Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Hannibal
Sob Gru 22, 2012 16:07
Glukozamina- to daje jakies wymierne efekty?
Autor Wiadomość
bejrutek 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 208
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 18:26   Glukozamina- to daje jakies wymierne efekty?

Przepraszam, że zanudzam, bo pewnie na jednym forum było to poruszane. Ale na każdym forum w sumie wszystko sprowadzało się do powtarzania, że gdzieś tam były jakieś badania i że niby to pomaga :-? ... A ze swojego doświadczenia, co możecie o tej glukozaminie powiedzieć ??... Ja biegam śr 30 km tygodniowo. Nie powiem, bo czasami mnie coś tam boli. Taka glukozamina coś mi da?? Czy poprostu i tak wszystko wcześniej czy pózniej sprowadzi się do regeneracyjnego odpoczynku ??
Ostatnio zmieniony przez Molka Sob Wrz 24, 2011 21:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 19:04   

Długa przerwa w treningach, sen i regeneracja to konieczność, bo na niezaleczonych kontuzjach już nie jeden się przejechał.

Z dodatków bardziej polecam kurację dobrej jakości miśkami haribo (2 rano, 2 wieczorem przez miesiąc, dwa). Muszą być oryginalne z BONN. Jakkolwiek dziwnym się to wydaje, te produkowane gdzie indziej mają skuteczność glukozaminy, czyli żadną.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
Ostatnio zmieniony przez Waldek B Sob Lis 21, 2009 19:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
bejrutek 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 208
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 20:02   

ok, rozumie, że jeśli zależy mi na specjalnym dostarczaniu glukozaminy to lepiej sprawić sobie miśki haribo z BONN i odpuścić sobie te biedne preparaty

z drugiej strony jak patrze na te preparaty i co tam piszą. że efekt po iluś tam tygodniach i Twoje twierdzenie, że po dwóch miesiącach coś odczuje, to dochodzę do wniosku, że wystarczy chyba normalna dieta i odpoczynek i po tych dwóch miesiącach będzie taki sam efekt... :roll: :-D
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 20:11   

bejrutek napisał/a:
wystarczy chyba normalna dieta i odpoczynek i po tych dwóch miesiącach będzie taki sam efekt... :roll: :-D

zależy, co rozumiesz przez "normalną dietę" :D
jeśli będziesz jadał białka o wysokiej wartości biologicznej takiej jak serca, nerki, wątrobę, mózg, śledzionę, grasicę, tarczycę, nadnercza, oczy, jądra, czy ozory, a także żółtka to powinno być spoko
oczywiście wszystko w wersji "ekstra dziewiczej" 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
bejrutek 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 208
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 20:34   

z punktu widzenia tego forum, to moja dieta jest biedna... dla niektórych to raczej nadaje się resocjalizacji :-D ...trochę przesadzam ze słodkimi, takie przyzwyczajenia :-( ... interesuje się ta surowizną, ale nigdy nie próbowałem, oprócz surowych ryb... zdaje sobie sprawę z jakości ryb, ale nawet to surowe rybie mięso sprawiało poczucie lekkości na żołądku..


wracając do tematu... generalnie chodzi o to, że nie chce się dać zrobić w bambuko z tymi preparatami z glukozaminą, skoro organizm sam to sobie syntetyzuje... bardzo podejrzany jest dla mnie ten okres po którym ma nastąpić to cudowne wyleczenie... przecież i bez tego, trochę odpoczynku i organizm w takim okresie sam sobie z tym poradzi i pewnie nawet szybciej... może czegoś nie zauważam i dlatego pytam.. :)
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 20:42   

http://www.dobradieta.pl/...ghlight=#103342
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
bejrutek 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 208
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 21:28   

dzięki za link:)
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 21:49   

Waldek B napisał/a:
polecam kurację dobrej jakości miśkami haribo (2 rano, 2 wieczorem przez miesiąc, dwa). Muszą być oryginalne z BONN.


Te prawdziwe z Bonn są do kupienia w... salonach EMPIKu :what: - takie po ponad 400g pakowane. O dziwo nie znaleźliśmy ich w "normalnych" sklepach.

Marishka
 
     
figa


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1142
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Pon Lis 23, 2009 21:43   

Bywają -nawet w Netto i Cauflandzie -ale o wiele droższe niż u pań ,które sprzedają sprowadzony towar z Niemiec [5,50zł za 300g]
2 sztuki :hah: paczka w trzy dni :sad: juz nie kupuje..
_________________
pozdrawiam
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 29, 2009 13:03   

Może warto potrenować siłę woli, np postawić kilo żelków w słoju na widoku i nie jeść. :-D

I w ogóle dojść do przyczyn niedietetycznych dlaczego psychika jest tak zaniedbana, a wola słabiutka.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
figa


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1142
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Nie Lis 29, 2009 22:12   

Waldek -
Nie wiem dlaczego, :shock: dopiero mi uswiadomiłeś - :mad:
ale ćwicze chowając w najdziwniejsze miejsca i problem z odkopaniem
i odswieżaniem pamieci.
na wierzchu -NIE... :shock:
propo zelków ,kupiłam lepsze -takie w okrągłym pudełeczku ,krajowe
,mało słodkie 400g 5,50 zł. też u pań na targu .[70g węgli w 100 g]
_________________
pozdrawiam
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 22:09   

Oral Glucosamine in Doses Used to Treat Osteoarthritis Worsens Insulin Resistance
http://journals.lww.com/a...to_Treat.3.aspx
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
orangego 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 20
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Czw Gru 24, 2009 06:52   

"Jadę" na glukozaminie od bardzo dawna już.
Być może teraz już dawałbym bez niej rady ale kiedyś moje stawy płakały i wtedy właśnie trzymała mnie w kupie.

Wymierne efekty - ? To znaczy co ?
Poprostu stawy nie bolą...
_________________
Do odważnych świat należy...
 
     
jatoja 
JA to JA


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 323
Wysłany: Czw Sie 12, 2010 18:50   

bejrutek napisał/a:
Taka glukozamina coś mi da??

moze dac. ja niby bralem, niby bylo lepiej, ale ogolnie moglo to byc spowodowane po prostu leczeniem - bralem po kontuzji i po operacjach, a wiec moglo sie po prostu goic i bez glukozaminy.
Jednak znajomy ktory stoi na bramce w klubioe mowi ze jak bierze glukozamine to go kolana nie bola (stoi po kilka godzin dziennie w miejscu). Nien wiem jednak czy bral sama czy w jakims prepracie typu Animal Flex proponowanym przez Kevo
Ostatnio zmieniony przez jatoja Czw Sie 12, 2010 19:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
tomtom

Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 416
Wysłany: Pon Sie 16, 2010 04:24   

ale wykopaliska, czegoś z 2007 nie ma? :D

glukozamina w niektórych przypadkach bardzo pomaga, w innych w ogóle. Kwestia konkretnego schorzenia czy przypadłości. W tym konkretnym przypadku (bieganie) lepiej od glukozaminy działa bieganie "naturalne", przy bieganiu "z pięty" żadne suplementy nie uratują stawów, co najwyżej oddalą widmo kalectwa.

Co do miśków, można albo żelatynę z miśków (która ma jednak bardzo małą skuteczność), albo preparaty na jej bazie z apteki czy ze sklepów dla sportoców - już trochę lepiej, albo grzyby (skuteczność potwierdzona klinicznie). Jedno i to samo, czyli półprodukty dzięki którym organizm łatwiej tworzy chrząstkę. Jedyna różnica to kwestia przyswajalności. Nic wspólnego z glukozaminą nie mają.

A jak już jesteśmy przy temacie, na kolagen nic tak nie pomaga, jak skrzyp i witamina C. Skrzyp gotowany przez pół godziny, duuuże dawki, witamina C - dawki jeszcze większe. Nie zaszkodzą :D
 
     
jatoja 
JA to JA


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 323
Wysłany: Czw Wrz 16, 2010 21:40   

M i T napisał/a:
Waldek B napisał/a:
polecam kurację dobrej jakości miśkami haribo (2 rano, 2 wieczorem przez miesiąc, dwa). Muszą być oryginalne z BONN.


Te prawdziwe z Bonn są do kupienia w... salonach EMPIKu :what: - takie po ponad 400g pakowane. O dziwo nie znaleźliśmy ich w "normalnych" sklepach.

Marishka

ja w empiju z BONN widzialem tylko mala paczke jakis mieszanek (zelki plus jakis asfalt). wieksze paczki byly wegierskie i z austrii. te z Bonn widzialem w Lidlu.
 
     
tomthemaster

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 164
Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 14:35   

Fitmax Cissus
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 09:45   

skrzypie mi w kolanie, czy zelki haribo pomagaja w tym problemie ? :viva:
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
jatoja 
JA to JA


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 323
Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 09:49   

zyon napisał/a:
skrzypie mi w kolanie, czy zelki haribo pomagaja w tym problemie ?

a propos - pisaliscie ze to miski haribo z bonn - czy to koniecznie musza byc miski ? czy wszystkie zelki haribo z bonn ??
_________________
dont judge me by my past - i dont live there anymore
 
     
tomthemaster

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 164
Wysłany: Wto Wrz 28, 2010 13:13   

Tak tylko miśki. Jeden warunek to muszą być aplikowane jak czopki doodbytnicze. :-D
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Wrz 29, 2010 08:41   

Kurde, ja najpierw wkladalem do odbytu a potem wyciagalem i ssalem :-/
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved