Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Krokodyl mentalny
Autor Wiadomość
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 15, 2010 05:56   Krokodyl mentalny

Cytat:
"Krokodyle"

Nazwa “k.” jest nazwą umowną. W pierwszym przybliżeniu można by nazwać kr. jako “obciążenie x” i dalej je badać, dokładniej je określać…

Jednak nazwa nie jest tu przypadkowa i z czasem można zrozumieć, iż Awiessałom Podwodnyj miał dużego czuja, żeby tak to nazwać.

Osoby obciążone przez krokodyla nazywam nosicielami.



Człowieka rozpoznajecie. Za jego plecami widać istotę podłączoną do człowieka niewidzialnymi łączami.

Krokodyl mentalny

Krokodyl mentalny prowokuje do tzw. “dyskusji”. Fora dyskusyjne [także "duchowe", a jakże] są pełne ludków posiadających krokodyle. Kr. mentalny będzie chciał właśnie “podyskutować”. “Przecież to takie twórcze, to takie rozwijające! Co, nie chcesz wymienić poglądów? Bo my, my to bardzo chcemy, jesteśmy tacy otwarci, gotowi..!”

No nie, nie chcę, nie chcę być mocno nadgryziony kolejny raz.

Ja oczywiście przez lata sam na forum próbowałem się uporać z niereformowalnymi trollami [tak są nazywane osoby obciążone kr.], próbowałem tłumaczyć, wyjaśniać, opisywać. A jak zostałem pojedzony, to tylko ja sam wiem. Ogromnie. Wprost proporcjonalnie do moich wysiłków “wypowiedzenia się”, aby “być zrozumianym”. Widzisz więc jaka to ściema, takie fora, gdzie niby jest wszystko cacy. Fora duchowe są tu do kwadratu oszukaństwem.
Na dzień dzisiejszy już nie mam ochoty kolejny raz wychodzić z otwartymi ranami na ciałach niewidzialnych. A zdarzało się to dość często. Aż pojąłem w czym rzecz, gdzie jest kłamstwo. I to, że ja owego kłamstwa nie naprawię, ani też tych ludków nie uleczę. Ich sprawa. Moja sprawa zaś jest taka, jaka jest moja własna wieloraka kondycja i czy o nią dbam.

Krokodyle inne podobnie działają. I podobnie można się od nich uwolnić – zostawić je, jakakolwiek interakcja z nimi degeneruje duszę, uszkadza ciała subtelne, drenuje ekspresowo z cennej energii życiowej.

Dajmy przykład. Krokodyl potrafi być poprawny politycznie a jednocześnie mocno poszarpać aurę, energie drugiej osoby.
Dwie panie: A i B rozmawiają między sobą na forum o żywieniu:

A:

Zaczne od tego ,ze od lat walcze z nadwagą . Próbowałam mase rożnych czasami dziwnych diet zaczynając od [...] Przez przypadek trafiłam na diete Protal wymyśloną przez francuskiego lekarza dr. Pierra Dukana.

Dziś mam 10 dzien tej diety i 7 kg. mniej!!!! Najwazniejsze jest to,ze nie chodze głodna, jem kiedy i ile chcę .
Dieta składa się z czterech następujących po sobie etapów:
[i tu następuje opis]

[osoba A się cieszy!]

B:

Jesli schudlas 7 kg w 10 dni (w co nie wierze) to 5 kg z tego to napewno woda z Twojego organizmu i zasiedziale “odpadki”.
A sama dieta to chyba cos jak dieta Plaz Poludniowych (South Beach).


[trzy momenty poniżające osobę A:
- nie wierzę, czyli mówisz nieprawdę
- w organiźmie masz odpadki i to zasiedziałe
- ta dieta to żadna nowość, czym się tu tak ekscytować?!]

A:

Zastanawiam sie dlaczego zarzucasz mi kłamstwo?
Nikogo nie namawiam do robienia tej diety, jesli ktos jest chętny to bardzo prosze.


[osoba A poczuła się dotknięta, jeśli nie podjedzona. Aura człowieka jest elementem bardzo delikatnym i krokodyl ma łatwość jej rozrywania. Osoba A czuje się skrzywdzona.]

B:

Powinnas sie nauczyc czytac ze zrozumieniem. Nie napisalam ze klamiesz,tylko ze ja w to nie wierze. Mysle ze nie zabronione jest wyrazanie swojej opini. Sama napisalas ze w czesci to woda, a wiec pozbycie sie wody to niestety nie chudniecie. Na internecie pisze wiele osob ktore podniecaja sie ze tak szybka gubia kilogramy. To fajnie ze sie chca tym podzielic z innymi,ale czy nie narazaja ich na szok dla organizmu i choroby? Nie pisze tego zeby Cie urazic,tylko zeby przestrzec.

Nie diety a poprostu zdrowe odzywianie i ruch powinno doprowadzic do spadku wagi.


[tu typowy docinek krokodyli! :-) Zamiast przyznać, że sporo skubnął i poniżył, to kr. wskazuje, że to A jest winna. Przeprosiny nie wchodzą w grę. Oczywiście - w sensie literalnym B ma rację - i do tego się doskonale odwołuje. Sprawy emocji, uczuć? Dla niego na pozór nie istnieją. Jednakże umie bardzo dobrze wygrywać na emocjach i manipulować. Osoba B nadal kontynuuje poniżanie os.A. B chce "przestrzec", jest przecież tak przyjazna! - piękny kamuflarz]

Ofiary krokodyli

Dobrymi dla kr. ofiarami są osoby mające tzw. “wzorce ofiary”. Gdzieś podświadomie mają zakodowane, że w życiu to często się obrywa i cierpi. No i osoby z krokodylem potwierdzają takie nieświadome przekonania. Dzieje się to często bez świadomej refleksji – dwoje ludzi “się spotyka” i już wiedzą, że są “dla siebie pisani”. Na nieszczęście to pisanie jest bardzo przykrym pisaniem, obejmującym wykorzystanie psychiczne, emocjonalne, a czasami i fizyczne. Drogą wyjścia jaką podają specjaliści jest zauważenie tej relacji z nosicielem krokodyla, ocena: ile zyskuję a ile tracę na tej relacji. I na koniec – decyzja – czy dalej tak chcę żyć.

Inny typ ofiary dla krokodyla

Innymi ofiarami dla krokodyli są osoby mające tzw. wejścia. I te osoby można określić jako “najlepszy typ ofiary”.

Osoby mające wejścia są mocno drażliwe i przewrażliwione, tak mają wielką potrzebę udowadniania różnych rzeczy! Są tak żądne dowodzenia swoich praw i ferowania oskarżeń! Są przekonane o swojej WYŻSZEJ WARTOŚCI ponad innymi ludźmi [często wyłącznie nieświadomie].

Ja taki byłem – tak byłem święcie przekonany o własnej mojej mądrości, o poprawności moich sądów, że byłem przekonany, iż mogę innych pouczać czy też ich ustawiać, jak mają żyć.

A krokodyl tylko na to czeka!!! Będąc w obecności krokodyla zwykle czuję energetyczne “węszenie”. “Kto mi chce podpaść? Czy ktoś tutaj obecny się stawia?” – tak mniej więcej w słowach można opisać to węszenie.

Oczywiście tu mocno się pokazuje, jak bardzo ofiary są podatne na atak, wręcz ciągnie je do sprawcy, do oprawcy, do agresora. Np. tak bardzo chcą go “poprawić” i zaczynają np. moralizować, czy tłumaczyć, czy poprawiać. Aż się trzęsą! Aż ich korci i świerzbi. A krok tylko na to czeka! Mam prawo do wolności, więc masz w dziób! i oddawaj energię.

Uwaga na bunt i gniew

To, że “mamy słuszność”, czy, że “zostaliśmy niesłusznie i podstępnie zaatakowani” tak naprawdę Wszechświata nie zainteresuje. Ani tym bardziej agresywnego krokodyla.

Walka przeciwko komuś, czemuś bardzo mocno wzmacnia poczucie własnego ja i – oczywiście – poprzez emocje, adrenalinę wzmacnia motywację do walki. A więc jest to mechanizm samonakręcający się. Warto sobie uświadomić, iż krokodylowi zależy na tym, żeby posiadał przeciwnika, który chce go zwalczyć. Nielogiczne? Logiczne, o ile zwrócisz uwagę, że krokodyl ZAWSZE z człowiekiem wygra. A więc posiadanie przeciwnika równe jest posiadaniu niewolnika, oddającego swoje energie i swoje ciała subtelne do jedzenia.

Walki z kr. więc nie można wygrać. Ale jak może dodać adrenaliny, ile poczucia żywotności!

Na krótką metę, na bieżąco, wygląda to więc bardzo zachęcająco. W sposób konkretny, cielesny mocno przekonuje, że robimy coś istotnego. [walcząc o słuszną sprawę, przeciwstawiając się symbiontowi].

Cóż, krokodyle, jak pokazało się na mnie samym, potrafią dać ogromnie dobre odczucia w zetknięciu z nimi. Wzrost żywotności u atakującego je. Wzrost poczucia sensu owego ataku! Dają odczucia, że to właśnie kontakt z NIMI daje owe pozytywne odczucia.

Jednakże kontynuowanie walki przeciwko kr. nad dłuższą metę może mocno odrzucić, odseparować nas od przeżywania spokoju czy szczęścia. Wchodzi się w świat nierealny, “zrobiony” na potrzeby omamienia. Po prostu wkręca jak narkotyk. I już nie jest tak “feeling right”.

Jak się mam sam/a oczyścić?

“Trzeba się oczyszczać, trzeba.. “- nie trzeba! Nikt nie narzuci wam tego, nie będzie nawet tego w stanie zrobić. Jest wolna wola.

Tutaj kilka sugestii, co do tego, jak można ewentualnie się kierować..

Przyjmuje się krokodyla z pewną intencją, więc i oczyszczanie z krokodyli jest też związane z pracą nad własnymi intencjami. Wtedy sam krokodyl nie jest aż taki straszny. Najgorsze jest to, żeby zrezygnować z intencji, które mogły sporo dać w naszym życiu. Któż by chciał się tego pozbywać [jeśli skutki nie są tak jakieś straszne]..

Jeśli wzięło się kr. dla swojej obrony – trzeba z tej obrony zrezygnować [i widzieć coś innego w zamian].

Jeśli wzięło się kr. dla swojego komfortu – trzeba z tego komfortu zrezygnować. [a ego pewnie nie będzie chciało.

Jeśli wzięło się kr. dla posiadania pewnych ponadprzeciętnych umiejętności - trzeba z tego wspomagania zrezygnować. [znowu, trzeba wiedzieć dla czego, z konkretnymi argumentami, z konkretnym innym pomysłem na życie, a może nie być lekko taki znaleźć, bo kr. dają dużo błyskotek.]


przydługa całość > http://swiatducha.wordpre...howe/krokodyle/
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
Ostatnio zmieniony przez Waldek B Sob Mar 13, 2010 11:07, w całości zmieniany 6 razy  
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 15, 2010 07:11   

i najlepsze

muzyka bez krokodyla:

http://www.youtube.com/wa...player_embedded

http://www.youtube.com/wa...player_embedded


muzyka z krokodylem:

http://www.youtube.com/wa...player_embedded

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Cytat:
Można poczuć tą atmosferę wysokich wibracji, swobody, luzu, zabawy.. [niebardzo czyste wibracje, ale jakie wysokie.., są one bardzo pociągające i bardzo inspirujące: - ja też tak chcę! - takie odczucie można mieć, prawda?]

jest w tym coś nadludzkiego, nieziemskiego.. i ludzie to uwielbiają :) Jest – pomimo bałaganu na planie taki “czysty”. To jest też cecha symbiontów, że potrafią iść prosto do celu.. a przynajmniej się zamierzać. I to też ludzie podziwiają. Generalnie krokodyle [i nosiciele oczywiście], są podziwiani.



http://www.youtube.com/wa...player_embedded

Cytat:
Freddie ma potężnego krokodyla przyczynowego, oraz pogryzione ciało mentalne.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 02:23   

Waldek B napisał/a:

http://www.youtube.com/watch?v=XlEsBaAFPoo

taaaak, ten krokodyl bardzo fajny - 10/10
w zasadzie Top Cat bardziej by pasowalo... niz jakis tam obslizgly ociezaly umyslowo krokodajl.
Ostatnio zmieniony przez _flo Wto Lut 16, 2010 02:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Are-Arre-Arrrwa

Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 12
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 21:21   Re: Krokodyl mentalny

Czym to ma sie roznic od zwykłych demonków / agregatorów idei / duchów / istot niewidzalnych / and stuff... ?

W kazdym razie so true ;) Dlatego ja juz zmieniam sobie haslo do profilu na takie, ktorego nie znam, jak mnie czasem przez weekendy najdzie ochota, zeby pogadac przez neta :) Ostatnio jak to zrobilem, to widze ze wykorzystaliscie stary fakt: nieobecni racji nie maja ;)
Ostatnio zmieniony przez Are-Arre-Arrrwa Sob Lut 20, 2010 21:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved