Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 11:36
Dobre bakterie chronią naszą skórę
Autor Wiadomość
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 17:58   Dobre bakterie chronią naszą skórę

http://wiadomosci.onet.pl...skore,item.html

Cytat:

Dobre bakterie chronią naszą skórę


Bakterie obecne na skórze chronią ją przed rozwojem stanów zapalnych - informują naukowcy z USA na łamach pisma "Nature Medicine".

W skład prawidłowej flory bakteryjnej skóry wchodzą między innymi niektóre szczepy gronkowców - potencjalnie niebezpieczne, kiedy są obecne pod powierzchnią warstw skóry, ale całkowicie nieszkodliwe na jej powierzchni.

Richard Gallo wraz z kolegami z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego odkrył mechanizm, dzięki któremu gronkowce hamują stany zapalne skóry. Okazuje się, że niezbędna w tym procesie jest cząsteczka o nazwie LTA, którą produkują gronkowce.

Autorzy badań wykazali, że LTA działa na komórki skóry poprzez tzw. receptory TLR2 i hamuje wydzielanie cząsteczek prozapalnych. To jak dotąd pierwsza praca wskazująca na udział flory bakteryjnej skóry w regulacji procesów zapalnych.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Czw Kwi 25, 2013 19:48   Re: Dobre bakterie chronią naszą skórę

Waldek B napisał/a:
http://wiadomosci.onet.pl/2083248,16,dobre_bakterie_chronia_nasza_skore,item.html

Cytat:

Dobre bakterie chronią naszą skórę


Bakterie obecne na skórze chronią ją przed rozwojem stanów zapalnych - informują naukowcy z USA na łamach pisma "Nature Medicine".

W skład prawidłowej flory bakteryjnej skóry wchodzą między innymi niektóre szczepy gronkowców - potencjalnie niebezpieczne, kiedy są obecne pod powierzchnią warstw skóry, ale całkowicie nieszkodliwe na jej powierzchni.

Richard Gallo wraz z kolegami z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego odkrył mechanizm, dzięki któremu gronkowce hamują stany zapalne skóry. Okazuje się, że niezbędna w tym procesie jest cząsteczka o nazwie LTA, którą produkują gronkowce.

Autorzy badań wykazali, że LTA działa na komórki skóry poprzez tzw. receptory TLR2 i hamuje wydzielanie cząsteczek prozapalnych. To jak dotąd pierwsza praca wskazująca na udział flory bakteryjnej skóry w regulacji procesów zapalnych.

To co na zewnatrz chroni, wewnątrz moze zabic. LTA wewnątrz organizmu działa odwrotnie, LTA wchodzi w sklad błony komorkowej bakterii, w momencie gdy np. taka bakteria pojawi sie w organizmie np. w krwi, pod wplywem bakteriolizyn zostaje naruszona jej błona komorkowa, uwolniony LTA działa wowczas prozapalnie, wrecz jest jednym z czynnikow zapoczatkowujacych SIRS.
 
     
koffin

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 482
Wysłany: Sob Kwi 27, 2013 21:12   Re: Dobre bakterie chronią naszą skórę

Molka napisał/a:
Waldek B napisał/a:
http://wiadomosci.onet.pl/2083248,16,dobre_bakterie_chronia_nasza_skore,item.html

Cytat:

Dobre bakterie chronią naszą skórę


Bakterie obecne na skórze chronią ją przed rozwojem stanów zapalnych - informują naukowcy z USA na łamach pisma "Nature Medicine".

W skład prawidłowej flory bakteryjnej skóry wchodzą między innymi niektóre szczepy gronkowców - potencjalnie niebezpieczne, kiedy są obecne pod powierzchnią warstw skóry, ale całkowicie nieszkodliwe na jej powierzchni.

Richard Gallo wraz z kolegami z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego odkrył mechanizm, dzięki któremu gronkowce hamują stany zapalne skóry. Okazuje się, że niezbędna w tym procesie jest cząsteczka o nazwie LTA, którą produkują gronkowce.

Autorzy badań wykazali, że LTA działa na komórki skóry poprzez tzw. receptory TLR2 i hamuje wydzielanie cząsteczek prozapalnych. To jak dotąd pierwsza praca wskazująca na udział flory bakteryjnej skóry w regulacji procesów zapalnych.

To co na zewnatrz chroni, wewnątrz moze zabic. LTA wewnątrz organizmu działa odwrotnie, LTA wchodzi w sklad błony komorkowej bakterii, w momencie gdy np. taka bakteria pojawi sie w organizmie np. w krwi, pod wplywem bakteriolizyn zostaje naruszona jej błona komorkowa, uwolniony LTA działa wowczas prozapalnie, wrecz jest jednym z czynnikow zapoczatkowujacych SIRS.





Akurat w tym czasie lecze sie antybiotkową mascia, czyli skad sie biorę te gronkowce, liszajec u mnie wystepuje i się nawrócil, ciekawe jaka przyczyna.. witanie się z kimś ?
Męczacy ten liszajec zakazny, bluzgalem aż..
 
     
AvetPharmaSklep 

Dołączyła: 11 Mar 2013
Posty: 35
Wysłany: Nie Kwi 28, 2013 01:34   

Skoro mowa o skórze... (Mam nadzieję, iż nie powtarzam tematu.) Ostatnio wiele słyszy się o mydłach aleppo. Stosowaliście? Warto?
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Nie Kwi 28, 2013 04:55   

AvetPharmaSklep napisał/a:
(Mam nadzieję, iż nie powtarzam tematu.)

Cytat:
Ja uzywam tylko mydla Aleppo plus krysztal pod pachę
http://www.dobradieta.pl/...ghlight=#206063

Cytat:
Dobry na peeling jest mak zmieszany na ręce z rozmydlonym Aleppo .
http://www.dobradieta.pl/...ghlight=#195300

Cytat:
Ja teraz używam mydła Aleppo i zwykłej jednorazówki bez paska do golenia.
http://www.dobradieta.pl/...ghlight=#141286

Cytat:
Ja sie czaje na mydlo Aleppo
http://www.dobradieta.pl/...ghlight=#132643

Cytat:
inne, które mam to Aleppo (syryjskie) - z 16% oleju laurowego
http://www.dobradieta.pl/...ghlight=#118929
 
     
xvk 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 715
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Kwi 28, 2013 17:24   

vvv napisał/a:
(Mam nadzieję, iż nie powtarzam tematu.)............

Dobre :D

Skoro jesteśmy przy temacie to napiszę (po raz pierwszy), że używam mydła z Aleppo 7% do mycia włosów. Nigdy z żadnego szamponu nie byłam tak zadowolona jak z tego mydła. Całe życie włosy przetłuszczały mi się szybciej niż chciałam. Zazwyczaj myłam je więc i układałam codziennie rano.
Z mydłem z Aleppo jak ręką odjął. Przestały się od razu przetłuszczać i dodatkowo dobrze się same układają, nie gniotą w nocy - same zalety. Szkoda, że tego szybciej nie wiedziałam. Tyle lat wcześniejszego wstawania, żeby dobrze wyglądać w pracy :P
Okazuje się, że przetłuszczanie włosów jest reakcją na agresywną chemię w szamponie, nawet jak on nazywa się "Delikatny".
Mydło jest niezwykle wydajne, więc cenowo też wychodzi taniej niż szampony.
Natura górą, jak zawsze :)
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Nie Kwi 28, 2013 17:40   

xvk napisał/a:
Całe życie włosy przetłuszczały mi się szybciej niż chciałam.

Tak bywa w młodości ;)
xvk napisał/a:
Przestały się od razu przetłuszczać

To tak jak u mnie, gdy skończyły mi się młodzieńcze pryszcze :medit:
Teraz się same układają i nie gniotą w nocy :>
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
xvk 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 715
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Kwi 28, 2013 18:19   

EAnna napisał/a:
Tak bywa w młodości ;)

Dowcipna jesteś. Skoro młodość trwa do 50-tki (a może dłużej?) to masz całkowitą rację :)
Pryszczy nigdy nie miałam, więc niewiele wiem w temacie.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Kwi 29, 2013 19:20   

Ech , ja musze myc głowe co drugi dzien, co z tego ze tak z 5cm od głowy w dół sa ok jak przy głowie sa nieciekawe na 3 dzien, lubie umyte puszyste włosy, kocham je takie :P
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Kwi 29, 2013 19:43   Re: Dobre bakterie chronią naszą skórę

koffin napisał/a:

Akurat w tym czasie lecze sie antybiotkową mascia, czyli skad sie biorę te gronkowce, liszajec u mnie wystepuje i się nawrócil, ciekawe jaka przyczyna.. witanie się z kimś ?
Męczacy ten liszajec zakazny, bluzgalem aż..

Kup sobie CITRSEPT i pij regularnie dodajac do cherbaty czy wody kilkanascie kropli, mozesz tez smarowac skóre rozcienczonym, powinno pomóc.
 
     
koffin

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 482
Wysłany: Czw Maj 02, 2013 22:48   Re: Dobre bakterie chronią naszą skórę

Molka napisał/a:
koffin napisał/a:

Akurat w tym czasie lecze sie antybiotkową mascia, czyli skad sie biorę te gronkowce, liszajec u mnie wystepuje i się nawrócil, ciekawe jaka przyczyna.. witanie się z kimś ?
Męczacy ten liszajec zakazny, bluzgalem aż..

Kup sobie CITRSEPT i pij regularnie dodajac do cherbaty czy wody kilkanascie kropli, mozesz tez smarowac skóre rozcienczonym, powinno pomóc.


Dziękuję za radę, juz prawie go nie ma ale być może się przyda tylko co z tym?
jaworek.net/kosmetyki/obalanie_mitow_grejpfrut.php
aworek.net/kosmetyki/obalanie_mitow_grejpfrut2.php

Jakiej firmy polecacie selen? Czy stearynian magnezu nie jest "Be"?
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8793
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 11:04   

xvk napisał/a:
Dowcipna jesteś. Skoro młodość trwa do 50-tki (a może dłużej?) to masz całkowitą rację :)
Pryszczy nigdy nie miałam, więc niewiele wiem w temacie.
W Oklahomie przeciętny mieszkaniec jest chłopakiem albo dziewczyną co najmniej do pięćdziesiątki i gdzieś tak dopiero koło 70-tki staje się seniorem.
JW
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 12:42   

Molka napisał/a:
Ech , ja musze myc głowe co drugi dzien, co z tego ze tak z 5cm od głowy w dół sa ok jak przy głowie sa nieciekawe na 3 dzien, lubie umyte puszyste włosy, kocham je takie :P

No ale czym Ty myjesz te włosy? Glinką marokańską, czymś naturalnym przyjaznym dla włosów, czy jakimiś szamponami z tenzydami?
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 19:49   

Hannibal napisał/a:
Molka napisał/a:
Ech , ja musze myc głowe co drugi dzien, co z tego ze tak z 5cm od głowy w dół sa ok jak przy głowie sa nieciekawe na 3 dzien, lubie umyte puszyste włosy, kocham je takie :P

No ale czym Ty myjesz te włosy? Glinką marokańską, czymś naturalnym przyjaznym dla włosów, czy jakimiś szamponami z tenzydami?

Szamponem dlatego tak czesto musze myc.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 20:04   

Molka napisał/a:
Szamponem dlatego tak czesto musze myc.

To po kiego gwinta ten szampon?
To tak jakbyś mówiła, że jesz dużo fasali i grochu i dlatego musisz tak dużo . Boki zrywać :what:
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Pią Maj 03, 2013 20:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 20:17   

Hannibal napisał/a:
Molka napisał/a:
Szamponem dlatego tak czesto musze myc.

To po kiego gwinta ten szampon?
To tak jakbyś mówiła, że jesz dużo fasali i grochu i dlatego musisz tak dużo . Boki zrywać :what:

Nie mam glinki ani nic naturalnego. Moze kiedys przyjdzie taki dzien ze zakupie glinke i zobacze jak to działa.

ps ciesze sie ze poprawilam Ci humor, smiech to zdrowie. :P
Ostatnio zmieniony przez Molka Pią Maj 03, 2013 20:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 20:23   

Polecam. Częściej niż raz na 2 tygodnie z reguły nie ma sensu być głowy. Oczywiście jak jest latem gorąco, dużo się pocimy to można po prostu włosy płukać samą wodą, najlepiej mięciutką.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 20:45   

Hannibal napisał/a:
Polecam. Częściej niż raz na 2 tygodnie z reguły nie ma sensu być głowy. Oczywiście jak jest latem gorąco, dużo się pocimy to można po prostu włosy płukać samą wodą, najlepiej mięciutką.

A ta mieciutka wode to skad bierzesz? deszczówka?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 21:05   

Molka napisał/a:
A ta mieciutka wode to skad bierzesz? deszczówka?

No ja do takiej w mieście nie mam dostępu. Myją normalną z kranu.
Ale jak ktoś mieszka na wsi to polecam deszczówkę rzecz jasna.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved