Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 12:06
Wysypka
Autor Wiadomość
smalec


Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 78
Wysłany: Wto Sie 17, 2010 17:38   Wysypka

Witam

Od początku tego miesiąca trzymam się LC. Obecnie: B: ok 80 g, W: 60-70 g, T: ok 120-140 g

Samopoczucie dobre, brak senności w pracy, brak drzemki poobiedniej, nadkwaśność opanowana warzywami [oczywiście wliczanymi do puli węglowodanów], waga powoli spada [obecnie ok 100 gramów na 2 doby].

PROBLEM: 2 dni temu święcące z przetłuszczenia czoło [wcześniej nie miałem tego problemu], a potem do przetłuszczonego czoła dołączyło mnóstwo drobniutkich krostek [widoczne z bliska w dobrym świetle], takie drobniutkie i liczne podskórne zgrubienia w kolorze skóry, w zasadzie tyle, ile porów na skórze, na czole i pod oczami. Pod oczami także zaczerwienienie i lekkie pieczenie, jakby mnie słońce przypiekło [a nie miało jak]. Krostki jeszcze nie ropieją, ale jakby czymś wzbierały.

Niczego nowego do menu nie wprowadziłem - co to może być i jak temu zaradzić?
Ostatnio zmieniony przez Molka Pią Wrz 23, 2011 19:44, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
licho

Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 52
Wysłany: Wto Sie 17, 2010 18:16   

smalec napisał/a:
mnóstwo drobniutkich krostek [widoczne z bliska w dobrym świetle],

Być może są to toksyny - kiedy chudłam, po zmianie sposobu żywienia, obsypaną miałam całą twarz, zwłaszcza czoło. Z czasem (krótkim czasem) wszystko się ustabilizowało, bez działań z mojej strony.
_________________
licho nie śpi.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Sie 17, 2010 19:14   

1/ Nie jesz przypadkiem wiecej niz kiedys prod mlecznych?

2/ Czy aby na pewno dobrze szacujesz spozycie bialka?
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Paweł-poprostu 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 697
Skąd: Polkowice
Wysłany: Wto Sie 17, 2010 20:23   

Smalec przechodzisz gruntowny remącik.
Odmładzanie układu kostnego, oczyszczanie organizmu z toksyn - właśnie tak!
Też tak miałem chwilowy spadek masy potem szybki przyrost samych mięśni. Nogi i ręce jak sprężyny, tysiące pomysłów, ale tylko to dopiero gdy zwiększyłem węgle wcześniej było znacznie gorzej.
Niedługo zacznę mordercze treningi na unikalny sposób (ćwicząc tylko mięśnie szybko skurczowe i rozciąganie tak jak Bruce lee).
Pozdrawiam i życzę urozmaicenia w kuchni :papa: .
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=-rdnYY5eODQ
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sie 17, 2010 20:30   Re: wysypka

smalec napisał/a:
... a potem do przetłuszczonego czoła dołączyło mnóstwo drobniutkich krostek [widoczne z bliska w dobrym świetle], takie drobniutkie i liczne podskórne zgrubienia w kolorze skóry, w zasadzie tyle, ile porów na skórze, na czole i pod oczami. Pod oczami także zaczerwienienie i lekkie pieczenie, jakby mnie słońce przypiekło [a nie miało jak]. Krostki jeszcze nie ropieją, ale jakby czymś wzbierały...

A ile zoltek srednio dziennie zjadasz?
,
 
     
smalec


Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 78
Wysłany: Wto Sie 17, 2010 20:40   

zenon napisał/a:
1/ Nie jesz przypadkiem wiecej niz kiedys prod mlecznych?

2/ Czy aby na pewno dobrze szacujesz spozycie bialka?


Jem produkty mleczne na podobnym poziomie - raz dziennie bądź raz na dwa dni twaróg tłusty ze śmietaną 18%. W jednej porcji około 100 gramów twarogu i 50 gramów śmietany. Gdy jem dzień po dniu, to porcja jest mniejsza o połowę. Oprócz tego masło do ziemniaków na obiad: 40 gramów [niewiele, bo ostatnie dni miałem karkówkę, a tam też jest tłuszcz].

Było kilka dni, gdy liczyłem tylko węglowodany, ale ostatnio dla orientacji znowu liczę wszystko. Robię to z wagą i tabelą, więc są możliwie dokładne dane jak na domowe warunki. Od ponad 2 tygodni ani razu nie przekroczyłem 70 g węglowodanów/dobę.

Też szedłem tym tropem, że albo alergia na mleczne produkty, albo za dużo białka. Ale w ciągu nieco ponad dwóch tygodni na LC też jadłem mleczne i nie było problemów. Zresztą w ogóle zawsze jadłem sporo produktów mlecznych, tyle że chudszych, i nigdy nie miałem podobnej wysypki.

Jeżeli problem będzie się utrzymywał i pogłębiał, zrobię sobie kilka dni bez produktów mlecznych i się zobaczy.

Gdyby ktoś z Was miał podobny problem, to znaczy niespodziewane przetłuszczanie się skóry czoła a potem wysyp drobnych krostek wraz z podrażnieniem skóry pod oczami, to czekam na uwagi.
 
     
smalec


Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 78
Wysłany: Wto Sie 17, 2010 20:41   Re: wysypka

grizzly napisał/a:
A ile zoltek srednio dziennie zjadasz?


Dziennie zjadam od 3 do 4 żółtek a prawdę mówiąc od 3 do 4 całych jaj.
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Śro Sie 18, 2010 14:03   

Smalec - ja mialem podobny przypadek jak przesadzalem z bialkiem. Sprawdzone - zejdz na 60-70 bialka na kilka dni i zobaczysz.
 
     
smalec


Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 78
Wysłany: Czw Sie 19, 2010 07:08   

Mam ogromne obawy, czy przypadkiem nie zaczyna mi się atopowe zapalenie skóry, dość częste przy HCV :-( Póki co wyłączyłem w dniu dzisiejszym wszelkie mleczne produkty i będę czekał na efekty. Oby to było tylko jakieś uczulenie, bo przy tylu chorobach dostać jeszcze AZS to już naprawdę fatalnie.

Ewentualnie, może jest to inna choroba skóry z autoagresji:

http://www.pzwl.pl/id,69,...v---zalezne.htm
Ostatnio zmieniony przez smalec Czw Sie 19, 2010 07:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
smalec


Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 78
Wysłany: Nie Sie 22, 2010 14:53   

Na wysypkę pomogła mi już pierwsza dawka wapna z kwercetyną. Całe szczęście, bo myślałem, że to początek jakiejś poważnej choroby, w rodzaju atopowego zapalenia skóry.
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Pon Sie 23, 2010 10:22   

smalec napisał/a:
Na wysypkę pomogła mi już pierwsza dawka wapna z kwercetyną. Całe szczęście, bo myślałem, że to początek jakiejś poważnej choroby, w rodzaju atopowego zapalenia skóry.


Wapno zablokowało tylko objawy. Obserwuj dalej co będzie się działo.
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Pon Sie 23, 2010 13:45   

Piotrx napisał/a:
Wapno zablokowało tylko objawy. Obserwuj dalej co będzie się działo.

Moze sie okazac, ze to nadmiar bialka.
 
     
smalec


Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 78
Wysłany: Wto Sie 24, 2010 07:41   

Wczoraj odstawiłem wapno i na razie brak objawów uczulenia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved