Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Hannibal
Sob Gru 22, 2012 16:07
Lipolytic suppression following carbohydrate ingestion
Autor Wiadomość
arturtsk

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 189
Wysłany: Sob Lis 13, 2010 17:07   Lipolytic suppression following carbohydrate ingestion

Lipolytic suppression following carbohydrate ingestion limits fat oxidation during exercise

Dziś mam ciężką głowe i mało trochę rozumiem z tego badania:

http://ajpendo.physiology...full/273/4/E768

W GCBC czytałem właśnie o blokowaniu fat oxidation gdy pojawi się glukoza w krwi.
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Sob Lis 13, 2010 18:47   

A bardziej konkretnie co byś chciał zrozumieć?
Tam między innymi stwierdzają, że w trakcie ćwiczeń na czczo lipoliza i utlenianie tłuszczu jest 2 razy wyższe niż po spożyciu posiłku węglowodanowego (0.8g glukozy / kg). Fruktoza wypada gdzieś po środku jęsli chodzi o przyhamowanie lipolizy.

Sprawdzono też, że dożylnie podany fat (razem z jakimś środkiem zapobiegającym krzepnięciu) po posiłku węglowodanowym nieco poprawiał spalanie tuscu, i było ono wtedy na tym samym poziomie co po posiłku fruktozowym.
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
Ostatnio zmieniony przez _flo Sob Lis 13, 2010 18:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
arturtsk

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 189
Wysłany: Sob Lis 13, 2010 19:17   

W sumie najwaniejsze fakty złapałem, jutro dokładnie przeczytam bo dziś nie potrafie ułożyć sobie tego w całość, przeszedłem odrazu do dyskusji.

Exercise and fasting are effective means to increase fat oxidation. można to samo uzyskać gdy dieta bedzie uboga w ww.?

Reducing lipolysis and impairing daily fat oxidation by ingesting carbohydrate before exercise increases the likelihood of being in a positive lipid balance and thus may increase fat deposition. i to mnie zaciekawiło.

Wynalazłem jeszcze to:

http://www.thefreelibrary......-a0176776046

ale to lektura na jutro:)
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 13, 2010 19:52   

Dlatego dobrze ćwiczyć na czczo, a dopiero później węgle z owoców, czy miodu, a potem za jakiś czas dopiero "meat and fat"
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Sob Lis 13, 2010 19:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
arturtsk

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 189
Wysłany: Sob Lis 13, 2010 20:21   

Hannibal napisał/a:
Dlatego dobrze ćwiczyć na czczo, a dopiero później węgle z owoców, czy miodu, a potem za jakiś czas dopiero "meat and fat"


Chodzi Ci ogólnie o ćwiczenia czy napisałeś to w kontekście redukcji i ćwiczenia że na czczo?
Ja ćwicze jak mam na popołudniową zmiane na czczo tak mi najlepiej a jak wieczorem chodze na SW to węgli też nie jadam przed bo puchne szybko. węgle w sumie czasami po treningu a tak to na noc tylko.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 13, 2010 20:31   

arturtsk napisał/a:
Chodzi Ci ogólnie o ćwiczenia czy napisałeś to w kontekście redukcji i ćwiczenia że na czczo?

Nie, ogólnie, nie w kontekście redukcji.
Zresztą to zależy ile i jak długo.
Ja wiele ćwiczeń robię na czczo i jest wtedy bardzo fajnie, bo po nich mam z reguły mniejszy głód niż przed nimi. Mogę równie dobrze zjeść po ładnych kilku godzinach od owego treningu.
Oczywiście, jak jest jakiś większy ruch po południu no to wtedy może być i po węglach i mięchu; to oczywiste.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
arturtsk

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 189
Wysłany: Sob Lis 13, 2010 20:39   

No ja w sumie tak samo, jak ćwicze czasami po 8 to jem dopiero ok 12 bo wtedy mnie dopiero mały głód dopada.

Tutaj jest napisane że na LC, można mieć lepsze wyniki bo oszczędza glikogen?

This produces a glycogen sparing that is associated with improving endurance capacity.

http://www.ncbi.nlm.nih.g...0,f1000m,isrctn

Mi osobiście sie na LC o wiele lepiej ćwiczy, nie wiem czego wałkowane są tezy że glukoza jest głównym paliwem podczas wysiłku...
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 13, 2010 20:44   

arturtsk napisał/a:
Mi osobiście sie na LC o wiele lepiej ćwiczy, nie wiem czego wałkowane są tezy że glukoza jest głównym paliwem podczas wysiłku...

no zależy jaki to wysiłek
czytałeś ten temat? - http://www.dobradieta.pl/...pic.php?t=17303
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
arturtsk

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 189
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 11:52   

Hannibal napisał/a:
arturtsk napisał/a:
Mi osobiście sie na LC o wiele lepiej ćwiczy, nie wiem czego wałkowane są tezy że glukoza jest głównym paliwem podczas wysiłku...

no zależy jaki to wysiłek
czytałeś ten temat? - http://www.dobradieta.pl/...pic.php?t=17303


Czytałem czytałem:) przeczytam jeszcze raz

Źle to napisałem, chodziło mi czego np. w szkole miałem żeby ładować węgle, w paleo diet for athletes był na początku cytat z 1945 z książki American bicyclist żeby unikać chleba, ziemniaków itd a 1996 już wielka zmiana węglowodanowa. Czytałem też gdzieś że grecy przed olimpiadą kg. mięso zjadali.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved