Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Pon Gru 24, 2012 13:55
Suche dłonie
Autor Wiadomość
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Nie Kwi 03, 2011 20:17   Suche dłonie

chyba mój wstydliwy problem pasuje do działu uroda

od kilku dni mam wysuszoną skórę na dłoniach, niby wiosna, a jest gorzej niż bywało na mrozie,
jeśli pamiętam to smaruję kremem nivea ale pomaga na kilka minut a potem dalej sucho.

co robić, podajcie mi proszę nazwę jakiegoś porządnego kremu
Ostatnio zmieniony przez Molka Sob Wrz 24, 2011 21:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Magdalinha 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 16 Paź 2008
Posty: 881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 03, 2011 20:45   

najskuteczniejszy sposób jaki znam:
posmarować ręce oliwką i włożyć rękawiczki na noc
 
     
Gutek 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 76
Skąd: New Jersey
Wysłany: Nie Kwi 03, 2011 22:52   

Proponuje olej kokosowy.
Nie pomaga od razu, ale gdy się posmaruje kilka razy w ciągu jednego dnia to szybko widać poprawę.
 
     
Sana 
mateistka

Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 18 Sty 2009
Posty: 243
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 11:39   

Tłuszcz-emolient owszem, jednak warto dodać coś nawilżającego. Pozostając w klimatach kuchennych, zamiast samego tłuszczu kokosowego pozbawionego wody kokosowej (m. in. własciwości nawilązjące: http://www.mazidla.com/in...d=434&Itemid=10 ) - można użyć coco cream, o ile coś zostanie po tajskiej kolacji. Mamy nawilżacz, a przy okazji nie jest już tak tłusto i można by używać tej śmietany w ciągu dnia i udawać, że to normalny krem.

Wygodniejszy będzie zapewne krem z apteki, a i klawiatura się przesadnie nie otłuści 8-) Warto poszukać specyfików z urea jako nawilżaczem.
Ja wykombinowałabym coś w ten deseń, lanolina + mocznik w roli głównej:
http://cgi.ebay.ie/ws/eBa...em=180623601955
bo trudno znaleźć gotowy produkt o takiej konstelacji.

To też jest dobry wybór w ramach kremów aptecznych: 15% mocznik wzmocniony kwasem mlekowym (też nawilżacz):
http://www.fabrykazdrowia..._75ml-6995.html

Ewentualnie cokolwiek z mocznikiem, ale raczej nie poniżej 10%, żeby ładnie i sprawnie zadziałało.
25% urea gwarantuje już porządne działanie keratolityczne, czyli rozpuszcza keratynę, takie sobie białko np. naskórka. Efekt jest taki, że zniszczona, szorstka skóra maceruje się i można ją łatwo zdrapać nawet paznokciami :hihi:

Można też popytać, co robią z takich rzeczy w aptekach recepturowych. O ile pamiętam stężenie sięga w takich preparatach powyżej 40%.
Ale się nieco zagalopowałam :) Zbiggy ma tylko suchą skórę, a nie szuka sposobu na peeling ;)
_________________
Ważne wydarzenia na świecie rozgrywają się w mózgu
- Oscar Wilde
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Maj 09, 2011 15:32   

http://www.media-med.pl/produkt-672.html



Stosujemy ją w pracy...jest rewelacyjna , świetnie nawilża, wygładza, efekt długotrwały....
Cytat:

Nawilżająca emulsja do pielęgnacji skóry.
Szybko się wchłania, przyjemnie i delikatnie pachnie.

Charakterystyka

* Trixo-lind jest medyczno-kosmetyczną emulsją utworzoną pod kątem zastosowania przez osoby o skórze zniszczonej i skłonnej do alergii
* zapewnia intensywną i długotrwałą pielęgnację skóry
* test przeprowadzony na 240 badanych (z tego 68% alergików) potwierdził znakomitą akceptację preparatu

Właściwości

* nie zawiera barwników
* pH 6,0 odpowiada odczynowi skóry
* dostosowany szczególnie dla wrażliwej skóry
* posiada przyjemny zapach
 
     
anna_wr 

Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 5
Wysłany: Pią Lip 01, 2011 09:00   

Mi pomaga nivea, smaruję sobie tym kremem rączki kilka razy na dzień.
_________________
Bo najważniejsze jest zdrowie!
 
     
Negura 

Dołączyła: 20 Kwi 2011
Posty: 6
Wysłany: Pon Lip 04, 2011 02:24   

Masło shea-karite,sama natura bez zadnej chemi.
 
     
IceTea 

Dołączyła: 04 Lip 2011
Posty: 4
Wysłany: Pon Lip 04, 2011 09:47   

Ja stosuję oliwkę dla dzieci i na takie natłuszczone dłonie na noc zakładam rękawiczki bawełniane. Można kupić też parafinę np. w aptece. A salony kosmetyczne oferują zabiegi parafinowe nawilżające dłonie. Nie orientuję się, w jakich cenach, ale nie sądzę, żeby było to jakoś specjalnie dużo.
_________________
Kiedy, jeśli nie teraz! :)
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Lip 04, 2011 13:56   

Porze letniej i przy wyłączonym ogrzewaniu suche dłonie?
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Pon Lip 04, 2011 20:11   

Smarowanie olejem kokosowym plus bawelniane rekawiczki. Jak praca na to pozwala to 24 godziny na dobe. Jesli nie pozwala, to na noc. Przy pekajacych opuszkach dodatkowo zamoczyc palce w rekawiczkach w cieklym oleju kokosowym.
Olej kokosowy jest ciekly w temperaturze >20°C
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
ali
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lip 04, 2011 20:36   

Molka napisał/a:
,
Porze letniej i przy wyłączonym ogrzewaniu suche dłonie?

jak bele jak, się je
i do tego antybiotyki
to są skutki
 
     
anna_wr 

Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 5
Wysłany: Czw Lip 07, 2011 12:35   

Słyszałam ostatnio, że picie oleju lnianego także może poprawić skórę. Tylko musi on być naturalny i dobrej jakości. Mój kumpel poradził mi ten http://zielonynurt.pl/pl/...y-oliwin--250ml . Miał ktoś może z nim już styczność, albo coś o nim słyszał?
_________________
Bo najważniejsze jest zdrowie!
 
     
MistrzSeksu
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lip 20, 2011 10:35   

smaruj obficie kremem i zakładaj specjalne rękawiczki, najlepszy z możliwych sposobów!
 
     
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro Lip 20, 2011 13:39   

Nie tylko smarowanie zewnętrzne, ale i wewnętrzne , to tak jak przy łuszczycy . Mój syn miał problemy na głowie, kilka miesięcy smarował olejem lnianym, posłuchał się i dodawał go do surówek, zresztą dalej go używa tak jak ja i nie ma problemu z suchą skórą . Najwyżej będziesz miał pot tłusty, ale to nie problem, bo sucha skóra szybciej starzeje się ;)
_________________
marzena kiwi
 
     
kaskada 


Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 59
Skąd: Poland
Wysłany: Wto Sie 02, 2011 11:57   

Wprowadź do diety oleje zimnotłoczone, w moim przypadku olej kokosowy zimnotłoczony na noc jako balsam sprawdza się najlepiej. Nie tylko na ręce ale całe ciałko :) nawet możesz wetrzeć we włosy (trzeba oczywiście umyć je rano ;)
_________________
www.witarianie.pl
www.rawolucja.pl
DOBRA DIETA = SUROWA DIETA :)
 
     
kanapeczka 


Wiek: 39
Dołączyła: 27 Lip 2011
Posty: 33
Wysłany: Śro Sie 17, 2011 09:14   

MistrzSeksu napisał/a:
smaruj obficie kremem i zakładaj specjalne rękawiczki, najlepszy z możliwych sposobów!


Nie słyszałam o specjalnych rękawiczkach, ale pojawiają się dość często w tym wątku, dobry sposób na poradzenie sobie z tłustymi preparatami...
_________________

 
     
flajer

Dołączył: 05 Lip 2013
Posty: 2
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Lip 05, 2013 15:46   

Może mydło siarkowe, zamiast takiego normalnego? Ma ono silne właściwości nawilżające
 
     
paulina95429 

Dołączyła: 02 Gru 2013
Posty: 3
Wysłany: Wto Gru 03, 2013 00:20   

Na suchą skórę można spróbować olejku arganowego lub kosmetyku naturalnego - kremu z dodatkiem tego olejku.
 
     
e-market24_com_

Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 17
Wysłany: Czw Gru 05, 2013 12:17   

A ja polecam odpowiedni krem lub balsam do rąk,ciała- w praktyce zdaje egzamin i jest bardzo skuteczny a do tego nie podraznia skóry.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Czw Gru 05, 2013 15:07   

e-market24_com_ napisał/a:
A ja polecam odpowiedni krem lub balsam do rąk,ciała- w praktyce zdaje egzamin i jest bardzo skuteczny a do tego nie podraznia skóry.

Odpowiedni krem do rąk, ciekawe... :faint:
 
     
baśka

Dołączył: 18 Gru 2013
Posty: 3
Wysłany: Śro Gru 18, 2013 12:50   

Ja stosuję kremy z firmy Neutrogena i nawilżające maseczki, poza tym w okresie zimowym zawsze zakładam rękawiczki jak wychodzę z domu i korzystam z zabiegów na dłonie u kosmetyczki.
 
     
agatoos 

Dołączyła: 23 Lip 2013
Posty: 8
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 12:24   

pierwsze, co może być odpowiedzialne za suche dłonie to mydło :) większość mydeł w żelu, mimo, że skutecznie czyszczą, to jednak bardzo wysuszają skórę dłoni, osobiście jakiś czas temu zastąpiłam zwykłe sklepowe wynalazki mydłem biały jeleń i myślę, że o wiele bardziej dba ono o prawidłowe nawilżenie rąk :)
 
     
WagaSTOP_pl

Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 35
Wysłany: Nie Sty 26, 2014 10:57   

Neutrogena to skuteczny krem,ale w zasadzie wystarczy każdy który nawilza,niezależnie czy będzie to z Nivea czy Garniera- ważne aby nasze dłonie podczas chłodniejszych dni miały zapewnione odpowiednie nawilżenie.
 
     
figa


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1142
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Śro Mar 05, 2014 02:02   

witam
Ja ostatnio tylko olej kokosowy ,-do rąk ,twarzy i ciała .
Nawet zęby umyć nim przyjemnie.
_________________
pozdrawiam
 
     
Ramoneska

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 9
Wysłany: Nie Mar 23, 2014 17:55   

Też polecam krem od Neutrogeny.
 
     
kasia_wer 


Wiek: 34
Dołączyła: 02 Kwi 2014
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 02, 2014 10:54   

MistrzSeksu napisał/a:
smaruj obficie kremem i zakładaj specjalne rękawiczki, najlepszy z możliwych sposobów!

w domu polecam taki zabieg, i za każdym razem po myciu, przed wyjsciem na dwór kremuj dłonie
_________________
carpe diem
 
     
janowko 

Wiek: 42
Dołączyła: 09 Wrz 2014
Posty: 12
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 20:23   

Maść z witaminą A.
 
     
asap

Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 9
Wysłany: Czw Cze 25, 2015 08:39   

Prawda jest taka, że dłonie są bardzo wystawione na działanie czynników zewnętrznych - czy to słońce, czy chłód, czy nawet kwaśne deszcze (ja, gdy jestem w Krakowie i leje to miewam bąble na skórze, bo deszcz tam ma elementy tego smogu, a ja mam na to uczulenie), także, jak mówię - dłonie są zawsze na wierzchu i najłatwiej je zniszczyć, a najtrudniej o nie dbać, bo choćbyś je non stop kremowała to cały czas coś robisz i te specyfiki schodzą z dłoni. Ja chodzę na takie tanie zabiegi w Krakowie do salonu na Karmelickiej (www.jadoreinstytut.com) i panie mi tam robią zabiegi na dłonie (m.in. parafinowe). To pomaga na dłużej niż kremy a możesz robić z dłońmi co chcesz tuż po wyjściu z salonu.
 
     
Polianna1

Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 5
Wysłany: Pią Lut 19, 2016 13:54   

Mojej znajomej mąż miał problem z suchą skórą dłoni. Jak zaczęła robić własne mydełka, problem znikł. Może sam zacznij tworzyć własne mydełka lub poszukaj jakiś ekologicznych?
Taka prawda, że mydła sklepowe zawierają wiele substancji drażniących
Ostatnio zmieniony przez Polianna1 Pią Lut 19, 2016 14:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Lut 26, 2016 08:43   

Ja bym zaczął od najprostszych przyczyn, może pijecie za mało wody?
 
     
sznert.katrina 

Wiek: 43
Dołączyła: 16 Lip 2015
Posty: 5
Skąd: Zagórze
Wysłany: Czw Sie 11, 2016 14:44   

Polecam olej kokosowy albo masło shea, nic tak nie nawilża. Gwarantuję :)
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Pią Sie 12, 2016 13:16   

Fakt, olej kokosowy jest OK. Ale to tylko półśrodek. Najlepszym środkiem na suche dłonie jest dieta LC wraz z sensowną podażą tłuszczy zwierzęcych.

Zresztą nie tylko na suche dłonie, bo na skórę na piętach i łokciach dieta niskowęglowodanowa z odpowiednią ilością tłuszczy zwierzęcych też doskonale wpływa.
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
jezynka 

Wiek: 34
Dołączyła: 19 Sie 2016
Posty: 5
Wysłany: Pon Sie 22, 2016 09:10   

Też słyszałam że olej kokosowy działa cuda :D
 
     
polyanna 

Dołączyła: 13 Lis 2016
Posty: 8
Wysłany: Nie Lis 13, 2016 15:31   

Najpierw peeling z cukru gruboziarnistego, 2-3 łyżek oleju lnianego nierafinowanego i kilku kropli soku z cytryny. Pocieramy dopóki starczy nam sił :)
Później zmywamy wszystko. Na noc nakładamy obficie np. Neutrogenę i zakłądamy rękawiczki foliowe, a na nie rękawiczki bawełniane. Ściągamy rano po przebudzeniu.

Robię tak 2-3 razy w tygodniu i mam idealną skórę dłoni. Wcześniej miałam stale popękaną skórę :/
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Nie Lis 13, 2016 17:27   

polyanna napisał/a:
Na noc nakładamy obficie np. Neutrogenę i zakłądamy rękawiczki foliowe, a na nie rękawiczki bawełniane. Ściągamy rano po przebudzeniu.

.....mamy zmacerowaną skórę :shock:
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
agaa 

Dołączyła: 07 Gru 2016
Posty: 29
Wysłany: Śro Gru 07, 2016 12:35   Re: Suche dłonie

zbiggy napisał/a:
chyba mój wstydliwy problem pasuje do działu uroda

od kilku dni mam wysuszoną skórę na dłoniach, niby wiosna, a jest gorzej niż bywało na mrozie,
jeśli pamiętam to smaruję kremem nivea ale pomaga na kilka minut a potem dalej sucho.

co robić, podajcie mi proszę nazwę jakiegoś porządnego kremu


Mnie zimą pęka skóra na dłoniach aż do krwi. Dlatego gorąco polecam Ci kupić w aptece maść ochronną z witaminą A i stosować na wysuszoną i spękaną skórę dłoni...pomaga.
 
     
sucharek 

Dołączyła: 08 Gru 2016
Posty: 9
Wysłany: Czw Gru 08, 2016 10:37   

Stosowałam mnóstwo specyfików i żaden nie działał tak jak należy, tłuste kremy, maści ochronne z wit A. Trochę lepiej jest po regularnym smarowaniu rąk masłem shea i kremem Evree czerwonym.
_________________
Zawsze miej nadzieję, lepsze jutro nadejdzie...
 
     
KlaudiaS

Dołączył: 14 Kwi 2015
Posty: 2
Wysłany: Śro Sty 04, 2017 13:20   

U mnie na przykład olej kokosowy dobrze sobie radzi z suchymi rękami, ale...tylko wiosną i latem. W zimie nawet olej kokosowy nie daje za bardzo rady.
Moje nowe odkrycie przez przypadek, to mydło w płynie z rosmana rumiankowe. trochę nie pasuje mi jego zapach ale mam bardzo fajne ręce po nim. no i do tego wcieram krem do rąk na noc..i tutaj już nie ma to za bardzo znaczenia jaki to krem, tylko ważna jest systematyczność. często też jak siedzę w pracy przed komputerem to smaruję sobie ręce - raz lud dwa razy dziennie.
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 09, 2017 09:04   

Na suche dłonie najlepsze są po prostu naprawdę dobre kosmetyki. Chociaż tak czy inaczej suche ręce ma się nie bez powodu.
 
     
ewaZielinska 

Wiek: 36
Dołączyła: 30 Sty 2017
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lut 13, 2017 09:17   

Możesz mieć problemy z tarczycą- polecam zrobić badania :) Ale jak już mówimy o kremach to polecam z Evelinea :)
 
     
Martika

Dołączył: 16 Lut 2017
Posty: 7
Wysłany: Czw Lut 16, 2017 15:38   

Kurcze, ja nie dość że mam przesuszone dłonie, to jeszcze do tego strasznie zimne cały czas. Dlatego właśnie wcześniej wspomniany sposób - rozgrzewający olejek i rękawiczki na noc - sprawdza się u mnie wyśmienicie.

Cały czas słyszę komplementy na temat moich dłoni :)
 
     
Herbia_pl 

Dołączyła: 10 Lis 2017
Posty: 29
Wysłany: Pią Lis 10, 2017 12:09   

Jeżeli chodzi o suche dłonie, to przede wszystkim warto użyć dobrego kremu nawilżającego, polecam wypróbować ten z miodem Manuka, dostępny u nas :)
 
     
klaraa91 

Dołączyła: 13 Sty 2017
Posty: 31
Wysłany: Pią Lis 10, 2017 16:27   

Spróbujcie kremów z witaminą A i mocznikiem. Albo w ogóle sama witamina A.
Ostatnio zmieniony przez klaraa91 Pią Lis 10, 2017 16:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Linka70

Dołączył: 23 Lis 2017
Posty: 1
Wysłany: Czw Lis 23, 2017 15:49   

Jeśli nie pomagają tradycyjne kremy, proponuję kupić w aptece maść ochronną, są dość tanie, a skuteczne. Co do kremów - podobno te z ekstraktem z aloesu są niezłe.
 
     
sabinka22 

Dołączyła: 15 Lut 2014
Posty: 8
Wysłany: Pią Gru 01, 2017 17:36   

Wypróbuj krem o nazwie phiziogel jest na prawdę dobry na suchą skóre, niestety ma jedną wadę:( jest drogi
 
     
alamakota

Dołączył: 13 Sty 2016
Posty: 20
Wysłany: Pią Sie 31, 2018 09:27   

Wypróbuj sobie też rękawiczki złuszczające epiltouch byolie. Są naprawdę świetne. Złuszczają martwy naskórek, dzięki czemu też produkty nawilżające dużo lepiej się wchłaniają. Koniecznie się nimi zainteresuj.
 
     
Anecik

Dołączył: 08 Gru 2014
Posty: 14
Wysłany: Czw Lut 07, 2019 18:07   

Polecam wypróbować krem ryżowy z firmy Barwa, której kosmetyki bardzo sobie cenię. Mam problemy z wysuszoną skórą dłoni i stóp, ale od kiedy zaczęłam używać kremy tej marki (https://sklep.barwa.com.pl/34-dlonie-i-stopy) odczuwam znaczną poprawę. Skóra staje się taka wygładzona i bardziej elastyczna.
 
     
kalarepa150

Dołączył: 13 Paź 2017
Posty: 10
Wysłany: Pon Mar 25, 2019 09:17   

Mus lniany jest fajny dla suchej skóry od ravina, naprawdę sama go używam, do tego jest w 100 procentach naturalny, no i ma dość szerokie zastosowanie pielęgnacyjne, ja bardzo lubię takie kosmetyki, które można wykorzystać na wiele sposobów
 
     
diance

Dołączył: 23 Mar 2018
Posty: 6
Wysłany: Sob Cze 29, 2019 01:17   

myślę że kremy emolientowe by się sprawdziły, a jeśli dłonie w dodatku masz popękane, zniszczone to sobie wypróbuj afterworkout hand cream, tutaj sobie o nim poczytasz - https://awcream.com/ . na bazie naturalnych składników, olejków, witamin itp. bardzo skuteczny
 
     
Olgańka

Dołączył: 11 Gru 2018
Posty: 58
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Paź 15, 2019 08:15   

Moja znajoma miała problem z wysuszaniem skóry na rękach a nawet jej pękaniem. Okazało się, że przyczyną było i w sumie jest uczulenie na nikiel. Wyszło to dopiero u lekarza podczas testów. Kremy, oleje itp. nic nie pomagały.
 
     
egro

Dołączył: 18 Mar 2021
Posty: 6
Wysłany: Czw Mar 18, 2021 20:51   

Ja cały czas stosuję kremy, próbowałam też tego sposobu na oliwkę i rękawice, ale nic to nie dało
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved