Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 11:43
Czosnek - trucizna czy lekarstwo
Autor Wiadomość
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Sob Maj 28, 2011 18:14   Czosnek - trucizna czy lekarstwo

Wiem, że paradygmat o leczniczych właściwościach czosnku jest równie mocno wprasowany w nasze mózgi, jak paradygmaty o szkodliwości cholesterolu, soli i tłuszczu, ale może jednak podyskutujemy?

Cytat:
The reason garlic is so toxic, the sulphone hydroxyl ion penetrates the blood brain barrier, just like DMSO, and is a specific poison for higher life forms and brain cells.


http://www.healingcancern...rain-toxin.html
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
Ostatnio zmieniony przez Molka Nie Wrz 25, 2011 14:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Nie Maj 29, 2011 00:54   

Ponad dwadziescia lat temu rozmawialem z ksiedzem-łajdakiem (taki otrzymal pseudonim od parafian, bo tylko jedna litera w jego nazwisku rozni sie od pseudonimu). Jego wikary to byl prawdziwy łajdak. W burdelu zdemaskowala go podstawiona policjantka.

Usunieto mu(proboszczowi) operacyjnie guza z mozgu. Przez dwa lata byl leczony zastrzykami z czosnku. Dozyl wieku emerytalnego kilka lat temu i jeszcze zyje.

Wikaremu jaj nie usunieto. Przeniosiono ich obojga do innej odleglej parafii.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
ali
[Usunięty]

Wysłany: Nie Maj 29, 2011 09:04   Re: czosnek - trucizna czy lekarstwo

Maad napisał/a:
Wiem, że paradygmat o leczniczych właściwościach czosnku jest równie mocno wprasowany w nasze mózgi, jak paradygmaty o szkodliwości cholesterolu, soli i tłuszczu, ale może jednak podyskutujemy?

Cytat:
The reason garlic is so toxic, the sulphone hydroxyl ion penetrates the blood brain barrier, just like DMSO, and is a specific poison for higher life forms and brain cells.


http://www.healingcancern...rain-toxin.html


nie ma nad czym dyskutować
działanie "lecznicze" każdego leku polega na pobudzaniu lub blokowaniu działania "chorego " organu
najmniej szkodliwy jest jeśli działa wybiórczo tylko na ów "chory" organ
ps.
generalnie każdy lek przedawkowany to trucizna dla organizmu
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 29, 2011 10:03   Re: czosnek - trucizna czy lekarstwo

ali napisał/a:
generalnie każdy lek przedawkowany to trucizna dla organizmu

O właśnie.
Zioła też nieumiejętnie stosowane mogą poczynić liczne szkody.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Nie Maj 29, 2011 15:03   

Kangur napisał/a:
Usunieto mu(proboszczowi) operacyjnie guza z mozgu. Przez dwa lata byl leczony zastrzykami z czosnku. Dozyl wieku emerytalnego kilka lat temu i jeszcze zyje.


Historia proboszcza w sam raz na pierwszą stronę Fucktów ;)
A co do terapii czosnkiem - czy to nie jest forma naturalnej chemioterapii?
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Maj 29, 2011 15:06   

Maad coś się tak zakręcił na czosnek? Czosneczek zdrowym jest. :P
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Nie Maj 29, 2011 15:10   

Molka, ja to tak lubię .... trochę inaczej :P
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Maj 29, 2011 15:10   

Maad napisał/a:
Molka, ja to tak lubię .... trochę inaczej :P

:P
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Nie Maj 29, 2011 17:05   

Molka napisał/a:
Czosneczek zdrowym jest.


To zdrobnienie "czosneczek" zastanawia - może podświadomie dążysz do zbagatelizowania problemu?
A tak serio - skąd wiesz, że czosnek jest zdrowy? Uzasadnij to, tylko proszę nie cytuj Claudii, Tiny, ani ni nie wklejaj bełkotu z ineternetowych stron.

Nie przeczę, że czosnek ma działanie lecznicze. Zapewne w czasach przed-antybiotykowych był jedynym ratunkiem w przypadku infekcji bakteryjnych. Ale pomiędzy ratowaniem życia w stanie jego zagrożenia, a profilaktycznym łykaniem 3x dziennie aliofilu, jest chyba jakaś różnica.

Czy może już ktoś bardziej speaking eglish, rozkminił o co chodzi z sulphone hydroxyl ion ?
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
Ostatnio zmieniony przez Maad Nie Maj 29, 2011 17:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Nie Maj 29, 2011 18:16   

Kangur napisał/a:
Ponad dwadziescia lat temu rozmawialem z ksiedzem-łajdakiem (taki otrzymal pseudonim od parafian, bo tylko jedna litera w jego nazwisku rozni sie od pseudonimu). Jego wikary to byl prawdziwy łajdak. W burdelu zdemaskowala go podstawiona policjantka.

Usunieto mu(proboszczowi) operacyjnie guza z mozgu. Przez dwa lata byl leczony zastrzykami z czosnku. Dozyl wieku emerytalnego kilka lat temu i jeszcze zyje.

Wikaremu jaj nie usunieto. Przeniosiono ich obojga do innej odleglej parafii.


kangur, ta australijka Sandra Cabot zwana w Australii "dr.Watroba" to ona ma tam jakas renome na serio? W swoich ksiazkach o czosnku pisze "iler wlezie z korzyscia dla watroby".
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Maj 29, 2011 18:23   

Maad napisał/a:
Molka napisał/a:
Czosneczek zdrowym jest.


To zdrobnienie "czosneczek" zastanawia - może podświadomie dążysz do zbagatelizowania problemu?
A tak serio - skąd wiesz, że czosnek jest zdrowy? Uzasadnij to, tylko proszę nie cytuj Claudii, Tiny, ani ni nie wklejaj bełkotu z ineternetowych stron.

Nie przeczę, że czosnek ma działanie lecznicze. Zapewne w czasach przed-antybiotykowych był jedynym ratunkiem w przypadku infekcji bakteryjnych. Ale pomiędzy ratowaniem życia w stanie jego zagrożenia, a profilaktycznym łykaniem 3x dziennie aliofilu, jest chyba jakaś różnica.

Czy może już ktoś bardziej speaking eglish, rozkminił o co chodzi z sulphone hydroxyl ion ?


Nie musisz jadac kapsułek czosnkowych, mozesz jadac naturalny czosnek, ludzie dawno temu na szyi nosili korale z czosnku by chronic się przed groźnymi chorobami infekcyjnymi, poza tymtu nie chodzi tylko o infekcje, świetnie działa na naczynia krwionosne i cisnienie krwi wiec tutaj nie ma nad czym dyskutowac.
Włochy, Grecja Hiszpania mają najniższy wskaźnik miażdżycy między innymi przez to, że doprawiają solidnie swoje pokarmy między innymi czosnkiem.

http://www.cancer.gov/can...ncer-prevention
czosnek, cebula znacznie zmniejszają zapadalnosc na raka przede wszystkim przewodu pokarmowego.
Cytat:
The National Cancer Institute, part of the National Institutes of Health, does not recommend any dietary supplement for the prevention of cancer, but recognizes garlic as one of several vegetables with potential anticancer properties. Because all garlic preparations are not the same, it is difficult to determine the exact amount of garlic that may be needed to reduce cancer risk. Furthermore, the active compounds present in garlic may lose their effectiveness with time, handling, and processing. The World Health Organization’s (WHO) guidelines for general health promotion for adults is a daily dose of 2 to 5 g of fresh garlic (approximately one clove), 0.4 to 1.2 g of dried garlic powder, 2 to 5 mg of garlic oil, 300 to 1,000 mg of garlic extract, or other formulations that are equal to 2 to 5 mg of allicin.


tu masz działania uboczne czosnku;
Cytat:
Although garlic has been used safely in cooking, excessive consumption can cause some side effects, in addition to strong breath and body odors (4, 21). Garlic occasionally causes allergies that can range from mild irritation to potentially life-threatening problems. Ingestion of fresh garlic bulbs, extracts, or oil on an empty stomach may occasionally cause heartburn, nausea, vomiting, and diarrhea. Some animal and human studies suggest that garlic can lower blood sugar levels and increase insulin.

Garlic has been shown to interfere with several prescription drugs, especially the HIV medication saquinavir (brand names Invirase® and Fortovase®). Garlic can lower the serum levels of saquinavir by as much as 50 percent (22). Garlic also acts as a natural blood thinner and, thus, should be avoided by pregnant women, people about to undergo surgery, and people taking blood thinners, such as warfarin (brand name Coumadin®).

Garlic bulbs are sometimes contaminated with the bacterium Clostridium botulinum. C. botulinum can grow and produce botulinum toxin in garlic-in-oil products that are not refrigerated and do not contain antibacterial agents.

In addition, chemical burns, contact dermatitis, and bronchial asthma can occur when garlic is applied to the skin. Garlic should also be avoided by people who are prone to stomach conditions, such as ulcers, as it can exacerbate the condition or cause new


moze powodowac zgage, nudnosci,moze kolidowac z niektórymi lekami, poniewaz rozrzedza krew, kobiety w ciązy powinny byc ostroże, ludzie biorący leki przeciwzakrzepowe, ludzie planujący zabiegi chirurgiczne, ludzie mający wrzody również powinni byc ostrożni.
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Nie Maj 29, 2011 20:45   

Dzieci NEOSTRADY od surówki mikstur skistur ect

http://www.aor.ca/assets/...2003_Spring.pdf

Wiecie bułkę w bibułkę a to co masz w zwoju, kłębku cofa sie wprost proporcjonalnie do 120g dla mózgu!
http://jeffreydach.com/20...y--dach-md.aspx itd nudzi mnie to wiec dobranoc i nie jest to protekcjonalny ton
Ostatnio zmieniony przez Mariusz_ Nie Maj 29, 2011 20:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Nie Maj 29, 2011 21:10   

Czy tylko ja odnosze wrazenie ze Mariusz wchodzi do dowolnego, losowego tematu i pisze/wkleja linki na dowolny losowy temat , na ktory ma wlasnie pisac/wklejac ochote?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Nie Maj 29, 2011 21:27   

Mariusz_ napisał/a:
cofa sie wprost proporcjonalnie do 120g dla mózgu!

zyon napisał/a:
Czy tylko ja odnosze wrazenie

Coś z tym mózgiem (Mariusza) jest na rzeczy!
Sam o tym obsesyjnie wręcz pisze :-x
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Nie Maj 29, 2011 21:47   

A ile to jest
2-(-2)= 4 czy 0 a może się pomyliłem i nie nadążam z logicznym myśleniem? Może lubię "pastwić" się nad brakiem wyobraźni przestrzennej 01 a może szesnastkowej ? A może jednak oszalałem, gdyż brakuje tego cukru we krwi ewentualnie błonnika i czuję się głodny , plotąc 3 po 3. :) Może biochemia Harpera nie jest mi Biblią he he

Kojarzenie to taka matematyka na poziomie -1, kt zanika wraz z >IQ, stopnia naukowego, posiadanej wiedzy (u większości) :shock:

A to wszystko można zawrzeć w: nie czyń sobie tego po czym możesz zejść z tego świata :P a meandry ludzkiego zwoju nie są poznane i nie zostana... :) (układ wegetatywny)

Cytat:
hand, SeMC, and not simple selenium content, lies
behind the protective effects of eating foods from
high-selenium soil; and that, on the other hand, the fact
that foods like garlic and broccoli produce SeMC (and
not other forms, like selenomethionine) is responsible for
much of their well-earned anticancer reputation.


Pamiętaj odchoruj zdrowo ....... wzmacniaj się woli na ile "bóg" pozwoli :]

P.S a wiedzą co to je glutation i co wchodzi w jego skład ? Bo jeszcze was wyślą do sklepu po ten na g w postaci tabletek :P
Ostatnio zmieniony przez Mariusz_ Nie Maj 29, 2011 21:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Maj 30, 2011 08:26   

tak ogolnie to jestes za czy nawet przeciw?, bo za bardzo nie moge zrozumiec sensu twoich wypowiedzi choc bardzo sie staram..
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Pon Maj 30, 2011 08:49   

jeśli przypadłość Mariusza nie mam nic wspólnego z czosnkiem, to proszę uprzejmie o zakończenie tego off-topa

Molka napisał/a:
Włochy, Grecja Hiszpania mają najniższy wskaźnik miażdżycy między innymi przez to, że doprawiają solidnie swoje pokarmy między innymi czosnkiem.


argumentacja niebezpiecznie zniżą się do poziomu kolorowych gazetek
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Maj 30, 2011 10:03   

A twoja?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Pon Maj 30, 2011 10:18   

Mariusz_ napisał/a:

Cytat:
hand, SeMC, and not simple selenium content, lies
behind the protective effects of eating foods from
high-selenium soil; and that, on the other hand, the fact
that foods like garlic and broccoli produce SeMC (and
not other forms, like selenomethionine) is responsible for
much of their well-earned anticancer reputation.


Pamiętaj odchoruj zdrowo ....... wzmacniaj się woli na ile "bóg" pozwoli :]


Podawanie koniom selenometioniny z keratyna powoduje wychudzenie, lysienie deformacje i ubytek kopyt oraz utrate wigoru.
Moje pytanie.
1. Kto sponsorowal i kto przeprowdal takie badania?
2. Dlaczego wybrano konia do takiego badania?
3. W jakim celu mieszano selenometionine z keratyna?

Jakis pracownik przy produkcji? selenometionyny zmarl z powodu zatrucia.

Calosc po angielsku tu:
http://en.wikipedia.org/wiki/Selenomethionine
W wiki po polsku nie ma nic na ten temat.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Pon Maj 30, 2011 10:46   

zyon napisał/a:
A twoja?


Być może szukam dziury w całym. Ale zastanawia mnie istnienie w powszechnej świadomości mocnego skojarzenia czosnek-zdrowie. Bardzo podobnie funkcjonują skojarzenia cholesterol-zawał, tłuszcz-nadwaga, czerwone mięso-rak.
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Maj 30, 2011 11:45   

Maad napisał/a:
zyon napisał/a:
A twoja?


Być może szukam dziury w całym. Ale zastanawia mnie istnienie w powszechnej świadomości mocnego skojarzenia czosnek-zdrowie. Bardzo podobnie funkcjonują skojarzenia cholesterol-zawał, tłuszcz-nadwaga, czerwone mięso-rak.

No ale to ma przeciez zupelnie nne korzenie niz cholesterol czy tluszcz, ktore to sa wymyslem roznego rodzaju lobby, farmaceutycznych czy zywieniowych, ktore ma zagonic klientow do apteki po leki obnizajace cholesterol, pieczywko zamiast miesa albo po zdrowe, z pierwszego tloczenia, uwodornione z pomoca mazi kadmowej tluszcze roslinne. Na teorii czosnkowej nikt nie zarabia, a jezeli to jedyny powod do doszukiwania sie dziury w calym to mozna od razu wziac na warsztat caly zielnik i medycyne ludowa, np jemiola obniza cisnienie, pestki dyni dzialaja przeciwko pasozytom etc.

Myslalem, ze stoja za tym jakies racjonalniejsze przeslanki a nie po prostu ochota na "iscie" pod prad.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Pon Maj 30, 2011 12:16   

zyon napisał/a:
to mozna od razu wziac na warsztat caly zielnik


powtarzam - nie neguję leczniczego działania czosnku (ani ziół), sugeruję jedynie, że to może być jednak rodzaj trucizny mającej działania uboczne
kurcze, przecież większość roślin jest trująca, tylko niewielka część da się jeść, ale to że się da jeść, nie oznacza od razu braku szkodliwości, nawet głupie ziemniory moga być trujące

jeśli nie jesteśmy chorzy, to być może codzienna konsumpcja czosnku robi więcej złego niż dobrego - skądś się jednak wziął ten szum o sulphone hydroxyl ion
tak samo jest z ziółkami - żaden rozsądny zielarz nie daje pacjentowi wszystkich ziół - niech se biedaczyna popije profilaktycznie - tylko starannie dobiera zioło do schorzenia

Molka napisał/a:
moze kolidowac z niektórymi lekami, poniewaz rozrzedza krew,

czosnek rozrzedza krew - czyżby? to raczej nasz organizm reaguje na czosnek rozrzedzeniem krwi - czyżby wyczuwał jakieś zagrożenie? ;D ;D ;D
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Maj 30, 2011 12:22   

Tak tylko pytam, btw nie zastanawiales sie nad szkodliwoscia miesa? Stefansson w koncu umarl na zawal serca jedzac tylko mieso. Czy to moze taka zabawa w gonienie krolika, bo przeciez wiadomo, wszystko jest trucizna w zaleznosci od dawki.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Pon Maj 30, 2011 12:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Pon Maj 30, 2011 12:55   

zyon napisał/a:
btw nie zastanawiales sie nad szkodliwoscia miesa

kiedyś zacząłem się zastanawiać nad szkodliwością chleba, i jak się okazuje bardzo dobrze na tym wyszedłem
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Maj 30, 2011 13:01   

Owszem, ja np tez np .

Ale bardziej chodzi mi o podejscie takie typu "szukanie dziury w calym' , bo tak mi sie wydaje, ze to wyglada, przynajmniej ja tak to widze.
Ale nie odpowiedziales jednak wprost i wydaje mi sie, ze ten Stefansson to tak w ogole bokiem albo w ogole udawanie, ze niewazne, bo nie pasuje, dobrze zyl ale nie na to umarl co potrzeba :)
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Pon Maj 30, 2011 13:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Pon Maj 30, 2011 13:48   

zyon napisał/a:
Stefansson w koncu umarl na zawal serca jedzac tylko mieso.

może jadł za chude? nie znam gościa, to się nie wypowiadam
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Maj 30, 2011 13:52   

Eeee no przeciez guru mieso i surojadow :shock:
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Pon Maj 30, 2011 13:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Pon Maj 30, 2011 18:34   

Tutaj coś jest na ten temat:
http://www.cukrzycaazdrow...20nie%20leć.pdf
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pon Maj 30, 2011 18:56   

Sięgnijcie pamięcią, do czego Ashkar używał czosnku. Skoro czosnek działa tak silnie drażniąco, to jak zachowuje się przy użyciu wewnętrznym?
Cytat:
Aby było łatwiej, jeśli jesteś leworęczny, wybierz prawą łydkę. Jeśli jesteś praworęczny, wybierz lewą. Ogól powierzchnię o średnicy 6-8 cm tak, aby wybrane miejsce znajdowało się w środku. Dwa kawałki taśmy klejącej, mocują tulejkę na środku ogolonej powierzchni skóry. Wypełnij pierścień po brzegi świeżo wyciśniętym czosnkiem i przykryj go twardą plastikową folią. Dzięki temu sok z czosnku zostanie wewnątrz pierścienia i oddziaływując na skórę, utworzy pęcherz. Po pewnym czasie pęcherz będzie gotowy. Aby nie dopuścić do infekcji , oczyść skórę wokół pęcherza za pomocą alkoholu. Następnie usuń skórę z pęcherza.

http://www.igya.pl/schorz...shkar-film.html

Tomek
Ostatnio zmieniony przez M i T Pon Maj 30, 2011 18:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Maj 30, 2011 19:59   

Dlatego większe kawałki są niebezpieczne, ponieważ wolniej sie trawią i mogą podrażnic ściany żołądka.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Maj 30, 2011 20:51   

EAnna napisał/a:
Tutaj coś jest na ten temat:
http://www.cukrzycaazdrow...20nie%20leć.pdf

Czyli co, ludzkosc jest w bledzie od wiekow?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 30, 2011 20:52   

zyon napisał/a:
Stefansson w koncu umarl na zawal serca jedzac tylko mieso.

Nieprawda.
Gdy był starszy związał się z kobietą i zaczął jadac amerykański food.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pon Maj 30, 2011 20:53   

Zyon, może inaczej. Ludzkość całe wieki popełnia błędy.

Tomek
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Maj 30, 2011 20:59   

Tak na dobra sprawe w kazdym produkcie zmoana znalezc rozne niuanse niekorzystne dla zdrowia, w pietruszce czy marchewce tez by sie dalo.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pon Maj 30, 2011 21:04   

Oczywiście, ale czosnek otoczony jest czymś w rodzaju aury nietykalności. Poza chińskim oczywiście. Od przyłożenia do giry marchewki, nie zrobi Ci się bąbel.

Tomek
Ostatnio zmieniony przez M i T Pon Maj 30, 2011 21:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Wto Maj 31, 2011 08:22   

http://fitness.wp.pl/mult...o:3/art655.html
Czosnek jest najbardziej intensywnym w smaku i zapachu przedstawicielem warzyw cebulowych. Ma również procentowo najwyższą w całej grupie zawartość korzystnych dla zdrowia związków siarki. W medycynie ludowej już od czasów antycznych wykorzystywano go na wzmocnienie i pokrzepienie. Robotnicy pracujący w Egipcie przy budowie piramid dostawali jego specjalne przydziały, które miały im pomóc w zachowaniu zdrowia i siły do pracy. Ojciec medycyny - Hipokrates polecał go z kolei jako środek na zatrucia, niestrawność i ukąszenia zwierząt. Naukowo potwierdzono, że czosnek chroni przed rozwojem zmian miażdżycowych i obniżania ciśnienie krwi. Jego pozytywne działanie jest związane ze zmniejszaniem we krwi tłuszczów odpowiedzialnych za wapnienie tętnic. Za sprawą znajdującej się w czosnku allicyny może dojść nawet do 10% spadku poziomu cholesterolu. Co istotne, allicyna obniża poziom cholesterolu przenoszonego przez lipoproteiny o małej gęstości, czyli tzw. „złego cholesterolu”, zwiększając jednocześnie ilość cholesterolu przeciwdziałającego szkodliwym zmianom w tętnicach (tzw. „dobrego cholesterolu”). Czosnek charakteryzuje się również działaniem bakterio - i grzybobójczym ,które bywa bardzo pomocne w walce z infekcjami.
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Wto Maj 31, 2011 08:23   

EAnna napisał/a:
Tutaj coś jest na ten temat:
http://www.cukrzycaazdrow...20nie%20leć.pdf


Ten dokument powstał na bazie informacji zawartych w linku, który podałem na samym początku. Brakuje jednak potwierdzenia z innych źródeł.
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Wto Maj 31, 2011 08:28   

Odchody ptasznika ćwirkowca są najbardziej intensywnym w smaku i zapachu przedstawicielem naturalnych ekskrementów leczniczych. Maja również procentowo najwyższą w całej grupie zawartość korzystnych dla zdrowia związków siarki. W medycynie ludowej już od czasów antycznych wykorzystywano je na wzmocnienie i pokrzepienie. Robotnicy pracujący w Egipcie przy budowie piramid dostawali ich specjalne przydziały, które miały im pomóc w zachowaniu zdrowia i siły do pracy. Ojciec medycyny - Hipokrates polecał je z kolei jako środek na zatrucia, niestrawność i ukąszenia zwierząt. Naukowo potwierdzono, że odchody ptasznika ćwirkowca chronią przed rozwojem zmian miażdżycowych i obniżania ciśnienie krwi. Ich pozytywne działanie jest związane ze zmniejszaniem we krwi tłuszczów odpowiedzialnych za wapnienie tętnic. Za sprawą znajdującej się w odchodach ptasznika ćwirkowcaczosnku allicyny może dojść nawet do 10% spadku poziomu cholesterolu. Co istotne, allicyna obniża poziom cholesterolu przenoszonego przez lipoproteiny o małej gęstości, czyli tzw. „złego cholesterolu”, zwiększając jednocześnie ilość cholesterolu przeciwdziałającego szkodliwym zmianom w tętnicach (tzw. „dobrego cholesterolu”). Odchody ptasznika ćwirkowca charakteryzują się również działaniem bakterio - i grzybobójczym ,które bywa bardzo pomocne w walce z infekcjami.

Sorry Piotrx - nie mogłem powstrzymać tfórczej weny :P
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
Ostatnio zmieniony przez Maad Wto Maj 31, 2011 08:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Śro Cze 29, 2011 11:21   

Kupiłem sobie kawałeczek korycińskiego serka, przyprawionego czarnuszką. Serek owszem fajny, czarnuszka natomiast nie przypadła mi do gustu.
A teraz parę ciekawostek związanych z tematem wątku:

Wikipedia napisał/a:
Surowiec zielarski: Nasienie czarnuszki – Semen Nigellae (Semen Melanthii, Z nasion wytwarza się olejek z czarnuszki siewnej – Oleum Nigelle (Oleum Melanthii aethereum). Nasiona zawierają dużo tłuszczu (do 40%), olejek lotny (do 1,5%), saponinę – melantynę (silnie trującą dla ryb, ale w dużych ilościach szkodliwą również dla organizmów stałocieplnych), garbniki, gorycz – nigellinę i alkaloid – damasceinę[potrzebne źródło].


Wikipedia napisał/a:

Działanie saponin

Mają działanie lecznicze: moczopędne, wykrztuśne, wzmagają wydzielanie śluzu, wzmagają procesy wchłaniania składników pokarmowych z jelit do krwi,przeciwzapalnie, przeciwbakteryjne, pierwotniakobójcze, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe, pobudzają wydzielanie soku żołądkowego, żółci i soku jelitowego. Mogą wpływać na poziom cholesterolu. Nasilają trawie[/b][/b]nie tłuszczów. Niektóre z nich są truciznami.

Duże dawki saponin, podane doustnie mają działanie wymiotne.


Piękny opis walki podejmowanej przez organizm:
- działanie moczopędne - wroga, który się dostał już do krwioobiegu wydalić na zewnątrz z moczem
- produkcja śluzu - oblepić wroga, odizolować
- działanie przeciwzapalne,przeciwbakteryjne .... - pełna mobilizacja układu odpornościowego
- wydzielanie soku żołądkowego, żółci i soku jelitowego - ograniczyć wchłanianie, skrócić czas trawienia i wydalić
- działanie wymiotne - niedopuścić do wkroczenia na nasz teren


P.S. już zaczynam gadać sam ze sobą :razz:
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
Ostatnio zmieniony przez Maad Śro Cze 29, 2011 11:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Śro Cze 29, 2011 11:27   

Maad napisał/a:
Piękny opis walki podejmowanej przez organizm:
- działanie moczopędne - wroga, który się dostał już do krwioobiegu wydalić na zewnątrz z moczem
- produkcja śluzu - oblepić wroga, odizolować
- działanie przeciwzapalne,przeciwbakteryjne .... - pełna mobilizacja układu odpornościowego
- wydzielanie soku żołądkowego, żółci i soku jelitowego - ograniczyć wchłanianie, skrócić czas trawienia i wydalić
- działanie wymiotne - niedopuścić do wkroczenia na nasz teren

Normalnie jak na polu bitwy..
;)

Maad napisał/a:
P.S.

Ja z Tobą gadam :D
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Śro Cze 29, 2011 12:14   

Maad napisał/a:

już zaczynam gadać sam ze sobą :razz:

Chociaz mad, ale dobrze gadasz.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Czw Cze 30, 2011 08:41   

Maad napisał/a:
czarnuszka natomiast nie przypadła mi do gustu.

Czarnuszka świetnie komponuje się z domowym chlebem na zakwasie.
Ser koryciński z ziołami prowansalskimi polecam.
Na pewnych warsztatach serowarskich robiliśmy taki ser :P .
Zioła i przyprawy używane są ze względu na ich naturę w umiarkowany sposób. Uważam, że nie tylko poprawiają smak i trawienie ale stymulują nasze organizmy do lepszego działania.
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
kaskada 


Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 59
Skąd: Poland
Wysłany: Śro Sie 17, 2011 08:13   

Hannibal napisał/a:
zyon napisał/a:
Stefansson w koncu umarl na zawal serca jedzac tylko mieso.

Nieprawda.
Gdy był starszy związał się z kobietą i zaczął jadac amerykański food.


Czy możesz podać źródło tej informacji?
_________________
www.witarianie.pl
www.rawolucja.pl
DOBRA DIETA = SUROWA DIETA :)
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 11, 2012 04:54   

Czosnek bardziej skuteczny niż antybiotyki?

Cytat:
Garlic more effective than antibiotics against food poisoning bacteria


If you feel ill because of food poisoning you may not feel like eating it, but garlic has been proven to be more effective than antibiotics in fighting the effects of food poisoning bugs. The active compound, diallyl sulphide, is able to breach the membranes on many bacteria that make them harder to destroy.

Research published in the Journal of Antimicrobial Chemotherapy claims that not only is garlic more effective than ciprofloxacin and erythromycin, it also takes a fraction of the time to work. The research was based on tests on the common food poisoning bacteria, Campylobacter. Further research in the African Journal of Biotechnology also concluded that raw garlic was effective against Staphylococcus aureus, another common food poisoning bacteria.

Throughout many cultures over many years, garlic has been used to treat a variety of conditions such as stomach upsets, skin problems and infertility. Along with ginger, garlic has long been associated with promoting a healthy digestive system, preventing and treating heart disease and acne, and antioxidant anti-aging effects.

What about garlic breath?
The main reason why most people would not eat raw garlic is garlic breath. Two of the best ways around this issue is to take an odorless capsule, or more favorably to eat a couple of teaspoons of fresh parsley with the garlic. Not only does parsley have positive effects on garlic breath, it also has health benefits of its own such as neutralizing carcinogens and boosting health of the nervous and immune systems.

Garlic has no medical side effects, unlike the comparable antibiotics such as ciprofloxacin and erythromycin whose side effects include diarrhea, abdominal pain, liver damage, muscle weakness, tendon rupture and difficulty breathing. It seems that a little garlic breath is a small price to pay for a natural drug that is not only more effective but far safer too.

The pharmaceutical industry has a long history of producing drugs that fight infections or conditions but have side effects that cause conditions as bad or worse than the original illness. The practice of using natural substances to cure illnesses is consistently under pressure from lobby groups infiltrated by the drug companies. These groups use misinformation and so-called experts to argue that natural substances and their derivatives are ineffective and should be banned or tightly regulated. These experts, usually doctors paid by the pharmaceutical companies, often argue that the use of natural medicines is preventing people from taking real medicines that are more effective.

This is obviously a lie in the case of garlic and many other natural plant drugs. Any doctor that claims that natural substances have no effect on human physiology need look no further than garlic, opium, aspirin (derived from spiraea ulmaria), caffeine, codeine (Papaver somniferous), quinine (Cinchona ledgeriana), THC etc. In fact a very quick Google search points to over 300 important drugs from natural sources.

Is it easy to spot an expert paid by the drug companies? The answer is yes, the ones who claim that plants have no benefits to health whilst the drugs companies use plants to isolate drugs to make huge profits.

http://www.naturalnews.co...l#ixzz1uVJ3NECp
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Maj 11, 2012 07:20   

No i co teraz? Blokuje chorobe, ktora sie zagniezdzi w trzustce i organach i przeczeka na lepsze czasy? A ja tak lubie czosnek buuuu ;(
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Pią Maj 11, 2012 07:52   

zyon napisał/a:
No i co teraz? Blokuje chorobe, ktora sie zagniezdzi w trzustce i organach i przeczeka na lepsze czasy? A ja tak lubie czosnek buuuu ;(

To najpierw uszczelnij jelita miksiura, zeby bron Boze czosnek nie zablokowal choroby w trzustce i organkach.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Maj 11, 2012 08:01   

No cholerka a jak ta choroba ma sie potem wydostac za mnie jak sie caly uszczelnie? Obawiam sie, ze to wszystko lezy poza granicami mojego pojmowania... :(
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Pią Maj 11, 2012 08:06   

zyon napisał/a:
No cholerka a jak ta choroba ma sie potem wydostac za mnie jak sie caly uszczelnie? Obawiam sie, ze to wszystko lezy poza granicami mojego pojmowania... :(

Bo jetes tepy, aby pojac mistrza. Zyby pojac mistrza to trzeba byc bystrzakiem, a nie wyjatkiem ze zbioru Bioslone.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Maj 11, 2012 08:21   

Kangur napisał/a:
zyon napisał/a:
No cholerka a jak ta choroba ma sie potem wydostac za mnie jak sie caly uszczelnie? Obawiam sie, ze to wszystko lezy poza granicami mojego pojmowania... :(

Bo jetes tepy, aby pojac mistrza. Zyby pojac mistrza to trzeba byc bystrzakiem, a nie wyjatkiem ze zbioru Bioslone.

Wszak w reklamach ksiazek Mistrza jest napisane, ze to wiedza, ktorej zwykli smiertelnicy nie sa w stanie sobie przyswoic....

Cytat:

nie jest książką do poczytania, którą można przeczytać i odstawić na półkę, albo dać komuś czy pożyczyć. Wiedzy tu zgromadzonej zwykły śmiertelnik nie jest w stanie przyswoić po jedno-, a nawet kilkurazowym przeczytaniu.


http://allegro.pl/zdrowie...2319094147.html

Ogolem wiedza nie do przyswojenia..
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Pią Maj 11, 2012 08:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
gravs 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 483
Skąd: ze wsi
Wysłany: Sob Maj 12, 2012 07:25   

na forum dla ćpunów piszą, że zjedzenie czosnku przed zarzuceniem dxm znacznie wzmaga doznania psychodeliczne :)
_________________
każda sztuka jest bezużyteczna - oscar wilde
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Maj 12, 2012 08:55   

Czy wątek bioslone musi w każdym temacie się pojawić? :roll:
Dla tych co zapomnieli - http://www.dobradieta.pl/...der=asc&start=0 - tutaj można wylewać żale na ten temat :]
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Sob Maj 12, 2012 09:56   

bioslonskie zywienie staje sie coraz popularniejsze wiec nie dziwne, ze ta prastara i najbardziej racjonalna, uzasadniona naukowo metoda zaczyna dominowac na forum. niedlugo sam bedziesz lykal jakies paprochy blonnikowe i popijal miksiura hehe
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Edyta Słonecka
Najinteligentniejszy


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 932
Wysłany: Sob Maj 12, 2012 10:32   

Hannibal napisał/a:
Czy wątek bioslone musi w każdym temacie się pojawić? :roll:

No widzicie jaka przykrosc sprawiacie panu prezesowi Sposesii. Zamiast podziwiac jego wiedze, doswiadczenie, umiejetnosci, jego uda przecierajace dzinsy, jego naga klate i bystre spojrzenie, to wy tutaj przynudzacie o bioslone.
Docencie wysilek pana prezesa i w kazdym watku starajcie sie okazac mu swoj szacunek oraz to, ze sie z nim zgadzacie, bo tak byc powinno. :)
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Sob Maj 12, 2012 14:11   

zyon napisał/a:
No i co teraz? Blokuje chorobe, ktora sie zagniezdzi w trzustce i organach i przeczeka na lepsze czasy? A ja tak lubie czosnek buuuu ;(


Nie blokuje choroby, tylko blokuje bakterie i wirusy, które wywołują chorobę. Czy takie proste rzeczy tak ciężko pojąć?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved