Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Droga do Świadomości Chrystusa-Boskiej Świadomości
Autor Wiadomość
szukającyprawdy

Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 33
Wysłany: Sob Cze 26, 2010 10:00   Droga do Świadomości Chrystusa-Boskiej Świadomości

WSTĘP :

Poniższe to SKRÓT ,KTÓRY ROBIŁEM NA WŁASNY UŻYTEK z paru przekazów i nauk od kilku Wniebowstapionych Mistrzów apropo bardzo ważnej kwestii czynnika zwanego EGO którzy powstaje po wpadnięciu w iluzje odseparowania od Boga ,a takzę dotyczących osiagnięcia świadomosci CHrystusa.

Problem w tym że przy wracaniu do jedności, Boskiej świadomości-świadomości Chrystusa ten czynnik to żyjątko nazwijmy je :P zrobi wszystko ,aby temu zapobiec ,bo wtedy zginełoby przestałoby istnieć. Poniżej znajduje sie więc masa rad nauk jak je przejść i sie z niego uwolnić. Bez tego kroku zbawienie nie jest możliwe.



Jak pisałem jest to skrót na szybko ,a więc zawiera pewnie błędy pewną niesystematyczność ,niestetyczność i porozrzucanie .Jest to w postaci streszczonych krótkich wyselekcjonowanych najwazniejszych rad(któe uznałem za najważniejsze).

Jest także pełniejsza nauka i kto jest gotowy odnajdzie ją potem także.

"Gdy uczeń jest gotowy nauczyciel pojawia sie sam" Czy to będzie istota czy ksiazki czy przekazy nauki czy wydarzenia w materii ;) albo coś innego !!
Szukaj ,a znajdziesz
Kołacz ,a otworzą ci
Proś ,a będzie ci dane

Zapraszam też na swoją strona gdzie przekazuje czy zamieszczam od Wniebowstapionych Mistrzów więcej nauk tego typu:

www.followjesuschrist.info
i polska:
www.followjesuschrist.info/pl












DO ŚWIADOMOSĆI CHRYSTUSOWEJ:

---PIERWSZYM I NAJWAŻNIEJSZYM KROKIEM DO ŚWIADOMOŚCI CHRYSTUSOWEJ
JEST uznanie Wielkiej Obecnosci JESTEM czyli Boga żyjacego w Tobie.
Drugim krokiem jest używanie Obecnosci JESTEM z pełnym zrozumieniem co te słowa znaczą bowiem wchodzisz wtedy w tym samym w Świadomość Chrystusową ,choć nie oznacza to że natychmiast wyrażasz pełnię Świadomosci Chrystusowej ponieważ najpierw musisz wiedzieć dokąd chcesz iść i co chcesz realizować
JA: takze ważne by to wprowadzic ciagle stale, jak SG mówił że można stać sie świadomym tej obecności Boga w każdym momencie ;) !!

---widzenie siebie jako jednym z Wyższym ja(JA:czyli Boską obecnością JESTEM wiec to to samo co na górze :P ) i całym życiem

---Widzenie siebie jako współtwórcy Bogiem(połączonego a nie oddalonego i jak może być inaczej skoro każda mysl czy ruch palca to energia Boga ;) )
---także widzieć że inni to też współtwórcy z Bogiem i przyszli z tego samego źródła i są cześcią ciała Boga na Ziemi
---Prawdziwym kluczem do wzrostu siebie jest nieegoistyczna praca by pomóc innym przekroczyć ego i osiągnąć duchową wolność.

---oczyszczenie 4 ciał z iluzji i gierek ego jest potrzebne !!
---poprzez umysł chrystusa przejmujesz panowanie nad 4 cialami a potem materialną rzeczywistością ;)

---opis drogi:najpierw Chrystusową Jaźń -wyższy umysł to nauczyciel ,ale z czasem osiaga sie z nim Jednosć i bedziesz tu na dole jaki jesteś na górze (PRZYDATNE JEST POŁACZENIE Z CHRYSTUSEM czy wyższa jaźnią )

---ABY osiagnac jednosc z wyższym ja -Chrystusowym Ja trzeba oczyścić 4 niższe ciała z wszystkich dualistycznych wierzeń i zdegenerowanej energii.

---stan jednosci z wyższym ja-Boskim Ja
---KONIECZNE OCZYŚCIĆ 4 ciała by światło mogło poprawnie płynąć od Wyższego ja ,a nie było zdegenerowane.

---światło płynie od Wyższego Ja i niedoskonałe zawartości w 4 ciałach psują osłąbiają je i ograniczają

---nie szukać zniszczenia starej tożsamosci ALE JĄ PRZEKRACZAĆ i sie rodzić na nowo bedąc już "więcejj" co zastepuje starą tożsamosć .Odpuscić zostawić stare niedoskonałości i tożsamość ,a nie je niszczyć. po prostu zostawiać ;) !!

---tone daje połaczenie do głębi miłości w własnym bycie.

---wyjściem jest systematyczne przebudowywanie swojego poczucia tożsamośći aż do całkowitego pełnego zaakceptowania kim naprawde jesteś co przywraca jedność miedzy wyższym Ja i Niższym Ja.
Do tego trzeba oczyścic 4 ciała
---Też wiedzieć że Świadome Ja identyfikuje sie i utożsamia z tym czym mysli że jest..WIĘC mieć własciwe poczucie tożsamości.

---Nie ma granicy i końca ściezki co oznacza że nie ma limitu jak wysoko możesz wzrosnąć w świadomości i zrozumieniu.

---JA:TAKŻE WIELE nauk O OBECNOŚCI JESTEM jest w Złotej księdze Saint Germaina













WAŻNA W TYM KWESTIA
EGO:

STARSZE NAUKI NA NIŻSZYM POZIOMIE O EGO:
1.CZĘŚĆ

Załózmy że dziecko tuż po urodzeniu założyło okulary z zielonymi szkłami. Przez to ma ono oszukaną wizję świata.Nie widzi go jakim jest naprawde ,ale inaczej .Widzi go na zielono.Ale skoro od dziecka tak widziało świat i nigdy nie dostrzegło alternatywy nawet nie jest tego świadome i nigdy nie kwestionuje czy tak jest rzeczywiście.
W TEN PODSTAWOWY SPOSÓB EGO ZNIEKSZTAŁCIŁO obraz rzeczywistości-świata!!

2.Jest wyjście z iluzji kłamstw ego.Jest to mechanizm bezpieczeństwa dany przez Boga. Potężne połączenie z umysłem Wyższym/Boskim/Chrystusowym (czy wiele innych synonimów).Ten umysł jest doskonały i jest nad ego i w żadne sposób jego iluzje go nie dotyczą -widzi poza nimi Boską prawdę.
TYLKO umysł Chrystusowy może widzieć prawdziwą rzeczywistość Boga

3.Sa 2 podstawowe sposoby na wyjście:
---wzmocnienie połączenia z wyższym umysłem (zwanym m.in. Chrystusowym) i do tego doskonałe jest ćwiczenie na połączenie.
---być świadomym iluzji ego i tego że próbuje ono oślepić ciebie duchowo.Tylko przez widzenie świadomie poprzez iluzje ego twoja wizja świata,wizja duchowa będzie otwarta tak że będziesz mógł wznieść sie ponad iluzje ego do umysłu Chrystusowego.



4.Podstawowa iluzja ego
Podstawowy problem z ego jest że zniekształca ono twoje duchowe widzenie świata i nie można przez to zobaczyć Boskiej prawdy-Boskiej rzeczywistości jedynej prawdziwej.
Chrystusowy wyższy umysł doświadcza tej prawdy ,więc nawet nie ma potrzeby na opisywanie prawdy.Jest różnica miedzy prawdą a opisem prawdy .
Po co czytać opisy jabłka jeśli można wziąć gryza i wiedzieć dzięki temu najlepiej ...
Tak samo jest z prawdą ,lepiej jest doswiadczyć jej być nią poprzez umysł Chrystusowy .

5.Ego nie może doswiadczać rzeczywistości Boskiej ,więc zastapiło ją nieskończonymi OPISAMI. Tak samo jak z jabłkiem co opisane jest powyżej.Nieważne jak dobre mogłyby być te opisy nigdy nie będą tak dobre jak prawdziwe doświadczenie .Żaden opis smaku jabłka nie odda jego smaku tak jak jego zjedzenie.

6.Ego mylnie wierzy że jego opisy rzeczywistości SĄ tak dobre jak rzeczywistość sama w sobie (opis smaku jabłka a zjedzenie go i posmakowanie). Ego faktycznie całkowicie wierzy że jego opisy rzeczywistosci SĄ (!!!) rzeczywistością!!Że są prawdziwe!!
I faktem także jest że ta nauka jest opisem rzeczywistości lecz nie jest rzeczywistocią.



2CZĘŚĆ.


1.Duchowa ścieżka jest procesem podczas którego stopniowo uwalnia się swój umysł od wszystkich iluzji stworzonych przez ego i wchodzi się w ducha prawdy.

2.Ego nie może doświadczyć ducha prawdy za to ty możesz .Więc kiedy doświadczysz ducha prawdy osobiście nie będziesz już dłużej wierzył w iluzje ego takie jak to że opis rzeczywistości jest tą rzeczywistością i wtedy przestaniesz karmić ego swoją energią i ono zacznie stopniowo zanikać i zginie.

3.Ponieważ ego ma bardzo mocny instynkt przetrwania nie chce zginąć i ZROBI WSZYSTKO byś nadal patrzył przez jego iluzje.

4.Są dwa umysły chrystusowy i antychrysta(antychrystusowy) i możliwość spadku w antychrysta była konsekwencja dania wolnej woli ludzkiej istocie.
Chrystusowy jest z jednosći z Bogiem i światem.Antychrysta z oddzielności od Boga i świata
Tworząc chrystusowym podnosi sie swoje życie i całe życie.Tworząc antychrysta degeneruje sie siebie i całe życie.

5.Widzieć prawdziwą rzeczywistosć-rzeczywistosć Boską moża tylko poprzez umysł chrystusowy. A umysłem antychrysta wpada sie w dualność i prawda staje sie relatywna. Nie ma już absolutnej prawdy.Tworzysz wtedy definicje własnej prawdy i jest ona poza absolutna prawdą Boga.

6.Bez Boga nic się nie stało co się stało dlatego jesteś indywiadualizacja Boga.

7.Umysł Chrystusowy jest świadomościa jedności i tak długo jak jesteś w umyśle Chrystusowym nie możesz widzieć siebie jako odseparowanego od Boga.
W umyśle Chrystusowym widzisz siebie jako rzucony w oceanie Boga byt i wiesz że wszyscy inni rzuceni pochodzą z tego samego źródła.

8.W umyśle antychrysta widzisz siebie jako rzuconego osamotnionego od oceanu i od wszystkich rzuconych w tym oceanie.

9.Jako że ego zrodziło się z odseparowania od Boga,od jedności z Bogiem i dlatego ego zawsze widzi siebie jako odseparowane od Boga.Nie może ono zobaczyć jedności z Bogiem.Tworzy za to mnóstwo iluzji przekonujących ,że dusza nie musi powrócić do jedności. To są przeróżne iluzje zaczynajac od idei że nie istnieje Bóg do idei że możesz być zbawiony tylko przez zewnętrzną religię.



NOWSZE NAUKI NA WYŻSZYM POZIOMIE O EGO:

---poprzestać sie identyfikowac sie z ego i jego dualistycznymi wierzeniami .
---musisz pozwolić poczuciu bezpieczeństwa umrzeć i tylko wtedy jesteś chętny zrobić krok w nieznane i być zmieszany przez pewien czas .
---Po powrocie do "bezpiecznej strefy" gdy rzeczy znów nabiorą troche stałości nie idź za zewnetrznym ale nadal za wewnętrznym przewodnictwem.


---Chrystusowa prawda jest poza prawdami umysłu antychrysta ,a skoro ten świat jest tak nimi zapełniony zajmie troche czasu by uwolnic od tego umysł.
---ego nigdy nie cofnie sie i nie spojrzy na siebie chcąc się zmienić.Ego nigdy tego nie zrobi., Jesli sie chce zmiany oznacza to że separacja od ego już trwa.
---tylko świadome ja mozę wycofać sie krok i dojrzeć że istnieje ego i że jest sie więcej niz ego.
---OGROMNIE WAŻNYM KROKIEM JEST UŚWIADAMIAĆ SOBIE MOCNO że jesteś czymś więcej niż twoje zewnętrzne punkty widzenia i wierzenia.
---Ego jest swoimi wierzeniami bo praktycznie nie ma tożsamości poza nimi i czuje sie ogromnie zagrożone gdy jakieś z nich jest kwestionowane .
---Będac świadomym że jest sie ŚWIADOMYM JA stopniowo na nowo podłacza sie do tego czystego poczucia bytu.
---Prawda jest czymś wiecej niż jakikolwiek przejaw na Ziemi.Wzraz z wzrostem mozna zdobywać coraz wyższe zrozumienia.Nie musisz martwić sie czy masz racje czy nie.
---Ego przestrasznie broni swoich wierzeń.Jego tożsamość to wierzenia ,więc jesli ktoś udowodni że wierzenie jest błędne jest ono stracone a wiec ego traci wtedy cześć swojej tożsamości !!
---wszystkie gry ego są podobne i utkane z jendej tkaniny
---wszystkie gry ego i iluzje da sie przejsć.każdą!! Bez bez oburzania wyrzutów sumienia ,ale pracować nad tym dalej.
---WYTRWAŁOŚĆ! Pokonanie przejście ego ,jest trudne bywa beznadziejne ,ale wytrwale wciąż nad tym pracować aż pewnego dnia całkiem sie je przejdzie :)

GIERKI EGO:
---GŁÓWNA STRATEGIA EGO:
111ego zrobi wszystko aby zapobiec odkryciu że istnieje ego i świadome ja ,zrobi wszystko ,aby zapobiec obudzeniu sie i zrozumieniu że musi być więcej tożsamości niz ono(ego) i że jest sie czymś wiecej JA: w pergaminie itp itd mozna to wbijać
222:jeśli 1sza zawiedzie i wiesz ze jest wiecej tożsamości niz ego to 2gą jest zapobieżenie tobie ścięciu tych drzew iluzji otaczajacych cie (metafora poniższa)

PRZYPOWIEŚĆ METAFORA:
ksieżniczka -świadome ja , zła babia - ksiaże tego swiata , las-ego , książe---żywy chrystus
Księzniczka w zamku wpada w fortel złej babci i zasypia.Wokół zamku narasta w tym czasie wielki nieprzenilalny las.Pewnego dnia nadchdzi książe przebijając sie poprzez las i całuje królewne ,która sie budzi .W bajce żyli by długo i szczesliwie .W rzeczywistości Świadome ja musi aby być wolne i szczęsliwe osobiście ściąć wszystkie drzewa otaczajace zamek.

---każde drzewo to decyzja podjęta na bazie umysłu antychrysta ,umysłu dualizmu i oddzielenia.
---każda iluzja-decyzja (drzewo) na bazie umysłu antychrysta (dec.śmierci) to krok po spiralnych schodach w dół wiodących do ciemności i
oddzielenia=>>>TRZEBA świadomie iść scinając zmieniajac te decyzje które ściągneły w dół wracając spiralnymi schodzami w góre.
!!!!!!!!!!!! I EGO ZROBI WSZYSTKO ABY TEMU ZAPOBIEC!!!!!!!!!!!!!!!

Wraca sie podejmując decyzje widząc prawde Wyższego Umysłu-Chrystusowego i wybierajac ją ponad dualistycznymi iluzjami jakie ściągneły w dół (nowa decyzja na
bazie tej prawdy ;) )

---EGO I SIŁY TEGO ŚWIATA ZROBIĄ WSZYSTKO ABY ZPOBIEC podjęciu tych decyzji zycia i mają ku temu wiele przebiegłych strategii i gier . Cel ich to utrzymać cie uwikłanego w poszczególnych iluzjach ,abyś nie mógł ich porzucić i zrobić kolejny krok na ściezce .

---CHODZI TU O DECYZJE KTÓRE DOTYCZĄ TEGO JAK WIDZISZ SIEBIE, BOGA ,ŚWIAT I ZWIAZKI POMIEDZY TYMI 3 CZYNNIKAMI w twoim zyciu.Chodzi o decyzje jakie dotyczą, wpływają na twoje poczucie tożsamości.
A NIE DECYZJE w stylu Z KIM CHCESZ ŻYC ALBO jaka parasolke wybrać ;) .Tylko te dotyczace poczucia tożsamośći właśnie !!

GE=GIERKA EGO.

---GE próbuje utrzymać przywiązanego do niższego poczucia tożsamosći aby nie wejść w wyższe
---GE ego może próbować trzymać z dala od tego co duchowe i trzymać przywiazanego do "rzeczy tego świata" .Też żeby nie zaakceptować wyższej duchowej tożsamości :) .
---GE .Ego szuka przez wwoje różne gry (każda z nich jest przeznaczona aby trzymać tak skupionego na czyms materialnym że nie możesz albo nie spojrzysz poza za to ) ,aby nie zaakcpetować prawdziwej tożsamości (wyższej jako duchowa istota )
---GE ego także próbuje przekonać że nie ma nic poza tą materią i jest sie tylko materialną istotą...
---GE EGO che abyś wierzył w kłamstwo że istnieje jednomomentowe zbawienie np. jakie istnieje w wielu kosciołach religiach itp. TO fałsz.Upadek był stopniowy i powrót jest stopniowy .To kłamstwo jednomomentowego zbawienia ma na celu ukrycie przed tobą i nieuświadomienie ci że prawdziwym kluczem do zbawienia jest stopniowy duchowy rozwój.BO GDY nic nie robisz nie rozwijasz sie wtedy oczywiście nie zauwazysz ego i nie zaczniesz się od niego uwalniać... wtedy stoisz w miejscu.
---GE podobna gierka jak powyższa: EGO także może chcieć abyś wierzył w kłamstwo ze tylko będac miły i kochajacy dla wszystkich pewnego dnia nagle się zbawisz.Także może to dotyczyć innych warunków. To kłamstwo też ma na celu aby ukryć że kluczem do zbawienia jest proces stopniowego duchowego rozwoju ,a nie TYLKO spełnienie określonych warunków.

---Świadome Ja to przedłużenie obecności JESTEM i iskra Boskiego bytu.
---KONIECZNE JEST CAŁKOWICIE ŚWIADOME PODEJMWOANIE DECYZJI W ŻYCIU.Jeśli sie przestaje to robić to EGO informacje zbiera i jest to decyzja śmierci na bazie jego iluzji , ono też chce trzymać z dala od duchowości więc ta decyzja ściagnie w dół i do złych konsekwencji (ego wierzy naprawde w swojej dualistycznej ślepości że dane decyzje zadziałają)
WIEĆ TRZEBA PROWADZIĆ TO ŻYCIE!! WZIĄĆ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ I PODEJMOWAC WAŻNE DECYZJE !!! (to konieczne !! )
---DECYZJA ŻYCIA wznosi do wyższego poczucia tożsamosci ,a decyzja śmierci do niższego.

Z tego koła jak widać wyciagnać moze tylko WZIĘCIE ODPOWIEDZIALNOŚCI za życie , podejmowanie decyzji i zbieranie informacji. To niezbędna część !!

---GE Ego i książe tego świata chcą byś wierzył że z tego nie ma wyjścia(powyższe gierki i sytuacje).Chcą byś sądził że bez zmiany poczucia tożsamości podejmując lepszą dualistyczną decyzje opartą na iluzjach MOŻESZ zmienić sytuacje na lepsze,uciec od nieprzyjemnych konsekwencji.Chcą byś wierzył że w tym samym stanie świadomości ,który stworzył problem możesz go rozwiązać (i oni sami w to wierzą)

---SUPER STRESZCZENIE:
--Tylko świadome Ja może podjąć decyzje Życia lub Śmierci ,decyzje która wznosi lub obniża na schodach tożsamosci.
---Obniżyłeś sie na tych schodach poneważ powziąłeś decyzje śmierci (wiele)
---podjąłeś te decyzje ponieważ pozwoliłeś EGO do zbierania informacji na bazie których podejmowałeś decyzje.
---ponieważ ego moze widzieć tylko poprzez umysł antychrysta ,wszystkie jego informacje były dualistyczne w naturze i mogły tylko stworzyć wiecej problemów.
---JEDYNĄ DROGĄ wyjścia jest zaczęcie podejmowania decyzji ŻYCIA
---takie decyzje muszą być podejmowane na bazie rzeczywistości umysłu Chrystusowego zamaist na bazie iluzji umysłu antychrysta.
---tylko świadome ja może mieć dostęp do Chrystusowego Umysłu(Wyższego Umysłu).Ego nigdy nie może !!!!

---Świadome ja posiada opcje by dosięgnąć Chrystusowego umysłu nie wazne jak daleko obnizyłeś sie na spiralnych schodach w dół(stopnie to decyzje śmierci).Możesz zawsze poprosić o przewodnictwo i je otrzymasz.Kiedy uczeń jest gotowy ,nauczyciel ZAWSZE SIE POJAWI i da uczniowi dokładnie to co jest potrzebne do powzięcia następnego kroku na spiralnych schodach w góre.Wyzwaniem jest czy rozpoznasz nauczyciela i będziesz chciał podażać za jego/jej przewodnictwem.

---Trzeba wziać odpowiedzialność za podejmowanie decyzji i za zbieranie informacji na których bazujesz te decyzje.Musisz odrzucić pozwalanie EGO powrócić gdzie wygląda to jak podejmowanie decyzji na bazie 2 skrajnosci obu zdefiniownaych rpzez umysł antychrysta.


=====na każdym kroku jaki robisz w dół na spiralnych schodach musisz podjąć decyzje . Ta decyzja musi być podjęta na bazie :
---widzisz ze to co wzieło cie na ten krok na schodach było decyzją którą TY ZROBIŁEŚ!!
---widzisz że decyzja była oparta na iluzji umysłu antychrysta i zaprezentowana przez ego.
---widzisz dlaczego ta iluzja jest błędna i dlaczego może tylko prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji .
---widzisz to ,bo rozpoznałeś prawde Chrystusa ,która cie czyni cie wolnym od tej iluzji.
---teraz świadomie i bez żalu ,albo przywiązania wybierasz by odpuścić/odrzucić tą iluzje i zaakceptować i przyjąć prawde Chrystusa .

---Można w uśpieniu opadać na tych schodach w dół ,ale nie można w uspieniu wracać na góre !!! Można wracać w góre tylko podejmując w pełni świadomie odpowiedzialnie decyzje .

---GE Gdy sie odrzuci ego widząc ,że to nie działa(decyzje oparte na jego iluzjach,czy sie tego jest świadomym lub nie) to zaraz ego sie przeobrazi i będzie przekonywać że te decyzje ten obraz świata tym razem zadziała itp !!!
Więc trzeba odrzucić jakiekolwiek DOZWALANIE EGU czy to będzie jedno czy drugie(przeobrażone) NA PODEJMOWANIE DECYZJE I ZBIERANIE DANE INFORMACJE !!!! Podejmować je tylko samemu !!
===>trzeba potężnego postanowienia decyzji ze samemu sie bierze pełną odpowiedzialnosc za życie ,za podejmowanei decyzji i zbieranie informacji.I TAK DO SAMEGO SZCZYTU SPIRALNYCH SCHODÓW W GÓRE!! .NIGDY NIE POZWOLIĆ EGU wciagnąć sie w odrzucenie odpowiedzialności w rozeznaniu pomiędzy rzeczywistością Chrystusa a nierealnością antychrysta !!

---żeby sie nie podłamywać tą dużą pracą i powrotem na sam szczyt lepiej stopniowo skupić sie tylko na 2 krokach-schodkach na pewien czas .Bieżący i ten następny wyższy i tak cierpliwie po jednym sobie wchodzić. Co doprowdadzi pewnego dnia na sam szczyt.
===> Wystarczy więc skupić sie na tej jednej iluzji i super narzedzię to spytać o chrystusową wizje jakiej sie potrzebuje.JA:także narzedzia do połączenia wyższą jaźnią-chrystusowym Ja dadzą tone.

---ego i książe tego świata bedą używać wielu gierek ,aby zapobiec podjęciu decyzji zycia .






---Do zmiany decyzji kolejne kroki SAME NIE PRZYJDĄ !! Trzeba je smaemmu robić ,a nie pasywnie czekać. Próbować zmieniać i podejmować aktywnie.

---GE Ego też próbuje byc ukryte za iluzjami .Zeby przeżyć musi być ukryte. Nawet jeśli zobaczysz na moment czy dłużej jego iluzje chodzi mu o to byś nei zdał sobie sprawy że za tymi iluzjami stoi ego które gra i miesza.

====LINIE OBRONY EGO W SKRÓCIE:
---aby sie nie dowiedzieć że ego istnieje
---aby mysleć ,że nie można albo nie trzeba czegokolwiek zrobić z ego i jego iluzjami.
---wrzucanie ludzi w nieskończone odkładanie zajęcia sie tym problemem ego.
Ego mozę próbować zajmować przeróżnymi mało waznymi w materii ,aby nie znalazł sie czas na zajęcie sieproblemem ego .Także techniką ,że nie trzeba dzisiaj,zrobie jutro a przecież jutro nigdy nie nadejdzie (istnieje tylko dziś ,jutro też będzie "dziś",dopóki sie czegoś nie zrobi w teraźniejszej chwili nie zrobi sie tego nigdy)
---kolejna gra to ogłupianie i zmylanie ludzi (którzy już chcą działać i cos z nim(ego) zrobić) ) ,bo wygląda czasem bardzo trudno rozpoznanie niewinnego nawyku jako gry ego i że jest sie w tej grze uwięzionym-w tym nawyku. Mogą tu być argumenty ,że wszyscy to robią wieć musi byc dobre .
Faktem jest że wszyscy są uwięzieni w ego wiec sie mylą ;) .Ale tej techniki może ego używać

---Ego nie ma żadnej mocy włądzy nad tobą i może tylko wpływać na ciebie tak długo jak nie widzisz co sie dzieje.

---Podejmowanie życiowych decyzji to nic abstrakcyjnego ,to normalna część zycia ;) .

===========>>>>>>>>>>Jest grawitacyjna siła ściągająca spowrotem do starych decyzji nawyków i przeciw postepowi .
=======>Pare czynników tego jest(apropo tej siły sciagajacej, powyższe ):
---przekonanie (JA:wbić zainstalować nowe pergaminami np.3-20x/dz czytane bo zmiana zajmuje i stare sciaga do starego nawykowego psotepowania BO PODŚWIADOMOSC jest jak dysk twardy!!)
Zmiana przekonania zajmuje .Wiec zmiana tego dualistycznego wierzenia opartego na dualistycznych iluzjach umysłu antychrysta także !! JA: instalować ostro nową decyzje prawde opartą na prawdzie umysłu Chrystusowego-umysłu Wyższego ;) .
DOPÓKI SIE NIE WYKONA tego stare wierzenie będzie ściagąć ostro spowrotem w NAWYKOWE te same reakcje,myśli , uczucia i akcje.
TAKŻE ważne by pamietać że wierzenie może się składać z paru cześci składowych i czasem malusi czynniczek jakiegoś olbrzyma mozę blokować i mieć ogromne znaczenie !! Ciekawa metafora to jakby kamyczek w kołach zebatych blokujący ich obracanie :) .
---Nawet jak sie podejmie nową decyzje życia zostawiając za sobą stara TO ZOSTAJĄ RESZTKI STAREGO WIERZENIA na twardym dysku umysłu i to też trzeba USUNĄĆ poprzez instalowanie nowego intensywnie ;) .
TRZEBA POWTARZAĆ MOCNO TĄ DECYZJE AŻ SIE ZAKORZENI A RESZTKI wtarej odejdą ;) (JA: wiem to dokonale ;) )

---TAKŻE MASOWA SWIADOMOŚĆ może sie czasem wciskać i trzeba czasem umacniać pilnować decyzji życia cały czas podczas trwania wcielenia nawet w razie takich dotykań-sugestii masowej świadomości ;) !!

---TRZEBA ODMIENIAĆ te wierzenia iluzje w 4 ciałach energetycznych :
-ciało tożsamości - kim jesteś i jaki jest świat.
-ciało mentalne - co możesz i czego nie możesz
-ciało emocjonalne - co powinieneś zrobic a czego nie
-fizyczny poziom zewwnętrznego umysłu - tu są wierzenia o tym jak działania wpłyną na mnie i innych ludzi
CIĄG DALSZY:
---EGO w wiekszosci przypadków ma swoje składniki albo wierzenia na tych 4 poziomach i by wyjść z jego gry trzeba rozwiazać je wszystkie na tych 4 poziomach .

---Przydatne jest odejście od negatywnej energii bo ona bardzo szkodzi w przeróżny psosób.,
Do tego doskonały jest rytuał Archanioła Michała .on też pozwala wyjść poza dudualistyczne wierzenia .Nalezy działać i dbać o pole energetyczne !!
JA: ten rytuał jest super bo tone iluzji kłamst kasuje i we mnie i też pomaga światu ;)
JA: także tona narzędzi innech jest zarąbista ;) .Cały dział potem sie ustali co i jak.



---widzenia ego i jego iluzje oślepiają przez co ciężko zobaczyć prawde Chrystusa i dlatego trzeba być CHĘTNYM DO SPOJRZENIE PZOA SWOJE WIERZENIA .Nie możesz też być do nich przywiązany .Każde przywiązanie do wierzeń ogromnie utrudni ściezke .Niekoniecznie musisz porzucić swoje wierzenia ale MUSISZ BYĆ CHĘTNY GOTOWY BY POZUCIĆ ODPUŚCIĆ JE WSZYSTKIE.(JA :bez dualistycznej skrajności odrzucania wszystkich ,bo cześć zawiera najwyższe zrozumienie prawdy dostępne dla ciebie obecnie ,więc jest poprawne,ten luz służy by móc łątwo uwolnić sie od tych właśnie błędnych-iluzji )

---Olśnienia prawdy mogą przychodzć w ludziach ksiąąkach wydarzeniach .Gdy uczeń jest gotowy nauczyciel sie zjawi ,aby móc zrobić koilejny krok na ścieżce.Powziąć postanowienie ,aby rozglądać sie dobrze i być uważnym by zauważyć nauke i nauczyciela.

---GE Ego zawsze będzie chciało ci powiedzieć że to ostatni krok ,że już masz co trzeba co wystarczy i nie musisz iść dalej. W prostym celu abyś sie zatrzymał.TO FAŁSZ. Gdyż sciezka wzrostu nie ma limitów tak jak i poziom świadomości na ile sie ją da wznieść nie ma limitów.Zawsze mozęsz isć wyżej i dalej i będzie jeszcze lepiej.

---Dobrze jest obrać stan umysłu wdg słów "Szukajcie wpierw królestwa Bozęgo a wszystko inne zostanie wam dodane". Stan szukania wpierw Królestwa Boga-Chrystusowej wizji - i wtedy pozwalać wszystkim innym rzeczom w tym życiowym decyzjom być dodanym do ciebie.To stan wdzięcznego oczekiwania pozwalając Boskiej prawdzie zastapic ciemność.

---GE Ego chce przekonać ,aby zaakceptować normy ,chce przekonać że zostawanie w miejscu to normalne zachowanie i aby tak sie zachowywać ,a nie podejmować życiowych decyzji .Ma do tego ogromnego sojusznika w tłumie ludzi ślepo naśladujacych wzorce. Pogodzić sie z NIENORMALNOŚCIĄ i że w dzisiejszych społeczeństwach ROZWÓJ DUCHOWY NIE JEST CZYMŚ POWSZECHNYM-NIE ZNAJDUJE SIE W "NORMALNOŚCI " SPOŁECZEŃSTW.
DLATEGO KWESTIONOWANIE NORM JEST KONIECZNE !!!! Aby sie nie zagubić w jakiejś mylnej.
---GE Ego będzie oczywiscie przekonywać ze kewstionowanie norm jest niebezpieczne i aby tego nie robić .Aby nie pytać ,aby nie szukać i aby sie nie zastanawiać. .Oczywiscie trzeba być świadomym tej gry i kwestionować normy i szukać i pytać :) . Każdy wewnętrzny czy zewnętrzny opór dla twego rozwoju to praca ego i księcia tego świata.

---GE Współzawodniczenie z innymi ,ego zawsze chce bycia ponad innymi .Jesli chce sie ciagle porównywać z innymi oznacza to ze nie przeszło sie jeszcze ego całkiem .

---GE ego nie chce byś wiedział ze jesteś duchową istotą.


---GE Nawet na duchowej ściezce jeśli egu nie uda sie oczywiscie utrzymać z dala od niej to bedzie ono delikatnie zmieniać swe normy uzwzględniając twoje duchowe wierzenia zakłócając je w delikatny sposób ,abyś pozostał w granicach bycia ludzką istotą .

---GE Kłamstwo automatycznego zbawienia.Ego chce byś wierzył w automatyczne zbawiene BO wtedy nic nie robisz by sie zbawic sądzac że masz je zapewnione. Nie rozwijasz sie duchowo itp co z czasem mogłoby uwolnić cię od ego ...
ZAPAMIETAJ : NIGDY NIE MOŻESZ SIE ZATRZYMAĆ w miejsu.Zawsze mozesz iść dalej wyżej nie ma limitu jak wysoko możesz wznieść swoją świadomość i jak wysoko zajść. I w Niebie są też poziomy i nadal można wzrastać.
Zatrzymanie oznacza że ego cie złapało i gdy udałoby mu sie zaraz stworzy norme że to co osiągnąleś to wszystko co jest potrzebne lub możliwe i abyś czuł sie tu komfortowo i zapomniał o podążaniu wyżej !!!

---CZYM WYŻEJ wchodzisz na ścieżke tym bardziej delikatne przebiegłe są gry ego. Ucząc sie duchowych nauk uczysz ich też ego i użyje ich by lepiej grać aby cie zablokować.

---Gierki ego mogą zawierać troche prawdy ,aby cie wciągnac w dana gre,oszukać ,ale zawieraja też zmienioną prawde aby cie jakoś zatrzymać w trandescencji (wznoszeniu,rozwoju) świadomości
---powtórka: DLATEGO NIGDY NIE POZWÓL SOBIE ZATRZYMAĆ SIE I CZUĆ SIE KOMFOTOWO

---powtórka : zawsze być śiwadomym obecności norm i być chętnym do zakwestiowania ich .

---zawsze byc świadomym że jesli sie zaczyna czuć komfortowo i mysleć że nie potrzebujesz iść wyżej BĄDŹ ZAALARMOWANY i kwestionuj normy z których wyrastają takie myśli i uczucia.

---wszelkie lęki są EGO.Świadome Ja nie ma leków .TYLKO EGO MA LĘKI.

---Należy odrzucać gierki ego .Nie grac w nie ,po rozponaniu zostawić za soba.:D.

---Ego zrobi wszystko by przeżyć nawet kosztem zabicia innych ludzi którzy mu zagrażaja nawet w swej ślepocie zabiłoby osobe u której jest ślepo nie widząc że samo by przestało istnieć ..

---GE Fizyczne przetrwanie .Na janiższym poziomie świadomości ego identyfikuje sie jako fizyczne ciało i przeżycie fizycznego ciała staje sie najwazniejszym celem dla ego. Pojawia sie to w obsesjii usuwania zagrożeń i zapewniania przezycia .To najprymitywniejsza gra ego...
Pokonanie tej gry to zrozumienie że jest wiecej niż ciało i wiecej niż ego.
JA: No wasnie wtedy po co sie tak przeżyciem i ciałem przejmować.Kto sie przejmuje płaszczem ? xD
Także nadstawianie 2go policzka jest jedynym sposobem by wyjść z tej gry by ją przerwać. Bojąc sie wszystkiego to wszechświat to dobije .Tylko nadsstawianie 2giego policzka zamiast ciagłego strachu sprawi to wróg przestanie nadchodzić.
Także świadomość że sie tworzy własna rzeczywistosc musi być .Trzeba przestać walczyć z zewnetrznymi wrogami i pozwolić sobie być uderzonym w 2 gi policzek i nadstawiać 2gi bez oddawania.To nowa informacja dla wszechświata i on odbije co innego :) .

---Trzeba odrzucić starą śmiertelną tożsamość i narodzić sie w nowej jako współtwórca z Bogiem. Boski syn duchowa istota (Ja:oczywiscie wbić to pergaminie oczywiscie )

---GE Wpakowanie cie w jakąś dualistyczna role jak np agresor-ofiara , bohater-czarny charakter
Najczęściej to ofiara.I do tego są przeróżne techniki jak np. OSTRE zaatakowanie ,bo wtedy jest duże prawdopodobieństwo że atakowana osoba wpadnie w role ofiary.
---GE Co do roli ofiary TRZEBA SIE STAĆ KONIECZNIE ABY w to nie wpaść i tego uniknać NIEWINNYMI JAK GOŁĘBICA odpuszczając wszelką cheć dla wymierzania sprawiedliwości ,dla zemsty ,odpowiadania na złe rzeczy przez popełnianie nowych kolejnych złych rzeczy... JEDYNE wyjście to bezwarunkowe poddanie i bezwarunkowa miłość.

---ODMÓW GRANIA ROLI.Nie graj jej ;) roli w jaka ego chce cie wpakować. Dotyczy to przeróżnych ról .Tak jak Jezus nie grał roli jaka widzieli dla niego faryzeusze jako "mesjasz" w ich mniemaniu jako przeciwieństwo dla Rzymu .Odrzuć granie tych dualistycznych ról na ziemi .Nie potwierdzaj dualistycznych iluzji innych ale badź w prawdzie Chrystusa ,która jest poza nimi .
---NAWET granie bohatera, po co przyszło wielu z was na ziemie może być obrócone w dualistyczną role .W wielu filmach interpretuje sie role bohatera jako przeciwieństwo zła, złych charakterów !! Jako walczącego ze złym charakterem. .Podobnie chciano wsadzić Jezusa w walke ze złym rzymem.

---MOŻESZ WYJŚĆ Z KAŻDEJ ROLI GRANEJ NA ZIEMI W KAŻDYM MOMENCIE

---Świadome ja tak samo jak mialo możliwosć zejść z nieba jako przedłuzenie Wyższego Ja to tak samo ma mozliwosć wrócić do nieba.
---Iluzją jest że tożsamość bazujaca na iluzji dualności tzw.dusza może wrócic do nieba .NIE MOŻE !!
---ŚMIERTELNA TOŻSAMOSĆ NIE MOŻE WRÓCIĆ DO NIEBA I SIE ZBAWIĆ

---GE Absolutne bezpieczeństwo
Ego jest śmiertelne i strasznie boi sie śmierci .Używa technik ,aby ten strach zminimalizować.Np wierzeniami że śmiertelna jaźń mozę sie zbawić(NIE MOŻE,TO KŁAMSTWO) .Albo kłamstwem że wejście do swiata duchowego poza światem materialnym może być przez wypełnienie pewnych warunków w mateiralnym świacie .

---NIE MA AUTOMATYCZNEGO ZBAWIENIA co jest kłamstwem ego .To iluzja ego wyrosła z poczucia bezpieczeństwa !!
---żadne przynalezienie czy nawet wykonywanie pewnych załozeń czy technik NIE GWARANTUJE ZBAWIENIA . To stopniowy proces wymagający decyzji życia ,poswieconej energii i czasu stania sie jednym z Bogiem ,wzniesienia świadomosci !!
---pomiedzy nie stoją twoje grzechy karma albo negatywna energia .TO SĄ MECHANICZNE WARUNKI stworzone jako skutek oślepienia przez dualistyczną świadomość. PRAWDZIWYM WYJŚCIEM JEST podjęcie decyzji ŻYCIA (wielu na tych schodach prowadzacych spowrotem) .). Same technik i i rytuały machniczne cie nie zbawią!! Ego bardzo chce abyś wierzyłw tą iluzje że to może cie zbawic z prostego powodu ,bo wtedy robisz te mechaniczne warunki i reszte zostawiasz i wtedy nie podejmujesz decyzji zycia i nie pracujesz nad ego...

---Lęk przed śmiercią moze NIEISTNIEĆ gdy rozumiesz że jesteś nieśmiertelną duchową istotą ,która ubiera to ciało jak płaszcz i może go zastapić kiedy przestanie być noszone. (JA:banalne wyjść z tej iluzji tylko zainstalowac to poczucie tożsamosći pergaminami)
---intencja dyskredytowania innych ludzi ich idei wierzeń jako zagrożenia dla własnych "nieomylnych wierzeń "(z takim podjeściem) to za tym stoi ego i jego pragnienie absolutnego bezpieczeństwa.
---nie być przywiazanym do jakiegokolwiek systemu wierzeń/myśli na ziemi ,bo Ego może zamienić każdy w więzienie z granicami.

---GE Także iluzja ega to że można znać naprawde Boga robiąc z niego idola "mentalny koncept" pojecie w umysle.
"Bóg jest duchem i ci którzy go czczą muszą go czcić w duchu i prawdzie "-Jezus
Oznacza to że możesz poznać Boga tylko przez bezpośrednie połączenie z nim .Tylko świadome ja to może a ego nie może i tworzy mentalne koncepty. Kto nie ma połączenia z Bogiem to czci tylko rzeźbionych idoli Boga (zbudowany mentalnie koncept Boga)
(JA: dla ułatwienia...stworzenie w umysle pojęcia "Bóg" i jego definicji i co w nią włożymy zamiast doświadczenia go ,zamiast zjedzenia jabłka to tylko budowanie teorii o tym jak ono smakuje i wiele innych metafor by sie przydało... opisałem to kiedys w temacie "Podstawowa iluzja umysłu a dokłądnie EGO" )
---każdy system wierzeń jaki istniał czy mógłby istnieć na Ziemi da niekompletny opis Boga .Bo stwórca jest poza stworzeniem poza materialnym światem więc można go naprawde poznać przez doświadczanie go i kontakt z nim.
I co wazne doswiadczając go w sobie .I kolejne co wazne też nie jak słońca na plaży z oddali które jest odległe
---ABY DOŚWIADCZYĆ BOGA trzeba przestać widzieć siebie jako oddzielonego przynajmniej na ten moment i widzieć siebie JAKO JEDNEGO Z BOGIEM i wtedy na ten moment sie go doświadczy . Jeśli dłużej na stałe to wtedy doświadczać sie bedzie stale oczywiscie ;)

---GE Buduje sobie dualistyczne spojrzenie mienia racji i bycia w błędzie .Ale jednyna prawda to prawda Chrystusa do której EGO nie ma dostepu . Więc wybór to czy chce sie mieć racje Boga (prawdziwą) co oznnacza właściwie być w Jedności .Czy być, mieć racje w dualistycznym świecie (tak naprawde te iluzje są mylne a nie prawdą) .Jeśli węc chcesz prawdy Boga musisz kwestionować ,zastanawiać sie nad swoimi pewnikami.Strach przed kwestionowaniem zastanawianiem sie nad wierzeniami pochozi tylko od Ego.
---Wejsć oczywiscie w świadomość Jedności ;)

---Ego nigdy nie chce wziąć odpowiedzilnosći za cokolwiek więc woli wycelować palec w kogoś innego i wtedy nie musisz sie zmieniać + ego uwielbia obwiniać innych bo tak długo jak nie przygladasz sie sobie jak możesz odkryć w sobie ego i cos z nim zrobić .Gdy zwalasz wine na zewnatrz ego czuje sie bezpiecznie.

--Ego zawsze będzie ściagać twoja uwage na wady innych na zewnątrz i negować twoje własne byś sobie sie nie przyglądał .Prawdziwym sposobem pomocy światu jest wzniesienie swojej swiadomosći do świadomości Chrystusowej.

---GE Będąc w iluzji że jesteś odseprarowany od Boga możesz sądzić że twoje czyny wybory nie mają konsekwencji ,możesz sądzić że to co na zewnątrz jest osobne od ciebie.I wtedy możesz sądzić ,mieć iluzje że należy wznosić siebie w współzawodniczeniu z innymi .
Np. z jakąś wybraną grupą .
Wtedy możesz tworzyć różne grupy i wpaść w iluzje walczenia z innymi np.mój system i wyznawcy są dobrzi i sie zbawia ,a inni to zło i trzeba ich zniszczyć tworząc walke między jakimiś siłami. Nie daj sie w to wciagnąć .Prawdą jest że Bóg jest jednościa i znajduje sie we wszystkim i nie ma przeciwieńśtwa .Nie ma z czym walczyć Prawdziwą ścieżką jest rozwijać wznosić siebie ,a wtedy wzrośnie całe istnienie-poprzez masową świadomość. Jesteś połączony z innymi ,bo to Bóg ten sam.Wznoś siebie ,a całe życie w ten sposób zostanie wzniesione.
Walka to jak widzisz pułapka wyrastajaca z tej iluzji i gierka EGO. Także ważne by rozumieć ,że zniszczenie zła jest niemożliwe ,bo zło nie istnieje ,jest nierealne. Zło wynika z dualistycznego zrozumienia i ustatnowienia 2 przeciwieństw dobra i zła .
Jak to może być prawdą skoro istnieje JEDNO. Oba te dualistyczne pojęcia są NIEROZDZIELNE. Po usunieciu nawet tego czegoś interpretowanego jako zło wynajdzie sie nową rzecz interpretowaną jako zło i tak w nieskończoność .Jak widzisz problemem jest iluzja odseparowania przez którą można wierzyć inni sa odseparowani ode mnie i mogą być czymś innym ,a więc mogą być źli.
Nie tędy droga .Droga to wznieść siebie ,a wzniesie sie wszystko przez swidomość masową .Nie wpadaj w ta gierke walki. Dobro nie może pokonać zła i na odwrót ,bo oba nie mogą bez siebie istnieć w tej dualistycznej iluzji. Pożądaną aktywnością do poprawienia sytuacji pomocy światu jest wznosić własną świadomosc i dawać innym narzędzia do tego a nie walczyć.

---GE Nie daj sie egu przekonać że nie masz już mentalnego pudełka i nie musisz go kwestionować i uważać.Bo prawdą jest że na ziemi póki sie jest we wcieleniu ZAWSZE będzie jakieś większe szersze słabsze czy mocniejsze wiążące pudełko mentalne wraz z rozwojem ALE BĘDZIE !!!!
Każdy będący na Ziemi je ma!!!! AŻ DO WNIEBOWSTAPIENIA DO WYŻSZEJ OKTAWY DUCHOWEJ . KWESTIONUJ WIEC UWAŻNIE SWOJE MENTALNE PUDEŁKA I WIERZENIA !!









PRZYDATNA INSTALACJA DOTYCZĄCA TOŻSAMOŚCI:

PERGAMINOWE INSTALOWANIE TO PO PROSTU POWTARZANIE INSTALUJĄCE NOWE PRZEKONANIA WIERZENIA.
Nalezy to powtarzać 1-100x dziennie przez 1-50 tygodni.Czym dłuzej i cześciej tym szybciej sie zainstaluje rozpuszczając stare iluzje.Wybó nalezy do ciebie.
Potrzebne będa takzę inne pergaminy niszczące inne iluzje i wbijające prawde.Jak w naukach było podświadomosc jest jak dysk twardy i jedno słowo zmiany nei wystarczy trzeba mocno wbić nowe przekonanie aż stare błędne sie rozpuści. Taka zabawa czekaz każdą iluzją.Są też inne sposoby instalacji jak jedno zdanie wybrane powtarzane przez prawie cały dzień sobie w wolniejszych chwilach czy jakis okres.I wiele innych. Daje bo może sie komuś przyda.

CZĘŚĆ 1

Obecność działajacego Boga JESTEM jest we mnie ,w całym moim bycie,świecie i we wszystkim co istnieje. Wszystko co istnieje zawiera w sobie Boską energie.
Obecność działajacego Boga JESTEM jest we mnie ,w całym moim bycie,świecie i we wszystkim co istnieje. Wszystko co istnieje zawiera w sobie Boską energie.

Wszystko w tym świecie: ja,ludzie,rzeczy ,byty i każda komóreczka atom i milimetr szcześcienny jednym słowem wszystko co istnieje zawiera OBECNOŚĆ JESTEM czyli Boga .Wszystko powstało z i zawiera Boską energie. Patrząc na to wszystko zawsze o tym pamiętam.

Obecność działajacego Boga JESTEM jest we mnie ,w całym moim bycie,świecie i we wszystkim co istnieje. Wszystko co istnieje zawiera w sobie Boską energie.
Obecność działajacego Boga JESTEM jest we mnie ,w całym moim bycie,świecie i we wszystkim co istnieje. Wszystko co istnieje zawiera w sobie Boską energie.

BÓG JEST WE WSZYSTKIM. WSZYSTKO ZAWIERA W SOBIE BOGA!! Jezus rzekł "Bez niego nic się nie stało co się stało".Wszystko zawiera Boską energie i jest stworzone z tej Boskiej energii .

Obecność działajacego Boga JESTEM jest we mnie ,w całym moim bycie,świecie i we wszystkim co istnieje. Wszystko co istnieje zawiera w sobie Boską energie.
Obecność działajacego Boga JESTEM jest we mnie ,w całym moim bycie,świecie i we wszystkim co istnieje. Wszystko co istnieje zawiera w sobie Boską energie.

Jestem świadomy że należy być świadomym tej doskonałej Boskiej Obecnosci JESTEM we wszystkim ,co zachowuje jej naturalną doskonałość niepozwalając aby energia się zdegenerowała i stała niedoskonała.

Obecność działajacego Boga JESTEM jest we mnie ,w całym moim bycie,świecie i we wszystkim co istnieje. Wszystko co istnieje zawiera w sobie Boską energie.
Obecność działajacego Boga JESTEM jest we mnie ,w całym moim bycie,świecie i we wszystkim co istnieje. Wszystko co istnieje zawiera w sobie Boską energie.

Bóg jest we wszystkim: we mnie, we wszystkich ludziach, roślinach,zwierzętach ,narzędziach,przedmiotach fizycznych.WE WSZYSTKIM.Już zawsze o tym pamiętam

Obecność działajacego Boga JESTEM jest we mnie ,w całym moim bycie,świecie i we wszystkim co istnieje. Wszystko co istnieje zawiera w sobie Boską energie.
Obecność działajacego Boga JESTEM jest we mnie ,w całym moim bycie,świecie i we wszystkim co istnieje. Wszystko co istnieje zawiera w sobie Boską energie.

CZĘŚĆ 2

JESTEM JEDNYM Z BOGIEM-WYŻSZYM JA-OBECNOSĆIĄ JESTEM .
JESTEM JEDNYM Z BOGIEM-WYŻSZYM JA-OBECNOSĆIĄ JESTEM .

JESTEM JEDNYM Z BOGIEM-WYŻSZYM JA-OBECNOŚCIĄJESTEM.JESTEM JEDNYM Z BOGIEM-WYŻSZYM JA-OBECNOŚCIĄJESTEM.

JESTEM JEDNYM Z BOGIEM-WYŻSZYM JA-OBECNOSĆIĄ JESTEM .
JESTEM JEDNYM Z BOGIEM-WYŻSZYM JA-OBECNOSĆIĄ JESTEM .

Raz na zawsze odrzucam iluzje oddzielenia od Boga i akceptuje na zawsze moją prawdziwą TOŻSAMOŚĆ CZYLI ŻE JESTEM JEDNYM Z BOGIEM.

JESTEM JEDNYM Z BOGIEM-WYŻSZYM JA-OBECNOSĆIĄ JESTEM .
JESTEM JEDNYM Z BOGIEM-WYŻSZYM JA-OBECNOSĆIĄ JESTEM .

Jestem nieśmiertelną wszechmocną duchową istotą ,ubierajacą to ciało jak płaszcz.Jestem nieśmiertelną wszechmocną duchową istotą ,ubierajacą to ciało jak płaszcz.

JESTEM JEDNYM Z BOGIEM-WYŻSZYM JA-OBECNOSĆIĄ JESTEM .
JESTEM JEDNYM Z BOGIEM-WYŻSZYM JA-OBECNOSĆIĄ JESTEM .

Jestem współtwócą z Bogiem i wyrażam Boską energię poprzez swoja twórczość.Jestem współtwócą z Bogiem i wyrażam Boską energię poprzez swoja twórczość.

JESTEM JEDNYM Z BOGIEM-WYŻSZYM JA-OBECNOSĆIĄ JESTEM .
JESTEM JEDNYM Z BOGIEM-WYŻSZYM JA-OBECNOSĆIĄ JESTEM .

Jestem wszechmocnym Boskim synem/córką.

JESTEM JEDNYM Z BOGIEM-WYŻSZYM JA-OBECNOSĆIĄ JESTEM .
JESTEM JEDNYM Z BOGIEM-WYŻSZYM JA-OBECNOSĆIĄ JESTEM .

Bóg znajduje się we wszystkim ,wszystko jest z Boskiej energii i ją zawiera.Bóg jest zarówno we mnie jak i w całym wszechświecie i oktawach jakie w nim są.
Dlatego jestem także JEDNEM Z WSZYSTKIMI INNYMI CÓRKAMI I SYNAMI BOGA I CAŁYM WSZECHŚWIATEM.

JESTEM JEDNYM Z BOGIEM-WYŻSZYM JA-OBECNOSĆIĄ JESTEM .
JESTEM JEDNYM Z BOGIEM-WYŻSZYM JA-OBECNOSĆIĄ JESTEM .
 
     
Paweł-poprostu 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 697
Skąd: Polkowice
Wysłany: Sob Cze 26, 2010 15:43   

Nie będę się kłócił bo to nie ma sensu, religia jest jak filozofia nie ma końca ani początku a raczej na odwrót :hihi: . Co bym nie napisał dość inteligentna wierząca osoba wszystko wszystkim sobie wytłumaczy. Trzeba być idiotą żeby próbować przegadać taką osobę na jej własnym polu. Nawet gdy bym pisał wszystko w związku z nauką to i tak ona zasięgnie mądrości religii i ją dogodnie zinterpretuję. Nauka szuka powiązania a religia sensu, który tworzy mitologiczne labirynty sterowane boską mocą a w tym wypadku przez "napalonego" mówcę :razz: .

Po przeczytaniu tego całego tekstu stwierdziłem że fajnie było by wierzyć w Boga, lecz mój sposób interpretowania mi na to nie pozwala :roll: .
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=-rdnYY5eODQ
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 26, 2010 16:06   

Paweł-poprostu napisał/a:
...Po przeczytaniu tego całego tekstu stwierdziłem że fajnie było by wierzyć w Boga, lecz mój sposób interpretowania mi na to nie pozwala :roll: ...


Pawel, zabawa w "Religie" to bardzo fajna sprawa! :hah: :hihi:

Uczestnicza w niej dwie "strony",
jedna ROZUMNA ELITA, ktora doskonale zna
wartosc i funkcje "bajek", traktuje ten fenomen instrumentalnie,
czerpiac z tego profity osobiste i "zbiorowe",
druga strona to "uposledzony plankton", ktory
przekonany jest o faktycznym istnieniu "jaselek". :hah: :hihi:

Ten "plankton" spelnia oczywiscie role "pokarmu"
dla ELITY. :viva:

Oto cala prawda w "tabletce". 8-)

Amen
.
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 26, 2010 17:02   

Paweł napisał/a:
Po przeczytaniu tego całego tekstu stwierdziłem że fajnie było by wierzyć w Boga, lecz mój sposób interpretowania mi na to nie pozwala :roll: .


Pytanie za 100 puntków, czy żeby wierzyć w Boga musisz:
a) słuchać osób które nigdy nie umarły, nigdy nie były w za światach a mówiących Ci jak tam jest
b) nazywać się dumnie Katolikiem / Żydem / Hindusem / Scientologiem
c) zrzekać się przyjemności w tym życiu aby "następne" Ci to wynagrodziło
d) klepać maryśki
e) wypisywać jakieś farmazony na forum
f) zacząć myśleć i samodzielnie podejmować ryzyko odkrywania świata

Skoro Bóg jest wszechmogący to można rzecz że jest malarzem a my jego obrazami. Drugie pytanie za 100 punktów: czy jeśli obraz jest zły jest to wina obrazu czy malarza? Czy naprawdę wierzysz że jest jakaś złota pigułka która zaprowadzi Cię do raju? Ja uznaję zasadę jako w niebie tak i na ziemi i wolę się skupiać na tym żeby dobrze przeżyć to życie, niż snuć smęty co będzie później. Za dużo osób nie przeżywa tego życia, bo żeby przestać żyć nie trzeba być martwym.

PS. od 201 punktów przyznaję nagrodę pieniężną, wysokość nagrody do negocjacji :)
Ostatnio zmieniony przez iliq Sob Cze 26, 2010 17:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Paweł-poprostu 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 697
Skąd: Polkowice
Wysłany: Sob Cze 26, 2010 19:08   

Jeśli Bóg stworzył wszystko, to musiał także stworzyć możliwość powstania zła - Jezu o czym on myślał : o śmierci, morderstwach, gwałtach (zboczeniec) i innym złu :evil: .
Tutaj nie ma czynnika napędowego czyli ewolucji, tutaj powstaje coś z niczego, niema tak fajnie. Proszę bez podziałów na stworzenie czynne (gr. ktisis, łac. kreatio) i bierne (gr. ktisma, łac. kreature). Też swojego czasu uczyłem się trochę tych bzdetów o Etymologi, Pneumatologii, ruah halkadesz Pana nie zbawi on jest ex nihilo więc go niema i koniec. Nikt mi nie wmówić że Bóg istnieje, bo właśnie w tedy świat by nie miał sensu.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=-rdnYY5eODQ
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob Cze 26, 2010 20:19   

o :shock:
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Sob Cze 26, 2010 20:23   

zenon napisał/a:
o [bluzg] :shock:

:what:
 
     
jerzyk 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 476
Wysłany: Sob Cze 26, 2010 20:44   

Szukający prawdy Bracie. Nie pisz już więcej tych bzdetów. Bardzo Cię proszę.Albo sobie obejrzyj dobry film, to Cię zrelaksuje.
Ostatnio zmieniony przez jerzyk Sob Cze 26, 2010 21:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob Cze 26, 2010 21:39   

"jerzyk"
wlasnie od filmow TO sie zaczelo..
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Sob Cze 26, 2010 23:33   

takiego Boga Chrzescijanskiego jak sie wydaje nie ma.

religia chrzescijanska jak i kilka innych powstala na podstawie znacznie starszych i madrzejszych "religii".

Wszystko sie rozchodzi o slonce lub o ksiezyc (i inne "wazne" planety), w zaleznosci od miejsca pobytu...

8-)
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
xvk 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 715
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 20:14   Zaufaj sobie

Mam wrażenie, że to pasuje w tym wątku :)

Religia – Zniekształcenie prawdy

Film składa się z pięciu niezależnych części, każda z nich dotyczy pewnego etapu toku myślenia autora. Jest to, faktycznie rozbudowana prezentacja n/t wielu aspektów dotyczących religii, systemów wierzeń, kultów i satanizmu. Film nie jest łatwy w odbiorze, a tym bardziej w tłumaczeniu. Jest to taka pigułka wiedzy, skondensowana i podana, w jak sądzę, najbardziej zwięzłej formie. Jak mniemam film odpowie Wam też na wiele pytań, dotyczących stanu w jakim ten Świat znajduje się dziś, stanu ludzkich umysłów zaplątanych w sieć kontroli, odpowie też na kilka kwestii historycznych.

Podtytuły poszczególnych części:

1. Distortion of the Truth
2. Hijacking of Christianity, Christ, Satan, Oneness, Lucifer, New Age deception
3. Lucifer Trust, UN, NWO, false prophet, religion scam, New Age, Antichrist
4. Antichrist, hive-mind, heaven and hell, miscreation
5. Bible, parables, corruption of the teachings, catholicism

http://www.youtube.com/wa...player_embedded
http://www.youtube.com/wa...feature=related
http://www.youtube.com/wa...feature=related
http://www.youtube.com/wa...feature=related
http://www.youtube.com/wa...feature=related
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 20:29   

Paweł napisał/a:
Nikt mi nie wmówić że Bóg istnieje


a kto próbuje?


@gurdi zacznijmy od tego że religii jest do wyboru do koloru, jak ktoś chce to zawsze znajdzie coś dla siebie, ja mam swoich 2 faworytów, na pewno znajdzie się coś dla każdego (zwłaszcza że zawsze można założyć swoją, ba nawet kase na tym trzepać :viva: )
Ostatnio zmieniony przez iliq Nie Cze 27, 2010 20:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Paweł-poprostu 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 697
Skąd: Polkowice
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 20:38   

iliq napisał/a:

a kto próbuje?

Właściwie to nikt, lecz fajnie mi się to komponowało w poście.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=-rdnYY5eODQ
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved