Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:07
ASTMA I BRAK WĘCHU
Autor Wiadomość
ELA333

Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 35
Wysłany: Pią Lis 13, 2009 14:08   ASTMA I BRAK WĘCHU

Nie wiecie jak dieta niskowęglowodanowa wpływa na astmatyków ? Moja mama która ma 60 lat choruje na astmę i nie ma węchu - to przez leki które stosuje. Od pewnego czasu też zainteresowała się dietą niskowęglowodanową i pomału ją wdraża w życie. Może jest jakaś nadzieja, że odzyska węch ???
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pią Lis 13, 2009 14:14   

Jedna sugestia, nawet na filmach mocno punktowana: w chwili silnego stresu, człowiek sięga po inhalator, bo dostaje ataku astmy. Cóż, niektórzy mają rzs, inni astmę lub pop-alergie (na pyłki i duperelki), ale to i tak jeden wór: choroby psychosomatyczne.

Tomek
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Pią Lis 13, 2009 15:00   

Wiele lat wstecz "likarka" przepisala mi jakies lekarstwo chyba przeciwgrypowe. Stracilem zupelnie wech.
Dawala mi do sprawdzenia cos do wachania i nic nie czulem. Znajomy mial dwuskladnikowy klej do klejenia plytek marmurowych i mowil, ze to bardzo smierdzi. Dal mi powachac z puszki, bo powiedzielem, ze i tak nie mam wechu. Smrodu nie rozpoznalem ale mnie zatkalo. Pomalu zaczalem odzyskiwac wech. Po roku (okolo) odzyskalem wech i wyweszylem niedzwiedzia, ze smierdzi.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lis 13, 2009 19:51   

Kangur napisał/a:
Wiele lat wstecz "likarka" przepisala mi jakies lekarstwo chyba przeciwgrypowe. Stracilem zupelnie wech.
Dawala mi do sprawdzenia cos do wachania i nic nie czulem. Znajomy mial dwuskladnikowy klej do klejenia plytek marmurowych i mowil, ze to bardzo smierdzi. Dal mi powachac z puszki, bo powiedzielem, ze i tak nie mam wechu. Smrodu nie rozpoznalem ale mnie zatkalo. Pomalu zaczalem odzyskiwac wech. Po roku (okolo) odzyskalem wech i wyweszylem niedzwiedzia, ze smierdzi.

Pouczająca historia Kangur ,to daje wielką nadzieję ,że niektórym wzrok się na Forum poprawi :)
 
     
ashkar
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lis 13, 2009 22:47   

Z tego co pamiętam węch powiązany jest z funkcją nerek. Mam znajomego któremu lekarze wmawiają że traci węch (i smak) przez krzywą przegrodę nosa. Co ciekawe odzyskuje on raz na jakiś czas i smak i węch. Myślę że częściowo też te zaburzenia związane mogą być z zatokami, a także z alergiami, uczuleniami. Ogólnie rzecz biorąc zatruciem organizmu. Podejrzewam też że zaburzone zmysły ma bardzo spora ilość ludzi ze względu na niewłaściwą dietę, zanieczyszczenia, lekarstwa. Ważne jest tu także oddychanie a więc i nerwy, zatem i stres.

Z pewnością można ten stan odwrócić ale nie wystarczy tylko zmiana diety w przypadku osoby która przyjmuje lekarstwa i jest chora, trzeba leczyć całe ciało.

Dieta jest tylko jednym z czynników które wpływają pozytywnie bądź negatywnie na stan zmysłów, według mnie i moich doświadczeń dieta nisko węglowodanowa ma bardzo dobry wpływ na funkcje organizmu, aczkolwiek w przypadku chorób a szczególniej "leczenia" może być to za mało lub
 
     
koffin

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 482
Wysłany: Wto Gru 02, 2014 18:29   

Chciałbym doradzić pewnej osobie- ta osoba po zjedzeniu sernika: sernik jeżeli jest zrobiony z margaryny to zawiera oleje palmowy, rzepakowe.
Reakcja natychmiastowa po kilku sekundach musi zrobić wdech i wydech automatycznie.
Czy to są reakcje świadczące o astmie czy reakcja na alergię oleju np palmowego czy coś innego, pasożyty? Po zjedzeniu miodu z żóltkami jaj czuje delikatny chłód na rękach etc.
Proszę Was porady.
Ostatnio zmieniony przez koffin Wto Gru 02, 2014 18:31, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
opiotr 

Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 133
Wysłany: Wto Gru 02, 2014 19:09   

Reakcje na oleje łatwo sprawdzić za pomocą podawanej metody EBW lub VVV, posmarować pod jednym okiem jednym olejem a pod drugim innym...
 
     
koffin

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 482
Wysłany: Wto Gru 02, 2014 19:31   

I jakie objawy muszą wystąpic wtedy?
Ta osoba zjada sernik lub np batona który ma w sobie syrop glukozowy i olej palmowy.
Ty tak szczerze z tymi olejami smarując sobie twarz :) ?
Ostatnio zmieniony przez koffin Wto Gru 02, 2014 19:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Wto Gru 16, 2014 22:18   

koffin jakbyś wiedział nie musiałbyś pytać:

alergiczne zapalenie spojówek dla przykładu w ciężkim przypadku a wprzypadku posmarowania rzeczonym smalcem czy innym olejem kontaktowe zapalenie spojówek, czego wstępem jest zaczerwienie lub swędzenie nie tylko skóry ale własnie miejsc, które najszybciej mogą zareagować czyli gałki ocznej, w której jako jedynej poza łza jest też kontakt ze śluzówka jak w gardle i nosie.

http://alergie.mp.pl/chor...w.html?id=57892
cyt:
Do alergicznych chorób oczu należy także tzw. kontaktowe zapalenie spojówek i powiek wywołane alergenami kontaktowymi.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved