Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:12
Wysoki poziom OB krwi co ma wpływ na taki poziom?
Autor Wiadomość
amisz 

Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 8
Wysłany: Wto Cze 14, 2011 14:26   Wysoki poziom OB krwi co ma wpływ na taki poziom?

witam
jestem na diecie low-carb opierającej się na jajach, serach, mięsie
jem dość dużo warzyw (kapusta kiszona, czosnek, pomidory, zielone ogórki, kalafior, brokuły itp.) owoce rzadko jadam, praktycznie brak w mojej diecie chleba i mącznych-okazjonalnie wpadają.
słodyczy zero.
moje OB od dłuższego czasu oscyluje w granicach 40 (czuję się jak najbardziej zdrowy zęby gardło jest ok wsio)
czy moja dieta ma wpływ na ten wynik (nie interesowałbym się tym ale lekarz zakładowy przyczepił się do tego i grozi mi że nie przedłuży mi zdolności do pracy...)
zawsze trudno goiły mi się rany na ciele ale bez problemu mogę oddawać krew
reszta morfologi według lekarza wypada wzorowo.(czuję się bardzo dobrze i raczej nic mi nie dolega)


tylko ten Opad Biernackiego...

czy są jakieś produkty których powinienem się wystrzegać lub jadać częściej?
dziękuję za pomoc
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Molka Pią Wrz 23, 2011 19:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
jerzyk 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 476
Wysłany: Wto Cze 14, 2011 19:06   

amisz napisał/a:
moje OB od dłuższego czasu oscyluje w granicach 40 (czuję się jak najbardziej zdrowy zęby gardło jest ok wsio)


Jak pamiętam szczenięce lata i moje choroby reumatyczne to wtedy zawsze było wysokie OB. Lekarz twierdził, że wysokie OB jest oznaką stanu zapalnego w organizmie.

amisz napisał/a:
(czuję się bardzo dobrze i raczej nic mi nie dolega)

Wysokie OB jest zawsze oznaką jakiejś jednostki chorobowej.
Teraz należałoby się upomnieć o dodatkowe badania w cele zlokalizowania stanu zapalnego w organizmie.
_________________
Jeśli potrzebujesz przyjaciela , kup sobie psa/G.Gekko
Ostatnio zmieniony przez jerzyk Wto Cze 14, 2011 19:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Wto Cze 14, 2011 19:30   Re: wysoki poziom OB krwi co ma wpływ na taki poziom?

amisz napisał/a:
witam
jestem na diecie low-carb opierającej się na jajach, serach, mięsie
jem dość dużo warzyw (kapusta kiszona, czosnek, pomidory, zielone ogórki, kalafior, brokuły itp.) owoce rzadko jadam, praktycznie brak w mojej diecie chleba i mącznych-okazjonalnie wpadają.
słodyczy zero.
moje OB od dłuższego czasu oscyluje w granicach 40 (czuję się jak najbardziej zdrowy zęby gardło jest ok wsio)
czy moja dieta ma wpływ na ten wynik (nie interesowałbym się tym ale lekarz zakładowy przyczepił się do tego i grozi mi że nie przedłuży mi zdolności do pracy...)
zawsze trudno goiły mi się rany na ciele ale bez problemu mogę oddawać krew
reszta morfologi według lekarza wypada wzorowo.(czuję się bardzo dobrze i raczej nic mi nie dolega)


tylko ten Opad Biernackiego...

czy są jakieś produkty których powinienem się wystrzegać lub jadać częściej?
dziękuję za pomoc
pozdrawiam

amisz Twoja dieta zapewne nie ma wpływu na OB za Ty nie doceniasz tego co masz i szukasz dziury w ..., wieź sobie oglądnij jakiś dobry film albo zaproś swoją kobiete na spacer i ciesz się chwilą.... :)
 
     
amisz 

Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 8
Wysłany: Śro Cze 15, 2011 12:01   

Jak nie zmienię nic to lekarz zakładowy nie wystawi mi zdolności do pracy.(wiem bo zlecił mi kontrolne badania a za miesiąc kończy mi się zdolność i będzie lipa bo nic się nie zmieniło a jestem w 100% zdrowy)

spacer?

jak nie zrobię nic to do pośredniaka będę robił i skończę krojąc kurczaki albo na kasie w tesco


MiT rzeczywiście net pęka w szwach od informacji na temat wpływu diety na OB

dzięki za pomoc

lecimy z badaniami ;)

jerzyk jak to wyleczyłeś a wcześniej wykryłeś do jakiego specjalisty powinienem uderzyć najpierw?
Ostatnio zmieniony przez amisz Śro Cze 15, 2011 12:35, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
jerzyk 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 476
Wysłany: Śro Cze 15, 2011 13:10   

amisz napisał/a:
jerzyk jak to wyleczyłeś a wcześniej wykryłeś do jakiego specjalisty powinienem uderzyć najpierw?


Wykryło się samo.Przy tego typu chorobach bolą stawy a choroba jak się to popularnie mówiło ...lizała stawy ale kąsała serce.. .Chorobę leczyłem w szpitalu, tabletkami.
Co do specjalisty tego nie wiem ale lekarz pierwszego kontaktu powinien wiedzieć i zaordynować dodatkowe badania.
_________________
Jeśli potrzebujesz przyjaciela , kup sobie psa/G.Gekko
 
 
     
mary_lou

Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 7
Wysłany: Czw Cze 16, 2011 14:19   Re: wysoki poziom OB krwi co ma wpływ na taki poziom?

Osobiscie radze przebadac sie dokladniej, a jednoczesnie wziasc pod uwage, ze na wysokie OB ma zdecydowanie wplyw duze spozycie miesa czerwonego (zawiera czynniki prozapalne). Wiec jesli cos sie dzieje w organizmie zapalnego to czerwone mieso tylko pogorszy sprawe.

pozdr
mary_lou
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved