Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Low Carb i chrześcijańskie posty
Autor Wiadomość
Zielony Karzeł 

Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 282
Skąd: Gniezno
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 00:06   Low Carb i chrześcijańskie posty

Tak mnie zastanawia czy jacyś chrześcijanie stosują LC również w piątek. Jak to u Was wygląda? Z tego co pamiętam, to u katolików mięcha się nie je w piątek. Co robicie - jajka, ryby +nabiał, czy może robicie sobie cotygodniową dyspensę? A może robicie sobie cotygodniową głodówkę w ten dzień?
_________________
Mój nick - Zielony Karzeł Reakcji. Cały niestety się nie mieści.

Blog o permakulturze, produktywnych leśnych ogrodach, hodowli zwierząt i ekologii.
 
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 08:38   

Sądzę że tutaj praktycznie nie ma katolików w czystym tego słowa znaczeniu. Żeby przejść na LC co by tu nie mówić trzeba mieć nonkonformistyczne usposobienie. Na ogół ktoś kto jest nonkonformistą jest nim w całej rozciągłości więc raczej szuka swojej własnej drogi do Boga niż podąża za tłumem
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 13:25   

iliq napisał/a:
Sądzę że tutaj praktycznie nie ma katolików

Mysle, ze jest ich wiecej niz sobie wyobrazasz.
W kosciele katolickim post jest w srode popielcowa i wielki piatek i to wszystko.
W normalny piatek mozna jesc mieso- powie Ci to kazdy madry ksiadz.
Durny ksiadz oczywiscie powie, ze mozesz czesciej sie umartwiac przez co latwiej bedziesz zbawiony.
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 13:39   

Cytat:
Kan. 1250 - W Kościele powszechnym dniami i okresami pokutnymi są poszczególne piątki całego roku i czas wielkiego postu.
Kan. 1251 - Wstrzemięźliwość od spożywania mięsa lub innych pokarmów, zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu, należy zachowywać we wszystkie piątki całego roku, chyba że w danym dniu przypada jakaś uroczystość. Natomiast wstrzemięźliwość i post obowiązują w środę popielcową oraz w piątek Męki i Śmierci Pana naszego Jezusa Chrystusa.


wniosek: należy odróżnić wstrzemięźliwość (od pokarmów mięsnych) od postu
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 13:46   

Sam sobie odpowiedziales
Zlamanie Zarzadzenia Konferencji Episkopatu nie jest grzechem dla katolika. Konferencja Episkopatu rownie dobrze moglaby nakazac chodzic w czerwonych butach.
Dla chrzescijanina licza sie przykazania Boze i tego sie trzeba trzymac. Pogadaj z rozsadnym ksiedzem i przycisnij go pytaniem, czy jedzenie miesa w zwykly piatek jest grzechem.
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 13:58   

zacytowałem paragrafy z Kodeksu Prawa Kanonicznego
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 14:07   

Maad napisał/a:
zacytowałem paragrafy z Kodeksu Prawa Kanonicznego

To sa ustalenia wladz koscielnych.
Kazdy ksiadz przycisniety do muru przyzna, ze jedzenie miecha w piatek nie jest grzechem.
Obracalem sie dlugie lata w kregach koscielnych i zapewniam, ze tak jest.
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 14:13   

zeto555 napisał/a:
Kazdy ksiadz przycisniety do muru przyzna, ze jedzenie miecha w piatek nie jest grzechem.

chyba każdy optymalny ksiądz :hah:
Ostatnio zmieniony przez Maad Pią Lip 23, 2010 14:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 14:48   

z tego co wiem to w Kościele Katolickim osoby chore są zwolnione z obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (potocznie nazywanej postem), ale jakiegoś sztywnego na to dowodu nie moge znaleźć, pewnie nikt nie potrafi zdefiniować co to znaczy osoba chora - na zdrowy rozum, w kontekście postu, to taka, która w szczególny sposób musi dbać o to co je, tak to rozumiem

jeśli katolik jest na LC, bo zboża i mleczne mu szkodzą, to sytuacja moim zdaniem jest jasna i nie ma co się zastanawiać

a tak w ogóle to obecnie, przy całym bogactwie ryb i owoców morza w dostępnych w każdym większym sklepie, instytucja postu od mięsa to jakiś anachronizm
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 15:03   

zeto555 napisał/a:
Maad napisał/a:
zacytowałem paragrafy z Kodeksu Prawa Kanonicznego

To sa ustalenia wladz koscielnych.
Kazdy ksiadz przycisniety do muru przyzna, ze jedzenie miecha w piatek nie jest grzechem.
Obracalem sie dlugie lata w kregach koscielnych i zapewniam, ze tak jest.


Zasady są dla człowieka a nie człowiek dla zasad.
_________________

 
     
Zielony Karzeł 

Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 282
Skąd: Gniezno
Wysłany: Sob Lip 24, 2010 00:09   

fink napisał/a:


Tak więc Zielony Karzeł, jeśli się uważasz za chrześcijanina czy katolika, to powinieneś się zastanowić do jakich zakazów czy nakazów się stosujesz. Jak widzisz jest tu dużo sprzeczności - sprzeczności w samej Biblii, sprzeczności między Biblią a dogmatami. Łatwego zadania takie osoby, jeśli chodzi o szczegółową analizę, mieć nie będą.


Jestem agnostykiem.
Maad napisał/a:

a tak w ogóle to obecnie, przy całym bogactwie ryb i owoców morza w dostępnych w każdym większym sklepie, instytucja postu od mięsa to jakiś anachronizm


Albo bobrzy ogon zjeść :)
_________________
Mój nick - Zielony Karzeł Reakcji. Cały niestety się nie mieści.

Blog o permakulturze, produktywnych leśnych ogrodach, hodowli zwierząt i ekologii.
 
 
     
alejasienieznam 

Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 340
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lip 24, 2010 00:27   

kompletnie się nie orientuję w tych sprawach, ale moja mama mówiła, że ksiądz w jej kościele mówił, iż można jeść mięso w piątek. Nie wiem czy ksiądz był optymalny :-)
A swoją drogą to nie widzę problemu dla lowcarbowca jeśli ktoś się tej zasady trzyma. Można mięso zastąpić kilkoma produktami, można zjeść więcej węgli. No chyba, że ktoś się trzyma gold proporcium jak przykazań, to ma dylemat tragiczny niczym Antygona :-)
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Sob Lip 24, 2010 09:48   

Zielony Karzeł napisał/a:
Albo bobrzy ogon zjeść

można też całkiem legalnie zjeść żółwia, byleby to był żółw wodny :hah:
Ostatnio zmieniony przez Maad Sob Lip 24, 2010 09:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Neska 


Pomogła: 23 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sie 2009
Posty: 1331
Wysłany: Sob Lip 24, 2010 22:07   

Maad jestes niezly - optymalny ksiadz :hihi:

Mi kiedys pewien Franciszkanin powiedzial, ze dzis niejedzenie miecha w piatek to umartwienie na poziomie kreskowki Disney'a :hah: i racja. Trzeba wyrosnac z ubranka komunijnego autorze tematu.
_________________
Pachelbel Canon in D
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Sob Lip 24, 2010 22:54   

JaśniePani napisał/a:
Maad jestes niezly - optymalny ksiadz :hihi:

Mi kiedys pewien Franciszkanin powiedzial, ze dzis niejedzenie miecha w piatek to umartwienie na poziomie kreskowki Disney'a :hah: i racja. Trzeba wyrosnac z ubranka komunijnego autorze tematu.


Za to laptop z dostępem do sieci dla każdego w klasztorze to dopiero jest poziom umartwienia.

Ten franciszkanin nie bardzo wiedział zdaje się w czym rzecz. Taki franciszkanin masochista.
_________________

 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 25, 2010 07:52   

Od dawna zastanawiają mnie "katolicy-chlebożercy", którzy w post bazują na chlebie. Oni normalnie dużo mięsa nie jedzą, natomiast chleba a owszem, więc co to za post, jeśli nie odmawiają sobie tego, o jedzą na co dzień? :D
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Nie Lip 25, 2010 07:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Tymianek 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 55
Skąd: Podlasie
Wysłany: Nie Lip 25, 2010 08:28   

Ja jestem katolikiem i surojadem. W takiej kolejności.
Ze względów praktycznych to z piątkiem nie mam problemu. Zazwyczaj jem wtedy więcej jajek. Czasem jakąś rybę.
Nie wiem co w tym Disney'owskiego. Umartwianie się bardzo dobrze służy duszy. Post, modlitwa i jałmużna. Trzy bardzo ważne rzeczy (dla chrześcijanina), które według mnie po prostu nie mogą zostać wymazane. Pewne tradycje są ważne, bo niosą korzyść.
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Nie Lip 25, 2010 09:24   

rakash napisał/a:
Za to laptop z dostępem do sieci dla każdego w klasztorze to dopiero jest poziom umartwienia.

Żebyś wiedział! Trudno o większą pokusę dla celibatariusza, niż błądzenie po zakamarkach internetu.
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Nie Lip 25, 2010 09:40   

Tymianek napisał/a:
Post, modlitwa i jałmużna. Trzy bardzo ważne rzeczy

Widzę, że masz dobrze poukładane pewne sprawy :)
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
Neska 


Pomogła: 23 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sie 2009
Posty: 1331
Wysłany: Pon Lip 26, 2010 00:43   

Tymianek no wlasnie to, ze dla kogos, kto na co dzien zajada pierozki czy nalesniki to co to za umartwienie, ze w pt. nie zje miecha? zadne. Franciszkanin mial to na mysli, ze taka osoba powinna znalezc sobie w takim wypadku jakis zamiennik ascezy czy postu, niekoniecznie od jedzenia. Jest tyle innych rzeczy, ktorych mozna sobie odmowic.
_________________
Pachelbel Canon in D
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lip 26, 2010 00:54   

JaśniePani napisał/a:
...Jest tyle innych rzeczy, ktorych mozna sobie odmowic...

Wlasnie, ale to zalezy od sytuacji! 8-)

Gdybysmy np. zostali zeslani na "bezludna wyspe"
to wiadomo jak by to bylo z tym "odmawianiem" :hah: :hihi:

Natomiast w domowym "ciepelku" juz "inacy". :hah:
.
 
     
Zielony Karzeł 

Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 282
Skąd: Gniezno
Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 20:22   

Wiecie może czy katolicy mogą w czasie postu jeść tłuszcze zwierzęce pochodzące od martwych zwierząt jak łój np?
_________________
Mój nick - Zielony Karzeł Reakcji. Cały niestety się nie mieści.

Blog o permakulturze, produktywnych leśnych ogrodach, hodowli zwierząt i ekologii.
 
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 20:27   

Wiedzą. Oni są ekspertami :hah:
_________________

 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 20:42   

Zielony, załóżmy, że katolicy mogą zajadać tłuszcz zwierzęcy w czas postu. Ale co wówczas, gdy trafi się w nim kawałek mięśnia, jak w przypadku boczku? Czy wtedy grzesznik ma się zamknąć w ciemnicy jak ten grubas-homoś w "Imieniu Róży" i lać się po plerach w akcie pokuty? ;)

Tomek
Ostatnio zmieniony przez M i T Pią Wrz 10, 2010 20:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 20:50   

Mówiłem że oni się znają, są ekspertami jeżeli chodzi o te... o, tuczniki :hah:
_________________

 
     
paranoise 

Wiek: 37
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 17
Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 22:55   

Ehh, może jednak niepotrzebnie założyłem ten post. Pod żadnym pozorem nie miałem ochoty rozpoczynać dyskusji tutaj na temat istoty dogmatu. Mój błąd. Nie chce mi się o tym dyskutować tutaj.
 
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Nie Wrz 12, 2010 01:15   

zeto555 napisał/a:
Maad napisał/a:
zacytowałem paragrafy z Kodeksu Prawa Kanonicznego

To sa ustalenia wladz koscielnych.
Kazdy ksiadz przycisniety do muru przyzna, ze jedzenie miecha w piatek nie jest grzechem.
Obracalem sie dlugie lata w kregach koscielnych i zapewniam, ze tak jest.


przepraszam, że jak Filip z konopii wyskakuję ale czytając wasze posty przyszło mi pytanie:

to wg jakich ustaleń antykoncepcja np. tabletki są zakazane , są grzechem mimo, że w biblii o tym nie było. Czy sobór który to postanowił to co innego niż Kodeks Prawa Kanonicznego.? Albo Ja za mało jeszcze doczytałam i coś źle powyżej napisałam?
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Nie Wrz 12, 2010 08:51   

sylwiazłodzi napisał/a:
wg jakich ustaleń antykoncepcja np. tabletki są zakazane , są grzechem mimo, że w biblii o tym nie było.

Było coś o "marnowaniu nasienia" jako czynie zakazanym.
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Nie Wrz 12, 2010 09:18   

EAnna napisał/a:
Było coś o "marnowaniu nasienia" jako czynie zakazanym.


wybaczcie , że się wtrącę :-)

" marnowanie nasienia " było złe w tym konkretnym przypadku , ponieważ Onan nie chciał wypełnić obowiązku wynikającego z Prawa , spłodzenia potomstwa z wdową po bracie .

„Współżyj z żoną twego brata i zawrzyj z nią małżeństwo lewirackie, i wzbudź potomstwo swemu bratu”.  Ale Onan wiedział, że to potomstwo nie byłoby dla niego; toteż gdy współżył z żoną swego brata, marnował swe nasienie, kierując je na ziemię, żeby nie dać potomstwa swemu bratu.  A to, co czynił, było złe w oczach Jehowy .

Tyle i tylko tyle

Dar
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Nie Wrz 12, 2010 12:28   

sylwiazłodzi napisał/a:
to wg jakich ustaleń antykoncepcja np. tabletki są zakazane , są grzechem mimo, że w biblii o tym nie było. Czy sobór który to postanowił to co innego niż Kodeks Prawa Kanonicznego.? Albo Ja za mało jeszcze doczytałam i coś źle powyżej napisałam?

Za mało doczytałaś. Ani Sobór VAT II ani KPK sobie nie przeczą, z tą adnotacją, że postanowienia Soboru są nadrzędne i mają charakter dogmatyczny (z tym, że ostatni Sobór odszedł od orzeczeń czysto dogmatycznych na rzecz pastoralnych i ekumenicznych).
A jeśli chodzi o stosunek płciowy między mężczyzną i kobietą to Kościół mówi, że musi być on zawsze nakierowany na prokreację nawet wtedy gdy małżonkowie wiedzą, że z przyczyn naturalnych (kalendarzyk) nie nastąpi zapłodnienie. Mają współżyć z nastawieniem na danie nowego życia wynikającego z ich obopólnej nadprzyrodzonej miłości danej im od Boga w sakramencie małżeństwa.
Ostatnio zmieniony przez RAW0+ Nie Wrz 12, 2010 12:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Bystry_Romek 


Wiek: 41
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 126
Wysłany: Nie Wrz 12, 2010 12:52   

RAW0+ napisał/a:
A jeśli chodzi o stosunek płciowy między mężczyzną i kobietą to Kościół mówi, że musi być on zawsze nastawiony na prokreację nawet wtedy gdy małżonkowie wiedzą, że z przyczyn naturalnych (kalendarzyk) nie nastąpi zapłodnienie.


Kościół, jego zakazy i nakazy to wytwór człowieka nastawionego na jakby nie patrzeć na manipulacje. Dajcie spokój tym debatom. Chrześcijanie mają najwięcej krwi na rekach, a o Bogu niewielkie pojecie. Wystarczy pomyśleć samodzielnie i rozważyć zagadnienia:
- Bóg jest dobry nie dotyka chorobami ludzi za złe rzeczy, a obraz Boga mściciela to wytwór czysto manipulacyjny,
- JP II ile wniósł dobrego, ale w zasadzie co? Poza tym, że walczył z komuną, to ma bardzo dużo minusów: rozpuścił kler do granic, ponoć tolerował pedofilię, dał klerowi przyzwolenie do władzy nad masą. Nie bez przyczyny Benedykt odkłada jego beatyfikację - trudno beatyfikowac kogoś, kto na to po prostu nie zasługuje. Przypomnijcie sobie co powiedział Benedykt podczas pierwszej wizyty o polskim klerze,
- zakaz in vitro - absurd nad absurdy!! Szkoda nawet komentować tej bzdury,
- zakaz aborcji z gwałtu - podobnie jak wyżej - szkoda słów,

przykłady można mnożyć, dlatego proponuje odpuścić bezpłodne debaty o Onanie i Jehowie...

jakie znaczenie dla Boga na to, czy Wy jecie mięso, czy warzywa? :) Czy post jest w piatek, czy go nie ma? Gdybyście urodzili się w rodzinie eskimosów, nie byłoby problemu z jedzeniem mięsa w piątek, ta kwestia nie miałaby znaczenia :)
_________________
Steve prowadź mnie!
http://www.youtube.com/watch?v=wvsboPUjrGc
Ostatnio zmieniony przez Bystry_Romek Nie Wrz 12, 2010 13:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Nie Wrz 12, 2010 13:23   

Romek, mylisz się niestety co do chrześcijan i kościoła. I w ogóle. Ale szukaj, bądź tak nieugięty i gorliwy jak jesteś. Byleś nie spoczywał na laurach. Powodzenia, cel jest coraz bliżej.
_________________

Ostatnio zmieniony przez rakash Nie Wrz 12, 2010 13:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Bystry_Romek 


Wiek: 41
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 126
Wysłany: Nie Wrz 12, 2010 14:44   

rakash zbyt chaotycznie i złośliwie to napisałem, ale to są fakty, więc nie dyskutuj :)
_________________
Steve prowadź mnie!
http://www.youtube.com/watch?v=wvsboPUjrGc
 
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Nie Wrz 12, 2010 16:05   

Bystry_Romek napisał/a:
rakash zbyt chaotycznie i złośliwie to napisałem, ale to są fakty, więc nie dyskutuj :)


Brawo Romek. Wiesz do czego zmierzasz. A myślałem że potrzeba ci jakiegoś wsparcia. Tymczasem ty masz parę, idziesz jak burza.

Powodzenia w takim razie :papa:

( Wprawdzie nie wiem gdzie płyniesz, ale co tam, skoro o to ci chodzi. )
_________________

Ostatnio zmieniony przez rakash Nie Wrz 12, 2010 16:06, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Nie Wrz 12, 2010 16:07   

Bystry_Romek napisał/a:
rakash zbyt chaotycznie i złośliwie to napisałem, ale to są fakty, więc nie dyskutuj :)

Roman ale ty zapominasz o jednym!
Zyjemy w MATRIX 10/90. 8-)

Wiara dla "mas" to jest to!
Ona musi istniec bowiem rozumu brak! :viva:

BTW
My po Studiach Stacjonarnych, mozemy udawac po prostu,
ze w te bajki dla ulomnych wierzymy. :hihi:
.
 
     
Bystry_Romek 


Wiek: 41
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 126
Wysłany: Nie Wrz 12, 2010 16:32   

grizzly napisał/a:
My po Studiach Stacjonarnych
chyba tylko Ty :)
_________________
Steve prowadź mnie!
http://www.youtube.com/watch?v=wvsboPUjrGc
 
 
     
Bystry_Romek 


Wiek: 41
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 126
Wysłany: Nie Wrz 12, 2010 16:44   

rakash napisał/a:
Brawo Romek. Wiesz do czego zmierzasz. A myślałem że potrzeba ci jakiegoś wsparcia.
zmierzam do prawdy, Kościół katolicki w Polsce upadnie z powodu swojej obłudy: jeszcze kilkanaście lat i będzie jak w Holandii i Niemczech.

To że mam kłopoty "psychiczne" o których kiedyś pisałem to zupełnie inna bajka. Ale nie chcę już o tym pisać, bo zaraz mnie wyśmiejesz jak to masz w zwyczaju :)
_________________
Steve prowadź mnie!
http://www.youtube.com/watch?v=wvsboPUjrGc
Ostatnio zmieniony przez Bystry_Romek Nie Wrz 12, 2010 16:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Nie Wrz 12, 2010 16:53   

Nie rozumiem właśnie. Wiesz czego chcesz, wiesz co i jak, a się tak skarżysz. Gdzie cię wyśmiałem?
Wynika z tego co piszesz że wszystko jest ok, a kłopoty "psychiczne" to tylko normalna kolej rzeczy, każdy ma jakieś wątpliwości, chciałby mieć lepszy samochód, dom, jacht, i kolację przy świecach z ukochaną, a nie materialistką.

Teraz widzę że wszystko u ciebie na dobrej drodze, do kolacji przy świecach w wannie z pianą na trzy palce.
_________________

Ostatnio zmieniony przez rakash Nie Wrz 12, 2010 16:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Nie Wrz 12, 2010 17:20   

Bystry_Romek napisał/a:
zmierzam do prawdy, Kościół katolicki ......... upadnie

Sorry, ale twoje zmierzam do prawdy jest płytkie jak kałuża. Gdybyś miał rzeczywiste wybitne zdolności umysłowe to przynajmniej miałbyś szacunek do wybitnych teologów średniowiecza, którzy tworzyli pierwsze uniwersytety w Europie- choć wątpię czy któregokolwiek czytałeś. Ich głębia myśli filozoficznej i logika jako nauka zaczerpnięta częściowo od Arystotelesa i Platona osiągnęła wtedy szczyty możliwości. I przychodzi ktoś taki jak ty i mówi ja mam rację :hah: . Pomijam fakt, że nie masz wiary koniecznej do przyjęcia prawdziwej mądrości Bożej. Takie jest moje zdanie :foch:
 
     
Bystry_Romek 


Wiek: 41
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 126
Wysłany: Nie Wrz 12, 2010 17:32   

RAW0+, nie napinaj się tak, bo 95% Katolików pewnie nie wie co oznacza słowo teolog. Nie wiem, czy to duch święty przez Ciebie przemawia, ale mylisz epoki: spuścizna filozoficzno-religijna ma się nijak do obecnego systemu ogłupiania ludzi - idź na pierwsze lepsze kazanie to usłyszysz.
_________________
Steve prowadź mnie!
http://www.youtube.com/watch?v=wvsboPUjrGc
Ostatnio zmieniony przez Bystry_Romek Nie Wrz 12, 2010 17:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Nie Wrz 12, 2010 17:49   

daje kościołowi jakieś 15-25 lat. Kościół odstrasza od siebie młodych ludzi, księży z powołania w parafii można policzyć na 3 palcach lub 2 :) Nie wpsominając, że ci wyluzowani lubią sobie na boczek wyskoczyć :D
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Nie Wrz 12, 2010 18:47   

Uważnie obserwujcie wydarzenia światowe !

to będzie jak upadek komunizmu , jak zburzenie "muru berlińskiego"

Unicestwienie ogólnoświatowej religii przez ... rządy polityczne

wkrótce

8-)


Dar
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Nie Wrz 12, 2010 18:51   

Bystry_Romek napisał/a:
RAW0+, nie napinaj się tak

Wierz mi lub nie, ale napisałem to całkiem beznamiętnie. Czy myślisz, że z wiary którą wyznaję muszę się przed kimkolwiek tłumaczyć :-/ . Jest mi cię po prostu po ludzku żal że jesteś w tak ślepym zaułku i nie czerpiesz z radości jaką daje człowiekowi obcowanie z Bogiem poprzez wiarę. A ponieważ to forum jest publiczne, dlatego nawet moim obowiązkiem jest pouczać błądzących. Ja zrobiłem swoje a co ty z tym zrobisz to twoja rzecz :-)
 
     
Bystry_Romek 


Wiek: 41
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 126
Wysłany: Nie Wrz 12, 2010 18:57   

Oczywiście w swoich wypowiedziach nie chciałem obrazić ks. prof. Michała Hellera. Choć bardziej traktuje go jako kosmologa, fizyka i filozofa, aniżeli księdza. Jakkolwiek jest księdzem i stanowi wyjątek, niewielu jest tak mądrych facetów jak prof. Heller i nie jest jedynym mądrym księdzem. Jednak sprawa o której mówimy dotyczy ogółu.
_________________
Steve prowadź mnie!
http://www.youtube.com/watch?v=wvsboPUjrGc
Ostatnio zmieniony przez Bystry_Romek Nie Wrz 12, 2010 19:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Bystry_Romek 


Wiek: 41
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 126
Wysłany: Nie Wrz 12, 2010 19:02   

RAW0+ napisał/a:
Jest mi cię po prostu po ludzku żal że jesteś w tak ślepym zaułku i nie czerpiesz z radości jaką daje człowiekowi obcowanie z Bogiem poprzez wiarę. A ponieważ to forum jest publiczne, dlatego nawet moim obowiązkiem jest pouczać błądzących. Ja zrobiłem swoje a co ty z tym zrobisz to twoja rzecz


Wydawałeś się facetem bardzo rozumnym, nim to napisałeś :)
Zaczynasz zachowywać się jakbyś stał pod krzyżem w Warszawie. Pogrubiony tekst z Twojego cytatu mówi sam za siebie. Nie mam więcej pytań.
_________________
Steve prowadź mnie!
http://www.youtube.com/watch?v=wvsboPUjrGc
 
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Nie Wrz 12, 2010 19:29   

Bystry_Romek napisał/a:
Zaczynasz zachowywać się jakbyś stał pod krzyżem w Warszawie.

Thx. Spodziewałem się takiej reakcji :viva: Z mojej strony też EOT. Pozdrawiam :papa:
 
     
Bystry_Romek 


Wiek: 41
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 126
Wysłany: Nie Wrz 12, 2010 19:52   

też Cie kocham :hug:
_________________
Steve prowadź mnie!
http://www.youtube.com/watch?v=wvsboPUjrGc
 
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Nie Wrz 12, 2010 20:13   

Bystry_Romek napisał/a:
grizzly napisał/a:
My po Studiach Stacjonarnych
chyba tylko Ty :)
Ale ja nigdzie nie pisalem,
ze na tym poziome nalezy zakonczyc edukacje. :viva:
.
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Nie Wrz 12, 2010 20:25   

fink napisał/a:
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie w cokolwiek wierzyli, to sam osobiście by się objawił każdemu człowiekowi. Tylko że wtedy nie byłaby to już wiara, a tylko wiedza.

Pierwsze z powyższych zdań jest nielogiczne, więc jako takie nie może być żadnym argumentem wziętym ze zdrowo funkcjonujacego rozumu w logicznej dyskusji.
To, że powyższe jest prawdziwe potwierdza Twoje następne zdanie, że "nie byłaby to już wiara, a tylko wiedza".
Kolego, zanim odwołasz się do logiki naucz sie z niej korzystać. Na poczatek proponuję najprostsze równania algebry Boole"a :viva: .

Pozdrawiam cieplutko
EAnna
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Nie Wrz 12, 2010 20:49   

sorry nie ten wątek dla postu już wyedytowałam
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

Ostatnio zmieniony przez sylwiazłodzi Nie Wrz 12, 2010 21:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Wto Wrz 14, 2010 13:58   

fink napisał/a:
Bóg bowiem nie chce, aby jedni ludzie wierzyli innym ludziom jedynie na słowo.

Pisalem juz, ze jestes jasnowidz. Nawet wiesz czego Bog nie chce.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved