Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:12
Złożona choroba skóry głowy
Autor Wiadomość
Rawker

Dołączył: 07 Wrz 2011
Posty: 3
Wysłany: Śro Wrz 07, 2011 01:08   Złożona choroba skóry głowy

Mam na głowie paskudne pryszcze, które czasami bliznowacieją, straszny łupież i wypadają mi włosy w ilościach okropnych przy każdej okazji, a nawet bez powodu :( (
W dodatku to wszystko niemiłosiernie mnie swędzi a czasem nawet boli przez co czasem niemogę nawet spać!!!!! Byłem u kilku dermatologów, każdy w zasadzie mówi coś innego, a to łojotokowe zapalenie, a to grzybica (to akurat nie), a to bardzo silny łupież i przepisują mnóstwo paskudztw, które w ogóle nie działają a niektóre to środki sterydowe i boję się efektów ubocznych :( Dużo czytałem i ludzie kompletnie łysieją od takich chorób i mówią, że jest nieuleczalna, najwyżej tymczasowo, nawroty są praktycznie gwarantowane, ale poczytałem troszkę forum i zdecydowałem się napisać, bo mam nadzieję, że skoro znacie metody na cukrzycę, SM albo autyzm, też niby nieuleczalne, to i mi pomożecie.
Proszę o pomoc, nie chcę być łysy w wieku 30 lat :( ((
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Śro Wrz 07, 2011 04:45   Re: Złożona choroba skóry głowy

Rawker napisał/a:
Mam na głowie paskudne pryszcze, które czasami bliznowacieją, straszny łupież i wypadają mi włosy w ilościach okropnych przy każdej okazji, a nawet bez powodu :( (
W dodatku to wszystko niemiłosiernie mnie swędzi a czasem nawet boli przez co czasem niemogę nawet spać!!!!! Byłem u kilku dermatologów, każdy w zasadzie mówi coś innego, a to łojotokowe zapalenie, a to grzybica (to akurat nie), a to bardzo silny łupież ......

Skad taka pewnosc, ze to nie grzybica?
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Rawker

Dołączył: 07 Wrz 2011
Posty: 3
Wysłany: Śro Wrz 07, 2011 09:50   

Jeden powiedział, że to może być grzybica, 2 następnych, że nie. Zresztą jakby była to przez tyle czasu bym kogoś zaraził albo przeniosłoby mi się na inne części ciała też.
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Śro Wrz 07, 2011 19:00   

Rawker napisał/a:
Jeden powiedział, że to może być grzybica, 2 następnych, że nie. Zresztą jakby była to przez tyle czasu bym kogoś zaraził albo przeniosłoby mi się na inne części ciała też.

A skad wiesz, ze tak sie nie stalo? Wynik 2:1 jeszcze o niczym nie swiadczy.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 15:51   

Chciałoby się gotową receptę albo nawet żeby przyszedł i odjął ręką... ale nie, nic takiego się nie stanie.

Więc co pozostaje?
_________________

 
     
Rawker

Dołączył: 07 Wrz 2011
Posty: 3
Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 19:33   

Eh, ja wiem, że nie ręką odjął, na tyle głupi nie jestem. Ale co jeść, co pomaga na skórę i takie z nią problemy i co mi wzmocni WŁOSY??? Samo hasło "zmień dietę na dobrą" to, wybaczcie, dość ogólnikowe i niewiele mówiące.
 
     
lisbe

Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 301
Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 23:16   

Dobra, to może mniej ogólinikowo:
1. Zmień dietę
2. Daj się przebadać na lamblie (przy okazji inne pasożyty).

Jak się okaże, że mam rację, to przy leczeniu nie zapomnij punktu 1, bo będziesz je miał za sekundę z powrotem, albo w ogóle się ich nie pozbędziesz. Lamblie kochają węglowodany, a nabawić się ich jest łatwo pijąc mleko lub jedząc te surowe serki... więc przemyśl dokładnie.
Jak się ma zwierzaki domowe, też nie nie jest łatwo z nieproszonymi gośćmi.

Inna sprawa to materiały dentystyczne. Do wypadania włosów może się przyczynić nie tylko amalgamat, ale również plastyki - polimery - szczególnie w kombinacji z brucelozą i boreliozą i coś jeszcze, czego nie pamiętam.
Ostatnio zmieniony przez lisbe Czw Wrz 08, 2011 23:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
heniu007 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 385
Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 23:51   

lisbe napisał/a:
Lamblie kochają węglowodany, a nabawić się ich jest łatwo pijąc mleko lub jedząc te surowe serki... więc przemyśl dokładnie.


Ktoś tu sieje kapuchę, albo nie zrozumiałem zdania.
Węglowodany i produkty mleczne ? Mleko zawiera parę procent węgli, a ilość węglowodanów w surowych serach można określić jako domieszkę.
 
     
lisbe

Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 301
Wysłany: Pią Wrz 09, 2011 00:06   

Sorry, wcześnie dzisiaj wstawałam....
Te nabiały, to jedna z możliwości zarażenia się. Jak infekcja już jest, to karmisz je węglowodanami...
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Pią Wrz 09, 2011 01:46   

lisbe napisał/a:
Dobra, to może mniej ogólinikowo:
1. Zmień dietę
2. Daj się przebadać na lamblie (przy okazji inne pasożyty).

Czy to jest nowa odmiana lamblii, ktore sie gniezdza na glowie?
Moze mialas na mysli wszy, gnidy i inne mendy?
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
lisbe

Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 301
Wysłany: Pią Wrz 09, 2011 08:33   

Hej Kangur!
Nowe zdjęcie paszportowe? Udane.

Nie, lamblie - jak i inne pasożyty jelitowe - wydzielają dla nas fatalne toksyny. To one wpływają na stan skóry. Z tego co czytałam zbyt rzadko szuka się lamblii w przypadku atopowego zapalenia skóry, alergii czy astmy. Ponadto wnoszą robale sporo bakterii i wirusów do organizmu, które to z kolei prowadzą do własnej symptomatyki. Na końcu nikt nie wie co co powoduje - przynajmniej z mojego doświadczenia. Nasza medycyna ma też takie fajne podejście, że obojętnie co znajdą, to to jest powodem schorzeń. Dalej nikt nie patrzy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved