Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:12
Leczenie dziecka autystycznego dietą niskowęglowodanową
Autor Wiadomość
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Pon Sie 25, 2014 21:58   

dobra, za bardzo się przyczepiłam do tych serów i podpuszczki, dziękuję Eanna
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
gea

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 1354
Wysłany: Śro Wrz 24, 2014 18:33   

https://www.youtube.com/w...HVuDJ33&index=5 (biologiczne podłoże autyzmu)

Na końcu rada. Zmienić na pewien czas CAŁKOWICIE otoczenie dziecka. Łącznie z izolacją od rodziców.
_________________
gea
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Pią Lut 20, 2015 00:58   

Nie wiem czy będę pojawiać się częściej ??

Na razie zaliczyłam 1 semestr studiów ADMINISTRACJI.

Ufff. Sobie dowaliłam kolejny stres zanim się zdiagnozowałam całkowicie.

Ale cóż takie jest życie.

pozdrowienia

:D :D :D :D :D :D
Z D A Ł A M

HURRA

VVV DZIĘKUJĘ CI BAAAARDZO , WIESZ ZA CO.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Nie Maj 10, 2015 22:42   

Małe podsumowanie po 9 latach nadal DDP u mnie w porażeniu mózgowym i u syna choć nadal ma autyzm.

To podsumowanie dla nieuważnych czytelników, którzy myślą że nie mają czasu choćby na jednego emaila by mnie zapytać w skrócie jakie są efekty i co sądzę o stosowaniu diety po 9 latach. A dla jeszcze mniej uważnych dopisek: w temacie tego wątku istnieje słowo "LECZENIE" A NIE " WYLECZENIE".

Właśnie po dłuższym czasie oglądam sobie strony dotyczące autyzmu i trafiłam na blog pewnej mamy co skłoniło mnie do napisania póki co ostatniego postu w tym temacie na razie bo jestem tuż przed zaliczeniem 2 semestru studiów

W żadnym zdaniu tego wątku nie napisałam, że wyleczyłam swojego syna z autyzmu.
W żadnym zdaniu tego wątku nie napisałam, że należy jeść długo i nieprzerwanie ziemniaki czy innego rodzaju warzywa.
W żadnym zdaniu nie napisałam także, że Dieta Dobrych Produktów czy zalecenia dr.Witoszek to to samo co dieta optymalna.


Czego żałuję co do tej pory było moim udziałem?

Tego, że kiedyś nie rozumiałam , że większość rodziców nie leczy siebie dietą tylko swoje dzieci i to powoduje, że kompletnie nie WIEDZĄ co się może poprawić i w jaki sposób nawet jeśli o organizmie i jego funkcjonowaniu nic by nie więdzieli i nie musieliby się tego uczyć co może się poprawić na diecie w zależności od tego co jemy, jak długo i jak potrafimy siebie i dziecko oglądać.Choć sama nie jestem doskonała.

Żałuję tego, że nie rozumiałam jakimi skomplikowanymi osobami są wszyscy ludzie a rodzice dzieci z autyzmem w szczególności i podzieleni na grupy od fanów suplementacji i chelatacji i prowadzenia diety aż po podobnych do mnie lecz z większymi możliwościami leczenia dzieci z autyzmem pożywieniem eko wraz z suplementacją i wykonanymi badaniami nie mówiąc już o niewierzących w nic poza terapią albo tych o jeszcze skrajniejszych poglądach rodziców dzieci dorosłych, że im dzieciom już nic nie pomoże.

Żałuję tego, że inni rodzice nie przeszli tego co ja- swojej własnej choroby, która by im uświadomiła , że czasem warto poświęcić na coś choć o minutę więcej i przeczytać jednak tak krytykowany przez nich artykuł pana Witolda Jarmołowicza z moimi wypowiedziami z forum pod wg nich kłamliwym tytułem " Pokonałam autyzm" no bo przecież autyzmu nie można wyleczyć.

Nie wierzycie? To poszukajcie informacji o najnowszych doniesieniach o aktorze Jimie Carreyu i dziecku jego partnerki.
Sama założyłam stronę o Bartku i zaczęłam więcej pisać o sobie właśnie dlatego, że na konferencji w Warszawie od mamy wyleczonego z diagnozy ASD Karyn Serroussi usłyszałam, że wykluczyła na jakiś czas zboża z diety syna.

Czemu zakładamy, że inni kłamią?. Do jasnej ciasnej? Co z nami jest nie tak, jako z Polakami, ludźmi?

Czy naprawdę, po przeczytaniu choćby kawałku tego wątku nie można mi wysłać pytania, czy wyleczyłam mojego syna albo czy stosuję nadal u niego dietę i czy jestem z niej zadowolona?

Dieta istotnie ma wpływ na czynność mózgu najwyraźniej innych rodziców, że nie są w stanie zrobić takiej prostej czynności?
Ale jeszcze większe znaczenie ma wasze drodzy rodzice doświadczenie życiowe?

Na koniec więc informuję wszystkich zainteresowanych, że nadal stosuję dietę dr.Witoszek tak jak mogę, potrafię i z takich składników jakie jestem w stanie kupić.

Nadal mój syn ma autyzm ale potwierdzam, że nie choruje na żadne infekcje, katary, grypy, że o innych poważniejszych chorobach nie wspomnę,


Informuję, że dieta dr.Witoszek nie jest i nie musi być formą Diety Optymalnej
oraz,że jeśli drogi rodzicu nie wyobrażasz sobie życia bez chleba słodyczy w jakiejkolwiek formie czy mleka to Ci jej nie polecam. Wybierz choroby dla swego dziecka nawet te nieautystyczne jak złe skupienie, brak koncentracji nie mówiąc już o katarze czy zapaleniu płuc.


A czy można odstępować od DDP ? No pewnie choćby po to by dziecko szczęśliwe wróciło z wycieczki a nie było zamykane w domu.Choć przyznaje do końca życia będę sobie zadawać pytanie czy gdyby moja wiedza 9 lat temu była inna i wykluczyłabym zboża na stałe od razu i potrafiła zrobić jeszcze kilka innych zaleceń nie cieszyłabym się ze zdrowego dziecka. Pytanie bez odpowiedzi. Syn był na 3 dniowej wycieczce klasowej wyjazdowej z 2 nocami nocowania poza domem. Jedyne o co prosiłam nauczycielki to sugestie by jeśli by trafili do fast foodu syn kupił frytki - co się zdarzyło - a nie bułkę.
Dostał na drogę chleb ryżowy bezglutenowy, chleb bezglutenowy za około 7 zł podobny do tego z piekarni , tam są różne dodatki i konserwanty. Do tego dostał kabanosy ze sklepu i mięso upieczone przeze mnie. Resztę jadł tego co było podane na wycieczce. Kiedy zobaczę się z nauczycielką zapytam w skrócie co musiał omijać z jedzenia.

Na teraz mogę stwierdzić, że przyjechał zdrowy poza autyzmem, który ma- co podkreśłę po raz enty.

Podsumowując, w polskich warunkach obawiam się, że podobnie jak z autyzmem myślą rodzice dzieci z porażeniem mózgowym i istnieją wśród nich podziały.
Ale coraz wyraźniej widzę opisując moje doświadczenie z dietą w porażeniu, że obojętnie jacy rodzice są i jak mają ograniczone poglądy na pewne sprawy istnieją wśród nich tacy, którzy uważnie czytają, częściowo sami byli na tyle dobrymi obserwatorami, że podobnie jak ja na sobie wdrożyli po części podobną do mojej diety: dietę bezmleczna, bez glutenową i zobaczyli znacznie lepsze postępy u dzieci z porażeniem mózgowym.

Mój pomysł nabiera więc kształtów. I tyle, nawet jeśli na nim stracę finansowo to przynajmniej będę mógł sobie spojrzeć w twarz, że to zrobiłam. Bo wierzę, że warto to zrobić. Choćby dla tych uważnych i umiejących czytać dłużej niż kilka minut, potrafiących zadawać pytania i drążyć temat. Nikt im przecież nie zakazał wysłać mi pytanie i poczekać na odpowiedź.

Dziękuję Wam wszystkim z tego forum i pozostałym, którzy mi pomagali stać się osobą uważną i w obecnym miejscu w życiu.

pozdrawiam
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

Ostatnio zmieniony przez sylwiazłodzi Nie Maj 10, 2015 22:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Pon Maj 11, 2015 01:00   

Droga Sylwio.
Urodziłaś niepełnosprawne dziecko i próbujesz dietą doprowadzić go do normalnego stanu.
Czy zastanawiałaś się nad własną dieta jak byłaś w ciąży? Przypomnij sobie co jadłaś, a czego unikałaś.
Skład twojej diety w tamtych czasach (w ciąży) nie zapewniał płodowi normalnego rozwoju.
Z pewnością w twojej krwi brakowało tlenu, a tym samym i płód był niedotleniony.
Niedotlenione komórki nie dzielą się. Jak jest niedotlenione serce, to dziecko się rodzi z wada serca, jak jest niedotleniony mozg, to rodzi się dziecko z autyzmem i tak dalej.
Apel do przyszłych matek:
Zadbajcie o prawidłowe odżywianie jak chcecie mieć zdrowe potomstwo.
Przestańcie ulegać reklamom odkwaszania, blonnikowania i suplementowania,
Wiele kobiet ma w ciąży zachcianki najczęściej na coś kwaśnego. To jest sygnał, ze płód wykorzystał tlen matki i matka powinna podkwasić krew aby dostarczyć tlenu rozwijającemu się płodowi.
Zapamiętajcie na zawsze:
NIEDOTLENIONE KOMORKI NIE MOGĄ SIĘ DZIELIĆ.
Komorki będą miały wystarczającą ilość tlenu przy kwaśnym odczynie krwi. Takie są prawa przyrody, a zmiana tych praw powoduje najróżniejsze komplikacje zdrowotne.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Maj 11, 2015 07:46   

sylwiazłodzi napisał/a:
Żałuję tego, że inni rodzice nie przeszli tego co ja- swojej własnej choroby, która by im uświadomiła , że czasem warto poświęcić na coś choć o minutę więcej i przeczytać jednak tak krytykowany przez nich artykuł pana Witolda Jarmołowicza z moimi wypowiedziami z forum pod wg nich kłamliwym tytułem " Pokonałam autyzm" no bo przecież autyzmu nie można wyleczyć.
Nie wierzycie? [u]To poszukajcie informacji o najnowszych doniesieniach o aktorze Jimie Carreyu i dziecku jego partnerki.
...
Dziękuję Wam wszystkim z tego forum i pozostałym, którzy mi pomagali stać się osobą uważną i w obecnym miejscu w życiu.
pozdrawiam

Pani Sylwio,
to normalne w Polsce, w każdym środowisku,
że trzeba negować, wywracać, burzyć do gołej ziemi,
a potem niech się inni bujają z rumowiskiem.
XIX-wieczny podróżnik zauważył, że Polacy są gniewliwi i piją wódkę.
Dziś piją whisky, ale reszta nic się nie zmieniła,
pomimo zaborów, odzyskiwania i tracenia niepodległości, komunizmu.
Mgła zasnuwa oczy i nie widzi się najprostszej rzeczy.
Pokonać przeciwnika nie znaczy znaczy unicestwić go,
ale znaczy przyjąć kapitulację i wprowadzić mądry
plan pokojowego współistnienia.
Jak Pani po latach widzi, każdy musi sam dojrzeć
do rozumienia pewnych spraw.
Najbardziej przekonujące przykłady nie przekonają niezaangażowanych.
Pozdrawiam serdecznie
Witold Jarmołowicz
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Pon Maj 11, 2015 09:17   

Kangur

Już to przeanalizowałam wzdłuż i wszerz co jadłam w ciąży. Nawet powstał zalążek artykułu aby kobietom pokazać, że nie tylko alergie mogą leczyć dietą nawet już w czasie ciąży jak wcześniej nie wiedziały ale żeby minimum rok wstecz przed zajściem przeszły na inną dietę wraz z partnerem by nie tylko łatwiej zajść w ciążę ale mieć lepszy start w momencie zapłodnienia. :)

Wiesz lekarze też wiele nie wiedzęli jak mój syn się urodził. Pytałam w 3 dobie gdy już wstałam po cesarskim cięciu dlaczego syn ma zmieniony jeden paznokieć w stopie prawej to mi powiedzęli, że po urodzeniu musi dojść do siebie. AHA! Akurat.

W tym samym palcu prawie 3 lata później wykryto naczyniaka limfatycznego wokół paluszka i pod stopą, który nie nadaje się do wycięcia DO TERAZ . Już wtedy po wstępnym leczeniu była dieta i nie rośnie więcej i zeszliśmy po 5 latach z kontroli w por.onkologicznej . A jest tak uformowany i wrośnięty w naczynia krwionośne, że ponieważ nie zagraża ???? życiu to tam został i nadal go obserwujemy. Jak jest za dużo węglowodanów nadal reaguje!!!!! powiększa się lekko palec.

A ja bym chciała tak ustawić dietę by sprawdzić czy istnieje możliwość jego wchłonięcia ???
Niestety im syn starszy tym wcześniejsze potrawy, które lubi kształtuje już sam. Choć ostatnio zjadł dynię z kurczakiem w potrawce więc próby są aż do śmierci.

Panie Witoldzie dziękuję. Tak nauczyłam się wiele przez te 9 lat ale jedno wiedziałam od początku, że nie ma rzeczy niemożliwych, i że warto choć zadawać pytania jak na forum diety optymalnej czy na tym forum. Wcześniej Szkoda tylko, że inni tak długo i CIERPLIWIE nie potrafili mi uwierzyć albo przeszkadzali w różnych innych tematach, że niestety dla mnie skutecznie w pewnym momencie mnie złamali psychicznie nie tylko w kwestiach dietetycznych ale i innych sferach życia.

A dieta wcale nie musiała być skomplikowana, droga czy wymyślna. Na początku liczyło się to bym poznała proces jak działają węglowodany. Nnie było widocznych w necie informacji o autyzmie i dietach nietypowych. No cóz póki co za póżno dużą część tej wiedzy zrozumiałam i potrafiłam inaczej gotować i jeść. Ale nadal nadrabiam.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Nie Maj 24, 2015 23:05   

wykład o Diecie Dobrych Produktów w autyzmie dr. Ewy Bednarczyk Witoszek z konferencji z Łodzi z 25 kwietnia , na której mówiłam o dietach w autyzmie a dr.Ewa mówiła o Diecie Dobrych Produktów

https://www.youtube.com/watch?v=Qt2q5bx7GC0

zapis głosu bez obrazu, plus pytania od rodziców i odpowiedzi dr.Witoszek

WAŻNE Z WYKŁADU

KAŻDA DIETA MUSI BYĆ ZMIENIANA
JEŚC RÓŻNORODNIE BY NIE BYŁO ALERGII
JEŚC TYLE ILE SIĘ CHCE
NIE JEŚĆ ZA DUŻO ITP.


Sylwia Kowalska
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Wto Wrz 22, 2015 21:38   

Mechanizm alergii

czyli nadużywasz wywołujesz alergię


Jakoś musze to gdzieś zostawić bo ciężko to tłumaczyć większości jak większość widzi plusy a ci którzy widzą minusy piszą tylko o fruktozie, biochemii wchłaniania cukrów, tłuszczów i białek a to czasem będzie kropla codziennie syropu i się przeleje organizmowi tak czy tak .

Syrop klonowy a z agawy ja wiem, że to co innego niż klon czy agawa jako roślina ALE

botanicznie mechanizm wywoływania alergii pokarm pyłki, trawy chwasty , rośliny zbliżone botanicznie itp. istnieje i nie ma dyskusji
pomijam więc działanie węglowodanów w alergiach i ich tworzeniu a zostawiam coś co znów umyka
(mechanizm podobnej budowy alergenów roślin, białek zwierzęcych do siebie niespokrewnionych i alergii z pokarmami zupełnie z innej parafii czyli np. owoce też istnieje - alergie wieloważne - droga daleka przed osobami uczącymi się jak zapanować nad swoimi alergiami... )

kiedyś gdy doczytałam o tym, że stevia jest rośliną ułożyłam taki wniosek, że tym mechanizmem pewnie istnieje alergia na stevię tylko o niej nie wiem albo jest badana.
Zgodziło się, wiele lat nie było potrzebnych i stevia jest. Podobnie nadużywana guma guar i inne.

Do czego zmierzam?

W panelu alergii jest wszystko tylko co z tego skoro nikt tego nie chce lub nie umie znaleźć

http://www.dialab.pl/diagnostyka_alergii.pdf

cyt: ImuPro300

e413) , kurkumina (e100) , aloes, candida albicans, kandyz. skórka cytrynowa, liście winogron, pleśń aspergillus Niger, miód, sok z miąższu agawy, cukier trzcinowy, syrop klonowy, cykoria


Syropu z agawy też się doczekam bo jest sok z agawy..... jak kiedyś jajek przepiórczych ostrzegałam by nie jeść codziennie długo, alergie zostały zbadane, są wykrywane, mamay załamywały ręce jak było za późno.

Kto się założy, że syrop z agawy będzie wywoływał alergie, klonowy już został wystarczająco długo wykorzystywany by dołączyć do panelu alergologicznego :)

Nawet są grzyby shitake , które próbowałam na warsztatach kulinarnych kilka lat temu- no cóż dietetycy od diety pięciu przemian i kucharze to nie alergolodzy. Kasza polecana codziennie takiego eksperta np. do jedzenia zimą świadczy, że nigdy nie był bardzo chory albo nie docenia tego czego się nauczył bo mistrzowie tradycyjnej medycyny chińskiej nie polecają wciąż jeść tego samego.

Pomarudziłam. Dobrej nocy

Może ktoś kiedyś znajdzie, da mu to do myślenia i oduczy się słodzić, choćby dawali mu za to i furę pieniędzy.

22-09-2015 Sylwia Kowalska

ku pamięci


.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Paź 05, 2015 10:51   

Pani Sylwio,
Nie wiem, czy był tutaj omawiany wpływ kwasu foliowego na autyzm.

Ostatnio spotkałem się z nieprawdopodobną wręcz reakcją.
Agresywna dziewczynka ze znacznym stopniem upośledzenia umysłowego, na którą nie działały już żadne psychotropy a LC przynosiła mierny efekt, z powodu wypadających włosów zaczęła być suplementowana kwasem foliowym oraz innymi witaminami z grupy B.
W efekcie tej suplementacji nastąpiło znaczne wyciszenie dziecka.
JW
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Czw Paź 08, 2015 01:56   

Panie Witoldzie odpowiadam poniżej

Jeśli ma Pan taką potrzebę proszę skasować tekst z forum. Ja go zapisałam bo właśnie przerabiam ten temat z jednym z rodziców na zasadzie tłumaczenia co jak działa ale dla Pana to rozwinęłam.
Skrótowo : Kwas foliowy – alergie- reakcje niepożądane na leki- alergia na salicylany – żywność bogata w salicylany- poziom witamin z grupy B a podatność na alergie – niedobór witamin z grupy B w tym kwasu foliowego a objawy ze strony organizmu – wchłanianie tabletki a pokarmu w zależności od połączeń pokarmów w każdym dniu.

To skrót moich myśli i powiązań, które mam w głowie. Gdybym chciała napisać zrozumiale i wszystko napisać logicznym tekstem to nie odpowiedziałabym bym Panu w tym tygodniu dlatego przepraszam za formę tekstu i niezrozumiałość. Mam zajęcia na studiach w weekend i warsztaty alergologiczne u profesora z Łodzi a pracuję znów w księgowości dlatego jeszcze raz przepraszam bo mam ograniczony czas. Pewnych informacji nie opisuję bo Pan ma o wiele dłuższe doświadczenie niż Ja i właściwe niezręcznie mi to wszystko pisać bo to ja zawsze uczyłam się od Pana i z Pana artykułów i mam wrażenie, że opiszę coś z czym Pan już się zetknął wśród tylu osób, którym Państwo pomogliście. A mam wiedzę o swoich brakach w wiedzy systematycznej i konieczności dłuższego poprawiania swoich tekstów by były zrozumiałe. Z głowy jeszcze od razu tego tekstu nie napiszę.

Pozwoli Pan, że odpowiem cytując inne teksty by było szybciej i zrozumiale . Chciałam Panu szybko odpowiedzieć a na razie mogę tylko w taki sposób.
Podejście, które opiszę wynika częściowo z postępowania wśród dzieci z autyzmem u których rodzice wdrażają dietę niskosalicylową oraz z mojego bzika w temacie alergii, która ujawnia się każdym możliwym objawem jaki organizm może sobie wymyśleć i to już od wielu przeczytanych przeze mnie artykułów nie jest tylko wiedza dr.Witoszek ale normalna wiedza medyczna.
Kwas foliowy tabletka a pokarm – niski poziom witamin z grupy B wzrost alergii, reakcja alergiczna - jest zużywana histamina – mało histaminy własnej, złe wchłanianie histaminy z żywności – skłonność do alergii – często źle sa podawane pokarmy mające zapewnić białko zwierzęce i histaminę własną do odnowienia - kółko czasem wydaje się, że nie do rozwiązania. Dieta antyaspirynowa inaczej niskosalicylanowa a alergia na salicylany i czy ma to związek z kwasem foliowym?

Cyt: Przy podejrzeniu związku przyczynowego nasilenia zmian skórnych z salicylanami zawartymi w pokarmach zaleca się 7-14-dniową dietę eliminacyjną (wolną od salicylanów).
Pomijam milczeniem zalecenia dietetyczne z artykułu:
http://alergie.mp.pl/list...ny-co-moge-jesc

Ciekawostki o kwasie foliowym

Z udziałem kwasu foliowego powstają substancje neurostymulacyjne - serotonina działająca kojąco i uspokajająco (zdrowy sen!) oraz noradrenalina, która jest odpowiedzialna za aktywność i dynamikę w ciągu dnia. Kwas foliowy - to kolejna witamina z grupy B, która uczestniczy w syntezie "hormonów szczęścia". Tymczasem trudno znaleźć człowieka, w którego organizmie znajdowałaby się wystarczająca jego ilość.
http://zdrowie.med.pl/witaminy/witkf_3.html

Wie Pan, od czego zaczęłam ten wątek czyli od napisania,że nie byłoby mnie stać na suplementy. Ja przekonałam się po 9 latach ,że gdybym miała zacząć od początku chyba nadal zrobiłabym dietę bez suplementów bo nie miałam jak sprawdzić poziomów witamin i minerałów w organizmie syna.

Wbrew pozorom może być tak, że zastosowane pokarmy w diecie przy wysokich niedoborach nie mogły się dopasować do odpowiedniego ich trawienia a i tabletka pomogła.
Ja obserwuję ,przy zbytnim mieszaniu pokarmów – gdy jest ich za dużo rodzajów każdego dnia albo w ciągu tygodnia ,że z reguły coś jest nie tak w zachowaniu autystów albo dzieci i stanie ich ścięgien lub przykurczach , którzy przysyłają mi zapytania. To nie znaczy,że namawiam do monodiety lub kilku pokarmów dziennie ale mniejsza ilość rodzajów pokarmów zmniejsza alergeny w organizmie i reakcje.
Kwas foliowy – witamina z grupy B - niedobry witamin z grupy B – wzmacniają reakcje alergiczne

Nie znam opisu całego przypadku , o który Pan pyta więc podaję informacyjnie : interakcje z lekami padaczkowymi etc. Od jakiegoś czasu jeśli ktoś mi podaje, że dziecko ma epilepsję to pokazuję interakcje by opiekunowie konsultowali się z lekarzem przy wprowadzaniu suplementów jeśli zadają mi pytania na temat ich podawania . Rodzice rzadko na to zwracają uwagę, lekarze także a ileś mi wpadło w ręce tekstów o skutkach ubocznych leków i podawania suplementów – szkoda, że nie mogę być wolnym słuchaczem medycyny bo bym więcej zrozumiała z interakcji i zależności.
Interakcje kwas foliowy a leki
Leki przeciwpadaczkowe (fenytoina, fenobarbital, prymidon), leki przeciwgruźlicze, etanol, doustne środki antykoncepcyjne, antagoniści kwasu foliowego (sulfonamidy, metotreksat, trimetoprim, aminopteryna, pirymetamina, sulfasalazyna) mogą prowadzić do powstania niedoborów kwasu foliowego w organizmie; w trakcie jednoczesnego stosowania kwasu foliowego i leków przeciwpadaczkowych konieczne jest monitorowanie ich stężenia ze względu na zmianę prędkości ich metabolizmu i możliwość nasilenia objawów padaczki.
http://bazalekow.mp.pl/le...bst.html?id=479

Objawy – reakcje organizmu przy alergii na potocznie zwaną aspirynę i pokarmy je zawierające
https://portal.abczdrowie.pl/alergia-na-aspiryne

Dodatkowo paradoskalnie rekacje niepożądane mogły nie wystąpić albo po wybranym kwasie foliowym w zależności od producenta albo dlatego, że był tak duży niedobór, że żywność by tego nie załatwiła a mogła w złych połaczeniach pokarmowych wyzwalać reakcje alergiczne. Trudno mi to stwierdzić nie widziałam choćby 7 dni z jadłospisu – jakoś wtedy mogę patrzeć na połączenia pokarmów i zastanowić się co mogło nie grać i by rodzic to obserwował zmniejszając liczbę pokarmów albo odstawiając coś co widzę, że się powtarza.
Po podaniu kwasu foliowego:
Działania niepożądane
Alergiczne odczyny skórne, złe samopoczucie, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, nudności, wymioty, zaburzenia snu, depresja lub pobudzenie.

Złe połączenia pokarmów nawet nie wynikające z alergologii ale których my nie zaobserwowaliśmy mogą też dać podobne reakcje jak duży niedobór kwasu foliowego a ich odstawienie i włączenie tabletki z kwasem mogło dać poprawę bo:
Do produktów spożywczych zawierających naturalne salicylany należą m.in.: owoce jagodowe (maliny, jeżyny, truskawki, poziomki), śliwki, jabłka, wiśnie, morele, banany, cytrusy, suszone i konserwowane owoce, a także warzywa, takie jak groch, pomidory, pieczarki, świeże i kiszone ogórki.
Salicylany występują również w mleku w proszku, serach, peklowanych i wędzonych mięsach, konserwach mięsnych i rybnych, w przyprawach.
http://alergie.mp.pl/list...ny-co-moge-jesc

Jak objawia się alergia, mechanizm etc:
Zaznaczę, że wg wielu alergologów każda alergia nigdy nie jest do końca opisana, każdy człowiek może mieć swoje indywidualne reakcje na alergen

Jako dziecko po zażyciu polopiryny czy aspiryny występowały u mnie obrzęki ust i duszności. W książeczce zdrowia lekarz na czerwono wpisał "uczulona na salicylany". Od tej pory unikam leków w składzie z nimi jak ognia. Teraz mam 31 lat i nie wiem czy ta forma alergii się cofnęła, czy nadal jest. Chciałabym to sprawdzić tylko nie wiem jak. Do tego jeszcze mam przepisany lek Surgam po operacji kręgosłupa i w ulotce przeczytałam, by nie stosować w razie uczulenia na kwas acetylosalicylowy potocznie zwany Aspiryną. Czy są jakieś leki przeciwzapalne dla uczuleniowców na salicylany??? Proszę o informację i dziękuję z góry za odpowiedź.
….
Manifestacją kliniczną idiosynkrazji aspirynowej najczęściej są astma, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy (odmiana pokrzywki). Częstość występowania astmy aspirynowej szacuje się na około 0,6% ogólnej populacji i na około 5-10% u chorych na astmę. Kobiety chorują częściej niż mężczyźni. Pierwsze objawy występują zwykle po 30. roku życia, poprzedzone są naczynioruchowym nieżytem nosa, często infekcją wirusową. Nietolerancji aspiryny i astmie bardzo często (w 80% przypadków) towarzyszą polipy nosa, co łącznie składa się na obraz tzw. triady aspirynowej.

http://alergie.mp.pl/list...e-na-salicylany
A z drugiej strony kwas foliowy ma chronić przed alergią.

Jak wykazała analiza zebranych informacji, pacjenci o obniżonej zawartości folianów (poniżej 8 nanogramów na mililitr krwi) uskarżali się na występowanie objawów alergii i astmy aż o kilkadziesiąt procent częściej od tych, u których stężenie tego związku wynosiło powyżej 18 nanogramów na mililitr. Osoby te znacznie częściej uskarżały się też na typowe objawy reakcji uczuleniowej, takie jak świszczący oddech i utrudnienie oddychania, zaś w ich krwi stwiedzono wyższe stężenie IgE.
Ale pokarmy go zawierające są problematyczne w alergii na salicylany i alergiach pokarmowych:

. Znaczne ilości tej substancji zawierają m.in. warzywa liściaste, rośliny strączkowe oraz orzechy. !!!!!!!!!!!!!!!!!

http://kopalniawiedzy.pl/...zeciwciala,7418

Salicylany w żywności
http://www.food-info.net/pl/qa/qa-fi27.htm
Kwas salicylowy jest substancją organiczną, bezbarwną, krystaliczną, która topi się w temperaturze 159 o C, słabo rozpuszcza się w wodzie, natomiast bardzo dobrze w alkoholach.
Jest on używany w wielu preparatach stosowanych do leczenia trądziku.
Naturalnym źródłem kwasu salicylowego są owoce i warzywa, z których jagody zawierają go najwięcej. Dość duże ilości kwasu salicylowego znajdują się również w niektórych ziołach i przyprawach, w przeciwieństwie do mięsa, drobiu, ryb, jaj i produktów mleczarskich, które praktycznie nie zawierają salicylanów. Spośród strączkowych, nasion, orzechów i zbóż, jedynie migdały, kasztanowce i orzechy ziemne zawierają kwas salicylowy w znacznych ilościach.


Ograniczenie spożycia salicylanów – problemy
Wiele dzieci z zespołem ADHA nie toleruje salicylanów – naturalnych związków występujących w warzywach, owocach i innych nieprzetworzonych produktach, jak też związków chemicznych, które są używane jako konserwanty. Salicylany blokują powstawanie długich łańcuchów kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3, które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania mózgu. Z uwagi na to, że wiele produktów spożywczych zawiera salicylany, ograniczenie spożycia lub eliminowania ich z diety może doprowadzić do szeregu niedoborów pokarmowych. W związku z powyższym należy zwiększyć spożycie produktów bogatych w omega-3. Produktami bogatymi w długołańcuchowe kwasy tłuszczowe są: olej rzepakowy, olej z wiesiołka dwuletniego, olej z ogórecznika, olej lniany, olej z nasion sezamu oraz ryby morskie. Najlepszym źródłem kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3 są ryby z zimnych wód, ale mogą być zanieczyszczone metalami ciężkimi, szczególnie rtęcią.
Link: http://www.aktywniepozdro...mo-dziecku-diet
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Czw Paź 08, 2015 10:32   

sylwiazłodzi napisał/a:
szkoda, że nie mogę być wolnym słuchaczem medycyny bo bym więcej zrozumiała z interakcji i zależności.
Raczej straciłaby Pani rozeznanie w gąszczu schematów leczenia, bo lekarzy prawie nie uczy się o szkodliwych skutkach ubocznych i w ogóle o procesach zdrowienia.
Co do suplementacji, nie każdy ma czas i ochotę, żeby tak wnikliwie przygotowywać pożywienie jak Mama Maciusia, więc lepszy suplement, niż nic. Tym bardziej, że wartościowe pożywienie też nie jest tanie.
W kwestii kwasu foliowego, jak słusznie Pani zauważyła, warzywa też mogą powodować alergie. Nie mówiąc o tym, że liściaste warzywa dostarczające najwięcej folianów, jednocześnie dostarczają najwięcej azotanów.
Chore dzieci są zazwyczaj bardzo wybredne w jedzeniu. Jednocześnie rodzice nie mając odpowiedniej wiedzy, w pierwszych latach przyzwyczajają dziecko do jedzenia produktów o fatalnie niskiej wartości odżywczej. Potem trudno to zmienić, szczególnie z surowymi warzywami i tłuszczem. Nawet dorośli, po początkowej poprawie zdrowia, nagminnie zmniejszają spożycie warzyw i schorzenia powracają.
Dlatego zainteresowała mnie ta sprawa folianów, czy jeszcze ktoś zaobserwował podobne efekty.
Pozdrawiam
JW
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Czw Paź 08, 2015 23:46   

postanowiłam inaczej podejść do google i z miejsc mi znanych dobrych zajmujących się autyzmem znalazlam to :

http://www.pdm.org.pl/ind...tyzm&Itemid=123


Metylokobalamina i kwas foliowy: dwa badania raportują poprawę zachowań autystycznych przy zastosowaniu zastrzyków MB12 (75 mcg/kg – niezbędna recepta) i doustne podawanie kwasu foliowego (400 mcg 2 razy dziennie). MB12 może być również podawana doustnie.

tamże pozostałe witaminy i suplementy i dane

i korzystam często z tej poniższej strony dla skrótów i info naukowych

http://biotechnologia.pl/...aminy-b12,14015

Kiedy autyzm to nie autyzm – pediatryczny niedobór Witaminy B12


cyt:

Odpowiednio szybkie leczenie suplementacyjne, dobranymi indywidualnie dawkami ma nieoceniony wpływ na stan zdrowia malucha. Poprawna, wcześnie postawiona diagnoza oraz podjęte działania mogą spowodować szybką poprawę. Niestety niektóre obszary mózgu mogą pozostać na trwałe uszkodzone. Skutkuje to wystąpieniem drobnych trudności motorycznych, obniżonym IQ, deficytami językowymi, problemami społeczno-behawioralnymi co istotnie przypomina autyzm. Stopień odzysku poziomu poprawnego funkcjonowania zależy od wieku, w którym rozpoczęto terapię, od skali niedoboru i czasu jego „utajonego” trwania.

cyt:

Lekarze, farmaceuci i inni pracownicy służby zdrowia mogą błędnie sądzić, że suplementacja dostępnych OTC witamin prenatalnych zlikwiduje braki witaminowe u kobiet planujących ciążę i już w ciąży będących. Niestety o ile w przypadku niektórych składników odżywczo-mineralnych jest to założenie słuszne, o tyle nie w przypadku opisywanych tu groźnych deficytów.




najciekawsze jest ostatnie we fragmencie na co zwracałam kiedyś uwagę, że się nas kobiet w ciąży na wiele "braków" nie bada
cyt:

FDA zaleca fortyfikację żywności pochodzenia zbożowego (np. płatki śniadaniowe, mąkę) kwasem foliowym, a kobietom przed i w czasie ciąży rekomenduje zażywanie jego dużych dawek. Tymczasem kwas foliowy maskuje oznaki anemii i makrocytozy, które są pierwszymi symptomami niedoboru kobalaminy. Zaskakującym więc jest, że kobiety przed planowaną koncepcją, w czasie ciąży i karmienia nie są rutynowo badane czy występuje taki deficyt. Należy przy tym podkreślić, że niski poziom witaminy B12 również może przyczynić się do powstania wad cewy nerwowej, stanu przedrzucawkowego i nagłych poronień.


Ale myślę, że to wyszukiwanie pewnie już Pan jako doświadczony administrator zrobił i nic nowego to nie wniesie w Pana wiedzę.

http://biotechnologia.pl/...aminy-b12,14015

ZE STRONY PANI DR. LECZĄCEJ DZIECI Z AUTYZMEM W POLSCE

CYT:UZUPEŁNIANIE NIEDOBORÓW ORAZ LECZENIE MITOCHONDRIALNE

Problemy z niedoborami substancji odżywczych są wśród pacjentów autystycznych bardzo powszechne. Wynikają one bądź ze wspomnianych wyżej problemów żołądkowo-jelitowych, bądź z innych chorób leżących u podłoża autyzmu, takich jak choroby mitochondrialne lub bloki metaboliczne.

Bloki metaboliczne są to sytuacje, w których na skutek enzymów, niezbędnych w zachodzących stale cyklach biochemicznych zachodzących w organizmie.

Niedobory te mogą być wrodzone, ale często są efektem blokady enzymatycznej np. enzymów cyklu Krebsa przez toksyny środowiskowe, takie jak metale ciężkie, wśród nich rtęć. Enzymy te mogą także mieć osłabioną aktywność na skutek niedoboru aktywujących je kofaktorów, do których należą mikroelementy takie jak cynk lub selen.

W przypadku bloków metabolicznych właściwym sposobem ich obejścia jest odpowiednio dobrana suplementacja: np. suplementacja kwasu tetrahydrofoliowego zamiast foliowego u osób z deficytem MTHFR (Methylene Tetrahydrofolate Reductase). Mutacja MTHFR jest częsta wśród dzieci autystycznych, podobnie zresztą jak inne zaburzenia procesów metylacji.

Wśród donorow grupy metylowej u dzieci autystycznych szczególną rolę pełni witaminy B12 w formie metylowanej (methylcobalamina)

Witamina B12 sama w sobie jest absolutnie kluczowa dla funkcji układu nerwowego. Forma metylowana ma także tę przewagę nad innymi formami kobalaminy, że jest to forma endogennie występująca w mózgu.

Pewna podgrupa dzieci autystycznych wykazuje bardzo wysokie zapotrzebowanie na witaminę B6. Zapotrzebowanie na witaminę B6 powinno być określone indywidualnie.

Rośnie ono w sytuacjach gdy u dzieci autystycznych w fazie neuroinflamacyjnej dochodzi do zaburzeń szlaku produkcji neuroprzekaźników pochodzących z tryptofanu. Produkowany przez aktywowane makrofagi quinolinate przyczynia się do aktywacji szlaków NMDA, zmieniając tym samym percepcję otoczenia i czucie bólu.

U dzieci z podejrzeniem choroby mitochondrialnej dobre skutki przynosi stosowanie tzw. „koktajlu mitochondrialnego” , w skład którego wchodzie Coenzym Q 10, witamina C, L-carnitine,L-carnosine ,D-ribose, N-Acetylcysteina.

Mitochondria i błony komórkowe szczególnie cierpią w skutek przedłużającego się stresu oksydacyjnego i nitrozacyjnego.

Ten ostatni, związany z produkcją endogenną niezwykle aktywnych wolnych rodników takich jak peroxynitrite, nasila się szczególnie przy współistniejących stanach zapalnych w organizmie. Peroxynitrite uszkadza DNA i RNA wewnątrzkomórkowe, a także na skutek nitracji białek wywołuje bezpośredni wpływ psychoaktywny, przejawiający się nasileniem nieadekwatnych zachowań, takich jak śmiechawki.

Stąd niezwykle ważna jest rola antyoksydantów, takich jak Quercetyna, które znacznie poprawiają pojemność oksydacyjną surowicy i zapobiegają wywołanym przez wolne rodniki uszkodzeniom tkanek i neuronów.

http://drcubala.com/cms/o...dycznym-autyzmu

Dimetylglicyna (DMG) na autyzm

Istnieje ogromna literatura potwierdzająca bezpieczeństwo i korzyści dla zdrowia płynące z DMG. Wiele badań wykazało, że zwiększa ono odporność organizmu oraz poprawia stan fizyczny i osiągnięcia sportowe u ludzi i zwierząt, (np. koni wyścigowych). Nigdy nie spotkałem się z działaniem toksycznym lub znacznym ubocznym DMG. Można je dostać w wielu sklepach ze zdrową żywnością. Dimetylglicyna technicznie klasyfikowana jest jako (skoncentrowana) żywność.

W bardzo małych ilościach znajduje się w brązowym ryżu oraz wątrobie. Chemicznie i fizjologicznie przypomina rozpuszczalne w wodzie witaminy z grupy B. DMG nie zostało sklasyfikowane jako witamina głównie, dlatego, że nieznane są objawy jego braku.

Wielu rodziców donosiło o tym, że w ciągu kilku dni od rozpoczęcia stosowania DMG, zachowanie dzieci znamiennie poprawiało się, polepszał się kontakt wzrokowy, zwiększała się tolerancja na frustrację oraz poprawiała się mowa dzieci i w ogóle zainteresowanie mówieniem.

Przy dziecku w wieku przedszkolnymzacząłbym od 1 tabletki czy kapsułki (125 mg) dziennie przy śniadaniu itak przez kilka dni, a od jednej tabletki dziennie dla większego dziecka. Potem stopniowozwiększałbym dawkę z jednej tabletki do czterech dziennie dla dzieci,a z dwóch do ośmiu dla dorosłych. Jeśli początkowo wystąpiłaby (rzadko) nadpobudliwość, należy zmniejszyć dawkę. Jeśli nadpobudliwość przeciąga się, może to oznaczać deficyt kwasu foliowego. Kwas foliowy jest bardzo bezpieczną witaminą B. Należy zakupić opakowanie z 800 mikrogramowymi kapsułkami z tą witaminą i podawać po dwie sztuki dziennie na każde 125 mg DMG.

Jeśli dopiero zaczynasz, sugerowałbym podawanie DMG przez 2-3 tygodnie, a następnie dodanie witaminy B6/magnezu, (które również powinny być wprowadzane stopniowo). Nie zaczynaj wszystkiego naraz, uniemożliwiając dostrzeżenie efektu działania samego DMG. Jeśli jednak dziecko bierze już B6 (lub jakąkolwiek inną witaminę czy lek) to nie ma powodu, żeby należało to przerwać. DMG może wspomagać działanie witaminy B6.


LINK:
http://www.autyzmpomoc.or...y-witaminy.html

JAK ZNJADĘ COŚ CIĘŻSZEGO JESZCZE WKLEJĘ
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
g69 

Wiek: 54
Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 331
Wysłany: Nie Paź 11, 2015 07:43   

Witold Jarmolowicz napisał/a:

Dlatego zainteresowała mnie ta sprawa folianów, czy jeszcze ktoś zaobserwował podobne efekty.JW

Nie wiem,czy ta informacja będzie satysfakcjonująca,ale ja po grzechach dietetycznych(wesele,impreza)dobrze się regeneruję postem opartym na sokach warzywnych.
Na ogół 50% marchew i 50% seler,kapusta.A po jednym dniu dochodzą szejki bananowo-jarmużowe .Metodę tę zastosowałem,gdy kilka miesięcy,może nawet rok do tyłu miałem zaostrzenie choroby.Chociaż przez kilka dni miałem urwanie d..py,to mimo wszystko nie podałem się w tej surowiźnie.Ale było warto.Dzisiaj jem produkty roślne na surowo,o których na początku choroby mogłem tylko pomażyć. I wszystko bez substancji chemicznych zwanych "lekami",chociaż próbowano mnie wkręcić,że trzeba je brać do końca życia.
Możliwe,że pełnej sprawności zdrowotnej nie będzie,o czym świadczą grzechy dietetyczne.Ale,to jak się czułem na początku choroby,a jak się czuję obecnie nie ma porównania.
Ostatnio zmieniony przez g69 Nie Paź 11, 2015 07:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Nie Paź 11, 2015 16:55   

ALERGOLOGICZNIE I POKARMOWO SOK JEST CZYMŚ INNYM NIŻ WARZYWO:

JEŻELI DO SOKU PONOWNIE NIE WRZUCASZ MIAZGI,

NP ananas ma wtedy mniej szczawianów
zresztą widać to pośrednio w tabeli wartości odżywczych gdy cały ananas od soku ma zupełnie inną tabelę BTW w 100 gramach. Po prostu inaczej biochemicznie ma się cały ananas i jego włókna a inaczej sam sok z niego.

W tym tkwi różnica przyswajalności przez niektóre osoby

czego nie nadużywać proszę soki codziennie czy za często bo wyjdzie w praniu - organizm odbije to sobie jakimiś dolegliwościami u bardzo chorych ukł.pokarmowych człowieka typu jelita, żołądek inne i pojawienie się objawów, które minęły bo w zależnści od tego czy dieta będzie makrobiotyczna i wykluczy się białko ziwerzęce czy będzie z białkiem zwierzęcym ma się wtedy inny pojemnik do trawienia z zawartością. Soki surowe a warzywa gotowane czy owoce inna alergenność - zbadane biochemicznie dla celów alergologicznych
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Wto Paź 13, 2015 20:54   

Dzisiaj dowiedziałam się o stanie wpłat z 1 % na koncie mojego syna.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom za wpłaty na 1% na subkonto mojego syna.

Z uwagi na to, że ja widzę tylko nazwy urzędów skarbowych a fundacja widzi całość danych osobowych nie mogę podziękować osobiście każdej z osób, która tej wpłaty dokonała poza osobami, które mi o tym powiedziały.

Z tego powodu to od fundacji przyjdzie do każdej z osób ogólny list z podziękowaniem za wpłatę.


Każdy kto chciałby wiedzieć na co planuję przeznaczyć środki z roku 2014, które wpłynęły informuję, że z uwagi na trochę wyższą niż do tej pory sumę pieniędzy jeśli fundacja wyrazi zgodę planuję rozpocząć w połączeniu z wizytami na NFZ wybraną diagnostykę alergii syna gdyż poza wizytą w 2006 roku na oddziale alergologii nie było mnie stać na poszerzoną diagnostykę alergologiczną, której wyniki będą przeze mnie uwzględnione w kolejnej modyfikacji diety Bartka pod kierunkiem lekarza alergologa oraz jednocześnie dr.Witoszek.


Innymi słowy po ostatnich latach poszukiwania pracy i dość trudnej dla mnie sytuacji jeszcze się nie poddaję.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Wto Paź 13, 2015 20:55   

z czego zdam relację na forum
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Czw Paź 15, 2015 10:48   

Choroby autoimmunologiczne i mechanizm, któremu można zapobiegać wg mnie dietą:

bo cyt z tego samego artykułu:

Dopiero w połowie lat 90-tych XX wieku Polly Matzinger, ogłosiła tzw. teorię niebezpieczeństwa, według której układ odpornościowy, decydując o rozpoczęciu odpowiedzi immunologicznej, bierze pod uwagę nie pochodzenie antygenu, lecz jego potencjalną szkodliwość dla organizmu. Prawidłową interpretację umożliwia mu istnienie tzw. sygnałów niebezpieczeństwa (ang. danger signals) odbieranych przez komórki prezentujące antygen. Powyższy model tłumaczy m.in. występowanie zjawiska tolerancji immunologicznej. Jednym z jej szczególnych przypadków jest tzw. autotolerancja, dzięki której układ odpornościowy nie reaguje na białka własnego organizmu. To właśnie jej załamanie się prowadzi do powstawania chorób autoimmunizacyjnych

cyt:


W przypadku zaburzenia procesów autotolerancji układ odpornościowy atakuje tkanki własnego ciała i niszczy je w procesie autoimmunizacji, czyli nieprawidłowo przebiegającej odpowiedzi immunologicznej. Zaburzenia te mogą prowadzić do powstawania tzw. chorób autoimmunizacyjnych, niekiedy określanych również jako choroby autoimmunologiczne. Mają one głównie charakter przewlekły i często prowadzą do trwałego inwalidztwa.

cyt:

Autotolerancja

Mechanizmy autotolerancji można podzielić na centralne, tzn. zachodzące w centralnych lub inaczej pierwotnych narządach limfatyczny (grasicy w przypadku limfocytów T i szpiku kostnym oraz wątrobie w przypadku limfocytów B) i obwodowe - zachodzące w obwodowych, wtórnych narządach limfatycznych (śledzionie, węzłach chłonnych, migdałkach, grudkach chłonnych).

Indukcja tolerancji centralnej polega głównie na delecji klonalnej, czyli eliminacji odpowiednich klonów limfocytów. Procesy te zachodzą już podczas dojrzewania komórek odpornościowych i polegają na tzw. selekcji pozytywnej - którą przeżywają jedynie limfocyty nie reagujące z własnymi antygenami organizmu oraz takie, które choć rozpoznają te antygeny, to wiążą się z nimi bardzo słabo - i negatywnej, gdzie limfocyty wiążące się z dużym powinowactwem do antygenów ulegają apoptozie, czyli samobójczej śmierci.

Delecja klonalna może zachodzić także we wtórnych narządach układu chłonnego oraz różnych tkankach organizmu. Oprócz tego w tolerancji obwodowej wyróżnia się takie mechanizmy jak :
- sekwestrację antygenu, czyli oddzielenie niektórych autoantygenów od komórek układu odpornościowego za pomocą bariery anatomicznej,
- anergię klonalną, czyli czynnościową inaktywację klonów limfocytów,
- aktywną supresję otrzymywaną za pośrednictwem limfocytów T supresorowych (Ts) i przeciwciał antyidiotypowych.

cyt:
Innym czynnikiem endogennym jest nadprodukcja pewnych cytokin, np. wiadomo, że makrofagi u myszy podatnych na rozwój cukrzycy typu I wytwarzają znacznie więcej IL-12. Niekiedy wpływ ma także poziom hormonów płciowych. Dowodem na to jest fakt, że wśród chorych na reumatoidalne zapalenie stawów kobiety stanowią aż 60-75%. Pacjentki ciężarne zauważają przy tym znaczną poprawę w ostatnim trymestrze oraz pogorszenie się stanu zdrowia tuż po porodzie.
link: http://www.e-biotechnolog...immunologiczne/

Z INNEGO ARTYKUŁU:

Eksperymentalna terapia skuteczna przeciwko białaczce
2013-01-09

Siedmioletnia Emma Whitehead stała się bohaterką grudniowych doniesień naukowych. Dziewczynka, chora na ostrą białaczkę limfoblastyczną, została poddana eksperymentalnej terapii, opartej na modyfikowanych genetycznie limfocytach T. Obecnie lekarze potwierdzają stan remisji.

Reakcja organizmu na działanie zmienionych komórek jest dość drastyczna – w obliczu błyskawicznej aktywacji wielu limfocytów T i masowego zabijania limfocytów B zmienia się profil wydzielanych cytokin – rośnie poziom INF-γ, chemokiny CXC9 i IL-6. W przypadku leczenia Emmy Whitehead ten moment okazał się krytyczny – stężenie interleukiny wzrosło tak znacznie, że zaczęło zagrażać życiu dziecka, wywołując 40-stopniową gorączkę, obrzęki i spadek ciśnienia i utratę przytomności. Leki sterydowe, skuteczne w takich przypadkach, nie przynosiły efektu. Sytuację udało się jednak opanować podaniem immunosupresyjnego leku, tocilizumabu, stosowanego do obniżania poziomu IL-6 w reumatoidalnym zapaleniu stawów.


Sukces immunoterapii, której poddano Emmę, nie jest jednak stuprocentowy – pozostali pacjenci różnie reagują na leczenie. Dwoje dorosłych od dwóch lat znajduje się w pełnej remisji, u niektórych nastąpił jednak nawrót choroby lub brak reakcji na leczenie. W tak małej grupie badawczej trudno mówić o statystyce lub wyciągać daleko idące wnioski, niewątpliwie jednak przypadek Emmy przyniósł dwa pozytywne skutki: uratowane życie dziecka i potwierdzenie sensu rozwijania immunoterapii zmodyfikowanymi limfocytami T.
LINK http://biotechnologia.pl/...obile_view=true

cytuję:

Trzecią przyczyną utrzymywania się objawów mogą być stany związane z celiakią, takie jak wtórna nietolerancja laktozy, zewnątrzwydzielnicza niewydolność trzustki, rozrost bakteryjny jelita cienkiego, mikroskopowe zapalenie jelita grubego czy nadwrażliwość na białka mleka krowiego.

Bardzo rzadko występuje rzeczywista oporność na dietę bezglutenową, i wówczas rozpoznaje się celiakię oporną (refractory coeliac disease – RCD). RCD definiuje się jako przetrwałe lub nawracające objawy upośledzenia wchłaniania z zanikiem kosmków jelitowych pomimo ścisłej diety bezglutenowej stosowanej przez >12 miesięcy, po wykluczeniu innych przyczyn zaniku kosmków i nowotworu złośliwego oraz po potwierdzeniu rozpoznania celiakii. Wyróżnia się RCD typu I i II; główną cechą różnicującą jest wykazanie w typie II monoklonalnej lub aberrantnej populacji limfocytów T. Chorzy z prawidłową ekspresją CD3 i CD8 oraz bez wykrywalnego klonu limfocytów T mają RCD typu I z dobrym rokowaniem. Rokowanie w RCD typu II jest gorsze, głównie z powodu powikłań upośledzonego wchłaniania oraz transformacji w enteropatycznego chłoniaka T-komórkowego (enteropathy-associated T-cell lymphoma – EATL).

link http://www.mp.pl/gastrolo....html?id=115567

wtedy należy odstawić także zboża bezglutenowe , niestety dla niektórych :)
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Lis 30, 2015 08:54   

http://www.bioautyzm.pl/category/artykuly
http://www.bioautyzm.pl/w...dr-j-bradstreet
JW
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Sob Gru 12, 2015 13:30   

Cytat:
http://zdrowedzieci.blox....JEDZENIE-W.html
Nie wymieniłam wszystkich wad omawianego rozwiązania prawnego, ale myślę, że to, co napisałam wystarczy, aby uświadomić sobie, że politycy działający w oparciu o autorytarny system medyczno-dietetyczny nie zapewnią zdrowia naszym dzieciom, co gorsza, mogą im zaszkodzić.

Przecież to oczywiste, że dobry polityk, to psychopata pilnujący swojego koryta.
A zły polityk, to nawiedzony naiwniak, który narobi jeszcze więcej zła, niż tamten psychopata.
Exemplum, mamy przechlapane, co widać po ostatnich wyborach.
JW
 
     
gocha48

Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 2
Wysłany: Wto Paź 04, 2016 17:01   dieta dobrych produktów a choroba genetyczna

witam wszystkich ;) mam pytanie do pani doktor i osób które znają diete dobrych produktów
, o tej diecie usłyszałam niedawno szukając cos innego w internecie i pomyślałam że może jest jakaś nadzieja dla mojego syna chodz lekarze mowia ze wady genetycznej sie nie wyleczy sylwiazlodzi leczy dziecko za pomoca tej diety czytałam troszke pani historie nim zdecydowałam sie napisać
mam syna juz dorosłego ma 27 lat nie mówi ale rozumie wszystko ma wade genetyczną tak zwany zespół kociego krzyku,na szczęście chodzi potrafi sie ubrać należy mu troche pomoc ,np sznurówki,zamek błyskawiczny i przypominać o pojściu do toalety ,od urodzenia cierpi na zaparcia
czy ta dieta może pomóc i czym zastąpić jogurty i banany, mleko lubi je i jada je codziennie
czy nie jest zapozno na efekty
pozdrawiam
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Wto Paź 04, 2016 19:57   

Gocha napisz do mnie na adres sklodz (małpa) tlen.pl
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Wto Paź 04, 2016 20:08   

Kochani

Proszę nie piszcie do mnie wiadomości na PW bo za rzadko tu wchodzę i otrzymuję jedynie powiadomienia o tym, że ktoś napisał bezpośrednio w tym wątku.

Wtedy tu zaglądam.

Jeśli ktoś chce może się ze mną kontaktować przez Facebook : Sylwia Kowalska Dietetyk
lub przez email podany w powyższym poście.


Nadal bezpłatnie.

A jeśli ktoś jest z Częstochowy to naprawdę polecam zamiast drogich lekarzy w

leczeniu dietą autyzmu jeśli Was nie stać na wizyty w Warszawie, Wrocławiu itp.

gabinet Dan-Wit

bo w diecie niskowęglowodanowej Pan Witold i Pani Danuta

Jarmołowicz też są ekspertami czego świadectwem jest to forum i artykuły na

stronie gabinetu Dan-Wit.


DLA MNIE NAJWAŻNIEJSZE ZAWSZE BĘDZIE ABYŚCIE MIĘLI LŻEJ JAKO OPIEKUNOWIE OSÓB DOROSŁYCH CZY DZIECI CHORYCH . NIE TYLKO Z AUTYZMEM.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Paź 17, 2016 10:01   

Dieta może i choroby genetycznej nie wyleczy ale zminimalizuje jej skutki uboczne takie, jak chociażby schorzenia układu pokarmowego, czy wspomaganie odporności.
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Pią Lis 11, 2016 21:54   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Rzekłem
http://www.dobradieta.pl/...p=237726#237726
http://www.dobradieta.pl/...p=237744#237744
Sami byliśmy zdumieni, jak szybko zadziałało w przypadku ewidentnego autyzmu.
Miesiąc.
JW


Panie Witoldzie chciałam się upewnić, że zgodnie z tym czego się dowiedziałam wątek po trosze został rozwalony na prośbę wiadomej Panu mamy, która poprosiła o usunięcie jej wypowiedzi? Czy dobrze rozumiem, że wszystkich ???? ? Czy jakieś wypowiedzi zostały bo szukam i nie mogę znaleźć?
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Lis 11, 2016 23:49   

Dobrze Pani rozumie.
Serdecznie pozdrawiam Panią
i wszystkie zatroskane Mamy.
JW
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Wto Sty 09, 2018 10:54   

https://www.youtube.com/watch?v=Gzavs0oYoGg
JW
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved