pierwszego sortu" podczas gdy plankton bidoli, że "kurami w markecie trują". A to tylko przykładowe rozwiązanie z niezliczonych możliwych. Kodeks dla nas nie będzie istniał tak jak markety.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
Magdalinha 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 16 Paź 2008
Posty: 881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lip 01, 2009 20:54   

Waldek B napisał/a:

Choćbyś piszczał i bił ich linijką po łapach nie przełkną surowego jądra, nie zapamiętaja jego proporcji. Sory. Masz 1 głos, a dwóch pijaków 2. Plus jeden zjarany świadek jechowy i pani higenistka typu odżywczo-czuciowego równa się 4 do 1.

:hah:
 
     
Magdalinha 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 16 Paź 2008
Posty: 881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lip 01, 2009 21:02   

A na serio to przecież Kodeks A jest początkiem ograniczania wolności - i o to chodzi w tym wszystkim.
Można było na jakiejś stronie podpisać petycję o wprowadzenie referendum w sprawie Kodeksu - tyle można było zrobić (na razie nie będę szukać linka).
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Śro Lip 01, 2009 23:17   

M i T napisał/a:
Waldek, obyś nie okazał się w tej materii naiwny.
Do jakiego lasu? Przecież niedługo całe lasy mogą stać się własnością prywatną.
I jeszcze karę Ci wlepią za zjadanie ślimaka. Tu chodzi o pewien rytm zabierania wolności, którego sądząc z powyższego, nie chcesz dostrzec. Chodzi o to, że najpierw zabiorą Ci suplementy, potem zabronią Ci cokolwiek hodować i uprawiać. Będziesz miał chipa do sklepu. Jak nie zechcesz, nic nie kupisz. Chipy będą na ubraniach i na opakowaniach plastikowego żarcia. Pozostanie Ci polowanie na czterech kończynach bez broni, bo jej posiadanie zostanie zabronione całkowicie. Broń będą mieć jeno pały i wojo, a Ty będziesz uzbrojony w kruche zęby i ideologię. Za mało.
Tomek

I tu niestety Tomek ma rację.
Właśnie rozmawialiśmy na temat faceta, który do legalnej wiatrówki taśmą izolacyjną przymocował sobie dziecinny wskaźnik laserowy. Wylądował z wyrokiem za posiadanie broni z celownikiem laserowym.
Papugi rządzą światem. Na tyle oczywiście, na ile pozwolą im właściciele świata.
JW
 
     
Magdalinha 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 16 Paź 2008
Posty: 881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 02, 2009 06:25   

Więc Waldku gdybyś spotkał Morfeusza, który by Ci dał do wyboru czerwoną lub niebieską pigułkę, to wybrałbyś niebieską? :hah:
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 02, 2009 20:05   

zieloną 8-)
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 02, 2009 20:19   

Waldek B napisał/a:
zieloną 8-)

A gdybys spotkal "na plazy" kobiete o imieniu "....."
o ktorej myslalbys ze jest "szczupla"
bo w wirtualu za taka chce uchodzic. :hah:

Jednak ku twemu wielkiemu zaskoczeniu
zobaczylbys otyla "plain mumsy" :razz:

To co bys zrobil? :shock:
.
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pią Lip 17, 2009 01:03   

Mimo tego, że Brukselscy Bandyci spod znaku idei New World Order i tak osiągną swoje - to ja dziś z dumą mogę powiedzieć TERAZ POLSKA - mimo tego, że patriotyzm to dla mnie jakiś dziwny i podejrzany stan umysłu.

W mainstreamie piszą tak oto:
Cytat:
Polski zakaz uprawy
roślin GMO nielegalny


Polska naruszyła unijne zobowiązania w kwestii GMO - orzekł Europejski Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu. Chodzi o wprowadzony przez polski rząd zakaz swobodnego obrotu nasionami genetycznie zmodyfikowanych roślin oraz odmowę wpisu odmian GMO do krajowego rejestru odmian.
27 kwietnia 2006 roku Polska wprowadziła przepisy, zmieniające ustawę o nasiennictwie oraz ustawę o ochronie roślin. Przepisy te wprowadziły całkowity zakaz handlu nasionami GMO na terytorium Polski - i w rezultacie uniemożliwiają wpisanie odmian roślin modyfikowanych genetycznie do polskiego rejestru.
Nowelizacja wprowadziła do ustawy o nasiennictwie art. 57 ust. 3, który stanowi wprost, że "materiał siewny odmian genetycznie zmodyfikowanych nie może być dopuszczony do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej".

Wbrew unijnemu prawu

Tymczasem - zgodnie z unijnym prawem - państwa członkowskie nie mogą zakazywać, ograniczać i utrudniać wprowadzenia do obrotu organizmów GMO, jeśli takie rośliny zostały dopuszczone na szczeblu unijnym. A unijny katalog odmian dopuszczonych do użytku rośliny GMO obejmuje.
Dlatego Trybunał orzekł, że Polska uchybiła ciążącym na niej zobowiązaniom unijnym. Podkreślił, że prezentując swoje stanowisko Polska skoncentrowała się jedynie na zagadnieniach etycznych i religijnych i powoływała się na chrześcijańską koncepcję życia, która sprzeciwia się temu, by stworzone przez Boga organizmy żywe były przedmiotem
manipulacji.Trybunał uznał jednak, że Polska nie wykazała, iż zaskarżone przepisy faktycznie realizują cele etyczne i religijne. Nie znalazł też uzasadnienia dla argumentów dotyczących obaw o zdrowie publiczne i środowisko oraz silnego oporu społeczeństwa wobec GMO.
Zgodnie z przepisami, ale na minimalną skalę

W listopadzie 2008 r. polski rząd przyjął ramowe stanowisko dotyczące organizmów genetycznie zmodyfikowanych (GMO). Zgodnie z nim dopuszcza się hodowlę takich roślin w warunkach laboratoryjnych. Natomiast jest przeciwny wprowadzaniu do obrotu produktów GMO. Opowiada się także przeciw uprawom roślin genetycznie zmodyfikowanych. Projekt ustawy o GMO, zaakceptowany przez Brukselę, został przyjęty komitet Europejski Rady Ministrów. Ustawa ma wejść w życie pod koniec roku.

Pod koniec maja szef resortu rolnictwa Marek Sawicki zapewnił, że projekt ustawy o GMO będzie zgodny z unijnymi przepisami, ale uprawa roślin genetycznie modyfikowanych zostanie ograniczona do minimum. Dodał, że możliwa uprawa roślin GMO na cele badawcze, natomiast uprawa na cele konsumpcyjne będzie obwarowana "wszelkimi możliwymi" ograniczeniami. Nie ujawnił jednak, o jakie ograniczenia chodzi.

GMO - czyli co?

Genetycznie modyfikowane organizmy (GMO) to organizmy, których materiał genetyczny (DNA lub RNA) zmieniono za pomocą technik biologii molekularnej. Najczęściej, modyfikacja polega na włączeniu do genomu zmienianego organizmu obcego genu, np. pochodzącego od innego gatunku. W ten sposób powstaje zupełnie nowy gatunek, wyposażony w nową cechę. W przypadku roślin może to być odporność na konkretne środki chwastobójcze lub na pasożyty.


Narzut obowiązku GMO ściśle wiąże się z C.A. jak i również z lobbowaniem przez zbrodniczego molocha o nazwie Monsanto.
Jest mi - powtarzam to po raz kolejny- wstyd, że poparłem akces do takiej stajni Augiasza.
Wykończą nas. Tego rodzaju ustalenia czynione są na każdym ze spotkań Bilderberg Group.

Tomek
 
     
krzysztof2

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 756
Wysłany: Nie Lip 19, 2009 10:08   

WITAM :hug:

ostatni post w temacie:
http://www.dobradieta.pl/...=16087&start=30

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :hug:
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Lip 20, 2009 22:39   

M i T napisał/a:

Jest mi - powtarzam to po raz kolejny- wstyd, że poparłem akces do takiej stajni Augiasza.
Wykończą nas. Tego rodzaju ustalenia czynione są na każdym ze spotkań Bilderberg Group.
Tomek

Zupełnie niesłusznie. Przystąpienie do Unii to wybór mniejszego zła. Bez członkostwa w Unii Polska po raz kolejny zostałaby rozebrana pomiędzy Moskwą a Berlinem. Najpierw gospodarczo, a potem politycznie. Cały świat uznałby, że jest to sprawa wewnętrzna tych krajów i ponownie wszyscy zaczęliby powtarzać, że nie będą umierać za Danzig.
JW
 
     
krzysztof2

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 756
Wysłany: Pon Wrz 28, 2009 13:57   

WITAM :hug:

Czy wiesz dlaczego nas niepokoi Dyrektywa 2002/46/EC UE, która wejdzie w życie dnia 01.01.2010 również w Polsce ??

W skrócie: wycofanie z rynku Unii Europejskiej tysięcy naturalnych suplementów...

Zapraszamy na seminarium Codex Alimentrius a nasze zdrowie...2

WARSZAWA 27.10.2009, WROCŁAW 28.10.2009, POZNAŃ 29.10.2009
http://kodeks-a-zdrowie.pl/


Prowadzący seminarium:

* dr Robert Verkerk BSc MSc DIC PhD - Dyrektor Wykonawczy i Naukowy, Alliance for Natural Health (ANH), Wielka Brytania

*dr Roman Andrzej Śniady - członek zarządu Koalicji Polska wolna od GMO

* prof. dr hab. Maria Dorota Majewska – nuerobiolog w specjalnym video wywiadzie dla kampanii natura bez granic.

Na seminarium dowiesz się:

- czym jest Codex Alimentarius i jakie zagrożenia niesie dla Twojego zdrowia i wolności wyboru

- jakie inne Dyrektywy UE nas niepokoją, a które dotykają naszego zdrowia

- jak ochronić własną działalność jeżeli prowadzisz gabinet medycyny naturalnej, praktykę zielarską lub jesteś producentem/ dystrybutorem/sprzedawcą ziół lub suplementów, żywności ekologicznej

- jak ochronić medycynę naturalną, naturalne preparaty lecznicze i wolność słowa w zakresie ich wpływu na zdrowie

- jak chronić wysokie standardy żywności tradycyjnej i ekologicznej oraz rynek ekologiczny przed dominacją masowej produkcji i upadkiem MŚP

- jaki wpływ ma GMO (genetycznie modyfikowane organizmy) na nasze zdrowie (najnowsze badania), nasze polskie rolnictwo, Naturę i ekonomię

- czy rzeczywiście szczepienia są "złotym środkiem" na zdrowie

- jakie mogą być następstwa szczepień

- czy świńska grypa jest taka groźna; czy grozi nam jej pandemia;

- jak wziąć swoje zdrowie we własne ręce

- co możesz zrobić dla siebie, dla swoich bliskich i dla społeczeństwa

- i wiele więcej cennych informacji dla ochrony Twojego zdrowia i wolności wyboru.


Zapraszamy :

* środowiska i osoby związane: z produkcją i dystrybucją naturalnej żywności, ziołolecznictwem oraz innymi formami medycyny naturalnej
* przedstawicieli instytucji państwowych w szczególności stojących na straży naszego zdrowia i bezpieczeństwo żywności
*przedstawicieli mediów
* osoby świadomie dbające o swoje zdrowie
* osoby zainteresowane rozwojem społeczeństwa obywatelskiego
* osoby zainteresowane szeroko pojętą dyskusją publiczną.

Zaproszeni goście do dyskusji :

* przedstawiciele instytucji państwowych odpowiedzialnych za zdrowie obywateli i za jakość pożywienia w tym Ministerstwa Zdrowia, IJHARS (Punkt Konsultacyjny Kodeksu Żywnościowego)
*przedstawiciele niezależnych naukowców i medycyny alternatywnej

* przedstawiciele organizacji ekologicznych i konsumenckich.


Prosimy o rozesłanie powyższej informacji do osób, firm, zainteresowanych.

Więcej na http://kodeks-a-zdrowie.pl/

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :papa:
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 15:02   

Wlasnie slucham TOK FM, dyskusja o GMO.

Rozmawia 2 profesorow:
profesor Aniol - konfident, konowal, zwolennik "nowoczesnej technologii"
profesor Tadeusz Zarski :viva: :viva: :viva:

KMWTW
Kto sluchal ten wie.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Śro Mar 17, 2010 20:09   

Ciekawe, co znów powiedzą (radiowa TrUjka, god. 21:00)?

http://www.polskieradio.p...ykul147798.html

Już samo to pytanie ("Czy słusznie?") w kontekście protestów przeciwko GMO jest rozwalające :faint:

Marishka
 
     
krzysztof2

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 756
Wysłany: Nie Sie 08, 2010 10:47   

WITAM :hug:

Komunikat Zarządu Polskiej Izby Zielarsko-Medycznej
http://www.izbazielarska....8d9ecb9&dzial=3
Cytat:

Katowice, 17.05.2010r.
Polska Izba Zielarsko-Medyczna i Drogeryjna, przedstawia aktualną sytuację, w jakiej znalazło się ok. 1200 sklepów zielarsko-medycznych i wpływ tej sytuacji na dostęp obywateli do leków roślinnych oraz na przyszłość Zielarstwa w Polsce.

W 2009 r. Ministerstwo Zdrowia opublikowało dwa akty prawne, regulujące zasady obrotu pozaaptecznego produktami leczniczymi, dopuszczonymi do sprzedaży w sklepach zielarsko-medycznych.

Były to:
- Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 02.02.2009r. w sprawie kryteriów klasyfikacji produktów leczniczych, które mogą być dopuszczone do obrotu w placówkach obrotu pozaaptecznego oraz punktach aptecznych /Dz.U. nr 24, poz.151 /.

- Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 06.10.2009 r. w sprawie wykazu produktów leczniczych, które mogą być dopuszczone do obrotu w placówkach obrotu pozaaptecznego oraz punktach aptecznych. /Dz.U. nr 171, poz.1335 /.


W efekcie ogłoszenia tych dwóch rozporządzeń, ze sklepów zielarsko-medycznych wycofano ogromną ilość, tj. ok. 1000 podstawowych ziół i leków, które dostępne były w naszych sklepach od kilkudziesięciu lat.

Wśród skreślonych produktów leczniczych znalazły się tak podstawowe leki jak maść ichtiolowa, maść bursztynowa, maść cynkowa, Rutinoscorbin , Validol, witamina C 200mg a nawet sól bocheńska czy pasta borowinowa.

Niestety Polska Izba Zielarsko-Medyczna i Drogeryjna nie znalazła się w gronie organizacji, do których projekt rozporządzenia został skierowany do konsultacji zewnętrznych. Wśród podmiotów, z którymi konsultowano rozporządzenie znalazło się nawet Stowarzyszenie Zagranicznych Producentów i Importerów Leków Weterynaryjnych natomiast Polska Izba Zielarsko-Medyczna, której członków dotyczyły te rozporządzenia, została w konsultacjach pominięta. Projekt rozporządzenia w sprawie kryteriów przekazany został do uzgodnień zewnętrznych w dniu 12 listopada 2008r. z terminem zgłaszania uwag do dnia 19 listopada 2008r. Przez kilka dni był zatem dostępny na stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia. Trzeba było wyjątkowego szczęścia żeby projekt ten na stronach internetowych zauważyć w ciągu tych paru dni.

W październiku 2009r., po licznych głosach krytycznych pod adresem rozporządzenia z 06.10.2009r. Ministerstwo Zdrowia przyznało się do popełnienia błędu i obiecało jak najszybciej poprawić rozporządzenie.

Pierwszą próbę podjęto w grudniu 2009r. Na stronach internetowych Ministerstwa pojawił się projekt wykazu, który był tak zły, że Ministerstwo Zdrowia samo wycofało się z tego projektu.

Również w grudniu PIZMiD uzyskała odpowiedź na pismo z prośbą o ustalenie terminu spotkania
w Ministerstwie Zdrowia. Ustalono termin na 08.01.2010r. W spotkaniu uczestniczyli, z ramienia Ministerstwa Zdrowia Dyrektor Departamentu Leków dr Giermaziak, oraz przedstawiciele PIZMiD. Niestety ustalenia poczynione na tym spotkaniu nie weszły w życie i tym samym rozmowy te nie przyniosły żadnych efektów.

Przedstawiciele sklepów zielarsko-medycznych zwrócili się też o pomoc do Nadzwyczajnej Komisji „Przyjazne Państwo”. Dezyderat nr 29 Komisji zalecił Ministerstwu Zdrowia zlikwidowanie barier w działalności sklepów zielarskich. Na kolejnym posiedzeniu komisji „Przyjazne Państwo”, w dniu 17.03.2010r. przedstawiciele Ministerstwa przedstawili odpowiedź na dezyderat. Odpowiedź ta została odrzucona przez Posłów z Komisji. Przewodniczący Komisji śp. Poseł Woda wnioskował o przywrócenie wcześniejszych przepisów regulujących sprzedaż leków w sklepach zielarskich.

W tym samym dniu tj. 17.03.2010r. pojawił się na stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia nowy wykaz produktów leczniczych. Oczekiwaliśmy go z dużą niecierpliwością gdyż sytuacja ekonomiczna sklepów zielarsko-medycznych pogarszała się z dnia na dzień. Nasi klienci, przede wszystkim ludzie starsi też liczyli na przywrócenie skreślonych leków do sprzedaży w naszych sklepach. Nie bez znaczenia jest fakt, że większość leków, które zostały skreślone to głównie tańsze, polskie leki.

Niestety, Ministerstwo Zdrowia w opublikowanym projekcie rozporządzenia w sprawie wykazu produktów leczniczych 17.03.2010r. przedstawiło wykaz, który o kolejne kilkaset pozycji zmniejszył ilość leków w stosunku do wykazu z października. A zdawało się nam w październiku 2009 r., że już nie może być gorzej. Skreślono dodatkowo takie leki jak Amol, Raphacholin C i niektóre zioła.

Polska Izba Zielarsko-Medyczna wzięła udział w konsultacjach społecznych tego projektu rozporządzenia. Wskazaliśmy na liczne usterki i błędy oraz niezgodność rozporządzenia z prawem Polskim
i Unijnym. Na nasze pismo nie uzyskaliśmy odpowiedzi. Nie uzyskaliśmy również odpowiedzi na dwa pisma z lutego i marca, w których PIZMiD zwracała się do Ministerstwa z prośbą o ustalenie terminu spotkania w sprawie wykazu produktów leczniczych. Mimo, że obydwa pisma wpłynęły do kancelarii Ministerstwa i zostały tam zarejestrowane do dziś tj. do dnia 17.05.2010r. nie otrzymaliśmy na nie odpowiedzi.

Natomiast w dniu 29.04.2010r. pojawił się na stronach internetowych MZ kolejny projekt rozporządzenia. Termin konsultacji społecznych został określony na dzień 07.05.2010r. Załącznik zawierający wykaz produktów dopuszczonych do obrotu w sklepach zielarsko-medycznych był nieaktywny aż do dnia 30.04.2010r. kiedy to, po naszej interwencji w Ministerstwie poprawiono dokument.

PIZMiD zwróciła się do Ministerstwa z wnioskiem o przedłużenie terminu konsultacji ze względu na błąd techniczny w opublikowanym projekcie oraz przypadające w tym okresie trzy dni ustawowo wolne od pracy, co w efekcie dawało cztery dni robocze na przygotowanie opinii. Ministerstwo Zdrowia odmówiło.

Projekt z 29.04.2010r. nie uwzględnił poprawek jakie zgłosiliśmy do projektu z marca 2010r. Nie poprawiono żadnych błędów, pojawiły się natomiast nowe błędy techniczne i merytoryczne. W ustalonym terminie zgłosiliśmy uwagi do tego projektu.

W związku z tragiczną sytuacją sklepów zielarskich i trwającymi już siedem miesięcy kolejnymi, nieudanymi próbami Ministerstwa poprawienia wadliwych rozporządzeń, Zarząd PIZMiD postanowił podjąć decyzję o zamanifestowaniu naszych problemów na ulicach Warszawy tj. przed gmachami Sejmu i Ministerstwa Zdrowia.

W dniu 12.05.2010r. otrzymaliśmy do wiadomości kolejną odpowiedź ministra Twardowskiego na dezyderat nr 29 komisji „Przyjazne Państwo”. Wynikało z niej, że Ministerstwo nie zamierza w żaden sposób wyjść naprzeciw problemom zielarzy.

Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy z Ministerstwa Zdrowia żadnej odpowiedzi na nasze pisma
i opinie. Trudno za taką odpowiedź uznać telefoniczną informację, przekazaną w dniu 13.05.2010r o godz. 13, że minister Twardowski oczekuje prezesa PIZMiD na spotkaniu o godz. 11 następnego dnia, tj. 14.05.2010r. w Warszawie, w sprawie złożonych przez Izbę pism. Dobry obyczaj nakazuje zawiadomić zainteresowane strony przynajmniej 24 godz. wcześniej przed planowanym spotkaniem i podać konkretny temat mającego się odbyć spotkania. W kontekście opublikowanej w dniu 12.05.2010r. odpowiedzi na dezyderat, przedstawiającej stanowisko Ministerstwa w sprawie sklepów zielarsko-medycznych, Zarząd PIZMiD uznał za zasadne nie brać udziału w spotkaniu 14.05.2009r.

Wszystkie swoje decyzje Ministerstwo Zdrowia uzasadnia troską o bezpieczeństwo i zdrowie pacjenta.

Pragniemy zaznaczyć, że nie zmieniło się bezpieczeństwo stosowania produktów leczniczych wycofanych
z obrotu w sklepach zielarsko-medycznych. Zmianie nie uległy też warunki przechowywania i dystrybucji produktów leczniczych, gdyż sklepy zielarsko-medyczne spełniają wszystkie wymogi stawiane przez ustawę Prawo Farmaceutyczne i późniejsze rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie kwalifikacji osób wydających produkty lecznicze w placówkach obrotu pozaaptecznego, a także wymogów, jakim powinien odpowiadać lokal i wyposażenie tych placówek /Dz.U.Nr 21, poz.118/. Przestrzeganie w/w aktów prawnych w sklepach zielarsko-medycznych nadzorowane jest przez Wojewódzkich Inspektorów Farmaceutycznych.

W imię bezpieczeństwa pacjenta, ograniczono również sprzedaż produktów leczniczych tylko do najmniejszych opakowań. Klient sklepu zielarskiego może kupić dowolną ilość opakowań każdego leku i tu Ministerstwo Zdrowia nie ustanawia progu zakupowego, natomiast warunkiem dopuszczenia do obrotu jest fakt, że musi być to opakowanie o najmniejszej ilości tabletek lub najmniejszej gramaturze w przypadku maści.
Np. można kupić nawet dwadzieścia opakowań tabletek Apap, jedynym warunkiem jest to żeby były to opakowania maksymalnie po 12 tbl. Opakowania większe, tańsze mogą być dostępne tylko w aptekach.

Równocześnie, wszystkie odebrane nam produkty lecznicze, mimo troski Ministerstwa Zdrowia o bezpieczeństwo obywateli, dostępne są w dowolnie dużych opakowaniach, w aptekach internetowych.

Każdy z nas może kupić w aptece internetowej dowolny lek dostępny bez recepty, nawet Gripex czy Ibuprom Zatoki, leki które nigdy nie były dostępne w sklepach zielarsko-medycznych. Jednym kliknięciem na klawiaturze komputera można kupić lek, bez konsultacji z farmaceutą, bez informacji czy robi to osoba dorosła czy też dziecko i kurier dostarczy nam przesyłkę do domu. Kurier, który nie zna nawet treści ulotki informacyjnej , nie zna warunków właściwego przechowywania dostarczanych leków i który często nawet nie ma świadomości tego, że w przesyłce znajduje się produkt leczniczy.

Wprowadzone przez Ministerstwo Zdrowia ograniczenia w dystrybucji produktów leczniczych w sklepach zielarsko-medycznych, doprowadziły już do likwidacji wielu sklepów zielarsko-medycznych. Jeśli ta sytuacja nie zmieni się, to doprowadzi to w efekcie do masowej likwidacji tych podmiotów gospodarczych. Niezwykle istotne jest, to że sklepy zielarsko-medyczne są ostatnim ogniwem łańcucha łączącego rolników-plantatorów ziół, producentów leków ziołowych, producentów preparatów uzdrowiskowych i balneologicznych. W przypadku likwidacji sklepów zielarsko-medycznych, zostanie zakłócona dystrybucja wielu leków ziołowych, które to leki niekoniecznie znajdą się w ofercie aptek.

Doprowadzi to do osłabienia, a nawet likwidacji hurtowni leków ziołowych , małych przedsiębiorstw produkujących leki ziołowe, a w efekcie uderzy w rolników plantatorów. W efekcie spowoduje to nieodwracalne osłabienie pozycji Zielarstwa w Polsce.

Polska Izba Zielarsko-Medyczna i Drogeryjna podjęła wiele prób przeciwdziałania zaistniałej sytuacji.

W sklepach zielarsko-medycznych w całej Polsce zbieraliśmy podpisy klientów naszych sklepów, którzy nie wyrażają zgody na takie działania Ministerstwa Zdrowia. Zebraliśmy ponad 40 tysięcy podpisów niezadowolonych z wprowadzonych ograniczeń klientów.

W naszej sprawie złożyli interpelacje poselskie w Sejmie m.in. posłowie Bolesław Piecha, Ryszard Zawadzki. Uzyskaliśmy poparcie senatora Zbigniewa Szaleńca.

Zarząd PIZMiD stoi na stanowisku, że tragiczna i z dnia na dzień pogarszająca się sytuacja sklepów zielarsko-medycznych wymaga podjęcia zdecydowanych działań.

Brak reakcji ze strony Ministerstwa na nasze problemy, będące efektem złych rozporządzeńi nadmiernie przedłużających się w czasie prób poprawienia tych aktów prawnych, doprowadziły do podjęcia tak trudnego i ostatecznego kroku jakim jest manifestacja.

Zapowiedziany na dzień 19.05.2010r protest ma na celu przywrócenie skreślonych z wykazu produktów leczniczych. Naszym zdaniem ich usunięcie z wykazu z pewnością nie było podyktowane dbałością o zdrowie
i bezpieczeństwo obywateli.

Zniesienie barier w działaniu sklepów zielarsko-medycznych, spełniających istotną rolę w szeroko rozumianej profilaktyce zdrowotnej, niewątpliwie przyczyni się do poprawy stanu zdrowia społeczeństwa i umocni wielowiekowe tradycje zielarstwa w Polsce.



POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :papa:
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Nie Wrz 19, 2010 21:03   

http://www.youtube.com/watch?v=4lpxM1gwmCg
http://www.stopcodex.pl/
Ostatnio zmieniony przez RAW0+ Nie Wrz 19, 2010 21:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 09:15   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
M i T napisał/a:

Jest mi - powtarzam to po raz kolejny- wstyd, że poparłem akces do takiej stajni Augiasza.
Wykończą nas. Tego rodzaju ustalenia czynione są na każdym ze spotkań Bilderberg Group.
Tomek

Zupełnie niesłusznie. Przystąpienie do Unii to wybór mniejszego zła. Bez członkostwa w Unii Polska po raz kolejny zostałaby rozebrana pomiędzy Moskwą a Berlinem. Najpierw gospodarczo, a potem politycznie. Cały świat uznałby, że jest to sprawa wewnętrzna tych krajów i ponownie wszyscy zaczęliby powtarzać, że nie będą umierać za Danzig.
JW


Mnie to zadziwia ,takie wymachiwanie szabelką i próby wygrażania sąsiadom , ze strony kraju , który za II RP miał dobre stosunki tylko z Rumunią a obecnie w nieomal 1/3 obejmuje terytoria praktycznie nigdy wcześniej do niego nie należące , ani etnicznie ani kulturowo.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 10:20   

Ma Pan rację, to zdumiewające.
Tym bardziej, że nasza historia dokładnie zdyskredytowała takie zachowania naszych przodków. Chociażby sojusz ze Szwedami w wojnie z Piotrem I.
I nadal historia niczego nie nauczyła. Widocznie polskie plemię ma szablę wdrukowaną w chromosomy.

Nawet tu, na tym forum Kodeks żywieniowy zwisa i powiewa. Pisano o wszystkim tylko nie o Kodeksie. Temat Kodeksu istnieje ponad rok, dwukrotnie dłużej niż Katastrofa samolotu prezydenckiego.
Wynik jest porażający 38 postów i 3766 wyświetleń dla Kodeksu,
a dla dwukrotnie młodszej Katastrofy 997 postów i 42724 wyświetleń.
Nawet temat Pogoda, rówieśnik tematu Kodeks, ma 559 postów i 17770 wyświetleń.

Tu, na tym forum poświęconym zdrowiu, rozdzieranie narodowych ran i walenie krzyżem po łbie jest dwudziestokrotnie bardziej interesujące, niż Kodeks, który decyduje o naszym zdrowiu.
Więc niech się Pan nie dziwi, że zamiast antyszambrować w kuluarach Komisji Europejskiej, która decyduje o Polsce, obywatele RP en masse walczą o Czeczenów, sprawdzają podejrzliwie posiadanie napletka (u innych), próbują znaleźć haka na Piłsudskiego, śledzą i pietnują zdrajców okrągłostołowych, itd, itp.
JW
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 10:57   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Ma Pan rację, to zdumiewające.
Tym bardziej, że nasza historia dokładnie zdyskredytowała takie zachowania naszych przodków. Nawet tu, na tym forum Kodeks żywieniowy zwisa i powiewa. Pisano o wszystkim tylko nie o Kodeksie. Temat Kodeksu istnieje ponad rok, dwukrotnie dłużej niż Katastrofa samolotu prezydenckiego.
Wynik jest porażający 38 postów i 3766 wyświetleń dla Kodeksu,
a dla dwukrotnie młodszej Katastrofy 997 postów i 42724 wyświetleń.
Nawet temat Pogoda, rówieśnik tematu Kodeks, ma 559 postów i 17770 wyświetleń.

Więc niech się Pan nie dziwi, że zamiast antyszambrować w kuluarach Komisji Europejskiej, która decyduje o Polsce, obywatele RP en masse walczą o Czeczenów, sprawdzają podejrzliwie posiadanie napletka (u innych), próbują znaleźć haka na Piłsudskiego, śledzą i pietnują zdrajców okrągłostołowych, itd, itp.
JW


Zasadniczo zawsze mam wątpliwości czy istnieje coś takiego jak mentalność narodowa.Niemniej jednak jakaś skaza istnieje.I generalnie chyba polega na nieumiejętności dokonania racjonalnego rachunku za i przeciw.Zamiast pragmatyzmu ideologizowanie lub teorie spiskowe.Postawiłbym tezę ,że (choć różnie z różnymi narodami bywało) nasz był zawsze nauczany mitologii a nie historii.Nawet dyskusja o codex al.powinna być racjonalna.A ja bym zaczął od pytania : qui bono?
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 11:25   

Po pierwsze od kiedy w gazecie czy szkiełku (TV) przekazywana jest informacja, która ma znaczenie dla społeczeństwa. Większość informacji ma odwrócić uwagę. Dzięki internetowi można zaczerpnąć trochę prawdy przepuszczając informacje przez mocny filtr. Internet nie daje się w prostu sposób kontrolować.

Chcą nas chronić przed czymś co jest stosowane od setek lat a nie mają zastrzeżeń co do skutków ubocznych leków. Wiadomo jak nie posmarujesz nie pojedziesz. Takich absurdów jest masa niestety ludzie nie potrafią myśleć samodzielnie. Jak już się zbiorą w sobie to nie potrafią stanąć w jednym szeregu w spólnej sprawie - stwierdzając mnie to nie dotyczy. Ludzie stali się ubezwłasnowolnieni. W teorii mamy prawo, które powstało, aby chronić słabszych przed silniejszymi. Rzeczywistość jest zgoła odmienna.

Wolność depcze się na każdym kroku wysublimowanymi metodami
http://www.youtube.com/watch?v=DAwmX5O-FAE
jeszcze nie dawno jeden z drugim powiedziałby, że bron akustyczna to jakieś urojenia. W każdej opowieści jest ziarnko prawdy. A od ziarnka do ziarnka mamy tada :)
Tylko Ci co mają nieźle wyprany mózg są wstanie poświecić swobodę wyboru dla tzw ochrony :razz:
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 08:49   

Mariusz_ napisał/a:
W teorii mamy prawo, które powstało, aby chronić słabszych przed silniejszymi. Rzeczywistość jest zgoła odmienna.

Z jakiej racji miałoby być inaczej? Prawo opracowują prawnicy. Już pomijając predyspozycje psychiczne, jakie trzeba mieć do tej profesji, to przecież byliby idiotami, gdyby nie konstruowali prawa pod własne potrzeby.
Przeciętny hydraulik też kładzie rury, jak jemu wygodniej, a nie jak powinien, gdy tylko inwestor nie dopilnuje.
A prawników pilnują prawnicy. Sami sobie zlecają i sami siebie nadzorują.
To jak ma być?
JW
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 16:14   

Podobno mamy wolną konkurencje. Dlaczego w takim razie Naczelna Rada Adwokacka ogranicza dostęp obywatela do prawnika,radcy prawnego,notariusza. W przeliczeniu na liczbę mieszkańców plasujemy się chyba na szarym końcu? Rynek sam wyparłby tych słabych i nie dających sobie rady a tak mamy nieliczną grupkę (tych miernych z nazwiskiem po tatusiu) spijającą śmietankę. Tu nie stosujemy zasad wolnej konkurencji??? Stosujemy ją wtedy kiedy nam wygodnie... Od taki polskie piekiełko!!-wybiórczość
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 16:25   

Mariusz_ napisał/a:
Podobno mamy wolną konkurencje. Dlaczego w takim razie Naczelna Rada Adwokacka ogranicza dostęp obywatela do prawnika,radcy prawnego,notariusza. W przeliczeniu na liczbę mieszkańców plasujemy się chyba na szarym końcu? Rynek sam wyparłby tych słabych i nie dających sobie rady a tak mamy nieliczną grupkę (tych miernych z nazwiskiem po tatusiu) spijającą śmietankę. Tu nie stosujemy zasad wolnej konkurencji??? Stosujemy ją wtedy kiedy nam wygodnie... Od taki polskie piekiełko!!-wybiórczość

Mariusz to jest niestety nawiekszy problem w nieistniejacej juz "Polsce",
to nalezy natychmiast zmienic. 8-)

Gdyby np. Janusz Palikot zamiescil to w swoim programie
zostalbym niechybnie aktywnym wolontariuszem w jego partii. 8-)

Zobaczymy czy ktokolwiek zechce cos zmienic,
w tym "gnojowisku". :razz: :razz: :razz:
.
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 17:53   

fink napisał/a:
...Dlaczego Palikot zapowiada tylko to i owo, niby przedstawia program swojej potencjalnej przyszłej partii, a nie przedstawił żadnego projektu tej czy innej ustawy przez niego zapowiadanej, w ramach PO, w ramach tego rządu ? Umie robić zadymę na blogu i przed kamerami o Kaczyńskiego, a tego nie potrafi ? Odpowiedź znasz, czy mam Ci napisać jak chłop krowie na rowie ?...

Obawiam sie Fink, ze Jarek z PiS zaczyna dryfowac na pozycje
gdzie juz od dawna "osiadl" JKM. 8-)

Co z tego, ze JKM jest najblizej mojej wizji,
kiedy w tym "gnojowisku" niema realnej szansy na sprawowanie wladzy. :razz:

Jarek i PiS jako tako jeszcze wypadaja,
ale jak zabraknie Ojca Dyrektora to bedzie tragedia. :-(

Skoro nastroje "antyklerykalne" sa na takim poziomie
to nalezy wprowadzac reformy nawet na tej "fali". 8-)

SEGREGACJA to jedyna droga aby
to "gnojowisko" zamienilo sie w RAJ. 8-)
.
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 19:07   

fink napisał/a:
...Grizzly, po pierwsze to pisałem konkretnie o Palikocie i tym co on robi obecnie jako poseł PO i jako poseł w ogóle. Do tego się nie odniosłeś...

Przyznaje, ze Palikot zaistnial dzieki atakom na idee "Segregacji",
tego "plankton" nie moze przelknac. 8-)

Sama swiadomosc, ze moze istniec ktos "lepszy"
jest nie do zniesienia dla egalitarnych mieszkancow "gnojowiska". :hihi:

Fink to wlasnie tutaj tkwi caly problem! 8-)
.
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 19:13   

fink napisał/a:
...należy głosować na tych co mają najwięcej w "sondażach" (już nawet pomijając to, że te "sondaże" są obecnie z dużym prawdopobieństwem ustawione przez Donka) ?...

Jesli ktos obieca zlikwidowanie "gnojowiska"
to nalezy na niego zaglosowac. 8-)

To jedyny sposob na likwidacje tego "szamba",
ktore odziedziczylismy po prl. :razz:

BTW
Janusz Palikot jeszcze nie oglosil planu likwidacji "gnojowiska",
natomiast ma potencjal aby taki plan nakreslic i realizowac. 8-)
.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 21:35   

Pytanie: Gdzie jest najwięcej prawników?
Odpowiedź: w USA.
Pytanie: Co sądzi przeciętny Amerykanin o prawnikach amerykańskich?
Odpowiedź: ku... ... fiu...

Więc nie bijmy się tak bardzo w we własne piersi, bo ta amerykanizacja palestry dopiero przed nami.
Wyśmiewaliśmy się kiedyś, że na szampanach w USA pisze ostrzeżenie: do otwierania nie używać korkociągu.
Zrozumiemy na czym polega prawo, gdy u nas na każdym widelcu zaczną pisać ostrzeżenia: nie używać do dłubania w oku, bo może to spowodować trwałe kalectwo.
JW
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Śro Wrz 22, 2010 11:49   

Dlaczego patrzy Pan na beznadziejną w moich oczach U.S.. Jakie oni mają tradycje 300 lat wstecz ;)
W U.S trzeba wszystko opisywać co by sobie krzywdy nie zrobili- taka ich wolność, kontrolowana wolność lol. Tak mają sprasowane mózgi, kt nie potrafią samodzielnie używać. W Polsce zmierzamy w podobnym kierunku. Spójrzmy na obecne pokolenia mają być przyszłością naszego nardu :) GTA itp :)
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Wrz 22, 2010 12:56   

Brytyjczycy juz sie chca wypisywac z eurokolchozu, my mozemy byc nastepni, nie mam nic przeciwko
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 20:06   

No to coś na bieżąco o GMO

http://astromaria.wordpre...odpisz-petycje/

i jeszcze to:

o pracach sejmowych

http://transgeniczneorgan...9/gmo-w-sejmie/

mogłabym tak jeszcze ale czytam to i czytam już chyba drugi rok i dochodze do wniosku, że jak tak dłużej pomodyfikują te zboża to mnie już to nie ruszy bo wiem, że szkodza. Ale gorzej ze wszystkimi dodatkami, jakie jeszcze się robi z udziałem zbóż. Wtedy zostanie już tylko jedzenie mięsa i warzyw. Ale mięso jakie będzie jeśli zwierzęta będa jadły modyfikowaną paszę. Szkoda myśleć.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
krzysztof2

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 756
Wysłany: Pon Paź 18, 2010 21:20   

WITAM :hug:

Czyżby Eu chciała zrealizować zamierzenia odnośnie usunięcia ziół z ryku i czy przydomowe ogródki z ziołami będzie nielegalne ?

"Big Pharma Scores Big Win: Medicinal Herbs Will Disappear in EU"
http://gaia-health.com/ar...appear-eu.shtml
http://www.youtube.com/watch?v=c2eZ0AzXdvg

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :papa:
 
     
Zielony Karzeł 

Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 282
Skąd: Gniezno
Wysłany: Wto Paź 19, 2010 07:41   

sylwiazłodzi napisał/a:

mogłabym tak jeszcze ale czytam to i czytam już chyba drugi rok i dochodze do wniosku, że jak tak dłużej pomodyfikują te zboża to mnie już to nie ruszy bo wiem, że szkodza. Ale gorzej ze wszystkimi dodatkami, jakie jeszcze się robi z udziałem zbóż. Wtedy zostanie już tylko jedzenie mięsa i warzyw. Ale mięso jakie będzie jeśli zwierzęta będa jadły modyfikowaną paszę. Szkoda myśleć.


Monsanto już "weszło" w rynek owoców i warzyw... Jeszcze nie używa inżynierii genetycznej do ich modyfikacji, ale w warzywach i owocach już siedzi.

http://www.forbes.com/for...s-monsanto.html
_________________
Mój nick - Zielony Karzeł Reakcji. Cały niestety się nie mieści.

Blog o permakulturze, produktywnych leśnych ogrodach, hodowli zwierząt i ekologii.
 
 
     
krzysztof2

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 756
Wysłany: Czw Mar 17, 2011 09:46   

WITAM :hug:

W tym miejscu była informacja dotycząca zamierzeń FDA odnośnie surowej żywności
http://www.dobradieta.pl/...p=136706#136706

Okazuje się , że wytyczne Cod.Alime. są powoli acz skutecznie wdrażane.
Tym razem chodzi o projekt ustawy S 510.

Senate Bill S 510 Food Safety Modernization Act vote imminent: Would outlaw gardening and saving seeds
http://www.naturalnews.co..._Act_seeds.html
http://translate.google.p...l%26prmd%3Divns
Cytat:

Modernizacja Bezpieczeństwa Żywności zakazuje uprawy ogródków i zbierania nasion. Daje ona rządowi USA władzę nad prawem publiki do uprawy, handlu i transportu jakiejkolwiek żywności. Rząd USA dostał władzę nad pomidorkami w ogródku, można aresztować i uwięzić za przewóz i sprzedaż własnych ogórków na ryneczku. Kanadyjski obserwator polityki żywnościowej, dr Shiv Chopra mówił: Będzie to najbardziej dotkliwa władza przeciw uprawie, handlowi i konsumpcji produktów żywnościowych i rolnych z własnego wyboru - będzie niekonstytucyjna
Tyrańskie prawo umieszcza WSZELKĄ produkcję żywności, w tym twój ogródek, pod jurysdykcją … Department of Homeland Security, nowej bezpieki USA. Tak, tej samej, która wprowadza skanery całego (nagiego) ciała na lotniskach i programy obmacywania pasażerów. Prawo S 510 daje też rządowi USA moc aresztowania każdego producenta żywności w ogródku jako oszusta (szmuglarza) za hodowlę salaty i sprzedaż jej na rynku warzywnym. Ustawa zrzeka się suwerenności USA w dziedzinie produkcji żywności, przez poddanie się decyzjom Światowej Organizacji Zdrowia i Codex Alimentarius. Zbieranie i zachowywanie nasion staje się przestępstwem, a w oczywisty sposób chronione są „interesy” Monsanto, które ma monopol na nasiona.



POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :papa:

oczywiście miało być wdrażane
Ostatnio zmieniony przez krzysztof2 Czw Mar 17, 2011 21:19, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
krzysztof2

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 756
Wysłany: Czw Mar 31, 2011 13:56   

WITAM :hug:

Rożne komentarze można poczytać na temat owego rozporządzenia - najlepiej samemu postudiować przepisy i wyciągnąć wnioski.

Do wglądu w języku polskim
26/03/2011: " Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) nr 297/2011 z dnia 25 marca 2011 r. wprowadzające specjalne warunki regulujące przywóz paszy i żywności pochodzących lub wysyłanych z Japonii w następstwie wypadku w elektrowni jądrowej Fukushima (Tekst mający znaczenie dla EOG) "
http://eur-lex.europa.eu/pl/index.htm
pdf
http://eur-lex.europa.eu/...005:0008:PL:PDF

Cytat:

(1)
...przewidziano możliwość przyjęcia odpowiednich unijnych środków nadzwyczajnych w odniesieni do żywności i paszy przywożonych z państwa trzeciego w celu ochrony zdrowia publicznego...



Rzeczywiście mamy do czynienia z szybką ścieżkę legislacyjną - ( w trybie pilnym ) - będzie obowiązywało do 30 czerwca
Cytat:

Artykuł 9
Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie następnego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej
...
Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.



POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :papa:
Ostatnio zmieniony przez krzysztof2 Czw Mar 31, 2011 13:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved