Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:12
Lamblie / Dr. Wartołowska
Autor Wiadomość
lisbe

Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 301
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 21:05   

Dlaczego myślisz tylko o lambliach? Dałeś zbadać kał na wszystkie inne pasożyty? Np. refluks spotykany jest często przy glistach ludzkich. Zapalenie dwunastnicy mogą wywołać lamblie, ale również glisty, tasiemce... Nie ma powodów, żeby trzymać się tylko lamblii. Z doświadczenia w mojej rodzinie wiem, że jak są lamblie , to są też inne paskudztwa. Nie wiem, czy dokładnie czytałeś ten artykuł Wartołowskiej. Pisze tam , że lamblie należy zawsze leczyć na końcu, co implikuje, że są tylko towarzyszami tych innych.
Symptomatykę i drogę infekcji dobrze skrócił tu niejaki Różański:
http://www.rozanski.ch/parazytologia_lekarska.htm
 
     
Kash

Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 40
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 21:12   

Nie ma objawów glisty.

A co do lamblii jeszcze - mam typowe jej objawy równiez ze strony układu krążenia: czasem duszność, niskie ciśnienie i permanentnie zimne ręce i stopy...

Ale po oleju i tak mam zamiar jeszcze spróbować takiej mieszanki:
klacze tataraku - 50g (1 op.)
korzen omanu - 50g (1 op.)
ziele tymianku - 50g (1 op.)
lisc miety - 25g (1/2 op.)
lisc orzecha wloskiego - 25g (1/2 op.)
ziele piolunu - 1 lyzka

Podobno zabija wszystkie pasożyty... Może i u mnie sobie poradzi...
 
     
lisbe

Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 301
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 21:26   

Dlatego staram Ci się wyjaśnić, że refluks jest objawem glisty. Układ krążenia często jest zakłócany również przez braki witaminy b12, które to chętnie są powodowane przez tasiemce. Możliwości jest zbyt dużo, aby odpoczywać na lambliach.
Pasożyty najczęściej w ogóle nie dają o sobie znać, a jeśli, to tak niespecyficznie, że trudno na nie wpaść. Czy myślabyś kiedyś , że jak Cię kolano boli, to że powinieneś się przebadać na pasożyty....? A tak jest i zdaję sobie sprawę, że wiara włącznie z lekarzami się z tego nabija, a jednak.

Zioła, które wymieniasz mają działanie przeciwpsożytnicze. Jednak nie wybijesz dziadów samymi ziołami. Wszystkie naturalne sposoby do pozbycia się lokatorów, to powrót do najprostszego życia z nieprzetworzoną spożywką i naturalną i, i, i....
 
     
Kash

Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 40
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 21:32   

A gdzie taką znajdę w Krakowie? Staram się zdrowo odżywiać, ale raz na jakiś czas zdarzy się zjeść jakąś sklepową kiełbasę czy kabanosy. Ale w dzisiejszych czasach nie da rady jechać na samej naturze, no chyba, że ktoś ma albo masę wolnego czasu albo jest bogaczem. :[

Ale glistę z tego co wiem łatwo wybadać w przeciwieństwie do lamblii. Więc zrobię badania również na nią.
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 21:41   

I znowu, prosze panstwa, mamy na scenie duet Edyty. Wielkie brawa dla tego niezmordowanego trola.
Edytko.
Czekalem az popuscisz, i sie doczekalem.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Kash

Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 40
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 21:49   

@Kangur

Nie wiem o co chodzi z tą Edytą, ale to moje jedyne konto na tym portalu, wypowiadam się tu po raz pierwszy i nigdy, przenigdy nie trolowałem.
 
     
lisbe

Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 301
Wysłany: Wto Lut 21, 2012 12:50   

Kash. Jak nie będziesz żył zgodnie z naturą, to nią się nie wyleczysz. Obojętnie czy poczytasz Clark czy Siemionową, chodzi tu przede wszystkim o nastawienie do życia. Kiełbasa w obu wyobrażeniach nie ma miejsca. :keep:

Co do glisty. Jeśli jesteś zarażony tylko męskimi osobnikami, jajek możesz szukać do... Jak dajesz próbkę do laboratorium, nie zanosisz całej kiełbaski. Więc musisz nie tylko trafić cykl składania jajek, ale również to miejsce w którym te jajeczka są. Nazywam to nie diagnostyką, tylko loterią. I tak jest praktycznie z każdym robalem. Daj sobie przepisać zentel na pięć dni i zobaczysz czy jesteś na dobrej drodze. U nas dopiero w ten sposób cała problematyka dopiero się okazała. Po chyba już stu próbkach kału, które do tej pory są negatywne, mam w miarę funkcjonującą rodzinę. Więc może się bardzo opłacać.
 
     
Kash

Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 40
Wysłany: Wto Lut 21, 2012 13:39   

Zentel? Jadłem kiedyś, poprawy nie odczułem. ;[

Ale jak powiedziałem - najpierw olej i ziółka potem ewentualnie 'mocniejsze' rzeczy...
 
     
Kevo


Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 390
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sie 19, 2012 11:10   

Kash napisał/a:
Próbowałem wielu rzeczy - od forum bioslone gdzie byłem traktowany jak intruz przez diety Kwaśniewskiego(która jak się okazuje wiecej szkodzi niż pomaga) i inne. Ja już nie wiem co zrobić żeby w końcu było normalnie. Nie mam siły eksperymentować, nie mam siły iśc do lekarza i dostac kolejną paczkę chemii w kapsułeczkach powlekanych.


przebrnąłem cały wątek (raczej z nudów niż z ciekawości ;) ) i na ten rozpaczliwy krzyk rozpaczy nie mogę pozostać obojętny :) . Może dlatego, że kiedyś też byłem w podobnej sytuacji ?
Musisz spróbować jeszcze raz Kwaśniewskiego, ale pod opieką dobrego lekarza optymalnego, to Twoja - zaryzykuję radykalne stwierdzenie - jedyna nadzieja. Jeśli to Cię interesuje, daj znać na priva, polecę kogoś dobrego (niestety w Warszawie - "niestety" bo wiem że jesteś z Krakowa).
_________________
diabeł tkwi w szczegółach.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved