Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:12
Nocne bóle stawów u dziecka
Autor Wiadomość
idka 

Wiek: 46
Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 9
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Lis 16, 2011 14:22   Nocne bóle stawów u dziecka

Witajcie :)
Syn ( 6 lat) ma napadowe nocne bóle stawów w kolanach, do tego stopnia ze budzi się z płaczem. Lekarz ( nie jeden ) orzekł ze to bóle wzrostowe i ze nie ma na to rady, trzeba przeczekac. Syn kolezanki bral jakies preparaty z wapniem, ze skorupek, kolezanka nie pamieta nazwy, podobno pomagalo. Ciezko wciaz podawac panadol. Moze macie jakies sprawdzone a nie szkodliwe sposoby ktore mogły by pomóc? Dodam ze odkąd Patryk bierze regularnie witamine C nasze nocne pobudki troche sie uspokoikły.
 
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Śro Lis 16, 2011 14:36   Re: Nocne bóle stawów u dziecka

Panadol... :faint:

Skorupki z jajek wiejskich. A poza tym to właściwie odżywianie bez słodyczy i innych tym podobnych.
_________________

 
     
lisbe

Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 301
Wysłany: Śro Gru 14, 2011 11:33   

Wapń jest bardzo dorby pod warunkiem, że nie pochodzi z mleka lub innych produktów mlecznych. Bardzo dużo wapnia ma jarmuż - świeży, z niego sok np. z jabłkiem wypije również dziecko.

Podknęłam się o witaminę C. Ona zabija histaminę, co z kolei by znaczyło, że nie są to bóle wzrostowe, a raczej wywołane alergenami. Ponieważ to dziecko w tak typowym wieku, dałabym go przebadać pod kątem pasożytów jelitowych. Ich odchody, to dla nas toksyny i alergeny i tłumaczy reakcję na witaminę C.
Ostatnio zmieniony przez lisbe Śro Gru 14, 2011 11:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Śro Gru 14, 2011 11:48   

lisbe napisał/a:
Wapń jest bardzo dorby pod warunkiem, że nie pochodzi z mleka lub innych produktów mlecznych. Bardzo dużo wapnia ma jarmuż - świeży, z niego sok np. z jabłkiem wypije również dziecko.

Podknęłam się o witaminę C. Ona zabija histaminę, co z kolei by znaczyło, że nie są to bóle wzrostowe, a raczej wywołane alergenami. Ponieważ to dziecko w tak typowym wieku, dałabym go przebadać pod kątem pasożytów jelitowych. Ich odchody, to dla nas toksyny i alergeny i tłumaczy reakcję na witaminę C.


A tam zaraz z mleka niedobry. Dobry, jeżeli mleko nie obciąża.
_________________

 
     
syed20 

Wiek: 30
Dołączył: 25 Paź 2014
Posty: 1
Wysłany: Sob Paź 25, 2014 12:30   sultan

Moja mama cierpi na nawracająca w nieregularnych odstępach czasu rwę kulszową. Czy da się to w jakiś efektywny sposób wyleczyć, ewentualnie załagodzić bez użycia tych wszystkich 'leków'?
_________________
sultan
 
     
lipon 

Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 166
Wysłany: Sob Paź 25, 2014 16:16   

syed20 napisał/a:
Czy da się to w jakiś efektywny sposób wyleczyć, ewentualnie załagodzić bez użycia tych wszystkich 'leków'?

Obawiam sie, ze calkowicie wyleczyc sie nie da.Zalagodzic owszem,codzienne cwiczenia chociaz 15 minut.
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Sob Paź 25, 2014 17:17   Re: sultan

syed20 napisał/a:
Moja mama cierpi na nawracająca w nieregularnych odstępach czasu rwę kulszową. Czy da się to w jakiś efektywny sposób wyleczyć, ewentualnie załagodzić bez użycia tych wszystkich 'leków'?

Polecam wartościową publikację "Kręgosłup w stresie" dr Andrzeja Rakowskiego.
Dysponuję wydaniem z 1995 roku i nie wiem, czy jest gdzieś do dostania.
Mottem książki jest: "jak pokonać ból i jego przyczyny".
Jest to pozycja nie do przecenienia, napisana przez wybitnego znawcę tematu.
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
lipon 

Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 166
Wysłany: Sob Paź 25, 2014 17:46   

EAnna napisał/a:
Dysponuję wydaniem z 1995 roku i nie wiem, czy jest gdzieś do dostania.


https://www.google.pl/url....77880786,d.d2s
 
     
daniel_K 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 01 Sie 2014
Posty: 311
Skąd: Rybnik
Wysłany: Sob Paź 25, 2014 17:51   

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale chyba chodzi o tzw. korzonki? Jeśli tak to ja też mialem spory problem z tym. Dopiero jak odstawiłem wszystkie "leki" przeciwbólowe to po roku czasu mam juz spokój z tym.
_________________
"Jeśli nie zainwestujecie w swoje zdrowie i zdrowie waszych bliskich, będziecie musieli wydać duże pieniądze na leczenie siebie i swojej rodziny u lekarzy ... Będziecie spłacać domy, mercedesy, wakacje swoich lekarzy i agentów ubezpieczeniowych."
 
 
     
gea

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 1354
Wysłany: Sob Paź 25, 2014 20:12   Re: Nocne bóle stawów u dziecka

idka napisał/a:
Witajcie :)
Syn ( 6 lat) ma napadowe nocne bóle stawów w kolanach, do tego stopnia ze budzi się z płaczem. Lekarz ( nie jeden ) orzekł ze to bóle wzrostowe i ze nie ma na to rady, trzeba przeczekac. Syn kolezanki bral jakies preparaty z wapniem, ze skorupek, kolezanka nie pamieta nazwy, podobno pomagalo. Ciezko wciaz podawac panadol. Moze macie jakies sprawdzone a nie szkodliwe sposoby ktore mogły by pomóc? Dodam ze odkąd Patryk bierze regularnie witamine C nasze nocne pobudki troche sie uspokoikły.


Co tam w szkole czy przedszkolu, już wyścig szczurów się zaczął ? Jakaś sytuacja tam albo w domu (z rodzeństwem ?). Kolana to rywalizacja, ból oznacza powrót do stanu normalnego. Wg. NGM. Można przeczytać, zastanowić się. Dalej nie wyjaśniam. trzeba samemu.

http://germanskawroclaw.wordpress.com/
_________________
gea
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Sob Paź 25, 2014 21:46   Re: Nocne bóle stawów u dziecka

idka napisał/a:
Witajcie :)
Syn ( 6 lat) ma napadowe nocne bóle stawów w kolanach, do tego stopnia ze budzi się z płaczem. Lekarz ( nie jeden ) orzekł ze to bóle wzrostowe i ze nie ma na to rady, trzeba przeczekac. Syn kolezanki bral jakies preparaty z wapniem, ze skorupek, kolezanka nie pamieta nazwy, podobno pomagalo. Ciezko wciaz podawac panadol. Moze macie jakies sprawdzone a nie szkodliwe sposoby ktore mogły by pomóc? Dodam ze odkąd Patryk bierze regularnie witamine C nasze nocne pobudki troche sie uspokoikły.

Tez taki ból przeżyłam, to było na pograniczu traumy bo do dzis to pamiętam, do szkoły jeszcze nie chodziłam, ogrzewanie nóg zmniejszało bół, siedziałam na piecu kaflowym :P , bo taki mielismy w domu, to przynosiło ulge. Potem samo przeszło.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Sob Paź 25, 2014 21:53   

A nie są te bóle powodowane właśnie przez wapń?
Norma 800mg jest ewidentnie zawyżona i nie da się jej osiągnąć bez serów i mleka.
Przecież nasi przodkowie w plemionach zbieracko-łowieckich nie hodowali krów.
Zdaje się, że nawet Rzymianie i Grecy też nie doili krów, ale raczej je zjadali.
JW
 
     
gea

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 1354
Wysłany: Nie Paź 26, 2014 14:11   

Molka napisał/a:
ogrzewanie nóg zmniejsza bół,


Tak jest praktycznie. Ogrzewanie skraca okres powrotu do zdrowia- fazy bólu. Tak właśnie mnie i mojego brata leczyła zapalenie ucha środkowego matka- gorącymi kompresami. I ja też jeden raz w życiu to zastosowałam u syna, oparłszy się zaleceniu laryngologa - antybiotykowi.
Wściekły, świdrujący ból prawie zaraz ustępował. Nie ma to jak praktyczne poparcie NGM.
Oziębianie zmniejsza ból ale wydłuża czas trwania fazy bólu.
Teraz, oczywiście przekazuję średniowieczną herezję.
Ponieważ dla człowieka cywilizowanego w XXI wieku NA WSZYSTKO SĄ LEKARSTWA. Niestety, nie widać, aby chorych ubywało. Im więcej badań profilaktycznych, tym więcej korzyści. Dla przemysłu farmaceutycznego.
_________________
gea
Ostatnio zmieniony przez gea Nie Paź 26, 2014 14:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
RyszardA 

Wiek: 54
Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 125
Wysłany: Pon Paź 27, 2014 15:00   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
A nie są te bóle powodowane właśnie przez wapń?
Norma 800mg jest ewidentnie zawyżona i nie da się jej osiągnąć bez serów i mleka.
Przecież nasi przodkowie w plemionach zbieracko-łowieckich nie hodowali krów.
Zdaje się, że nawet Rzymianie i Grecy też nie doili krów, ale raczej je zjadali.
JW

Rzeczywiście trudno znaleźć starożytnych którzy wychwalali by mleko. Grecy podobnie jak Masajowie (Masaje?) pili krew. W niej tkwi sekret siły i wytrzymałości starożytnych Greków.
 
     
daniel_K 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 01 Sie 2014
Posty: 311
Skąd: Rybnik
Wysłany: Pon Paź 27, 2014 16:13   

A i mnie zaczely kolana boleć, i lewa kostka tak że aż lekko kuleje jak idę. Zaczynam nową pracę... To pewnie konflikt jakiś :) ))
Muszę więcej wołowiny jeść...
_________________
"Jeśli nie zainwestujecie w swoje zdrowie i zdrowie waszych bliskich, będziecie musieli wydać duże pieniądze na leczenie siebie i swojej rodziny u lekarzy ... Będziecie spłacać domy, mercedesy, wakacje swoich lekarzy i agentów ubezpieczeniowych."
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved