Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Hannibal
Sob Gru 22, 2012 16:07
Całe to "rośnięcie"
Autor Wiadomość
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Śro Kwi 13, 2011 21:17   Całe to "rośnięcie"

taki art Jasona Ferruggia
http://jasonferruggia.com/keep-it-realistic/

do przeczytania przez rosnących kulturystów (iliq, stdt : będzie kartkówka ;-)
główna teza - całe to rośnięcie ponad 100 kg to głównie obrastanie tłuszczem i oszukiwanie się, na główne przyrosty mięśni można liczyć w ciągu pierwszych dwóch lat, warto utrzymywać bodyfat poniżej 15% (brzuch widoczny choć trochę), bulk and cut to strategia przestarzała.
Ostatnio zmieniony przez Molka Sob Wrz 24, 2011 22:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 13, 2011 22:25   

Ale ja nie chce przerosnąć 100 kg. Mówiłem o 95, 100 z tego co ten gościu pisze to 95 jest dla mnie realne. Podawał przykład osoby która ma 6 feet tall i 200 funtów. Ja mam ~6.25 feet tall więc może uda mi się jakoś dociągnąć. Z tego co piszę to zapewne poćwiczę sobie 2 lata na siłce a potem znajdę sobie jakiś inni sport. Zachęcił mnie skurkowany do zrzucenia tego tłuszczyku.

Mam wrażenie że trochę przedobrzyłem z katowaniem nóg. Dzisiaj musiałem sobie odpuścić trening nóg ze względu na dziwne napieprzanie kolan, dalej jakoś dziwnie je czuję.

Cytat:

Despite what the muscle mags and over hyped supplement ads may tell you, it’s
physiologically impossible to gain large amounts of muscle and lose body fat at the
same time. They are two contradictory goals.

To build muscle you have to eat more calories than you burn. To lose fat you have to
burn more calories than you eat. While there are some other factors to consider and
it’s not always that simple, that pretty much sums it up.

Now, that’s not to say that you can’t gain some muscle and lose some body fat at
the same time, because you can. But neither one will be maximized. So if your main
goal is to gain twenty pounds of mass you should put the quest for a six pack on the
back shelf for a few months and just focus on getting jacked.

The only people who can gain a lot of muscle and get ripped at the same time are
beginners, genetic freaks and steroid users. Everyone else should pick one goal or
the other.

My recommendation to skinny guys and hardgainers is to eat and train for
size first, while doing as little cardio as is needed to keep your body fat in
check without compromising your size and strength gains, then switch over
to fat loss phase later.
Ostatnio zmieniony przez iliq Śro Kwi 13, 2011 22:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
stdt 

Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 517
Skąd: Cała Europa.
Wysłany: Śro Kwi 13, 2011 23:42   

Ciekawy art. Mój angielski jest kiepski i posiłkowałem się tłumaczeniem Pana Gugla, ale z tego co wyczytałem, to nie ma się co napalać na "walenie na masę" jak ja to określam, tylko konsekwentnie ćwiczyć, nie przejadać się, zdobywać siłę i na przestrzeni lat, sylwetka będzie szła naprzód. Łatwiej mają Ci z naturalnie niskim BF (czyli ja np :viva: :viva: ).

Generalnie idę właśnie w tą stronę. W d u p e se można wsadzić fora kulturystyczne, ich mity, pseudo teorie, itp, itd.
Ostatnio zmieniony przez stdt Śro Kwi 13, 2011 23:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 13, 2011 23:49   

Pierwszy rok, mega fajne postępy niektórzy beginierzy nabierają nawet po 50 funtów = ~22.5kg Drugi rok też dość dobrze się rośnie a potem to pod górkę.

zbiggy masz może jego ebooki?
Ostatnio zmieniony przez iliq Czw Kwi 14, 2011 00:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 08:34   

mam tylko 1 ebook ten co bezpłatnie dostałem po podaniu maila :)
i na razie nie zamierzam iść dalej w różne programy bo już mam "swój"

a w ogóle to już mi się temat przejada (w sensie wałkowanie teoretyczne, bo praktykę będę kontynuować ofc) i chyba za parę tygodni przesiądę się na następną rzecz na liście "to do" - medytacje :)
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 09:49   

Mi się w następny piątek kończy cykl treningowy więc w samą porę to zapodałeś. Dam trenerowi rodzaj ćwiczeń, powiem że chcę ćwiczyć tak żeby mieścić się 45 minutach bez rozgrzewki i poproszę żeby rozpisał. Mój trener na szczęście nigdy mi nie rozpisywał po 20 czy 30 powtórzeń bo bym się zajebał.

U mnie jak minimum 2 godzinki pokera wejdą mi w nawyk biorę się za ang. Chciałbym już wziąć się za ang bo z siłownią to czekałem 2 miesiące na nawyk ale wiem że mogę wprowadzać u siebei tylko jeden nowy nawyk, inaczej wszystko się wali.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 10:24   

Ja w ogole nie przejmuje sie tym, nie mierze ani klaty ani bica, no chyba, ze czasami jak mi trzeba spodnie czy koszule kupic to tak z rozpedu :D Gdzies mam czy w klacie mam 101 czy 107 i czy mi rosnie czy nie, jedynym miernikiem moich postepow jest moje lutro :D
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 10:40   

Lustro jest bardzo zwodnicze. Czasami wydaje Ci się że wyglądasz lepiej niż jest w rzeczywistości. Ja się sobie zajebiście podobam ale jak robię fotki na bloga to się sobie zajebiście nie podobam.
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 11:16   

zyon napisał/a:
Ja w ogole nie przejmuje sie tym, nie mierze ani klaty ani bica, no chyba, ze czasami jak mi trzeba spodnie czy koszule kupic to tak z rozpedu :D Gdzies mam czy w klacie mam 101 czy 107 i czy mi rosnie czy nie, jedynym miernikiem moich postepow jest moje lutro :D


ale zwiększasz obciążenia (progressive overload)?
wg mnie najlepszym miernikiem jest siła (lustro - możesz np. przytyć i wydaje się że klata urosła, a po odchudzeniu do poprzedniej zawartości bodyfatu wrócić do tego samego wyglądu - tak jak pisał Ferruggia)

też się nie mierzyłem (no może raz bic gdzieś tu wpisałem ale wyparłem co i jak bo był cienki ;-) ) ale strzeliłem sobie foty pod koniec ub. roku i niedługo zrobię następne to zobaczę jak to wygląda po 5 miesiącach.

wczorajszy wynik: deadlift 115 kilo x 9 (łatwo), military 40kilo x 4
 
     
stdt 

Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 517
Skąd: Cała Europa.
Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 14:48   

Iliq nie , tylko zakładaj ten blog treningowy :viva:
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 09, 2011 23:39   

http://www.youtube.com/wa...player_embedded
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 16, 2011 09:03   

Stdt i Zbiggy jakbyście mieli lekki problem z BF to mam dobry sposób. Przestałem jeść po godzinie 20 (na ogół kończę około 17-18) i większość posiłków jem rozdzielnie, jedyny posiłek, który nie jest rozdzielny jest w robocie, wtedy zajadam pizze na cienkim cieście z dużą ilością mięcha, dużą ilością oliwy i mocno przyprawioną. Rezultaty jakie mam po 2 tygodniach stosowania załączam poniżej:



02.05.2011

87.1
96-86-96
60-41
31-33-28


16.05.2011

85
96-83-94
61-40
31-34-28


waga
klata/pas/biodra
uda/łydy
biceps luźno/napięty/nadgarstek
 
     
Feniks

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 535
Wysłany: Pon Maj 16, 2011 09:53   

Przedstaw bliżej co jadasz w ciągu dnia ;)
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Pon Maj 16, 2011 21:29   

iliq napisał/a:
Stdt i Zbiggy jakbyście mieli lekki problem z BF to mam dobry sposób. Przestałem jeść po godzinie 20 (na ogół kończę około 17-18) i większość posiłków jem rozdzielnie,

nie namówisz mnie na coś takiego, raczej wolałbym nie jeść nic PRZED 18-stą ;)
mój wynik wagowy jest taki:
koniec października 2010 : ok. 84 kg (początek mojej akcji dieto-siłkowej)
koniec listopada 2010: 82.3 kg
dzisiaj: 90.3 kg

dziurka na pasku: dzisiaj ta sama co pół roku temu

fakt że pojawiły się jakieś "boczki" ale nadal można zobaczyć zarysy brzucha więc żeby zrobić się na Brada Pitta potrzebuję dwa tygodnie.

tyle że jakoś mi nie zależy, odkąd robię ten swój program to parametrem który monitoruję są postępy. dawniej jakbym przekroczył 85 to bym zaczął majstrować przy jedzeniu, ale teraz jakoś czuję że wszystko jest pod kontrolą.

w lipcu jadę nad morze to chyba się przygotuję jakoś, ale poza sezonem mi się nie chce.
a ile masz po obwodzie zewnętrznym w barkach?
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 16, 2011 21:39   

@Zbiggy a jak to zmierzyć?

@Damian w ciągu dnia głównie jajecznica z masłem i serem bądź mięso z masłem. Czasem wymieniam masło na ryż brązowy. Jak mi się znudzi takie jedzenie to w ramach szaleństwa zjem sobie tuńczyka z puszki.
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Pon Maj 16, 2011 21:49   

iliq napisał/a:
@Zbiggy a jak to zmierzyć?
normalnie, poproś koleżankę i niech Ci zrobi to:
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 16, 2011 22:09   

po co koleżanka, sam dałem radę ;) 115cm
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Wto Maj 17, 2011 05:21   

iliq napisał/a:
115cm

też mam porównywalnie i tu jest moje poletko do "rośnięcia" ;-)
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Śro Maj 18, 2011 18:00   

http://www.thehealthnews7.com/mtx/m04/
Co Panowie na to?
JW
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 18, 2011 20:37   

Panie Witoldzie nie wierzę w takie szmery bajery. Poznałem dużo kulturystów, większość z tych naprawdę dużych, ćwiczy parę lat + bierze sterydy za 2-4 tysiące a tu nagle jakiś cymbał sprzedaje preparat do przyrostu 12 kg w przeciągu 7 tygodni za 94 złote? Poza tym mam wątpliwości czy takie osiągi są dostępne nawet na sterydach, musiałbym znajomych popytać jak to u nich wyglądało.
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Śro Maj 18, 2011 22:01   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
http://www.thehealthnews7.com/mtx/m04/
Co Panowie na to?
JW


no cóż doszedłem do pytań
    Czy jesteś zadowolony ze swojej sylwetki i mięśni?
    Czy jesteś zakłopotany zdejmując koszulkę w miejscu publicznym?
    Czy czujesz się niepewnie ze względu na swoja sylwetkę i wygląd fizyczny idąc ulicą?
    Czy uważasz że atrakcyjnym kobietom podobają się bardziej umięśnieni faceci?

i stwierdziłem że to produkt nie dla mnie :-P P

to jakiś gimmick, nie wiem czy to w ogóle działa a jeżeli nawet "działa" to zatrzymuje wodę i tłuszcz w mięśniach.

na tej stronce niezłe są zlokalizowane na polski rynek testimonials, chociaż jeszcze lepsze widziałem na stronkach nazwijmy je dla dorosłych gdzie na pasku reklam, pod tytułem "meet girls today in Piaseczno, PL" można było zobaczyć czarnoskórą Sally czy Azjatkę Kim z bliskiego mi miasteczka :) )
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 18, 2011 23:09   

Cytat:
jak bez wstydu zdejmować koszulkę na plaży i basenie


Myślę że przez głowę.

Cytat:
jak spowodować żebyś się podobał kobietom i dziewczynom


Pewnie kupić Metoxy. Nieraz zapewne będą do mnie podchodziły dziewczyny pytając czy używam metoxy jak będę mówił im że nie to odejdą bez słowa ;(

Cytat:
Teraz możemy ujawnić! W USA obecnie pracujemy z 12 zawodnikami na poziomie elity MMA i aktualnie z 3 mistrzami Mixed Martial Arts.


A z tej współpracy wyszedł produkt za 88 złotych bo na więcej elita MMA nie może sobie pozwolić


Zbigy dzięki Tobie przeczytałem część tej "reklamy" i muszę Ci powiedzieć, że śmieszne to jest :D Najpierw zaczynam od ceny a potem patrzę na fotki, jak wygląda mi to nie realnie to dalej nic nie czytam ale te ich pytania wymiatają. Zbiggy tak swoją drogą a co Ty porabiasz na redtubie? :]
Ostatnio zmieniony przez iliq Śro Maj 18, 2011 23:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Czw Maj 19, 2011 08:29   

iliq napisał/a:
Zbiggy tak swoją drogą a co Ty porabiasz na redtubie? :]


ja nie byłem, ale znam kogoś kto był i opowiedział mi to i owo ;-)

iliq ile masz w szyi, podobno idealnie jest kiedy szyja = łydka

a u mnie wygląda na to że przesadziłem z łydami :)
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 19, 2011 08:45   

Zbiggy napisał/a:
ja nie byłem, ale znam kogoś kto był i opowiedział mi to i owo ;-)

Ten sam znajomy powiedział mi, że to tam jest :] Ten skurkowaniec zawsze rośnie przed wielkopomnymi chwilami ale tak ogólnie to niezły z niego znajomy

Zbiggy napisał/a:
iliq ile masz w szyi, podobno idealnie jest kiedy szyja = łydka

43 jeśli to się normalnie mierzy


Zbiggy napisał/a:
a u mnie wygląda na to że przesadziłem z łydami :)

Albo kark z Ciebie za mały 8)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved