Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 11:27
BLUZGOBSESJA
Autor Wiadomość
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Wto Paź 05, 2010 15:49   BLUZGOBSESJA

Naprawdę staje się to już uciążliwe i wkórwiające, kiedy nie da się napisać normalnego słowa bez świadomego użycia literówki. W przeciwnym razie pojawia się [bluzg] i sens wypowiedzi szlag trafia.

Na jakiej zasadzie np. słowo "wysłuchóje" kiedy jest napisane poprawnie zostaje natychmiast zamienione na [bluzg]? Nie znoszę błędów ortograficznych, ale czyjaś ewidentna obsesja na punkcie bluzgów zmusza do szukania alternatywnych rozwiązań.

W międzyczasie nawet sam Pan Witold uprawia dwójmyślenie i sypie zmodyfikowanymi bluzgami wedle uznania. Jaki więc jest sens filtrowania? Tym bardziej, że cierpią na tym też zupełnie NORMALNE słowa.

Tak a propos, to można bezkarnie pisać najbardziej chamskie posty nie używając ani jednego "oficjalnego" bluzgu i to jest traktowane jako norma. "Nienormalne" natomiast jest np. słowo "wysłuchiwać" albo okazjonalny (uzasadniony!) bluzg dla podkreślenia ładunku emocjonalnego jakiegoś zdania. Żenada...

Marishka
Ostatnio zmieniony przez M i T Wto Paź 05, 2010 16:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 05, 2010 15:54   Re: BLUZGOBSESJA

M i T napisał/a:
Tak a propos, to można bezkarnie pisać najbardziej chamskie posty nie używając ani jednego "oficjalnego" bluzgu

można byłoby je oczywiście wywalać wszystkie do kosza
pytanie tylko o to, czy warto
jestem obecnie bliski podejścia Waldka
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Wto Paź 05, 2010 16:01   

Wracając do mojego pytania, które wciąż czeka na odpowiedź. Chciałabym też wiedzieć, o przeżywaniu czego dokładnie pisał Zenon w tym zdaniu, ponieważ przez nadgorliwość Administracji dbającej o bluzgoczystość tego Forum za chiny nie mogę zrozumieć sensu zdania. Na dodatek żaden bluzg mi w tym miejscu nie pasuje:

zenon napisał/a:
Ogolnie mam wrrazenie czasem, ze niektorzy postrzegaja wglad emocjonalny jako cos takiego, ze wracamy do przeszlosci, przezywamy [bluzg] i to ma niczym egzorcyzmowanie uzdrowic czlowieka na ciele i duchu.


Nikt więcej nie zauważa jak ta bluzgobsesja zaczyna ingerować i utrudniać komunikację na Forum?

Marishka
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 05, 2010 16:01   

co do tych bluzgów to rzeczywiście warto byłoby coś z tym zrobić
nie wiem jednak czy molar jest już "czynny" ;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
M_H 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 132
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto Paź 05, 2010 16:02   

Sytuacja jest absolutnie żenująca.

Dorosłych ludzi traktuje się jak przedszkolaków i w efekcie ludzie zaczynają zachowywać się jak przedszkolaki.

To tylko potwierdzenie tezy głoszonej przez Korwina na temat prewencji.
_________________
Maciek
 
 
     
Paweł-poprostu 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 697
Skąd: Polkowice
Wysłany: Wto Paź 05, 2010 16:41   

Popieram, nie róbmy z siebie chamów i prostaków! Rozumiem, że czasem ponosi człowieka Ja sam nie mogę przeboleć co drugiego swojego postu gdzie tyle pogardy i dyshonoru zawarłem. Czy uważamy się za ludzi na poziomie pijaka chlającego komandosa pod żabkom ? Co ludzie o nas myślą ?
"idioci" napisał/a:
nee rozummem co to pisac ;-( :sad: :-( :viva: :-D

"pudelkowicze" napisał/a:
lol lol xd xd lol

Filtracja najbardziej obnaża nasze braki w kulturze, gdyż uświadamia ludziom, że jednak jest potrzebna. Jesteśmy na tyle inteligentni, by sami siebie kontrolować bez żadnej pomocy.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=-rdnYY5eODQ
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Wto Paź 05, 2010 18:06   

Wysłuchuje te Wasze żale i można rzeczywiście ubolewać, że biedne słowo „wysłuchuje” ucierpiało, ale poza tym można się przystosować do środowiska, ubarwiając wulgaryzmy jakąś gwiazdką i da się żyć, a gwiazdkę zawsze milej zobaczyć niż jakieś walące po oczach bluzgi. Tak więc jestem za, a nawet przeciw.
:-)
 
     
M_H 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 132
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto Paź 05, 2010 19:42   

No właśnie o to chodzi, że bluzgi mają walić po oczach. Jeśli ktoś (autor postu) uważa, że waliły by zbyt mocno, to nie powinien ich używać. Maskowanie bluzgów gwiazdkami to jest dziecinada. Kto tu kogo próbuje oszukać.

Mam na myśli brzydkie słowo, ale nie powiem jakie, bo się wstydzę. Pozwolę się wam jednak domyślić, tylko przybliżcie się, bo będę mówić szeptem, żeby pani przedszkolanka nie usłyszała.

Tak wyglądają gwiazdki.
_________________
Maciek
 
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Wto Paź 05, 2010 19:48   

KAPITALNY post Maciek!! Przedstawiłeś istotę zagadnienia dosłownie w kilku zdaniach :shock:

Tomek
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Paź 05, 2010 21:51   

Cholernie lubie przeklinac, no i czasami po prostu nie da sie inaczej, bo wyrazenie traci sens lub nie jest takie dosadne. Np jesc szybko a wpier#%*^ to jest roznica.
Ostatnio zmieniony przez zyon Wto Paź 05, 2010 21:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Śro Paź 06, 2010 03:42   

M i T napisał/a:
KAPITALNY post Maciek!! Przedstawiłeś istotę zagadnienia dosłownie w kilku zdaniach


W celach naukowo-poznawczych, tak jak żarówka 100W w celach sygnalizacyjno-warsztatowych. :-)

Kuźwa, dlaczego użyłeś dwóch wykrzykników zamiast emocjonalnego bluzgu?

Czyżbyś uważał, że do niektórych rozmówców warto się zwracać kulturalnie, a do niektórych walić mięsem aby dotrzeć chociaż emocjonalnie gdyż na logikę nie ma co liczyć?

Masz jakąś teorię dlaczego nie wybrałeś wersji:

„Maciek, - kuźwa - KAPITALNY post”
:-/
Ostatnio zmieniony przez Adam319 Nie Paź 10, 2010 19:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Paź 06, 2010 08:55   

OMG fink, to jest juz kurwa zenujace, moze kolejny spisek palikota i spolki? :razz: Pomysl czasami chlopie zamiast szukac spiskow ;-( Wiem ze wyborcom pisu przychodzi to z trudnoscia ale czasami sie udaje :viva:
Ostatnio zmieniony przez zyon Śro Paź 06, 2010 08:58, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Śro Paź 06, 2010 15:32   

O kurza stopa, przynajmniej jeden wątek co się jako tako trzyma tematu.
:-)
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Śro Paź 06, 2010 17:17   

fink napisał/a:
[bluzg] - ku*wa
bluzg - wysłuch*je
[bluzg] - wku*wiające
[bluzg] - pie*dnąć
[bluzg] - sku*wysyn
[bluzg] - wpie*dalać

No proszę, jest jeszcze ciekawiej niż ktokolwiek by przypuszczał. Pan Witold włączył selektywną filtrację wulgaryzmów, w zależności od użytkownika. Naprawdę, brawo dla Pańskiej "pomysłowosci", Panie Witoldzie. Chyba niewiele osób wpadłoby na taki "genialny" pomysł.

nie musiałam zbyt długo czekac... :-)
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Śro Paź 06, 2010 18:07   

fink napisał/a:
Molka napisał/a:
nie musiałam zbyt długo czekac...

Co jest Molka ? Nie zauważyłaś, że przyznałem się do błędu i przeprosiłem Pana Witolda za to oskarżenie ? Przeczytaj ostatnią wiadomość na poprzedniej stronie. Chyba, że uważasz, że te przeprosiny się nie liczą - w takim wypadku nic nie poradzę.

nie chodzi o przeprosiny, mam na mysli cos innego, adam319 pokazał iz wulgaryzm wyświetli sie w całości, jeśli bez spacji umiescimy jakikolwiek znak, czy to przecinek, czy emotion, czy pauze.... a Ty zdaje sie nie załapałes o co chodzi.... :-)
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Śro Paź 06, 2010 18:57   

no nie wiem o co w tym wszystkim chodzi ze raz jest tak a raz siak :shoot:
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Śro Paź 06, 2010 20:14   

Nie cwaniacz finkuś :P
Jeszcze możecie hex codem zacząć pisać, a potem plan C - wklejać odpowiednio przygotowane gify (jak niżej). Potrzeba matką wynalazków. :hihi:


DUPA
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
Ostatnio zmieniony przez _flo Śro Paź 06, 2010 20:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Śro Paź 06, 2010 20:27   

Co mi przypomina, jak kiedyś zły admin zamiedzowy wyłączył nam za karę i złośliwie emoty, bo Wiola śmiała się upomniec o jakis lepsiejszy i ładniejszy i bardziej gestykulujący zestaw, taki ładny jak tu jest. Oczywiscie, tez go przechytrzylismy 8) , Adam znaczy przechytrzyl.
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Śro Paź 06, 2010 21:04   

_flo napisał/a:
Adam znaczy przechytrzyl

Proszę mnie tu nie dysydencić.
Rzuciłem łamigłówką by była pretekstem do zaprezentowania podejścia i zadziałało.
:-)
Ostatnio zmieniony przez Adam319 Śro Paź 06, 2010 21:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Śro Paź 06, 2010 21:54   

fink napisał/a:

Oj _floruś, i kto tu cwaniaczy ?

finkuś cwaniaczy w rozmowie z koleżanka forumową, Wiolą

Poza tym chlopaki, beat the system till it quails - takie są zasady, wyssane z mlekiem matki, i tego sie trzymajmy 8)
Panu Witoldowi to się jednak nie dziwię, ze chce przykrócić radosną twórczość :P
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Śro Paź 06, 2010 23:38   

_flo napisał/a:
beat the system till it quails


Quail =(+/-) shrink, cringe, flinch, shake, faint, tremble, quake, shudder, falter, droop, blanch, recoil, cower, blench

„wzdrygnie” to najbliższy jednowyrazowy polski odpowiednik, przepraszamy Pana Witolda, że czytając ten wątek pewnie się wzdrygnął – cokolwiek to znaczy.
:-)

A zresztą są słowniki:
wzdrygać się «drgnąć gwałtownie wskutek doznania niemiłego uczucia»

System to się raczej podgryza i rozmiękcza, aż zechce wytargować spokojną emeryturę za święty spokój, a to w oczywisty sposób jeszcze na pewno przez kilkadziesiąt lat do Pana Witolda nie pasuje, choć precedens za miedzą niby jest ...
:-)

http://www.google.pl/search?q=%22till+it+quails%22
Dosyć wyszukane sformułowanie.
:-)
Ostatnio zmieniony przez Adam319 Śro Paź 06, 2010 23:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Śro Paź 06, 2010 23:52   

No moze byc cringe, recoil, cower, blench chyba tez, mniejsza

Teraz mam wiekszy problem, chodzi mianowicie o to, ze musze koniecznie podlaczyc komputer do telewizora, zeby przetestowac video, glownie te wszystkie PAR i DAR czy jakos tak, czy te wszystkie wymiary / pixele sie zgadzaja, nie znam sie na tym, jeszcze mniej sie znam na podlaczaniu kabelków. No i wlasnie mam kabel od kompa do telewizora, ktory nie pasuje ;-( panikaaa
I ta koncowa i ten socket od tv gdzie jest napisane "pc input" maja dziurki, a przynajmniej jeden powinien miec bolce, hilfe hilfe, dllaczego tak jest, skad mam wiedziec jaki kupic jutro z samego rana.
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Śro Paź 06, 2010 23:59   

W ogole one wygladaja tak samo dokladnie, wtyczka i socket, co za besens, kto to wymyslil :D :P
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Czw Paź 07, 2010 00:07   

Potrzebujesz pewnie to:

http://allegro.pl/kabel-p...1249862703.html


a masz pewnie to:

http://allegro.pl/przedlu...1263886547.html

:-)
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Czw Paź 07, 2010 00:20   

taaaaak :viva:
to drugie jest b. podobne do tego co mam, (wtyczka od kompa jest troche inna), a to pierwsze zdecydowanie bedzie mialo sens, i uratuje mi zycie, jak jutro zakupie.
Adaś dzięki po stokroć, lifesaver, oszczedziles mi z godzine albo i lepiej. :pada:
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
Ostatnio zmieniony przez _flo Czw Paź 07, 2010 00:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Czw Paź 07, 2010 00:36   

http://www.svideo.com/vgagender.html
I wszystko w temacie :-)
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 07, 2010 05:44   

_flo napisał/a:
No moze byc cringe, recoil, cower, blench chyba tez, mniejsza

Może być też:
shy, shy away from, pull back, draw back, turn back, blink, lose heart, funk, wince, quiver, quaver, shake, shiver in one's shoes, quake in one's boots, start, have cold feet, take fright, hesitate, falter, waver, skulk, crouch, slink, sneak, worm, weasel out, tuck one's tail between one's legs, think with one's feet, have no heart, have no stomach, show the white feather, knuckle under, chicken out
;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
M_H 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 132
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw Paź 07, 2010 15:23   

_flo napisał/a:
taaaaak :viva:
to drugie jest b. podobne do tego co mam, (wtyczka od kompa jest troche inna), a to pierwsze zdecydowanie bedzie mialo sens, i uratuje mi zycie, jak jutro zakupie.
Adaś dzięki po stokroć, lifesaver, oszczedziles mi z godzine albo i lepiej. :pada:


Jestem pewnie spóźniony, ale tak na przyszłość to może by tak od początku? Jakie wyjścia są na komputerze i co skłonny jest przyjąć telewizor? To jest podstawowe pytanie.

W linkach wszędzie widzę D-dub 15 męskie i żeńskie. D-sub 15 to jest już niezły zabytek. Dzisiaj komputery mają wyjścia cyfrowe DVI a czasem HDMI, natomiast większość dzisiejszych płaskich telewizorów LCD ma wejścia HDMI. Sygnały video w DVI i w HDMI są kompatybilne (w HDMI przesyłany jest też dźwięk) więc odpowiednia przejściówka nie powinna być problemem.

Jeśli komputer ma tylko wyjście VGA (D-sub 15) to to może być problem. Niektóre karty graficzne oferowały swego czasu VIVO co dawało trochę możliwości dopasowania się do tego, co telewizor mógł ewentualnie przyjąć.
_________________
Maciek
 
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Czw Paź 07, 2010 18:03   

Adam319 napisał/a:

http://www.svideo.com/vgagender.html
I wszystko w temacie

No wlaśśśnie, nie miałam pojęcia o takich najprostrzych sprawach jak to, ze wtyczki tez przechodza operacje zmiany płci. :)
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Czw Paź 07, 2010 18:20   

M_H napisał/a:

Jestem pewnie spóźniony, ale tak na przyszłość to może by tak od początku?

Od początku to by było zbyt luksusowo. Nie było czasu, a ten kabelek akurat znalazłam. Miał narysowany ekran i tak wyglądał, jakby miał sporą przepustowość.
Chłopcy to jednak lepiej sie znaja na podłączaniu kabelków - natura :hihi:
No muszę sie rozeznać, bo nie jestem w temacie video production, ani nawet video viewing in decent quality and size :P - jak się okazuje.
Dziex za linki, i za info, doczytam.
W ogóle w sumie to nadal nie wiem..., jak tylko podłączyłam, ekran sam mi sie skalibrował, zrobił się wąski, ale w TV nadal był troche za szeroki, trochę. Coś z tymi pixelami, z PAR nie tak... Mniejsza, to są pewnie jakieś oczywistości o których nie miałam czasu doczytać...
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Paź 11, 2010 14:06   

- to jest slowo pierdziec. Wlasnie pisalem posta o zapierdzianej silowni i mi zamienilo :hah: To juz z lekka przegiecie, sam przedrostek "pierd" jest na cenzurowanym :hah:
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Pon Paź 11, 2010 14:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Paź 11, 2010 14:15   

zyon napisał/a:
[bluzg] - to jest slowo pierdziec. Wlasnie pisalem posta o zapierdzianej silowni i mi zamienilo :hah: To juz z lekka przegiecie, sam przedrostek "pierd" jest na cenzurowanym :hah:

to przestan puszczac "bonki" to Ci nie zamieni.. :what:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved